Wéér Karstens! ARBITER VELT PETER SNIJDERS RKYYU verdrong Rood Wit Handballers van EMM verstevigden tegen Volt hun leiderspositie Karstens en Nijdam in tijdrit Simpson won Lombardije STANDEN Tex Schmelz èn bovenleer. Overgangsklas Zuid B K.N.A.U. boekte 20000ste lid Piet Beelen won twee wedstrijden Jan Snijders bij de beste zes Isao Okano wereldkampioen Benvenuti neemt Papps titel over EEN GROOTS AFSCHEID" T rainingsgroep uitgebreid Teleurstelling van zijn leven Successen van Jan Maathuis Reserve klassen Brabant-Zeeland DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 OKTOBER 1965 Fut. Uit zuiver, zacht, rd. Een schoen bovenleer zijn waterdicht. En geen r gaan even lang mee. eerd. Super Fut 32.75. EL. 33865 1. Tom uur 47 Gerben min. 11 Bitossi dor (Fr. tens; 7. sec.; 8. (It.), 10, Simpson (G.-B.) 266 km in 6 min. (gem. 39,213 km/u.); 2. Karstens (Nedérland) op 3 sec.; 3. Stablinski (Fr.); 4. (It.); 5. Motta (It.); 6. Pouli- allen zelfde tijd als Kars- Dancelli (It.), op 3 min. 33 Anquetil (Fr.), 9. Magnaini Monty (Belg.), 11. Zimmer man (Fr.), 12. Aimar (Fr.), 13. Wolfs- hohl (Did.), 14. Jacquemin (Fr.), 15. Zilioli (It.), 16. Fontana (It.), 17. Pog- giali (It.), 18. Bodrero (It.), alien zelfde tijd als Dancelli; 19. Battistini (It.), op 6 min. 51 sec.; 20. Fouelier (Fr.) z. t. Achtendertig renners re den de wedstrijd uit. Als laatste kwam de Spanjaard Martin Pinera binnen, 16 min. 18 sec. na de winnaar. (Van onze speciale verslaggever) COMO Wèèr keek de internationale wielerwereld met bewonderende gen naar Gerben Karstens. Wéér had de pupil van Kees Pellenaars zijn rote klasse getoond. Nu in de ronde van Lombardije, de koers waar de edetten elkaar voor het laatst dit jaar ontmoeten. Met een machtige jump iad Karstens een tweede plaats bemachtigd. Groten als Stablinski, Motta, Poulidor en Anquetil moesten het hoofd buigen voor Gerben Karstens, dè ontdekking van het wielerseizoen. Slechts èèn man ging voor Kees Pelle naars klopte in het gezellige plaatsje Como zijn klasserenner op de schou der en vertelde hem dat hij prsoonlijk dit succes mooier en indrukwekken der vond dan de eerste plaats in Parijs-Tours. „De manier waarop...." zei Pellenaars en de mensen die rond hem stonden knikten instemmend. Karstens had inderdaad een geweldig staaltje van zijn fietskunst gede monstreerd. In de slotfase was hij met de vedetten gesprongen en had ze op knappe wijze terugverwezen. In de laatste klim. Daar ook sneuvelde Cees Haast in zijn specialiteit. Evenals Jo de Roo met wie hij enorm veel werk verzet had. Op die col moest het duo lossen. Cees Haast was al enkele dagen ziek en raakte aan het eind' van zjjn krachten door het abnormaal hoge tempo. De groep (zonder Rudi Altig wiens vliegtuig door de mist te laat landde) had er veel vaart ingezet en jakkerde met flinke snelheid door het Italiaanse land dat zich in nevels hulde. De weersomstandigheden waren slecht, maar de coureurs trokken er zich weinig van aa«i. Blakend van strijdlust wierpen ze zich op het zware karwei, dat door Tom Simp son, de wereldkampioen het best werd volbracht. Onhoudbaar, in vloeien de stijl stoof de Belgische Brit op de streep af. Hij had zich de beste ge toond. Weliswaar was hij er niet bij, toen na 45 km de Belg Daems en de Italiaan Zilioli uit het peloton vluchtten het was de eerste keer, dat een van de talrijke ontsnappingspogingen succes had maar wel behoorde hij tot het elftal dat de jacht op hen opende. Bij de beklimming van de 738 meter hoge Sormano viel Daems reeds terug, maar op de top had Zilioli een voorsprong van anderhalve minuut. Ook op de Ghisallo kwam hij nog als eerste door, doch te Lecco (100 km) zou zijn avontuur eindigen. De „raad van elf'' had hem tot de orde geroepen en nam hem in zijn midden op. Bij de beklimming van de Balüsio vielen Casati en Thielin uit de kop groep weg. Hun plaatsen zouden worden ingenomen door Bitossi en de Zwitser Hagman. Te Cortenova (123 km) had de kopgroep, met behalve Simpson o.a. Anglade, Massignan, Enzo Moser, Fontana en Foucher, een voorsprong van 1.30 op het peloton. Ondanks lekke banden wisten Motta en Simpson zich vooraan te handhaven. In het peloton bereidden echter enkele kopstukken, onder wie Anquetil, Karstens en Poulidor, een tegen aanval voor en toen deze werd ingezet, bleven de gevolgen niet uit. Al leen Motta, Simpson, Massignan en Poggiali wisten voorop te blijven, tot van dit viertal ook Massignan en Poggiali moesten „lossen". In gezelschap van Dancelli, Wolfshohl en Stablinski zetten Poulidor, Karstens en Anque til opnieuw een achtervolging in op de twee leiders. Op 32 km van de finish bedroeg de afstand tussen de tandem Motta-Simpson en de nu al leen jagende Poulidor anderhalve minuut. Poulidor zou de kloof echter niet kunnen overbruggen. Op de San Fermo zou Simpson trachten af te rekenen met Motta. Het gelukte met enkele machtige demarrages en als op vleugels spoedde de Brit zich naar de finish, die hij met ruim drie mi nuten voorsprong op zijn concurrenten als eerste zou bereiken. Motta werd ingelopen door Poulidor, Bitossi, Stablinski en Gerben Karstens, die in de eindfase nog een belangrijke rol zou vervullen en in een sterke eindsprint naar de tweede plaats fietste. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De heren van WLC/DES uit Eindhoven gingen in de overgangs klas veldhandbal door met hun opmars en versloegen het Bredase EBHV met 18—3. De Vlissingen-dames van Marathon klopten Volt op eigen terrein met 80. De heren van EMM uit Middelburg ver stevigden hun leiderspositie door Volt een nederlaag toe te brengen en Veloci- tas dwong het sterke Fortuna in eigen huis te Bergen op Zoom op de knieën. De heren van EBHV hebben het zwaar te verduren gehad tegen kampioenskan didaat WLC/DES uit Eindhoven. De start van de Bredanaars was goed, want reeds na twee minuten prikte Cor de Roos de bal in het vijandelijke doel. Nout van Dal, die deze middag tien doelpunten voor zijn rekening nam, gaf met twee harde schuivers de Eindhovense ploeg de leiding. Toch kwam EBHV weer ge lijk door Rob Schreiner. Nog een keer zou EBHV ibij de stand 23) gelijk ko men door een doelpunt van Cor de Roos, nadat Jan de Vaan de Eindhovenaren de leiding had gegeven. Na dit wapenfeit was de koek op. Verschillende pogingen van Paul Herrings, Cor de Roos en Frank Taalman, werden om zeep gebracht door de Eindhovense keeper. WLC/DES voer de de stand regelmatig op en bezorgde EBHV op eigen veld een nederlaag van 18-3. De dames van het Vlissingse Marathon hebben kans gezien om Volt in eigen home een nederlaag toe te brengen (8—0). Bij de rust leidde Marathon met 2—0 door doelpunten van Very Kosters. Na de thee liet de Zeeuwse ploeg zien over nog meer techniek te beschikken en knalde zes maal onhoudbaar in. Het grootste aandeel in de overwinning had den Magda ter Meulen, Nel de Waal, Very Koster en Nel Clarissen. De heren van EMM uit Middelburg, die hun kampioenschap willen prolonge ren, behaalden een monsterzege van 185 op het Tilburgse Volt. De Tilburgse ploeg opende de score door Frans Konings, doch voor de rust inging nam EMM een voorsprong van 61. met doelpunten van Ad Wissen, Henk Sijbel en Jaap Consemulder. Na de rust zagen we een overheersend EMM, dat regelmatig de score opvoerde. Het ziet er naar uit dat de Zeeuwse ploeg weer kampioen gaat worden. De heren van Fortuna hebben in Ber gen op Zoom de volle winst mee naar Breda moeten geven. Voor de rust had Velocitas een voorsprong van 75 en stond deze niet meer af. De doelpunten kwamen van Jan Boot, Cëes Willems, Jan Dirkse en Ger v. Ginneke. De uiteinde lijke overwinning kwam op 109. Desk. dat met ^en geheel verjongde ploeg naar Breda kwam. heeft ervaren dat het moeilijk winnen is van het meer geroutineerde SOA-team. Beide ploegen waren tot heden ongeslagen en er stond dus veel op het spel. Voor rust was de ploeg uit Kaatsheuvel reeds geslagen. SOA had een voorsprong opgebouwd van 7o met doelpunten van Ad Spelier (4 x), Theo Peters (2 x) en Jan v. d. Bom. Daarna kwam Desk er beter in en scoor de het eerste doelpunt door Kees Bas- tianen. Jozef v. d. Mortel (onder de lat) verdiende een pluim. Drie maal wist Desk het doel van de tegenstander te vinden door Kees Bastianen (2 x) en Anton v. Luxemburg. Het werd na de rust een gelijk opgaande strijd, want ook SOA scoorde drie maal door Dick Jas (2 x) en Jan v. d. Bom, waardoor de eindstand kwam op 103. SOA staat nu bovenaan de ranglijst met drie punten voorsprong op de naaste concurrent. DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft, na een landelijk gevoerde actie, haar 20.000e lid ingeschreven. De 20.000e was de 16-jarige A. Witkamp, die zich bij de junioren van de Utrechtse atletiekvereniging Hellas liet inschrijven. UTRECHT (A.N.P.) Piet Beelen heeft de zaterdag in Utrecht gehouden parkloop over 6000 meter gewonnen, na van start tot finish te hebben geleid. De uitslag luidt: 1 Beelen, Spartaan, Lisse, 17 min. 52,2 sec.; 2 Zijderlaan, A.V., Gou da, 17.58,6; 3 Steinke, Nijenrode, Breuke- len, 18,-; 4 Smit, Spartaan, Lisse, 18.26,3: 5 Tolhoek, Sprint, Breda, 18.27,1; 6 Janszen, Hermes, Utrecht, 18.47,7. Er wa ren ruim 170 deelnemers. Zondag won Beelen opnieuw. Nu in de uurloop te Leeuwarden. Hij legde in één uur 18.649.60 meter af. Tweede was Rudi Mol. De uitslag luidt: 1 P. Beelen, Spartaan, Lisse, 18.649.90 m.; 2 R. Mol, Altis, Amersfoort, 18.199,30 m.: 3 IJ. Kluivers, A.S.V., Eibergen, 18.048,20 m; 4 J. Smits, A.A.C., Alphen a. d. Rijn, 17.793 m: 5 H. Arends, Athleta, Grouw, 17.683,90 m: 6 O. Bouma, Athleta, Grouw, 17.415,25 m. 55' (Van onze sportredactie) BREDA Kees Pellenaars zal zondag over een week met „Tele- vizier" present zijn in de grote tijdrit Barrachi. Deze race tegen het horloge wordt gereden door „ploegen" van twee man. Gerben Karstens en Henk Nijdam zijn door Pellenaars aangewezen om Tele- vizier te vertegenwoordigen. ROME. (ANP) - De Italiaan Nino Ben venuti is in het Romeins sportpaleis door een knock-out-overwinning op de Span jaard Luis Folledo Europees kampioen in het middengewicht geworden. In de vijfde ronde sloeg Benvenuti zijn tegen stander k.o. De titel was vacant, nadat de Hongaar Laszlo Papp zich uit de actieve sport had teruggetrokken. PETER SNIJDERS (Van onze speciale verslaggever) RIO DE JANEIRO De Braziliaan se kranten winden er geen doekjes om. In alle bladen wordt Geesink beschreven als een supermens". Zijn klasse, zijn techniek, zijn souplesse en zijn trategie zijn volgens de Zuid- amerikaanse journalisten „absoluut" en dat alles wordt in de krant met gebruik van veel superlatieven be schreven. „Geen mens ter wereld" kan deze Goliath verslaan', schrijven zij. En zij voegen er aan toe dat Anton Gee sink uit Nederland een good-will am bassadeur is. Overal op straat in win kels en kiosken ziet men zijn naam met vette letters en staat hij met grote foto's op de voorpaginas afge beeld. He t is altijd moeilijk om de ge voelens van Japanners te peilen. Maar uiterlijk tonen zij zich teleurgesteld toen bekend werd dat Geesink niet zou deelnemen aan de strijd van alle categorieën. Trainer Matsumoto zei dat hij er absoluut op gereknd had dat Anton zondag op de mat zou ko men. Hij voegde er echter aan toe dat hij door de inschrijving van de Utrechter in twee klassen verrast was geweest. „Wij zijn toen met vier man in twee categorieën uitgekomen, denkende een kans in het zwaarge wicht tebben en met Inokuma als onze sterkste man in alle categorieën. Geesink heeft een tactisch spel ge speeld, dat begrijpen wij nu. Het was een intellegent plan en ik moet toe geven dat het zijn waarde als wereld kampioen verhoogt. Het is een groots afscheid". BREDA Aan de gedecentraliseerde training Zuid I der K.N.V.B. die maandag 18 oktober op het terrein van T.S.C. te Oosterhout gaat beginnen, zijn alsnog de vlogende spelers toegevoegd: K. van den Heuvel. H. de Graaff, T. Blokland en G. van Rijswijk allen van Kozakken Boys, en A. C. van den Broek van S.S.C. '55. (Van onze speciale verslaggever) RIO DE JANEIRO Peter Snij ders beleefde in Rio de Janeiro voor de ogen van zo'n 17.000 toe schouwers de teleurstelling van zijn leven. Met fraai judo had hij in de eerste ronde van de titel strijd bij de middengewichten de Uruguees Joaquin Andrade na 50 seconden met een vol punt ver slagen. daarna zegevierde hij over de Braziliaan Roberto David met een tai-o-toshi om in de derde match, die de aanloop tot een me daille betekende ongerechtvaardigd van de Amerikaanse Japanner Hayward Nishioka te verliezen. Met speels gemak bracht hij de Ja panner tweemaal op de knieën, doch toen hij een o-stoto-gari (eerste been worp) inzette kwam hij buiten de mat op zijn rug. Terwijl Nishioka binnen de mat terechtkwam. De scheidsrechters ga ven toen volkomen ongemotiveerd een waza-ari (half punt) aan de Amerikaan, hetgeen door het publiek met een mi nutenlang fluitconcert werd begroet. De Amerikaanse Japanner bood Peter zijn excuses aan voor de fout van de jury. Het was allemaal een schrale troost voor Snijders die anders in de eindronde zou zijn gekomen en nu door een grove blun der van de scheidsrechter een kans om in de medailles te vallen verloren zag gaan. Nishioka zelf kreeg geen kans tegen de Japanner -Yamanaka, die gemakkelijk poulewinnaar werd, evenals zijn land genoot Okona, Olympisch kampioen 1964. Dit duo kwam ook in de finale die ge wonnen werd door Okano. Jan Snijders stond tegen Okano slechts enkele minuten in de halve fina le, hetgeen ruim voldoende was voor de eindronde, waarmee hij zich onder de eer ste zes plaatste en dat betekende een goede prestatie in dit internationale ge zelschap. Daarvóór rekende hij af met Caceres uit Quadeloupe in een halve mi nuut en zegevierde hij over de Zweed Alsen met een ashi harai, wat door het publiek met een ovatie werd beloond. Trots stond Jan Snijders later op het erepodium om zich de medaille te laten omhangen voor een gedeelde vierde plaats. Hij, de 22-jarige judoka uit Eind hoven eindigde dus onder de beste zes van de wereld. In het overvolle Maracanazinho stadion stonden twee Aziaten tegenover elkaar. De Koreaan Kim I Tai en de Olympi sche kampioen Isao Okana. Na Geesinks triomf bij de zwaargewichten was het nu een Japanse avond in Rio de Janeiro. Okana volgde op sublieme wijze al zijn tegenstanders binnen de tijdslimiet het geen o.a. Jan Snijders in de finalepoule aan den lijve ondervond toen hij dooi de Japanner werd uitgeschakeld met een magnifieke schouderworp dezelfde worp waarmee Koreaan Kim I Tai werd ge veld. Jan Snijders kwam via de herkansing in de halve finale tegenover de Amerikaan James Bregman, bronzen medaillewin naar in Tokio. Jan viel in hoog tempo en hard aan, maar de aanval werd na een door hem ingezette beenworp door de Amerikaan overgenomen. Hij viel plat op zijn rug. De droom van brons, zilver of goud was uit. Een vierde plaats en een eervolle medaille, die overigens de klasse van de Nederlander duidelijk weergeeft. Isao Okano was ongetwijfeld de sterkste geweest. SOESTERBERG (ANP) De natio nale springkampioen Jan Maathuis was de meest succesvolle ruiter in het in Soesterberg gehouden nationale spring concours. Hij won, beide malen met Flie- gette, zowel het jachtspringconcours als het Parijs springconcours, terwijl hij in het jachtspringconcours ook de tweede en derde prijs voor zich opeiste. De uit slagen luiden: jachtspringconcours (12 hindernissen, 15 sprongen, max. hoogte 1.30 meter, toe gestane tijd 120 sec.): 1. Jan Maathuis (Geesteren) met Fliegette 69.5 sec.; 2. Jan Maathuis met Troongraaf 75 sec; -3. Jan Maathuis met Zwarte Piet 79.5 sec.; 4. Tjeerd Velstra 'Marssum) met Good Luck 81.4 sec.; 5. Maarten Bachus (Don gen) met Erbach 82.2 sec.; 6. Carlo Eng- lebert (Den Haag) met Resa, 83.3 sec. Parijs springconcours, na barrage: 1. Jan Maathuis met Fliegette 15 p. 38.4 sec.; 2./3. Tjeerd Velstra met Good Luck en Espoir, met beide paarden 15 p. 42.5 sec.; 4. Maarten Bachus met Erbach 15 p. 44.3 sec.; 5. Jan Maathuis met Zwarte Piet 15 p. 45.8 sec. Een opname uit de wedstrijd Internos-Terneuzen. Rechts de Et- tense speler Leys. BREDA Voor de interland-zondag stond slechts een klein aantal te komen, maar het wilde niet luk- amateurwedstrijden op het programma. Dit neemt niet weg, dat er hier en daar vermoedelijk met meer overgave werd gestreden dan in het Olympisch stadion in Amsterdam. In ieder geval benutte Vlissingen de kans om wat dichter bij de leiders te komen via een gelijk spel (2-2) tegen CVV. Middelburg zorgde in IE voor dezelfde cijfers tegen Boxtel en vormt nu een directe bedreiging voor koploper DESK. Uno Animo en Longa wonnen in 2A, waardoor de situatie aan de top niet ver anderde. In 2B werd Rood Wit, dat niet speelde,, van de eerste plaats Verdrongen door RKVVU en in 4H bemachtigde Breskens de troon door een 4-2 zee tegen Zeelandia. Het zijn resultaten, die in verschil lende afdelingen toch nog voor een bewogen zondag zorgden. CVVVlissingen: Het is in Rotterdam tussen CVV en Vlissingen een pittig par tijtje voetbal geworden, waarin de pun ten broederlijk en verdiend werden ver deeld. Na 20 minuten slaagde Moens erin de Zeeuwen met een laag en onhoudbaar schot naar 01 te schieten, maar 10 mi nuten later kon Van Baaren invaller doelman Buit laten vissen (11). Nog vóór de eerste helft was verstreken, gaf rechtshalf Stroo de Vlissingers opnieuw een voorsprong (12). Ook in de tweede helft bleef het een aantrekkelijk par tijtje voetbal. Toen na een half uur een der Vlissingse verdedigers hands maakte, mocht Van Pelt een strafschop nemen. Hij deed het niet al te best, Waardoor doelman But fraai kon redden. Toch zouden de Rotterdammers nog gelijk komen, want 5 minuten voor het einde schoot Van Pelt laag en onhoud baar de gelijkmaker in de touwen (22), waarmee beide elftallen tevreden kunnen zijtn. MiddelburgBoxtel: Het zag er in het eersite kwartier naar uit dat de Zeeuwen een grote overwinning zouden gaan be halen. want Boxtel kwam er toen hoege naamd niet aan te pas. Nadat Wim de Vos, na een felle sprint met spil Huls- kens de snelste was gebleken, verscheen hij na 8 minuten oog in oog met doelman Boere en schoot het leer langs de uitge lopen Boxtel-doelman in de touwen (1-0). Boxtel was. duidelijk aangeslagen en Middelburg ging goed door. In de 13e minuut leverde dat een tweede Middel burgs doelpunt op, toen na een combina tie tussen Schuit, De Vos en Hendrikse deze laatste onhoudbaar inkogelde (2-0), Even nog ging Middelburg door, maar daarna kreeg Boxtel beter vat op het Zeeuwse spel. Toen er in de Zeeuwse de fensie even werd geblunderd, buitte de actieve en gevaarlijke Van de Langeberg dat in de 25e minuut keurig uit (21). De juiste cadans was bij Middelburg ver- Iwenen en ook na de rust was Boxtel relijkwaardig. Reeds 5 min. na de thee wam de gelijkmaker toen Van Houtum 'oelman Mondeel passeerde (22). Hoe 'el Middelburg in de soltfase nog even He registers openitrok, bleef het bij deze - wel juiste uitslag (22). Uno AnimoGemert: In een doelpunt- :ijke wedstrijd heeft Uno Animo van het sterke Gemert gewonnen. De gasten na men overigens al na 5 minuten de lei ding door Van Wetten, 0—1, maar dit prille doelpunt verontrustte de thuisclub niet. Met goed opgezette aanvallen kwam Uno Animo terug en nog voor rust zorg den H. v. d. Velden. Karei Pijnenburg en „veteraan" Meijer voor een verdiende 3—1 voorsprong. In de tweede helft ging de strijd een kwartier lang gelijk op, maar toen kreeg de Uno Animo-aanval een sohotvaardige bui en binnen een kwartier keek Gemert, door doelpunten van Steer, H. v. d. Velden en J. Meijer tegen een 6—1 achterstand aan. De thuis club meende toen op rozen te zitten en het spel verslapte. Daarvan profiteerden de gasten, die na een half uur de achter stand tot 65 hadden gereduceerd. Uno Animo begreep toen dat er gevaar dreig de en pakte betèr aan. Tien minuten voor het einde zorgde Van Asten ervoor dat de zege in Loon op Zand bleef, 7—5. Longa—Budel: In een van Budelzijde bikkelhard gespeelde wedstrijd heeft Longa een krappe overwinning behaald. De Tilburgers waren weliswaar technisch beduidend in de meerderheid, maar het soms grove spel van Budel liet weinig ruimte voor goed voetbal. Op de duur gingen de Longa-spelers zelfs de benen terugtrekken. Longa nam na een kwar tier de leiding door A. Villevoye. nadat Maas en De Zwart bressen hadden ge schoten in de Budel-defensie. Vijftien minuten na de thee kwam Budel naast Longa. De wedstrijd werd steeds onaan genamer. Twee spelers van Budel kregen zelfs een officiële waarschuwing. De 2000 toeschouwers konden tien minuten voor het einde het winnende doelpunt, dat van de schoen van Spanings kwam, extra luid bejubelen. AxelRKVVU: In de tweede klas B kon RKVVU in en tegen Axel de volle buit weghalen. Hoewel de thuisclub ze ker niej, minder speelde dan de bezoe kers, integendeel, slaagde men er toch niet in de aanvankelijke veldmeerderheid in doelpunten uit te drukken. Juist in deze periode namen de mannen uit Leur een 02 voorsprong. Het eerste doelpunt ontstond na een misverstandje in de Axelse defensie en Nouws strafte dit netjes af (01). Toen Shiels een keer alleen voor het RKWU-doel verscheen, werd hij ten val gebracht maar de toe gekende vrije trap leverde niets op. Toen Verberkmoes geheel onnodig hands maakte, benutte Nouws de toegekende strafschop en dat was 0—2 voor RKVVU. Na een half uur zorgde Verberkmoes voor een 1—2 stand. In de tweede helft heeft Axel al het mogelijke gedaan om Zeeland SportODIO: Zeeland Sport had binnen een kwartier al een 20 voorsprong op Odio door treffers van K. de Nooyer en K. Elve. In de 36e minuut knabbelde Bastiaanse iets van die achter stand af (21) en na de rust zorgde Bril met een onhoudbaar schot voor 22. Reeds in de 14e minuut van de tweede helft werd de eindstand bereikt, toen Bastiaansen opnieuw doelman Baart voor een onoplosbaar probleem plaatste (2-3). InternosTerneuzen: Nee. de Internos supporters, die met spandoeken gewa pend waren om hun ongeslagen favorie ten morele steun te verlenen, konden het niet helpen. De bezoekende Zeeuwen, die nog maar één verliespunt op hun credit zijde hadden, hebben de nipte 23 zege voornamelijk .te danken aan hun formi dabele goalie, die zeker 6 benauwde si tuaties gevaarloos maakte door aan on waarschijnlijkheid grenzende safes. De eerste speldeprikken werden uitgedeeld door Frans van Deuren, Kees van Beers en Kees Leys. In de Internos-defensie bleek alles niet precies te kloppen. Een aantal slechte passes en weifelend op treden gaven de voorwaartsen der bezoe kers vertrouwen. In de dertiende minuut resulteerde dit in een treffer van rechter wang Borgt, die een fout van Adri Takx afstrafte. Enkele minuten na de hervat ting werd door een fraaie kopstoot van Internos-stopper Benny Menheere de ge lijkmaker geboren: hij rondde een corner van Kees Leys uitstekend af. Goed werk van de beide doelverdedigers beheerste de volgende spannende minuten. Een ko gel van Doorns tegen de Initernos-lat was het voornaamste wapenfeit uit die pe riode. Internos werd sterker en na een listig hakje van Van Deuren kanjerde Kees van Beers de bal van 25 meter af stand onhoudbaar in de rechterbeneden hoek. Een kogel van Van Deuren kende even later geen genade in de ogen van Terneuzen-goalie. Het werd 2—2 door de nog steeds gevaarlijke Wissel. Nadat Pe ter van Staay nog eens met een machtige reflex erger had voorkomen, kwam en kele minuten voor tijd toch nog de be slissende goal. Desmet was de maker van dit kostbare doelpunt, 23. NSVMOC: Grote voetibaldaden heb ben NSV en MOC niet laten zien. MOC zat in het begin gevaarlijk voor het doel der thuisclub, maar toen de resultaten van dit offensief wegbleven, ging het gelijk op. Hellemons vergat bij een thuis club-aanval op het onbeschermde doel- vlak te richten en kanjerde naast. Toch kwam de thuisclub op 1—0 door Helle mons, die onhoudbaar inschoot. 1—0. Een kopbal van Machielse werd door de NSV- doelman De Rooij over de lat getikt en met drie MOC-corners werd de rust in geluid. Daarna kreeg De Rooij veel werk, maar gevaarlijke prestaties der gasten bleven achterwege. In de extra speeltijd voor oponthoud kwam een trekbal van Van Bragt op doel. De Rooij en back Jac. Hellemons liepen elkaar in de weg en de bal verdween tussen de palen. Zo wer- In de reserve eerste klas werd alleen de Zeeuwse derby tussen Vlissingen 2 en Middelburg 2 gespeeld. De Vlissingers wonnen met 30. De stand is: De Valk 2 5—10, De Spechten 2 5—7, NAC 3 4^-6, Brabantia 2 46, Helmond 2 56, TSC 2 44, PSV 3 54, Vlissingen 2 52, RKC 2 31, Middelburg 2 41, Veerse Boys 2 41. In de reserve tweede klas versloeg Corn Boys 2 het bezoekende HVV '24 2 met 21, waardoor de stand is: Roosen daal 2 5—10, MOC 2 3—6, DOSKO 2 4-5, Axel 2 3—4, HVV 2 4—3, Terneuzen 2 42, Zeeland Sport 2 42, Goes 2 4—2, Corn Boys 2 52. In de reserve derde klas speelden Hon- tenisse 2 en Alliance 2 tegen elkaar ge lijk (33) en bleef Vlissingen 3 met 4-2 baas over Middelburg 3, waardoor de stand is; Rood Wit 2 57, RBC 3 46, Vlissingen 3 46, Breskens 2 46, Mid delburg 3 45, Voab 2 34. Alliance 2 44, Meto 2 44, Hontenisse 2 52, Clin. ge 2 30, Steenbergen 2 4—0, den de punten op de valreep toch nog eerlijk gedeeld, 11. BurenOVH: OVH heeft in Buren, te gen de gelijknamige club, de eerste volle winst behaald. De Bosschenaren namen al na 2 minuten door Kerkhof de lei ding (01) en tien minuten later was het Van Liempt, die het betere werk van de OVH'ers met een doelpunt beloonde, 0-2. Na rust kwamen de gasten opnieuw in een hoog tempo terug en na tien minu ten bracht Van Liempt de stand op 0—3. Buren ging toen het spel forceren en de strijd werd onvriendelijk. Nadat Kilian de achterstand had verkleind tot 13 bleef de OVH-verdediging hierna de situatie volkomen baas en de verdiende zege kwam niet meer in gevaar. BredaMadese Boys: Door deze inge laste wedstrijd te winnen blijft Madese Boys zich in de kop van 4F handhaven met evenveel verliespunten als Bavel en slechts een punt meer dan koploper Zun- dert. De Boys hadden in deze ontmoeting de beste start, waardoor ze op 0—2 kon den komen door doelpunten van G. van Stokkum en J. van Gils. Nog vóór rust wist J. Sohaerlaekens er 12 van te ma ken. Na de hervatting had Breda het beste deel van het spel. Wel maakte J. van Gils nog een goal voor Made, maar daarna kwam het er ook niet meer aan te pas. Door een laatste treffer van Jan Schaerlaekens werd het tenslotte 23. DIVOBSC: In Dinteloord waren Divo en BSC aan elkaar gewaagd in een goed duel. Voor de rust had de thuisclub een kleine meerderheid en rechtsbuiten Hou tepen zorgde voor de openingstreffer. Na de thee ging het gelijk op. BSC kwam wat gevaarlijk opzetten, maar doelman Houtepen werd de held van de middag en de Roosendaalers slaagden er dan ook niet in hem te passeren. Zo bleef het 1-0. RCSAardenburg: Hoewel RCS voor de rust het beste van het spel had slaag de men er toch niet in te doelpunten. Dat ging bij Aardenburg in de tweede helft beter. In een periode van groot over wicht schoten ze binnen 10 minuten driemaal in de roos. Eerst door Vermeire, daarna door Trapman en tenslotte door Staelens, waardoor RCS tegen een 03 achterstand moest optornen. Wel kon Vader in de 28e minuut er 13 van ma ken en De Kraker kort voor tijd 23, maar Aardenburg hield daarna de deur potdicht en sleepte de beide punten uit het vuur. BreskensZeelandia: Een sterker Bres kens heeft Zeelandia geen kans op enige winsit gegeven. Na een kwartier leidden de Middelburgers door een doelpunt van Rijn maar nog voor rust maakte Boek hout gelijk (11). Van der Lijcke en Boekhout gaven Breskens na rust een 3—1 voorsprong, waar Kuys nog iets van afknabbelde (3—2), doch in de laatste minuten bracht Boekhout de einduitslag op 42. Biervliet—IJzendijke: De thuisclub heeft een verdiende overwinning behaald op een zich uitstekend verwerend IJzen dijke. Na 10 minuten opende Van de Bossche de score (1—0) en Sohillemans maakte er 4 minuten voor rust 2—0 van. Zeven minuten na de hervatting prikte Sohillemans een van de keeper terug komende bal in de touwen (21). maar in de 44e minuut schoot Martens de be zoekers definitief naar de nederlaag (3—1). EERSTE KLAS B Neptunus 5-9 De Musschen 5-4 SVW 5-9 Gouda 5-3 UVS 5-8 Overmaas 5-3 Vlissingen 5-8 VUC 5-2 CVV 5-6 Unitas 5-2 DCV 5-5 Papendrecht 5-1 EERSTE KLAS E DESK 5-9 Helmond 5-5 Middelburg 5-8 Boxtel 5-4 UNA 5-7 Sparta '25 5-4 TSC 5-6 De Valk 5-3 Spechten 5-6 RKC 5-2 TOP 5-5 Brabantia 5-1 TWEEDE KLAS A Uno Animo 6-10 Budel 5-4 Longa 6- 9 Reusel Sp. 4-2 RWB 5- 8 Schijndel 4-2 Geldrop 5- 7 Bladella 5-2 Gemert 5- 7 Taxandria 5-2 Best Vooruit 5- 6 Valkensw. 5-2 Vlijm. Boys 4- 4 TWEEDE KLAS B RKVVU 5-9 Axel 5-4 Terneuzen 5-9 HVV 5-3 ïtood Wit 5-8 VOAB 5-3 Veerse Boys 5-7 Alliance 5-2 Internos 4-6 Zeeland Sp. 5-2 ODIO 4-4 Steenbergen 5-1 DERDE KLAS D Dosko 5-8 NSV 5-5 Vogelwaarde 5-8 Roosendaal 5-4 Meto 4-6 Goes 5-3 Gastel 5-6 MOC 5-3 Grenswacht. 5-6 Kaaise Boys 5-2 Hontenisse 5-5 Sluiskil 5-2 VIERDE KLAS B BW 5-9 RKJVV 5-5 GW 5-7 Buren 5-4 Heusden 5-6 Den Dungen 5-4 Zaltbommel 5-6 RKOSC 5-3 Linge Boys 5-6 OVH 5-3 TGG 5-6 J. v. Arckel 5-1 VIERDE KLAS F Zundert 5-9 Sprundel 4-3 Bavel 5-8 Advendo 5-3 Madese Boys 4-6 UW '40 4-2 Waspik 5-6 Breda 5-2 Raamsdonk 4-5 Right 'Oh 4-1 VES '35 5-5 VIERDE KLAS G Vosmeer 5-9 Oudemolen 5-6 Cluzona 5-8 BSC 5-3 DIVO 5-8 Burgh 5-3 Zierikzee 5-7 NVS 5-2 Borgvliet 5-6 Schutters 5-2 Halsteren 5-6 RKFC 5-0 VIERDE KLAS H Breskens 5-10 Clinge 5-5 Steen 5- 9 Lewed. Boys 5-4 Aardenburg 5- 8 Hansw. Boys 5-3 Biervliet 5- 8 IJzendijke 5-1 RCS 5- 6 Corn. Boys 5-1 Zeelandia 5- 5 Oostburg 5-0 (Advertentie) I Ibt- Voot betera sportprestatie* 'extrose taW. jr ELMA Breda, Tel. 46650 1

de Stem | 1965 | | pagina 5