HET ROMMELT IN DE DUITSE TRAINERWERELD MOC en Moller ontvangen EVVC Consumenten Bond onderzoekt prijs en kwaliteit vislijnen KNWU en UCI praten over VRP-pIoeg Waterskiën Goud voor Amerikaanse Mexico leidt in cross-country Elek Schwartz valt niet in de smaak Niet goed genoeg „Gevaarlij k beroep"' Ceulemans nog steeds op kop (met Navarra) Militair team tegen Griekenland Schnelldorfer in ijsrevue Jeugd biljart om Europese titel VOLLEYBAL Programma feui. Belangrijk voor Zeeuwse stromen In Zürich KARSTENS RIJDT MET POST Verloop (Breda) in militair hockey-elftal Studie-bijeenkomst van de NKS Zwitserland-Nederland Nog weinig bekend over t.v.-uitzending Veel animo voor KNMV- kampioensrit 15 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 BRISBANE (ANP) De Amerikaanse Flizabeth Allan heeft te Surfers Para- jjcg in Australië bij de wereldkampioen- ichaooen waterskiëen voor dames de titel in het schansspringen gewonnen met een sprong van 31 meter. De 14-jai i- Amerikaanse scholiere vestigde hier mee tevens een nieuw wereldrecord. Het nude stond met 28,20 meter op naam van de Oostenrijkse Renate Haneuwka, die dit het vorige jaar bij de wereldkam pioenschappen te Vichy vestigde. Met dezelfde afstand werd zij nu vierde. Als tweede eindigde te Surfers Paradise de Britse Jeannette Steward-Wood met een ,-rong van 30,80 m, terwijl de bronzen medaille was voor de Zuidafrikaanse D. Barnard met 30,10 meter. GA3L MINNEBOO, Peter Heij- nig en Gerard Vianen zullen in elk geval deel uitmaken van de Caballero-amateurploeg, die weer uit tien man zal bestaan. THEO VERSCHUEREN zal met Robert Lelangue des zesdaagse van Zürich betwisten. De man uit St.-Jansteen zal ook 't komende seizoen weer voor Dr. Mann uit komen. t -°e 2(* dagen duren- oss-country-wielenvedstrijd in Me- irit n u z ^ag ingegaan. Mexico z °Senblik in het algemeen ment, onmiddellijk gevolgd door en Zwitserland, it renner Jeap Monteyne a twee dagen geklasseerd als irenners6 zamen met 7 Mexicaanse wiel- (Van onze sportcorresponclent) KEULEN. Twee Weslduitse trainers van clubs, welke liet in de nieuwe competitie (nog) niet zo goed gaal of schoon deze nog maar twaalf speeldagen oud is zijn door hun club-besturen naar huis gestuurd. In de „Bundesliga", de Weslduitse eredivisie, is bel trainer Helmuth Schneider van de Karlsruher S.C. en in de Regio nail iga". west is het Oswald Pfau, de oefennieesler van ,,Allemania Aaclien", de club die twee seizoenen achtereen mocht deelnemen aan de promotie wedstrijden, doch heide malen de ,,BundesIiga" niet haalde. Niet helemaal tevreden ook is men bij „Buiidesliga"-club Eintracht Frankfurt met het werk van de vroegere trainer van hel Nederlands elftal, Elek Schwartz, die door Eintracht van Benfica Lissabon werd weggekocht. Maar misschien ligt de mid. delmatige prestatie van Eintracht aan het feit, dal de club zich moet gewennen aan liet door Schwartz toegepaste 4-2.4- systeem. En nog een ,Bundesliga"-trainer staat op de „executielijst". Het is Horst Buhtz van Borussia Neunkirchen, dat op de voorlaatste plaats in de ranglijst is te ruggevallen. Het schijnt dat ook het be stuur van deze vereniging bereid is om trainer Buhtz over de kling te jagen. Hetmuth Schneider gold lange tijd als de succesvolste voetbaltrainer: tweemaal voerde hij Borussia Dortmund naar het landskampioenschap, hij maakte Bayern Munchen rijp. voor zijn latere promotie naar de „Bundesliga" en verrichtte ook voor de le F.S. Saarbrücken wonderen. Toen ook Schneider de degradatie van de Saarbrückenaren naar de „Regionalliga- zuidwest" niet meer kon verhinderen en er geen geld meer was om.hem aan te houden, ging Schneider naar de Karls ruher S.C. Waarschijnlijk heeft deze club zijn verwachtingen wat te hoog gesteld en daarbij vergeten, dat hij aan het eih- de van het vorige .seizoen reeds naar de ,Regionalliga"-zuid degradeerde wat toch wel een bewijs was dat hij de overi ge „Bundesliga"-clubs niet kon bijhou den maar door een gelukkige omstan digheid weer in de Westduitse eredivisie kon terugkeren, namelijk toen deze tot achttien clubs werd uitgebreid en Hertha B.S.C. uit Berlijn met oneervolle degra datie werd bestraft. (Ook het gedegra deerde Schalke '04 mocht in de eredivi sie terugkeren). Tijd en geld om nieuwe spelers te kopen waren er niet meer. Schneider moest roeien met de riemen die hij had en die waren kennelijk niet goed genoeg. Het clubbestuur stelt hem er nii verantwoordelijk voor, dat de K.S.C.* we derom in de onderste regionen van de „Bundesliga" bengelt en heeft het ver drag dat nog meer dan een jaar looptijd heeft, opgezegd. Schneider gaat naar de rechtbank en eist van de K.S.C. volledige betaling van de 100.000 mark, die hij aan salaris nog te goed heeft. En natuurlijk is er sprake van, dat Schneider nu naar Allemania Aachen gaat. En daarmede zijn we aangekomen bij trainer Oswald Pfau. Hij gold onder de voetbalclubs der vijf regionale liga's als een der beste oefenmeesters. Hij had tweemaal achtereen de club uit de Karei- stad die ook in Zuid-Nederland vele aanhangers heeft in de promotie-com petitie van de „Bundesliga" gebracht. Daar ontbrak het echter Allemania aan schotkrachtige voorhoedespelers. Er wer den eenvoudig niet voldoende goals ge scoord. Allemania bleef in de „Regional- liga-west" en daar is zij tot het midden afgezakt. En ook krijgt de trainer, Os wald Pfau, daarvan de schuld De oefen- meester van Allemania's amateurclub Willibert Weth uit Düren is voorlopig tot trainer van „vertrag"-spelerselftaT ge bombardeerd. Pfau mag op. de tribune zitten. Het heet, dat Pfau eventueel de plaats van Schneider in Karlsruhe zal innemen. „Pas als de geldkwestie met Schneider in orde is-' zegt Pfau, wie naar het schijnt ook het oefenmeester schap van de Berlijnse „Tasmania Ber lin" is aangeboden. Allemania Aachen heeft al een paar trainer',,schandalen" achter de rug. Het verloor o.a. onder nogal opzienbarende omstandigheden Schorsch Knöple, die toen naar Werder Bremen ging en ver volgens naar de le F.C. Köln die hij in het eerste „Bundesliga"-seizoen tot lands kampioen maakte. Ook de Hongaar Bela Sarosi heeft voor Allemania gewerkt. Deze werd weer afgelost door Helmuth Kronsbein, die thans de succesvolle trai ner is Hannover '96. Trainer zijn is een gevaarlijk beroep. Dat zeggen alle voetbaloefenmeesters in West-Duitsland. Een paar slechte wed strijden veroorzaken onder de clubbe sturen, die hun inkomsten bedreigd zien, een paniek die onmiddellijk op de trai ners wordt verhaald. Vele trainers wor den nerveus ziek en leven in voortdu rende angst. Trainer Gunther Bröcker (vroeger bij Kaiserslautern) heeft al bloedsomloop- stoornissen en een ontsteking van de maagslijmhuid Werder Bremen de landskampioen van het afgelopen seizoen zweeft in de middelste regionen en wordt met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dit jaar geen lands kampioen Dortmunds trainer Multhaup hij kwam van Werder Bremen spreekt van een „slagveld" Met 62 jaar is hij de oudste voetbaltrainer „Wij zijn vogelvrij", zegt Multhaup. „Het is af schuwelijk. Maar wij hebben dit beroep zelf gekozen. We zullen dus de risico's wel moeten dragen". Geen zorg maakt zich trainer Max Merkel, de trainer van München 1860 dat nu al geldt als een der kampioenskanidaten. „Ik krijg overal in Europa werk", zegt Merkel die 11.000 mark per maand verdient en daarmee West-Duitslands best betaalde voetbal- oefenmeester is. ELEK SCHWARTZ voldoet nog niet helemaal BUENOS AIRES (ANP). De Belg Ceulemans en de Argentijn Navarra heb ben hun leidende positie behouden in het biljarttoernooi om het wereldkampioen schap drie banden. De uitslagen luiden: Legarda (Equador) Pimto (Bolivia) Ogata (Japan) Cabrera 'Uruquay) Navarra (Argentinië) Gonzales (Columbia) Ceulemans (België) Scherz (Oostenrijk) Na zes ronden luidt de stand: 1 en 2 Ceulemans en Navarra 12 pnt 3 en 4 Gonzalez en Legarda 8 pnt, 5 en 6 ScherZ en Ogata 6 pnt, 7 Friedenthal 4 pnt. 8 en 9 Cabrera en Pinto 0 pnt. 60 77 5 .0.775 35 77 6 0.454 60 76 7 0.785 46 76 4 0.605 60 55 9 1.090 45 55 4 0.818 60 46 10 1.304 34 46 5 0 739 DEN HAAG. Het Nederlandse mi litaire team zal in de eerste ronde van het toernooi om het internationale mili taire voetbalkampioenschap twee wed strijden tegen Griekenland spelen. De ontmoeting Nederland-Griekenland is voor woensdag 24 november op het PSV- terrein te Eindhoven vastgesteld De tweede wedstrijd, wordt op 15 december in Athene gespeeld Het team dat in deze beide ontmoe tingen het beste resultaat boekt ontmoet in de tweede ronde de winnaar van de duels tussen West-Duitsland en België Ter voorbereiding op de ontmoetingen tegen Griekenland speelt het militaire elftal op 3 november in Stuttgart een wedstrijd tegen het Amerikaanse leger- team De 4-2-4-opstelling luidt: Doel: Steunenberg (AGOVV). Achter: Suurbier <"Ajax), Libregts (Feijenoord), Drost (Heracles) en Stol- zenberg (Willem II). Midden: Van Stippent (PSV) en Geest man (Blauw Wit). Voor: Giesen TSV), Houwaart (ADO) Van Dijk (SVV) en Mares (Sittardia). (Van onze sportredacteur) BREDA Jan Hugens zal zijn uurrecord-poging te Milaan rijden in het nationaal tricot, dus rood- wit-blauw. Er wordt geen reclame aangebracht. Het is overigens nog niet definitief dat de Amstenrader in dienst treedt van de Verenigde Reclame Pers. „Momenteel is Jan Hugens nog volkomen vrij en hele maal niet aan ons gebonden. Of dat in de toekomst gaat gebeuren kan ik nog niet vertellen, dat hangt van verschillende factoren af". De heer Gadgmans vertelde ook dat hij nog steeds onderhandelt met Peter Post. Belangrijkste nieuws is echter dat de KNWU in over leg met de UCI aan het bekijken is in hoeverre Gademans' plan uitgevoerd kan worden. De inter nationale reglementen schrijven voor dat een renner (in een klein land) voor ten hoogste twee spon sors mag fietsen. Het VRP-plan is gebaseerd op meer dan dit aantal. De heer Gademans verwacht van daag definitief uitspraak over deze zaak. BERLIJN (ANP) De Duitser Man fred Schnelldorfer, die in 1964 zowel Olympisch als wereldkampioen kunst- rij den bij de heren werd, heeft een con tract getekend om gedurende drie we ken. namelijk van 24 november tot 15 de cember, op te treden in de Wiener Eisre vue te Berlijn. Het ligt niet in de bedoe ling, dat na deze periode het contract zal worden verlengd. De 22-jarige Scnnelldorfer studeert voor architect te München. HAARLEM (ANP) In Haarlem is een begin gemaakt met de strijd om de Europese biljarttitel voor de jeugd. Er wordt gespeeld in twee spelsoorten: het libre en het anker kader 47/2. De biljar ter, die de beste resultaten gerekend over beide onderdelen, behaald, mag zich Europees jeugdkampioen noemen. De uitslagen van de eerste ronde luiden: libre: Lucas (Ned.) Bessems (Ned) Feuillatre (Fr) Berberian (Fr) Van Voornveld (Zwitserl.) Wibiral (Oost) 47/2: Lucas Bessems (Van onze volleybalmedewerker) Breda Vlissingen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en Vlijmen zijn de plaatsen in ons gewest die zaterdagna middag een belangrijk volleybalevene ment'binnen hun poorten te verwerken krijgen. Liefhebbers in deze plaatsen kunnen dus hun hartje ophalen voor een topwedstrijd, wat niet wil zeggen dat voor de vele duizenden andere ac tieve spelers en speelsters hun eigen wedstrijd niet even belangrijk is. We beginnen deze keer in Vlijmen waar Ever Ready gereedstaat om slag te leveren tegen medekoploper Bekker- veld. De Limburgers, met internatio naal Valkenburg in hun midden kun nen op een hartige ontvangst rekenen. In Roosendaal krijgen we de topper Bermi-V.C. Den Bosch. In eigen huis zijn de Roosendalers bijzonder sterk en nu V-C. Den Bosch de slag weer te pakken de dames en heren van E.V.V.C. De punten zullen wel in de Krabbestad ach terblijven. Heel wat spannender strijd verwach ten we in Breda waar E.B.V.C. bezoek krijgt van D.S.V. Een vijfde set ligt in de lijn der verwachtingen. Een derby in Walcheren is altijd iets aparts. M- V.C.-Marathon zal hierop wel geen uit zondering zijn. De verwachting is sfeer en spanning. Eredivisie: dames: SOS-Celebes, Boe- merang-Rapid, PSV-SFC; hei-en: SOS- Valuas, AMVJ-Odulphus, Libanon-Valbo- vol, Or. Nassau-Hevok, Orawi-H2C Ol- haco; hoofdklasse: dames: Hevok-Valu- as, Theresia-Rapid E, PTT-VCT; heren: Ever Ready-Bekkerveld, Bermi-V.C. Den Bosch, Odulphus 2-JGM, Rapid M-Sl- Pieter, RHBS Breda-Sarto, PSV-Torna- do; overgangsklasse 7A: dames: Mad- joe-Olympia, Set Up-Sarto 2. VCV-WO, V.C. Den Bosch-V.C. Udenhout; heren: Madj'Oe-DOS, Minenco-Atak, VCV-Quo-s Ego, Sarto 2-Ever Ready 2; 7B: da mes: Cialfo-Gevok, Den Dungen-Rapid E, Orsaco-Activia; heren: V.C. Rooij-Rewa Robots. Cialfo-Were Pi, Flamingos-Ra pid E,' Orsaco-VJC; 8: dames: MOC- EVVC, EBVC-DSV; heren: MVC-Ma- rathon, Moller V.C.-EWC. 250 16 91 15.62 173 16 53 10.81 250 45 61 5.56 205 45 37 4.56 713 24 87 7.20 250 24 111 10.41 91 8 34 11.37 150 8 42 18.75 Dortmund eenTuto ov ^enn"1Ser hielden aan de zesdaagse van (Van onze hengelsportmedewerker) De Eindhovense sportvisser Iwan Garay heeft bij de Consumenten bond een verzoek ingediend een vergelijkend warenonderzoek in te stellen naar de kwaliteit en trekkracht van de verschillende soorten vislijn. De uitkomst van dit onderzoek kan van groot belang zijn voor de aankooppolitiek van 700.000 sportvissers, die jaarlijks toch wel 100 tot 200 meter vislijn, nylon, perion of fluor gebruiken. Het verzoek van deze sportvisser aan een objectieve instantie om een uitspraak over prijs en kwaliteit van de veelgebruikte vislijnen, is een gevolg van een recente publicatie in het vakblad „De Sportvisser", die ver schillende fabrikanten en importeurs tot reacties heeft verleid. Alleen op grond van een verbruik van 100 meter vislijn per sportvisser, wordt al een totale vaderlandse omzet van 70 miljoen meter bereikt. De juiste omzetcijfers zijn niet bekend. Maar dat het om een miljoenen omzet gaat, staat wel vast. keuze. De meeste hengelaars kopen maar wat! Het mooiste klosje het liefst. Van prijs en kwaliteitsbewustzijn is meestal geen sprake. Nu is het voor de meeste hengelsportbladen een beetje moeilijk een bepaalde voorkeur voor een bepaald soort- of merk nylon of perion uit te spre ken De nylonverkopers zijn goede adver teerders. Maar de redactie van het blad zou ook kostbare apparatuur en instellin gen moeten inschakelen om dit onderzoek te doen of te laten doen. Het verzoek van enkele sportvissers via het objectieve Consumenten Onderzoek deze belangrijke zaak van recreatieaankopen eens diep gaand onder de korrel te nemen, kan een hele plons in het viswater betekenen- Want deze studie zal ongetwijfeld ook door de hengelsportbladen worden over genomen, de hele handel zal erop#reage- ren. Het gaat niet alleen om een paar gulden meer of minder, het gaat ook om de vangkansen van de grote kanjers, die het gevecht met het flitsend nylon leve ren. Vooral de Westbrabantse en Zeeuw se zeehengelaars, die grote hoeveelheden nylon en perloniijn vervissen op de ge vaarlijke Zeeuwse stromen, zullen uit dit waren-onderzoek lering kunnen trekken. In enkele gevallen zal trouwens wel uit het onderzoek blijken, dat de iets grotere trekkracht van bepaalde vislijnen, de veel grotere meerprijs beslist niet waard is. Honderdduizenden sportvissers wach ten met spanning het vergelijkend onder zoek op prijs en kwaliteit af. Het kan de nylon fabrikanten, die nu nog achteraan in de concurrentie-slag liggen alleen maar dwingen een beter produkt in de •handel te brengen. En dat doet alle sport vissers deugd. Het rustige weer heeft de laatste we ken ideale vangkansen op het binnen water vooral de rivieren (met schoon In vele hengelsportbladen worden de meeste soorten vislijn met vele superla tieven geadverteerd. Het gaat niet alleen om nylon, maar ook om perion en fluor. Er zijn voor de naaste toekomst nog nieuwe soorten vislijn te verwachten, die de hengelsport vele nieuwe technische mogelijkheden geven. Er zijn minstens 10 bekende merken van verschillende fa brikanten in de handel. Men kan veilig aannemen, dat bepaalde importeurs en handelaren grote partijen nylon omspoe len en onder verschillende merken tegen uiteenlopende prijzen in de handel bren gen. Dat mag nog niet altijd als boeren bedrog of knoeierij betiteld worden, om dat bij het omspoelen van grote partijen nylon of perion, (rechtstreeks van de fa briek) controle op de afwerking dus; dik te van de draad, die soms afwijkingen vertoont wordt uitgevoerd. Ook dat moet betaald worden. Op vele rolletjes nylon en perion wordt de dikte van de draad en de trekkracht aangegeven. Over het algemeen klopt die trekkracht wel. Maar het zegt bijvoorbeeld nog niets over de trekkracht van dezelfde lijn op een knoop, over de lichtgevoeligheid van de draad, de soepelheid of stugheid van afwikkelen, de zoutbestendigheid (denk maar aan de zeehengelaars), de geneigd heid van de draad tot kinken en de trek kracht onder water. Opmerkelijk is, dat de slijtage, op zon licht en zout water en de trekkracht op de knoop (Bijvoorbeeld een veel toegepaste vissers-bloedknoop) van groot belang is voor een goede koop- Hengelen naar de lijn water) geboden. Op de Zeeuwse stro men komt steeds meer schar, terwijl er ook nog bot en wat paling gevan gen wordt. Bij dit weertype mag ook nog op een zeebaars gerekend wor den. Al blijkt steeds meer, dat de zeebaars vooral vanuit de boot be laagd moet worden. Met goed weer tot windkracht drie is een licht po lyester bootje van 70 kilo gemakke lijk op elk gewenst punt te water te brengen. Over de keuzen van ge schikte visbootjes willen we het een volgende keetr nog eens hebben. heeft, kan het een groots duel worden. In Breda ontvangt de R.H.B.S. het Til- burgse Sarto, dat aan kracht heeft in geboet. E<en overwinning ::al voor RHBS een versteviging van het moreel bete kenen. De hoofdklasse dames brengt voor P.T.T. een zwaar maar opnieuw leer zaam karwei tegen het sterke V.C.T. uit Tegelen. De plaats van handeling is de sportzaal van De Vliert waar het zaterdag overigens een volledige dames avond gaat worden. Een volledig over gangsklasse-programma brengt in Den Bosch nog drie damespartijen met zeer gunstige winstkansen. Set Up moet wel raad weten met het verjongde Sarto 2 en de routine van V.C. Dan Bosch is groot genoeg om V.C. Udenhout in be dwang te kunnen houden. Den Dungen ontvangt Rapid 2 uit Eindhoven dat ook nog geen grootse daden heeft ver richt- In Vught ontvangt V.C.T. het sterke V.V.O. uit Breda. Dit kan wei eens een dubbeltje op zijn kant gaan worden. Gevok gaat op bezoek bij Cial- fo in Aarle-Rixtel waar het zwaar ker sen eten is. De Bossche herenteams zien zich voor zware hindernissen gesteld. D.O.S moet naar het sterke Madjoe in Eindhoven en Rewa Robots naar Ven- ray waar V.C. Rooij in eigen huis moei lijk te kloppen is. Voor Ever Ready 2 staan de kansen iets beter, hoewel Sar to 2 in de grote Tilburgse zaal moei lijke tegenstanders zijn. In Vught tre den V-C.V. en Quos Ego binnen de lij nen. Beide teams bleven vorige week onder de maat, zodat een zich nu kan herstellen. Orsaco blijkt aan kracht te hebben ingeboet, zodat V.J.C. in Oss een redelijke kans op winst maakt. In afdeling 8 gaat volleyballend Ber gen op Zoom steun verlenen aan M.O.C. en Moller, die bezoek krijgen van resp. (Van onze sportredactie) BREDA Gerben Karstens is ,,in". Na zijn opmerkelijke wegsuccessen, krijgt de Leidse Televizierrenner nu contrac ten voor de baan. Zo zal hij behalve de reeds eerder aangekondigde zesdaagsen, zaterdag 20 november in Zürich rijden. Het gaat hier om een ploeg-omnium. O ja, zijn koppelgenoot: Peter Post DEN HAAG (ANP) De opstelling van het Nederlandse militaire hockey elftal dat op donderdag 11 november in Brussel tegen het Belgische militaire team in het veld komt, ziet er als volgt uit: Doel Huibregtsen (Leiden), achter: IJkema (Leiden) en Benninga (Amers foort), Midden-Horst (HDM), Brouwer (Leiden) en Hylkema (SCHC), voor: Thole (Laren), N Spits (Amsterdam), Weber (HGC), Deutman (Leiden) en Verloop (Breda). (Van onze sportredacteur) BREDA Morgen, zaterdag, organi seert de Nederlandse Katholieke Sport federatie (in samenwerking met het Bel gische „Sporta") een studiebijeenkomst in „Bouvigne" te Breda. Onderwerpen van gesprek zijn „Relatie kerk en sport,, en „Sportjournalistiek". Voor eerstge noemd punt zullen dr- P. Cauwels, pr°L dr. F- Heggen en prof. dr- J. Moller een inleiding verzorgen. De sportjourna listen Jan Lutz, Theo Nolens en René Mariën nemen het tweede onderwerp voor hun rekening. (Van onze sportredactie) HILVERSUM Naar aanleiding van geruchten als zou op zondag 14 novem ber een rechtstreekse beeldreportage door de N-T.S. worden uitgezonden van de voetbalinterland Zwitserland-Neder land, hebben wij ons tot de N.T.S. ge wend. Daar verklaarde men nog steeds geen toestemming vhn de K.N.V.B. te hebben ontvangen. In Zwitserland sche nen de besprekingen tussen de televisie en le voetbalbond hoopgevender te ver lopen. Over de verplaatsing door de K.N.V.B. van een inhaalprogramma van 7 naar 14 november voor amateurs was bij de N-T.S. niets bekend. Maar niette min kijkt men ook daar verlangend uit naar het fiat van de heer Lo Brunt. DEN HAAG (A.N.P.) Aan de 30e kampioensrit van de K.N.M.V.. die vrij dag 29 en zaterdag 30 oktober wordt gehouden, zullen 155 rijders deelnemen. Er komen o.m. 40 Duitsers, drie Brit ten. twee Oostenrijkers en één Italiaan naar Schaarsbergen bij Arnhem, waar de start en finish zijn van deze slotrit in de competitie om de Nederlandse kampioenschappen betrouwbaarheidwed strijden. De senioren en internationals moeten het 100 km lange parkoers beide dagen driemaal afleggen, de junioren twee maal. De route begint en eindigt in de Arnhemse bossen en voert door het mi litaire oefenterrein bij Ede, het Deeler- woud en het zweefvliegterrein. HET ELFTAL van de vierde divisie van het Nederlandse leger heeft met 10-1 verloren van Eintracht Braunschweig, een ploeg uit de Bundesliga. De vierde divisie heeft tot dinsdag manoeuvres gehouden op de Lunebur- gerheide.

de Stem | 1965 | | pagina 15