Concilie begint vandaag aan schema over aflaten Winkelierswinst op vlees veel te hoog Mild en begrijpend spel in Tsjechows korte verhalen Bouwvakkers willen primair meer loon Parker75 EERBIEDIG KEUZE PRINSES B Monica is niet bang KODIJKO Boetewerk Eén pakket Vliegtuig stort neer: 68 doden %r„plaa£' in India Minister van Staat Drees: Premie voor ziekenfonds omhoog Den Uyl rekent voor: Première van Ensemble in Eindhoven Veel kritiek op tekst te verwachten DOOR EN DOOR BETROUWBAAR LAKENS - SLOPEN TAFELLINNEN BADGOED ^estduitse aiflbassaderaad in Israël °ud-fascist Nauwer contact Indonesische en Nederlandse katholieken Wielersafari in Kenia MET 0,4 PERCENT: V erkiezingsstrijd op Philippijnen reeds 34 doden C.A.O.'s VAN A.N.B. LOPEN AF Geen fijner, geen nobeler geschenk dan de nieuwe, zilveren DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 NÜVEMBbK 1965 5 l (Van onze concilieredacteur pater dr. Alfred v. de Weijer ofm. cap.) ROME. Het concilie begint vandaag met iets heel nieUws. Wat aanvankelijk alleen bedoeld was als een soort opvulling van de leemte, die door het aflopen der debatten was ontstaan, belooft een interessant experiment te worden. Alle bisschoppenconferenties zullen bij monde van een woordvoerder laten horen wat zij denken van een ontwerp over de herziening der aflatenpraktijk, dat hun enige weken geleden is toegezonden. Aan de hand der uitspraken zal het ontwerp worden her schreven en, waarschijnlijk als motu proprio, door de paus worden af gekondigd. Een en ander geeft een beeld hoe paus en bisschoppen straks in de synode met elkaar zullen gaan samenwerken. heid te zeggen of zij het stuk hebben ge zien en of hun naar hun mening is ge vraagd. Dit ligt echter wel voor de hand. De leer en de praktijk van de aflaten zijn immers voor de oecumene van het groot ste belang. Niet alleen, omdat hier in de tijd der reformatie een punt heeft gele gen, waarop een breuk in de kerkelijke eenheid is ontstaan hoewel de eigenlij ke oorzaken natuurlijk veel dieper lagen en de aflatenkwestie maar een verbijzon dering was van de eigenlijke pro blematiek maar ook, omdat er tot op de huidige dag in de katholieke kerk praktijken en opvattingen bestaan, die de reformatie absoluut niet kan accepteren. Indien hier wat helderheid kan worden geschapen zal de oecumeni sche beweging weer een stap dichter bii haar doel zijn gekomen. Het stuk. dat door de woordvoerders der bisschoppenconferenties zal worden becommentarieerd, is opgesteld door de heilige penitentiarie. In kringen van theo- lojen overheerst de mening, dat in dit ■tok een werkelijke poging wordt gedaan om ook op het gebied van de aflaten- prakiijk tot een vernieuwing te komen, maar dat men halverwege is blijven ste ken. In de komende dagen zal dan ook een vrij sterke kritiek tegen het ontwerp worden geuit. Men heeft echter goede hoop, dat het uiteindelijke motu proprio een stoot in de goede richting zal bete kenen. Wat de niet-kabholieke waarnemers van het ontwerp denken is niet bekend. Aan- lezien van de gewone concilie-procedure wordt afgeweken is ook niet met zeker- (Advertentie) Alle producten met boven staand merk behoren tot het allerbeste. Sterk, char mant en extra voordelig, want het is geweven in eigen weverij met eigen filialen In vele steden. En geldbesparend, want bij elke aankoop (óók van uit zetten) een altijd geldige 5% KASSA SPAARBON Nu 112 jaar In 't weefgetouw TjSf en Hofleveranciers (ook van U) E1NDSTRAAT 20 TEL. 36177 Zoals gezegd, werd het stuk voorbereid door de penitentiarie, een Romeinse con gregatie, waaronder het hele boetewezen in de kerk ressorteert.' Toen het uitkwam zijn de theologen aanvankelijk geschrok ken, omdat de ondertekenaars zo goed als allen behoorden tot de Romeinse school, hetgeen een conservatieve tendens in het stuk deed veronderstellen. Bij lezing is het echter nogal meegevallen. De samen stellers bleken wel degelijk te hebben ge probeerd het hele aflatensysteem van binnenuit te vernieuwen. Maar halverwe ge houden zij halt. Om dan, met name in de meer praktische gedeelten, de nieuwe wijn toch weer in oude zakken te doen. Nemen wij een voorbeeld, dat deze ten dens kan illustreren. De nieuwe theologie ziet de aflaat als een boetewerk, dat de boeteling verzekert van de steun van heel de kerkgemeenschap, ja van heel de ge meenschap der heiligen. De kerk zegt hen deze steun officieel toe, maar drukt de boeteling op het hart, dat in eerste in stantie hijzelf voor de boete moet instaan en dat de gemeenschap der heiligen hem niet meer kan geven dan een steun in de rug. In deze gedachtengang is voor een nauwkeurige omschrijving van de hoe grootheid der aflaten eigenlijk geen plaats meer: de kerk kan de boeteling alleen maar aansporen tot een zo groot mogelijke persoonlijke inzet en hem al leen maar beloven, dat zij eveneens met zo groot mogelijke kracht tussenbeide zal komen. Het ontwerp van de penitentiarie neemt deze opvatting in zoverre over, dat het alle vermeldingen van dagen en jaren laat vallen. Maar het blijft toch weer ste ken in de kwantitatieve sfeer, wanneer het de boeteling toezegt, dat de uitboeten, de kracht van het door hem verrichte werk „zal worden verdubbeld". Evenmin is het consequent, dat in het ontwerp de onderscheiding tussen volle en gedeeltelijke aflaten wordt gehand haafd. Volgens vele aanhangers van de nieuwe theologie zijn aflaten altijd ge deeltelijk. Kortom, er zit aan heel die aflaten kwestie nogal iets vast. Gaat men er die per op in dan komt men van het terrein der aflaten onherroepelijk op het terrein van de boete, één van de centrale le venshoudingen, die ons door het evange lie worden aanbevolen. En met de boete komt men vanzelf terecht bij de biecht. Men kan het onderwerp, dat nu op het concilie wordt aangesneden, dan ook niet los zien van vasten- en onthoudingskwes ties, waarover de paus eveneens een motu proprio zal uitgeven, en van de kwestie der biecht. Dit alles vormt als we het even wat zakelijk mogen uitdrukken, één groot pakket. En het ware eigenlijk te wensen, dat deze drie dingen in hun on derling verband dus in een document zouden worden 'behandeld. VLIEGBASIS ALBROOK In de Mwquito-gou, het gedeelte van de Ca- raiBische Zee voor de kust van Pf*ia- na is vermoedelijk een Argentijns mi- ïltti .1 Ulg. neergestort. Men vreest On 5. „i '^'"entten zijn omgekomen, zira «h» ,a J "aar het ongeluk moet Tekenen Zi',,n zwemvesten gevonden. "aargenomen. eD Werden echter niet W °MewértdulhL~ ?e ambassade- Alexander t1 ambassade in Tel Z Md van I toarek' ia «Wens de Ïïtl) geweest Dit I S.5e fascistische blad Jedioth Ah het Israëli' d'e bewer k matrI?0no'lh- Het bIad 'J0 van een Publikatie van 'ai.Toerek zou him! a chapskaart, ',i° i" 1944 onder n toebehoord. Schreven nummer 603826 zijn m- ïet blad, dat zich TV"azipartij te%»0it lid van •Pe foto heeft i!L Jn geweest. in Israel weer veel beroe- Een de Westr1ntt°r2a en bet verzet liclVe.rw1t Mat hy t«dS,baaSadeur' wie aan. 'n Me Wehrn! if. e oorlog of- anSewakkerd. hrmach' was. opnieuw teh«C„^dbel®mg -tu.ung uit, roofdieren. Indische ten oosten tot dusver De autori- uitgeloofd •en. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister van staat dr. W. Drees, heeft erop aangedrongen de keuze van prinses Beatrix te eerbiedi gen. Hb meende dat tegen het huwelijk geen ernstige bezwaren kunnen worden aangevoerd. Bepaalde gevoelens, die ove rigens begrypelyk zijn, mogen volgens hem by de beoordeling van het huwelyk niet beslissend zyn. Maar de regering zou er, volgens dr. Drees, verstandiger aan gedaan hebben wanneer zy Am sterdam niet als stad voor de huwelijks plechtigheden gekozen had. „Wanneer men algemeen aanvaardt dat ook een prinses zelf haar levenspartner kiest, heeft men de plicht haar keuze, in dien enigszins mogelijk, te eerbiedigen en zich bij de beoordeling van het huwe lijk slechts te laten leiden door het ant woord op de vraag of er ernstige be zwaren zijn. Bepaalde emoties, hoe res pectabel ook, kunnen niet beslissend zijn", aldus dr. Drees. De minister van staat meent over Claus von Amsberg, dat de keuze van een Duitser geen bezwaar mag zijn. Men kan van een 17-jarige moeilijk dienstweige ring verwachten. „Van wezenlijk belang is echter dat zijn anti-nazistische gezind heid duidelijk is gebleken en dat hij in geen enkel opzicht antisemitisch voelt of denkt". Dr. Drees deelt niet het verwijt dat prinses Beatrix regering of parlement voor een voldongen feit geplaatst heeft. „Men kan moeilijk verwachten dat zij de regering van haar gevoelens in kennis stelt voordat het paar het onderling eens is geworden. Men zal in deze zin altijd voor een voldongen feit geplaatst wor den, namelijk dat de bedoelingen van aanstaande verloofden vaststaan. Er was in geen enkel opzicht sprake van een voldongen feit. Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg hebben zich niet ver loofd voordat zij de regering van hun plannen in kennis stelden". De fracties hebben volgens dr. Drees voldoende gelegenheid gehad van hun eventuele bezwaren blijk te geven. Prinses Beatrix heeft tijdens haar pres conferentie op de verlovingsdag gezegd dat zij, indien gesteld voor een keuze tussen haar plichten en haar wensen, zon der meer haar plichten voor zou heb ben laten gaan. Dr. Drees merkte op dat dit van een groot plichtsgevoel ge tuigde, maar dat het zeer verdedigbaar zou zijn als in een dergelijk geval het DEN HAAG (KNP) Er is een nog nauwere samenwerking tot stand ge bracht tussen de bisschoppenconferentie van Indonesië, waarvan het kantoor is gevestigd in Djakarta en het centraal missiecommissariaat in Den Haag, door de aanstelling van een bijzondere ver bindingsman in de persoon van paf er Odilo Wap o.f.m. cap. Op verzoek van de Indonesische bis schoppenconferentie zal pater Wap als deskundig medewerker op de afdeling Indonesië van het centraal missiecom missariaat speciaal de belangen van de katholieke kerk in Indonesië behartigen. Hij is gisteren in functie getreden. Pater A. W. Wap (60) heeft 32 jaar in Indonesië gewerkt, waarvan de laatste 10 jaar op het bureau van de Indonesische bisschoppenconferentie. Hij heeft veel door Zuidoost-Azië gereisd, en heeft van 1934 tot 1936 als missionaris in China ge werkt. huwelijk wel zou zijn doorgegaan (dus zonder parlementaire toestemming, waar door de erfopvolging door prinses Bea trix onmogelijk was geworden). NAIROBI (ANP). In Kenia worden dit najaar verschillende kleinere wieler wedstrijden georganiseerd als voorberei ding op de Kenia-wielersafari die men in de loop van het volgend jaar denkt te houden. Het schema van de wielesafari is ontleend aan de ronde van Frankrijk. De afstand zal rond 1600 kilometer bedragen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister dr. G. Veld kamp van Sociale Zaken en Volksge zondheid, heeft de Tweede Kamer mee gedeeld dat op 1 januari de volgende premies voor de sociale verzekeringen verhoogd moeten worden: a. de algemene kinderbijslagwet met 0,3 pet. en wel van 1,8 tot 2,1 pet. (geheel voor rekening van de werk gevers). b. de interimwet invaliditeitsrentetrek- kers met 0,9 pet. en wel van 1,5 tot 2,4 pet. (geheel voor rekening van de werkgevers). c. de ziekenfondswet met 0,4 pet. en wel van 5,4 tot 5,8 pet. (de helft voor rekening van de werkgevers en de andere helft voor de werkne mers). Van deze verhogingen komt dus 1,4 pet. voor rekening van de werkgevers en 0,2 pet. voor die van de werknemers. Bovendien zullen ook de premieper centages voor de ziekengeldwzekering worden verhoogd (geheel voor rekening van de werkgevers), maar de omvang ervan kaïj nog niet worden voorzien. Hiertegenover staat een verlaging van de premie voor de werkloosheidsvoor ziening (voor werkgevers en werkne mers elk een half procent), alsmede enige verlaging van de premies voor de wachtgeldverzekering (de helft voor werkgevers en werknemers elk). Over de premieverhoging voor de in terimwet zegt de minister o.m. dat deze verhoging eigenlijk 1,8 pet. zou moeten bedragen ter dekking van de over 1966 te verstrekken uitkeringen en ter dekking van het eind 1965 be staande tekort in het fonds van 200 miljoen gulden. Hierdoor zou de premie echter te sterk stijgen. Daarom zal de regering (in 1967, als het fonds wordt geliqui deerd ten behoeve van de arbeidsonge schiktheidsverzekering) de helft van het tekort voor haar rekening nemen ALTAIR", een leeuw uit de die rentuin van Rome, laat zich aan halen door een aantrekkelijke jongedame. Een voorbeeld, dat evenwel beslist niet door alle be zoekers gevolgd zal worden. Maai de jongedame is dan ook nie mand minder dan Monica, de Duitse leeuwentemster van het Orfei-circus, dat zijn tenten in de Italiaanse hoofdstad heeft opge slagen. Monica is van mening, dat alle leeuwen goedaardig zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vleespryzen zfón, zoals al op pagina 1 gemeld, vooral dit jaar sterk gestegen. Minister Den Uyl heeft in een berekening over 1964 en 1965 tabellen laten samenstellen, waarin hy uitgaat van een redelijke marge (dé detailshandelswinst dus) en van een aan vaardbare gemiddelde consumentenprijs. Naar gelang het soort rundvlees neemt hij als een redelijke winstmarge aan een bedrag, dat ligt tussen 1,25 en 2,40 per kg. Hij heeft daarbij waargenomen dat MANILLA (Reuter) Bty geweldda den, voorafgaand aan verkiezingen op de Philippynen zijn nog 12 mensen om het leven gekomen. In totaal zouden er in de bloedige campagne voor de verkiezingen, die vandaag worden gehouden. 34 men sen gedood zyn. Zeven mensen zouden zijn omgekomen, toen een jeep, die vol zat met mensen, die aan een campagne voor een partij deelnamen, zaterdag op 320 km ten noor den van Manilla in een hinderlaag viel. Vier communistische „Hoeks" en een soldaat werden gedood toen een politie patrouille en een groep „Hoeks" met elk aar slaags raakten in San Fernando bij de Amerikaanse luchtmachtbasis Clark Field. Bij de verkiezingen gaat het om het presidentschap, het vice-president- schap, acht senaatszetels en 104 zetels van het huis van afgevaardigden President Diosdado Macapagal heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor een ambtstermijn van vier jaar. Hij is lid van de liberale partij. Zijn voor naamste tegenstander is de voorzit ter van de senaat. Ferninand Marcos, die lid is van de nationalistische par tij, de waargenomen gemiddelde verbruikers- prijs van de verschillende soorten 0,40 tot 1,10 per kg hoger lagen dan hij aan vaardbaar acht. In de nota over de vleesprijzen be stemd voor de Tweede Kamer, liet hij een lijstje opnemen met onder meer de volgende prijzen per kg genoteerd in juli augustus en september van dit jaar. De minister wijst erop dat het gemid delden zijn en dat afwijkingen tot 50 cent a 1 gulden per kg naar boven en beneden vrij veelvuldig voorkomen. Rundvlees: aanvaardbaar waargenomen gemiddelde gemiddelde Biefstuk: juli 1965 10,72 11,80 augustus '65 10,71 11,82 september '65 10,67 11,82 Rosbief: juli 1965 8.30 9,28 augustus '65 8,28 9,28 september '65 8,25 9,32 Magere lappen: juli 1965 6,99 7,92 augustus '65 6.99 7,90 september '65 6,96 7.86 Riblappen: juli 1965 6.64 7,44 augustus '65 6.63 7,40 september '65 6,60 7.42 Doorregen lappen: juli 1965 5,06 5,62 augustus '65 5,05 5.02 september '65 5,03 5.60 Varkensvlees: Ribcarbonaden: juli 1965 6,42 6.60 augustus '65 6,49 6.68 september '65 6,12 6,56 Hoe moeilijk deze materie is, laat drs. Den Uyl in zijn vlees-nota duidelijk uit komen. Er zijn veel verschillen tussen hoogste en laagste prijzen voor dezelfde vleessoorten geconstateerd in tien gro tere gemeenten, terwijl bovendien fluc tuaties optreden tussen de gemiddelde prijsniveaus per gemeente. In juli 1965 bijvoorbeeld liepen deze niveau-gemiddelden in deze tién grotere gemeenten als volgt uiteen: Voor rosbief tussen 8,21 en 10,22; voor doorregen lappen tussen 4,82 en 6",78: voor magere varkenslappen tus sen 6,65 en 8,23; voor schoudercar- bonaden tussen 5.46 en 6,37. EINDHOVEN Tsjechow heeft zyn korte verhalen alleen geschreven om ze te lezen, nooit om er toneel mee te be drijven. Dat er nu een twaalftal bijeen- gebundeld zijn tot een avondvullend stuk, is een merkwaardige ervaring. Gabriel Arout, een Fransman, volbracht dit kunststuk, waarmee de toeschouwer in het eerste ogenblik niet goed weg weet. In feite komt deze toneelbewerking neer op een aantal éénakters, die na elkaar gespeeld worden, er is geen verbindende tekst. Arout heeft een zorgvuldige selectie gemaakt en alleen die verhalen in zijn spel opgenomen, die iets te zeggen hebben over de mens. Vandaar de titel Cet ani mal étrange, waarmee uiteraard de mens is bedoeld. In wezen zijn het niets anders als anekdotes, kleine gebeurtenissen, luchtige of tragische verhaaltjes zonder pretentie, maar wel met een lucide sfeer. Zij brengen niet de Tsjechow uit bijvoor beeld de Kersentuin of oom Wanja, door wrochte verhalen vol poëtische melan cholie, maar zij betrappen even goed het leven, maar dan sneller, en daardoor slechts in staat een enkel facet te be lichten. Ensemble bracht dit stuk vrijdag in Eindhoven in première onder regie van de Fransman Claude Régy. Jacques Noël had voor deze gelegen heid het toneel verkleind, omdat de nor male scène te breed en diep is voor de twee figuren Ina van Faassen en Roger Coorens, die slechts nu en dan gesecon deerd worden door Heieen van Meurs, Chris Baay, Herman Vinck en Geert Tijssens. Wordt men nu door deze klein-kunst geboeid? Ja en nee. Ja, als het er om gaat de talenten te bewonderen van de twee hoofdfiguren, die men letterlijk spelen derwijs van de ene short story in de andere ziet overgaan met een gemak, dat alleen al bewijst hoe groot hun toneel capaciteiten zijn. Maar het verfijnde ge not, dat men verwacht van Tsjechows „korte verhalen", komt niet helemaal over. Men verwaarloost niet zonder meer de milieuschildering van de auteur, ook al poogt 't decor (en soms zeer geslaagd) dit milieu te benaderen. Ongetwijfeld moet men bewondering hebben voor de twee eerste scènes: een monoloog van de man en een van de vrouw, die in zekere zin het zuiverst de Tsjechow van de korte verhalen overbrengen, omdat hij hier zonder meer wordt naverteld. En ook in zijn latere scènes komt zijn door- peiling van „Dat zonderlinge dier" wel tot zijn recht, maar niet ten volle, men mist het „Neben-bei" het geschreven detail, dat in de verhalen onverbrekelijk aan de typering verbonden is. In.feite zijn deze korte verhalen uit hun verband gerukt, zij zijn voor een ander doel ge bruikt dan waarvoor zij zijn bedoeld. Toch kan men zich niet onttrekken aan de charme van deze avond, men geeft er zich na de twee monologen graag aan gewonnen. Men bewondert dan de lichtvoetigheid, die de Franse regisseur Régy dit spel heeft meegegeven en de ontwapenende visie van Tsjechow op „Dat zonderlinge beest" doet hij geen afbreuk. Misschien wordt die visie door het toneelspel hier en daar zelfs bena drukt, maar dan zonder gewichtigheid, wel vlinderlicht, waardoor Régy zich zo veel mogelijk aanpast juan Tsjechows sfeer, die de mens indringend en met milde spot tekent, waarmee Régy bewijst de schrijver niet alleen doorpeild te heb ben," maar hem ook lief te hehben. De twaalf verhalen worden zodoende tot evenzovele duidelijke analyses, men ervaart de mens tot in zijn meest ver borgen drijfveren ën men staat opnieuw verbaasd over de snelheid, waarmee Tsjechow in deze korte verhalen een mens in een bepaalde situatie glashelder weet te tekenen. Zo blijft er dus veel bewonderenswaar dig in dit avondvullend spel, ook al zal de toeschouwer" er soms moeite mee hebben van de ene situatie in de andere te geraken. Een groot compliment gaat daarbij naar Ina van Faassen en Roger Coorens, twee grote talenten, die de sfeer van de verhalen stevig in de hand hielden en keer op keer een vrouwtje en mannetje opbouwden van vlees en bloed: levensecht en -warm. Hun beiden gold vanzelfsprekend na afloop het enorme applaus, waarmee de volle zaal tenslotte haar instemming met deze Tsje chow betuigde. J. M. UTRECHT (ANP) De bouwvakar beidersbonden zullen by de komende loononderhandelingen in de eerste plaats pleiten voor een reële verbetering van de inkomenspositie naast volledige compen satie van de huurverhoging en andere prijsstijgingen, die worden getaxeerd op 4,5 a 5 procent. Dit blijkt uit een brief, die de bij het N.V.V. aangesloten Algemene Nederland se Bouwbedrijf Sb ond aan zijn ruim 80.000 leden heeft verzonden. Nog deze maand zullen de c.a.o. voor het bouwbedrijf en de dertien c.a.o.'s voor de neven-bedrijven die in maart, respectievelijk april van het volgend jaar aflopen, worden opge zegd. Bij deze c.a.o.'s zijn ongeveer 300.000 werknemers betrokken. De A.N.B. heeft in zijn ledenbrief een reeks wensen ge formuleerd, die in de komende weken in afdelingsvergaderingen en de beleidsin- stanties van de bond zullen worden be sproken. De onderhandelingen met de werkgevers beginnen volgend jaar. Het noemen van een looncijfer acht de A.N.B. thans nog niet gewenst. Wat be treft de .werktijdverkorting meent het bondsbestuur van de A.N.B., dat de bouwnijverheid „op dit psychologisch vrij kwetsbare punt" niet voorop dient te lo pen. De drie bonden willen de ontwikke lingen elders in het bedrijfsleven nauw lettend in de gaten houden en zoveel mo gelijk volgen. Daarom wordt voorgesteld bij de komende c.a.o.-actie eveneens naar een arbeidstijdverkorting met een kwar tier per dag te streven. De bouwvakarbeidersbonden, zo blijkt uit de ledenbrief van de A.N.É., wensen voorts verhoging van de vakantie voor werknemers tot en met 18 jaar tot drie weken aaneengesloten, van 18 tot 20 dagen voor jeugdigen envan 15 tot 17 dagen voor volwassenen. Voor alle werknemers wordt een verhoging van de vakantietoeslag tot zes procent gevraagd.. Op het verlanglijstje van de werkne?- mersbonden staan voorts afschaffing van de twee nog bestaande gemeenteklassen,, verwerking van een aantal toeslagen in de basis-uurlonen en een herziening van de prestatiebeloning, waardoor de werp kelijk behaalde oververdiensten inder* daad worden uitbetaald. (Advertentie) Subtiele élégance, rustige distinctie en technische perfectie, alles in één hand: de Parker 75 van sterling zilver, „en relief" gegraveerd door een kunstzinnige Londense zilversmid. Een volmaakt schrijf-instrument, waarin alles wat Parker reeds in zovele andere pennen zorgvuldig heeft getest is samen gebracht. Een verstelbare penpunt maakt het u mogelijk da pen precies naar uw hand te zetten. De uitgebalanceerde vingergreep geeft u een iicht, ontspannen schrift. En wat het vyllen betreft, kunt u kiezen uit twee systemen. Een fan tastisch geschenk (ook voor uzelf!) is dit nieuwste voorbeeld van Parker's toonaangevend leiderschap op vulpengebied. Parker 75, van sterling zilver f 165.- PRODUKTEN VAN DE <f> PARKER PEN COMPANY, FABRIKANT VAN 'S WERELDS MEEST GEVRAAGDE VULPENNEN. (C IMPORTEUR: PARKER SERVICE N.V. - BEURS - DAMRAK - AMSTERDAM.

de Stem | 1965 | | pagina 5