Duitsers brachten nieuwe wet mee naar Nederland f Fiscussies haa nü A hb boeken in huis Leer en suède: samen (in) een HET VOLLEDIGE VOEDSEL VOOR UW HOND Echt leer is echt mode DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 17 „bij ons heb je plezier in je werk" KINDERAFTREK Wet op de inkomsten belasting STUDERENDE KINDEREN GEBREKKIGE KINDEREN Ex-Hongaarse fascist Israël onderzoekt verleden van Duitser Toeroek FLOH* Koop vandaag nog] zo'n pak. j Negen landen willen versnellenvoor nucleair ondersoek Boete voor man met huis -icasino die goeie ouwe met de baard óók voor uiv longdrinks (net als\>^ die goeie jonge) Dommel nog maar 'ns in: met een General Electric sluimerwekker is verslapen toch onmogelijk. V gewi GENERAL^ ELECTRIC* m limn (Van onze fiscale medewerker) De eerste wet op de inkomsten- ,asting, waarmee we in Neder- \j werden geconfronteerd, was 1914. Daarvóór werd vanzelf- Ikend ook belasting betaald, „ar op andere wüze. Krachlens Wet van 1914 werd belasting leven volgens de bronnentheo- I, Er moest allereerst een bron inkomen zijn en dan eerst kon ia opbrengst worden belast. «aa de bron op 1 mei vervallen, dan onbrengst meer, ook al was over ïa® voorafgaande kalenderjaar wel Cal genoten. Was er op genoemde 'n nieuwe bron dan moest de op- •t worden geschat. Zo het eerste ™t «n nogal ingewikkeld systeem heffing maar in werkelijkheid goed baar, ook al wegens de ervaringen mee opgedaan. Alleen de ouderen len zich deze wijze van heffing nog men herinneren. De Duitsers kwam ongevraagd In 1940 en brachten .halve veel ellen- Lei verdriet ook een deel van hun be- (jagwetten mee. Einde 1940 werd de van 1914 vervangen door het besluit 1941 Het bronnenstelsel was vervan. S 'door het reële stelsel. Dit besluit ei aan bij het Nederlandse pnvaat- ït en bij Nederlandse toestanden, de 'linologie van de wet van 1914 was zo- mogelijk gehandhaafd Heel veel lieden ergerden er zich aan We de jaren na de bevrijding nog «t dit besluit moesten werken. Maar al- jsojj niet ineens. Er was te veel dat juiverd moest worden, la december 1958 werd een wetsont- ro ingediend, onder andere beogende (besluit OP de Inkomstenbelasting te re-vangen door een geheel nieuwe wet. tel is er in de daarop volgende jaren ier dit ontwerp geschreven en... ge nat De politiek had er bezit van geno- «r. en alleen insiders weten wat dat be- ikent. Partijen in de Tweede Kamer ichtten munt uit dit steekspel te slaan. (Advertenties) In onze electro montaje-afdeling hebben wij aantrekkelijk werk voor "oderne meisjes. prettige werkomgeving, waarvoor wij jonge mensen zoeken "et jeugdig enthousiasme. goed loon. winstdell "gsregellng. k61» 'na kijken, 'et is beslist li ets voor jou! 0uW, Vc «'t Dat is voor hen vaak belangrijker dan een logische en verantwoorde wetgeving. De volksvertegenwoordiging dwingt egering onder andere de belastingwet ten steeds meer te verfijnen. Maar deze verfijning gaat door de massale uitvoe ring toch weer verloren. De inspecteurs en hun medewerkers hebben gewoon geen tijd om de aangiftebiljetten en de eventueel daarbij behorende bescheiden behoorlijk onder de loep te nemen. Zij moeten op zoveel bepalingen letten en en daarbij in zo'n hoog tempo werken dat een serieuze behandeling eenvoudig onmogelijk is. De dupe daarvan wordt als altijd degene die grote aandacht aan de invulling besteedt. Immers zijn aangifte is juist en kan eventueel behoudens een kleine cor rectie worden gevolgd. Tienduizenden glippen door de mazen heen wegens tijd gebrek. Meer deskundige ambtenaren aantrekken, horen we mompelen. Inder daad zou dat de weg zijn maar de Ka merleden hebben ook hier een vinger in de pap. Het apparaat wordt dan te duur, zeggen die afgevaardigden. Maar zij ver geten dat door de minder nauwkeurige werkwijze de rechtvaardigheid geweld wordt aangedaan. Veel zouden we hierover nog kunnen vertellen. Mogelijk dat de toekomst pers pectief biedt voor een belasingheffing, waarbij iedere belastingplichtige om de 4 a 5 jaar op de ontleedtafel komt. Dus het in eerste instantie volgen van de aan gifte behoudens aanwijsbare correcties en daarna controle. Blijkt dan dat de aangiften onjuist waren, een flinke straf toepassen. Een dergelijk systeem zou on- zes inziens aanbeveling verdienen boven het huidige. Maar terzake: aan praten komt een einde en in het najaar van 1964 kwamen de wetten op de inkomsten-, vermogens- en loonbelasting tot stand. Een zware be valling was achter de rug. Op 1 januari 1965 trad de wet op de inkomstenbelas ting 1964 kortweg I.B. genoemd in werking. De wijze van belastingheffing is in principe niet gewijzigd. Er is meer spra ke van een technische herziening op be paalde punten, welke we min of meer als vereenvoudigingen kunnen aanmerken. De gehele wet vanaf het eerste artikel belichten zou praktisch ondoenlijk zijn. De voornaamste wijzigingen, die voor ve len van belang kunnen zijn, zullen we nu reeds in een serie artikelen onder de loep nemen. Begin volgend jaar moet aangifte wor den gedaan van het inkomen over dit jaar volgens de bepalingen van deze nieuwe wet. Eerst met deze publikaties beginnen, wannneer het aangiftebiljet in zicht is, is redactioneel niet uitvoerbaar. Op te korte termijn moet dan te veel fis cale kopie worden geplaatst. Wel raden we de talrijke geïnteresseerden in deze materie aan deze artikelen nu reeds te lezen en op een zodanige plaats te bewa ren, dat ze volgend jaar onmiddellijk kun nen worden geraadpleegd bij de invulling van het aangiftebiljet. Men komt dan be slagen ten ijs. We zullen van wal steken met het onderwerp de kinderaftrek. Deze aftrek is nu geregeld in artikel 56, welk artikel we om zijn belangrijk heid in zijn geheel laten volgen: 1. De belastingplichtige geniet kinder aftrek voor zijn eigen en aangehuwde kinderen en pleegkinderen, die: a. jonger dan 16 jaar zijn en tot zijn huishouden behoren; b. jonger dan 16 jaar zijn, tot het huis houden behoren van degene met wie hi; gehuwd is geweest, of van degene me wie hij gehuwd is doch van wie hij duv •- zaam gescheiden leeft en die grotendeels op zijn kosten worden onderhouden; c. jonger dan 16 jaar zijn, niet als eigen kind, aangehuwd kind of pleegkind tot het huishouden van een ander behoren en die in belangrijke mate op zijn kosten worden onderhouden; d 16 jaar of ouder doch jonger dan 27 jaar zijn, wier voor werkzaamheden be schikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het vol gen van onderwijs of van 'n beroepsop leiding en die in belangrijke mate op zijn kosten worden onderhouden; 16 jaar of ouder doch jonger dan 27 jaar zijn, ten gevolge van ziekte of e breken vermoedelijk in het eerstkomende jaar buiten staat zullen zijn om de helft te verdienen van hetgeen lichamelijk en geestelijk gezonde kinderen, die overi gens in gelijke omstandigheden verkeren, kunnen verdienen en die in belangrijke mate op zijn kosten worden onderhouden. 2. De belastingplichtige geniet mede kindei'aftrek voor één eigen of aange huwd kind dan wel pleegkind van 16 jaar of ouder doch jonger dan 27 jaar, wiens voor werkzaamheden beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door het verzorgen van zijn huishouden of, mits tot dat huishouden minstens drie andere kinderen jonger dan 27 jaar beho ren. door het mede verzorgen van zijn huishouden. 3. Een kind wordt als pleegkind be schouwd, indien het als een eigen kind wordt onderhouden en opgevoed. 4. Onze minister kan regelen geven naar welke wordt beoordeeld of: a. een kind in belangrijke mate op kos ten van de belastingplichtige wordt on derhouden; b. een kind buiten staat zal zijn om Ce helft te verdienen van hetgeen lichame lijk en geestelijk gezonde kinderen, die overigens in gelijke omstandigheden ver keren, kunnen verdienen. 5. Voor het vaststellen van het aantal kinderen, voor wie kinderaftrek wordt genoten, wordt voor twee kinderen ge teld: a. een kind, uitsluitend vallende onder het eerste lid. letter c. wiens voor werk zaamheden beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door of in ver band met het volgen van onderwijs of- van een beroepsopleiding, indien dat kind grotendeels op kosten van de belasting- plechtige wordt onderhouden; b. een kind, vallende onder het eerste lid, letter d, indien dat k:.nd grotendeels op kosten van de belastingplichtige wordt onderhouden; c. een kind, vallende onder het eerste lid, letter e, indien dat kind grotendeels op kosten van de belastingplichtige wordt onderhouden; d. een kind. vallende onder het tweede lid, indien dat kind grotendeels op kosten van de belastingplichtige wordt onder houden. 6. Een kind, vallende onder het vijfde lid, letter b, wordt daarenboven nog maals geteld, indien het niet tot het huishouden van de belastingplichtige be hoort en geheel of nagenoeg geheel op diens kosten wordt onderhouden. 7, De buitenlandse belastingplichtige geniet slechts kinderaftrek, indien met betrekking tot een ten behoeve van het land van zijn inwoning geheven belasting naar het inkomen kinderaftrek wordt verleend aan hen die binnen het rijk wo nen. 8. Voor de toepassing van de vorige le den is de toestand bij het einde van het kalenderjaar of, zo de belastingplicht in de loop van het kalenderjaar eindigt, bij het einde van de belastingplicht, beslis send Een lang artikel waarmee evenwel zeer vele belastingplichtigen nu en in de toekomst te maken hebben. Óp dit ter rein worden door vele belastingplichtigen nog abuizen gemaakt, vaak te hunnen nadele. Vooral als men kinderen heeft in verschillende leeftijden boven de 16 jaar, al dan niet studerend, is oppassen ge boden. Ontdekt een ambtenaar bij de vaststelling van de aanslag een abuis dan zal hij dit zeker corrigeren, ook al is de fout ten voordele van belastingplichti ge, maar gezien het tempo van werken is het mogelijk dat een onjuiste vermel ding van het aantal kinderen over het hoofd wordt gezien. Voor een kind beneden de 16 jaar dat bij de ouders verblijft dus steeds aftrek. Vertoeft een dergelijk kind bij de gewe zen echtgenoot of echtgenoot van wie de belastingplichtige duurzaam gescheiden leeft, dan alleen aftrek indien dat kind grotendeels dus voor meer dan de helft op zijn kosten wordt onderhou den. Verblijft een kind beneden de 16 jaar in een inrichting dan alleen aftrek wanneer de belastingplichtige in belang rijke mate bijdraagt. Men spreekt eerst van in belangrijke mate indien een bij drage wordt geleverd, hetzij van tenmin ste 12,50 gulden per week, hetzij van meer dan de helft van die kosten. Zou het hiervoor genoemde kind in een inrichting verblijven voor onderwijs of beroepsopleiding dan dubbele aftrek in dien de ouder grotendeels voor de daar aan verbonden kosten opkomt. Dit is een winstpunt want voorheen kende men geen dubbele aftrek voor deze jeugdigen Hierbij is vooral gedacht aan schippers kinderen en kinderen die in 'n internaat zijn opgenomen. Drukken de kosten aan deze studie of beroepsopleiding verbonden inN belangrij ke mate op de ouder dan slechts enkel voudige aftrek. Komen ze grotendeels te zijnen laste dan dubbele aftrek. Behoort de student niet meer tot het huishouden van de belastingplichtige dan drievoudi ge aftrek indien hij geheel of nagenoeg geheel dit is voor meer dan 90 pro cent - ten laste van de ouder komt. Vanzelfsprekend spelen hierbij de stu diebeurzen en-of voorschotten een rol van betekenis. Is een dergelijke beurs of voorschot aan het kind toegekend dan heeft dit bedrag wel terdege invloed op de te verlenen aftrek. Immers, deze last is dan deels van de ouder afgewenteld. Daardoor is het zelfs mogelijk dat een buitenshuis wonende student maar voor enkelvoudige aftrek in aanmerking komt. Is de beurs aan de ouder toegekend dan wordt dat bedrag bij zijn inkomen geteid. Evenwel wordt met die uitkering dan geen rekening gehouden 'dj het beant woorden van de vraag in hoeverre de kosten van onderhoud en studie voor zijn rekening komen. Ook voor deze categorie kan de ouder enkelvoudige of dubbele aftrek krijgen al naar gelang het kind in belangrijke ma te of grotendeels door hem wordt onder houden. Is een dergelijk kind ouder dan 27 jaar' dan geen aftrek meer maar kan de ouder geworden geholpen via een bui tengewone last. Dit komt in vele gevallen praktisch op hetzelfde neer, ja, kan zelfs fiscaal voordeliger zijn omdat andere buitengewone lasten daardoor geëffectu eerd kunnen worden. Het Lucaskind is verdwenen. Neder- li land zou evenwel Nederland niet zijn in dien daarvoor niets anders in de plaats was gekomen. Nu heeft het Kamerlid Scholten ,,De Nederlandse Maagd" ge creëerd. Zie lid 2 van artikel 56 hiervoor. Is de man weduwnaar of gescheiden of kan de vrouw wegens ziekte het gezin niet verzorgen dan aftrek voor één kind kan dus ook een mannelijke maagd zijn dat de huishouding verzorgt. Als de vrouw des huizes buitenshuis werkt of haar man in diens bedrijf assisteert en de verzorging van het gezin geheel aan een dochter overlaat dan o.i. voor dit meisje ook aftrek. Want het huishouden wordt dan door haar verzorgd. Mogelijk is dit de bedoeling van de wetgever wel niet geweest maar de wettekst laat een dergelijke gedachtengang toe. Het is in ieder geval te proberen. Verzorgt de echtgenote wel zelf de huishouding dan geldt de extra-aftrek voor één kind slechts als nog 3 of meer andere kinderen jonger dan 27 jaar volgens de normale en niet volgens de fiscale telling tot het huishouden beho ren en een dochter of. zoon daarbij assisteert. Een dergelijk kind wordt dubbel geteld indien het grotendeels op kosten van de ouder wordt onderhouden, wat wel bijna steeds het geval zal zijn. Het einde van het belastingjaar is be slissend voor het vaststellen van het aan tal kinderen voor aftrek. Eventueel komt het tijdstip van het eindigen van de be lastingplicht daarvoor in de plaats. Voor heen werd, over het gehele jaar, kinder aftrek genoten voor een in de loop van het jaar overleden kind dat op de datum van het overlijden aan de voorwaarden van het verkrijgen van kinderaftrek vol deed. Dit kan nu niet meer. (Advertenties) (Advertenties) Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Q JERUZALEM (UPI) Het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken heeft een ondei'zoek begonnen naar de juist heid van Hongaarse beschuldigingen, dat dr. Alexander Toeroek, raad van de Westduitse ambassade in Tel Aviv, lid is geweest van de beruchte Hongaarse pijl- kruis fascisten. Dr. Toeroek, een tot Duitser genatura liseerde Hongaar, heeft de beschuldigin gen ontkend, en gezegd dat de betrokken documenten en foto's vervalsingen waren. (Advertentie) Vraag uitgebreide folder bij Flora Hondebroodfabriek N.V., Postbus 28 - Dordrecht STOCKHOLM (UPI) Minstens negen landen dingen er naar 's werelds grootste versneller voor nucleair onderzoek op hun grondgebied te mogen bouwen. De accelerator, de .Proton Roundabout" geheten, is een project van de Europese raad voor kernonderzoek (CERN) te Ge- nève. Nederland, Denemarken en Grieken land hebben al laten weten dat zij geen plaats hebben voor de installatie die een omtrek van 7,5 km zal krijgen. De bouwkosten worden geraamd op on geveer 1,5 miljard gulden. Ongeveer tien jaar zullen gemoeid zijn met de bouw van de reusachtige „Roundabout" en zijn laboratoria. 5? AMSTERDAM (ANP) Wegens het gelegenheid geven tot roulettespel is de 41-jarige ry-instructeur G. S. uit Amster dam veroordeeld tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf met 'n proef- tyd van drie jaar en een geldboete van f 1000. De officier van justitie bij de recht bank in Amsterdam had drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf ge- eis>t. De verdachte had in zijn woning aan de Ruysdaelkade drie maal in de week aan een bepaalde groep mensen ge legenheid gegeven roulette te spelen. Vol gens de verdachte waren dit alleen beken den of vrienden. (Advertentie®) TILBURG, donderdag (LCN) - De verwerking van glad leer en suède samen (vooral in de schoenindustrie) leidde tot bijzonder originele kreaties. De kleurenkombinaties zijn gevarieerd. Op deze manier wordt er ruimschoots re kening gehouden met de keuze die u straks wilt maken, ook bij accessoires als tassen en handschoenen (u vindt in de tassenbranche een verrassende ver scheidenheid in de kombinatie: leer/ suède). Kijk dus uw ogen uit en spits uw oren voor de deskundige adviezen van uw leveranciers. BLANKE Bij de plaatsing van het feuille ton is een fout gemaakt, die ons noodzaakt op een vorige passa ge terug te grijpen orh het ver hand te herstellen. Na de eerste 60 regels van deze aflevering wordt het verhaal logisch voort gezet. 12) „Wat heb ik?" „Dit", zei de boekhandelaar trillend van enthousiasme, ,,is een Etruskisch graf, dat meer dan 'twintig eeuwen geleden werd uitgehakt en daarna verzegeld. Het was hier al vóór Chris tus werd geboren. Het was hier al vóór de tijd van Alexander. Het was hier toen Plato nog leefde. Het is misschien nog ouder. En vóór van nacht heeft geen mens het weer aan schouwd." Hij schudde zijn hoofd. ,Het is ongelopflijk, maar het is waar Er kan geen twijfel aan zijn, geen enkele twijfel." In de vroege ochtënduren van de 23e september groeven ze onder de muur loor die de winkel van de zilversmid scheidde van die van de groenteman. Vier nachten later, om 2,55 in de ochtend, controleerde de boekhande laar voor het laatst de juiste rich ting aan de hand van zijn kompas, deed een laatste meting met de meet band, ging op een hoop. uitgegraven tufsteen zitten en liep al zijn bere keningen na. Toen knikte hij tevre den en besloot: „Nu gaan we om hoog." Hij rolde de meetband op en stak die in zijn zak. De twee vrienden drukten elkaar warm de hand. In gedachten tikte Giovanni met zijn houweel tegen de grijze steen boven hun hoofd. Grauw stof viel op hun gezicht. „Dit is misschien het moei lijkste deel van het hele karwei", zei hij, hoe ver boven ons zit die etens- lift?" „Volgens mijn berekeningen", zei de boekhandelaai', „is het ondereinde van dat apparaat' precies vier meter en zevenentwintig centimeter boven de plek waar wij nu staan." ,,'t Zal lastig worden", meende Gio vanni, ,,aan het houweel hebben we voor dit werk niets. Ik zai een bei tel moeten gebruiken. Enfin, nog een paar nachten en dan zitten we in de keuken van de Iniro." Later zaten ze in de eetzaal van de trattoria met de gebruikelijke liter bi anco voor zien. Een nieuwe moeilijk heid kwam Giovanni in de gedachten. ,,Stel je voor, dat de nachtwaker in de buurt is als we doorbreken!" ,,Hij zal ons ongetwijfeld horen wer ken," zei de boekhandelaar met een lachje. ,,Dat is te zeggen, ik neem DOOR HOWARD SHAW aan dat hij niet zit te slapen". ,,Wat is daaraan te lachen?" vroeg Giovan ni geërgerd. „Een tijdje geleden kwam de gedachte bij mij op dat de directie van de Iniro de afkeurens waardige gewoonte heeft haar perso neel zoveel mogelijk uit te buiten. Discrete informaties van mijn kant bevestigden de juistheid van dit ver moeden. Het bleek tevens dat het res taurant tot voor kort een vaste nacht waker in dienst had. Naar ik vernam was zijn maandsalaris slechts acht tienduizend lire. Volkomen begrijpe lijk, mopperde hij voortdurend over deze onvoldoende betaling. Daarom heb ik mijn neef Carlo aangemoedigd zijn ontevredenneid aan te wakkeren en herrl te vertellen dat hij persoon lijk nachtwakers in restaurants op Capri en in Positano kende die ruim vijfendertigduizend lire per maand verdienden. Een kwestie van mensen, kennis. Om kort te gaan, ongeveer twee weken geleden kwam die man eenvoudig niet meer opdagen. Mijn neef stelde mij hiervan direct in ken nis en ik spoorde hem meteen aan om de directie aan te bieden dit werk tijdelijk zonder extra betaling waar te nemen." Koesterde de directie geen verdenking?" ,,Och," zei de boekhan delaar, ,,mijn neef zag kans zijn rol heel goed te spelen. Vanzelfsprekend hadden wij het drie of vier keer in de boekwinkel gerepeteerd voor ik hem de scène liet spelen.'- In gedachten zag hij het weer voor zich en hij knik te tevreden. ,,Het was trouwens een zeer overtuigend verhaal dat hij nun vertelde. Hoogst geloofwaardig, durf ik te zeggen. Carlo zou een prima tweederangs toneelspeler - kunnen zijn. Hij vertelde de bedrijfsleiders van de Iniro dat hij pas zeer onlangs m Rome was aangekomen wat de zuivere waarheid was en dat hij er nog niet in geslaagd was een ge schikt, maar toch goedkoop onder dak te vinden. Hij stelde daarom voor. dat als ze hem toestemming ga ven 's nachts in het restaurant te sla pen, hij van zijn kant bereid was gra tis het gebouw te bewaken- Het woord gratis" werkte als een elektrische vonk óp de. héren van de fniro. Na even overlegd te hebben, betuigden zij hun. instemming met dit plan. Zé hebben zelfs een eenvoudig bed' voor nem laten neerzetten. Mijn neef heeft me bovendien zojuist laten weten dat hij een brief heeft ontvangen van d# hoofddirectie in Turijn waarin ze hun waardering uitdrukken voor zijn toe wijding aan de zaak". Zo kon dus Giovanni, toen hij de 'eerste stralen van de opkomende zon boven de da ken van Trastevere zag verschijnen, tevreden zijn over de stand van za ken. Hij ging vrolijk fluitend naar bed, maar toen hij de slaap niet kon vatten, pakte hij van het tafeltje naast zijn bed een boek dat de boek handelaar hem de vorige dag gege ven had. Hij propte een stel kussens ach ter zijn rug, stak een sigaar op en be gon te lezen: Het oude rijk van Etrurië omvatte eens het gehele noorden van Italië, van de Tiber tot de Alpen, en bereik te het toppunt van bloei tussen de ze vende en vijfde eeuw voor Christus. Er bestaat geen enkel geschrift van Etruskische oorsprong noch is er enig historisch verhaal uit die tijd overgeleverd. De tegenwoordige ge schiedkundigen staan dus voor een onoplosbaar probleem wat betreft de oorsprong en de historie van dit be gaafde volk. Herodotus verklaarde iat de Etrusken oorspronkelijk uit Ly dia, in Klein-Azië, kwamen. Diony- sius van Halicarnassus was het met deze opvatting niet eens en meende, dat de Etrusken de oerbevolking van Italië vormden. De oude geschied schrijvers Livius en Polybius volgden de veronderstelling van Herodotus, evenals Silius Italicus en Statius. De ze theorie wordt in hoge mate onder steund door de vondsten van de mo derne archeologie. De wijzerplaat licht automatisch op zodra het donker wordt. Altijd kunt u in één oogopslag aflezen hoe laat het is. Oók in het holst van de nacht. Het bescheiden lichtje wordt een vertrouwd herkennings punt in uw slaapkamer. Of gebruik hem als geruststellend waaklampje in de kin derkamer. ae ii De General Electric sluimerwekker schenkt u een exclusief genot: u kunt zich nog eens met een gerust hart omdraaien, als hij „afgaat". Want na tien minuten zoemt hij wéér. Als u wilt kunt u zich tot vier maal toe - om de tien minuten - vriendelijk laten wekken. Totdat u volkomen wakker bent en de nieuwe dag met open ogen tegemoet kunt zien. Verslapen is onmogelijk geworden! Ideaal om cadeau te geven, zo'n sierlijk, praktisch General Electric wekkerklokje. Het ziet er magnifiek uit - modern van vormgeving en uitgevoerd in beschaafd beige. Van zo'n „punctueel" geschenk heeft men jaren- en jarenlang plezier. Er zijn reeds General Electric wekkerklokjes vanaf ƒ22.50. De afgebeelde sluimerwek ker kost ƒ29.75. Wilt u meer weten over General Electric produkten, schrijf dan even aan postbus 979, Amsterdam. Andere geschenksuggesties: broodroosters, grill, skillet, coffeemaker, stoom-strijkijzer haardroger, automatische tandenborstel, automatische dekens, elektrisch mes, stofzuiger en vloerwrijver. gedeponeerd handelsmerk van General Electric Cy, USA. y

de Stem | 1965 | | pagina 21