Argonaut bijna vliegklaar Oorlogstoestand in Midden-Java „Naar" lek in metro in half jaar dicht Rechter houdt kort geding spelen aan Nota kleuteronderwijs k' ijgt scherpe kritiek Diakonaats- opleiding in Brazilië Biesheuvel ziet licht in crisis Vuurvaste voetzolen Agitatie tegen Soebandrio nu openlijk Gerechtelijk vooronderzoek „spooktrein" Earl Bostic overleden DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 LIJFWACHT-,,RONSELAAR" BOEROENDI IN DUITSLAND GEPAKT Ian Smith verklaart: Geen gesprek met nationalistische partijleiders I in HhodSs Wllson' dle OP het ogenblik Frankrijk verbetert betrekkingen met Oosteuropese landen Couve in Moskou INGEWIKKELD HERSTELWERK: ïï'H'f aan Kamer: Onaanvaardbaar zil1 teke1^-dat ongeveer 70 leidsters mfeer WAARNEMERS Wapensmokkel Onderhoudsbeurt Geld gestuurd Gesprek Egas en vakcentrales over bijstandswet parfum perfekt afgesloten parfum nevelfijn verstoven Tegen pyromaan één jaar geëist Wedde en Bellingwolde vragen samenvoeging CASINO'S TEGEN DE STAAT Taxichauffeurs in Amsterdam tegen hoger tarief Demonstranten hebben geëist, dat dr. «oebandrio, de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, bewijzen zou voor noen van z(jn bewering, dat „er teke nen zijn. dat sommige bladen door de Amerikaanse) CIA worden gefinancierd" p, bewindsman heeft inmiddels zijn ver klaringen herroepen en gezegd er voor te waarschuwen, dat de bladen zich „niet laten gebruiken door „nekolim", o.a. de CIA". (AdvwbentU) DJAKARTA (Reuter) In Midden-Ja va is officieel de staat van oorlog afge kondigd, zo meldt radio-Djakarta. Het leger heeft meegedeeld, aldus de radio, dat communisten daar burgers afslach ten. Het leger heeft woensdag volgens het persbureau Antara bekendgemaakt dat communisten in Midden- en Oost-Java 178 mensen hebben vermoord sinds de mislukte staatsgreep van 1 oktober. Voorts waren 21 personen gesneuveld in gevechten tussen communisten en niet- communisten. Communisten terroriseren de bevolking van deze gebieden door ont voering, roof en brandstichting, aldus de bekendmaking van het leger. Veel van degenen die de coup hebben gesteund, zijn naar Midden- en Oost-Java uitgeweken. De minister van het leger, leneraal Soeharto, heeft de militairen in wdden-Java die de staatsgreep hebben gesteund voor de keus gesteld naar hun eenheden terug te keren of de conse quenties te aanvaarden. De oorlogstoestand in Midden-Java is afgekondigd door de militaire bevelheb ber, brigade-generaal Soerjosoempeno. In ooerakarta en Semarang is een uitgaans- s'eld ^ens nachtelijke uren inge- Voor Djakarta werd de staat van oor- Premier Ian W.T. °1es'ë wil niet met de A£«- a'ionahsüsche leiders in zijn Ti? de,.c°nferentietafel gaan zitten. de grondwet niet en 1 hebben 'eMwerkinS £e lat™ treden. Kei s.t 2, 1 vele Belegenheden ge- ten tafri t,? met deze mensen om 1 Wnd A,nnen s?an zitten- Deza toe- d mto randerd" D« Bri£aa pre- I u't de crisis ëLSïï een ,uitw«eg te zoeken I Smith S? ontstaan door het plan van 1 »itter»n^nK'Ji? de. ona£hankelijkheid v dAAuora ie I 'er hebben van 196£- Tot dus- sche rivalen t A£rikaanse nationalisti- J "!»?l Sithoie u Nkomo en Ndaba- I omda' de7e liei.groniiw?t verworpen. 1 O'erheerhnp «m hun oordeel de blanke 1 duren, maar zou d°en voort- log op 2 oktober afgekondigd. Hij is nog steeds van kracht. Het verzet tegen Soebandrio's positie als nauwste medewerker van président Soekarno bij de leiding van een land met 105 miljoen inwoners heeft openlijke vor men aangenomen, toen mohammedaanse leiders een massabijeenkomst van duizen den betogers toespraken, die werd gehou den voor het ministerie van Soebandrio in Djakarta. Op de bijeenkomst, waaraan niet alleen door mohammedanen, maar ook" door rooms-katholieken en protestanten werd deelgenomen, werd voorts een resolutie voorgelezen, waarin van Soebandrio ge- eist wordt de namen te noemen van de bladen die volgens hem gefinancierd wer den door de CIA, de Amerikaanse gehei me dienst. Soebandrio had n.l. zaterdag op een bijeenkomst in Djakarta van rond 200 militaire en burgerlijke machthebbers uit alle delen van Indonesië verklaard over aanwijzingen te beschikken dat be paalde Indonesische kranten gefinancierd worden door de Amerikaanse geheime dienst. Tijdens dé betoging voor zijn ministerie zei Soebandrio op het Merdeka-paleis te gen verslaggevers, dat zijn verklaring van zaterdagavond „misverstand had ge werkt". Ik heb niet gezegd dat bepaalde bladen worden gefinancierd door de Amerikaanse geheime dienst. Ik heb die bladen alleen maar 'willèn waarschuwen zich niet te laten exploiteren door neo- kolonialisten, kolonialisten en imperialis ten, de CIA inbegrepen. PARIJS (Reuter) De Franse mi nister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, is donderdag naar Moskou ver trokken voor een zesdaags bezoek dat verbetering van de Frans-Russische be trekkingen op alle terreinen tot doel heeft. Voor zijn vertrek zei hij tot ver slaggevers, dat zijn bezoek een onder deel vormt van de politiek van zijn re gering om de betrekkingen tussen Frank rijk en Oost-Europa te normaliseren. Verbetering van de betrekkingen met Rusland was mogelijk geworden nu deze niet langer beïnvloed werden door cri sissen. zoals die om Berlijn. De minister verklaarde dat hij met de Russische lei ders ook het Duitse vraagstuk zou be preken. „Het is de normalisatie van de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en Westeuropese landen, dat een oplossipg voor deze kwestie kan worden gevon den", zo zei hij. In Moskou, verwelkomde bet partij orgaan „Prawda" het bezoek onder de kop „in het belang van de vrede". De „realistische houding van de Franse re gering ten aanzien van een groot aantal internationale kwesties vindt begrip on der het Russische volk", aldus het blad. CHURCHILLS vroegere woning in Lon den is gisteren aan een Brits familie- fonds verkocht. Eerder was voorgesteld om het aan te kópen als monument ter nagedachtenis aan de grote staatsman. (Advertentie) ROTTERDAM (ANP) Een kleine anderhalve week nadat er plotseling een lek ontstond in de metrotunnel, die onder de Nieuwe Maas in Rotterdam is gelegd en in een stadium van afbouw was, hebben de betrok ken autoriteiten een methode uitgewerkt om de ontstane schade te herstellen. Als oorzaak van he mhogdrukken van tumielstuk 10, dat half onder wa ter, half op de zuidelijke oever rust, word nog steeds aangenomen dat de V' e» W„ «at staatssecretaris situatie h„ mt van met H. ™.h?adl te weinig re- euterleidite^ behoefte8 aan Votw 't bes turen mf"mg van r ^ondprwjic ^n de Vereniging onasd '00 h t r. N«l«land,e Ou? ^dus da brief geen "S voor? ,geh°ude" met d" te*1" in u V erop dat Sr. Matste wijst n het aam* een procent 1 aantal 4. nodig zijn. Het aantal kleuters op openbare en neu trale bijzondere scholen zal ki 1970, 9000 meer bedragen dan bij het protestants- christelijk onderwijs. Dit betekent dat 260 leidsters meer nodig zijn voor het open baar dan voor het bijzonder protestants- christelijk onderwijs. Het is volgens de brief van de hoofd besturen een gebiedende eis, dat het aan tal kleuterklassen van scholen voor bui tengewoon lager onderwijs belangrijk toeneemt. Om een verlaging van de leer- lingenschaal mogelijk te maken *zal ten minste vijf jaar tevoren voor de opleiding van een groter aantal leidsters moeten worden gezorgd. Voor het openbaar en bijzonder neu traal onderwijs worden nu al te weinig leidsters opgeleid. Toch leveren de niet- gesubsidieerde opleidingsscholen die de staatssecretaris wil laten verdwijnen, zeker in 1968 ook nog een aantal leid iensters. trillingen veroorzaakt bü liet trekken van de stalen damaand een zandver- schuiving heeft veroorzaakt, waardoor de dekkende zandlaar onder he u- nelstuk kwan en dit plm. 30 cm. om hoog geduwd heeft, waardoor de rub ber afsluiing tussen de tunnelstukken 10 en 9 vervormd werd en begon te lekkeh. De procedre, die men nu wil gaan volgen en die vijf tot zes maanden zal vergen - is in het kort de volgen de: de uiteinden van beide tunnelstuk- ken bij de breuk worden door een betonnen waterdichte kop afgesloten. De tunnelstukken, die uit segement be staan en daardoor wat flexibel zijn, worden weer stijf gemaakt en ver zwaard, zodat zij hun drijfvermogen verliezen. Daarna wordt het balast- zand rond 10 en 9 goeddeels wegge zogen, zodat stuk 10 niet meer op het ingeperste zand rust en weer op de paalfundering kan zakken. Rond de voeg van 9 en 10 wordt dan aan de buitenkant een rubber afdekking aan gebracht. Blijkt 'die waterdicht té zijn, dan kunnen de inwendig aangebrachte betonnen koppen weer worden verwij derd en is de zaak weer gezond. De normale afwerking kan dan Voort gezet worden. De damwand, die de oorzaak is van dit „nare incident" blijft zitten om geen herhaling te krijgen. Doordat ook in tunnelstuk 9 een kop wordt aange bracht. kan het werk aanleg van rails en verdere afbouw in de stuk ken 9, 8, 7 enz. normaal doorgaan. Men verwacht dan ook dat het gebeuren op de volledige afbouw van de metro niet noemenswaardig vertraagd zal 2ijh. Inmiddels heeft het incident de be langstelling gewekt van andere tunnel bouwers, met name de rijkswaterstaat en publieke werken van Amsterdam. Onder het motto: ,,Men kan er wat van leren', zijn ambtenaren van deze diensten bij de procedure als waarne mer ingeschakeld. Over de kosten, die het gevolg zijn van het onverwacht optreden lek, is nog niets te zeggen. De gemeente Rot terdam heeft de tunnel wel verzekerd. (Van onze correspondent) SCHIPHOL Schiphols mysterie vliegtuig, de DC-4 type M2 met de naam „North Star" die op 9 februari uit Newcastle op Schiphol met valse registratie-tekens en zonder papieren arriveerde, is opnieuw in het nieuws. Een in Duitsland geboren Ameri kaanse piloot, de 39-jarige H. A. War ton, die voor de Verenigde Naties met eigen machines gevlogen heeft in Kon go, laat op Schiphol de DC-4, ook wel Argonaut genoemd, vliegklaar maken. Hij zegt, dat het toestel thans eigendom is geworden van de koning Mwam- boesta van Boeroendi, op Schiphol geen onbekende, omdat hij een jaar of vier geleden ook al poogde via de Ameri kaanse luchtvaartmakelaars Kennedy en Farquhar een super-constellation van de KLM te kopen. Die koop ging toen niet door, maar wèl schafte de koning zich elders in Europa een constellation aan en vloog daar enkele jaren mee rond, enige tijd met twee Nederlandse stewardessen. Ook toen al ondernam hij een poging Boeroendi Airways op te richten. Het is nooit verder gekomen dan dat ene vliegtuig voor hemzelf en zijn gezette vrouw. Op zichzelf zou de verkoop van het mysterie-vliegtuig volkomen onbelang rijk zijn, ware het niet, dat het toestel in februari naar Nederland werd gevlo gen onder auspiciën van een ander lid van de avonturiersclub van zwervende Amerikaanse piloten in Europa, Lucien Pickett, die nauw betrokken was met de berucht geworden wapensmokkel- affaire. Op Malta stond in die dagen al een super-constellation van Picket aan de ketting, waarin parachutes die in Limburg en wapens die in Praag waren ingeladen. Gevraagd of de koning van Boeroen di zijn directe opdrachtgever is, ant woordde vlieger Warton gisteren: „Nee, ik heb de opdracht van zijn particuliere consul Heinrich Heuer, die in Frankfort zit". Donderdag kwam uit Duitsland be richt dat deze 52-jarige Duitser daar is gearresteerd op beschuldiging van wat men misschien „ronselarij" moet noe men. Via advertenties riep hij jonge Duitsers op, om als huurlingen deel te gaan uitmaken van 's konings lijfwacht in Boeroendi. In een hotel in Frankfort stonden al 20 jonge mannen klaar, die te vergeefs op een vliegtuig wachtten. Volgens het bericht uit Duitsland had deze machine uit Nederland moeten ko men. nog wel met een lading wapens en munitie. Maar dat komt ingewijden op Schiphol al heel onwaarschijnlijk voor. De veronderstelling, dat deze huur lingen met het mysterieuze toestel naar Afrika moesten worden gebracht gaat mank, omdat de machine, die bijna 9 maanden niet in de lucht is geweest, eerst een zeer grondige onderhouds beurt moet krijgen en bovendien uit Nederland pas mag vertrekken als alle papieren in orde zijn. Bovendien moet er dan ook nog aan parkeergelden 1000 voor iedere maand op thfel ko men. Vlieger Warton zelf gelooft dan ook. dat hier twee zaken door elkaar worden gehaald: 's konings lijfwacht en 's ko nings luchtvaartmaatschappij. „Ik weet niet beter of het toestel moet naar Luxemburg om van daaruit allerlei vrachtvluchten te gaan uitvoeren in Europa, dus zuiver commercieel en ik was van plan dat te gaan doen onder verantwoordelijkheid, voor rekening en in dienst van Boeroendi Airways", zo zegt hij. Hij kent het verhaal van de huurlingen in Frankfort en bevestigt dit, spreekt ten stelligste tegen, dat er thans weer iets met de Argonaut ge beurt, dat het daglicht niet zou kun nen verdragen. Intussen houdt ook de dienst lucht vaart van het korps rijkspolitie op Schiphol een oogje in het zeil. „Eerst moeten de papieren in orde zijn: een bewijs van inschrijving met een nieu we registratie plus een bewijs van luchtwaardigheid", aldus adjudant Vos- selberg. i „Die krijg ik gauw genoeg", zegt Warton, „de ambassade van Boeroendi in ^Duitsland zal mij die papieren stu ren". Nog voor hij werd gearresteerd heeft Heinrich Heuer, 's konings particuliere raadsman in Duitsland, op verzoek van Warton de helft van de overeengeko men som voor de monteurswerkzaam heden op Schiphol overgemaakt. Dat was een door de betrokken monteurs gestelde voorwaarde. Het bedrag is gisteren in dollars op Schiphol betaald. Hoewel het nieuws van de arrestatie Warton niet prettig in de oren klonk, hield hij goede hoop, dat men Heuer weer zal moeten loslaten. „Waarom zou je geen lijfwacht voor een koning mo gen hüren", zo vroeg hij zich af. Blijft tot slot nog het mysterie, wie eigenlijk de eigenaar was van de Argo naut, toen deze in februari uit New Castle naar Schiphol werd gevlogen door weer twee andere „losse" vliegers, Charles Wheatly en J. W. Smith. Lu cien Pickett gaf er zich toen voor uit, maar thans wordt op Schiphol door alle betrokkenen een Argentijn ge noemd, Osvaldo Riba, mét wie Pickett samenwerkte. Warton zegt met stellig* heid dat Boeroendi de DC-4 van deze Riba heeft gekocht. In dit licht bezien wordt de opvoe ring, die een zekere Britse baron F, von Waynaghey in april op Schiphol heeft gegeven, een ware komedie. Of wel deze baron, in de wetenschap dat niemand hem het tegendeel kon bewij zen, poogde met bluf in het bezit van een vliegtuig te komen zonder er recht op te hebben, ofwel hij was benaderd door de werkelijke eigenaars in deze richting een poging te doen, omdat ze zichzelf in Nederland niet wilden ver tonen. UTRECHT (ANP) Het hoofd van het Utrechtse arrondissementsparket mr. W. H. Ovenbeek heeft een gerechtelijk voor onderzoek gelast tegen het personeel van de „spooktrein", die in de late avond van 17 oktober bij Birkihoven in Amersfoort met zichzelf in botsing kwam en waar door achttien passagiers min of meer ern. stige verwondingen opliepen. De koppe ling tusen het voorste treinstel van de trein Amsterdam-Zwolle en de twee daarachter volgende treinstellen werd ter hoogte van Baarn verbroken door een van de treinconducteurs, die in strijd met de voorschriften van N.S. een zakelijk gesprek met een collega voerde in de niet gebruikte machinistencabine in het achterste deel van het eerste treinstel. Voorts wordt vernomen, dat de trap op het ontkoppelingspedaal in de ma chinistencabine, waaraan volgens de voor lichtingsdienst van N.S. het ongeluk te wijten is, nooit het onheilseffect zou heb ben gehad als het luchtkraantje gesloten was geweest. Zonder lucht kan een trein niet rijden. In de „spooktrein" moet vol gens deze zegslieden dus nog een andere verkeerde handeling zijn uitgevoerd of wellicht een verplichte voorzorgshande ling zijn nagelaten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het overlegorgaan van de drie vakcentrales heeft vandaag een gesprek met staatssecretaris Egas van Maatschappelijk Werk, over de moeilijk heden die de algemene bijstandswet in den lande nog steeds ondervindt. De on rust en de teleurstelling van de vakcen trales over de praktische uitvoering van de wet zijn onlangs belicht door het Tweede-Kamerlid Joh. Zwanikken. De vakcentrales wijlen er bij staatssecreta- sie Egas op aandringen deze moeilijkhe den zo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen. De Step verstuiver beschermt en behoudt de kracht en de geur van uw parfum (zelfs in het vliegtuig). Voor die ragfijne, uiterst zuinige ver stuiving: alleen Step. Grote kollek- tie elegante modellen. Nu zelfs een aftet-shave verstuiver voor heren. Alleen een verstuiver van Step biedt haast onbeperkte garantie en wereld beroemde service. Let dus op! Een echte Step-verstuiver herkent u aan de blauwe verpakking. Let op het merk: Voor Nederland: Fresiaplein 3 Wassenaar - Tel. 01751-4247. ARNHEM (A.N.P.) De procureur- generaal bij het gerechtshof ln Arnhem heeft gisteren twaalf maanden gevange nisstraf met aftrek, waarvan twee maan den voorwaardelijk geëist met een proef tijd van drie jaar tegen de 33-jarige sla ger H. J. van L. uit Apeldoorn, wegens herhaaldelijke brandstichtingen in de laatste vier of vijf jaar. De brandstichtingen hebben jarenlang Apeldoorn in spanning gehouden. Toen verdachte tenslotte werd betrapt nam de reeks een einde. Hij heeft 33 keer de rode haan laten kraaien. In het begin stak verdachte dingen ln brand uit wraak. Door de vestiging van supermarkets ging de omzet in de sla gerij van hem en zijn vader achteruit. Dit bracht hem er toe, telkens wanneer hij stevig had gedronken, afval op de ter reinen van de supermarkets in brand te steken. Verscheidene bedrijven hielden er geblakerde deuren en soms wel ernstiger schade aan over. Werkelijk grote bran den heeft hij echter niet veroorzaakt. Toen de slagerij later in betere omstan digheden kwam te verkeren ging hij toch door met zijn brandstichtingen. WINSCHOTEN (A.N.P.) Wanneer in de vandaag te houden openbare ver gadering van de gemeenteraden van Wedde en Bellingwolde (ten zuiden van Winschoten), daarover de defini tieve beslissing zal zijn gevallen, zullen Ijeide gemeenten vrijwillig aan de Kroon vragen de wettelijke voorzie ningen te treffen voor samenvoeging. Een vrij zeldzame gebeurtenis in de historie van het Nederlandse gemeente wezen. Met deze samenvoeging hopen de beide gemeentebesturen een extra im puls te geven aan de ontwikkeling van de dorpen, die in een 2g. stimulerings gebied liggen. Op vorige week gehouden raadsver gaderingen is met algemene stemmen het „principebesluit" tot samenvoeging aanvaard. ROME (K.N.P.) In de Braziliaanse stad Bahia begint in januari volgend jaar de opleiding voor gehuwde en ongehuw de diakens. De Braziliaanse bisschoppen hebben hiertoe besloten met het oog op de grote priesternood in hun land, waar kloosterzusters de geestelijke zorg heb ben voor 40 priesterloze parochies. Ook in Oostenrijk wordt zeer spoedig met een opleiding van diakens begonnen. ROCHESTER CtT.P.I.) Earl Bostic, de bekende altsaxofonist, is gisteren op 52-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Deze jazzmusicus speelde tot 1945 in verschillende toporkesten, waaronder die van Lionel Hampton en Cab Calloway en vormde daarna zijn eigen band. Hij werd vooral bekend door grammo foonplaten. Bulgaarse dansers uit het dorp Balgari demonstreren een vuur- dans een oud gebruik in deze omgeving waarbij zij met blote voeten over brandende kolen dan sen. Het merkwaardige is, dat zij hierbij geen letsel oplopen. X v I y&j g.? s I vI ÉL (Van onze correspondent) DEN HAAG Het kort geding, dat drie Casino-exploitanten hebben aan gespannen tegen de staat wordt aan gehouden tot 2 november. De sociëtei ten „Het Gooi" in Baarn, „Marathon' in Maarssen en „Brabant" in Vught en de heer Dario Marina, eigenaar van het hotel „Alsenhof" in de Bilt hadden president mr. G. Witoen Elias ver zocht de staat der Nederlanden het sluiten van de zaken te verbieden, waarin het zogenaamde „Vierentwin tig spel" wordt gespeeld. De minister van justitie heeft namelijk dezer dagen medegedeeld genoemde maatregel te hebben bevolen. Mr. Leeman zette namens de eisers uiteen, dat volgens opdracht van de minister vla de procureurs-generaal door de officieren meteen wordt toe geslagen, wanneer „vierentwintig" of een ander kansspel wordt gespeeld. Dit ac'ht hij in strijd met het verdrag van Rome, waarbij recht naar eerlijk heid wordt toegezegd. Pleiter acht het noodzakelijk dat eerst deskundigen worden benoemd om na te gaan, of hier wel in strijd met de wet op de kansspelen wordt gehandeld. De eisers willen volledig medewerken om tot een voorlopig vergelijk in dezen te komen Pleiter deelde mee, dat de politie van Baarn heeft meegedeeld niet alleen het spelmateriaal, maar ook alle drank vergunningen in beslag te zullen ne men. En dit risico kan het hotel niet nemen. In De Bilt heeft de politie o.m. lichtbakken weggehaald. Mr. Droogleever Fortuyn meende, namens de staat dat het de bedoeling Van eisers is de justitie te belemmeren in zijn optreden tegen kansspelen en te bepalen wat een officier wel of niet doen mag. Dit nu, is Ontoelaatbaar. De officier moet zelf constateren of de wet is overtreden, terwijl uitein delijk de beslissing aan de rechter is. Indien er geen reden is tot ingrijpen zal een officier dat ook zeker niet doen. De laatste tijd valt in toenemende ma te deelname aan kansspelen te consta teren en de reclame daarvoor wordt steeds groter. Daarom Is bijvoorbeeld ook reeds opgetreden tegen de zoge naamde „Saturne-spelen" in Zand- voort en Vaals, waadomtrent in cas satie nog moet worden beslist. Pleiter meent dat het „Vierentwintig spel" tot de kansspelen moet worden gere kend en dat alleen zeer ervaren en goed observerende spelers een kans krijgen om te winnen. De bedrijfsma tigheid speelt in deze affaire ook een rol. De voorwaarden, waarop kansspe- r len gespeeld mogen worden, staan dui delijk in de wet en daarover behoeft niet te warden gepraat. Een methode zou zijn een apparaat in beslag te laten nemen om dan de rechter te laten beslissen. AMSTERDAM (A.N.P.) In een mo tie hebben 546 Amsterdamse taxichauf feurs zich gisteren in Amsterdam uit gesproken tegen de verhoging van de taxitarieven en tegen het opnemen van fooien in het metertarief, zoals kor4 ge leden voorlopig overeengekomen is door •werkgevers- en werknemersorganisa ties, in afwachting van de nieuwe C.A.O. van 1 april 1966. De betrokken chauffeurs, bijna de helft van alle loonchauffeurs en eigen rijders in dé hoofdstad, willen ook ver tegenwoordigd zijn bij het óverleg over de tarieven. (Van onze verslaggever) DEN HAAG Minister mr. B. W Biesheuvel (Landbouw en VisserU) heeft een optimistisch geluid laten horen over de toekomst van de E.E.G. HU verklaarde dat „de vijf" in Brussel grote overeen stemming inzake de landbouwftnancle- ring hebben bereikt en dat de Franse regering geen enkele reden meer heeft om vanwege de landbouwpolitiek uit Brussel weg te blijven. Een E.E.G. zonder Frankrijk adhtte mi nister Biesheuvel een onmogelijkheid. Van geen der landen buiten die van de EEG is tot dusverre gebleken dat het be reid is de landbouwpolitiek onder één ge meenschappelijke noemer te brengen. Voor Frankrijk en „de vijf' is er trou wens geen weg terug, zo zei minister Biesheuvel.

de Stem | 1965 | | pagina 7