Dom WEEgy* Gouverneurs draaien eerste „waterkraan" Gebroken Adriaans weer boven water open Wijkverpleegsters W.-GKruis bestuderen de bejaardenzorg Bezwaren tegen verbod kassenbouw MISSES BRIL IN DE ZENUWEN Op nieuw waterwingebied W.M.Z. MEJ. A. BAZEN Zeeland voor groot deel aangewezen op Brabant Plukken van winterfruit begonnen Soeharto nu stafchef van het leger Tijdens verkiezingen in trein ewijs Doorgereden rgadering lKA-„oost" in Axel Firma onkelaar en Buijze OOGWATER EN Morgen Voor rede van Terneuzen Raad Hontenisse op excursie IN BELGIE Twaalf coureurs veroordeeld wegens doping Sas van Gent Wachtmeester W. P. J. Kruissen gehuldigd Aidit in M.-Java? Eerste zelfstandige studiedagen van provinciale bond COMMISSIE Z.L.M. IN NOTA Radio-uitzendingen Hulster Basiliek en gemengd koor FAILLISSEMENTEN zei hij, „doch de elektrl- ichine had wel een behoorlii. Hij vorderde 2 weken voor. met een proeftijd van 2 jaar en boete of 15 dagen. De po. vonniste overeenkomstig. ige chauffeur C. H. C. P. v I /as op 15 juli 1965 te Terneu'. vrachtauto in botsing geü0, in andere auto, die licht be. erd. P. was echter weggen, zijn identiteit bekend te nu. jhte verklaarde niets gevoeld maar was nog wel uitgestap» 3 niet in zijn schuld. De ofli. e dit wel en vorderde 100 gul. agen. De politierechter maak- lden of 10 dagen van. Onder invloed tegen de Goese vertegenivoor, werd verwezen naar de rech- aris voor nader onderzoek I 30 augustus 1965 met zijn be^ l Kapelle over een hem verbo. sch rijwielpad gereden en wi< de Rijksweg opgereden. De ng luidde: onder invloed ee« lig besturen. De bloedproe! iro-mille aan. Hij had diverse itot. Bij een doktersonderzoek reet in een ziekenhuis opgeno- een ziekte werd geconsta- rvan de verdachte zelf nog I lat hij daaraan leed. Hij weri door mr. P. C. Adriaanse. Hij verkstelligen dat er een nader werd ingesteld. een onzer verslaggevers) Maandagavond zal de aide- Zeeuwsch-Vlaanderen van de 1 ledênvergadering houden i rum" te Axel. Op de agenda I bespreking over de tijdens I ks congres te lanceren voor- I de aanwijzing van afgevaar- I n de afdeling voor het con- I >p 26 en 27 oktober a.s. plaats I te Den Haag. Tenslotte zal sta vond, die dit jaar gel orden, ter discussie worden J (Advertentie) e verscheidenheid brengen rezellige huiselijke sfeer j aankoop van 500. en voor 2 personen vergoed \NDE TEL. 01170—2161 UZEN: ZUIDLANDSTR. 14 TEL. 01150—3529 zaterdag 16 oktober Hans- en 18.36 uur, Terneuzen 5.39 uur, Vlissingen 5.12 en 1131 eldinge 6.59 en 19.21 uur. Vandaag uur Het wonder van het le- uur Politiepost Reeperbahn, Oranje 20 uur Toneeluitvoe- trum BAD j,. Wielingen 10 uur Studiedag eegsters Wit Gele Kruis uur Schoolconcert L.S.0- Avondconcert L.S.O. 9.30 uur Standplaats scherm* voor borstonderzoek •ra 19.30 uur Sissy IT irp 19.30 uur KalkoenschietiM i 20 uur Politiepost ReWer' uur Larry Breiman h°udt j. uur Voor wie de klok h*" 9.30 uur Operatie Hongkotó 19.30 uur Verg. kath. raads- -Zeeuwsch-Vlaanderen uui* Maria Stuart x ck 15 uur Schieting js 15 uur Kalkoenschie®* BAD idrvtf' Wielingen Studiedag Wit Gele Kruis en ppelijke werkers iSTSo uur Wil^schieti^ vip E Dansen ug- osman 15 uur Schieticg P ~RUG id Kermisschieting ie* uur Het wonder van uur Tickle me. a.l. ng Kaarting NKV ock 14 uur Kalkoenschie^* en 21 uur Politiepak Ree' 19 18 nd 18 TRG DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-HANSWEERT Het n.v. Bergings- en Transportbedrijf v. d. Akker te Vlissingen heeft het 1183 ton metende binnenvaartuig „Adrianus", dat vorige week woensdag zonk voor de rede van Terneuzen na in aanvaring te zijn geko men met het 3300 tons' Duitse vracht- i schip „Tunis" gelicht. Om ongeveer kwart voor een 's mid dags had men liet schip dat in ruim twee nagenoeg doormidden bleek te zijn geva- t ren, boven water. De eigenaar van het I binnenvaartuig is de heer A. van Den- deren uit Hulst. De lichting geschiedde met behulp van vier bokken en acht trossen, die maandag I dinsdag en woensdag rond de kiel van j het schip waren gelegd. De dichte mist I dreigde nog als spelbreker te gaan fun- I geren. Men dacht er net over de lichting uit te stellen tot de volgende dag, toen de mist optrok. Men raakte slechts an- I derhalf uur achter op het tijdschema, i Het deerlijk gehavende schip is, han- gende in de acht trossen, naar de hav.en I van Hansweert gesleept. De vier bokken werden getrokken door zes sleepboten. Oorspronkelijk was het de bedoeling de „Adrianus" na lichting op de schorren te Terneuzen te zetten, de lekken te dich. ten en de boot daarna naar Hansweert te slepen. Daar heeft men, ook i.v.m. de grootte van de schade maar van afgezien. De „Adrianus" is waarschijnlijk niet on herstelbaar vernield. Een onderzoek door de n.v. Terneuzense scheepsbouw- mij., die ook een vestiging heeft in de haven van Hansweert, zal daarover uit sluitsel geven. De oversteek van het transport naar Hansweert verliep overi gens uitstekend. KLOOSTERZANDE Woensdagmor gen a.s. zal de raad een korte vergadering houden in het gemeentehuis te Klooster- zande. Na afloop van de bijeenkomst, die om negen uur begint, gaan de vroede va deren op excursie in de eigen gemeente. Op het programma staan bezoeken aan de uitbreiding van de veerhaven Perk- polder, de coöperatieve zuivelfabriek „Kloosterzande", die onlangs geheel is gemoderniseerd, en aan het complex van de n.v. Enkev te Walsoorden. i (Van een onzer verslaggevers) HUYBERGEN Mr. J. van Aart sen en dr. C. Kortmann, commis saris der koningin in resp. Zeeland en Brabant, hebben gistermiddag op het terrein van de waterleiding' mij Zuid-Beveland (WMZ) te Huy' bergen samen aan een wiel ge- draaid. Zij stelden daarmee de eerste boorput op het nieuwe wa terwingebied van de waterleiding mij in werking. Er zullen hier in totaal 16 bronnen worden aangeboord. Het nieuwe pomp station van de waterleidingmij te Hu.v- bergen zal een capaciteit van minimaal acht maar hopelijk tien miljoen m3 wa ter per jaar hebben. Dit water, dat in 1967 volledig ter beschikking komt zal worden verkocht aan de waterleidingmij Zeeuwsch-Vlaanderen. De sterke industri ële ontwikkeling in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft daar een grote vraag naar water doen ontstaan. Mr. dr. A. Mes, president-commissaris van de waterleidingmij Zuid-Beveland, wees er in een korte toespraak op dat Zeeland, voor wat de watervoorziening betreft, voor een zeer groot gedeelte op Brabant is aangewezen. Zeeland ver bruikt op het ogenblik 29.7 miljoen m3 water per jaar. Slechts 6.7 miljoen m3 wordt in Zeeland zelf gevonden. De rest komt uit de Brabantse bodem. Mir. dr. Mes toonde zich dankbaar voor de grote medewerking van de Brabantse autori teiten op dit gebied. Hij verwachtte, dat ook Brabant binnen niet al te lange tijd met een acuut watergebrek zal hebben te kampen. In dit verband gaf hij de ver zekering dat er in Zeeland alles aan ge daan zal worden om de eigen waterpro- duktie zo hoog mogebjk op te voeren. Voor meer bijzonderheden hierover verwijzen wij naar de voorpagma). Grondwater De bijeenkomst van gistermiddag werd, behalve door de commissarissen der ko ningin, o.a. bijgewoond door vier gedepu teerden van elke provincie en de beide griffiers der Staten. Gesproken werd over de drie voornaamste mogeUjkheden om de watervoorziening in Zuidwest-Ne derland op te voeren. Dat kan geschieden door een verdergaande onttrekking van grondwater aan de Brabantse wal, door het opvangen van oppervlaktewater uit Maas en Rijn in grote spaarbekkens die voorlopig zijn geprojecteerd in de Bies- boseh, in de Grevelingen, en door ontzil- ting van zeewater. De heren Van Aartsen en Kortmann ontvingen na het inwerkingstellen van de eerste boorput een gekleurde oude kaart van Zuidwest-Nederland. Deze kaart werd overhandigd door ir. T. Ver heul. directeur van de waterleidingmij Zuid-Beveland. ,w.w"jfk BRUSSEL Twaalf Belgische wiel renners zijn door de rechtbank van Dendermonde (Oost-Vlaanderen) we gens gebruik van stimulerende midde len veroordeeld tot geldboeten van f 150 tot 300,-, of tot gevangenisstraffen van een tot twee maanden. Hun verzorger werd veroordeeld tot een geldboete van f 150,- en twee maanden gevangenis straf, voorwaardelijk. "Tot de veroordeeld? renners behoren o.a. de ex-wereldkampioen Benony Be- heyt, Frans Aerenhoudts, Frans Mel- ckenbeeck en Michiel van Aerde. Tij dens een bliksemcontrole, die vooraf ging aan een wielerwedstrijd te Aalst, bleken zij in het bezit te zijn van sti mulerende middelen. en3'21 uur Larry V*»» d, 14 j. en 21 uur Politiepost R i 21.15 uur Operatie H"n8 mr Voor wie de klok lu ■a 20 uur Karsenty Speota£ HET enige meisje dat zich tijdens de miss Bril-v er kiezing en door niets of niemand heeft laten intimideren was miss Brill Zeelandmej. A. Bazen. Zij danste door de speciale verkie- zingstrein met een air van: „Lekker gratis rijden en je wordt nog beke- i ken ook". De opmerking tussen twee 1 Zeeuwen: Had jij gedacht dat dié het zou worden?" werd ook indirect door de winnares geuit. Mej. A. Ba zen (16) verklaarde nl. dat de ver kiezing nogal was meegevallen en zij had niet gedacht als eerste te eindigen. ZIJ had in tegenstelling tot miss Bril- Brabantwèl een antwoord klaar op de vraag of zij aspiraties heeft om mannequin te worden als zij de lan delijke finale zou winnen. „Ik blijf het op mijn huidige beroep houden dat van verkoopster. Nee, mijn ouders zijn niet met deze trein mee gereisd. Ik ben met een vriendin ge komen. Hier in Rotterdam zijn nog mat kennissen van me, waarmee ik eerst de stad in ga om de miss Bril verkiezing te vieren. Vanavond zet ten we de viering bij mij thuis ge- zellig voort". MEJ. Bazen was als enige van de kan didaten in een laag uitgesneden zo merjurk gekomen. Ze zei het pret tig te vinden om die jurk te dragen, maar zij verklaarde vervolgens. Toen het vanmorgen zo mistte, stond mijn besluit al vast. om in die jurk aan de verkiezing deel te ne men". Tot slot van het gesprek po seert zij even voor de fotografen. „Hoe willen de heren het hebben?", vraagt zij speels en imiteert houdin gen die zij in modebladen gezien heeft. Als het oplichten van de flits lampen wat lang duurt trekt zij even de wenkbrauwen op. Het is haar aan te zien dat zij denkt: Een grapje is leuk, als het maar niet te lang duurt". I <4LS mej. Bazen even de kans krijgt loopt zij samen met haar vriendin meg van het gezelschap organisators, fotografen en journalisten. Met de GOES In de Zeeuwse boomgaarden wordt op het ogenblik onder hoogspan ning gewerkt om de oogst van winter fruit binnen te halen. Dank zij het mooie weer kan het plukwerk flink opschieten en is van een achterstand nergens spra ke. Die is er trouwens het gehele seizoen niet geweest. Het is zeer duidelyk merk baar dat de 'fruitoogst aanzienlijk kleiner is dan het vorig jaar. Dat komt ook tot uitdrukking in de prij zen, die betaald moeten worden voor ap pels en peren. Deze liggen op een hoger niveau dan het vorig jaar, een gevolg van het geringe aanbod niet alleen in ons land, maar vooral ook in het buitenland. Vooral het aanbod van peren is in alle Wesifceuropese produktiegebieden aan zienlijk kleiner dan in 1964 en dat heeft een grote vraag tot gevolg. Naar verschillende landen worden de Nederlandse peren op het ogenblik ver laden. De belangrijkste afnemer is West- Duitsland, maar ook naar België gaan er dagelijks heel wat, voornamelijk de be tere kwaliteiten. Het aanbod van peren op de veiling loopt, vooral in het zuiden, reeds belang rijk terug. De grote aanvoer is daar in ieder geval voorbij en weldra zal men hier voor de bevoorrading van de handel zijn aangewezen op de peren uit de koel cellen. In het noorden van het land is het aanbod op het ogenblik nog wat ruimer. Wat de appels betreft, komt er op het ogenblik op de veilingen ook mooie aan voer, voornamelijk bestaande uit de ras sen goudreinette en Cox's Orange Pippin. Dit laatste ras is erg gevraagd voor de binnenlandse markt, en wordt ook naar verschillende landen geëxporteerd. Deze appel is op het ogenblik eetrijp. De vei- lingprijs van de goede kwaliteit ligt tus sen f 0.80 en f 1,- per kg. De bekende goudreinette vindt steeds meer opgang. De grote maten van dit ras doen op het ogenblik tussen f 0,45 en f 0.55 per kg. Deze appel wordt thans op grote schaal naar Frankrijk uitgevoerd. Ze is op het ogenblik nog niet eetrijp. De eerste partijen Jonathan beginnen op de veilingen te komen. Deze rood ge kleurde appel doet een prijs van 50 tot 60 cent per kg. Weldra zullen ook de eer ste Golden Delicious worden aangevoerd en deze appel zal dan te koop zijn tot april-mei, want hiervan wordt een groot deel opgeslagen in de koelhuizen. De oogst van Cox's Orange Pippin en goudreinette is slechts ongeveer de helft van die van het vorig jaar. Jonathan geeft gemiddeld ook weinig meer dan een halve oogst. SAS VAN GENT Wachtmeester le klasse W. P. J. Kruissen van de rijkspo litie te Sas van Gent heeft gisteren zyn zilveren dienstjubileum gevierd. Hy werd bij die gelegenheid 's morgens gehuldigd in de raadszaal van het stadhuis. Burge meester R. A. J. den Boer prees wacht meester Kruissen daar als een actief en bekwaam politieman. Hij zei, dat de waardering van het gemeentebestuur t.o. v. de jubilaris tot uitdrukking moest ko men in de ontvangst, die wachtmeester Kruissen op het stadhuis ten deel viel. De groepscommandant, adjudant J. Deelen, schetste de jubilaris als een poli tieman met een grote wil, een goed door zettingsvermogen en een goede inborst. Hij bood namens de groep een slaapzak aan. Opperwachtmeester A. Wegewijs uit St.-Jansteen sprak namens de afdeling Oost-Z.-Vlaanderen van de Neder landse Bond van Politie-ambtenaren St. Michael. Hij betoogde, dat wachtmeester Kruissen een trouw lid is van de organi satie, maar nog iets meer naar de ver gaderingen moet komen. Van de afdeling kreeg de jubilaris een automatisch uit klapbaar visnet, van het hoofdbestuur de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Ad judant Hillaert gewaagde van de waar dering die de rijkswacht van de Belgi sche buurtgemeente Zelzate wachtmees- Kruissen toedraagt. „We hebben nooit tevergeefs een beroep op u gedaan" vatte hij het samen. De districtscommandant, overste A. J. van Thiel, was tijdens de huldiging niet aanwezig. 3% veerboten over de Wester- schelde voeren niet i.v.m. de dichte mist. De heer Kruissen werd geboren in Udenhout. Hij heeft „dienst gedaan" in verschillende plaatsen: Drunen, Voor schoten, Sluis, Aardenburg, Goedereede. Sint Jansteen en sinds augustus 1952 Sas van Gent. Zijn vrouw deelde gisteren in alle hulde. SINGAPORE (A.F.P.) President Soekarno heeft donderdag generaal Soe harto benoemd tot stafchef van het In donesische leger, met de rang van mi nister. Soeharto, die by het neerslaan van de recente staatsgreep een belang- ryke rol speelde, volgt de vermoorde generaal Jani op. Het Indonesische staatshoofd maakte de benoeming bekend in een zeer korte verklaring, die hij in het Merdekapaleis in het Indonesisch en Nederlands voor las aan vertegenwoordigers van de bin nen- en buitenlandse pers. Radio Dja karta riep deze verklaring later om. Over de politieke crisis zelf zei Soe karno geen woord. Het Indonesische legér trof donder dag in het gebied van Djakarta en Bandoeng voorzorgsmaatregelen met het oog op een mogelijke gewapende opstand van de communisten. Er rolden weer pantsereenheden door Djakarta en voor de troepen gold een verhoogde paraatheid. Volgens het blad „Peolo- por" is de communistenleider Aidit in het gebied van Djokjakarta bezig met de vorming van een kaderafdeling van tweeduizend jonge communisten voor de tegenaanval, die „uiterlijk maandag" zou plaatshebben. De benoeming van Soeharto tot le gerleider wordt in Singapore alge meen gezien als een nieuwe ernstige slag voor de Indonesische communis ten. De generaal geldt op het ogenblik als een van de drie „sterke mannen' in Indonesië. De twee anderen zijn mi nister van defensie generaal Nasoetior en de bevelhebber van de Siliwangi divisie, generaal Adjie. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND-BAD Burgemees ter P. F. van Hootegem van Sluis, secretaris van de provinciale bond „Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis" heeft in hotel De Wielingen don derdag een driedaagse studiebij eenkomst voor wijkverpleegsters geopend, die tot onderwerp de be jaardenzorg heeft. Het is de eerste keer dat de provinciale bond voor de eigen verpleegsters studiedagen organiseert. Voorheen werd in deze steeds gastvrijheid genoten bij de Brabantse provinciale organisatie. De heer Van Hootegem noemde de nu vijfendertigjarige bond voldoende groot en capabel om zelfstandig een bijscho- lingscursus te organiseren. Deze zelf standige eersteling zal volgens hem ech ter niet inhouden, dat de provinciale bond wars is van een organisatie op brede basis. ,,Het provinciale Wit-Gele Kruis staat per se niet afwijzend tegen over bijscholingscursussen voor wijkver pleegsters van alle Zeeuwse kruisver enigingen. In de gezondheidszorg zijn heel wat zaken die gemeenschappelijk aangepakt kunnen worden, ook deze stu diedagen", aldus de bondssecretaris, die er aan toevoegde dat op bepaalde onder delen een differentiatie naar levensbe schouwelijke richting wel nodig is. Adviezen Wat het gespreksonderwerp betreft, noemde hy het een harde noodzaak dat de bejaardenhuisvesting en -zorg onder de loep wordt genomen. „De zorg over onze bejaarden is een materie waarin de provinciale bond zijn standpunt nog niet heeft bepaald. De inleidingen en discus sies, waaraan naast de wijkverpleegsters op vrijdag, ook directrices van bejaar denhuizen zullen deelnemen, kunnen de bond waardevolle adviezen en inlichtin gen verschaffen. Van deze studiebijeen komst wordt dan ook veel verwacht", zei de heer Van Hootegem. Gisteren werden spreekbeurten gehou den door zenuwarts J. L. M. Muris uit Hulst over „Meest voorkomende psychia trische afwijkingen bij bejaarden" en door internist N. J. Schulte uit Oostburg over: ,,De lichamelijke gesteldheid van de ouder wordende mens en enkele veel voorkomende afwijkingen in deze leef tijdsfase. Voor vandaag staan inleidingen op het programma door pater C. Bours,N rector van het bejaardentehuis Kloosterzande, A. P. M. Schelleman, maatschappelijk werk adviseur by de diocesane^ stichting voor bejaardenzorg in de bisdommen Breda en Den Bosch, en door mejuffrouw W. J. H. Westera, inspectrice voor de bejaardenzorg in Zeeland. OP DE FOTO: Ook buiten het studieprogram ma kwamen de wijkverpleegsters tot een gezamenlijk gesprek. (Van een onzer redacteuren) GOES De glastuinbouw in Zeeland heeft mogelijkheden. Wel is er een aan tal technische problemen. Gedacht moet worden aan de wyze van afzet in de toe komst. Tot deze conclusie komt een com missie uit de Zeeuwse Landbouw Maat schappij in een nota over de problemen by de vestiging van glastuinbouwbedry- ven in Zeeland. De commissie probeert wegen aan te geven, waarlangs een on belemmerde ontwikkeling van deze sector van de tuinbouw in Zeeland gewaarborgd kan worden en spreekt haar bezwaren uit tegen een kassenbouwverbod. In de provincie Zeeland is de laatste jaren een relatief sterke uitbreiding van het glasareaal te constateren, evenals trouwens in overig Nederland. In 1950 was de totale oppervlakte glas 17 ha, dat is uitgegroeid tot 30 ha in 1964, onge veer 0,5 procent van het totale glas- areaal in Nederland. In 1960 was er in totaal 16,53 ha groenten onder glas, ver spreid. over 187 bedrijven en 3.63 ha fruit onder glas op 83 bedrij ven. Reeds in 1964 was er 29.08 ha groenten onder glas op 249 bedrijven en 3.44 ha fruit onder glas op 73 bedrijven. De voornaamste pro- dukten van de glasbedrijven in Zeeland zijn aardbeien, tomaten, sla en komkom' mers. De ontwikkeling van de glastuinbouw in Zeeland komt voort uit de klein-fruit- teeltbedrijven en de kleine gemengde land- en tuinbouwbedrijven. Hun aantal is groot en de ligging zeer verspreid over de provincie. Een van de belangrijkste knelpunten bij nieuwe vestigingen is de financiering van glasopstanden. De in vesteringen (afgezien nog van die in de grond) variëren voor koude warenhuizen tot verwarmde en volautomatische glas- opstanden van resp. 20 tot 60 per m2. Ook zijn de utiliteitsvoorzieningen in Zeeland slechts met hogere kosten dan elders te verkrijgen. Zowel waterleiding als elektriciteit kosten in Zeeland per eenheid van afname meer. Wat de aan sluit Lngskosten op het elektriciteitsnet betreft bestaat er echter sinds kort een provinciale subsidieregeling. De voorziening van de glastuin bouwbedrijven met zoet water is even eens een probleem. Het is gebleken dat op kritieke momenten in dit agra risch bedrijf, de druk en capaciteit van de waterleiding onvoldoende is om in de behoefte te voorzien. Ook de hoeveelheid geschikt grondwater in Zeeland is gering. De verzoeting van het Veer se Meer, na de afsluiting van de Oosterschelde in 1979, zal ook voor de land- en tuinbouw van belang zijn. Al is het de vraag of de kwaliteit van dit water van dien aard zal zijn dat het direct voor de fijnere tuinbouwteelt onder glas is te gebruiken. Naast de technische problemen, zijn het ook de planologische maatregelen die bij het vestigen van glastuinbouw bedrijven in toenemende mate een rol gaan spelen. Sinds kort is de uitspraak van de Raad van State bekend omtrent de bezwaren die tegen de kassenbouw ver boden in enkele Zuidhollandse streek plannen waren ingebracht. Uit deze uit spraak in hoogste instantie gedaan, mag worden afgeleid dat het kassenbouwver bod in beginsel is aanvaard. Ook \oor verschillende Zeeuwse gebieden die in gelijke omstandigheden verkeren. Marginaal De commissie is Van mening dat tegen kassenbouwverboden in Zeeland een aan tal grote bezwaren zijn in te brengen. De kleine bedryven dreigen marginaal te worden, wanneer hun de mogelijkheid wordt onthouden verder te intensiveren. In het huidige stadium moet de ontwik keling van de glastuinbouw in Zeeland juist komen van de verdere uitbouw van de gespreide vestigingen. Ook voor de glastuinbouw is die kwes tie van concentratie en het verkrijgen van een centrumfunctie van betekenis. Maar een kassenbouwverbod én het bevorderen van een goede tuinbouwontwikkeling door middel van concentratie zijn beslist niet identiek* Het is ook nog 'te vroeg om een aanwijzing te doen van de in de toekomst belangrijke concentratiepunten in de Zeeuwse glastuinbouw. Er zijn ook esthetische bezwaren ingebracht tegen ka-sseribouw. De commissie meent dat deze slechts zelden onoverkomelijk zijn. Om deze redenen o.a. acht de commissie daarom een kassenbouwverbod in het huidige stadium irrelevant. Tenslotte doet zij uitspraken over het ontwikkelen van enkele tuimbouwprojecten. rug naar de opvallende miss Bril- trein gekeerd schijnt zij een luchtig gesprek met haar gezellin te voeren. Alleen aan de gekleurde sjerp is te zien dat er een miss staat. (Van een onzer verslaggevers) Op weg van Eindhoven naar Goes is gisteren in een speciale trein miss Bril Brabant gekozen. Van Goes naar Rotterdam werd beslist wie de miss voor Zeeland zou zijn. Voor Brabant kwam mej. R. v. d. Vin uit Valkenswaard als eerste naar voren uit een groep van tien meisjes. Mej. A. Bazen uit Wilhelminadorp ging voor Zeeland met de eer strijken. De meisjes hadden een eigen coupé om de laatste hand aan hun toilet te leggen. Dit was nauwelijks nodig, want de kandidaten voor de titel kwamen keurig gekapt en gekleed met hun ge zelschap zwierig de perrons van de stations van Eindhoven en Goes op. Wel een beetje lacherig door de zenuwen. Lady-speaker Letty Kosterman zag kans op vrouwelijke manier de door zwermen mannen omgeven juffrouwen nog enigszins op hun gemak te stellen. De atmosfeer werkte n.l. niet mee om de noodzakelijke rust voor zo'n wed strijd te scheppen. Een trein is wel ge zellig en origineel voor een verkiezing maar hij blijft een betrekkelijk smal vervoermiddel, dat bij het rijden het lopen niet vergemakkelijkt. Tijdens de verkiezingen gebeurde het herhaalde lijk, dat een toch al zenuwachtige kan didate met wankeler stappen dan be doeld was, voor de jury belandde. Ge dachten als „wat zal er van deze uit schieter wel gedacht worden?" stonden dan ook duidelijk op de gezichten te lezen. De jury, bestaande uit mevr. R. van Heemskerck-Veeckens, voorzitster, en de heren Poppe Damave, kunstschilder, L. Pierlot, dameskapper en R. Rierolf, leraar aan de school voor optiek had den hun aandacht wel voor andere za ken nodig dan elegance alleen. Zij letten voornamelijk op het passen van de bril bij de kleding, de haardracht en de stand van de bril op de neus. Via een gesloten televisiesysteem kon den de meegekomen ouders, verloofden of vriendjes, die een plaats hadden ge- naar Rotterdam' reizen om daar in Bel- levue deel te nemen aan de demifinale. Mochten de misses van Brabant of Zee land ook daar als eerste uit de hrille- koker komen, dan moeten zij op acht november in Amsterdam deelnemen aan de finale. Aan het einde daarvan maakt de jure miss Bril 1965 bekend. De twee de en derde plaats voor de provincies Noord-Brabant werden bezet door de dames Elly van Thillo uit Breda en M v.d Crommenacker uit Helmond. Voor Zeeland waren dat resp. Hetty Dixs- hoorn uit Goes en mej. I. Bakker uit Goes. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdagmorgen a.s. zal de KRO in de St. WillibrordiU'Sbasiiiek op namen van het Ba.S'iliekkoor maken, dat uitsluitend bestaat uit heren en van het Hulster Gemengd Koor. Beide koren staan o.l.v. Jo Ivens. De opnamen "zullen in het kader van de programmaserie „De zingende kerk" worden uitgezonden. De BRT zendt om kwart over vijf za terdagmiddag het tweede gedeelte uit van de opnamen, die enkele maanden ge leden in Brussel van het Hulster Ge mengd Koor zijn gemaakt. De wekelijkse hoogmisuitzending van de KRO gschiedf zondagmorgen vanuit de Hulster Basiliek De wisselende en vaste gezangen zullen worden uitgevoerd door het Basiliekkoor, dat o.m. een polyfone mis van de Itali aanse componist Lotti zal zingen. vonden in een van de zes wagons, waar uit de trein bestond, meeleven met de OP DE FOTO- beschouwende jury en met hun pupillen. d t De winnares kwam na enkele voor- Brill Zeeland hoog op de ronden uit de kandidaten naar voren. treeplank samen met de meisjes, Zij zal samen met de op de tweede en tlie tweede en derde eindigden in derde plaats geëindigden op 26 oktober de verkiezing. Uitgesproken: J. J. Spierlngs. aannemer, Rijnstraat 216, 's-Hertogen- bosch. Cur. mr. J. P. M. Hermans, Hint hamerstraat 88. 's-Hertogenbosch. Geëindigd: C. Sinke. exploitant van een constructiewerkplaats. Dorps straat 49, Krabbendijke. Door het verbin dend worden der enige uitdelingslijst.

de Stem | 1965 | | pagina 3