Dosko neemt na zege op Sluiskil leiding in handen Internos klom door winst bij VOAB naar derde plaats ACHT GOALS BIJ OUDEMOLEN-BURGH ventaris anderen omvang Weinig veranderingen STANDEN Vlissingen met volle buit naar huis LEERT: examens oogwater Vandaag Morgen Longa bezit betere techniek dan Yl. Boys Tex Schmelz Zeeland Sport klopt Rood Wit WSC op de goede weg Ba vel weer op kop Het eerste puntje Geen verrassingen VCW maakte geen fouten in Zevenbergen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 9K.TOÜER 1965 ivensen op oecumenisch leeuwsch-Vlaanderen". Ds voorlopige invetvtaii, van enische beweging ];1 laanderen is van een ver. ïvang. Men oordele zelf, lit jaar bestaat een tussen de drie r.lt Zeeuwsch-Vlaanderen en noderamen van de Neder, jrmrie kerk. Van geretor. e zal men binnenkort ook dit „contact op beleids- >9 bestaat in Sas van Gent reeptie", een maandelijks» t van mensen van binnen ie kerken, die over de H eken» Dergelijke saraeni orden sinds kort ook ge- Sluiskil en in Terneuzen, Xloosterzande pogingen in orden gesteld om daar ook bijbelrecepties te doen en predikanten uit geheel Vlaanderen komen tegen- egelmatig by elkaar. On. afdeling Zeeuwsch-Vlaan- het Nederlands Gesprek- pgericht. De activiteit van g: het beleggen van maan- lijeenkomsten van mensen hillende levensbeschouwin- fwisselend In Terneuzen rg samenkomen. ,-ormde en gereformeerde in Sas van Gent houden 1964 in de hervormde kerk n antwoorddiensten". Na [tijdens deze diensten is er wederwoord tussen de pre- de aanwezigen. itig worden (meestal bij gelegenheden) gezamenlij. ensten gehouden in Sluis- an Gent en Terneuzen. In week ruilen priesters en m in Sas van Gent van kan- zand bestaat het vormings- .Hedenesse", dat in samen- ussen de kerken werd op- nei van dit jaar werd in „De luiskil de eerste christelijke tijd (agape) gehouden. Met wel wat het aantal deelne- n als wat de sfeer betreft. ,-indt binnenkort in Terneu- eedc agape plaats. kader van de Oecumenische /oor jongeren geven een ka de hervormde predikant te Gent wekelijks samen cur- „gemengd" verloofden. ede samenwerking tussen buitenkerkelijken vindt in de vorming voor de meis- erkzaam zijn bij de Terneu- tiging van Philips. Vooral m Gent is er een steeds be- :g tussen kerken en buiten- n inzake de jeugdzorg, /acht dat deze samenspraak t vruchten zal gaan afwer» >nd voor Kerstmis van bet organiseerden de kerken Gent een gespreksbijeen- het bioscoopgebouw voor met „kerkelijke drempel- ond Kerstmis 1963 voerden /otestantse jongeren in Sas een kerstspel op. is in Sas van Gent de te Oecumenische Raad op- it in samenwerking tussen en hervormde groepenn- plaatse. Pater G. Baajt uit i is met een lid van de g de kerk als vast gasthd op- in de commissie bhZO"uepr k Oost-Zeeuwsch-Vlaanoe de Nederlands Hervormde isomming van oecumenische n maakt alleszins duide hjK, cumene leeft in Zeeuwsch; n. vooral in de kan" ir: „De oecumene is er iets gaande. Kerken en ouwingen beginnen dM» en te vinden. De 1dialoog weer tussen de kerken 1 de kerken en buitenkerke- op gang gebracht al latiecommissie. (AG - Te Den Ha» examen wiskunde M. T Zweedijk te Goes- dinsdag 26 oktoter-^. 0 en 16.06 uur; Terneu 5.29 uur; Vlissmg'e"-.g55 uur. Wemeldinge 4.41 en 1^ uur De brug over de 1.1. ItURG ,-rlf»den, luur Zijn duister verle ;"lï uur De schilderijen °°rl Hoek 14.30 uur Ker^ect^Cg;ir'g n 14.30 uur Kermisscm ck^ 19.30 uur De val van het He rijk. 120 uur Jeugdvergaderinï w kring louwburg 19.30 uur MaB<w 10 uur Het hemelbed, jera 20 uur Golden »uur De brug over de or Studio r il'RO vreemd Paar' burg 20 uur Rotterdams Toneer uur Les tricheurs, 1» 0°uur De brug over Blok 15 uur Kermi^^ Dosko heeft op de zesde voetbalzondag de leiding in handen van de derde klasse n Zelf wonnen de Bergenaren met 3-1 vin hekkesluiter Sluiskil en concurrent Vogelwaarde liet een onverwachte veer teeen het bezoekende NSV met 2-5 Roo- Lndaal schoot tegen Hontenisse met „hern 6-0 en MOC—Kaaise Boys kon den daarentegen niet tot doelpunten ko men Meto bleef Dosko kranig volgen door een 3-2 zege op Gastel. Goes draait dit seizoen niet best. Nu werd met 5-2 van Grenswachters verloren. Meto—Gastel. Meto moet nog steeds met invallers voor de doelman en mid- voor uitkomen. Snel maakte Van Elzak- üer twee doelpunten en amper 8 mmu ten na het begin was een duel tussen Gas. ♦els stopper en Louis Overbeeke de in leiding tot het derde Meto-doelpunt. Gas tel wist het spel te verplaatsen en Laze- roms kon voor de thee de achterstand terugbrengen tot 1-3. Vlak voor tijd miste Van Elzakker een prachtkans. Heit werd tenslotte 3-2. Grenswachters—Goes: In de eersite helft was het initiatief onbetwist bij de thuisclub en de ruststand van 5-0 gaf Goes niet veel hoop op een beter resul taat In de 20e minuut opende van Til- burgh de score en kort daarna verdween Doordat Uno Animo vrijaf had, kwam RWB in 2 A door de 2-0 overwinning te gen Geldrop op de bovenste plaats. Longa heeft van de geboden kans om de troon over te nemen geen gebruik gemaakt. Het verloor in eigen huis met 0—2 van Vly- mense Boys. Bladella werkte zich voor lopig uit de gevaarlijke zone weg, want het versloeg Schyndel met 5-3. v Longa-Vlijmense Boys heeft aangetoond dat de betere techniek nog geen .winst betekent. Vlij mense Boys was veel ijveri ger. Daardoor konden de gasten over het aanvankelijk overwicht van de Tilbur- gers heen stappen. Tien minuten voor de rust nam Vlijmense Boys de leiding door Ekels. Na de pauze hetzelfde beeld weer. Lon ga kon opnieuw geen behoorlijk schot afvuren. Vijf minuten voor het einde deed een mistrap van Marchand de deur definitief dicht. Weer was het Ekels, die het doelpunt voor zijn rekening nam. De 0-2 zege kwam Vlijmense Boys, dat bij zonder hard heeft gewerkt, ten volle toe. Geldrop—R.W.B.: De gasten kwamen al na tien minuten op ietwat fortuinlijke wijze op winst toen de bal uit een vrije trap voor het Geldropdoel kwam. Doel man van Hoek werd zo zeer gehinderd door de zon dat hij missloeg en toen was het voor Timmermans, die zich in zijn nabijheid bevond, niet moeilijk de bal in het verlaten doel te schieten 0-1. Geldrop kwam fel terug maar de verdediging van RWB., met doelman Avontuur als uit blinker gaf geen krimp. Na een half uur kwamen de Waalwijkers op 02 toen de bal uit een hoekschop bij de vrijstaande Pruijssens kwam. In 1B wonnen de drie koplopers, doch nummer vier, Neptunus, verloor met 21 van de Muschen. Overmaas kon het tegen Vlissingen niet bolwerken. De Zeeuwen wonnen met 32 en staan nu op de derde plaats, waarmee zij een directe bedrei ging vormen voor UVS, dat ook lien pun ten heeft, en het leidende SVW met slechts één punt meer. Overmaas - Vlissingen: De Zeeuwen nebben in Rotterdam een uitstekende in druk achtergelaten en zijn bovendien met ae volle buit naar huis kunnen terugke ren. De grote held in deze ontmoeting was weer invaller doelman But die zijn Ploeg voor een nederlaag behoedde. Na een minuut schoot Salawane in de roos eeun kwartier later bracht Huser met een hard schot de voorsprong op 02. WfÜaiYde rust bleef deze stand gehand- nooid. Na de hervatting bleek er niets meer van ylissings overwicht, integendeel Tm?i?aas kwam er uitstekend in en door J3!Y*e en Masson werd de achterstand volledig weggewerkt. Vlissingen ging üue. tegen de muur en de Zeeu weni hielden uitstekend stand. Zoals zo nioi j® succes aan de kant waar het Wa. SrcJ verwacht. Bij een hoekschop kelp Jï; 'natuurlijk> Rob Moens die en- penc ÜU G.n voor bet einde een overi- nW3 yeru1 ende overwinning voor zijn Pioeg uit het vuur sleepte (2—3). een kopbal van Jos Janssen» in het Zeeuwse net, 2-0. In de laatste vijf mi nuten wankelde de Goes-verdediging. Van Tilburgh en Louis Jams sens twee maal schoten Grenswachters naar 5-0. Daarna nam de thuisclub het wat gemak kelijker op en Goes kon tegenacties op zetten. Debbaut en Krijger schoten raak en gaven de uitslag een draaglijker aan zien, 5-2. MOCKaaise Boys: Na de hervatting stelde Jansen doelman Van Steen op de proef en ook de gasten zagen een kopbal van Magielse op de doellijn weggewerkt. Verpaalen en Van Gaans schoten in mooie posities naast en ook doelman Proost kreeg moeilijk werk op te knap pen. Een minuut voor tijd ging een hard schot van Van Gaans langs *het Boys- doel heen en zo namen de gasten door stug volhouden het verdiende puntje mee naar huis. RoosendaalHontenisse: Een overwe gend sterker Roosendaal heeft een ver diende overwinning behaald op Hontenis se. Na 10 min. benutte Van Wezel een voorzet op maat van De Bot en het was 1-0. In de 35 min. werd C. v.d. Boom in het beruchte gebied gevloerd en via de strafschop kwam de stand op 2-0. Na de thee bracht Van Wezel de score op 3-0 en een kopbal, weer van Van Wezel, be zorgde Roosendaal het vierde doelpunt. Een afstandsschot van Van Beers bete kende de vijfde treffer en De Bot maakt het halve dozijn vol. SluiskilDosko: Sluiskil heeft zich te gen een beter spelend Dosko goed ver weerd en de thuisclub werd pas in de laatste vijf minuten verslagen. Voor de rust sloten beide verdedigingen goed en de aanvallers waren daartegen niet op gewassen. In de tweede helft maakte midvoor Suijkerbuijk de openingstref fer (0-1), maar uit een doelworsteling kwam via Sutterland de gelijkmaker. Kort voor het einde kreeg Ista in buiten spelpos itie(?) de bal te pakken en het was raak, 1-2. Een minuut later was het weer Ista, die voor de 1-3 eindstand zorg de. VogelwaardeNSV: Een onverwachte grote nederlaag voor de thuisclub. B. Vos maakte voor NSV de openingstreffer en door Neve werd de stand gelijk, 1-1. Het was weer de actieve Vos, die 11 minuten voor rust zijn ploeg de leiding bezorgde. Vanuit de aftrap na de rust ging Jac. Roeken er vandoor en dat betekende 1-3. Roeken was produktief en met nog twee doelpunten stond het 1-5 voor de bezoe kers. Strooband knabbelde daar iets van af, maar de zege was dikverdiend voor de ijverige gasten, 2-5. (Advertentie) IVoor beter* sportprestatie* Dextrose tabJ. Importeur ELMA Breda, Tal. 46650 DE AMERIKAAN George Roeder heeft zijn één dag oude wereldrecord hard rijden op de motorfiets opnieuw scher per gesteld door met zijn 250-cc Harley Davidson een snelheid van 283 kilome ter per uur te halen. De dag tevoren had Roeder een snelheid vai\ 273 kilo meter per uur gehaald. De ploeg die in de tweede klasse B het meest van de afgelopen voet balzondag heeft 'geprofiteerd, is Internos. Het won weliswaar maar met 1-0 vaij VOAB, maar dat was voldoende voor een sprong naar de derde plaats. Steenbergen doet het bijzonder matig. Ditmaal verloor het van Alliance en men slaagde er niet in tot een doelpunt te komen: 3-0. ODIO versloeg Axel met 2-0 en HVV won met 4-2 van Veerse Boys. Opmerkelijk was de kleine zege (1-0) van Zeeland Sport tegen Rood Wit, waardoor de winnaars zich van de op één na onderste plaats weg werkten. Axel - ODIO. Axel heeft het tegen het bezoekende Odio niet kunnen redden. Hoewel de thuisclub gedurende vrijwel de giehele wedstrijd in de meerderheid was slaagde men er niet in de Odio-de- fensie ook maar eenmaal te doorbreken. Na ongeveer 10 minuten namen de be zoekers door een doelpunt van Maurits een 01 voorsprong en een kwartier voor de rust voerde Van Oeveren deze voor sprong op tot 02. Na de thee probeerde Axel al het mogelijke om deze achter stand weg te werken maar de ploeg uit Ossendrecht hield krachtig en succesvol stand en kon daardoor de kostbare pun ten mee naar huis nemen. Zeeland Sport - Rood Wit. Zeeland Sport bleek deze middag, in tegenstel ling tot de voorgaande wedstrijden, in uitstekende vorm en daarvan is Rood Wit het onvrijwillige slachtoffer geworden. De Rood' Wit-voorhoede probeerde iedere aanval via Van Peer te leiden, maar daar staken de Zeeland Sportverdedigers een stokje voor. Langedijk, Rieteco en de Brabander verdedigden uitstekend en in laatste instantie bleek doelman Baart zijn mannetje nog steeds te staan. Het enige en beslissende doelpunt viel na 20 minu ten toen Sorgedrager door een bos van benen de bal netjes in het Rood Wit-doel caramboleerde (10). Na de thee een he vig Rood Wit-offensief maar tot het einde toe bleef de Vlissingse defensie overeind. Bijna werd het nog 20, maar een der backs trapte de bal uit het doel na een kopbal van Sorgedrager. H.V.V. '24 - Veerse Boys. Veerse Boys startte met een overdonderend offensief, de resulteerde in een doelpunt van B. Joore 01. De bezoekers drongen steeds meer voor het doel van HW, maar de schitterende doelman Frans d'Hooghe stond meer doelpunten in de weg. De wedstrijd kreeg een geheel ander aan zien, toen de Kindt na ruim een kwartier spel de gelijkmaker scoorde 1-1. De ge vaarlijke rechtsbuiten W. Naessens wist na een soloren de score op 21 te bren gen. Op de 34e minuut was Naessens ie dereen te snel af en scoorde een derde doelpunt 31. Veerse Boys stelde alles in het werk de achterstand te verkleinen, maar steeds wist doelman d'Hooghe het gevaar te keren. Na de rust kregen de enthousiaste supporters een rommelige match te zien. Beide doelen kwamen wei nig in gevaar. Op de 28e min. wist L. de Kindt na een verkeerde terugspeelbal de vierde treffer voor HW in het net te deponeren. Nadat de Moor van HW nog op de doellat had geschoten, wist H. Emrne de achterstand nog te verkleinen, 4— 2. Alliance - Steenbergen. Dat in de gis termiddag op Burgerhout gespeelde ont moeting tussen Alliance en Steenbergen maar één man in dit geval de Steen bergenaar Heshof naar Charitas ver voerd moest worden, is bijna een wonder. De sfeer was zodanig vertroebeld, dat van alles kon gebeuren, behalve voet ballen. Bezoekers die graag sensatie zien zijn aan hun trekken gekomen, zij het dan in de ongunstige betekenis van het woord. Voor een groot gedeelte kan dit worden toegeschreven aan het zeer zwakke en onvoldoende optreden van arbiter Suur, die wel vaak in discussie ging met Jan en alleman, maar vaak onbegrijpelijke beslisingen nam en daardoor een sfeer schiep die alles kon inhouden, behalve sport. Oyer de wedstrijd kunnen we kort zijn. Voor rust nam Alliance een 20 voorsprong met doelpunten van Mossel en van Zeggeren terwijl na rust vijf mi nuten voor tijd Swaans de overwinning veilig stelde en er 30 van maakte. Deze ontmoeting was een zeer slechte reclame voor de voetbalsport. VOAB - Internos had meer weg van zomeravondvoetbal dan van competitie- voetbal. Het was allemaal bijzonder slecht. De eindstand werd zeven minuten voor rust bereikt toen v. Deurzen voor Internos scoorde. Na de pauze was het zo mogelijk nog minder. VOAB maakte de tactische fout de vleugels te verwaarlo zen en te veel in individueel spel te ver vallen. Het was een trieste bedoening van beide ploegen. Vandaar de povere 01 eindstand. RKWU - Terneuzen. De spanning was te snijden tijdens het duel tussen RKWU uic urcxx en Terneuzen, die beide nog ongeslagen geboren werd (2—2). zijn. De draw, waarin de wedstrijd ein- 6 digde, gaf een juist beeld van de krachts verhoudingen. Terneuzen startte sterk, maar kon haar overwicht niet in goals uitdrukken. Een kogel van F. Hendrikx kondigde aan,' dat de gastheren sterker werden maar de toeschouwers moesten tot de 35e minuut wachter eer Hies Hen drikx na prachtig solowerk de openings treffer liet aantekenen. Even na de rust knalde H. Tak tegen de lat, terwijl een kogel van dezelfde speler en een af standsschot van Ad Timp door de Ter- neuzen-doetaian gekeerd werden. Borgt zorgde in de 21e minuut voor de gelijk maker die onverwacht met een luchtje uit de lucht kwam vallen. Ries Hendrikx had zijn antwoord klaar en zorgde in de 30e minuut voor 21, maar de bezoekers gaven zich nog niet geWOnnen. Hun zwoe gen werd beloond met een fraaie goal van Ueyl, die tien minuten voor het ein- Een wat vreemde oogst in IE, gezien de vier gelijke spelen DESK - Helmond 2-2, Sparta' 55 - De Valk 1-1, UNA-Boxtel 1-1 en De Spechten - TSC 2-2. Middelburg won met 3-0 van RKC, dat tot op heden slechts twee punten be machtigde. Het grote aantal gelijke spelen zorgde ervoor dat de rang lijst niet opmerkelijk veranderde. DESK-Helmond. Voor circa 2500 toeschouwers hebben DESK en Helmond een bijzonder boeiende strijd geleverd, die uiteindelijk in een puntenverdeling resulteerde, hetgeen wel de juiste ver houding was. De eerste goede kans was voor de gasten, maar rechtsbuiten Van Deursen schoot naast. In de 5e minuut nam DESK de leiding toen Lugters op links een harde voorzet gaf, waarbij doelman Coolen de bal liet glippen en de toeschietende Frans Damen het leder in het doel plaatste. Bij een van de snelle Helmond-aanvallen bofte DESK toen een schot tegen de paal belandde, terwijl aan de andere kant uit een corner de bal in het doel werd gewerkt, doch de scheidsrechter dit doelpunt wegens bui tenspel annuleerde. In de 30e minuut volgde een goed opgezette aanval van DESK, waarbij Lugters zich mooi vrij speelde en met een fraai schot de stand op 2-0 bracht. Vijf minuten later kwam Helmond via de gevaarlijke linksbuiten v. Belo op 2-1 en toen enkele minuten daarna linksback v. Wezel een fout maakte, bracht Bongers de partijen weer op gelijke voet 2-2. Met hetzelfde hoge tempo hebben bei de partijen na de hervatting gepoogd de volle winst te grijpen, welke bij Hel mond dreigde te belanden toen de arbi ter een aangeschoten handsbal voldoende vond om de gasten een strafschop toe te kennen. Deze te zware straf liep voor DESK goed af, want de bal belandde te gen de paal. De SpechtenTSC. TSC had tegen De Spechten een goede start en aanvan kelijk zag het er naar uit dat de Ooster- houters met grote cijfers zouden gaan winnen. Al na vier minuten opende Kup- pens de score, 0-1. en kregen de gasten een groot overwicht. Toch duurde het nog zestien minuten voor Stadhouders de stand op 0-2 kon schieten. De Spechten werden er door uit him evenwicht ge bracht, maar de TSC'ers stootten in deze periode niet door. Geleidelijk aan kwam de thuisclub er beter in, en in de 32ste minuut kon van Liempt de achterstand op 1-2 brengen. Dit stimuleerde de Eindhovenaren. Zij verhoogden het tem po en nog voor rust kon A. Kok even wicht brengen, 2-2. In de tweede helft streden beide ploegen fel, maar bijzon der sportief voor een doelpunt, dat de beslissing zou kunnen brengen. Maar de verdedigingen bleven de baas, en in de stand kwam geen verandering meer, al kreeg TSC nog enkele zeer goede kansen. MiddelburgRKC. De bezoekers hebben een onverdiend grote nederlaag geleden tegen Middelburg dat, vooral in de defensie, teveel steken liet vallen. De Waalwijkers slaagden er niet in deze fou ten uit te buiten. De bezoekers gingen bijzonder fel van start en in hoog tempo golfden de aanvalen op Mondeel's veste af. Pas na 10 minuten werkte de thuis club zich wat lós en doelman Spierings moest al zijn talenten tonen bij een door braak van De Vos. Na een kwartier kwam onverwacht de openingstreffer toen Pentury een korte corner nam die De Vos oppikte. Even drong hij in de defensie door om met een hard schot raak te schieten (1-0). Schoten van de RKC'ers Gouda, Van Soelen en Passier misten alle hun doel. In de tweede helft trok RKC weer fanatiek ten aanval maar verder dan een schot van Passier dat Mond eel bijzpnder .fraai uit zijn doel ran selde kwamen dè bezoekers ook nu niet. In de 31e minuut werd het 0-2 toen Pen tury na een goed opgezette aanval bij zonder kalm de bal in het RKC-doel prikte (0-2). Kort voor het einde maakte de Vos er na een doorbraak nog 3-0 van. (Advertentie) Peru gekamd nb-ondergoed voor mannen en jongens In de vierde klas B heeft Jan van Arckel voor de sensatie gezorgd door het ongeslagen BW met liefst 51 kansloos te kloppen. GW kwam nu naast de leider door een benauwde 10 zege op Lingeboys. Heusden volgt op slechts één punt achterstand, door een 52 zege op RKOSC, even als TGG dat Buren er thuis met 31 onderhield. Den DungenZaltbommel. Voor de vierde maal heeft Den Dungen met een gelijkspel genoegen moeten ne men, nu tegen het sterke Zaltbommel. De thuisclub kwam door Goossens spoedig op winst, maar toen was het met de schotvaardigheid meteen ♦ge daan. Zaltbommel maakte gelijk en behield die stand, ondanks zware druk: 11. RKJVV—OVH. Het wispelturige RKJW heeft de (Bossche) derby tegen OVH met 30 gewonnen. Door een fout in de verdediging van OVH kon W. Vos al in de 5e minuut de score openen, 10. Kort voor rust vergrootte dezelfde speler de voor sprong, 20. Na rust was OVH ster ker, maar kon dat niet tot uitdruk king brengen, v. d. Berselaar kon kort voor tijd de eindstand zelfs op 30 brengen. Linge BoysGW. In de streek- derby tegen Linge Boys heeft GW aan een doelpunt voldoende gehad om te zegevieren. Hjet werd al voor rust door Hendriks gescoord. J. v. ArckelBW. Een herboren J. v. Arckel heeft het ongeslagen technisch veel beter BW met een 51 nederlaag naar Den Bosch te ruggestuurd. Door Kremers en De Groot nam de thuisclub afstand waar na v. Schijndel nog voer rust de ach terstand verkleinde, 21. Daarna kwam BW, dat door een geestdriftig J. v, Arrkel werd overspeeld, er niet meer aan te pas en v. Doremalen, Kremers en Van Word ragen zorgden voor een verdiende 51 zege. HeusdenRKOSC. De gasten namen eerst door twee doelpunten van H. Damen de leiding voordat A. Vos een tegenpunt kon scoren, 12. Na rust was Heusden veel sterker, vooral de gebroeders Vos waren goed op dreef. J. Vos maakte gelijk, waar na A. Vos de Bossche doelman twee maal liet vissen. In de laatste minuut zorgde v. Dongén voor 52. BurenTGG. Het Bossche TGG nam tegen Buren na 16 minuten door Brouwer de leiding, 01. Na rust maakte Overheul eerst gelijk, 11 voordat v. d. Ekert en Schilder de zege mee naar Den Bosch konden laten nemen, 13. SET bleef in de vierde klasse E op de goede weg en rekende af met Glo ria UC. Zigo werd de voorlopig enige serieuze achtervolger. WSC blyft op de goede weg en drukte nu RKDVC naar onderen. Oisterwyk verraste met een eerste overwinning (op RKSSS) maar plijft voorlopig nog de ry sluiten. WSCRKDVC! vertoonde voor rust een licht veldoverwicht van de RKDVC-ers, maar eindigde deson danks met een 10 voorsprong voor WSC, dat v. Oudheusden zag doel punten. Van Bladel zorgde er na de thee voor dat de stand op 3—0 kwam. Na het missen van een strafschop RKDVC door Wagemakers tenslotte op 31. Kort voor het einde werd Wagemakers van het veld gezonden als straf voor onbesuisd optreden van enkele andere RKDVC-ers (zo stond op het wedstrijdfol-mulier). Zigo—Oirschot V werd geheel en al beheerst door Oirschot V. De gas ten namen dan ook prompt de lei ding. Zigo slaagde er in door P. de Weyer voor rust toch gelijk te maken. Vijf minuten na de pauze zorgde Overdijk met een hakbal voor 21, maar daarna was Zigo nergens meer. Met kunst en vliegwerk werd Oir schot het scoren belet. Een gelukkige 21 zege daarom. Ons ViosHieronymus was heel de eerste helft duidelijk favoriet. Slechts Ciliacus wist echter te doelpunten, waarvoor nog een lelijke verdedi- gingsfout nodig was. Na de pauze kwam Hieronymus beter voor de dag, maar kon niet verhinderen dat Broers en Snoeren beiden met met een kop bal de stand op 3—0 brachten. Vlak voor het einde bracht v. Dommelen de eindstand op 31. OisterwykRKSSS 'begon met de huldiging van de Oisterwijker W. Persoons voor diens 300ste wedstrijd in het eerste. Voor rust werd, ondanks een verwoede strijd, niet gescoord. De beide Oisterwijkse doelpunten vie len in de laatste tien minuten. Eerst via een kopstoot van Kloosterman, daarna door een hard schot van v. Stralen. Dankzij deze 20 zege dus dubbel feest in het vennendorp. SVGGSBW leverde,in de allereer ste minuut een doelpunt op voor GSBW, dankzij v. d. Pol, die een vrije trap vanaf de rand van het straf schopgebied ineens inschoot. Na de pauze verweerde SVG zich bijzonder goed en een fraaie en geslaagde kop bal van v. Hasselt vormde een wel verdiende beloning, 11. Gloria UCSET begon onder vreem de leiding. De aangewezen arbiter liet verstek gaan. Rond het half uur pro fiteerde v. Huigevoort van verkeerd terugspelen, waardoor SET op 01 kwam. Veel krachtsverschil was er na de pauze aanvankelijk niet. Na een kwartier zorgde Kuipers voor 02 en toen begon het wat al te hard te worden. In de hitte van de strijd kopten vlak voor het einde Kusters van Gloria en Bruens van Set met de hoofden tegen elkaar, waardoor bei den met hoofdwonden het veld moes ten verlaten. Door een fikse overwinning op Ad- vendo en door het gelyke spel dat zyn rivalen Zundert en Madese Boys elkaar wisten af te dwingen, is Bavel weer met Zundert aan de leiding ge komen in de vierde klas F. Daarbij heeft Bavel een beter doelgemiddelde. Bavels doelverdediger werd in zes wedstrijden nog slechts vijf maal ge passeerd, terwijl de voorhoede 18 goals maakte. Zundert heeft 189. Raamsdonk kwam door zijn zege op Right 'Öh op dezelfde trap te staan als Madese Boys. VES '35 stelde te leur tegen Breöa. Sprundel moest te vreden zijn met een gelijkspel tegen UW '40. Hoewel Waspik niet speelde kon het zich toch handhaven in de bovenste helft. Right 'Oh blijft hekke sluiter, ofschoon het vandaag ver diend had te winnen. SprundelUW '40. Twee vol komen gelijkwaardige partijen, die dit in de einduitslag ook uitdrukten door een kopbal van Kees Marijnissen in de eerste helft, 01, en treffer van C. Lazeroms, op voorbereidend werk van Broeren, na rust, 11. Right 'Oh—Raamsdonk. In deze ontmoeting had de scheidsrechter kennelijk niet zijn beste dag en daar is Right 'Oh de dupe van geworden. 10 werd het door een strafschop van Hl van Rooy. De indirecte vrije schop, die Raamsdonk mocht nemen vlak bij het doel; was zwaarder ge straft dan een penalty, daar de spe lers op 9 meter afstand van de bal moesten staan. Het werd dus 11 door Van Strien. Door een regelma tige goal van C. van Strien werd het 21. J. Verschuren maakte 22. F. v. Strien benutte een strafschop, maar .deze werd geannuleerd (N.B.!), om dat de keeper niet stilstond. J. Ver- schuden velde het vonnis, 23. Madese BoysZundert. Een goe de wedstrijd met een beter Made vóór de thee en een beter Zundert daarna. BavelAdvendo. De benjamin van de club, Rudy v. d. Mast, heeft dit keer het grootste aandeel in de winstuitdrukking gehad: drie goals kwamen van zijn voet. Chr. Schets opende de rij, 10. Nog voor de pauze deed Rudy er twee bij, 3—0 en vlak na de hervatting had de Bredase achterhoede weer geen antwoord op een directe linkse van de jojngsfe Van der Mast, 40. Joop Meyvis was nuttig voor 5—0 en een kleine onaan- dachtigheid gaf Van Pruyssen kans tot de enige tegengoal, 5—1. VES '35BREDA. „Verdiende overwinning voor Breda," was het commentaar uit Oudenbosch. Uit een vrije trap schoot routinier Fr. Lokhof ineens in, 01. Direct na rust maakte J. Schaerlaekens er 02 van en VES had een strafschop nodig om te kun nen doelpunten. Jac de Veth deed dit foutloos, 12. De „best-seller" in de vierde klas G was ongetwijfeld Halsteren—Vos meer, die na een spannend treffen met 22 gelijk eindigde. Oudemolen en Burgh deelden eerlyk de buit van acht doelpunten en R.KFC veroverde zijn eerste winstpunt door Divo een gelijkspel af te dwingen. BSC bleef in Roosendaal de baas over de Schut ters, 21 en Borgvliet liet met een 43 nederlaag de punten in Zierik- zee. Cluzona bleef op het goede pad, in Nieuw-Vossemeer werd werd 21 gewonnen en Cluzona staat nu samen met Vosmeer aan de leiding. NVSCluzona. Een zwaar be vochten zege van Cluzona, dat na 16 min. uit een vrije trap door een kop bal van Luijcks aan de leiding kwam. In de tweede helft kwamen de gas ten op 02 doordat Van Gastel bij tikje gaf. De thuisclub ging feller draaien en Dam verkleinde de achter stand. Het slotoffensief van NVS bracht benauwde momenten voor het Wouwse doel, maar de stand bleef 1—2. HalsterenVosmeer, Halsteren kwam aan de leiding door flink door zetten van Lucassen. Een hard schot vanuit het middenveld van Van Raaij ging onder de lat in het doel, 11 en twee minuten later kogelde weer Van Raaij uit een vrije trap onhoud baar in, 12. Na de thee zette Hal steren alles op alles; in de 20e min. een mooie combinatie tussen Van Schilt en Tempelaars en deze laatste maakte 22. Even voor tijd werd Tempelaars in het beruchte gebied gehaakt, maar toekenning van de strafschop bleef achterwege. OudemolenBurgh. Deze wed strijd is gelijk opgegaan. Na 10 min. werd het door Beukers 10, maar door De Graaf ging men met 11 rusten. In de 4e min. van de tweede helft maakte Meeuwissen 21 en door een mooi doelpunt van Van Est stond het 31. Valerius verkleinde de Zeeuwse achterstand en uit een cor ner kwam voor het thuisclubdoel een misverstand en het was weer gelijk, 33. Oostdijk zorgde dat de gasten met 34 aan de leiding kwamen maar 6 min. voor tijd bracht Van Hoof opnieuw de zaak in evenwicht, BSCSchutters. Een verdiende krappe zege van de thuisclub. De start van BSC was goed. Aarts had pech met zijn twee mooie kopballen die over de lat vlogen, maar in de 31e mip. kwam BSC toch verdiend aan de leiding. Na rust een fors spe lend Schutterselftal. Aarts zorgde voor 20 en de spanning kwam terug toen de gasten met een mooi doel punt de achterstand verkleinden. Verder kwamen de Schutters niet. RKFCDIVO. Uit deze ontmoe ting behaalde de thuisclub zijn eerste winstpunt. Het begin was voor de thuisclub, maar doordat de hesulta- ten uit bleven kwam er spoedig even wicht. Een strafschop wegens hands van een RKFC-verdediger werd naast geschoten. Na 35 minuten was het Duivelaar, die de gasten deed juichen, 01. Uit een corner kon De Marte- laere voor de thuisclub de gelijkma ker scoren. Daarna ging het gelijk op. Laros bracht Divo op 12, maar uit een vrije trap bezorgde De Keizer zijn ploeg de halve winst, 22. Zierikzee—Borgvliet. Het begin was voor de thuisclub en Heijboer bracht zijn club met twee doelpunten op fluweel. Toch verkleinde even voor rust Van Geel de achterstand. Na de thee maakte Klink er 3—1 van en weer Van Geel bracht hoop terug bij de gasten, 3—2. Klink maakte aan de onzekerheid een einde, maar Borg vliet had door Verbraak toch het laatste woord, 4—3. In de vierde klasse H kwamen dit maal geen extra verrassingen uit de bus. Biervliet bleef in de kopgroep via een 4-2 overwinning op Clinge en ook Steen bleef met dezelfde cijfers baas over Oostburg (4-2). Aardcnburg- Lewedorpse Boys werd eveneens 4-2, terwyl RCS en Zeelandia tegen elk aar gelyk speelden (1-1). Breskens stuurde het toch wel zwakke IJzen- dyke met een 3-1 nederlaag naar huis terug. Hansweertse Boys - Corn. Boys werd na een kwartier gestaakt omdat op een der byvelden een tragisch on geval gebeurde waarby een voetballer overleed. Biervliet - Clinge Het zag er aan vankelijk niet naar uit dat de winst in Biervliet zou blijven want door doel punten van Blommaert in de 15e en 18e minuut nam Clinge een 0-2 voor sprong. Twee schoten van Versluys brachten echter de balans weer in evenwicht (2-2). In de tweede helft was het opnieuw Versluys die raak schoot (3-2) en De Regt maakte er een kwartier voor tijd 4-2 van. Steen - Oostburg Nadat de thuis club door een doelpunt van De Smet de score had geopend werd het door Broekhoven.gelijk (1-1). Opnieuw had De Smet succes (2-1maar nu diende Verhulst van antwoord (2-2). In de laatste minuten kon Steen nog juist zijn slag slaan. Audenaerd en Saman zorgden toen nog door twee treffers voor een 4-2 Steenzege. RCS - Zeelandia Hoewel de Souburgers in het veld sterker waren slaagden ze er toch niet in te winnen. De Zeelandia-de- fensie bleek stevig in elkaar te zitten en verder dan één doelpunt, dat Kar- reman in de 35e minuut maakte, kwam RCS niet. 5 minuten later was het door een doelpunt van Schoenma kers weer gelijk (1-1). Na de rust een gelijkopgaande strijd en RCS kwam zelfs nog goed weg toen het houtwerk hun doelman een keer te hulp kwam. Door zijn prima defen sie verdiende Zeelandia deze pun tenverdeling. AardenburgLewedorpse Boys. In de 25e minuut opende de Cocq het schuttersfeest. Het duurde tot 1 mi nuut na rust voor Blondeel de voor sprong tot 2-0 kon opvoeren. 3 mi nuten later knabbelde Raas iets van de achterstand af (2-1) maar De Cocq en Blondeel zorgden voor 4-1. 7 mi nuten voor het einde bepaalde De Baar de einduitslag nog op 4-2. BreskensIJzendyke. Het is geen beste wedstrijd geworden. Na een kwartier zorgde Boekhout voor een Breskens-doelpunt maar nog voor de rust maakte De Wolf gelijk (1-1). Na de thee benutte De Nooyer een strafschop om er 2-1 van te maken en De Kruyter schoot na 37 minuten nummer 3 in het LJzendijke-doel. EERSTE KLAS B SVW 6-11 DCV UVS 6-10 VUC Vlissingen 6-10 Unitas Neptunus 6- 9 Gouda De Musschen 6- 6 Overmaas CVV 6- 6 Papendrecht Middelburg DESK UNA TSC Spechten Helmond EERSTE KLAS E 6-10 Boxtel 6-10 TOP 6- 8 Sparta '25 6- 7 De Valk 6- 7 Brabantia 6- 6 RKC TWEEDE KLAS A RWB Uno Animo Longa Gemert Geldrop Vlijm. Boys Best Vooruit 6-10 Budel 6-10 Reusel Sp. 7- 9 Bladella 5- 7 Schijndel 6- 7 Taxandria 5- 6 Valkensw. 6- 6 6-5 6-4 6-4 6-3 6-3 6-1 6-5 6-5 6-5 6-4 6-3 6-2 6-6 5-4 6-4 5-2 5-2 6-2 TWEEDE KLAS B RKWU 6-10 HVV 6-5 Terneuzen 6-10 Alliance 6-4 Internos 5- 8 Axel 6-4 Rood Wit 6- 8 Zeeland Sp. 6-4 Veerse Boys 6- 7 VOAB 6-3 ODIO 5- 7 Steenbergen 6-1 DERDE KLAS B OJC 5-10 Zwaluw 6-6 UDI 6- 9 ODC 5-5 Concordia 6- 8 DSC 6-5 OSS '20 6- 7 Blauw Geel 6-3 RKSVA 6- 7 SMG 6-2 Juliana 6- 7 Haarsteeg 6-i DERDE KLAS C VCW 6-10 Virtus 6-6 RAC 6- 8 Hilvaria 6-5 RKTW 6- 8 TAC 6-5 Dongen 6- 7 Gilze 6-5 WVO 6- 7 SCO 6-4 Baardwijk 6- 7 Gudok 6-0 DERDE KLAS D Dosko 6-10 Roosendaal 6-6 METO 5- 8 Hontenisse 6-5 Grenswacht. 6- 8 MOC 6-4 Vogelwaarde 6- 8 Kaaise Boys 5-3 NSV 6- 7 Goes 6-3 Gastel 6- 6 Sluiskil 6-2 VIERDE KLAS B BW 6-9 Den Dungen 6-5 GW 6-9 Buren 6-4 Heusden 6-8 J. v. Arckel 6-3 TGfe 6-8 RKOSC 6-3 RKJW 6-7 OVH 6-3 Zaltbommel 6-7 VIERDE KLAS E SET 6-11 WSC 6-6 Zigo 6- 8 Gloria 6-5 Ons Vïos 6- 7 Oirschot 6-3 Hieronymus 6- 6 RKSSS 6-5 SVG 6- 6 RKDVC 6-5 GSBW 6- 6 Oisterwijk 6-2 VIERDE KLAS F Bavel 6-10 Sprundel 6-4 Zundert 6-10 Breda 6-4 Raamsdonk 5- 7 UW 5-3 Madese B. 5- 7 Advendo 6-3 Waspik 5- 6 Right 'Oh 6-1 VES '35 6- 5 VIERDE KLAS G Cluzona 6-10 Borgvliet 6-6 Vosmeer 6-10 BSC 6-5 DIVO 6- 9 Burgh. 6-4 Zierikzee 6- 9 NVS 6-2 Halsteren 6- 7 Schutters 6-2 Oudemolen 6- 7 RKFC 6-1 VIERDE KLAS H Breskens 6-12 Clinge 6-5 Steen 6-11 Lewed. B. 6-4 Biervliet 6-10 Hansw. B. 5-3 Aardenburg 6-10 Corn. Boys 5-1 RCS 6- 7 IJzendijke 6-1 Zeelandia 6- 6 Oostburg 6-0 VCW heeft In Zevenbergen geen fout gemaakt en het heeft mede door de on verwachte nederjaag van RAC bjj WVO de leiding genomen in 3C. RKTW heeft zich nu ook bjj de achtervolgers ge schaard. Baardwyk vierde zyn eerste vol ledige triomf in eigen huis. Voor Gudok gaat de toekomst er na de 6e nederlaag wel erg duister uitzien. BaardwijkGudok: Open aanvallen brachten de Waalwijkers reeds voor rust op 3-0 dankzij doelpunten van Mossel veld en Elshout (2). Na de pauze had Baardwijk heel wat minder allure, maar omdat Gudok nauwelijks stootkracht toonde bleef de schade tot een tegendoel punt beperkt. Dit kwam vijf minuten voor het einde op rekening van de kop pende Sparidans (3-1). SCOTAC: Voor rust gaf v.d. Elshout SCO de leiding. In de tweede helft ver toonden de Oosterhouters een inzinking, die in de kaart speelde van TAC, dat daardoor meer op de aanval kon gaan spelen. Toch zou de gelijkmakende tref fer van de voet van de opgedrongen Til», burgse rechtsback moeten komen. 1-1). WVORAC: Voor rust werd er niet gescoord. Na de thee was WVO lichtjes in de meerderheid en vandaar na 10 mi nuten een treffer van Reintjes (1-0). GiizeDongen: De tweede aanval van Gilze leverde door H. Graaumans reeds een doelpunt op. Na een indirecte vrije trap verhoogde Havermans de voorsprong tien minuten voor rust tot 2-0. Met een doelpunt in de le minuut van de her vatting van Tielemans kreeg Dongen be tere perspectieven, maar de schutters kregen van Gilze geen kans meer (2-1). VirtusVCW: Virtus opende de score met een doelpunt van v. Dongen, maar bijna in dezelfde minuut maakte Ami. Romme weer gelijk. Was voor rust de thuisclub wat feller, na de pauze trok VCW aan de bel, terwyl nu Virtus lood in de schoenen scheen te hebben. Het winnende doelpunt, dat Romme reeds vyf minuten na rust scoorde, werd fel ver dedigd in de resterende speeltijd (1-2). RKTWHilvaria: Vijf minuten na rust benutte Sup een hoekschop voor 1-0. Toen een kwartier voor het einde Hen driks een van de paal terugkomende bal langs de Hilvaria-doelman schoot was de stryd gestreden (2-0).

de Stem | 1965 | | pagina 3