Staatssecretarisleerling steeds meer middelpunt Verstek laten gaan bij BB-oefening: 2 weken cel KRITIS< CASINO ST! bij Z.V.TM. Officieren beëdigd te Middelburg I Verdrukte onschuld 2 BIJ 600 JAAR MIDDELBURGS Vakkenpakket Feest WALCHERE VLISSINGEN Burgerlijke stand Dagblad De Stem SEB. BLOMMAART GOES R.-k. Bejaardenbond Aanvoer winterappel weer begonnen E. Polfliet (Hulst) 25 jaar Zondagmiddag cyclecross in Moei beke-W aes T t t\ i /r *»-« L 1 »**v WEDGWOOD SAS VAN GENT Middelburgse politierechter Drank Luidruchtig Meineid Hulst en Axel trekken een archivaris aan TERNEUZEN LUCTOR voor al uw autobanden TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2467 Doktersdiensten Dierenartsen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgi en Maandag comment; DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 OKTOBER 1965 3 (Van onze correspondente) MIDDELBURG. „Gunst, ben j(j er ook, wat leuk." Dat was gis teren zo ongeveer de kreet van de dag tijdens de feestbijeenkomst van de 250 reünisten ter gelegen heid van het 600-jarig bestaan van het Middelburgs gymnasium. Om tien uur 's morgens werden de eer ste gasten ontvangen in de Middel burgse schouwburg. Steeds opnieuw „ontdekten" vroegere klasgenoten elkaar en werden handen geschud met oude docenten, 's Middags kwamen reünisten, leerlingen en leraren van het gymnasium bijeen om het 600- jarig bestaan van de school plechtig te herdenken. De bijeenkomst werd boven dien bijgewoond door staatssecretaris Grosheide van Onderwijs en Weten schappen, mr. J. van Aartsen, commissa. ris van de koningin in de Zeeuwse pro vincie, en burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg. Beide laatsten vergezeld van hun echtgenote. Burgemeester Drijber heette alle aan wezigen hartelijk welkom op dit jubi leum van „groot gewicht". Het speet hem dat de rector van deze school door ziekte het jubileum niet kon bijwonen. Staatssecretaris Grosheide noemde de 600ste verjaardag van het gymnasium een uitzonderlijk jubileum en nam deze unieke gelegenheid te baat om uitvoerig in te gaan op de eisen die de mammoet wet ten aanzien van het gymnasium stelt. In grote lijnfen schetste hij de vernieu wing die de invoering van deze wet voor dit schooltype ten gevolge zal hebben. Is het gymnasium nu nog de school voor het voorbereidend wetenschappelijk on derwijs, straks zal een tweedé volwaar dige school voor "dit onderwijs naast het gymnasium staan, nl. het zesjarig onder wijs zonder Latijn en zonder Grieks. De staatssecretaris wees ook op de ontwikkeling die aan de jang is waar door de leerling steeds meer in het middelpunt komt te staan. Spreker was ervan overtuigd dat een dergelijke ont wikkeling consequenties met zich mee brengt voor het leerplan. De binding van de leerling aan het vakkenpakket zou verminderen. Er zouden meer keu zevakken komen. De staatssecretaris zei dat er een voorstel is ontworpen om bij het eindexamen vijf vakken voor alle leerlingen verplicht te stel len en om hen daarnaast twee keuze vakken te laten kiezen. De staatssecre taris deelde perder mee dat het onder werp, wel of geen Grieks voor de leer lingen van gymnasia bij het bèta, uit voerig wordt besproken. De burgemeester dankte de staats secretaris voor zijn uiteenzetting en merkte op dat deze met geen enkel woord over een nieuw gebouw voor het Mid delburgse gymnasium had gerept. Ook de conrector van de school, drs. J. Schel lens, vestigde de aandacht op het school gebouw dat er volgens een van de aan wezigen eerder gammel dan eerbiedwaar dig uit begint te zien. „Maar," zei de conrector, „de gemeente doet heel veel voor deze oude school getuige de nieuwe verwarming, t.l.-verlichting en een nieuw verflaagje. Maar gelukkig," besloot drs. Schellens, „zijn er in het bejaarde ge bouw nog geen betreurenswaardige on gelukken gebeurd." Een van de reünisten kreeg htt wooyd, de heer N. J. de Voogd, oud-ambassadeur van Tokio. Haj wenste de betrokkenen succes met de plannen die in de maak zijn voor een nieuw schoolgebouw. Na mens de gymnasiasten sprak Frans Gos- ses, gevolgd door mr. P. van Empel, voorzitter van het comité „Zeshonderd jaar Gymnasium". Mr. Van Empel hield (Advertentie) Geboren: Peter, z.v. C. Kramer-Huis- zoon; Maya, d.v. F. de Beer-Stoelhorst; Adriaan, z.v. M. van Leersum-van Za len; Véronique, d.v. J van de Putte- Sturm: Hendrikus, z.v. H. Schipperijn- de Winne; Neeltje, d-v. C. Donze-de Smet; Francisca. d.v. W. Elve-Wattel; Marie, d.v. L. Paans-Meerman) Diana, d.v j. Ploegaert-Kersten; Tonny, z.v. A. Bootsgezel-den Outer; Jacques, z.v. D. Joziasse-Sanderse; Johannes, z-v. C. Stroo-Labrujere; Jolanda, d.v. C. de Noojjer-van Boxtel. Ondertrouwd: Th. Guilliet, 21 jr. en J. Pichel, 20 jr.; J. Post, 25 jr. en J. Reijnhout 19 jr.; E. Pleijenberg 25 jr. en S- Withagen 21 jr.; J. van Roo 20 jr. en G. Bakker 19 jr. Getrouwd: J. van Eenennaam en C. Weggers 18 jr.; S. Krulzinga en E. Sijn- ,ke 21 jr.; M. Duweyn en C van Calmt- hout 35 jr.; W. Brasser 41 jr. en C. Tissink 30 jr.; J. Bieze 28 jr. en A. Calon 22 jr.; C. Letzer 24 jr. en W. Zaal 22 jr.; P. Doreleijers 24 jr. en I. Bierenield 26 jr.;. L. Leijdekkqr 26 jr. en C. Woltering 22 jr.; L. Bergmans 23 jr. en J. vai. Akkeren 21 jr. Overleden: C. Belt-de Vüegher 62 jr.; L. Korteweg 64 jr. en H. Wisse-van Wanrooij 82 jr. Nieuw en St.-Joosland N.C.V.B. De N.C.V.B-, Afdeling Nieuw- en Sint Joosland hield haar ver gadering onder leiding van de Presi dente mevrouw Davidse. Spreker voor deze avohd was de heer Joh. Borrie uit Goes met als onderwerp „Verkeersveiligheid". De heer Borries vertoonde bovendien dia's. Als secre taresse van de afdeling werd gekozen mevrouw Minderhoud-Minderhoud. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaarderen: Stee ris trant 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren an Oulil-Heveland: Klok straat l telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Hxploilatie- voor Zeeland inspectie 'Zeeland F. DE UGI L. K. M DE JÜN(, teL 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oosi-Zeevwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 72 Hulst Redacteur ooot W est-Zeeuwsvh- V laanderen J. PETIT, v. Ustadestraat 41. Oostbure teL 01170-2091 Rayonbeheerder voor Zuid-Revelann en Walcheren K. MENU teL 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties bestemo voor de editie Zeeland t 0.18 oer mm 1 mm ingezonden: mededelingen 2V' mm gewone advertenties Bij contract aanzleni'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ol leestek ens Bf plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1.00 en i 0.30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. j Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE ook toestellen, die niet bij ons gekocht zijn, in een zeer modern f ingerichte werkplaats. r RADIO en T.V. J Bierkaaistraat 16, HTJLST Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres f De afdeling Goes van de r.-k. bejaar denbond heeft vergaderd in Slot Ostende. De opkomst viel wat tegen, maar dat kon worden toegeschreven aan het slechte weer. Medegedeeld wérd, dat volgend jaar weer een bedevaart van bejaarden naar Lourdes zal worden georganiseerd. Kringleiders Van Alphen uit Bergen op Zoom vertelde iets' over de onderhande lingen over de vakantietoeslag voor be jaarden. Hij gaf de aanwezigen de raad er maar niet te vast op te rekenen. De minister is z.i. niet zo scheutig. Het hoofd bestuur zal de kwestie echter zeer nauw lettend volgen. Mevrouw Bitter-Van Opstal vertoonde een groot aantal dia's over oudheidkun dige wetenswaardigheden van de Beve- landen. De dia's werden toegelicht door de geestelijke adviseur van de bond. Jaarvergadering hockeyclub De Goese mixed hockeyclub heeft zijn jaarvergadering gehouden in het Wil- helminahuis in Wilhelminadorp. Uit het jaarverslag van secretaris J- Pi laar bleek dat het eerste jaar van de „wederopstanding" van de vereniging zeer bevredigend is geweest. Het eerste herenteam had vanzelfsprekend een moeilijk begin maar wist toch nog een eervolle rangschikking te bereiken. Dit jaar zal het zaak zijn uit de onderbond te komen De kans daartoe lijkt zeer reëel. Vooral voor de jeugd is het eerste seizoen nuttig geweest. Er is hard ge traind en men heeft veel geleerd. De financiële resultaten gaven even eens reden tot optimisme. Er was een batig saldo van f 150,- ondanks de vele extra kosten van het eerste jaar. De contributie kon daarom op hetzelfde niveau gehandhaafd blijven. De heer K. Lockefeer werd in de elf talcommissie gekozen. Biezelinge Wandeltochten Er blijkt een zeer grote animo te bestaan voor de wandel tochten die zaterdag georganiseerd zui len worden door de wandelsportvereni ging te Biezelinge. Er zijn bijna 300 deelnemers ingeschreven en men rekent op 500 wandelaars aan de start, die om 2 uur is vanaf de Hervormde school. Burgemeester van Suylekom zal dan het vertreksein geven. Voor de groep die de meeste punten haalt is een wisselbeker beschikbaar- Het tamboer en pijper korps „Jonge Kracht" zal de tippelaars uitgeleide doen. Kapelie Op de Zeeuwse fruitveilingen is don derdag een begin gemaakt met de aan voer van het appelras goudreinette, lan delijk gezien verreweg het belangrijkste ras van de Nederlandse fruitteelt en ook in Zeeland van grote betekenis, al wordt het hier op de eerste plaats naar hoe veelheid, bedreigd door het ras golden delicious. De aanvoer van deze goede winter appel was de eerste dag nog niet groot. Enkel de grote maten mochten worden aangevoerd. Hiervoor werd rond 50 cent per kg betaald. De oogst van goudreinette in ons land zal dit jaar aanzienlijk kleiner worden dan het vorige jaar. Volgens de oogst- raming van het ministerie van land bouw en Visserij wordt dit jaar een goudreinette oogst verwacht van 60 mil joen kg terwijl het vorig jaar de oogst 117,2 miljoen kg bedroeg. Dit jaar dus slechts de helft van de opbrengst van het vorig jaar. In Zeeland is de situatie wel iets gunstiger al zal ook hier het aanbod aanzienlijk achterblijven bij dat van 1964 Damtitel Om het persoonlijk kam pioenschap van de damclub Kapelie werd deze week weer een aantal wed strijden gespeeld met e volgende uit slagen: A. v. d. Schradf C. Sulsters 20; I. op 't Hof J. J. Ganseman 20; J. de Neef H. A. v. d. Vrie 20; K. de Koeyer J. A. v d. Moere 0—2; L. Adriaanse Chr. Korstanje .1—1. (Van een onzer verslaggevers) HULST Gisteren was het 25 jaar gele den, dat de heer E. Polfliet uit Hulst in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramwegmaatschappij. Hij was aan vankelijk lijnwerker, werd later con ducteur en fungeert nu al sinds vele ja ren als chauffeur bij de Z.V.T.M. Gistermorgen werd de jubilaris gehul digd door de directeur van de Z.V.T-M., Ir. J.F. Denie, die hem de gebruike lijke enveloppe met inhoud aanbood, 's Middags kreeg hij bezoek van een dele gatie van het personeel. Bij die gelegen heid kreeg de heer Polfliet een geschenk, bekostigd uit het jubileumfonds van het personeel, aangeboden. het gedenkboek ter gelegenheid van het school jubileum plechtig ten doop, en reikte het eerste 'exemplaar uit aan mej. mr. A. Bolle uit Middelburg. Mej. Bolie is een van de oudsten onder de reünis ten die de deuren van het gymnasium binnenstapten. Nog een achttal boeken werden uitgS' reikt, waarna dr. F. G. v. d. Poll een inleiding hield over de tentoonstelling 600 jaar gymnasium. De aanwezigen kre gen de gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. Voor gisteravond stond er een feestavond op het programma ter herdenking van het 100-jarig bestaan van de schoolvereniging Nihil sine labore. Vanmorgen brengen de reünisten een be zoek aan hun oude school. Vervolgens een rondrit over Walcheren en tenslotte zullen ze worden ontvangen in het ge meentehuis. Het tweedaagse feest zal worden be sloten met een bal in de schouwburg. HULST Zondagmiddag a.s. zal in Moerbeke-\Vaes (België) de jaarlijkse cyclecross om de Pereboomprijs worden gehouden. De wedstrijd wor^t, zoals van ouds, georganiseerd door de wyk Pere boom. Onder de deelnemers zijn alle Nederlandse en Belgische cracks en o.m. nog de rFanse kampiqen Pelchat, die der de werd tijdens de onlangs gehouden we reldkampioenschappen. De start vindt plaats om drie uur. De renners zullen 25 km moeten afleggen. Er zün 10.000 B.frs. aan pryzen bechikbaar. (Advertentie) VOOR EXCLUSIÊVE DAME5CONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Fa. Julia v. d. Walle Bierkaaistraat 21-23 HULST (Advertentie) ■f>y yv>%4/> '>m tM. Aardenburg Raadsvergadering Maandag is een raadsvergadering belegd. Op de agenda komen onder meer de volgende punten voor: ontheffing sluitingsuur volgens de winkelsluitingswet voor de periode 16 t.m. 30 oktober 1965 in verband met jaarlijkse verkoopactie, aankoop Van een foto-copieerapparaat voor de secre tarie, verhoging van de presentiegelden van de leden van de raad, aankoop van het gebouwtje Wilhelminaweg 1 te Sint- Kruis in verband met de verbetering van de Roeselaerestraat en het pacht- vrij maken van aangekochte gronden in het uitbreidingsplan West. Toneel te Draaibrug De rederij kerskamer „Fortuna" te Draaibrug die sinds vorig seizoen weer actief is, heeft voor dit winterseizoen een stuk "in stu- de genomen. Het is het toneelspel ,,De zon tegemoet" van Maarten van Vught. De regie berust bij mevr. S. Corthals- Wille. Het is de bedoeling, dat de uit voering zal plaats vinden öp zaterdag 27 november in de zaal van café Tram- zicht te Draaibrug. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 Koewacht Tafeltennisclub De onlangs opge richte tafeltennisclub is dezer dagen van start gegaan. De eerste wedstrijden zijn gespeeld voor dames en heren afzonder lijk. Deze avonden worden gehouden in het verenigingsgebouw, .waar men be schikt over 3 zeer goede tafels. Reeds 18 personen zijn actief lid van deze ver eniging. Er is nog gelegenheid zich als lid aan te melden, mits men de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt. Biljartnieuws De competitie is ook voor de biljartvereniging Grensvrien-. den" deze week begonnen,: Nu deze ver-' eniging over een zeer goed biljart be schikt heeft men van de bond de toezeg ging gekregen dat hier op 11-12 en 13 nov. De Zeeuwsch Vlaamse kampioen schappen bandstoten 2e klasse K.N.B.B. zullen worden gehouderf. Ook bestaat nog de mogelijkheid dat medio februari de kampioenschappen le klas libre hier zullen worden georganiseerd. Breskens Aanvoer vis Aanvoer in de week van 23 t.m. 24 september: 30543 kg ex port garnalen, 1646 kg pellerij garna len, 264 kg onverkochte garnalen, 584 kg bot, 1206 kg schar, 2304. kg schol, 8415 tong, 40 griet, 158 tarbot, 279 kg rog, 1408 kg kabeljauw, 238 kg haai, 324 kg poon, 19 kg wijting, 13 tong schar, 13 kg makreel, 1167 kg onverkoch te vis. Rijkspolitie Met ingang van 1 ok tober is de wachtmeester le klas der Rijkspolitie P. Blaakman overgeplaatst van Sas v. Gent naar Breskens. Bietencampagne De bietencampag ne is begonnen. Donderdagmorgen wer den de eerste suikerbieten aangevoerd aan de handelshaven. Als eerste leve rancier ging dit jaar de heer P. du Bois uit Breskens over de weegbrug met 7 ton bieten bestemd voor de C.S.M. te Sas 'van Gent. Fotokring bijeen De Sasse Foto Kring komt op dinsdag 5 oktober weer voor het eerst in het nieuwe seizoen bij elkaar. Er zal dan van gedachten ge wisseld worden, over wat de leden in tussen op papier gekregen hebben. Overigens ziet het programma voor 1966 van de Sasse Foto Kring er bijzon der aantrekkelijk uit. Zo staat er onder meer op het programma een bezoek aan de internationale fototentoonstelling te Gent op 30 oktober a.s. Op 7 decem ber cadeautjes van Sinterklaas op foto- gebied en samenstelling van foto-collec tie voor de tentoonstelling. Op zaterdag 18 en zondag 19 decem ber wordt de tweede Sasse fototentoon stelling gehouden. Peze tentoonstelling trok vorig jaar veel belangstelling. Als attractie zal er dit jaar naar gestreefd worden om het uur dia's op deze ten toonstelling te vertonen. Op dinsdag 1 februarikomt er iemand spreken over foto's en dia's. Op 5 april heeft de Sasse Foto Kring contact met een andere fo to-club, terwijl er voor 2 mei 1966 een foto- tevens dia-wedstrijd met afzonder lijke prijzen gepland'is. Op 4 juni vindt de jaarlijkse foto-uitstap plaats naar Knokke-het Zoute. MIDDELBURG Voor de Middel burgse politierechter verscheen de 26- jarige landbouwer H. J- K. uit Ouwer- kerk. Hij was indertijd schriftelijk op geroepen om op 21 april 1965 een pa- r. atheidsoefening bij te wonen te Zie- rikzee. volgens art. 101 Wet op de Nood- wachten. Hij had na zijn oproep en wel op tweede paasdag eenbrief geschre ven, dat hij wegens drukke werkzaam- op tweede paasdag een brief geschre ven, dat hij wegens drukke werkzaam heid, had hij tevoren reeds vrijstelling bekomen van de militaire dienst, lie cursussen van de noodwachten bad by op twee avonden na, altyd bijgewoond. De officier van justitie mr. Andreae, zei, dat verdachte nu wel de verdrukte onschuld speelde, omdat hij toch een briefje stuurde, maar: „U hebt maar te komen. U moet niet vergeten, dat u reeds vrijgesteld bent van militaire dienst en als u dan een oproep krijgt om een oefening van de B.B, bij te wonen, komt u niet." De vordering van de officier luidde twee weken onvoorwaardelijke gevange nisstraf- Zijn verdediger, mr. du Croo uit Zierikzee. zei dat je twee catego rieën zou kunnen onderscheiden. .De eer. ste heeft een weerstand tegen de B.B. en de tweede is door drukke werkzaam heden verhinderd. Verdachte moet thuis alles alleen doen. De opkomstoefening bracht hem in een moeilijk parket. Politierechter mr. Sieperda wees de verdachte er nog eens op dat hij reeds bevoordeeld was in vergelijking met an dere jongelui van zijn leeftijd. Die moe ten wél in militaire dienst Hij vond het gepleegde feit dan ook ernstig en zijn uitspraak was conform de eis. De 49-jarige rustend landbouwer D. J. uit Kwadendamme, had op 23 januari 1965 onder Hoedekenskerke in een bocht van een weg met zijn auto een tegenligger aangereden, waardoor de twee inzittenden van laatstgenoemde auto zwaar lichamelijk letsel opliepen. De bestuurder is thans nog niet hele maal genezen De verdachte had teveel gedronken, de bloedproef wees een pro millage aan van 1.75. De officier, in dit geval -mr. Lebret, merkte op dat ver dachte nu wel ontkende dat hij teveel gedronken had, maar dat de bloed proef duidelijk genoeg was geweest. Be kend is dat verdachte gewoon is veel drank te gebruiken. De weg was op de plaats van de aan rijding goed overzichtelijk. De verdachte beweerde dat hij verblind was geweest door de koplampen van zijn tegenligger, doch deze reed met gedimd licht. De officier vorderde vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar, met aftrek. De raadsman van verdachte, mr. F. K. Adriaanse, kon de schuld van zijn cliënt niet ontkennen, doch wees op de mogelijkheid, dat zijn tegenligger hem op een hoogte in de weg kon hebben verblind. Hij vroeg de onvoorwaardelij ke vrijheidsstraf om te zetten in een voorwaardelijke. De politierechter achtte de feiten wel bewezen en maakte er twee weken onvoorwaardelijk van en 1 jaar ontzegging met aftrek. De 49-jarige Terneuzense directeur J. K., had op 16 mei Ï965 in zijn woon plaats zijn auto bestuurd, terwijl hij on der drankinvloed verkeerde- Volgens het pr®ces-verbaal was hij nogal luidruchtig die dag. Hij had met zijn vrouw en vrienden voor, tijdens en na het eten nogal wat gedronken. Hij is inmiddels in contact getreden met het consultatie bureau voor alcoholisme. De officier vroeg vier weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, onder toezichtstelling van genoemd Consulta tiebureau en 50b gulden boete of een maand. Mr. J. J. van der Weel, was de offi cier erkentelijk voor de mate waarin hij de belangen wilde meten voor zijn cli ënt. De politierechter veroordeelde hem tot twee weken voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar, zes maanden niet rijden met aftrek en 500 gulden boe te of 50 dagen. Een betrekkelijk milde straf zei liij daarbij. (Van een onze verslaggevers) HULST De vroede vaderen van Hulst zullen tijdens de op vrijdagavond 8 oktober a.s. te houden openbare ver gadering moeten beslissen over het voor stel tot het aanstellen van -een archivaris in de .persoon van de lieer W. Bauwens te Hulst, leraar geschiedenis aan het Janseniuslyceum te Hulst. Het is de be doeling, dat de heer Bauwens ook archi varis van Axel zal worden: hij zal de eerste helft van de week in Hulst wer ken, het tweede gedeelte In Axel. Later zal nog worden bezien, in hoeverre hij werkzaam zal zijn t.b.v. het archief van 't waterschap Hulster Ambacht, dat inte resse heeft voor de aanstelling van een gemeenschappelijke archivaris. De heer Bauwens zal voorlopig stage lopen en daarna een aanstelling krijgen als hoofdcommies. De gemeenten Hulsl en Axel zullen elk de helft van het salaris van de archivaris betalen. Een en ander is in principe overeengekomen met' het gemeentebestuur van Axel. Andere, voorstellen aan de Hulster raad gelden de verpachting van de weegbrug over 1966 voor f 2000 aan de heer A. Koeman, het doen opmaken van een plan voor de reconstructie van het ge deelte Tivoliweg, dat na het gereedko men van de rondweg zal worden afge sloten voor het doorgaand snelverkeer, het doèn van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel (2 pet.), de ver hoging van het voorschot op de vergoe ding over 1965 aan de school voor c.vo., net afwijzend beschikken op een sub sidieverzoek van de Contactcommissie VW's in Oost-Z.-Vlaanderen, de aan koop van ongeveer 1 ha grond aan de Zeildijk van wijlen N. Picavet t.b.v. de realisering van het recreatieterrein de aankoop van een aantal oude kaarten (kosten f 660) ter verfraaiing van het stadhuis en de herbenoeming van burge meester P. J. G. Molthoff in het bestuur van de sociale 'werkplaats te Hulst. (Advertentie) Stoppeldijk Missieschieting - Ojd zaterdag 2 ok tober a.s. organiseert de plaatselijke schutterssociëteit een grote missieschie ting in café Vernimmen. Terwijl men elders al met veel succes dergelijke schietingen belegd heeft, is het voor de plaatselijke schutters een nieuwtje en het is daarom begrijpelijk, dat de organi satoren veel van dit gebeuren vernach ten. De opbrengst is bèstemd voor zus ter Eulalia (Mejuffrouw M- Baart), die binnenkort weer naar de missie in In donesië vertrekt. Twintig jaar K.W.J. De afdeling van de K.W.J. (de vroegere K.A.J.) vierde in aanwezigheid van een groot aantal oudbestuurders en aalmoezeniers het- twintigjarig bestaan. Uit het ope ningswoord van voorzitter E. van Goe- them kon men beluisteren, dat de af deling momenteel een moeilijke periode doormaakt. Verschillende sprekers lie ten hierna het wel en wee van de af deling in de afgelopen jaren de revue passeren. De toenmalige kapelaan Bas- tiaansen, de oprichter van de groep, vertelde over het pionierswerk. Mooi werk heeft de afdeling destijds ver richt met het onderhouden van regelma tig contact met de soldaten in Indonesië Achtereenvolgens spraken hierna de eerste voorzitter, de heer P. v. d Bosch de oud-voorzitter de heer W. Lambert, de oud-districtsleider, de heer W. Pilaet, de heer E. Vink als voorzitter van de plaatselijke NKV-afdeling en de huidige aalmoezenier, kapelaan Overbeeke. Natuurlijk ontbrak het op deze avond niet aan de nodige felicitaties en onder het genot van een verversing werd ge zellig nagekaart over de 'voorbije perio de. De heer de Vries uit Terneuzen ver toonde tenslotte zijn dia-serie over Oost Zeeuwsch - Vlaanderen. (Advertentie) De- Vlissingse machinist C. M., oud 37 jaar, zou op 26 april 1965 te Bres kens na een aanrijding zijn doorgereden, zonder zijn identiteit bekend te hebben gemaakt. Tijdens zijn verhoor door de politie had hij gezegd dat hij zijn auto had bestuurd, doch ter zitting verklaarde hij dat A. B, uit Zuidzande aan het stuur zou hebben gezeten. Op de bewus te datum zaten A. B. en P. M. R., in dienst bij het Loodswezen, ook in de auto van verdachte. ,B. verklaarde dan nu dat hij de auto te Breskens had be stuurd en dat hij bij het passeren van de file, wel lichtellijk tegen een tegen ligger was aangereden. Hij had nog in de spiegel gekeken, doch omdat de aan gereden auto doorreed, had de verdachte M. gezegd: „Hij stopte niet, doorrijden." Ook de getuige P- M. R., verklaarde dit. Dat was voor de officier aanleiding om deze zaak enige ogenblikken te schorsen en de verklaringen van de twee getuigen op schrift te doen stellen en deze door hen te laten ondertekenen. Meineed hing dus in de lucht. Deze zaak -jr komt opnieuw voor en de twee getuigen den. De entourage van~de nieuwe school ontvingen ter zitting reeds een nieuwe is nog niet geheel gereed. Men is inmid- dagvaarding. dels begonnen met de aanp.lanting. Circus Boltini Circus Toni Boltini heeft in Terneuzen 's middags en 's avonds een voorstelling gegeven. Vooral de avondvoorstelling was zeer druk bezocht De grote achtmaster was bijna vol. Het geen dit internationale ensemble van ar tiesten te zien gaf, was bijzonder interes sant en vaak uitermate spannend. Een aiieiuw sensationeel nummer was van Jos Uyterlinden, waarin een bison, een Berberleeuw en een boxer samen optre den. Afwijkend van de gewoonte waren er dit keer weinig nummers met paar den, maar des te meer aan de trapeze. Vandaag geeft het circus Boltini voor stellingen te Oostburg. Zuiddorpe R.K. lagere school verhuist De R.K. lagere school gaat verhuizen naar het nieuwe, zeer fraai ingerichte gebouw in het uitbreidingsplan-Noord. Het zal nog wel enige tijd duren voor dat de offciële opening kan plaatsvin- Dit weekeinde zijn de medische dien sten als volgt geregeld: Kloosterzande: dokter Buwalda. IJzendijke, Biervliet, en Hoofdplaat: dokter J. Lockefeer te IJzendijke, tel. 01176—366. Terneuzen: dokter Jiskoot. Cadzand, Retranchement, Sluis en I Zuidzande: dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178—366. Axel: dokter Boor. Aardenburg en Oostburg: dokter N. I Rijk te Aardenburg, tel. 01177466. Middelburg: dokter de la Haijze, tel. I 4*345 of 3542. Vlissingen: dokter Sluyter, tel. 2225. Goes: dokter v. d. Werff, tel. 7451. Borssele en Nieuw vliet: dokter Kiviet, I tel. 01105—203. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Wöstmann, tel. 01195450. Driewegen en 's Heerenhoek: dokter I Lucas Luyckx, tel. 01105280. 's-Heer Arendskerke, Hansweert, Wol- phaartsdijk, Heinkenszand: dokter Zon- neyvylle, tel. 01106202. L Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke I en Rilland-Bath: dokter Noorne, tel. 01134 444, dokter De Bey, tel. 01130344. Apothekers.: Goes: Geirnaefdt,* tel.. 5255. Middelburg: Hummelen, tel. 2134. Terneuzen: Hajnann, tel. 2060. Vlissingen: Tan-Meyer, tel. 2025. De volgende dierenartsen nemen waar: Hulst en Nieuw-Namen: dokter Borm| te Nieuw-Namen.. Sas van Gent, Axel 'en Zaamslag: dok- ter Cysouw te Sas van Gent. I Walcheren en Zuid-Beveland: dokter Elzerman, tel. 011005259. (Advertentie) Heeft U al ivRüGER PILS gedronken? Van onze adverteerders (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op het sportvelden complex aan de Nadorst.weg te Middel burg vond de plechtige beëdiging plaats van acht vaandrigs van het dienstvak der militaire administratie, tot officier. Het waren de luitenant A. P. v. d. Bogt, N. J. M. v.d Driel, J. Dijksma, G. D. Pas. G. D Smith, P N Stokman, H W J Diemei en H. van Meegen, die te genover kolonel J. Crena Uiterwijck de eed van trouw aflegden. Voor deze .plech tigheid plaatsvond inspecteerde de ko lonel de troepen. Op het Molenwater sloeg hij tenslotte met de beëdigde of ficieren en een aantal genodigden de militaire parade gade. (Advertentie) Voor al uw TREFFER - TEXTIEL Genitsestr. 11, Hulst, tel. 01140-3126 zoals Treffer lakens en slopen Treffer heren- en dames nachtgoed Treffer overhemden Treffer nylon dusters bij CHAREL WEEMAES GOES Avondschool van het Neder lands Genootschap tot Opleiding van Leerkrachten voor het Nijverheidsonder- wijSx Akte Nb: de heren J. Dekker, Westkapelle, J.B. Moorthamer, Axel, J Nonneman, Hulst, J.J.M. Vermorken, Kloosterzande; akte Nh: de heren C. J.H. de Beer, Roosendaal, H.A.A. v.d. Boer, Roosendaal, P.J. Nefs, Breda, J- M. Willemsen, Goes; akte Ni: de heren W.C.D. Gebraad, Nisse, J.C.F. van Hom- melen, Oostburg, J.M.W. Krols, Ouden bosch, A-W.Th. Smits, Bergen op Zoom; akte Nj: de heren J. Bartelink, Vlissingen, P. Peene, Vlissingen. J.J. Suykerbuyk, Bergen op Zoom; akte' N 'I: de heren H. Laponder, I. Sinke, A.A. Versprille, allen te Vlissingen, C. J. de Wit, Bergen op Zoom; akte N III: de heren A. P. Dierkx, Goes, G. A. Lam bert, Boschkapelle; akte N IV: de he ren S. Kools, Bergen op Zoom, M- Nuy- ten,, Huybergen; akte NV: de heren P.A.M. van Herel, Steenbergen, P. Zan- dee, Goes; Pedagogisch Getuigschrift: de heren A.M.G. Donders, Ossendrecht, M.M.C. van Gooi, Roosendaal, D.A. Korstanje. Vlissingen, J.M. Kuypers, A- G. Maas, beiden Roosendaal, J. C. M. de Theye, Terhole, K.J.M v.d. Weijgert, Bergen op Zoom, T. Viergever, St.- Maartensdijk. Voor een gedeelte van de akte Nb: de heer J. Raukema, Halste ren; Nj: de heren P.H- v.d. Burght, Vlissingen, J.J. Timmermans. Halste ren; Nu: de heer A. Rijk, Kloetinge; Nw: de hereh W.H. Verplanke, Goes, C.J. de Wit, Roosendaal; N IV: de heer J.A.J. Lambert, Sluiskil; N V: de heer A. P. H. de Jong, Steenbergen. MIDDELBURG Rijkskweekschool, derde leerkring: de heren L-F. Bakker, Goes, J. Boelhouwer, Vlissingen, Th. P. Bril, Breskens, L. Eikenhout, Kats. E. J.D. Elve, Terneuzen, C.J. Feytel We- meldinge, J.I. le Grand, Oostburg, R. J de Groot, Middelburg en mej. A. B. Krijger, Goes. Aan vier kandidaten werd een herexa men toegewezen'. Er werden geen kan didaten afgewezen. WAGENINGEN Landbouwhoge school, prop. examen: M. van Muiswin kel, Goes. UTRECHT Propedeutisch theologie M. D. Geuze te Middelburg. GRONINGEN Kerkelijk voorberei dend. A. M. van Zweeden te Goes, LEIDEN Rijksuniversiteit, kandi daatsexamen Nederlands Recht (fiscale studierichting) de heer P. J. Kodde uit Middelburg. WINKELRUIMTE FA. DEY AXEL BELANGRIJK UITGEBREID De fa. Dey (heren- en jongenskleding)! te Axel heeft sinds kort de beschikking I over een nieuw stuk winkelruimte metl een oppervlakte van 175 m2. De nieuwel verkoopafdeling is ondergebracht in eenl pand, dat acliter de oude winkel op del hoek van de Korte Noordstraat en del Kerkdreef is opgetrokken. Door deze uit-1 breiding heeft de fa. Dey haar collectie I belangrijk kunnen uitbreiden en over-r zichtelijk onderbrengen. Er is voorzien in f een groot aantal kleedruimten. In hetpla-j fond van het nieuwe gedeelte zijn ven-f sters aangebracht om zoveel mogelijk I daglicht binnen te laten. Met de opening van de nieuwe verkoopafdeling is eerste fase van de uitbreiding afgesloten. L Binnenkort zal nog een expeditielokaal I worden gebouwd en zullen voorzieningen I worden getroffen aan de oude winkel, ter- wijl in de verdere toekomst de bouw van I een nieuw pand aan de Noordstraat zal I beginnen. Wanneer ook die uitbreiding I beslag zal hebben gekregen, zal de fa. I Dey ongeveer 550 m2 moderne winkelruimte ter beschikking hebben. Morgen, zondag 3 oktober, Hansweert I 26 en .2110 uur. Terneuzen 7.58 en| 20.44 uur, Vlissingen 7.32 en 20.16 uur.l Wemeldirige 9.05 en 21.45 uur. Maandag 4 oktober, Hansweert 9.43 el 22.30 uur. Terneuzen 9.1a en 22.04 uur.l Vlissingen 8 50 en 21.35 uur. Wemeldingil 10.27 en 23.15 uur. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Man. vrouw en I het huwelijk, 18 j. City 20 uur From here to eternity, 14 j, I VLISSINGEN f Alhambra 20 uur The carpetbaggers, 18 jaar L Luxor 19 .en 21 uur John Slaughter! schiet \Veer raak, 14 j. GOES Grand 19 'en 21 uur Buffalo Bill, 14 j. I PAAL-GRAAU W 1 15 uür Ballonwedstrijd P. Verras 14.30 uur Schieting liggen de wip 1 HULST G. Lijbaart 14.30 uur Kermisschietini I De Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amu-r sementsmuziek S. Blommaert 14.30 uur Kermisschie- j ting Batavieren 14 uur Kermis schieting ZUIDDORPE AXEL° B'ock uur Kahmenschieting I E. Tieleman 14 uur KalkoenschietinS I op staande wip SCHOONDITKE ^£aaJ Wijffels 20 uur Dansen OOSTBURG Lede! 20 uur Haar, hem en de harem, 14 jaar KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting TOPPELDIJK J. Vernimmen 14.30 uur Missieschietinl middelburg City 14.30 en 20 uur From here eternity, 14 j. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur John Slaughter schiet weer raak, 14 j. Alhambra 15 en 20 uur The carpetbag* I gers, 18 j. GOES G'aud 15, 19 en 21 uur Buffalo Bill, 14 j. BOSCHKAPELLE koewacht' 14,30 uur schleting A. dc Bock 15 uur Schieting van Hijfte 9 uur Seriekaarting A. de Schepper 14 uur Schieting staar* de wip HULST6 Kin<" 15 UUf Schietin« S. Blommaert 14.30 uur KermissehietW I Batavieren 14 uur Kermis-schieting L G. Lybaart 14.30 uur Kermisschieting I De Graanbeurs 15 uur v Amusements muziek; 19 uur Kermisbal OOSTBURG°OSter0m Dan£en Ledel 14, 16.30 en 20 uur Haar, hem I en de harem, 14 i. TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur De gele Rolls Royce. 14 j. 1 DE KLINGE IjlENDV,jnKE "Ck 18 UUI DanSen Hofzicbt 19 uur Dansen 's-HEERENHOEK 10.30 uur Sportdag gidsen district Zeeuwse eilanden KEMSEKE-PAAL zulddorpeker 15 uur schieting A. de Block 16 uur Seriekaarting MIDDELBURG City 20 uur From here to eternity, 14 i HULST J, Nijs 15 uur Kermisschieting Batavieren 14 uur Kermisschieting Zaal van Oosterom Dansen De Graanbeurs' 19.30 uur Kermisbal T!RNEUZEN Luxor 20 uur Porgy en Bess, 14 j. (Van een onzer veij ZIERIKZEE. liana heeft zich in b verklaard op woensd; ber de. officiële ope j richten van de Ooste: De vaste oeververbii Kats op Noord-Bevelai zee op Schouwen-Duiv van de aanneemsom 65 miljoen gulden 1 bouwtechnisch gezier dag een feit met de p de laatste twee beton ten aan de kant van Z Loeiende seheepssirenes vlaggende sleepboten en tueerden dit historische de provincie Zeeland. De de langste brug van Eu» ter) zal in éen vlot tem] I Hoewel aan de voltooiing I bouw geen officieel karak I ven, trokken de werkzaamr' middag 'n flinke belangste I de gedeputeerden M. van Kaland. Autoriteiten, werkgever: mers, aan weerszijden v| verbindingspunt opgesteld,,! De kantlijnschryver van zich met verbazing af „bepaalde overheidskringt ming is ontstaan over de de PZC aangaande de vooi liging van Hoecbst in de singen-Oost. De reden d: in het geheel niet diiidel. Wij willen hem graag een De naam Iloechst was de PZC bekend. Minsten: bladen, waaronder het om de onderhandelingen op d de zij&e van „bepaalde ovei is echter voortdurend een op de pers gedaan te wach citeit tot Hoecbst definitii Vlak vóór de PZC het Iloechst lanceerde is zelfs baar gesteld dat voortyd liet beste middel zou zijn genomen vestiging te lat» De volgende edag werd de kamers nog scherper ges» u publiceert zal de indust keling van Zeeland err geschaad. Dit zwaarwichtige argum< heidszijde was voor ons I minstens één ander blad) met publikatie te wachter De PZC heeft hierover ar Dat de PZC zich nu prob vaardigen kan men nog b zij de verdrukte onschuld hangen gaat ons echter te i (Advertentie) i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 RESTAURAM International Aanmelding receptie van Geopend van Gratig busdiensle dagelijks ld.00 e

de Stem | 1965 | | pagina 2