Nieuw gebouw voor r.-k. opleiding gezinszorg FILMS Z.L.M.: redelijke prijzen voor groente en fruit FRUITFEE IN WENEN Aanleg Vogel waar de's sportpark vordert goed Feestelijke opening op Bouvigne te Breda Twee speelvelden ingezaaid MIDDELBURG VLISSINGEN Ensemble komt op 22 oktober GOES Gemeentepersoneel op excursie in hoofdstad Auto over de kop HULST OOSTBURG Dagblad De Stem TERNEUZEN Rechtzitting Walsoorden OLIFANT IN FAUTEUIL Glastuinbouw Arbeidsmarkt Zeeland Daling in vraag voor bouwvak Landbouwmuseum Terneuzen leert volwassenen timmeren Wilhelminapolder NIEUWE METHODEN IN BIETENOOGST BIJ DEMONSTRATIE ONONTBEERLIJK Firma v. Dronkelaar en Btiijze VAARDIGHEID Showcombinatie in Yerseke gestart Speelweide kan worden herschapen in ijsbaan Gestolen auto boven water Sluiskil zonder hotel accommodatie Afscheid ontvanger van Vogelwaarde EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 OKTOBER 1965 L.S.O.-concert Donderdag 14 oktober om acht uur zal het Limburgs Symphonic Orkest een concert geven in de Concert en Gehoorzaal. Onder leiding van Aindré Bieu en -met solistische medewerking van pianist Sas Bunge, wordit o.a. uitgevoerd Henkemans' Concert voor piano en strijk orkest en Van Beèthovens tweede sym fonie. Nutsspaarbank In de maand sep tember 1965 bedroegen bij de Stich ting Nutsspaarbank de ingelegde gelden f 1-335.782,94. De terugbetalingen be droegen f 1.577.181,45. Door dit ver schil van f 241.398,51 daalde het saldo tegoed aan inleggers tot beneden de f 26 miljoen n.l. tot f 25.834.249,53. Het optreden van teneelgroep Ensem ble, aangekondigd voor donderdag 21 oktober, zal plaats vinden op vrijdag 22 oktober. De organiserende Zeeuwse Volksuniversiteit deelt mee dat deze datum verschuiving plaats vindt i.v.m. stukkenkeuze. Ensemble zal een uitvoe ring geven van Noel Cowards Hooikoorts (Hay Fever) met o.a. Mary Dresselhuys Jan Retèl en Sigrid Koetse, (Advertentie) Het gezamenlijk personeel van gemeen, tewerken maakte een excursie naar Am sterdam. Twee functionarissen van „Stads ontwikkeling Amsterdam" gaven een le zing in de Zulöcrkerk, aan de hand van een aantal maquettes, toto's en kaartma teriaal. De theorie werd aan de praktijk getoetst met een bustocht door de nieu we stadswijken, afgewisseld met een be zoek aan Schiphol, Een boottocht door havens en grachten maakte het beeld van Amsterdam voor de Goesenaren volledig. Kapelle Om de damtitel Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapelle we,rden deze week weer een aantal wed strijden, gespeeld met de volgende uitsla gen: I op 't. Hof - C. Sulsters 2—0; C. Blankenburgh J.A.v-d. Moere 2-0 Chr. Korstanje J. de Neef 2-0- Raad komt bijeen Dinsdag 12 okto ber a s. om half acht 's avonds zal de raad in openbare vergadering bijeenko- nien- Op de agenda staat o.m. aanbie ding van de gemeentebegroting 1966 en de< begroting 1966 van het woningbedrijf; voorstel tot toekenning van premies voor woningverbetering; verlenging vah'p'acbt diverse përeeleri tuingrond' dn' verhuur van 25 Woningwetwoningen in het bouwplan Bruelis 1 te Kapelle. dat zijn de eerste woningen wan de ratio- bouw-Verder verhuur en toewijzing van- het pand Weststraat 5. 's-Heerenhoek (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK Op de Goese- straatweg te 's-Heerenhoek raakte door onbekende oorzaak een bestelwagen, ko mende uit de richting Goes, van de weg af en sloeg tot tweemaal 'toe over de kop. De bestuurder, de 21-jarige C. de J. uit 's-Heerenhoek liep enige voetbles sures op. nield. De auto werd volledig ver- Beiaardconcert Morgenmiddag zal mevrouw M. J Moerdijk van 17 tot 18 uur de beiaard van de basiliektoren be spelen. Bijenvolk Tot vrijdag 15 oktober is in het kantoor van de Nutsspaarbank in een doorzichtige kast een bijenvolk te zien. Het schouwspel is geplaatst in het kader van de wereldspaargedachte. De bank heeft er nog een wedstrijd in het raden van het aantal bijen aan verbon den. Winkeliersvergadering De plaatse lijke winkeliersvereniging houdt maan dag 11 oktober in zaal De Eenhoorn een algemene vergadering. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot het aannemen Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-V laarderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Buist voor Walcheren en 4uid-Beveland: Klokstraat l telefoon 6252 (J< >ES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE L1G1 L. K M DE JON tel. 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 G<ies Redacteur voor Óóst-Zeen wsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel 2377 Hulst privé ?572 Huist Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zutd-Bevelann en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor 'osse ad verten tl e£ bestemo voor de editie Zeeland 1 0.18 oer mir 1 mm ingezonder mededelingen 21' mm gewone advertenties Bij contract aanzien^ >ke rvductle „Kleintjes"? 3 regel* o1 tnindei t 1.— elke regel meer f 0,25. Als ééD regel gelde letter» en/oi leestekens BV Dlaatsmg ook in de Brabantse oplag* resp. 1 1,60 en t 0,30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. van nieuwe leden. Tevens zal er een ge dachtenwisseling gehouden worden over de vijfdaagse werkweek in de midden- standsbedrijven. Zoals bekend hebben vier Oostburgse slagers al besloten om voortaan maandag de gehele dag te slui ten. Concert. Onder auspiciën van de Z. V.U. zal het Limburgs Symphonie Or kest vrijdag 15 oktober in het Ledel- theater een concert verzorgen. In de middaguren is er een speciaal schoolcon- cert. Onder leiding van André Rieu zal het L.S.O. spelen: Ouverture Iphigénie in Aulis van Von Gluck, concert voor piano en strijkorkest van Henkemans met solistische medewerking van Sas Bunge, ,,Ik. Jan Mul" van Mul, symfonische variaties voor piano en orkest van Cesar Franck en tot slot de tweede symfonie van Beethoven. Bruiloft Het echtpaar Van. den Bos- Wesdorp is het middelpunt geweest van een gezellige gouden bruilof sviering. De jubilarissen, wonende aan het Jacob Catspark, zijn een halve eeuw geleden in deze gemeente getrouwd. Hun uitgebrei de kennissenkring maakte druk gebruik van de receptie. Felicitaties waren er ook van de burgemeester van Oostburg en mevrouw Van Leeuwen. Tafelkeuring Zaterdag 9 oktober wordt er in café De Wilde een tafel keuring gehouden, georganiseerd door de Konijnen- en Pluimveefokkersvereniging Oostburg, ter selectie van de jonge die ren. Het aantal inzendingen bedraagt 140. Als keurmeesters zullen fungeren de he ren P. Rodenburg uit Overschie en J. Domisse uit Middelburg. Aan deze tafelkeuring zijin vier aan trekkelijke prijzen verbonden, voor de grote, midden, kleine en dwergrassen. Politieel jubileum Hoofdagent W. Penne van de gemeentepolitie zal op 12 oktober a.s. zijn zilveren dienstjubileum vieren. In verband daarmee zal hij die dag om half vijf worden gehuldigd in de raadzaal van het stadhuis. Breskens E.H.B.O. Bij voldoende deelname zal de E.H.B.O. afdeling Breskens deze win ter weer een cursus houden. Door het bestuur zijn de grote bedrijven in Bres kens aangeschreven teneinde hun werk nemers aan te sporen voor deelname. Tijdens de gehouden vergadering werd besloten een leden, en donateurswerfactie te houden. Brommer in brand De bromfiets van de heer C. M. raakte in de Broodstraat door onbekende oorzaak in brand. De ijlings gewaarschuwde brandweer kon echter niet voorkomen dat de bromfiets totaal uitbrandde. Ons belang De winkeliersvereniging „Ons Belang" heeft in hotel Valk een al gemene vergadering gehouden. Voorzit ter A. v. Haneghem sprak zijn teleurstel ling uit over d^ gejinge opkomst der le den. Meegedeeld werd dét dë hetie t.b.v. de Stichting Visserïjdagen een netto winst van f 692.yoor de Stichting heeft opge- ^r^eht. B±j -*'de bestuursverkiezing ..deelde 'de VOörZitfér me.de, dat de heer de Hulster om gezondheidsredenen heeft moeten bedanken. Hij bracht de heer de Hulster dank voor het vele werk dat hij in het belang van de vereniging heeft verricht. Als blijk van waardering werd een kistje sigaren aangeboden. In zijn plaats werd gekozen de heer P- Dierkx Besloten werd om in de periode van 20 november t.m. 4 december de traditionele St Nicolaasactie te houden. Deze actie zal bestemd zijn voro de Stichting Visse rïjdagen en de chr. zangvereniging „God is mijn Lied". Vismijn Aanvoer vismijn in de week van 27 september tot 2 oktober: 33624 kg export garnalen; 1574 kg pellerii; 543 kg bot: 1495 kg schar: 1615 kg schol: 4206 kg tong: 22 kg griet: 90 kg tarbot: 147 kg rog: 1555 kg kabeljauw: 50 kg haai; 106 kg koon; 444 kg doorgedraaide vis. eerste speelavond bijna alle leden wel kom heten en enige nieuwe leden wer den ingeschreven. Er zal getracht wor den om een wat regelmatiger verloop in de competitie te krijgen. Speeltuincomité In hotel: Balmoral vergaderde het plaatselijk speeltuinco mité o.l.v. de heer M. J. Leenhouts. Eni- lopende zaken, die vlak voor de zomer vakantie waren blijven liggen werden af gewikkeld. Penningmeester J. van Nieu- wenhuize deelde mee, dat de inzame lingsactie vlot verlopen was, maar dat nog enige lijsten moeten worden afge wacht. Met dit laatstgenoemde beflastten zich enige comitéleden. Langdurig werd van gedachten gewisseld over de ex- ploitatismogelijksheden- Eerste prijs -7 De 11 jarige Eddy Driessens uit Sluis nam in België deel aan een accordeonconcours in het Bou- dewijnspark te Sint Michiels- Hij behaal de daar in zijn groep een eerste prijs eli kreeg als herinnering aan dit concours een beker meft oorkonde mee naar huis. In de algemene rangschikking werd hij als derde geklasseerd. BREDA In ons bericht over een verpleegster te Hulst die door het bel- stuur van het Liefdehuis aldaar ontsla gen is, is een foutje geslopen. Zij was na melijk niet zoals gemeld, tevoren ver pleegster geweest in het ziekenhuis te Hulst, maar leerling-verpleegster. Tractor ramde autobus In een bocht van de Mariadijk nabij Walsoorden kwam de landbouwer d. B. uitOssenisse met zijn tractor, waarachter een aanhangwa gen was gekoppeld, in aanrijding met een autobus van de Z.V.T.M., bestuurd door A. uit Axel. De bus werd door de aan hangwagen geramd en ernstig bescha digd. De oorzaak was, dat d. B. in de bocht onvoldoende uitweek. Persoonlijk letsel werd niet veroorzaakt. Kloosterzande Geen voorrang verleend Op het kruis punt MarijkepleinIrenestraat vond een aanrijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door J. v K. en een brom fiets bestuurd door R. K., beiden uit Kloosterzande. De oorzaak was, dat K. geen voorrang verleende aan de van rechts komende auto. Beide voertuigen liepen ernstigé schade op. terwijl K. eni ge vérwondingen had en over inwendige pijn klaagde. De politie stelde een on derzoek in. Kruispolder Vrouw gewond Nabij het kruispunt Remortelstraat—Lange Nieuwstraat te Kruispolder vond een botsing plaats tus sen een personenauto, bestuurd door C. uit Kuitaart, en een personenauto, be stuurd door W. V. uit Woensdrecht. De in de auto van V. zittende echtgenote liep vleeswonden op aan haar benen. De auto van C. werd licht en die van V. zwaar beschadigd. Sluis Competitie De biljartvereniging Krijt op tijd is weer met de biljart competitie voor leden gestart in café Bakx. Voorzitter F. Dusarduim kon de (Advertentie) Ja. doe dat na een drukke dag. Ga eens rustig als U thuiskomt in een fauteuil zitten met een Olifant. Eén of twee sprankelende, heldere, zachte Kom tot rust met 'n Olifant. Prima borrel. Proost! En eet smakelijk! (Van een onzer verslaggevers) GOES Op de vergadering van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, deelde de heer P. Dekker mee, dat de fruitoogst goed verloopt. Zowel in de groente- als in de fruitsector geeft ook de afzet reden tot vol doening. Uit binnen- en buiten land is er een belangrijke vraag, en de prijzen achtte hij zeer rede lijk. Uitvoerig werd de memorie van toe lichting op de landbouwbegroting 1966 besproken. Het bestuur was erkentelijk voor de verhoging van enkele begrotings posten in de landbouwsector, waaruit blijkt dat de nieuwe begroting de groot ste aandacht besteedt aan het structuur beleid. Wel werd aangetekend, dat deze verhogingen voor een deel een mee groeien betekenen met de kostenstijgin gen. Ook voor de landbouw zal de lasten verzwaring, welke aan alle Nederlanders wordt opgelegd, zijn consequenties heb ben. En daarbij werd vooral gedacht aan die belangrijke energiebron in de land bouw de olie. Waar de memorie van toe lichting spreekt over de prijsontwikke ling der agrarische produkten, vond men haar enigszins vaag. Hetgeen wel begrij pelijk werd geacht i.v.m. de situatie in de EEG. Het bestuur verwachtte, dat snel zou worden overgegaan tot nieuwe prijsbesluiten in de EEG zodra de poli tieke moeilijkheden zouden zijn opgelost. Over het rendement van het agrarische bedrijf sprak het bestuur zijn bezorgd heid uit. Dit in verband met de gehele nationale en internationale ontwikkeling en gelet op de te verwachten trend van kosten en prijzen. De commissie, door het bestuur inge- gesteld ter bestudering van de proble men bij de vestiging van glastuinbouw bedrijven, bracht in deze vergadering haar rapport uit. In een nota besteedde de commissie aandacht aan een aantal technische en dreigende planologi sche problemen bij de vestiging van kas- bedrijven. De nota geeft ook een beoor deling van de mogelijkheden voor de ontwikkeling van de Zeeuwse glastuin bouw. Het bestuur zal de nota aanbieden aan G.S. en aan de leden van de Pro vinciale Staten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De geregistreerde arbeidsreserve van mannen in de provin cie Zeeland vertoonde in september een stijging van 753 tot 779. Daarmee staat Zeeland met 12 op de duizend werklozen even boven het landelijke gemiddelde van 8 op de duizend. De Zeeuwse stijgine van arbeidsreserve houdt in de eerste plaats verband met het aflopende toeristensei zoen, waardoor in de horeca-sector min der personeel nodig is. Opmerkelijk is een daling van de vraag naar bouwvakarbeiders, zeker in verge lijking met de cijfers van september 1964 Toen stond de vraag op 401, thans op 262 De oorzaak moet gezocht worden in ra tioneler bouwen. waardoor met minder mensen- meer werk kan worden verzet. Door de opeenhoping van landbouw- werkzaamheden (aardappelen en bieten worden vaak tegelijkertijd gerooid) is de vraag hoger dan in augustus (33 in sep tember, 13 in augustus). In de bietencampagne is een enorme vraag naar niet-varend transportperso neel (107 tegen 31 in september 1964) en naar - zoals dat heet - levens- en genot- middelenbereiders (143, vorig jaar 17). De oorzaak: vorig jaar begon de bieten campagne pas eind september. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten nam toe van 167 in augustus en 158 in september 1964 tot 170 in september van dit jaar. De geregistreerde vraag nam af van 880 in augustus en 800 in sep tember vorig jaar tot 785 nu. De vraag naar vrouwelijk kantoorper soneel neemt nog steeds toe (46. in sep tember vorig jaar 34) Ook de vraag naar naaisters (waaronder de foundation-in dustrie) vertoont een stijging (194) in ver gelijking met vorig jaar (145). Dat is niet het geval met huishoudelijk perso neel (van 235 in augustus gezakt tot 211) Het is de huisvrouwen bekend dat het aanbod zo klein is (9) dat het weinig zin heeft, te vragen om huishoudelijk per soneel. Ten aanzien van de ontwikkelingswerk zaamheden van het ontwikkelings- en saneringsfonds was men van oordeel, dat algemene maatregelen waarvan verschil lende bedrijfsgenoten kunnen profiteren de voorkeur verdienen boven al te indi vidueel gerichte subsidies. De voorstellen die hierover werden gedaan omvatten o.m. de noodzakelijk geachte rentesub sidie met name voot bedrijfsovername binnen de familie en voor Investeringen in gebouwen. Op de veehouderij-middag, die in be gin januari zal worden gehouden, zal aandacht worden besteed aan de markt en afzetsituatie van vee en vlees. Besloten werd in februari weer een veehouderij- excursie te organiseren. In Zeeuwsch-Vlaanderen doen zich pro blemen voor bij de export van vee naar het buitenland i.v.m. de veterinaire eisen die in EEG-verband worden gesteld. Het bestuur van de ZLM ondersteunde het standpunt dat door de gewestelijke ge zondheidsdienst voor dieren wordt inge nomen. Algemeen voorzitter ir. M. Geuze heeft heel wat reacties ontvangen op zijn suggestie, een nationaal landbouw museum te stichten. Er zal nu worden nagegaan wat de mogelijkheden zijn. Het bestuur besloot een bijdrage te ver lenen aan de stichting Nederlandse Uien- federatie, het Zeeuws Studiefonds en aan de Zeeuwse deelnemers aan de volks hogeschoolcursus voor plattelandsjonge- ren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in de provin cie Zeeland gaat het Terneuzense centrum voor vakopleiding van volwassenen uit breiden. Tot nu toe moeten arbeiders die zich jn het timmervak willen omscholen naar Middelburg. Vanaf december komt daaraan een eind. Dan zal ook het cen trum in Terneuzen een volledige werk plaats omvatten voor bouwvakken en me taal. Op het ogenblik zijn zestig arbeiders in opleiding, in Middelburg en Terneuzen samen. In de wintermaanden zal dit aan tal tot honderd oplopen, aldus de ver wachting van het bureau. Binnenkort zal het bureau weer een actie openen, waarbij ongeschoolden en mensen uit de landbouwsector worden op geroepen zich te laten omscholen in een van beide Zeeuwse centrums. Er zijn nu zodanige voorzieningen getroffen, dat om scholing geen financiële offers meer vraagt van de cursisten. Vooral in de industrie neemt de vraag naar geschoolde arbeiders bo.e Het heeft voor ongeschoolden volop zin, aldus het districtsbureau, zich af te vragen, of het niet beter is zich te laten opleiden dan te besluiten als ongeschoolde naar elders te vertrekken. GOES Op 12 en 13 oktober zal in de Wilhelminapolder bij Goes een landelijke demonstratie worden gehouden van sui- kerbietenoogst. Naast het rooien van een normaal in handwerk gedund gewas, zul len machines ook een volledig machinaal gedund gewas moeten rooien. Ook diverse loswagens en hydraulische kipwagens zul len aan de demonstratie deelnemen. Het rooien van een volledig machinaal gedund gewas door diverse oogsfcmachines is een geheel nieuw aspect van deze de monstratie. Niet alleen voor ons land, ook voor vele Europese landen betekent dit een nieuwe ontwikkeling. Het ligt in de bedoeling, reeds tijdens de demonstra tie de resultaten bekend te maken van de uitvoerige waarnemingen die op deze dagen zullen worden verricht. Voor beide dagen geldt hetzelfde pro gramma: 's morgens wordt het regelma tige gewas gerooid en 's middags het ma chinaal gedunde gewas. Aanvang op bei de dagen om 10 uur. Om 16 uur volg* een nabeschouwing door of namens ir. P. Bakker Arkerna, rijkslandbouwconsu- lent voor landbouwwerktuigen. Als uitstel-datums voor de demonstra tie zijn 14 en 15 oktober vastgesteld. (Van onze verslaggeefster) BREDA Donderdagmorgen is in Breda het nieuwe gebouw van de r.-k. school tot opleiding van gezinsverzorgsters „Bouvigne" of. fideel geopend door mej. A. Schel- lekens, landelijk inspectrice van het sociaal-pedagogisch onderwijs, Mgr. H. Ernst, vicaris-generaal van het bisdom Breda wijdde de nieuwe school met woord en gebed in. De officiële opening werd o.a. bijge woond door wethouder W. van Boxtel, bestuur en directie van de „Stichting Bouvigne", leden van de diocesane .ge zinszorg, een groot aantal directrices van katholieke opleidingen uit den lande, leerling-gezinsverzorgsters en praktijk leidster, en andere genodigden. Mr. J. M. van der Meer, burgemeester van Steenbergen,droeg namens het be stuur van de „Stichting Bouvigne" het gebouw over aan het schoolbestuur. Hij deed dit, maar hij zei, in het volle be wustzijn, dat het gebouw bij dit bestuur in goede handen is. „Mocht het te klein worden dan zal de „Stichting Bouvigne' opnieuw de helpende hand bieden" was de belofte van mr. Van der Meer. Mejuffrouw A. Schellkens ging in haar toespraak evenals later mej. A. van der Horst even terug naar de tijd waarin met het zegenrijk werk van de gezinszorg een begin werd gemaakt. In 1930 riep mgr. Frencken een orga nisatie in het leven om de nood in veel gezinnen te lenigen en anderzijds om jonge meisjes een voorbereiding te ge ven op hun toekomstige taak als moe der in het gezin. „De vorming en oplei ding van deze meisjes is onontbeer lijk" aldus mej. Schellekens. Zij prees in dit verband het samenspel tus sen overheid en particulier initiatief waardoor een groot aantal opleidings instituten gerealiseerd konden worden. Op het ogenblik zijn in Nederland 24 scholen, n.l. tien voor r.-k., tien voor pro testants en vier voor algemeen onder wijs. De opleiding ligt thans op het middel baar beroepsniveau. De inspectrice was verheugd, dat zij giscteren op Bouvigne, waar de gezins zorg haar oorsprong vond, deze school mocht openen. Zij was ervan overtuigd, dat dit nieuwe gebouw vele voordelen zal bieden. Tot nu toe was de school voor gezinszorg gevestigdw in de gebou wen van de Stichting Bouvigne. Toen deze ruimte te klein werd om de uit breiding van de opleiding op te vangen ging het bestuur van de stichting over tót de bouw van een geheel nieuw ge bouw, gelegen aan de rand van het kas- teelterein. Het moderne, lichte en ruime gebouw geheel in stijl met de andere ge bouwen in de kasteeltuin dat enkele maanden geleden gereed kwam wordt verhuurd aan het schoolbestuur. Mej. Schellkens achtte het een groot winst punt, dat nu ook de huishoudschoolvak ken in eigen gebouw onderwezen kunnen worden. Voorheen moesten de meisjes voor huishoudelijk onderricht naar een (Advertentie) 'n Droom wordt werkelijkheid voor u Bij aankoop van 500. reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE Tel. 01170 2161 TERNEUZEN: ZUIDLANDSTR. TEL. 01150—3529 schoolgebouw aan het andere eind van de stad. Het belangrijkste von de in spectrice, dat de opname-capaciteit van de school nu belangrijk vergroot is, te meer daar op het ogenblik perspectieven vor deze sociale sector van dit speciale onderwijs zeer gunstig zijn, ook finan cieel door een grotere rijkssubsidie. ,,Een eigen klimaat, een eigen gebouw, een eigen pedagogisch verantwoord mi lieu zullen de opleiding zeer ten goede komen", was de mening van de spreek ster. Aan het slot van haar openings speech bracht zij dank aan het school bestuur voor het tot stand komen van de school. Daarnaast sprak zij haar waar dering uit vor de directrice en de on derwijsstag die zich in de oude huis vesting optimaal hebben moeten in zetten bij de opleiding van gezinsver zorgsters. Mgr. Ernst, vicaris-generaal van het bisdom Breda richtte zich in een korte toespraak tot de leerling-gezinsverzorg- sters: „Uw taak vraagt vaardigheid: te weten, te kunnen, maar vooral iemand te zijn, iemand te worden. Dat is nodig voor uw werk zowel als voor uzelf" aldus mgr. Ernst, die hierna met een kort gebed de school inwijdde. (Van onze correspondent) YERSEKE De Goese Showcombina tie is haar tournee met de najaars- en winter-modeshow gestart. Ditmaal in zaal Nolet te Yerseke, waar enkele honder den dames vijf manneqquins en drie he ren de mode zagen showen. In de dames kleding viel hoofdzakelijk de grote hoe veelheid bouclé stoffen op, met direct daarnaast de steeds meer in de waarde ring komende zuiver wollen stoffen. Ook gebreide kleding is „in", al dan niet toegepast by gehaakte mouwen en borst- stukjes. De herenmode zal strak zijn, in leuke en frisse dessins en combinaties. James Bond heeft zijn naam in deze kleding wel-gevestigd. Hij ondervindt echter con currentie van de tijdgenoten van Dickens en Thorbecke, met hun fraaie capes en leuke bolhoeden. In de dameshoeden is veel imitatie bont verwerkt. In de schoe nenmode is veel gewerkt met kleuren combinaties, terwijl de schoenen zijn voorzien van hoofdzakelijk vierkante neuzen en blokhakjes. Aan deze show werd meegewerkt door de fa. Berco voor de damesmode, fa. van Westen voor de herenmode, 't Parapluie- huis voor tassen én parapluies, Rial voor de schoenen, Eversdijk-Schrijver voor hoeden en shawls en Parfumerie Liberty voor de parfums en de make-up. Na Yerseke werd de show woensdag avond gebracht in het Dorpshuis te Ril- land-Bath, terwijl woensdag 13 oktober Goes aan de beurt is met een show in de Frins van Oranje. SCHIPHOL (ANP) De Zeeuwse fruitfee Dineke Wielinga (21) uit Goes is gisterochtend met twee jeugdige hof dames als charmante omlijsting met een uit 5 heren bestaande Zeeuwse tuinbouw- deilegatie van Schiphol naar Wener ver trokken voor een goodwill-reis naar Oos tenrijk. Zij zal in Wenen de Oostenrijkse president dr. Jonas een fraaie Zeeuwse fruitmand aanbieden. Bovendien heeft de missie 600 kg appels bij zich voor een bejaardencentrum in Wenen. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Er begint tekening te komen in de aanleg van het sport park te Vogelwaarde tussen de kerkdor pen Stoppeldijk en Boschkapelle. De twee hoofdvelden, die te zijner tyd ter be schikking van de y.v. Vogelwaarde zul- BIOSCOOP OOSTBURG, Ledel TERNEUZEN, Luxor GOES, Grand VLISSINGEN, Alhambra MIDDELBURG, City MIDDELBURG. Electro TITEL Mien Kampf Tickle me De dag na de invasie. Geen alibi voor moord Het einde van een gentleman Winnetou, het grote opperhoofd INHOUD Uit authentieke opnamen samengesteld levensbeeld van Adolf Hitler. Elvis Presley is in deze film een werk loze rodeo-rijder. Hij komt terecht op een als schoonheids-instituut ingerichte boerderij. De film geeft de situatie van de ge wone mens in oorlogstijd. Twee monteurs worden bij een inbraak gesnapt, welke ontdekking leidt tot moord. Een bejaarde bankier vlucht naar Ame rika en neemt een bokser in dienst om hem te begeleiden. Daarbij volgt een strijd om het bezit van het geld. Old Shatterhand maakt voor het eerst kennis met Winnetou. Beide mannen sluiten bloedbroederschap. WAARDERING Voor volwassenen een waardevol, men selijk document. Voor de rijpere jeugd zeer instructief. Middelmatig amusement. In het genre der oorlogsfilms een goed gemaakt exemplaar. Goede sfeertekening en een goed ge bruik van het landschap. Voor jongeren ongeschikt. Hard misdaadverhaal met voortreffelij ke fragmenten. Bont en beweeglijk schouwspel, met veel actie en veel spannende momen ten. len staan, zijn al ingezaaid, een groot ge deelte van de beplanting is al geschied en de volleybalveldcn (door o.m. de Vol leybalclub „Luctor" te Stoppeldijk) wor den gem&akt. Mogelijk zal liet hele com plex voor het seizoen 19671968 in zijn geheel in gebruik kunnen worden geno men. Het sportpark, dat het „trait d'union" tussen bebouwing van Boschkapelle en Stoppeldijk zal. vormen, wordt aangelegd door de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij op een stuk grond van on geveer 5 1/2 hectaren. De aanlegkosten zijn geraamd op f 450.000, Hiet complex zal bestaan uit twee speel- velden, één veld, dat ter beschikking van de scholen zal komen en nog een tweede speelweide, die in de winter onder wa ter kan worden gezet en gebruikt als ijsbaan, drie volleybalvelden en een aantal tennisvelden, waarvan de aanleg eerst volgend jaar zal beginnen. De plannen voor de bouw van de no dige gebouwtjes, waarin o.m. de kleed lokalen zullen worden ondergebracht, zijn nog niet ingediend. Het is mogelijk, dat de stichting ervan zal geschieden in samenwerking met de leden van de v.v. Vcgelwaarde, die in het nieuwe sportpark een passend onderkomen zal vinden? De voetbalvereniging is in twee seizoenen van de eerste klasse van de afdeling Zee land van de K.N.V.B. opgerukt naar de derde klasse van de K.N.V.B. en laat nu al duidelijk haar verlangen naar promo tie naar de tweede klasse blijken; het eerste elftal voert, met DOSKO en METO, de ranglijst in de derde klasse aan. De v.v. Vogelwaarde heeft momenteel maar een weliswaar uitstekend veld, dat onvoldoende accomodatie biedt, in Bosch kapelle ter beschikking. Het hoofdveld van het nieuwe sport park zal worden voorzien van een staan- tribune. Voor het sportpark zal parkeer ruimte worden gecreëerd. Met de aanleg van de parkeerterreinen, één voor auto's bussen en motoren en één voor fietsen en bromfietsen, is de Heidemij al begonnen. (Van een onzer verslaggevers) EEDE/HULST De gemeentepolitie van Eede heeft de personenauto, die ir, de nacht van maandag op dinsdag werj gestol enuit de garage achter de woning van de heer L. van der G. uit Hulst, on. beheerd langs de weg aangetroffen. De wagen was nog intact, maar er was geen benzine meer in de tank. SLUISKIL Sluiskil zit zonder hotel, accommodatie. Dezer dagen heeft hotel Meert aan de Kanaalweg-zuid de deuren gesloten. Het pand, waarin het hotel is gehuisvest, zal binnenkort worden alge. broken i.v.m. de verbreding van het ka naal van Gent naar Terneuzen. In Sluis kil waren vroeger ongeveer 50 hotelbed- den ter beschiking. De café's raken nu ook dun gezaaid. In het Terneuzense ge- deelte van Sluiskil zijn er nu nog twee cafe Beaa-rt en café De Krijger, die eer? daags echter ook met de aarde gelijk zul- len worden gemaakt. In de ijhaste toekomst zal een bier brouwerij een „paviljoen" bouwen op een stuk grond langs de invalsweg vanaf de nieuwe rondweg. STOPPELDIJK. De raad en het ge* meentepersoneel van Vogelwaarde zullen maandagavond a.s. half acht afscheid ne men van de ontvanger-ambtenaar ter secretarie E. de Theije uit Hulst. De heer De Theije treedt met ingang van 12 ok tober in functie als ontvanger van het Waterschap Hulster Ambacht. Van onze adverteerders NIEUWE SPAR-WINKEL TE AXEL GEOPEND De Spar-winkel van de heer De Vlssei de Noordstraat te Axel is geopend De zaak is ondergebracht "in het pand, vaar. in tot voor kort het bijkantoor van de Rotterdamse Bank was gehuisvest. Op een ontwerp van architect Steel uit te\ is liet pand herschapen in een moderne winkel. De nieuwe supermarkt is ruim en bijzonder overzichtelijk. Het publiek zal er snel zijn keuze kunnen maken. Bij de opening was de heer Baarens van de directie van de Spar aanwezig. De moeder van de heer De Visser be. gon 15 jaar geleden een Spar-zaak aan de Nieuwendijk. Vijf jaar later kwam de zoon in de zaak, die toen een onderko. men kreeg in een pand aan de Olivier, straat. BAARLE-NASSAU Kweekschool: Hoofdakte: A. P. Langeraert, Biervliet; G. F. T. Slock, Westdorpe; R. A. Veraert, IJzendijke Morgen, zaterdag 9 oktober Hansweert: 2.22 en 14.28 uur; Terneuzen: 1.50 en 13.53 uur; Vlissingen: 1.17 en 13.25 uur; Wemeldinge: 3.07 en 15,20 uur. TERNEUZEN Luxor Tickle me, a.l. DRIEWEGEN Gemeentehuis 20.15 uur Raadsvergade ring. GENT Kon. Opera 19.30 uur Rigoletto. GOES Grand 20 uur De dag na de invasie, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Patrouille der verdoem den, 14 j. Alhambra 20 uur Geen alibi voor moord 18 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Winnetou, het grote opperhoofd, 14 j. Electro 20 uur Het einde van een gent leman, 18 j. HELLESTRAAT L. Janssens 14 uur Schieting. OOSTBURG Ledel 20 uur De gele Rolls Doyce, 14 J. Kath. Kring 19.30 uur Bal. Du Commerce 19.30 uur Bal RKJB. VLISSINGEN Het Anker 10.30 uur Dag van de post zegel. Luxor 19 en 21 uru Patrouille der ver doemden, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Geen alibi voor moord, 18 j. MIDDELBURG Schouwburg 10 uur P.v.d.A.-conferen tie over „Zeelands taak en toekomst". Electro 19 en 21.15 uur Winnetou het grote opperhoofd, 14 j. City 20 uur Het einde van een gentle man, 18 j, GOES De Landbouw 14.45 uur Najaarsverg. Zeeuwse Dambond. Grand 19 en 21 uur De dag na de inva sie, 14 j. LAMSWAARDE Hon. Claessens 14.30 uur Bekerschie- ting. DE KLINGE Van Dyck 19.30 uur De grote McLin- tock. HULST De koning van Engeland 19.30 uur ÏU- ro visie. TERNEUZEN Luxor 20 uur Tickle me, a.l.

de Stem | 1965 | | pagina 2