V.R.P. SPRAK MET TIEN RENNERS Walcherse Corry Meerman verdient een dikke pluim Richard Michielsen boekt succes met vroege poging Profcomité's willen met Pellenaars pratei Uitstekende prestatie van gehandicapt Push HANDBAL ijf doelpunten tegen Hygiëa 1 4; QUICK Antoon Ebben 4 een van de grootste pechvogels vfiÊ r' ss/'N*- *>i V. Ai*" 4 Cross in Putte KNVB-afd. Zeeland C. van Nimwegen en J. Allaart krijgen goud Hockeyers wonnen Arie de Keyzer in glansrol WpS vlfwetiTl 2-3 aan' Beide •coord door »r ren werden ge- District Zuid B Rivalen DE LICHTSTE VOETBAL SCHOEN TER WERELD HEREN DAMES West-Brabanders judo-kampioen Bokswedstrijden in Vlissingen goed geslaagd Kampioen in Zeist Van Bracht promoveerde DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2a OKTObüJt 1965 *sX M ÉS* W, ."/it W' f' jjfc. »v %*&T t Wereldkampioen Anton Gee- sink is in triomf door de bevolking van Rumpt ingehaald. Op een jan plezier werd een tocht door het dorp gemaakt naar zijn boerderij, waar de huldiging werd voortgezet. Hij kreeg o.m. een bronzen kip aangeboden in een regen van con fetti. (Van onze sportredacteur) UTRECHT Tien wielrenners (zeven profs en drie amateurs) hebben van de heer C. Gademans zes dagen bedenktijd gekregen. Eind deze week komt het gezel schap weer bij elkaar (vermoede lijk in Breda) om de zaken rond de profploeg van de „Verenigde Reclame Pers" verder te bepraten en eventueel contracten te teke nen. Zaterdagmiddag kwamen Michel Stolker, Dick Groenewëg, Jo de Haan, Rein de Jong, Wim de Jager, Cor Schuring, Karei Leyten, Chris Broekmans, Piet Cooremans en Piet Snoys in hotel Noord-Brabant (Utrecht) bijeen om van de heer Gademans te ho ren wat precies de plannen zijn. Er werd nog geen volledig ak koord bereikt. De grootste knel punten waren: wijze van betaling en manier van reclame-rijden. Komende week zal de heer Gade mans nog verschillende bespre kingen voeren met aspirant-spon sors en hij hoopt dan voor 1 no vember zo goed als rond te zijn. PUTTE De wedstrijd welke de atle tiekvereniging „Excelsior '55" organi seerde ln het kader van de oefencrossen voor de op 14 november te houden volks cross van „Le Soir" te Brussel, Is geëin digd in een Belgische overwinning. Di rect na het startschot nam de Stabroeker Michielsen de leiding om onbedreigd naar de zege te lopen. Bij de A-jongens toonde R. Marijnissen (THOR) zich de sterkste voor zijn club genoot P. v.d. Maas. Een dubbele Hulster- se overwinning werd het bij de B- en C-jongens waar respectievelijk J. Rlom- maert en J. Fassaert zegevierden. De voornaamste uitslagen waren: Senioren (5000 m.): 1. R. Michielsen Stabroek 16.13.3, 2. R. v.d. Burg Sprint 16.44.1, 3. M. de Witte THOR 16.50.5 4. M. Mies id 17.01.5, 5. J. Rekkers Agatkos 17.14.9, 6. P. v. Loon THOR 17.34.3, 7. H. Kruf Moe 17.46.5, 8. C. Mies THOR 19.09.0, 9. R. de Wijs Agathos 18.15.0, 10. A. v.d. Maas THOR 18.19.0. ((Van onze sportcorrespondent) SOUBURG De heer C. van Nimwe gen ontving uit handen van burgemees ter mr. F.S.K.J. graaf van Randwijck in .Nieuw en St. Joosland de eremedaille ir goud, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. De koninklijke onderscheiding vond plaats tijdens de algemene jaarver gadering van de KNVB-afdeling Zeeland. Behalve dat de heer Van Nimwegen, be ter bekend als „Ome Cees", 15 jaar ?P 5ef bondskantoor van de KNVB in Middelburg heeft gewerkt als administra te^, heeft hij de voetbalsport op allerlei ander gebied zijn diensten bewezen. Ook w de scootersportwereld is hij geen on- oeitende, bleek wel uit de toespraak van burgemeester van Randwijck. Een tweede hoogtepunt van de bijeenkomst was de huldiging van de secretaris J. Allaart, die °n~hgs naar Amsterdam vertrok. Hij ^er!j onderscheiden niet het ereteken in gouci, de hoogste onderscheiding, die de Zeeuwse afdeling van de KNVB kent. (Advertentie) A-jongens (3500 m.) 1. R. Marijnissen THOR 12.01.7, 2. P. v.d. Maas id. 12.23.8, 3. A. de Koning DJA 12. 36.3, 4. M. Karre- mans Moe 12.59.5, 5, T. Dobbelaar THOR 13.09.4. B-jongens (2100 m.): 1. J. Blommaert Hulst 7.22.1, 2. J. v. Aert DJA 7.27.9, 3. J. Duerinck Hulst 7.30.4. C-jongens (1400 m.): 1 J. Fassaert Hulst 5.05.3, 2. C. de J-ong Agathos, 3. A. Broek Hulst 5.11.0. RLJEN Wanneer de Brabantse prof comité's voor volgend wielerseizoen weer een sponsor kunnen vinden, zal de competitie opnieuw worden verre den. De meerder heid stemde vóór. Slechts één comité bleek tegen de voort zetting van het plan te zijn: Helmond. Vier organisatoren (Oosterhout, Ul- venhout, Dinteloord en Zundert) gingen onder voorbehoud akkoord. Acht maal, Rijen, Made, Chaam. Goirle, Maarheeze en Eindhoven voelen alles voor een klassement in 1966. Drie comité's (Oirschot, Ossendrecht en Roo sendaal) ontbraken op de vergadering, die bijzonder lang duurde. Zoals we in onze krant van zaterdag schreven, wordt er naar gestreefd met Kees Pellenaars tot een overeenkomst te geraken. Een deputatie van het bestuur zal een onderhoud aanvragen met de Bredase ploegleider. Men zal zich ook tot de KNWU richten. Dat dan om te bereiken dat voortaan kal.' ndervergaderingen vooraf worden gegaan door een bespreking met de profcomité's. „Het is makkelijker dat de amateurkoersen aangepast worden aan wedstrijden voor beroeps dan omgekeerd", zei voorzitter Aid Seelen. Verder zal het secretariaat van de profcomité's enquêteformulieren doen uitgaan om een indruk te krijgen van de werkwijze der verschillende orga nisaties. „Maar of iedereen de boeken zal open doen weet ik niet zeker", vertelde Seelen. De Nederlandse linksbuiten De tijdens een Keyzer springt over de stick van doel De Engelse verdediger G.V.S. Nott aanval op het Britse CHELMSFORD. (ANP) Men was er na afloop van de hockey-interland Enge landNederland op het gezellige veld in Chelmsford in beide kampen over eens: de overwinning komt Nederland dubbel en dwars toe en met die 0-1 mag Enge land niet mopperen. Inderdaad heeft het Nederlands hockey- elftal het interland-jaar 1965 afgesloten op een wijze, waaruit wel enige ver wachting omtrent de opbouw van een nieuw representatief Olympisch elftal mag worden geput. Na de matige tevre denheid over het gelijke spel in de uit wedstrijd tegen Polen, was men in het nieuwe college van ploegleiders nu meer voldaan over het spel van het team als geheel zowel als over enkele persoonlijke prestaties. Zoals Boks zijn doel verdedigde, zoals Sebo Efobens zich in de vloedgolven van Engelse tegenaanvallen teweer stelde naast aanvoerder Jaap Leemhuis, die een voortreffelijke af scheidswedstrijd speelde, zoals in de middenlinie een kwartier lang het gemis van de geblesseerde spil Fokker werd opgevangen en zoals in de aanval door de sublieme Arie de Keyzer, de eveneens sterk spelende Frank Zweerts en de vooral na rust goed debu terende Jeroen Zweerts werd gespeeld, gaf de strijd in Chelmsford het vertrou wen, dat de basis voor een nieuw sterk nationaal elftal aanwezig is. Opnieuw werd onderstreept, dat De Keyzer als binnenspeler nog veel meer tot zijn recht komt dan op de vleugel. Frans Spits deed het goed op de buiten plaats en terwijl de wat slap gestarte Jeroen Zweers zich vooral in tempo aan zijn buurlieden optrok, speelde ook Westdijk als rechtsbuiten een alleszins acceptabele partij. Het „gouden" doelpunt werd gescoord door Arie de Keyzer ongeveer 15 minu ten na de rust. In de eerste helft speelde Nederland gedurende een tiental minuten, met tien man. Jan Piet Fokker had een hardgeslagen bal in het gezicht gekregen en moest in de kleedkamer worden opge lapt. In de eerste helft schoot rechtsbui ten Frans Spits hard tegen de paal en kon een schitterende solo van De Keyzer slechts ten koste van een strafcorner worden gestuit. (Vin onze handbalmedewerker) WannenAjn~j?e dames van Walcheren «ppertie L?'s ?ver5anss!'lasse op het achterstond.^ 'V", ZÜ me* de rust toonde d?1'! In de <listricts le en meester "I Jan EBHV zlch van v.i7 stadfnoot SOA. De ,te find hl as tr°hken aan het lang. Rapid en enerverende strijd tegen oherei^rSd^ a3n het Vlissingse Wal- Plu'm. Hyglëf „ft feZe L?lddag dikke van fee? ?aag trok beho°r- jofpunt voor Rh £2* rePlmati8 één helft wee* h het wisselen van speel- hohield HygS L ,eeS™an' Na de thee deze leldpg maar steeds Corry Meermï?^?' m j doelpunten van 8ek-de Prea en Elly Walcheren een alhTln.ten te sPelen had sluitstuk V» dJ1®kt?"tend Van 6-7. Als vaa de strijd wist Corry Meer- man de Haagse keepster tweemaal te passeren zodat de winst in Zeeland bleef. Door een 10-5 overwinning op stadge noot SOA hebben de dames van EBHV zich met weinig moeite vaster in het zadel gezet voor het kampioenschap. In deze wedstrijd die meer doelpunten dan hoogtepunten telde, was het Bredase EB HV vooral op technisch gebied SOA veruit de baas. Uitblinkers aan EBHV-zijde waren Iet Berkel en Riet Verharen. De start van EBHV was er een van overweldigende allure. Na vijftien minuten keek SOA te gen een 5-0 achterstand; allen gescoord door Iet v. Berkel Voor de rust inging scoorde Thea Spelier het eerste SOA- doelpunt en Jet Witters het zesde doel punt voor EBHV. Na de rust was SOA er beter in en wist in te lopen tot 6-4 met doelpunten van Thea en Corry Spelier. EBHV hernam het initiatief en vergrootte de voorsprong met vier doelpunten tot 10-4. Met een toegekende veertienmeter- worp in de laatste minuut benut door Thea Spelier werd de eindstand gebracht op 10-5. Een wedstrijd tussen twee oude riva len, de heren van Rapid en Velocitas, LUGANO (ANP) „Maestro" Jacques Anquetil is ook aan het eind van het wie- ler-wegseizoen 1965 nog in topvorm. De jeugdige Italiaanse hope Gianni Motta ondervond dat in de zondag verreden grote prijs van Lugano, een rit tegen het uurwerk. Over de afstand van 76,3 km was Anquetil 2 min. en 35 sec. sneller dan Motta. Een goede prestatie leverde ook onze landgenoot Jan Hugens. Achter de in deze, specialiteit bekwamen Zwitser Robert Hagmann (derde op 3.10) finishte te Limburger als vierde, met een achter stand van 4 min. 8 sec. op 1de winnaar. De Belg Ferdi Bracke kwam niet verder dan de zesde plaats op 5 min. 45 sec. (Advertentie) bracht veel spanning maar weinig goed spel. Doordat de razendsnelle en beweeg lijke Cees Willem-s ten val werd gebracht kreeg Velocitas in de eerste vijf minuten reeds een strafworp toegewezen. De straf- worp werd door Cees Willems feilloos benut. Enkele ogenblikken later leidde Velocitas met 2-0 'door een onhoudbaar schot van Jan Dirkse. Rapid kwam ech ter terug. Een solo van Ger. v.d. Zanden resulteerde in een doelpunt. Voor de thee werd gedronken bracht Wim Thiel- lier de balans in evenwicht. Na de her vatting nam Velocitas weer de leiding. Ton Koks, gelanceerd door Kouwenberg, schoot vanaf de linkervleugel onhoudbaar in. Maar ook Rapid zat niet stil. Rob Smeitz, nog niet geheel hersteld van een blessure kwam vrij voor doel en de stand was weer gelijk 3-3. Enkele ogenblikken later kreeg Rapid de kans om een voor sprong te nemen door een toegekende veertienmeterworp. De strafworp geno men door Karei v. Hooydonk, werd door doelman Gerrit Hanssen, die voortreffe lijk keepte, gestopt. Een enkele minuut later toegekende strafworp voor Velocitas werd door Cees Willems wel benut. Een combinatie van Jan Dirkse en Jan Boot leidde zelfs tot een vijfde doelpunt voor de Bredase oranje-zwarten. Rob Smeitz, de architect van Rapid, verkleinde nog de achterstand tot 5-4 maar hiermede kwam het einde. WorldmarK with the blocks Antoon Ebben: auto gemist. (Van onze hockeymedewerker) Het was weer een van die hockeywed- strijddagen, waarop de verrassingen als herfstbladeren van de moom afvielen. De draw van HTCC, de puntenverdeling van Push 1, de nederlaag van Liberty, de kostbare winst voor Push 3, de halve misstap van Best, eveneens die van Bre da 4 en by de dames de eerste nederlaag van Push, de eerste winst voor Push 3, de nederlaag van Breda 3, de struike lingen van Waalwijk 2 en DES 2 en het verlies van Or.-Zwart 2. Als voornaamste wapenfeit geldt het winstpunt dat koploper HTCC bij Venlo moest achterlaten. Tilburg gaf in eigen omgeving 's-Hertogenbosch geen schijn van kans, terwijl Eindhoven en Keep Fit een_ puntenverdeling overeenkwamen. De stand luidt thans: HTCC 47, EMHC 46, Breda 35, Venlo 55, Keep Fit 54, Eindhoven 43, Tilburg 43, 's-Hertogenbosch 51. Promotieklas A Zwart Wit en MOP delen thans de bo venste plaats. Oorzaak de draw, welke Push, dat vrijwel de gehele wedstrijd met 10 man speelde, bij zijn bezoek aan MOP behaalde. L. Mous zorgde voor de enige treffer in dit duel, waarin de groen-wit- ten zeer enthousiast partij gaven. De wedstrijd Zwart Wit - Geel Zwart stond niet op hoog peil, mede het gevolg van de felheid der gasten. Doelpunten van N. Mallens en J. Pijnenburg zorgden dat de winst in Breda bleef. Breda 2 verloor van MOP 3 en Forward moest in HTCC 2 zijn meerdere erkennen. 2e klas A Push 2 was op bezoek bij Liberty, ver overde een 02 voorsprong; na de rust wist Liberty zijn meerderheid in slechts één doelpunt uit te drukken (12). De nek-aan-nek-race tussen Pelikaan en HOOO blijft voortduren. Met moeite, maar verdiend won Pelikaan in Kaats heuvel van DES. terwijl HOCO met for se cijfers van EMHC 3 won. 's-Herto genbosch 2 zegevierde op regelmatige wijze over Oirschot. 2e klas B Forward 2 verloor op eigen terrein van HTCC 3 en ook Tilburg 2 bracht het tegen het bezoekende MEP 2 niet tot winst. Eindhoven 2 en MOP 4 deelden de winstpunten. Hopbel behaalde een be nauwde zege op EMHC 4-. Breda had een der koploopsters in de le klasse, nl. EMIIC, op bezoek. Het was een bijzonder goed en spannend uel, waarin 1de blauwtjes de leiding namen 10 (T. Grasso). De Eindhovense aan- valslinie kon de Bredase defensie, waar in W- Huisman, W. Claes en M. Foeken eraelleeerden, vrywel niet doorbreken. Even voor de rust toen Breda wekens 'n door M. Foeken opgelopen blessure met 10 speelsters opereerde bracht M. Span beide partijen op gelijke voet. Na de thee veroverde EMHC de leiding (J. Nillesen) 12e doch even voor 't einde scoorde I. de Wilde op prachtige wijze (22). In de resterende tijd sloeg M. Span haar club naar een geflatteerde zege (2—3) Keep Fit sloot haar bezoek aan Racing succesvol af- Oranje Zwart bedwong in eigen huis 's Bosch en For ward ontfutseelde aan Were Di n winst punt, waardoor de stand luidt: K. Fit 5-8; E-M.H-C 5-8; 's Bosch 5-7; Were Di 5-6; Racing 5-4; Or- Zwart 5-3; Breda 5-2; Forward 5-2 In de Promotieklasse A verloor Push dat een totale offday had, bij haar be zoek aan Rapidity. Fouten in de defensie en het missen van een strafbully door T. Rommens waren dieptepunten in de malaise. D-E.S- zeer enthousiast spelend werkte zich op de ranglijst omhoog. Twee doelpunten van resp. N. Vesters en A. v. Hooren-Vesters velden M.O P. II Op verrassende wijze verloor Or. Zwart II van M.E.P. Uden stuurde H-V.A.C. met leke handen huiswaarts- Push III speelde op eigen bodem te- (Van onze sportredactie) EINDHOVEN De Westbrabantse ju doka's hebben zich uitstekend geweerd in de te Woensel gehouden Zuidnederlandse kampioenschappen, die als selectie voor de landstitelstryden golden. Bij de zwaar gewichten werd A. Jansen (Roosendaal) kampioen. A. Smit (Eindhoven) presteer de hetzelfde bij de half-zwaargewichten. Voor W. Geelhoed uit Halsteren was er een eerste plaats in de middengewicht- klasse. Halfmiddengewichtskampioen werd E. van de Pol (Kerkrade). Anton Linskens uit Roosendaal tenslotte legde beslag op de titel der lichtgewichten. gen Liberly (2e kl. A). Beide partijen gaven elkaar weinig toe en de einduit slag (11) gaf de verhouding goed weer. Breda II, dat een duidelijke zege op M-O.P- III behaalde, blijft de grote con current voor Waalwijk, dat bij Tilburg n veel tegenstand ondervond, maar toch de winst opeiste (13) Pelikaan verloor de aansluiting met de kopgroep, doordat het op verrassende wijze van het bezoekende Warande een 14 neder - laak kreeg te slikken- In de 2e klasse B was het voor Push II een slecht^, dag- Niet alleen omdat het in Tilburg van Forward II verloor 1), maar bovendien won hekkesluitser Rapidity II van Were Di III (01). Dientengevolge bezet Push II thans de laatste plaats. (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN Ter afsluiting van de festiviteiten rond het 20-jarig bestaan or ganiseerde de jubilerende Vlissingse boksclub DOS in het Concertgebouw bokswedstrijden tegen de boksclub van Theo Huizenaar uit Rotterdam en bok sers uit Breda. De heer H. Nieuwpoort, secretaris van DOS, die reeds 20 jaar in het bestuur zit ting heeft, ontving uit handen van Theo Huizenaar de „Gouden handschoen" voor zijin bijzondere verdiensten voor de boks- sport. De wedstrijden stonden op een redelijk goed peil en gaven over het algemeen goed boksen te zien wat zeer gewaar deerd werd door de flink bezette zaal. De uitslagen waren als volgt: 1 Paul Windt (Vliss.) tegen Willem Bauwman (R'dam) op punten gewonnen door P. Windt, 2 Willem Mondt (Vliss.)- Willem Zwaneveld (R'dam). Goede par tij door W. Mondt op punten gewonnen. 3 Aart Nooterabaiart (Vliss.) tegen L. de Groot (R'dam), op punten gewonnen door L. de Groot. 4 I. de Mey (Vliss.) te gen G. Put (R'dam) goede, aanvallende partij, hard, door I. de Mey op punten gewonnen, 5 Roel Tiessens (Vliss.) tegen Ad Vergauwen (R'dam). Dit was een de monstratiepartij, van goed gehalte, inge last omdat de tegenstander van Tiessens niet kwam opdagen. 6 le hoofdpartij: Bertus van Hoven (Vliss.) - Frans Klep- ke (R'dam). Prachtige partij over 3 ron den wellicht iets in het voordeel van de Vlissinger, echter uitspraak onbeslist. Frans Klepke verdiende deze avond de stijlprijs. 7 P. Janse (Vliss.) tegen G. Koelewijn (Breda). Nieuwelingenpartij door P. Janse op punten gewonnen.8 An- dré Step (Vliss.) tegen W. Verschoor (R'dam), op punten gewonnen door W. Verschoor. 9 A. Gerding (Breda) tegen S. v. d. Driessen (R'dam). Matige wed strijd door v. d. Driessen op punten ge wonnen. 10 J. Springer (Schiedam) te gen E Duforné (Breda). Harde wedstrijd uitspraak onbeslist. 11 S. Janse (R'dam) tegen A. Cristiane (Breda). Uitspraak on beslist. 12 2e hoofdprijs: Bennie Bentem (Vliss.) tegen J. Verbeek (R'dam). B. Bentem won verdiend op punten, de Rotterdammer ontsierde de wedstrijd nogal door duwen en afklemmen. Zeist De Waalweker "Van Bracht is in Zeist winnaar geworden van het bil- jarttoernooi om het Nederlands kampi-- oenschap hoofdklasse driebanden. Met de als derde geëindigde Tiny Wijnen pro moveert hij bovendien naar de ereklasse. Van Essen, die zesde werd, degradeert naar de eerste klasse. De eindstand was: 1 Van Bracht 12 punten algemeen gemiddelde 0.806; 2. Hermus 10 - 0.650; 3. Wijrten 8 - 0.764; 4. Soeterboek 8 - 0.680; 5. Stikkelman 6 - 0.635; 6 Van Essen 6 0.561; 7 Kok 4 - 0.732; 8 Van Loon 2 0.716. Uitslagen van de laatste ronde; Van Bracht Kok Wijnen Van Loon Hermui Van Essen Soeterboek Stikkelman AMSTERDAM (ANP) Antoon Eb^ ben, onze nationale topruiter, heeft zondagmiddag moeten ervaren, hoe wreed de sport soms is, vooral de - hippische sport. Eén klein pech- foutje heeft reeds menige illusie verstoord. Nu was hier voor Ebben geen sprake van pech, maar toch wai het om in snikken uit te barsten, hoe Ebben de overwinning'met de daar aan verbonden geldprys van duizend gulden en de begeerde auto ontging in de grote prys van Nederland, een van de drie belangrijkste spring concoursen van het jumping Amster dam in de Europahal van de Ral. Als zesde van de 32 combinaties kwam Ebben met prins Ajax in de piste. Het gelukte hem als eerste feilloos door het prachtige voor dit jachtspringconcours opgebouwde par koers te komen, waarby vrouwe For- tuna hem vriendelijk toelachte op de laatste hindernis, waarop vlak tevo ren de machtige Duitse schimmel Kamerad met de Europese kampioen Hermann Schridde in het zadel was gestruikeld. In tomeloze vaart ging prins Ajax over de hindernissen en tussen de hindernissen, langs de lan ge lijnen, zette Ebben de schimmel telkens weer aan tot grote spoed. Hij kwam uit op een tyd van 75.2 sec., die onaantastbaar scheen. Er kwamen verwoede aanvallen op van o.a. de Ier Seamus Hayes, reeds driemaal in het verleden winnaar van de auto, van de Engelsman Har vey Smith, van de Engelse amazo nes Allison Westwood en wereldkam pioen Marion Coakes, van de Fran sen en de Zwitsers, maar zij allen namen hierbij te grote risico's en één fout reeds was fataal. Harvey Smith, mocht met Sea Hawk de snelste zijn: 71.5 sec., hij zag zyn tijd vermeerderd met twaalf strafseconden voor twee springfouten, evenals Hayes (72.6) met de vermaarde tienjarige Good bye. Met Harvester was Smith even eens sneller (74.5), zoals ook Marlon Coakes met Little Fellof (74.2) en Stroller (73.5), doch één foutje scha kelde ook deze combinaties voor de begeerde ere-prys op vier wielen uit. "Van de Duitsers had Schridde met Kamerad de „boot gemist", evenals Kurt Jarasinsky. die met Almmusik wel rap was (72.9), doch ook zes se conden op zyn straflijstje kreeg. De negentienjarige Gert Wiltfang, de ta lentvolle leerling van Alwin Schocke- möhle, was nog hun enige hoop. Op het laatste moment was hij aan het deelnemersveld toegevoegd en hij zou de rij sluiten. Het werd de klap op de vuurpijl, die grote teleurstelling in het Nederlandse kamp bracht hoe graag was de overwinning in de „grote prys" gegund aan de beschei den, sympathieke Hilversumse rui ter, die in dit jachtspringconcours weer eens van zijn grote capaciteiten had blijk gegeven en de Duitsers met trots vervulde. Het was reeds da delijk duidelijk, dat ook Wiltfang ge brand was op de vierwieler. Hy leid de Freiherr m een hoog tempo .over de eerste hindernissen, tot hy bij de vier-sprong kwam. Even hield hij Freiherr in en zette hem „in lijn" voor de vier achter elkaar opgestel de hindernissen. Het kostte tijd, maar onberispelijk ging Freiherr over de barricades en hierna zette hij Frei herr weer tot grote spoed aan. In hoog tempo ging hij voort en toen hy de finishlijn doorbrak, bleek hij twee-tiend e seconde sneller te zijn geweest dan Ebben. Op een paard kwam Wiltfang bij de prijsuitreiking de ring binnen, achter het stuur van een auto reed hij eruit. Ebben bleef te paard als een eervolle verliezer. Maar sneu was het voor hem. De spanning was te snijden geweest, zoals ook de avond tevoren in de met zesduizend toeschouwers uitverkoch te hal bij het puissance springcon cours, waarin wederom Nederland hoopte op Antoon Ebben, ditmaal met Kairouan. Van de 27 combinaties plaatsten zich er dertien voor de eerste barrage, waarin Nederland met Ebben ook was vertegenwoor digd door Gruppelaar op Incompris, welke combinatie echter hierin door één foutsprong reeds afviel. De selec tie ging voort in de tweede barrage, waarvoor twee hindernissen waren opgesteld: een 1.70 meter hoge oxer en de 1.90 meter hoge muur. Op de muur vond nu ook Ebben, die met weinig overtuiging Kairouan op het bolwerk aanreed, zijn Waterloo. Het bleek allemaal nog slechts voorspel van de grote strijd, die hierna zou ontbranden tussen de Zwitser Arthur Blickenstorfer met zijn paarden Apa che en Eike, de Ier Seamus Hayes met Goodbye en de Duitser Alwin Schockemöhle met Exakt. Geen van de vier combinaties slaagde erin de twee meter hoge muur in de derde barrage te over winnen (de oxer stond nu op 1.80 m), zodat een vierde barrage volgde over de hindernissen op dezelfde hoogte. En, hoe wonderlijk. Wat te voren geen der vier combinaties was gelukt, daarin slaagden zij nu alle: met succes de twee hindernissen te overwinnen. Mysterieuze krachten in de sportDe beslissing zou moeten vallen in een vijfde krachtmeting, waarvoor de muur nu op 2.10 meter was gezet, terwijl de oxer op 1.80 meter was gebleven. Welk een krachttoer werd hier van de paarden geëist. En toch zouden er twee ook nu in slagen dit grijze massale obsta kel te overmeesteren: Apache met Blickenstorfer en Exakt, met vaste hand gestuurd door Alwin Schocke möhle. De combinaties Hayes - Good bye en Blickenstorfer - Eike sloegen een groot gat in het houten bouw werk. Na beraad besloten Blicken storfer en Schockemöhle de over winning en de voor de eerste en tweede prijs beschikbare totale som van 2600 gulden te delen. „Huizen hoog" hadden zy boven de concur rentie uitgetorend en zy vonden het mooi zo. Terecht, het was een prach tige strijd geweest. 50 59 5 0.847 38 59 4 0.644 50 54 5 0.925 49 54 6 0.907 50 81 4 0.617 33 81 5 0.467 50 73 6 0.648 46 73 6 0.630 Dit is de man die Antoon Ebben van de auto afhield: de Duitser Wiltfang

de Stem | 1965 | | pagina 5