|Dave Berry's recept voor succes: spontaan zijn GALERIJ BRUSSEL EXPOSEERT EEUW VAN RUBENS" KIJK NAAR Donald Duck Davitamon 10 elke dag papier voor uw pen 9 LIk ben gèk op humor55 Straat als vuilnisbelt Beatrix-Claus XII Gevaarlijk onderwerp r Enige vertoning KRO-bejaarden- actie uitgesteld Nieuwe kunst- ubriek van KRO: KRO-operette Das kleine Hofkonsert Eenzame top NEDERLAND I: Jan en Alleman NEDERLAND II: Arbeidschaarste en de gehuwde vrouw BELGIE VLAAMS: Svalbard BELGIË FRANS: Around the Beatles Aulovergocding bij radio en t.v. te laag? 'oti,wmkom eievEtJ .DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 OKTOBER 1965 (Van onze RTV-redactie) Zanger Dave Berry staat sinds 1962 ga .•ant voor één meter drieëntachtig onver Ivoestbare slapstick, een matbleek, door ngelse slagregens geteisterd pokerface Pn een haardos waarmee hij zo op kan ils milde apostel in de passiespelen van Tegelen. Wat dat haar betreft, dat heeft j alleen zo lang laten groeien, omdat hij t makkeluk vindt. HU grijnst een meer n fors gebit bloot, voordat hü zegt: e denkt natuurlijk: Dave is een hele Umme jongen. Die heeft gezien, dat de Beatles hun waanzinnig succes voor een deel te danken hebben aan hun kapsel en M„j wil hij zelf ook aan het langste eind trekken. Het is natuurlijk een redenering, maar de waarheid is anders. De waarheid is, dat ik 's morgens ge woon te lui ben om mijn haar te kam en. Wassen en tanden poetsen gaat nog U maar daarmee heb ik dan gelijk al jjn kruit verschoten. Daarom is dat lan- haar de enige oplossing, want nou hoef alleen even mijn kop te schudden en dan zit het vanzelf goed. Dat is alles, feen image dus, want van diq flauwekul .id ik niet, De mensen moeten me ne- n, zoals ik mezelf prettig vind en dat j nu toevallig met langhaar. Twee maanden geleden heb ik het trouwens aog kort laten knippen, omdat die rom mel te veel in mijn nek kriebelde". Dave grijnst opnieuw, Dave mallet n paar mesjokkeme danspasjes en slaat (jn lange, hebberige arm met een begin an tederheid om de leest van een warm jjkend meisje. Ze heeft al een kwartier i hem heen gedraaid, maar geen kans feezien door die zwaar geparfumeerde muur van fans te breken. Geduldig moest e daarom wachten, totdat de giechelende .meute vóór haar door onvermoeibare Dave aan de tengere borst was gekneld. „Hoe vind je die belangstelling nou Dave vragen wij tussen twee fans door, [word je er niet doodziek van Hij kijkt ons peinzend aan en zegt dan [geamuseerd: „Dat is waarschijnlijk de kift, want voor jou staan ze niet in de rij. Waar troost je, want ze zouden het voor mij ook niet doen, als ik geen zanger was. r jaar geleden werkte ik nog als elek tricien in Sheffield. Met datzelfde onmo gelijke hoofd, met diezelfde slappe benen, frou, geen hond hoor. En dat heeft ge duurd, totdat ik mijn eerste plaatje maakte, mijn eerste tourneetje ach- ;er de rug had. Toen was Dave op eens een begeerlijke jongen, een mooie Jongen zelfs. Als ze dat zeiden riep ik: je bent lief, maar dat geeft je niet het ;echt om me te bedonderen. Je vindt me ïlleen leuk omdat ik succes heb, omdat met mijn kop op een affiche sta en »r de televisie optreed". Dan knikten en antwoordden: ..Misschien heb je ge_ lijk, maar wat maakt dat voor verschil bent toch al lang geen elektricien meer „Wij zijn trots dat-men in het buiten- over ons zegt, het schone propere Nederland". Misschien in huis, doch op straten is het verre van schoon. In 'udenbosch waar we wonen, is het een i op straat, overal papier en rommel niet te vergeten de nog onbebouwde terreinen zijn een ware vuilnisbelt. Laten we een voorbeeld nemen aan de landen achter het „IJzeren Gordijn", daar j het verboden iets op straat te gooien, Waartoe dient onze vuilnisbak Laten we dus huis en straten schoon gouden!" Dan kunnen we werkelijk s zijn. Oudenbosch Mevr. C. M.-TR. Dave schenkt ons een gaaf knipoogje, laat dan zijn dromerige blik over het slagveld gaan en trekt ons dan in de rich, ting van het herentoilet, waar hij de dienstdoende dame verzoekt haar plaats voor een kwartier af te staan. Met inbe grip van het schoteltje, waar hü als een leeuw over zal waken. ..Zo", roept hij zichtbaar opgelucht, „hier kunnen ze tenminste niet komen. Ofschoon je daar nooit helemaal zeker van bent, want in Europa zijn de meisjes veel agressiever dan in Engeland. In En geland scheuren ze alleen hun kleren stuk. als de Beatles op London Airport aankomen, maar daar koop je ook niks voor, want als je naar ze toegaat vallen ze prompt flauw van schaamte. Ik ben zelf een Brit, een authentieke, zeggen ze zelfs, maar ik zie niks in En geland. Hooguit voor een vakantie van veertien dagen: dan is mijn geduld al weer schoon op. In Engeland weet ieder een, hoe het hoort en wat je wel en niet mag doen. Iedereen is Haar zogenaamd recht door zee, correct, formeel en poes lief. Als ze met de bus mee moeten, staan ze in de rij, als ze de ondergrondse ne men, staan ze in de rij. En niemand komt op het idee om nou eens te doen, waar hij zelf zin in heeft. Niemand durft te zingen op straat, want zingen doe je im mers thuis bij het open haardvuur of in de Albert Hall tijdens de Prom-concer- je na een jaar of tien ook nog eens zo ver komt. In die tussentijd moet je ge woon jezelf zijn en je vak doodserieus nemen". Dave Berry, zoon van een amateur- drummer uit Sheffield, is vooralsnog bar tevreden over de resultaten van zijn op mars. „Geld is natuurlijk een heel ge vaarlijk onderwerp", zegt hij, „maar het kan soms yerrekte plezierig zijn. Ik heb de laatste jaren aardig verdiend, ik heb pas een huis voor mijn ouders .kunnen kopen en de rest wordt zuinig beheerd door een accountant. Die man mag er mee doen, wat hij wil, als het maar meer wordt. Dure hobby's heb ik niet en de enige luxe die ik me heb gepermitteerd is een auto. Neen, geen sportwagen, daar ben ik geen type voor. Ik heb een wel doortimmerde zespersoonskar met slaap stoelen. „Echt een autootje voor Dave", zei mijn moeder, toen ze hem zag. Lek ker luieren. Daar is mijn zoon toevallig gek op". Dave Berry heeft voor de komende maanden geen minutieus krijgsplan. „Ge woon doorzingen", is zijn simpel credo, •„gewoon gek doen". Hij heeft nu 76 E.P. 'tjes op zijn naam en 2 langspeelplaten. Hij is een bewonderaar van Elvis Presley, Jerry Lewis en Bob Dylan. Het theater- art (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM De KRO-televisie st op maandagavond 25 oktober met êfen nieuwe televisierubriek onder de tite1 ..Galerij". In feite is dit programma een samenvatting van de rubrieken „Kijk op kunst", „Film '65" en „Theater '65". De samensteller Hans Keiler, producer Tom van Huystee en regisseur Simon van Adelberg willen in deze uitzendingen een progressief gezicht bieden op binnen- en buitenlandse kunstuitingen. Het eerste programma via Nederland 2 bevat op namen van de zogenaamde Nuigroep, vertegenwoordigd door Henk Peters. Hij zal o.m. uiteenzetten welke richting de Nuigroep voorstaat. Voorts wordt in Galerij een filmpje ver toond over het nieuwe Rotterdamse con certgebouw terwijl het laatste onderwerp een analyse is van het ballet Naohfceiland van Rudi van Dantzig. Het is een feit, dat de Duitse weer- .acht ons land overviel en Rotterdam lbombardeerde, maar momenteel is het eveneens een voldongen feit, dat de Ne. derlandse defensie niet meer denkbaar is londer de Duitse en'dat vélen van onze longens momenteel in Duitsland hun dienstplicht vervullen en Duitse jongens Lier. Het is evenzeer een feit, dat de na oorlogse ontwikkeling van datzelfde ge- jombardeerde Rotterdam ondenkbaar is [onder de economische achterban van Duitsland. We doen soms erg principieel in de af. wijzing van de Duitser, maar of we het werkelijk zijn, is een precaire zaak. Wanneer het gaat om handel of ander [geldverdienen is er weinig onverdraag zaamheid bij ons te bespeuren en op dit !d doen we allang of er nooit een Tlog is geweest. Dat kan ook niet an- irs want we kunnen niet buiten elkaar [leven. Verschillende Duitsers liggen ons niet )ed en Mevrouw Annie M. G. Schmidt ■gt dat ze elke Duitser boven de 45 jaar antrouwt, (wat overigens een compli- jment inhoudt voor de Duitse jeugd). De Nederlandse koopman, winkelier of bad plaatsexploitant is graag bereid dat wan trouwen te laten varen, zolang de Duitse mark een goed betalingsmiddel is. En wat doen we zelf in de vakantie „am Rhein Overigens behoren kardinaal Bea. Guardini. Karl Rahner, Heinricb Böll enz. enz. tot de categorie Duitsers boven de 45 jaar. Ik kan het dan ook niet eens zijn met haar Er zullen ongetwijfeld oudere Duitsers zijn met een twijfelachtige men taliteit, maar is het Wpl reëel om te eisen dat in 20 jaar rechtgetrokken zal zijn wat in eeuwen vergroeide Dat lukt zelfs in Nederland niet altijd. Er is on. getwijfeld reeds een gezonde afstand in het denken van de Duitse ieugd 'ten op zichte van het denkéjvin het verleden, i Misschien moet alles gebeuren zoals pet nu geschiedt. !:v Bij Irene kwamen 'godsdienstige kwes- I ties naar boven en uiteindelijk hebben die [bijgedragen om het oecumenisch klimaat nog meer te zuiveren. Misschien zal deze Beatrix-Claus affaire op de duur tot een positieve bezinning op onze verhouding tot het Duitse volk kunnen leiden. Daar bij zou dan wel eens kunnen blijken dat er wellicht onbewust ook bij ons iets hapert aan een positief Christelijke benadering. I Breda Y. Postm'a ten. Waarachtig, ze stikken nog liever dan te bekennen, dat ze in die doorgeroeste Engelse levensgewoonten geen adem meer kunnen halen". Dave haalt zijn. schouders op. Hoge, smalle schouders, die de indruk wekken, dat er een juk onder zijn bonte hemd verborgen is. Dan zegt hij: „Het enige Britse, waar ik gek op ben, is de humor want die hebben ze. Geen grove lol, waar Duitsers zo gek op zijn, maar fijne, rela tiverende opmerkingen langs zijn neus weg. Dat probeer ik ook in mijn eigen show, want niks is zo dodelijk als de ernst waarmee teenerzangers hun werk doen. Ik ben jaren geleden een grote fan ge weest van de Everly Brothers en voor mij waren die twee jongens toen het ein de. Ik heb ze op het Grand Gala in Am sterdam weer gehoord. Ik had een tele visietoestel in mijn kleedkamer en ik kan je bekennen dat ik er speciaal voor was gaan zitten. Weet je, wat ik zag? Twee uitgekookte jongens, die krampachtig probeerden om oprecht te lijken. Een lachje kon er niet af, laat staan wat hu mor. Ik vond het een enge vertoning". Zelf heeft Dave het op die avond heel anders aangepakt. Op de repetities had hij VARA-régisseur Ben de Jong met zijn improvisaties al tot milde razernij ge bracht maar achteraf bleek, dat hij zijn grootste verrassingen toch voor de uit zending zelf had bewaard. Hij sprong pre_ cies daar op het toneel waar geen loeren de camera stond en hipte vervolgens als een verliefde danser van muur tot muur. Floormanager en cameralieden draaiden wanhopig achter hem aan en hadden de grootste moeite om hem in de beschik bare lenzen te vangen. Achteraf zegt Dave: „Een show moet allereerst spontaan zijn. Dat is het be langrijkste. Ik zing vandaag compleet an ders dan morgen want bij elke voorstel ling heb je weer ander publiek. Als ze nu zeggen: „Dave Berry heeft het op de Grand Gala zo goed gedaan, dan kun je dat voor een groot deel op rekening zet ten van de mensen in de zaal. Want die hebben me geïnspireerd die hebben er voor gezorgd, dat ik er gein in had. Ik zong dezelfde liedjes vorige week Engeland en het applaus duurde nog geen minuut. Toen had ik dus de boot gemist. Heus, als je werkt, zoals ik, ben je compleet afhankelijk van de mensen die naar je kijken en luisteren. leven in Londen wordt door hem met gro te grondigheid gehaat, omdat het gekun steld, vals en gemeen is". Het liefst treedt hij in Europa op, „waar de mensen ten minste weten, wat leven is". Hij veert ifpeens op, 'want zijn arends oog heeft achter het glas een vage schim gelokaliseerd, die als een lokkende sire ne zijn aandacht probeert te trekken. Hij knikt, gooit z'n gulden op het schoteltje van de toiletjuffrouw en zegt: ,.Ik ben nou 3 keer in Nederland geweest, maar het enige, wat ik tot nog toe gezien heb, zijn de Hollandse vrouwen. Ze hadden me in Sheffield verteld, dat Nederlan. ders bezadigde mensen zijn, die voorna, melijk dijken dichten en daar bovenop dan een pijpje roken. Nou vergeet het maar". Met een superieure veldheersblik ver laat hij het herentoilet, waarachter zich een tros van zoemende fans heeft verza meld. Voordat hij zich definitief in het ge woel stort, kijkt hij nog een keer over zijn schouder om. Hij roept: „Dijken dichten en pijpjes roken. Dat was het toch hé Hij maakt niet de indruk, dat het hem al te zeer opwindt, nu het anders blijkt uit te pakken. De KRO is bU de voorbereiding van de landelijke actie om geld in te za melen voor de aanschaffing van televisie toestellen voor bejaarden op organi satorische moeilijkheden gesuit. Zo kon in de beschikbare voorbe reidingstijd niet de zekerheid worden verkregen dat alle lagere scholen op de gewenste wijze, als inzamelingspun- ten, zouden kunnen worden ingeschakeld. Ter bereiking van een zo goed mogelijk resultaat, acht de KRO het juist de actie uit te stellen. Er wordt thans naar gestreefd de actie te voeren in het najaar 1966 (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM De KRO-televisie zal volgende week vrijdagavond via Neder land 2 de operette „Das kleine Hofkon- zert" uitzenden. Het is een produktie van de Norddeutscher Rundfunk, welke zal worden ingeleid door Fred Bredschney- der. die o.a. een vraaggesprek heeft ge had met de componist Edmund Nick. Een van de hoofdrollen wordt vertolkt door de zangeres Christina Holm (Mo- nlka Dahlberg), die op zoek is naar haar moeder, die ze nog nooit heeft gezien. Als Christine bij de stadspoort arriveert ontstaan er meteen moeilijkheden. Bij de controle blijkt dat onder de mederei zigers een koopman is, die smokkelwaar bij zich heeft. Van de koopman verneemt luitenant Walter von Arnegg (Werner Bnihns - zang Heinz Hoppe), dat Chris tine een onwettig kind is. De luitenant neemt het voor Christine op en verklaart, dat hij met haar verloofd is. De vader van d» luitenant, hofmaarschalk Von Arnegg is met deze gang van zaken niet erg ingenomen en zorgt dat het meisje moet worden uitgewezen. Het bevel ter uitvoering wordt aan luitenant Von Ar negg gegeven. Het toeval komt Christine te hulp, want zij wordt teruggeroepen om in te vallen voor een zangeres, die tij dens het traditionele hof concert moest optreden. Ar v (Advertentie) Je voelt het al, zodra je opkomt. Is er contact, is er geen contact Daar gaat het om. In Amsterdam lukte het, daar voelde ik, dat ze sympathie voor me hadden. Op mijn beurt heb ik toen geprobeerd om er nog een schep bovenop te doen. Ik pakte bijvoorbeeld een sigaret van de vloer. Misschien dacht je, dat ik hem er zelf neergelegd had, maar dat is niet waar. Dat ding lag er stomweg en ik dacht: „Dave daar kun je wat mee doen". En denk nou niet, dat ik'me zo heb uitge sloofd, omdat er zoveel sterren om me heen stonden, want als ik optreed zie en hoor ik niemand meer. Je moet als artiest trouwens niet te veel aan concurrentie denken, want dan zinkt de moed bij voorbaat in je schoenen. Je zult bijvoorbeeld naast de Beatles staan. Als je dan bang bent, kun 3e Joch weer beter elektricien worden, de Beatles staan op een eenzame top. Dat weet je van te- voren en je kunt alleen maar hopen dat „Marteling van Sint Lieven" en de „He- 99 BRUSSEL (UPI) In het museum voor schone kunsten alhier is de tentoon stelling geopend van vijfhonderd schil derijen, tekeningen, gravures en beeld houwwerken, gegroepeerd rond het oeu vre van Pieter Paul Rubens. Deze groot se manifestatie, waarmee de algemene spaar- en lijfrentekas zijn honderdjarig bestaan viert, is geschoeid op dezelfde leest als de tentoonstelling „De eeuw van Breughel", die in november 1963 150.000 bezoekers trok en een beeld gaf van wat er in de zestiende eeuw beneden de Moerdijk gepresteerd werd. Voor de Rubenstentoonstelling hebben de organisators kunnen putten uit open bare en particuliere verzamelingen in 22 landen, waaronder de verzameling van koningin Elizabeth op Windsor-castle, het Amsterdamse Rijksmuseum en de Hermi tage te Leningrad. Er is vijftien maanden aan de voorbereiding gewerkt. Van Ru bens zelf zijn ©r 61 schilderijen en schet sen te zien, alsmede negen tekeningen en gravures die ofwel aan de meester zelf of aan zijn school kunnen worden toege schreven. Antoon van Dijck is vertegenwoordigd door 40 werken, wadrvan er verscheidene door verzamelingen in Engeland zijn ge leend. Met een dertigtal schilderijen is ook een ruime plaats ingeruimd aan het oeuvre van Jacob Jordaens, gevolgd door een bonte stoet portret-, landschap-, dier-, stilleven- en genreschilders, die de Vlaamse barok in al zijn pracht, doch ook in zijn lyrische verfijning en expres sieve volksheid, belichamen. De nadruk blijft evenwel vallen op de prinselijke Rubens en voor zijn belang rijkste werken heeft men niet ver behoe ven te zoeken. Uit.de eigen verzameling zijn er immers de grootse „beklimming van de Calvarieberg", de dramatische melvaart van Maria", terwijl de „Roeping van Sint Bavo" van het altaar in de Ge.ntse kathedraal is gehaald. Uit New York heeft men het aangrij pende paneel „De drie kruisen" kunnen lenen, het Prado in Madrid heeft de „Liefdetuin" ter beschikking gesteld, Le ningrad „De aanbidding van de herders' en Stockholm „Suzanna en de grijsaards", een van de zeldzame gesigneerde en ge dateerde werken van de meester. De Brusselse hoofdconservator prof. D. R. Ph. Roberts-Jones zegt in zijn voor woord tot de rijke catalogus weliswaar, dat men vele meesterwerken niet heeft kunnen verplaatsen vanwege hun afme tingen of de staat waarin zij verkeren, tooh overtreft deze overzichtstentoonstel ling in verscheidenheid en voledigheid de gelijkaardige expositie, die bijna twintig jaar geleden te Parijs gehouden werd. De tentoonstelling blijft open tot 12 de cember. 10.45 uur BIJ WIJZE VAN ZIEN. Vierde van de vijf lessen in de teken- en schilderkunst. 11.10 uur ALLES OVER GEZONDHEID. Deze vierde aflevering is gewijd aan de huid. Hoe houden we onze huid gezond en gaaf? Hoe moeten wij onze huid behandelen? In dit programma krijgt U een antwoord op deze vragen. 19.00 uur NIEUWS IN HET KORT. 19.01 uur KLAAS VAAK. Voor de kleuters. 19 05 uur JOURNAAL VOOR GEHOORGESTOORDEN. 19.33 uur WALTER AND CONNIE REPORTING. Engelse les. - Herhaling van de tweede les: Going out tot diner. 20.00 uur JOURNAAL. 20.20 uur JAN EN ALLEMAN. Jan Blaaser, een ras-Amsterdammer, probeert U weer aan het lachen te maken in zijn programma „Jan en Alleman" Ook vanavond speelt het verhaal zich weer af Bin Amsterdam. Jan vertelt U belevenissen van alledaagse gebeurtenissen en het gaat hem daarbij niet zo zeer om de schaterlach, maar om de mens zelf. 20.45 uur SVALBARD. Een vergeten land aan de rand van het eeuwige ijs, dat door Manus vdn der Kamp en enkels Belgische collega's onder de aandacht van het publiek wordt gebracht. De filmers hebben voor deze boeiende reportage een afstand van duizenden kilometers moe ten afleggen en niet altijd op de gemakkelijkste manier. De film kwam tot stand in samenwerking met de BRT. uur JAZZ 625. Met een serie van 38 programma's wil de BBC een indruk geven van de Jazz-muziek, die overal in de wereld te vinden is. Zij nemen een kijkje bij alle soorten jazz, alle bekende jazz-musici en componisten van internationale betekenis. Vandaag gaat men van start met het kwartet van Art Farmer. 22.00 uur VANAVOND IN NIEUWSPOORT. 22.45 uur SAMEN LEVEN NU EN MORGEN. Derde les: hoofdlijnen van kri tische deelname. Docent is vanavond pater A. Kreykamp. 30.00 uur NIEUWS IN HET KORT 20.01 uur LUIPAARD OP SCHOOT. Michaela en Armand Denis bezoeken in Amerika het bekende Florida. 20.25 uur DE SCHONE HEKS. Nu is het probleem aan de orde hoe oud een heks eigen wel is. Heeft ze wel een leeftijd? 20.50 uur SPORTPANORAMA. Maandelijkse sportrubriek gepresenteerd door Jean Smits en Koen Verhoeff. 21.25 uur ARBEIDSSCHAARSTE EN DE GEHUWDE VROUW. Arbeidsschaar- ste betekent het tegenovergestelde van werkloosheid. In Nederland is dit al enkele jaren het geval: we spreken dan van een krappe ar beidsmarkt. Om aan meer personeël te komen, worden gehuwde; vrouwen er in betrokken, wat ook iri de omringende lahden voor komt. 22.15 uur BIJBEL VOOR ALLEMAN. Pater Luc. Grollenberg presenteert van daag de tweede aflevering uit een reeks van twaalf programma's over de bijbel. 14.05 uur SCHOOLTELEVISIE. Kunst; glas (herh.) -muziek; slagwerk (herh). voor leerlingen van 12 tot 15 jaar. 19.00 uur ZANDMANNETJE. 19.05 uur FILMMUSEUM VAN DE SCHATERLACH De ongewenste gast,Film klucht met Charly Chaplin. 19.20 uur INTERNATIONALE JEUGDKRONIEK. 19.30 uur TIENERKLANKEN. 19.59uur WEERBERICHT. 20.00 uur NIEUWS 20.25 uur BONANZA. Story's uit het Wilde Westen rond de familie Cartwright. 21.15 uur SVALBARD. Het land der koude kusten.In samenwerking met d« Nederlandse en de Belgische televisie heeft een film-team beelden vastgelegd over het land Spitsbergen; dat door Willem Barendzs werd ontdekt. Het is een ware ontdekkingsreis geworden en de KRO-BRT- ploeg hebben vier weken door het soms moeilijk begaanbare land moeten trekken om deze facinerende beelden voor u te maken. >.05 uur (xASTPROGRAMMA. Liberale gedachten en aktie. 22.35 uur NIEUWS. N 14.15 uur SCHOOLTELEVISIE. 18.25 uur NIEUWS. Daarna Nederlandse les. 18.55" uur LEVENDE SCHILDERKUNST. Bob Claessens presenteert het werk van Rubens. „Rubens en zijn verleden". (Slot). 19.10 uur LITERAIRE AKTUALITEITEN. 19.25 uur GRAIN DE SABLE. Met Bébé Antoine, die verder gaat met het al fabet. Nu is letter „d" aan de beurt. Met beertje Paprika 19.30 uur MIJN NAAM IS COX. Vervolgserie voor de T. V. 20.00 uur JOURNAAL. 20.30 uur AROUND THE BEATLES. Gevarieerd programma van Jack Good. 21.20 uur PAOLO-PAOLI. Spel van Athur Adamov. U zult enkele interviews zien met de auteur, verder nog Borzin en Jacques Lemarchand. 23.05 uur JOURNAAL. Dinsdag 19 oktober HILVERSUM I 402 m KRO: 12.00 Angelus. 12.03 Lichtvo- kaal en instrumentaal «ï^mbte 12 20 Voor de boeren 12.27 Mededehn gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12 40 Actualiteiten of grammofoonmu ziek. 12.50 Lichte grammofoonmuziek met praatje. 13.35 Voor de plattelands vrouwen. 13.45 Gevarieerd muzielpro- gramma. 14.45 Zie, ik maak alles godsdienstig programma. 15.00 Licïit muziekprogramma en zang. 16.00 Voor de zieken. 16.40 Onderweg: godsdienstig programma voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Voor de pad vinders. 17.50 Overheidsvoorlichting. Met Columbus op ontdekking. Spreker: W. van Balen. 18.00 Koor orkest en solisten: internationale volksliede ren. 18.20 Uitzending Christelijk Histo rische Unie. Politoeren. Nieuws en com mentaar van de Christelijk Historische Unie 1830 Radio Volks Universiteit. Poëzie, wat is dat dan? door Peter Berger. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.35 KRO-jubileum, muziekfeest- week 1965: uitslag halve finale. 20.00 Klassiek pianotrio (opn,) 20.40 Het boek Job: bijbelse uitzending. 21.20 Klassiek kerkorgelspel (opn.) 21.35 Harp en pia no: klassieke muziek. 21.55 De zingen de kerk. 22.15 Zie, ik maak alles nieuw, godsdienstig programma. 22.30 Nieuws 22.40 Epiloog. 22:45 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M AVRO: 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land. en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12'40 Lichte orkestmu ziek (opn.) 13.00 Nieuws. 13.10 Radio journaal en beursberichten. 13.30 't Mu zikantenuur: I. Bariton en piano: mo derne lied-eren; II Mezzo-sopraan, bari- ion, luit en gitaar: Barok- en volks liederen; III JClavecimbelreoital: klas sieke muziek. 14.35 Klassieke pianomu ziek (opn.14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Zang en pianospel. 16.00 Nieuws. 1602 Lichte muziek-uit Joego slavië (gr.) 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Lichte> gram mofoonmuziek voor de tieners. - 18.25 Gevarieerd muziekprogramma kgx.) 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 10.05 Gamelan: Indonesisch programma. 19.35 Het Orff-Scbulwerk op school en gezin, muzikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Eon avond in Sittard: gevarieerd mu ziekprogramma. 21.15 Radar: radiope riodiek. 21.45 Stereo: Omroeporkest: a- musementsmuzick. 22.25 Ik geloof dat... praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Dans- en jazzmuziek. 23.55- 24-00 Nieuws. HILVERSUM III F.M.-kanalen NCRV: 12.00 Nieuws. 12.02 Orgelspel (gr.) 12.30 De Top Tien van deze week (gr.) 13.00 Nieuws. 13.02 Klanken van eigen bodem (gr:) 13.30 Notenparade: gevarieerd muziekprogramma (gr.) 14.00 Nieuws. 14.02 Zing, zing,, zing: lichtte vocale muziekjes (gr.) 15.00 Nieuws. 15.02 Muziek bij de thee: lich te grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Tiener am aplaten show voor tie ners. NRU-VARA: 17.00 Nieuws. 17 02- 18.00 Dansorkest en licht ensemble. BRUSSEL VLAAMS 324 M 12.00 Nieuws. 12.03 Tophits. 12.40 Weerbericht, mededelingen en SOS-be- richten. 12,45 Buitenlands persoverzicht. 12,50 Beursberichten en programma- ^verzicHt;. 13.00 N-ieuwy. en wé«#$richt. - Mtódernëiim&iek- 14-00--N5euws. T47Ö3 'Sclidólradibr TÏ5.CT0 Nieuws). 15.45 Grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16:03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Üichte muziek. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.15 Lichte or kestmuziek 17.45 Blaasmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Grammo foonmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt en radiokroniek. 19.40 Lichte mu ziek, 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Ge varieerd muziekprogramma. 21-00 Mo derne muziek. 21.30 Operettemuziek. 22.00 Nieuws en berichten. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM Sinds begin 1963 heb ben de omroepmedewerkers bij de be sturen van de Ned. Radio Unie en de Ned. Televisie Stichting aangedrongen op een verhoging van de vergoeding van autokosten, we'ke thans twaalf cent per kilometer bedraagt. Het door de perso- neelsraad in 1963 ingediende voorstel is nimmer door de in de bovengenoemde lichamen vertegenwoordigende omroep- besturen beantwoord. Daarom hebben enkele VARA-mede- werkers dezer dagen een protestvergade ring uitgeschreven, waarin werd voorge steld om met ingang van 1 november niet meer gebruik te maken van een eigen vervoermiddelen. Voor het radio- en tv- werk zou men voor het reizen alleen ge bruik willen maken van auto's van de omroepen, de NRU en de NTS of andere openbare vervoermiddelen. Uiteraard zou dit een grote stagnatie in de werkzaam heden opleveren, aangezien de Hilver- sumse organisaties niet over voldoende rollend materieel beschikken. Bovendien valt te verwachten, dat de onkostenpos ten aanzienlijk zullen stijgen. Aangezien een groot deel van de omroepmedewer kers tegen deze d'ireote invoering van het geopperde plan was, besloot men de actie uit te stellen om eerst de personeels raad gelegenheid te geven met de omroepbe- stuurders deze zaak op te nemen. Moch ten deze besprekingen tot geen resultaat leiden dan wordt algemeen verwacht, dat het overgrote deel van de Hilversumisc en Bussumise radio- en tv-men»sen hun eigen auto's thuis zul-len laten. Overigens vernemen wij van een woordvoerder van een der omroeporga nisaties, dat de vergoeding van autokos ten zeker niet ongunstig afsteekt bij die. welke over het algemeen geldt in het be drijfsleven. Daar wordt namelijk 14 cent per kilometer betaald, maar de radio- en tv-mensen, die in Hilversum bij de ben zinepomp van de Ned. Radio Unie tanken tegen afgifte van de daarvoor bestemde bonnen, betalen een dubbeltje minder voor een liter benzine. Omgerekend naar ANWB-normen zou dit betekenen, dat de omroepmensen in feite 14,8 cent per kilo meter ontvangen. (Advertentie) Tijd voor de bollen Plant NU de voorjaars pracht van straks. Kies een goed sortiment. Dan begint het voorjaar vroeger, duurt de lente langerRaadpleeg uw hovenier. Hij kent de „grond-wet" van uw tuin. Voor een tuin vol plezier raadpleeg uw hovenier WE TOCH ZD LAAT OP VOOR] DIE TV.6HOW?'

de Stem | 1965 | | pagina 9