S Sinter klaas' Feith verdeelt ruim twee miljoen gulden FORTUNATO MANCA zal nooit meer boksen E Twen te-cross geniet grote belangstelling Jan Hugens naar de Y.R.P. Nieuwe Belgische ploeg Sint-Jansteen R Ceulemans cuiri de leiding Stadion Feijenoord draaide top-seisoen sterke koffie? WESTDUITSER LEIDT ZWITSERLAND NEDERLAND Post zorgt voor Nederlandse contracten te Oostburg NETTE SEDAMES n en n.v. 1TEARBEIDER PH ZIEKENHUIS ISSINGEN zijn gesloten KOOP: NDE WONING FSPAND MET EN KANTOOR antoor J. F. W.k. driebanden Tweeënvijftig instellingen kregen f 50.000 ;jj Koeperman wereld kampioen Uitslagen koersen Hilversum ••KOFFIE HAG Jan Hugens en Arie den Hartog in „Barrachf 17 17 |&383ï| Kunstijsbaan Den Bosch in november open fSVKE Sa ar Bredase wielerbaan Dammen PAARDESP0RT Cijfers Prof-boksers naar Rotterdam Handballers in december naar Zwitserland Heeft Feijenoord belangstelling voor Zweden? Overijssel krijgt watersport centrum met hart voor uw gezondheid Indrukwekkende carriere Knock-out Post/Pfenninger ligt voorop Jeugdtoernooi van UEFA N.A.C. I - NED. MILITAIR ELFTAL >g piaatsingsmogelijk- 16 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 OKTOBER 1965 en elektronische seti. e afdeling. -vallen rechtstreeks C.A.O. in de metaal. gen te WOENSDRECHT vij zitting op 20 uur te HANSWEERT avonds 01646-551 of u onze geïllustreerde gemeente Oostburg maakt aan artikel 72a in verband 53 en 10 der onteigeningswet, Gedeputeerde Staten der pro- gestaan door de daartoe door tuur aangewezen deskundige het bestuur der gemeente, in aldaar zitting zal houden de te 10.00 uur, ten einde de La nghebbend en aan te horen onteigening ten name van de ten behoeve van de verbete- ünciale weg Oostburg-—Zuid- zeg nr. 22 van het Provinciaal Zeeland, gedeelte Oostburg— digt belanghebbenden uit om plaatse en ure vermeld mon- lijk aan genoemde commissie gedoeld in het eerste lid van igeningswet en ter voldoening verband met^de bepalingen 64 en 12 ter inzage van een :rgelegd ter secretarie der ge- tober 1965 totdat de commissie den binnen de gemeente heeft ite plan van het gehele werk. aatste lid van artikeil 12 van et. voor een ieder ter inzage :fie der provincie Zeeland van >tdat de commissie haar werk- volbraeht. zijn vrijgesteld van het recht 1965. :ester der gemeente Oosttourg, •nderhoud in Directie en Uit jen wij plaatsingsmogelijkheid ing 2 of 3 november 1965 aan zagen. vethouders van Sint-Jansteen ;;r openbare kennis dat de mo- solliciteren naar de betrekking lieden in loongroep 4 of 5, «1 i geschiktheid. .„wv i loongroep 4 (25 jaar en oud uurcompensatie; «11#urY i loongroep 5 (26 jaar en ou uurcompensatie. ties - te richten aan de burge- igewacht tot uiterlijk lo n gemeester en wethouders van t-Jansteen, J. I. M. Reuser, Burgemeester Francken, Sekretaris. id met Allerheiligen e poliklinieken op ergen op Zoom. hrdin-g in overleg. ergen op Zoorn. t te aanvaarden. inlichtingen: BART VAN DER VEN uit Vlij men zal in 1966 niet meer aan wielercoursen deelnemen. De 28- jaiige Van der Ven kwam in het afgelopen seizoen tot geen enkele prestatie van betekenis. JAN JANSSEN heeft het afgelo pen seizoen 16 maal het ererondje gereden. 13 maal was dit het ge val na een buitenlandse course, terwijl hij in eigen land 2 etap pes en het eindklassement van de ronde van Nederland won. GERRIE BONGERS, Jan v.d. Horst en Joop Hoogland zijn nu ook opgenomen in de Vredestein- ploeg, waarvoor eerder reeds René Pijnen. Wim Dubois, Riny Wagtmans, Eddy Beugels, Jo van Seggelen en Pierre Pellenaars zijn gecontracteerd. BART SOLARO, dit jaar lid van de Limburgse wielerfederatie, wil in 1966 weer als amateur gaan rij den in KNWU-gelederen. Solaro nam in 1963 deel aan de Tour de l'Avenir. DEN BOSCH De vennoot schap, die de nieuwe kunstijsbaan in Den Bosch gaat exploiteren, de N.V. Ijsstadion 's-Hertogenbosch cn omstreken, is thans officieel op gericht, zo blijkt uit het bijvoegsel van de Staatscourant, Deze N.V. heeft thans een maatschap pelijk kapitaal van 400.000, bestaan de uit 100.000 gewone aandelen op naam en 300.000 vijf procent preferen te aandelen aan toonder. Als oprichters hebben gefungeerd de gemeente Den Bosch, de N.V. aannemer:- en wegen bouwmaatschappij v.h. firma J. Hey- mans in Den Bosch en Grasso's Kon. Machinefabrieken N.V., eveneens in Den Bosch. De oprichters hebben allen voor 25.000 in het gewone aandelen kapitaal deelgenomen. De preferente aandelen van 100 elk zijn thans vrij wel alle geplaatst: 100.000 bij het Bossche bedrijfsleven en 200.000 bij particulieren. Te zamen met de reeds door b. en w. van Den Bosch toegezeg de hypothecaire lening van 250.000 is de financiering van het kunstij>sbaan- complex nu rond Zoals bekend, zal het project in totaal een bedrag van 550.000 vergen. De directeur van de ijsbaan, de heer J.J. Hanssen, verklaarde dat de bouw van het stadion die in juli van dit jaar ter hand werd genomen, deze maand zal zijn voltooid, Verwacht wordt dat de baan in november voor het publiek opengesteld kan worden. De officiële opening kan in de eerste helft van de cember tegemoet wopden gezien. Bij de bouw van het stadion zijn de twee op richtende bedrijven ingeschakeld: het aannemingsbedrijf Heymans bij de bouw van de bezoekers- en, spelersac modatie en Grasso bij de levering van de koelinstallatie. De gemeente Den vf-i'u zoals gemeld, grond be schikbaar gesteld in het sportpark ,,De CEULEMANS RaymMdCPnmES <ANPl De Belg den alleen ft? heeft na ron- ï°etokamDiom«ni? genomen bij het SenMaPh f,d™ban<ien in ™en.e'de dan de JA.hr£..e™. ge- ^enee'ns zï nm ^g®ntiln Na^area die "e uitslagen laat" Cp.,1 Van de tweede ronde Dcrde ronde: Sche" 'OostJ nto (Bol.) Cafeth?br<>Arg-> ufcE^«g' fej^' 60 42 38 42 60 61 41 61 60 67 35 67 60 58 ?-7 58 60 60 50 60 60 60 53 60 waren: 1.420 0.904 0.983 0.672 0.895 0.522 1.034 0.465 1.000 0.833 1.000 0.883 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het was gis teren in het Olympisch Stadion Sinterklaasavond. Als kinderen zo blij, dringend en trappelend van ongeduld namen de vertegenwoor digers van tweeënvijftig objecten, in de periode van 1961 tot nu ge heel of gedeeltelijk gefinancierd door de Nederlandse Sportfedera tie, hun pakketjes in ontvangst. Met van spanning trillende vin gers scheurden zij de enveloppen open, die zjj van „Sinterklaas" jhr mr. J. C. Feith en zijn „zwarte pieten" in ontvangst hadden mo gen nemen. En het bleek de moei te waard. Iedere enveloppe verte genwoordigde een waarde van vijf tigduizend gulden. De toto draait goed. Prima zelfs en daarom is het nu mogelijk om wat dieper in de zak te tasten. De „monsterloterij" (niemand, die het ernstig neemt met het voorspellen van de wedstrijden heeft immers tot nog toe ook maar iets ge wonnen) is met miljoenen-sprongen vooruit gegaan. Jonkheer Feith (voor zitter van de Sportfederatie en burge meester van Voorburg) prees dan ook de slimme geesten, die de stoot hadden ge geven om de top-totoprijs te verhogen tot honderdduizend gulden. Want aan deze extra-attractie wijtte hij de prima gezondheid van zijn „melkkoetje". „Als de vooruitgang aanhoudt, dan zullen nog meer objecten een extra vijf tigduizend-gulden-duwtje krijgen." Dit antwoord direct aan de Bredase wet houder voor sportzaken gericht, de heer J. val Bijnen en indirect bedoeld voor de overige aanwezigen, bevestigde het vermoeden dat er nog meerdere „ge schenkenregens" zullen volgen. Het stelde de Bredase wethouder gerust. Hij had het bestuur van de N.S.F. bedankt vor de schenking, die het renteloos voorschot op de Bredase sporthal bracht op driehonderd-vijftigduizend gulden, maar hij voegde daarbij bijna angstig de vraag aan toe of de sportfederatie de Bredase wielerbaan vergeten was. J; VAN BIJNEN TIFLIS, (ANP). De Russissche grootmeester Iser Koeperman heeft het wereldkampioenschap dammen behaald door in de in Tiflis gespeelde zestiende partij van de tweekamp met zijn landge noot 'Vyatjeslav Tsjegolev, die de wereld titel verdedigde, een remise af te dwin gen. Daarmee kwam het puntentotaal van Koeperman op 21, wat Tsjegolev, die op 11 punten staat, in de resterende vier partijen niet meer kan bereiken. Tot slot nog enige concrete cijfers. Het totaal verstrekt renteloos voorschot op de tweeënvijftig objecten bedroeg f 4.301.773. De totale schenking was 2.150.773. Het resterende bedrag wat dus nog betaald zal moeten worden is 2.151.000 groot. De tweeënvijftig objecten zijn te ver delen in: 15 sporthallen, 7 sportzalen, 5 dorpshuizen, 3 maneges, 2 sportvoorzie- ningen, 6 sportvelden, 1 atletiekbaan, 1 golfbaan, 2 overdekte zwembaden, 3 niet overdekte zwembaden, 3 jachtha venvoorzieningen, 1 roeibaanafzetting. 2 wielerbanen, 1 schietbaan en 1 vliegveld. ROTTERDAM (ANP) Maandag 8 november organiseert promotor Theo Huizenaar in de Rotterdamse Rivièra- haj een internationaal boksprogramma. In de hoofdpartij van de avond komt de jonge weiter Aad Jansen over zes ron den uit tegen de Fransman Gerard He din. De tweede profpartij gaat over acht ronden tussen de Amsterdamse ban tam Gerard Berkhout en Jacques Ja cob (Frankrijk). Berkhout en Jacob hebben al tweemaal tegenover elkaar gestaan. In beide gevechten kwam het echter niet tot een uitspraak. Drie jaar geleden tijdens een openlucht wedstrijd in Calais was een zware onweersbui er oorzaak van dat het gevecht in de twee de ronde moest worden afgebroken ter wijl de revanchepartij, dié in 1963 In de Scheveningse Kurzaal werd gebokst, niet tot een beslissing kwam, omdat beide boksers in de achtste ronde geblesseerd raakten. In het bijprogramma, boksen enkele vooraanstaande- Nederlandse amateurs. Zo komt o.a. de Nederlandse halfzwaargewicht kampioen Rudi Lub bers en de titelhouder in het lichtwel- tergewicht Huib Lecocq in de ring. Ver der boksen Beckers (Den Bosch), Kiks (Amsterdam) en de Arnhemmer Bennie Kraus. DEN HAAG (ANP) Het wedstrijd- programma dat Nederland moet afwerken in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal 1967 (heren), waarvan het eindtoernooi Zweden wordt gehouden, is thans be kend. De data van de wedstrijden, die Neder land dat met België, West-Duitsland en Zwitserland in een groep is ingedeeld moet spelen, luiden 11 december: Zwitserland-Nederland (in Bazel) 26 februari: Nederland-Zwitserland (in Amsterdam) 7 januari: Nederlfind-België 12 maart: België-Nederland 30 januari- Nederland-West-Duitsland (in Den Haag) tl februari: West-Duitsland-Nederland. De eerste centrale training als voorbe reiding op de ontmoeting tegen Zwitser land wordt 6 en 7 november in Amers foort gehouden. ROTTERDAM (ANP) Het bestuur van Stadion Feijenoord n.v. is tevreden over de resultaten van het boekjaar 1964-1965, dat op 30 juni werd afgesloten. Het totaal aantal toeschouwers, dat het stadion bezocht is weer gestegen, nl. tot 1.100.484, nadat het vorig jaar gevoelig was gedaald tot 901.044. Het aantal wed strijden bleef gelijk, de competitiewed strijden werden bijgewoond door 696.626 bezoekers, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 46.442 bezoekers per wed strijd, een aantal dat nog niet eerder werd bereikt. Een en ander blijkt uit het verslag, dat de directeur, de heer F. G. de Kimpe, in de jaarlijkse aandeelhoudersvergade ring heeft uitgebracht. De gunstige resultaten moeten worden HARRY BILD nog meer Zweden? MALMö (UPI) Een ongenoemde Ne derlandse clubofficial heeft vandaag de voorzitter van de Zweedse voetbalkam pioen Malmö FF opgebeld en in dat ge- iprek meegedeeld, dat hij op twee spe lers van Malmö, Bo Larsson en Lasse Grantstroem zou willen bieden. De Nederlander zei in de krant te heb ben gelezen dat Stuttgart belangstelling had voor Bo Larsson. De club van de Nederlander voelde echter ook wel wat voor deze speler, dié met 28 doelpunten Zweeds topscorer is. Granstroem staat oj) de 7e plaats met 12 doelpunten. Het gaat waarschijnlijk om Feijenoord J.l. zondag hebben twee officials-van die club, onder wie manager Brox het spel bekeken van de internationaal Ove Kind wall van Norrköping. toegeschreven aan het feit, dat de vroe gere successen van het eerste elftal van Sport Club Feijenoord in het seizoen 1964-1965 nog werden overtroffen. Niet alleen behaalde Feijenoord het lands kampioenschap, maar ook legde de Sport Club beslag op de KNVB-beker. „Helaas moest Feijenoord door de deelneming aan het toernooi om de Europa-cup voor landskampioenen afzien van het recht om mee te spelen in het toernooi om de Europa-cup voor bekerwinnaars," zo stelt de directeur spijtig vast. De exploitatie-opbrengst van het sta dion is door een en ander beduidend ge stegen, nl. van f 670.000 tot f 769.000. De rentebaten namen toe tot f 38.000 (f 20.000) De algemene kostenstijging deed zich ook in het stadion gelden: de bedrijfskosten, die over 1963-1964 nog f 413.000 vergden, geven een toeneming te zien tot f 506.000. De hogere bedrijfskosten werden echter volledig gecompenseerd door de hogere exploitatie-opbrengst. Voor afschrijvin gen op de vaste activa werd f113.000 (f109.000) bestemd en voor belastingen werd 'f88.000 (f84.000) aan de reserve toegevoegd. Het vernieuwingsfonds kon hierna met f 100.000 (f90.000) worden ge doteerd tot fl.02 miljoen. Evenals vorige jaren werd in ruime mate aandacht besteed aan het onder houd van het stadion. De' heer De Kimpe deelde nog mede dat ook voor het lopen de seizoen 1965-1966 geen grootscheepse nieuwbouwplannen op stapel staan. Wel wordt voortdurend aandacht gegeven aan een verbetering van de bestaande accom modatie. Het ligt niet in de bedoeling het aantal zitplaatsen verder uit te breiden. (Advertentie) HILVERSUM (ANP). De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum ge houden draverijen luiden: Ciloprijs (1520 meter): 1 Edelpapagaai S, J. van Dooyeweerd 2.22.6, 1.35.1; Exclusif du Commerce, 3 Eprit S. Totalisator winnend (stalverband) plaats 1.30, 1.20, 3.gekoppeld 3.40, co- vercal 2.4'0. Euterpeprijs ^2040 meter) 1 Cecilia Magowan. W. P. M. van der Tijl, 3.01.9, 1.28.3, 2 Bea. 3 Bloemsaat K. Totalisator winnend 4.60, plaats 1.50, 1.50, 2.50, gekoppeld 16.60, covercal S* trio 487.60. Er at oprijs (2000 meter met autostart): 1 Diplomaat F. J. van Leeuwen 3.02.8, 1.31.4. 2 Dila Pluto, 3 Dorita Spencer. T.otalisator winnend 2.80, plaats 1.90, 2.20, gekoppeld 14.70, covercal 4.60. Thaliaprijs (2020 meter): 1 Pig>h Life, 2 M. Vergay 248.0, 1.22.4, 2 Z. the Saint, 3 Bravour S. Totalisator winnend 1.60, plaats 1.30, 2.60, 1.30, gekoppeld 9.40,' covercal 8.40. STEENWIJK. (ANP) In aanwezig heid van vele autoriteiten heeft de echt genote van de burgemeester van Wanne- perveen, Mevr. A. van der Wolf-Visser, de eerste meerpaal geslagen in het wa tersportcentrum „Blauwe Hand" aan de rand van de Bentakerwijde. Burgemeester C. van der Wolf noemde deze meerpaal een mijlpaal in de recre atieve ontwikkeling van het merenge bied van Noordwest-Overijssel, dat moet worden tot een waarlijk nationaal water- sportgebied. De kosten van aanleg van dit watersportcentrum belopen twee.mil joen gulden. Dit bedrag is gevoteerd door gemeente, provincie en het ministerie van economische zaken. Vóór de opening van het watersport seizoen 1966 moet de jachthaven met een berging voor driehonderd boten met beheerderswoning, kampeerterrein, kampwinkel, parkeerterreinen, midget golf- en tennisbanen gereed zijn. Over twee jaar zal er ook een hotel zijn en een speelweide met waterspeel tuin van tweeduizend vierkante meter. Ja, zo sterk als u wiltKoffie HAG (coffeïnevrij) veilig voor hart, zenuwen, bloedsomloop, maag, lever en gal voortreffelijk van smaak en aroma (Van onze sportredactie) HENGELO. Aurele Vandendriessche, de Belgische „grootmeester op de mara thon", neemt deel aan de op zaterdag 6 november te houden „cross der azen", een onderdeel van de internationale Twente-cross, welke zal plaatshebben op de vliegbasis Twente. Met de Belgische crack komen ook zijn landgenoten Michel de Poortere „de vice- cross kampioen bij onze zuiderburen", Gilbert Thomas en Ivan Mol. Naast deze Belgische matadoren zullen vrijwel 'alle Nederlandse atleten van naam aan de start verschijnen, zoals vijf voudig midvastenloopwinnaar Fons Veld huizen, de nationale marathonkampioen Aad Steijlen, Rudy Mol, Joep Delnoye, vlaas de Ruiter, Cees Clement, Dirk de 3ruin en Op de Noort, de 800 meter .ampioen Chris Konings, Roland Spie enburg en Rinus de Schipper. Verder neemt een groot aantal West- Juitse lopers deel, o.a. Albert Krekeier, Peter Aulenkamp en Henzgerd Neu mann van SC Preussen Munster, Wolf gang Kneese, Willie Achilles, Helmut Sie- bertz en Gunther Leifhelm van Tusem Essen, Helmut Breuer en Lothar Poden- dorf van de Hartiberger Turnverein en de Duitse vice-jeugdkampioen op de 5000 meter, Wolfgang Falke. De vierde nationaliteit welke in de Twente-cross zal zijn vertegenwoordigd is de Engelse. Een zestal in West-Duitsland gelegerde militairen heeft ingeschreven. En wie de plannen van de organisatoren kent, weet dat met deze troeven alle „kaarten" nog lang niet zijn uitgespeeld. Immers, worden momenteel nog onderhandelingen gevoerd met .enkele vooral in Nederland zeer bekende Duitse en Belgische lopers. Bij dit alles heeft de Twente-cross een sterke internationale bezetting gekregen, die uniek voor Nederland mag worden genoemd. Overigens is niet alleen het hoofdnum mer van goede en internationale kwali teit. De grote belangstelling die er zowel bij de Nederlandse als bij de Duitse at leten voor dit festijn bestaat, heeft tot gevolg, dat er vooral bij de jongeren A een aantal veelbelovende jongeren aan de start zal verschijnen. De meeste in schrijvingen vallen te noteren bij de C-, D-klasse, een categorie die men over on ze grenzen niet kent, waardoor het in de eerste plaats een nationale aangelegen heid zal worden. Opvallend is het grote aantal aanmeldingen uit het westen en het zuiden van ons land. Hierdoor zullen de plannen van de organisatoren spe ciale bussen van uit alle windstreken naar Twente inleggen verwezenlijkt v/orden. Wat de cross van militairen betreft, hier zijn nog geen bijzonderheden te noe men, al staat wel vast dat evenals in voorgaande jaren bij de midvastenloop de dragers van de Nederlandse wapen rok weer goed vertegenwoordigd zullen zijn, hetgeen eveneens het geval zal zijn bij de volkscróss. De midvastenloop, die jaarlijks werd gehouden op de Hout markt in Hengelo, heeft plaats gemaakt voor de Twente-cross. Het wedstrijdter rein is verlegd naar de vliegbasis Twente. Mede dank zij de loyale medewerking v*an de militaire autoriteiten in het sport- bureau van de vliegbasis is een parcours uitgestippeld, dat zowel voor atleten als publiek ideaal mag worden genoemd. Het parcours, dat een lengte heeft van 1200 meter, is geaccidenteerd. De toeschou wers kunnen de atleten, met uitzondering van 200 meter dennenbos, „op de voet" olgen. JAN HUGENS..... (Van onze sportredactie) MAASTRICHT De Limburgse wielerprof Jan Hugens zal het vol gend jaar niet meer uitkomen voor de Duitse ploeg Torpedo. Hugens heeft nameljjk deze week een con tract getekend voor de nieuwe wie lerploeg „Verenigde Reclame Pers" Het contract zal gedurende twaalf maanden een vrij hoog maandsala ris garanderen. FRANKFURT. De Westduitser Tschenscher is aangewezen als scheids rechter voor de wedstrijd Zwitserland Nederland, die 14 november aantaande in Bern wordt gespeeld voor de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1966. Wie hem zulen assisteren, is nog niet bekend. (Van onze sportcorrespondent) CAGLIARI Fortunato Manca, Europees kampioen in het weiter- gewicht, zal niet meer kunnen bok sen. De Italiaan liep onlangs in een te Bangkok gehouden gevecht te gen de Japanner Sithiran een ern stige verwonding op aan de lin kerwenkbrauw. Aanvankelijk leek de blessure niet van ernstige aard maar toen deze verergerde, moest Manca een oogoperatie ondergaan. De doktoren zeggen dat deze goed gelukt is en dat het normale ge zichtvermogen van de bokskam pioen niet is aangetast. Zij voeg den daar echter aan toe, dat er evenwel geen sprake zal zijn van een terugkeer in de ring. Fortunato betekent „gelukkige", maar Fortunato Manca is in 't geheel niet ge lukkig. Hij zal zijn bokshandschoenen niet meer mogen aantrekken. Manca komt uit Sardinië, waar hü op 17 decem ber 1934 te Cagliari werd geboren- Hy is dus 31 jaar en behoort tot het groepje van de zes Italiaanse topboksers; Toma- soni Piero, Fortunato Manca, Franco Brondi, Bruno Visintin, Nino Benvenutti en Gulio Rinaldi. De indrukwekkende carrière van Man ca begon op 16 december 1955 in Mailand en de tegenstander in zijn eerste gro-te gevecht was Luciano Russano, die in de 6e ronde k.o. ging. Manca bleef daarna in 58 gevechten ongeslagen, tot hij in juli 1962 te Cagliari in een gevecht om de Europese titel een puntennederlaag leed tegen zijn landgenoot Duilio Loi. Enkele maanden later bemachtigde hij echter de Italiaanse welterkroon door een punten- zege tegen Fernando Proietti. In 1964 verdedigde hij zijn nationale titel met succes tegen Franco Nenci en werd kort daarna Europees kampioen door de Fransman Frangois Pavilla k.o. te slaan. Eind vorig jaar moest hij echter in een gevecht om de wereldtitel zijn meerdere erkennen in Sandro Mazzinghi, die het duel over 15 ronden op punten won. Het was de eerste maal in de geschiedenis van de bokssport dat twee Italianen om een wereldtitel tegen elkaai uitkwamen. Zestien augustus jl. leverde Fortunato Manca zijn voorlaatste gevecht tegen de negerbokser Dramane Quedrago. Hij won op punten en de duizenden toeschouwers waren wild enthousiast over zijn bijzon- laten onderzoeken, dere kwaliteiten. Niets wees op een na derende tragedie. zijn linkerwenkbrauw, maar ook naar zijn pupillen gekeken. Zij kwamen daar bij tot de droeve slotsom dat hij onmid dellijk moest stoppen met boksen. Het netvlies van zijn linkeroog bleek te heb ben losgelaten. Een lichte innerlijke bloeding zou fatale gevolgen kunnen heb ben. Deze mededeling betekende voor Manca een ware knock-out. Daarop heeft hij snel zijn vaderland verlaten. Zijn beste vrienden konden niet achter zijn verblijfplaats komen. Intus sen is bekend geworden dat de bekende Italiaanse sportarts dr. Pirastu, een goe de vriend van de Manca's, toch nog wel een zekere hoop op genezing heeft. Man ca zal zich onder c|iens behandeling stel len, nadat hij zich eerst door verschillen de bekende Europese specialisten heeft Maar kort na het fatale gevecht tegen de Japanner Sithiran waren de Europese kampioen en zijn vader plotseling uit Cagliari verdwenen. Wekenlang wist nie mand waar zij verbleven. Men vermoed de in een kliniek in Noord-Italië. De Italiaanse bokswereld stond voor een raadsel. Slechts een brief van de va der aan manager Branehini was het eni ge aanknopingspunt. Hierin stond, dat Fortunato voorlopig niemand kon ont vangen en dat hij al zijn kennissen en boksvrienden het beste, toewenste. Hij hoopte dat niemand hem zou vergeten als een goede en gezonde bokser. Thans is echter aan het licht gekomen wat er met hem aan de .hand is. Wat de Italiaanse bokswereld rèeds enkele we ken vermoedde, werd thans door de dok toren meegedeeld. Zij spraken over een definitief einde van Fortunato's carrière Manager Branehini had al verschillen de keren aangedrongen op plastische chirurgie, maar de ongelukkige bokser zei dan: „Ik heb geen behoefte aan een vrouwelijke schoonheidsbehandeling." Maar met het oog op een nieuw titel gevecht was hij gezwicht en naar de uni versiteitskliniek van Cagliari gegaan. De doktoren hebben daar niet alleen naar DORTMUND (ANP). Bij het ingaan van de laatste nacht van de Dortmundse zesdaagse waren de favoriete Duitsers Rudi Altig en Dieter Kemper een ronde achterop geraakt bij de andere vooraan staande koppels. De vier formaties, die het gebeuren in de Westfalenhalle vanaf de eerste dag hebben beheerst, namen ook nu de hoogste plaatsen in en niets wet tigde de veronderstelling, dat anderen zich nog in de stryd om de hoofdprijzen zouden gaan mengen. De stand was dinsdag in de vooravond als volgt: 1. PostPfeinninger (Ned.-Zwits.) 391 punten. 2. LykkeEugen (Den.) 139 pnt. 3 BugdahlRenz (Did.). 117 pnt. Op 1 ronde: 4. AltigKemper (Did.) 358 pnt. Op 2 ronden: 5. BoelkeGrossimlinghaus (Did.) 95 punten. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. ZüRlCH (ANP) De Europese Voet balunie (UEFA) heeft voor het 19e UEFA-jeugdtoernooi dat in 1966 in Zuid- Slavië wordt gehouden tot dusver 21 meldingen binnengekregen. Na vier of vijf kwalificatiewedstrijden, dat hangt van het wel of niet deelnemen van Zwe den af, worden 16 landen tot het eind toernooi toegelaten. De loting wordt op 12 november in Zürich verricht. Naast Nederland meldden zich: Oost- en West- Duitsland, België, Bulgarije, Engeland, Frankrijk, Italië, Zuid - Slavië, Oosten rijk, Polen, Portugal, Roemenië, Sch<-.- land, Zweden, Zwitserland, Rusland, Spanje, Tsjecho - Slowakije, Turkije en Hongarije. IN HET TOERNOOI der Jaarbeursste den heeft Aris uit Saloniki de eerste wedstrijd tegen de FC Köln met 2-1 gewonnen. Deze stand was al met de rust bereikt (Van onze sportredactie) BREDA Ook in België werkt men aan een nieuwe wielerploeg. Er is een fusie tot stand gekomen tussen Romeo en Potato Chips. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen zou Peter Post voor deze firma de contracten van Ne derlandse coureurs verzorgen. ARIE DEN HAK IOG MILAAN De trofee Barracbi, de laatste grote internationale tijd rit voor beroepsrenners, wordt nu definitief gehouden op donderdag 4 november te Bergamo in Italië. Twee Nederlanders, Arie den Har tog en Jan Hugens, zullen het in deze ploegentijdrit moeten opne men tegen o.m. equipes Anquetil - Stabiinsky, Bracke - Van Coonings- Io, Motta - Fornoni en Poulidor - Schappe. (Advertentie) Woensdagmiddag, aanvang half vier N.A.C.-STADION BREDA Toegangsprijzen: overd. tribune ƒ0,75, staanplaatsen ƒ0,50, kinderen ƒ0,25. Seizoenkaarten ijjn ook voor deze wedstrijd geldig.

de Stem | 1965 | | pagina 17