bank leeg Komt Floyd terug? Vondeiings voetbalclub in schulden gedompeld RUSLAND IN VIER JAAR NAAR TITEL RT-^j^^Llï'MEN I Tekort elk seizoen f 75.000 Motorcross schetst in de pits I? kan zélf een aarrente kiezen >erenleenbank LINKE PATER FLOYD PATTERSON Rolf Tibblin en Torsten Haltman drie punten vorstelijk Anne Vondeling Scaillet, Robert en Wiertz vreemde eenden modderpoel gieren Tot inkeer 1 Trouw aan ring 16 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 9 OKTOBER 1965 s spaarmogelijkheden aangepaste spaar- dat is precies wat ienbank u biedt: e aantrekkelijke n, elk met een eigen ergoeding over het ïgoed. Tot liefst t er eens over, welke iet beste bij uw ijkheden past. Bij de sank, een moderne met veelzijdige ne openstellingsuren ijke aandacht voor rfereeii it Boerenleenbank Eindhoven n dat geld niet terugbetaald. in nog slechts een ..licht geval' ?re José Carreno, beheerder van celonese onderneming, vluchtte naar Andorra, nadat hij hon- /oningzoekenden geld uit de zak ïad. Zijn bedrog beloopt 150 mu- etas. Net als een gangster ais ie bezit Carreno in Andorra een :e villa en belegde hij zijn k^P1" Frankrijk en Zwitserland. Wan- politie zo'n bedrieger te pakken vordt wel zijn naam gepubli- paar verder verneemt het pu- oit meer iets over de zaak- iedereen in Spanje weet, aai >'n onbeduidende naam kapitaaL organisaties schuilgaan, die sn met de noden van de ar- die het geleende geld tegen rente moeten aflossen, en bo de gedroomde flair hun neus :ien gaan. drileense pater AriaSj een i°n&' it vooruitstrevende ideeën. PJ* regelmatig in het socialistische 3blad ..Puebllo" (Het Volk) *r' waarin hij afzetterij, bedrog e es in de bouwwereld uit loet. Dagelijks ontvangt hij bri heel Spanje, met het verzoeK, telijke bij het Ministerie ee iordje te willen doen voor t 1de mensen, die al hun geld1 gebouwd huis verloren hebben. ;te nog een recent geval, waa - lagbladen géén gewag maakten- iwbedrijf in Madrid kreeg een Amerikaanse maatscnap- eresseerd was in een bepa3 iet omliggende terreinen aan a Sol. Tipgever en bouwbedW het samen eens, nemen e naar Malaga en kopen. van de notaris, voor 50 m ;tas (3 miljoen gulden) die te Een week later betaalde mse firma aan deze specuia ddelaars het dubbele bedra» Tiiljoen pesetas voor di4 (Van onze sportoorrespondent) NEW YORK Er zijn nu vijf jaren verstreken sinds Floyd Patterson naam gemaakt heeft, maar hy blijft in het nieuws. Opnieuw gaat de ex- wereldkampioen zwaargewicht een poging wagen de kroon te bemachti gen. Z(jn winstpunten, nadat hy twee- maai verslagen werd door Sonny Lis- ton, zijn overwinningen tegen Santé Amonti, Eddie Machen, Charles Po well en George Chuvalo. Er zitten ook nog mogelijkheden in tegen Er nie Terrell, Zora Folley en Karl Mil- denberger. Terug naar 1944. Toen was Floyd nog een bange, verlegen knaap van ne gen jaar. Als men toen een wed denschap van een miljoen tegen één had willen afsluiten dat deze jongen ooit wereldkampioen zwaargewicht zou kunnen worden, had geen enkele beroepsgokker er op in durven gaan. Floyd Patterson is dertig jaar gele den in Waco, Noord-Carolina, gebo ren en opgegroeid in het armelijke Bedford-Stuyvesantkwartier van Brooklyn. Hij is op twee scholen ge weest op de ene slechts negen dagen en op de andere gedurende enkele weken. De moeilijkheden die hij in zijn jeugd gehad heeft, zouden onder de misda digheid kunnen vallen. Hij heeft dan ook nog een tijdje in een opvoedings gesticht gezeten, doch hieraan heeft hij toch wel goede herinneringen. Hier heeft hy zijn eerste bokswedstrij den geleverd en ....gewonnen. Ook leerde hij er lezen en schrijven. Op 30 november 1956 toonde hij als bokser wat hy waard was en daarbij was het ook duidelijk te merken dat hij de achterbuurten voorgoed de rug had toegekeerd. Hij nam 't toen op te gen Archie Moore in een gevecht om de wereldtitel zwaargewicht. Toen dit gebeurde had hij al een ge weldig goede amateurcarrière ach ter de rug met als grote triomf een Olympisch kampioenschap. Zijn staat van dienst vermeldde bovendien 30 overwinningen in 31 profgevechten. Het was alleen Joe Maxim gelukt de voortdurende reeks van overwinnin gen te onderbreken, zij het via een Toen de indeling van de voetbalcom petitie voor het seizoen 19641965 be kend werd, was er een naam bij, die voor niet-Friezen onbegrijpelijk was: Cambuur. Voordat men er goed en wel achter «was dat deze club uit Leeuwarden kwam, stond Gambuur al volop in het. nieuws. De Leeuwar ders speelden meteen een hoofdrol in de tweede divisie, die bekroond werd met de promotie naar de eerste di visie. In één seizoen was de naam Cambuur gevestigd. Het zag er voor Leeuwarden voor '<t begin van dat eerste, succesvolle seizoen, somber uit. Het bestuur van de Leeuwarden se semi-profvereniging geloofde niet imeer in de mogelijkheid van een be taalde club in Frieslands hoofdstad. De club had een schuld van f 125.000 en wilde niet blijven sukkelen, zoals vele clubs in het betaalde voetbal. Goed of niets, vonden de Friezen; ter wijl het bestuur van Leeuwarden de juiste oplossing niet kon vinden, ging een actie-comité aan het werk onder leiding van de oud-KNVB-official J. aanvechtbare beslissing. „Maxim kon me echt niets leren", zegt Patterson, „en hy was toch kampioen geweest." Nu stond hij tegenover Archie, die er al een 156 gevechten op had zitten, waaronder die tegen Harold Johnson, Bobo Olson en een k.o.-zegetegen Rocky Marciano. Daardoor leken de kansen van Floyd maar bijzonder klein. Men wist echter niet, dat Floyd zich met veel yver en doorzettings vermogen naar deze beslissing had toegewerkt. Als hij niet aan het trainen was, dan bestudeerde liy films van Moore's vo rige gevechten. Als hy iets zag dat niet helemaal duidelijk was of onge woon, dan liet hij stoppen en werd het stuk nog eens afgedraaid. Toen hij in de ring stapte had de stijl van Moo re voor hem geen geheimen meer. Het gevecht vond plaats in Chicago's Colosseum. Floyd sloeg toe met een jeugdige overmoed en in de derde ronde kon Moore tot verbazing van duizenden alleen nog maar kijken en bloeden. Niettegenstaande een forse rechtse, die een forse snee deed ont staan boven Moore's neus, kwam er toch nog een vijfde ronde. Toen deze 2 minuten en 27 seconden oud was, ging Archie door een wrede rechtse plat en werd door scheidsrechter Frank Sikora uitgeteld. Floyd Patterson, de verguisde knaap die twaalf jaar daarvoor nog rondge zworven had in de sloppen en achter buurten, was nu bezitter van een der kostbaarste prijzen in de sportwereld, het wereldkampioenschap zwaarge wicht. Toch zou Floyd's heerschappij niet lang stand houden. Weliswaar verde digde hij met succes zijn titel tegen Tommy Jackson. Pete Rademacher, Roy Harris en Brian London, maar in de bladen verschen'en opmerkingen als „slappe wedstrijd", „verpulverd" en „papieren tyger" met steeds grote re frequentie. Floyd's eerste tyd als wereldkampioen eindigde even dramatisch als plotse ling op 26 juni 1959. Hij werd het slachtoffer van de Zweed Ingemar Jo hansson, die hem ln de derde ronde naar het canvas joeg. Zeven keer wist hij overeind te komenHetwas een demonstratie van hopeloze moed. die eindigde toen scheidsrechter Ruby Goldstein hem uiteindelijk naar z\jn eigen veilige hoek leidde. Op 20 juni 1960 had Patterson de moed om Johansson, die hem een jaar daar voor gewipt had, weer te ontmoeten. Hij had een grimmige vastberaden heid en er lag een koud licht in zyn ogen. Maar volgens de experts was het onmogelijk dat hy de titel zou terugwinnen. Ingemar Johansson kón niet verliezen. Geen Jeffries, Demp- sey of Louis hadden ooit de titel te ruggewonnen. Doch in de vijfde jronde bleken de be roepsgokkers fabelachtige bedragen verspeeld te hebben. Johansson, maar- nu als ex-kampioen, zat midden in de ring en probeerde verwonderd de sluiers voor zyn ogen weg te schud den. In 1961 poogde de Zweed de titel terug te veroveren, doch ging toen k.o. in de 6e ronde. Patterson verde digde daarna met succes zijn kroon tegen Tom McNeele, doch werd op 25 september 1962 onttroond door Sonny Liston, die ook het jaar daarop In Las Vegas de sterkere bleek. Zal Floyd Patterson voor de derde maal de wereldtitel der zwaargewich ten bemachtigen Het is moeilijk om daar een antwoord op te geven Vast staat, dat het voor Patterson niets nieuws is om voor verrassingen te zorgen. Fedidema en de huidige manager S. Westra. Men zag nog een kans om Leeuwarden voor het betaalde voet bal te houden en greep deze met bei de handen aan. Een dikke 125.000 toe schouwers woonden op het sport park Cambuur de wedstrijden bij in het eerste seizoen. Spontief waren de resultaten goed, financieel was mana ger Westra ook niet ontevreden, al gaven de cijfers nog zo'n ongunstige indruk: 400.000 scthuld en een te verwachten exploitatietekort van (f 75.000 voor dit seizoen. Menige club zou met zulke negaitieve cijfers het bijltje erbij neerleggen. Bij Cam buur hoeft dat niet want de club weet zloh gesteund door gemeentebestuur en door de bevolking van Frieslands hoofdstad. Bij de invoering van het betaalde voetbal nam ook Leeuwarden de gro te stap. Het ging roet de Friezen niet steeds even goed. fir waren de gebrui kelijke moeilijkheden, zoals het wel of niet aankopen van goede spelers van buiten Leeuwarden. De huidige mana ger Sietse Westra nam zelfs in 1956, toen hij in het bestuur van Leeuwar den zat, ontslag omdat hij spelers wilde kopen, maar geen steun van het bestuur kreeg. De versterkte de gradaties, ingevoerd om een eredivisie te creëren, werden ook Leeuwarden noodlottig. Men moest zich tevreden stellen met een plaats in de tweede divisie, waar de club behoorlijke prestaties leverde, maar toch steeds de boot miste. ln maart 1964 ging de kogel door de kerk. Het bestuur van Leeuwarden keek als een wielrenner uit de lage landen tegen een col van de eerste categorie op. Die niet te nemen berg was een schuld van 125.000 gulden aan particulieren, die het goed met Leeu- warén meenden, maar toch hun geld wel eens terug wilden hebben. Toen kwam de Friese trots naar boven: men wilde liever een goede, financieel krachtige amateurvereniging, dan een halfwas semiprofclub. Het is er echter niet van gekomen, want Sietse Westra richtte in overleg met het bestuur van Leeuwarden 'n actiecomité op met het doel het be taalde voetbal voor Leeuwarden te behouden. Het actiecomité ging aan het werk en moest drie zaken verwezenlijken. 1. De oprichting van de stichting Sportclub Cambuur; 2. Sanering van de schuld van ama teurvereniging Leeuwarden, waar voor Cambuur dan de semi-profs en de jeugdspelers zou krijgen. 3. Een gezonde financiële basis leg gen. door van overheid, bedrijfsle ven en particulieren financiële steun te verkrijgen om 'i elftal drastisch te versterken. Geen gemakkelijke opgave, maar het actiecomité slaagde. Zo werd vorig jaar de stichting in 't leven geroepen, met als voorzitter drs. A. J. A. Pran- ge. Dr. A. Vondeling aanvaardde de functie van vice-voorzitter en de he ren J. Carsouw, N. Hoekstra, dr. H. W. Hageman en A. Dam werden de leden. Als manager werd de heer S. Westra aangesteld. Dat de actie een suoces werd, is wel heel Ln het bijzonder te danken aan het gemeentebestuur van Leeuwarden dat met een bedrag van 30.000 gulden over de brug kwam 'om 'hette ver wachten exploitatietekort te dekken. („Een tekort dat we wel tot in lengte van dagen zullen blijven houden", meenit manager Westra). De subsidie werd alleen gegeven als ook uit par ticuliere bronnen eenzelfde bedrag op tafel kwam. Dat gebeurde, en bete kende dus een gift van 60.000 gul den, een vorstelijk geschenk voor de nieuwe stichting. (Van onze motorsportcorrespondent) Als we ons afvragen welke lan den in de komende jaren toonaan gevend zullen zijn in motocross, dan is het niet moeilijk Rusland als een der gegadigden te noemen. De fabelachtige opkomst van meer dere Russische sterren in zo kor te tijd is n.l. uniek in het moto- crosswereldje. Eerst in 1962 bij gelegenheid van de Zwitserse Grand Prix te Lausanne maakten de Rus sen hun debuut op de Europese cir cuits en in 1965 werd de Moskouse mecanicien Viktor Arbekov reeds wereldkampioen in de klasse met de meeste concurrentie n.l. de 250 cc. Niet minder dan 5 rijders uit dit land verzamelden bovendien punten voor het wereldkampioenschap in de ze klasse terwijl Igor Grigoriev aan vele rijders in de zware klasse mo- torcrossles gaf. Dit allemaal na am per vier jaar competitie in de we reldkampioenschappen. Zoals ge zegd verschenen de Russen in 1962 voor het eerst op een Grand Prix voor de lichte klasse. Het team be stond uit de rijders Grigoriev, Dezhinov en Kaduchkin. Hun ma chines waren Tsjechische Eso's. ln de rennerskwartieren werden de Russen als vreemde eenden be keken en behandeld. Het legertje vrijbuiters waaruit de de motorcrossko lonie grotendeels bestaat begrepen niet goed wat deze Russische jon gens hier kwamen doen. De stren ge discipline en de voortdurende aan wezigheid van een leider bevorderde niet het contact met de andere rij ders. Bovendien hadden dezen al vaak moeite genoeg om zich met handen en voeten verstaanbaar te maken voor hun niet landgenoten, zodat ze helemaal geen behoefte gevoelden en bovendien van genoemde lichaams delen te kort zouden komen om ook nog een babbeltje te maken met de Russen. Grigoriev bad de ei genaardigheid nu en dan met een schetsboek in het rennerskwartier rond te scharrelen en maakte prach tige tekeningen van de Greeves en Husqvarnas. Dave Bickers en Torsten Hallman lieten hem rustig zijn gang gaan en bekeken van op een afstandje hoofdschuddend de ijverige Rus. Het zou nog wel lang duren, meenden ze, voordat ze hun machines extra de sporen zouden moeten geven om zich deze jongens van het lijf te houden. Die tijd kwam echter eerder als ze dachten. Reeds enkele maanden later in de Grote Prijzen van Nederland en Po len klopten de jongens van achter het ijzeren gordijn bescheiden aan het'venster. Onze landgenoot Frits Selling wist in Bergharen Grigoriev nog juist te kloppen voor de derde plaats. Dezhinov en Resyteniks leg den in Polen beslag op de derde en vierde plaats achter Smith en Lamp kin. Het Poolse circuit was door de vele regen in een modderpoel her schapen zodat, onder zeer ongunsti ge omstandigheden moést worden ge reden. Een jaar later verschenen de Russen aan de start van de Franse Grand Prix met nieuwe C.Z.- machines. Er was bovendien een nieuwkomer in hun gezelschap n.l. Viktor Arbekov die echter dit jaar nog geen potten zou breken. Dat deed wel de ervaren Grigoriev. Hij werd in 1963 viermaal tweede en eindigde voor het wereldkampioen schap op de derde plaats. De stem ming in de rennerskwartieren ver anderde. Men begreep dat deze Rus sische jongens binnen enkele jaren in staat zouden zijn de stevig ge vestigde bolwerken van de Engel sen en Zweden aan diggelen te rij den. In 1964 nam Arbekov de plaats als beste Russische rijder van Gri goriev over. In de Grote Prijzen achter het ijzeren gordijn, waar de Russen zich vanzelfsprekend beter thuis voelden, deed hij zelfs reeds een gooi naar de overwinning. Zo nam Arbekov in de Tsjechische Grand Prix resoluut de leiding en aangemoedigd door 80.000 Tsjechen, jawel tachtigduizend behield hij deze tot enkele ronden voor het einde. Als gieren stortten Robert, Hall man en Bickers zich toen op de kleine Rus en verdeelden de eerste drie plaatsen. Minuten lang stonden ze aan de finisch na te hijgen van de geleverde inspanning waartoe Ar bekov hen gedrongen had. Zij wa ren gewaarschuwd. Na in Oost- Duitsland voor de eerste maal in de motorcrossgeschiedenis een Rus sische overwinning te hebben ge-i boekt eindigde Arbekov op de der de plaats in het wereldkampioen schap na Joël Robert en Torsten Hallman. Grigoriev werd vierde en Gunnar Draugs achtste. 1965 bracht de Russen aan de. top. De openings- Grand Prix in Spanje werd nog geen succes maar reeds in Italië behaal de Arbekov zijn eerste van de vijf overwinningen die hem de wereldtitel opleverde. Hier bleef het echter niet bij. Het bedrijfsleven leende 124.000 guliden aan Cambuur, welk bedrag door het gemeentebestuur werd verdubbeld. Van dit bedrag werd eerst 125.000 gul_ den uitgetrokken voor de schuld van amateurclub Leeuwarden. Met de rest van het geld ging manager Wesitra woekeren. Met een mimimum aan fi nanciën werd een maximum aan aan kopen gedaan. Toen was het geld schoon op. En Camibuur begon aan de competitie. De Leeuwardense club kwam vrij vlot aan de kop en stevende regel recht op het kampioenschap af. Ver volgens werd de promotiewedstrijd tegen DFC gewonnen en de pas een jaar oude stichting kon meteen gaan feestvieren. Hert feest was nog maar net afgelo pen of manager' Westra sloeg weer aan het rekenen. Voor dit seizoen komt Cambuur weer op een exploi tatietekort van 75.000 gul. ten, waarbij begrepen zijn: de aflossing van de sculd en de rente. Dit tekort zal echter gedeeltelijk gedekt worden door de gemeente, die dit jaar meit 'n grotere subsidie dan 30.000 uit de bus zal komen en dat de eerstkomende ja ren zal blijven doen. Van particu liere zijde zal de rest van het tekort komen, zodat Cambuur, al blijft men altijd een „arme" club, zich geen fi nanciële zorgen zal hoeven te maken. Cambuur heeft het zelfs aangedurfd om een nieuwe lening aan te gaan. Er werd nogmaals 150.000 gulden ge leend. zodat Camibuur een totale schuld van 400.000 gulden heeft. Het geld was nodig vor nieuwe aankopen, want Cambuur verwachtte in de eer ste divisie een zwaar seizoen, wat tot nu toe aardig is uitgekomen. i,li Manuel Giudice. de trainer van ïn- dependiente, is van gedachten ver anderd: Na de nederlaag van zijn Argentijnse club tegen Inter Milaan in het duel om de wereldhegemonie bij de verenigingen had hij luid ver kondigd zijn ontslag te zullen nemen, want het verlies zat hem nogal hoog. Op dit besluit is hij riu echter terug gekomen en zo gaat Independiente het met zijn oude trainer weer pro beren om een gooi te doen naar de Ht-el 's werelds bes-te club. Hy werkt op de gemeente secretarie van Halsteren, een heerlijk rustig dorpje met een verrukkelijk stadhuisje uit 1633, vlak bij Bergen op Zoom. (De burgemeester is er, zo staat op een keurig geschil derd bordje te lezen, alleen op woensdag tussen 10 en 12 uur te spreken). Als je voorzich tig klopt op het glas-in-lood van het loket, vlak bij de zwaar eiken deur, komt als eerste barricade tot de hogere goden zijn enorme blonde kuif te voorschijn. Zijn naam is Wim Stols en hij telt, zoqls hij later vertelde, 21 jaren. Tot zover is de persoon van Wim in het geheel niet be langrijk, bijzonder, of aardiger gezegd even gewoon als u en ik. Wat hem echter in de kijker reed was zijn rol schaats, om precies te zijn een wedstrijdschaats, een super- licht geval met nylon of hou ten rollers en daarop beves tigd 'n gewone schaatsschoen. Per paar kosten deze schaat sen minstens honderd vijftig harde Nederlandse guldens. Wim is Nederlands enige hardrijder op de rolschaats. En deze unieke positie brengt voor deze jongen uit Bergen op Zoom vele moeilijkheden met zich mee. Vooral op het financiële vlak. Dat hij zijn materiaal zelf moet betalen dat is normaal, zegt hy. „Je kunt nu eenmaal niet ver wachten dat de bond (de Ne derlandse Rolschaatsbond), deze kosten voor zijn reke ning neemt". Ook al ben je een grote in het métier en ein dig je in de wedstrijden in België, waar deze sport dui zenden beoefenaren telt, nooit lager dan de derde plaats. Wel vindt Wim Stols, dat hij bij Internationale ontmoetingen zo nu en dan een vaantje moet hebben om uit te wisse len, dat zijn reizen naar Ma drid. herlijn en België niet helemaal voor zijn rekening moeten komen en dat de bond tenminste tijdens de wereld kampioenschappen hem een trainingspak moet lenen, een oranje met daarop in grote letters Nederland. En dat is niet onredelijk vind ik. maar zo niet de bond, die in feite het geval-Stols loodzwaar op de maag ligt. Voor een een ling maakt de rolschaatsbond met voornamelijk leden in de sectors van het kunstrijden cn het tolhockey, niet graag gro te kosten. De subsidie van de sporttoto is nu ook weer niet zo groot, al blijft het een heer lijk melkkoetje. OndéVtussen zit Wim Stols met de brokken en gaat zijn hardry-carrière figuurlijk ge zien niet op rolletjes. Wim, zijn zusje Addie rolschaatst ook en zij wil binnenkort eveneens op de hardrijderij overstappen, maakt zich grote zorgen. Hoe moet het gaan als binnen afzienbare tijd (al in februari) de wereldkampioen schappen in Argentinië wor den gehouden?, vraagt hij zich af. Wel gaan (en wie zal dat dan betalen) of niet gaan, ter wijl hij dit jaar op de wereld kampioenschappen in België een zo bijzonder goed figuur heeft geslagen. Op de één, vijf. tien en twintig kilometer be reikte hij in een groot inter nationaal gezelschap respec tievelijk de negende, tiende, elfde en dertiende plaats. En dat terwijl toch de anderen het voordeel hadden, c*at zij met meer ploegmakkers in de koers zaten. Met als winst punten dat er voor de kans hebbers door hun maten „ga ten" konden worden geslagen. De blonde Nederlandse een ling werd desondanks streng bewaakt, omdat men langza merhand zijn krachten gaat kennen. Toch zou het veel beter kunnen gaan als en dan komen de wensen aanrollen als van de lopende band bijvoorbeeld Wim Stols een goed trainingsschema werd gegeven door een met rol schaatsen vertrouwd oefen- meester. Op het ogenblik traint Wim wat ln het wild. Hij moddert maar wat Wat voor knaap is deze Arbekov eigenlijk. Zoals de meeste toprijders in de lichte klasse is hij van middel matige lengte en gewicht. Zijn con ditie is zowel lichamelijk als men taal als van een afgetraind atleet. Hij heeft de klassieke rijstijl van een Hallmann, nooit geforceerd en in volledige ballans met zijn machine. Zenuwen heeft hij vermoedelijk van huis uit niet meegekregen en hoe zwaar het circuit ook mag zijn, hij kent slechts een stand van het gas- handel n.l. geheel open. Joël Ro bert die toch niet voor een kleintje vervaard is, spreekt nog vol bewon dering over de prestaties van de Rus in de Grand Prix van Frank rijk te St. Quentin. Dit circuit be vatte enkele praktisch loodrechte af dalingen naar een dal waarin men, aldus Robert, gemakkelijk alle in woners van deze stad plus zijn kerk zou kunnen bergen. Arbekov ging echter telkens volgas over de top en „landde" enkele tientallen meters verder in de afdaling niet wetende waar precies terecht te komen al vorens hij weer vaste grond onder de wielen kreeg. Wereldkampioenen Tibblin en Hallman noemen hem een fenomeen sterker nog als Robert. Joel zelf is het daar niet mee eens en meent dat hij met iets meer ge luk zijn titel in 1965 zou hebben ge prolongeerd. 1966 zal ons leren wie gelijk heeft. Dit alleen al zal voor de komende wintermaanden voldoende stof tot discussie leveren aan de vele moto- cross-fans om niet helemaal in de winterslaap weg te dommelen tij dens de periode dat de crossmachi nes op stal staan en de vermoeide coureurs nieuwe krachten opdoen voor het volgende seizoen. een uurtje fietsen, wat lopen, sprinten en natuurlijk rol schaatsen op een pleintje in de buurt, waarzijn houten rol lers na een avondje trainen volkomen op zijn. En dat be tekent dan weer dat het trai ningsavondje hem 4,50 heeft gekost. (De nylonrollers kos ten zelfs nog meer en komen op een dertig tot vijfendertig gulden de acht. Dat beunha zen met de training heeft bo vendien nare gevolgen, zoals verrekte sri-reu. d'e een wedstrijd bijzonder hin derlijk kunnen zijn, en bles- De rolschaatsbond echter gaf niet thuis of hield zich in ieder geval angstvallig ach ter de gordijnen verscholen. Op de vele brieven werd niet geantwoord, ook telefoontjes hadden geen baat. En nu.....? Wim weet het niet. Hy wacht af en hoopt op een wonder. F,en wonder dat Argentinië Sugar Ray Robinson, die 26 vai zijn 44 jaren in de ring heeft gestaai is nog niet van plan de handschoe nen op te bergen. ,,Ik ben een bok ser en wat kan ik anders doen?" zei Robinson. Maar hij vertelde er al bij dat hij ook danser is, eer» filmspeler en nu ook nog een zanger en misschien een broadwayser. Robinson zat zo over de toekomst te praten in zijn kleedkamer nadat hij de 27-jarige Joe Walcott °P punten had verslagen. ..Boksen is mijn business. Dat doe ik het best. En ik ga er mee door." Na zijn partij in oktober tegen Peter Schmidt - Canadees weltergewicht- kampioen raakt het boksen toch even ov de achtergrond omdat hij twee films gaat maken, één in New York en nog één in het buitenland. Maar hij zei ook, dat hij verwacht nog lange tijd aardig zijn brood te kunnen .verdienen in (■»-> rjng tv

de Stem | 1965 | | pagina 17