Zuid-Bev Na zeven dagen rijbewijs I UJ.qu met auto tegen boom I 1 ^wate een agent(e) FILMS Gebroket weer bt MIDDELBURG HULST GOES Goes wordt militanter OOSTBURG TRAINING ZUID I BEGINT Op nieui ipii rpapier voor uw -pen Vergadering ARKA-„oost" Axel r Voor rede vai Bosch-Optiek Kontakt lenzen Voor politierechter te Middelburg DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 Autotentoonstelling in vernieuwde garage Toch oliestook in politiebureau? Nieuw huisje voor brugwachter Leeszaal krijgt meer ruimte Dagblad De Stem Deelname in ratiobouw met andere gemeenten Burgerlijke stand Wachtmeester Bartelse 25 jaar politieman Melkhandelaren en kruideniers sluiten op dinsdagmiddag 2 ELECTRISCHE SCHRIJFMACHINES IN 1 Ruzie Gestolen brommer RIJNBERG'S Handelsbureau EXAMENS Winkeldiefstal Botersmokkel HEINKENSZAND Kruimeldief Onder invloa Tijmannen in Firma v. Dronkelaar en Buijze HOOGWATER Vandaag Morgen Raad Honteniss op excursie Met een druk op de knop liet loco burgemeester A. Berenpas gistermiddag twee kleine modellen Citroen te voor schijn komen, een uit 1921 en de nieuwste DS 21 Palace. Ze kwamen te voorschijn op twee smeerbruggen in garage Dijk- wel, waarop het oude en het nieuwe pand in beeld waren gebracht. Met die druk op de knop werd tegelijkertijd het nieu we bedrijfspand van de garage geopend Aan het bedrijf is tevens een BP-service- garage verbonden. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming wordt in het bedrijf op 15 en 16 ok tober een expositie gehouden, waar een volledige Citroën-collectie in de „1966- uitvoering" wordt getoond. Uit de klan tenkring ontving de familie Dijkwel een compleet interieur voor het directiekan toor. In de raadsvergadering van 20 septem ber kwamen er bezwaren uit de raad tegen 't. verstrekken van een krediet van f 12.000 voor een oliestookinstallatie in het politiebureau. B. en w. trokken toen hun voorstel terug. „Maar", zeggen zij, „na ampele overwegingen menen wij ons voorstel te moeten handhaven". En dus komt op 18 oktober het verzoek weer in de raadsvergadering. Souburg Deze week is er bij de kanaalbrug .in Souburg een begin gemaakt met de bouw van een nieuw brugwachtershuisje. Voor dat de bouwers hiermee konden begin nen, moesten eerst de slopers er aan te pas komen. De zwarte houten keet, die onder aan de spoordijk stond en werd gebruikt voor het opbergen van materia len, werd afgebroken. Op dezelfde plaats is nu de fundering gelegd voor een .nieuw domein van de brugwachter. Het gebouw wordt twee bouwlagen hoog. De beneden verdieping is bestemd voor opbergruim te. Daarboven komt de Souburgse brug wachter te zitten. Wanneer dit moderne gebouw geheel klaar is, wordt het oude brugwachters- huis afgebroken. Het verkeer, dat tussen de spoorlijn en de brug voortdurend in de knoop raakt, krijgt dan iets meer ruimte en de brugwachter heeft, eenmaal hoog en droog gezeten in het nieuwe huis een beter overzicht. De verhuizing van de brugwachter houdt niet direct ver band met de voetbrug, die rijkswater staat van plan is aan de bestaande brug over het kanaal door Walcheren te kop pelen. Het brugwachtershuisje was toch al aan vernieuwing toe. (Advefrtenrtae) Succes biljarters De H B.C.-biljar- ters hebben in Axel, in café La Pax bij R. Dieleman, schitterende prestaties geleverd. Deze wedstrijden stonden on der auspiciën van het district „Zeeuwsch- Vlaanderen. Hét is het eerste jaar, dat Zeeuwsch-Vlaanderen een eigen afde ling bezit. De finalepartij was geheel een Hulsterse aangelegenheid. Fr. Schelf hout en J Leeraert vochten in een nek aan nekrace uit, wie de sterkste was. Tenslotte kwam Fr. Schelfhout als triom. fator uit het strijdperk met een prach tig gemiddelde (11). De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen M. Verlinden uit Axel en R. Klaassen uit Sas van Gent. Het werd een bar slechte partij, waarin de ABC-er Verlinden aan het langste eind trok. De einduitslag luidde: 1. Fr. Schelf hout BBC 10 p. gem. 8,491. J. Leeraert HBC 6 p. gem. 6,575. 3. M. Verlinden ABC 4 p. gem. 5,814. 4. R. Klaassen S.v.G. 4 p. gem. 5,695. Doordat het ge middelde van Verlinden en Klaassen on der de zes ligt degraderen deze beide biljarters- Na afloop reikte districts voor zitter v. d. Heuvel uit Axel de prijzen uit. Fiets opgevist Uit de Binnen vest is door werklieden een damesfiets op gevist. De eigenaresse van het zo goed als nieuwe rijwiel is niet bekend. Schieting r— Bij G. Lybaart namen 35 schutters aan de schieting deel. De uitslag luidde als volgt: hoge vogel: V. de Vos, Hulst; le zijvogel: F. Schau- waert. Hulst; 2e zijvogel: A. Koemans, Kapellebrug. Meeste aantal kleine vo gels; F de Nijs, Hulst. Filmcursus Vrijdag 15 oktober 1965 zal de Instuif Hulst, Clinge, St.-Jansteen starten met de filmcursus. Deze cursus wordt gehouden in de kantine van het lyceum om 8 uur. Deze filmcursus be staat uit drie avonden. Vogelshow Op 6 7 november 1965 wordt er in Hulst een vogelshow gehou den van de Nederlandse Bond Vogel vreugd". Deze show vindt plaats in café ,,de Ster". Aan deze tentoonstelling is tevens een vogelverkoop verbonden om eventuele nieuwe vogelliefhebbers te ge rieven. Voor de winnaars zijn tal van bekers en medailles beschikbaar ge steld. De keurmeesters zijn: voor tro pische vogels: de heer De Heer uit Mid delburg; voor kanaries: de heer Kraak uit Terneuzen. St.-Jansteen 0 Jaar N.K.V.'er Zondag 17 okto ber a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat Jos Janssens uit de Puttingstraat lid werd van de lanbouwarbeidersbond „St. Deus Dedit" en de r.-k. Werkliedenver eniging. Vele jaren is hij bestuurslid geweest van de plaatselijke afdeling van de K.A.B, en hij is ook reeds 22 jaar bestuurslid van Herwonnen Levens kracht, waarvan 14 jaar voorzitter. Hij is een der grote pioniers van het sociale verenigingsleven geweest en heeft nu nog zitting in verschillende commis sies zoals de plaatselijke gemeentelij ke sociale werkvoorzieningcommissie en de commissie werkloosheidsvoorziening. Hij wierf ook 5 jaar achtereen 25 of meer leden voor het N.K.V. en ontving daarvoor van de landelijke bondsvoor zitter, de heer Middelhuis te Utrecht, het gouden ploeginsigne. (Van eeh onzer verslaggevers) De openbare leeszaal en bibliotheek wor stelt nog steeds met het ruimteprobleem en, gezien het jaarverslag over 1964, zelfs meer dan voorheen. Door een extra rijks subsidie konden 2608 boeken worden aangekocht tegen 1516 in 1963. Er bestaat evenwel een gegronde hoop dat een ruimte op de eerste verdieping nu spoe- dig ter beschikking komt. Deze zal wor den ingericht als kinderbibliotheek, ter wijl de ruimte beneden als leeszaal zal worden ingericht. Evenals in vorige jaren steeg ook in 1964 het aantal lezers weer, van 1972 in 1963 tot 2075 in 1964, waarvan 944 jeugd leden. In 1964 werden 42.181 boeken uit geleend aan volwassenen tegen 38.613 in 1963. Voor de jeugdafdeling bedroegen deze cijfers 18.217 tegen 17.198, in totaal een stijging van negen procent. Het leeszaalbezoek in de volwassenen afdeling liep iets terug, 3770 in 1964 te gen 4301 in 1963. Het, leeszaalbezoek in de jeugdafdeling steeg daarentegen met 355 (1963: 1418, in het verslagjaar: 1773). Opmerkelijk is dé lezersbelangstelling voor aardrijkskunde (na die van romans natuurlijk: 28.876). met 38 meer dan vo rig jaar werden er liefst 2646 geografische boeken uitgeleend. Geschiedenis is met 2567 de volgende belangstellende. Gods dienst en wijsbegeerte staan met 558 en 513 nog lang niet onderaan. Onderaan staat: krijgswetenschappen: 26. Toch moet Goes wat krijgshaftiger geworden zijn vorige jaren werd geen enkel krijgswetenschappelijk werk uitgeleend. -Dagblao vooi Z.eeiar,o KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaarderen: Steenstraat 14. 1'eletooD 2377. Huist voor Walcheren en óulil- Beveland: Kiokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. OB U(}1 L. K. M DE JONl. teL 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeevwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEHS tel 2377 Hulst privé 1572 Hulst Redacteur oooi West-Zeeuwse ti- V laanderen 3. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburs teL 01170-2991 RayonbetieeTaer voor Zuid-tSevelann en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prfls voor 'osae advertenties oestemr voor de editie Zeeland t 0,13 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen es t' mm gewone advertenties BH eontracl aanzleni'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder t L— elke regel meer f 0,29. Als één regel gelde 25 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1.60 en f 9.90. BI) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. Borssele Maandag 18 oktober wordt een open bare raadsvergadering gehouden in het gemeentehuis. B. en w. stellen de raad o.m. voor, een krediet van f 4200,- te verstrekken voor de aanschaf van 450 nieuwe huisvuilvaten. Gesproken zal ook worden over een bestemmingsplan i.v.m. artikel 21 van de inmiddels in werking getreden wet op de ruimtelijke ordening. De raad zal worden voorgesteld, de heer M. F. Boogert, administrateur van het gemeentelijk waterleidingbedrijf eervol ontslag te verlenen. De liquidatieperiode van het bedrijf loopt ten einde. B. en w. stellen voor, met de gemeen ten 's-Heer Arendskerke, 's-Heerenhoek, Heinkenszand én Ovezande, een gemeen schappelijke regeling aan te gaan voor afvoer van riool- en afvalwater naar de Westerschelde d.m.v. een persleiding. Op de agenda staan tenslotte enkele vragen van het raadslid A. van den Ende vermeld, die ter bespreking worden ge bracht: deelname met andere gemeenten in de ratiobouw; aansluiting uit de rich ting Borssele op de nieuwe Sloeweg en een ontwerp bouwplan aan Monsterweg- Oostsingel. Geboren: Francisca dv P v-:n Hove— Claeijs, Hendrik zv J A Kerkhovede Regt, Monique dv A Goudzwaardde D^eu, Jacobus zv B W Verhelstvan Hoorn, Christianus zv J van den Boom— Elich, Cornelia dv J van de Parelva, Nieuwenhuijzen, Sasja dv L A Nobels- Wilgehof, Michiel zv C E van de Ven Descendre, Ellen dv A F van Lierop Koeman. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: B P de Munck, 21 jr., en W C Bliek, 20 jr. Overleden: Jan Tramper, 83 jr., Pieter Kloosterman, 86 jr., Johannis Kok, 78 jr., Adriaan Beulens, 78 jr., Jan Allewijn, 78 jaar. Kapellebrug Voetbalwedstrijd Ter gelegenheid van de kermis zal zaterdagmiddag a.s. een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen oud-voetbalspelers van Kapelle. brug tegen een elftal van de plaatse lijke kousenfabriek van Roger Marckx. Naast een beker zijn er verschillende „bierrondjes" voor de winnaars beschik baar gesteld. De wachtmeester eerste klas der rijks politie, J. M. Bartelse, is op het gemeen tehuis gehuldigd vanwege zijn vijfentwin tigjarig ambtsjubileum. De jubilaris heeft sinds 12 jaar Oostburg tot standplaats cn diende daarvoor te 's-Heerenhoek cn Hoedekenskerke. De officiële bijeenkomst ging voor een gedeelte in mist op, om dat de vertegenwoordiger van het pro vinciaal commando, officier eerste klas J. Ch. Warneke uit Middelburg, slacht offer was van een gestaakte veerboot- dienst. De verdiensten van jubilaris Bartelse kwamen niettegenstaande voldoende tot uiting. Groepscommandant J. K. Hariot noemde hem een kundig en collegiaal politieman. De heer Bartelse, die op sportgebied vele lauweren heeft geoogst, werd namens het personeel verrijkt met uitrustingsstukken voor de visserij. Bur gemeester J. L. van Leeuwen van Oost burg wees op de goede samenwerking tussen de gemeente en politiekorps, noem de de zilveren politieman een werklustig iemand en overhandigde hem een kist sigaren. Eenzelfde cadeau was er van burgemeester M.J. Verbrugge van Wa- terlamdikerkje. Wachtmeester J. Vogel uit Terneuzen feliciteerde namens het hoofdbestuur en de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Rijkspolitievereniging Een geschenk onder couvert was het stof felijk blijk van waardering. Mevrouw Bartelse werd in de loftuitingen betrok' ken en kreeg planten aangeboden. In het jeugdcentrum kreeg de huldiging 's avonds voor de collega's nog een ver lengstukje. De plaatselijke kruideniers en melk handelaren hebben, na de slagers, nu ook besloten om een gezamenlijke sluitings- middag in het leven te roepen. Beide ca tegorieën zullen hun deur voortaan op dinsdagmiddag na 1 uur gesloten houden. De bakkers doen dat op donderdagmid dag, terwijl de kachelzaken voortaan de gehele zaterdag gesloten zullen zijn, Westdorpe E.H.B.O. viert derde lustrum De r.-k. E.H.B.O.-afdeling „St-Raphaël" viert op zaterdag 30 oktober a.s. haar vijftienjarig bestaan. Door het bestuur is reeds een feestprogramma samenge steld. Ook de echtgenoten of verloofden van de leden worden bij de feestvie ring betrokken. In het verenigingsge bouw volgt 's avonds een optreden door een dans- en cabaretgezelschap uit Ter neuzen. Muzikale avond Naar verluidt be staan er plannen tot het organiseren van een muziek- en zangavond door de mu ziekvereniging „Eikels worden bomen" en het gemengd koor „Crescendo". Volgens voorlopige afspraak bullen bei- de eerst afzonderlijk concerteren, waar na een gezamenlijk optreden volgt, IJzendijke Raadsvergadering De raad der ge meente nam het voorstel aan om de gunning tot het slopen van de woningen aan de westzijde van de Zuidstraat voor een bedrag van f 3550,- door de firma Sturm en Dekker te Oostkapelle te doen uitvoeren. Maandag 18 oktober zal er reeds een begin meee worden ge maakt. Het voorstel tot het wijzigen en ver vangen van een gedeelte bovengronds elektriciteitsnet langs de provinciale weg door kabels, ontmoette zoveel ge argumenteerde tegenstand van de heer Pr. van Hijfte, dat dit voorstel tenslot te met algemene stemmen werd verwor pen. Een drietal begrotingswijzigingen gin- gen z.h.s. onder de hamer door, waar na de heer J Cornelis in de rond vraag nog aandacht vroeg voor de sub sidie ten bate van het Wit-Gele Kruis. RAAMSDONKSVEER Evenals vorig jaar vindt ook dit jaar weer een training plaats van geselecteerde spelers van het district Zuid I KNVB zaterdagvoetbal. Gedurende zes avonden zal men op het TSC-terrein te Oosterhout bijeenkomen onder leiding van oefenmeester S. Beuk uit Dordrecht, die ook het Gorkumse SVW traint en voorheen trainer van Good Luck was. De eerste training vangt aan op maandag 18 oktober. Dat men reeds vroeg in het seizoen be gonnen is, ligt in het feit dat de districts- wedstrijden dit jaar plaats zullen vinden op 27 november te Rijssen, waar Zuid naar alle waarschijnlijkheid dan uit zal komen tegen West. Deze groep omvat het Brabants gedeelte, voor de groep Zeeland wordt uitgezien naar een trai ningsmogelijkheid te Bergen op Zoom of Goes. Uit deze twee groepen zal dan het elftal gekozen moeten worden dat Zuid I vertegenwoordigt bij de districtswedstrij den. Voor het Brabantse gedeelte werden voorlopig de volgende spelers geselec teerd: P. Hartman en N. Wedage van Seolto; H. van Peer en J. den Rooijen van SSC '55; W. de Roojj en A. Vos van Sprang; IJ. van Straten van Woudri- chem; G. Hesterman van Altena; K. van Veen van Roda Boys; M. Hommel en J. Snijders van Good Luck; J. Polak van Zwaluwse Boys. Aan deze groep zullen nog enkele spelers toegevoegd worden. Kapelle A.N.W.B. prnpaganda-avond lil ho tel „De Zwaan" werd door de A.N.W.B. een propaganda-avond gehouden. Er was slechts matige belangstelling. Burge meester van Suylekom wees in een welkomstwoord op het belang van de A.N.W.B. en het nuttige werk dat deze bond doet. Verder werden vóór de pau ze een drietal films vertoond over de activiteiten van de A.N W.B. en na de pauze een tweetal toeristische films. In de zaal was een expositie ingericht van bondsuitgaven. Om de damtitel Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapel le werden deze week weer een aantal wedstrijden gespeeld, met de volgende uitslagen: I. op 't Hof - Chr Korstanje 2-0, J. de Neef C. Sulsters 0-2, C. Blan- Vrie J.C. van Liere 0-2, C. van Liere - kenburgh K, de Koeyer 1-1, H.A. v.d. J.A. v.d. Moere 2-0. (Advertentie) MIDDELBURG Zeven dagen in het bezit van een auto, zeven dagen in het bezit van een rijbewijs en dan tegen een boom. Gevolg: auto total-loss. Dit overkwam de 21-jarige construc tieschilder J. D. uit Vogelwaarde op 6 augustus 1965 te Clinge. Hij had dezelfde dag 5 glazen bier gebruikt, had daarna zijn vrienid in zijn auto doen plaatsnemen en was vervolgens met veel te grote snel heid in de richting van zijn woonplaats gereden. Hij vloog uit de bocht en raakte een boom. Zijn vriend werd tamelijk ern stig gewond. Hijzelf kwam er ook niet zonder kleerscheuren af. Zijn auto kon naar een autokerkhof, en het rijbewijs werd ingenomen. De politierechter wees hem er op dat hij toch wel hoogst roe keloos had gereden. Ook vroeg hij hem waarom hij de bloedproef had geweigerd. D. weet het gebeurde aan het feit, dat zijn vriend hem vroeg hoe laat het was. Hij wilde al rijdende de binnenverlich- ting aansteken en vloog toen uit de bocht. De officier vorderde 14 dagen onvoor waardelijk en 1 jaar ontzegging met af trek. De politierechter maakte er 1-week onvoorwaardelijk van en eveneens 1 jaar ontzegging met aftrek. De 23-jarige Rotterdamse machinist J. C. W„ thans onvindbaar, moest verschij nen omdat hij op 12 juli 1965 in een ca fé te Goes, na eerst ruzie te hebben ge zocht, de caféhouder G. M. S, opzettelijk in het gezicht had geslagen, waardoor diens bovengebit brak. Bovendien ver nielde hij een caféstoel. Hij was niet ver schenen. Wél verschenen waren de café houder S. en de getuige M.. ook een Goesena-ar. Nadat beiden het hunne had den verklaard, vorderde de officier tegen de afwezige verdachte W. veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en 40 gulden boete of 8 dagen en hij achtte de civiele vordering a 90 gulden voor toewijzing vatbaar. De politierech ter was het daar geheel mee eens en von niste conform. De 24-jarige Axelse kantoorbediende P. W. R., wilde op 23 mei 1965 naar een wielerkoers te Bo9ch.kapelle. Zijn brom fiets was echter stuk, dus moest hij een ander vervoermiddel hebben. R. zag een andere bromfiets staan en reed hiermee weg zonder toestemming van de eige naar. Hij reed echter met deze brommer tegen een auto en moesit 12 dagen in een ziekenhuis vertoeven. Daarna kon hij drie maanden niet werken. Ik heb de auto niet gezien, was zijn verweer. Ik wil rekening houden met het tamelijk ernstige letsel dat verdachte heeft opge lopen, zei de officier en daarom 50 gul den vorderen of 10 dagen. De politierech ter waarschuwde verdachte nog eens en vonniste conform. Mogelijk door 2 iintinrich- tingen In 1 machine. Mot één vingerdruk, moeiteloos, zonder het steeds zo verve lende verwisselen van de linten, kiest u het lint voor de „gewone" brieven die toch al opvallen door het fraaie Triumph schrift, kiest u het lint voor dat extra „persoonlijke cachet" of voor reproductie. Zo'n meesterlijke Triumph- Electric - die zijn kwaliteit altijd schriftelijk bevestigt vraagt slechts N.B. Standaarduitvoering f1445.- Veel meer vertelt u (vrijblijvend) graag Noordstr. 78 Terneuzen Tel. 01150-2304 ■c HULST De heren P. van Es-broek en L. Polfliet uit Hulst slaagden te 's Gra- venhage voor het examen Internationaal Transport. (Advertentie) De 57-jarige C. L. uit Krabbendijke had op 29 juli 1965 in een zelfbedienings winkel te Goes allerlei winkelwaren weggenomen, zoals pakjes soep, zeep en dergelijke. „Het overviel mij ineens", zei hij. De officier wees er op, dat deze dief stallen 'steeds meer toenemen. In de gro te steden gaan de rechters er toe over om hiervoor alleen onvoorwaardelijke gevangenisstraffen te eisen. De officier eiste 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en bovendien 150 gulden boete of 15 dagen. De politierech ter gaf verdachte te kennen, dat bij her haling geen voorwaardelijke, maar on voorwaardelijke gevangenisstraf zal vol gen. Hij vonniste conform de eis. De 30-jariige Belg J. A. G. uit Maria- kerke, werd op 25 september 1965 buiten Sas van Gent gepakt, toen hij met een auto boter naar België wilde smokkelen- Er werd 500 kilogram boter inbesla-gge- nomen. Hetzelfde lot' onderging de auto, waarmee de boter werd vervoerd. Hij werd bijgestaan door mr. Brekelmans uit Bergen op Zoom. Hij haalde de boter voor zijn Belgische opdrachtgever Jero me. De leverancier J. P. F. P uit Sas van Gent had bij het inladen geholpen Hij werd bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse. De laatstgenoemde verdachte oefende nu een transportbedrijf uit. De officier zei. dat P reeds eerder een waar schuwing had gehad. De afspraak om de boter te leveren was in een cafe te Sas van Gent gemaakt. Beiden zitten al enige dagen in voorarrest en hebben al ver schillende niet eensluidende verklaringen afgelegd. De officier vorderde tegen ver dachte G. 3 weken onvoorwaardelijk en verbeurdverklaring van de inbeslaggeno- men boter en auto Tegen P. vorderde de officier 14 dagen onvoorwaardelijk met aftrek en 1000 gulden boete of 30 dagen Mr. Brekelmans vroeg invrijheidstelling van zijn cliënt en mr. P. C. Adriaanse vond dat een week voorarrest meer dan genoeg was voor zijn cliënt. Duizend gul den boete achtte verdediger teveel, gelet op de geringe hoeveelheid boter. De po litierechter wilde rekening houden met het feit, dat beiden niet als beroepssmok kelaars kunnen worden aangemerkt en veroordeelde de Belgische verdachte G. tot 2 weken met aftrek en verdachte P. tot 1 week met aftrek en 300 gulden boe- Voor zo spoedig mogelijk gevraagd voor bezorging en incasso van ons blad. GOEDE VERDIENSTEN HALVE DAGTAAK Inlichtingen: Dagblad De Stem, Kiokstraat 1, Tel. 01100-6252, Goes. te of 60 dagen. Hij gaf P. nog een ernsti-hebben gehad'\ zei hij, „doch de^eHtflJ ge waarschuwing. Daarna kon hij -naar huis gaan. Voorts werd een oude zaak behandeld tegen de 56-jarige Vlissingse pijpenleg- ger A. S. A. W. Hij had in 1961 van een maatschappij in zijn woonplaats, waarbij hij werkzaam was, op diverse tijdstippen goederen en ook een elektrische boor machine weggenomen. De boormachine alleen was al 200 gulden waard. De offi cier van justitie, mr. Lebre-t, gaf te ken nen, dat dit wel een oude, doch geenszins verjaarde zaak was. „Het andere mate riaal mag dan wel niet zoveel waarde sohe boormachine had wel een behoort! ke waarde". Hij vorderde 2 weken v»! waardelijk met een proeftijd van 2 Ju. en 150 gulden boete of 15 dagen. De» litierechter vonniste overeenkomstig. Doorgerede De 39-jarige chauffeur C. H. C. P, Koewacht was op 15 juli 1965 te Ten$ zen met zijn vrachtauto in botsing gei- men met een andere auto, die licht J schadigd werd. P. was echter "wegge den zonder zijn identiteit bekend te j, ken. Verdachte verklaarde niets gevoe] te hebben, maar was nog wel uitgesti ïlij geloofde niet in zijn schuld. De o. cier geloofde dit wel en vorderde 100 g den of 20 dagen. De politierechter i te er 50 gulden of 10 dagen van. Bij het lezen van het verslag betref fende de tijmannen te Hansweert en Wemeldinge ben ik helaas tot de con clusie gekomen, dat uw verslaggever (correspondent) zich zeer éénzijdig heeft laten inlichten en blijkbaar niet de moeite genomen heeft deze te con troleren. Tevens staan er vele onjuist heden in. Volgens mij heeft uw verslaggever dit meer behandeld als een „routine- verslag". Hij moet echter bedenken dat dit veel meer een (erekwestie" is voor de betrokkenen, die dit beroep reeds twintig tot dertig jaar uitoefenen, zon der dat er klachten over hun werk zijn gekomen. Om uw lezers een juist beeld te geven over deze kwestie, mag ik het vol gende opmerken: Allereerst wordt beweerd, dat de tjj- mannen zelf een tariefstelsel hebben ontworpen. Deze tarieven zijn echter vastgesteld door het „Centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart" (een overkoepelend orgaan van scheepvaart organisaties en vertegenwoordigers der grootste scheepvaartmaatschappijen) Verder wordt geschréven: „Rijkswater staat heeft alle qua leeftijd daarvoor nog in aanmerking komende tijmannen in de gelegenheid gesteld naar de func tie van sluisknecht te solliciteren." Ik mag hierbij opmerken, dat alle tijmannen, niemand uitgezonderd, hier voor in de gelegenheid zijn gesteld. Op advies van een oogarts zou tijman Stevense herkeuring hebben aange vraagd. In feite is het zo, dat toen deze tijman bericht kreeg dat hij was afgekeurd voor zijn ogen, de oogarts die hij daarna consulteerde verklaarde dat zijn ogen uitstekend waren. Daar om heeft hij op eigen initiatief her keuring aangevraagd. In het verslag wordt gezegd dat Rijks waterstaat gelijk heeft de tijmannen buitenspel te zetten, omdat „het beroep zijn tijd heeft gehad". Heel poëtisch gezegd, maar weinig met de werkelijk heid te maken. Zolang er geen voor zieningen aan de sluizen worden ge troffen, dat de schippers hun schepen (draden) zelf vast kunnen maken, zal het beroep van tijman niet zijn tijd hebben gehad. Met: „Zij zullen niet kunnen terug vallen op de door henzelf getroffen col lectieve voorzieningen", heeft uw ver slaggever volkomen gelijk om de dood eenvoudige reden, dat er helemaal geen zgn. .collectieve voorzieningen' door de tijmannen zijn getroffen (hetgeen he laas niet mogelijk was). Jammer genoeg getuigt het geheel vah weinig objectiviteit. Het verslag is te vens beledigend voor deze mensen, die geen „lijntje" (zoals het onderschrift bij de foto) vasthouden, maar dagelijks met zware staaldraden moeten werken en dan geen 48 uur per week, maar gemiddeld 70 a 80 uur en dat in weer en wind. Het was ook zeer interessant voor uw lezers geweest, te weten, hoe Rijkswaterstaat op dit moment met deze mensen „sjouwt". Van de ene keu ring worden ze naar de andere keuring gestuurd. Eén tijman werd reeds vijf maal gekeurd; zelfs een hersenonder zoek moest deze man ondergaan. De tijman die verklaarde: „Het lijkt wel of we voor astronaut worden gekeurd,' sloeg de spijker wel op zijn kop. Dit commentaar heb ik niet alleen ge schreven om een en ander recht te zetten en zodoende uw lezers een juist beeld van deze onverkwikkelijke zaak te geven, maar mag tevens een plei dooi worden genoemd voor de onrecht vaardige en allerminst verdiende be handeling, die deze mensen op dit moment ondergaan. Met dank voor de plaatsing. HANSWEERT H. C. STEVENSE Julianastraat 68 Naschrift redactie: Wat jammer dat de heer Stevense een en ander niet heeft gezegd toen onze verslaggever juist met hem een gesprek over deze aangelegenheid heeft gehad. Overigens: het feit, dat de tijmanncn gemiddeld 70 tot 80 uur per week op de sluizen staan, versterkt bij ons de mening dat het beroepvan tvjman, zoals dat op het moment in Hansweert en Wemel dinge wordt beoefend, z(jn tijd heeft gebad. De zaak tegen de Goese vertegen*#! diger J. M. werd verwezen naar de t ter-commissaris voor nader ondm„ M. had op 30 augustus 1965 met zijn stelauto te Kapelle over een hem vei- den toeristisch rijwielpad gereden enr toen dwars de Rijksweg opgereden.;] beschuldiging luidde: onder invloed e motorvoertuig besturen. De bloedpn wees 1.39 pro-mille aan. Hij had dive cafés bezocht. Bij een doktersonda werd hij direot in een ziekenhuis c men waar een ziekte werd ge... teerd, waarvan de verdachte zelf niet- wist, dat hij daaraan leed. Hij wel bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, F wist te bewerkstelligen dat er een a onderzoek werd ingesteld. (Van een onzer verslaggever!) AXEL Maandagavond zal de iltfl ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van/ ARKA een ledenvergadering houdeij „Het Centrum" te Axel. Op de staan een bespreking over de het jaarlijks congres te lanceren vb| stellen en de aanwijzing va digden van de afdeling voor het gres, dat op 26 en 27 oktober a.s. plan zal vinden te Den Haag. Tenslotte:] ook de feestavond, die dit jaar get den zal worden, ter discussie gesteld. (Advertentie) in grote verscheidenheid breng» de gezellige huiselijke sfeer Bij aankoop van 500— reiskosten voor 2 personen vergoei I ZUIDZANDE TEL. 01170—21511 TERNEUZEN: ZUIDL.4NDSTK. II TEL. 01150—3529 Morgen, zaterdag 16 oktober -1 weert 6.12 en 18.36 uur, Terneuzen en 18.01 uur, Vlissingen 5.12 en 17) uur, Wemeldinge 6.59 en 19.21 uur, I TERNEUZEN Luxor 20 uur Het wonder van he! ven, 18 j. GOES Grand 20 uur Politiepost Reei 18 jaar Prins van Oranje 20 uur Toneelui1 ring Centrum CADZAND-BAD Hotel De Wielingen 10 uur Stud® wijkverpleegsters Wit Gele K™ OOSTBURG Ledei 15 uur Schoolconcert LSC'I 19.30 uur Avondconcert L.S.O. 1 Markt 9-9.30 uur Standplaats schCj beeldauto voor borstonderzoek GENT Kon. Opera 19.30 uur Sissy KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Kalkoensckr-tl VLISSINGEN Alhambra 20 uur Politiepost I bahn, 18 j. Luxor 20 uur Larry Brennan I stand, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Voor wie de klok k-1 14 jaar ,„1 Electro 19.30 uur Operatie Honp^| 18 jaar SLUIS Balmorel 19.30 uur Verg. kath. 1 leden W.-Zeeuwsch-Vlaanderen KNS 20 uur Maria Stuart PLAATS TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel Theater VLISSINGEN, Alhambra VLISSINGEN, Luxor GOES, Grand MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro TITEL Wonder van het leven Tickle me Politiepost Reeperbahn Larry Brennan houdt stand Politiepost Reeperbahn Voor wie de klok luidt Operatie Hongkong KORTE INHOUD Levensloop van twee meisjes, waarvan het ene meisje gelukkig trouwt en het tweede aan abortus sterft. Elvis Presley komt al zingend tenslotte tot de verovering van het hart van een charmante gymnastieklerares. Semi-documentaire over het werk van de politie in de vermaaksbuurt St.- Eddie Constantine weet de verdwenen diamanten na de nodige strijd op te sporen. Zie: Vlissingen, Alhambra. Naar de bekende roman van Ernest Hemmingway over de Spaanse burger oorlog verfilmd. Door donkere straten en steegjes weet agent 077 het onontwarbaar lijkend raadsel tot een oplossing te brengen. WAARDERING De tegenstelling tussen goed en kwaad is in deze film te veel zwart-wit gete kend. De Japanse film is kennelijk wei met oprechte bedoelingen gemaakt. Regisseur Taurog heeft wel geprobeerd er het beste van te maken, wat hem evenwel niet geheel gelukt is. De goede wil om een onthullende do cumentaire over St.-Pauli te maken is Jurgen Roland niet overal gelukt. Bekende recept werd ook in deze film gevolgd. Zie: Vlissingen, Alhambra. Het talent van Hemmingway staat ook in voor de kwaliteit van de naar zijn werk gemaakte film. Ook hier weer het bekende geheim agenten-film-recept. KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting V. J. Thjjs 15 uur Kalkoenscbie™» CADZAND-BAD Hotel De Wielingen Studiedag wm pleegsters Wit Gele Kruis e" 1 maatschappelijke werkers KLOOSTERZANDE Willem Teil 13.30 uur Wildsd»- staande wip IJZENDIJKE Kermis Hof-zicht Dansen w- Alb. Groosman 15 uur SchietiHI gende wip KAPELLEBRUG C, de Kind Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Het wonder van a ven, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Tickle me, a.l. Kath. Kring Kaarting NKV ZUIDDORPE M. de Cock 14 uur Kalk«nsd»e VLISSINGEN „,-roostüif Alhambra 19 en 21 uur PolitieP05 perbahn, 18 j. i Luxor 19 en 21 uur Larry Be houdt stand, 14 j. GOES Et- Grand 19 en 21 uur Politiepo»1 perbahn, 18 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Operatie kong, 18 j. 1nlt lui: City 20 uur Voor wie de klos GENT Kon. Opera 20 uur Kaïsenty -V R. de Vos (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-HANSWEERT H( Bergings- en Transportbedrijf v. d. 1 te Vlissingen heeft het 1183 ton me binnenvaartuig „Adrianus", dat x week woensdag zonk voor de red« Terneuzen na in aanvaring te zijn men met liet 3300 ton£ Duitse vi schip „Tunis" gelicht. Om ongeveer kwart voor een 's dags had men het scliip dat in ruim nagenoeg doormidden bleek te zijn j ren, boven water. De eigenaar var| binnenvaartuig is de heer A. van j deren uit Hulst. De lichting geschiedde met behulp] vier bokken en acht trossen, die maa dinsdag en woensdag rond de kiel het schip waren gelegd. De dichte j dreigde nog als spelbreker te gaan geren. Men dacht er net over de liclj uit te stellen tot de volgende dag, de mist optrok. Men raakte slechts derhalf uur achter op het tijdschenj Het deerlijk gehavende schip is, gende in de acht trossen, naar de hl van Hansweert gesleept. De vier bo' KLOOSTERZANDE Woensdag gen a.s. zal de raad een korte vergade L houden in het gemeentehuis te Kloo j zande. Na afloop van de bij eenkomst; r om negen uur begint, gaan de vroede deren op excursie in de eigen gemel Op het programma staan bezoeken de uitbreiding van de veerhaven Fj polder, de coöperatieve zuivelfatl „Kloosterzande", die onlangs gehee gemoderniseerd, en aan het complex de n.v. Enkev te Walsoorden. HET enige meisje dat zich tijdens miss Bril-verkiezingen door niet: niemand heeft laten intimideren miss Brill Zeelandmej. A. Ba: Zij danste door de speciale ver zingstrein met een air van: Lek gratis rijden en je wordt nog he ken ook". De opmerking tussen ti Zeeuwen: „Had jij gedacht dat het zou worden?" werd ook indi\ door de winnares geuit. Mej. A. zen (16) verklaarde nldat de V kiezing nogal was meegevallen zij had niet gedacht als eerste eindigen. ZIJ had in tegenstelling tot miss B Brabant, wèl een antwoord klaar de vraag of zij aspiraties heeft mannequin te worden als zij de l delijke finale zou winnen. „Ik l het op mijn huidige beroep iiouc dat van verkoopster. Nee, im ouders zijn niet met deze trein ml gereisd. Ik ben met een vriendin komen. Hier in Rotterdam zijn wat kennissen van me, waarmee eerst de stad in ga om de miss i verkiezing te vieren. Vanavond ten we de viering bij mij thuis zellig voort". MEJ. Bazen was als enige van de k didaten in een laag uitgesneden merjurk gekomen. Ze zei het p' tig te vinden om die jurk te dra, maar zij verklaarde vervolg „Toen het vanmorgen zo mis' stond mijn besluit al vast, om in jurk aan de verkiezing deel te men". Tot slot van het gesprek seert zij even voor de fotograf „Hoe willen de heren het hebber vraagt zij speels en imiteert houd gen die zij in modebladen gez heeft. Als het oplichten van de fl lampen wat lang duurt trekt zij ei de wenkbrauwen op. Het is haar te zien dat zij denkt: „Een grapje leuk, als het maar niet te lang duu ALS mej. Bazen even de kans kr loopt zij samen met haar vrieri u>eg van het gezelschap organisat fotografen en journalisten. Met

de Stem | 1965 | | pagina 2