Standpunten lopen sterk uiteen MOORD OP BRIT UITVLOEISEL ZEDENMISDRIJF? N og geen atoom motor Provo-onlusten in raadzaal HOFNAR irise#e UITGER UST! reca Hu! - in Etten lend-mooi ^nd. Openhartige discussie Claus Rood-China Wij verlangen naar aanval van Amerika 95 ACHTDODEN IN VERKEER Echtscheiding V.S. leveren Indonesië „Jetstars" Eindhovenaar verduistert ruim* f 85000 VAN HALL MAAKTE TACTISCHE FOUT 4 1 BOVENSTE? BESTE j BOILER JiL I 1050 JAARGANG DAGBLAD VOOR ZEELAND Kans op regen ND A AG IN Ruim 145 doden vulkaanramp geborgen Van Vlissingen nu definilicf uil gewezen Minister de Jong m de Ver. Staten DAALDEROP-TIEL UITSLUITEND TABAK MANTELS Uitgeslapen? neen... Tyr* P)RA IK AO PI »E „HARDE MATRAS MET ALLE VrAV_/ L.L. COMFORT VAN EEN „ZACHTE" i Mo. 25009 Voor God, Koningin Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandis. directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 g even nauwkeurig en u >p te winden. De Ladymatic der van de Omega precisie* al uw elegante, trouwe en ter zijn voor vele jaren. en bezoek aan een Omega tens een Ladymatic om uv' u dan eens hoe mooi een horloge kan zijn. al de bezitster bent van een weet u dat uw kostbaar i wordt door twee belang" ordelen: ieder Omega "0 jaar lang onvoorwaard IJ Bovendien staat de Omeg Organisatie in 156 lan c er uw Omega. Voor gee laerk wordt een derge ij /ice gegeven. DONDERDAG 30 SEPTEMBER TTQJ Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 DEBAT „HUWELIJK EIS (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 4 1 - telefoon 2393) PEKING (AFP) „Communistisch China is niet alleen klaar om het hoofd te bieden aan een Amerikaanse aanval, maar het wenst zelfs dat die aanval morgen komt", zo heeft de Chinese minister van buitenlandse zaken, maarschalk Tsjen Ji, gisteren in Peking verklaard. Hij zei, dat „een krachtme ting tussen het Amerikaanse imperialis me en China buitengewoon voordelig zal zijn, omdat daardoor geheel China zal worden verenigd". China staat niet alleen klaar om, in geval van een aanval, de Amerikaanse strijdkrachten te vernietigen, maar ook om „deze te achtervolgen totdait het Amerikaanse imperialisme uit de gehele wereld zal zijn verdwenen", zei hij. Sprekend over „de moderne revisio nisten", waarmee hij de Russische lei ders bedoelde, verklaarde maarschalk Tsjen Ji. dat, als zij met de Verenigde Staten zouden samenwerken bij een aanval op China, „dit hun einde zal betekenen, omdat het grote Sovjet volk nooit zal toestaan dat zijn leiders een dergelijke misdadige actie onder nemen". In antwoord op een vraag over de verhouding tussen V.N. en Peking zei •ie Chinese minister, dat communistisch China alleen op drie voorwaarden be reid is tot de volkerenorganisatie toe te treden: de vertegenwoordigers van Formosa moeten verdwijnen, de resolu tie van 1950, waarin communistisch China als „aanvaller" in Korea werd veroordeeld, moet worden ingetrokken en het handvest van de V.N. moet vol ledig worden herzien. GEZIN VATIKAANSTAD (UPI). - Een aantal concilievaders heeft zich gisteren in het debat om het schema „Huwelijk en gezin" uit gesproken voor het bevorderen van het wetenschappelijk onder zoek naar het sexuele leven. Te vens drongen enkele vaders aan op verzachting van de echtschei dingsvoorschriften. Vier kardina len en zes bisschoppen spraken in het debat over het schema „Hu welijk en gezinsleven" vrijuit over de problemen van sexuali teit en geboortecontrole waarmee de katholieken te kampen hebben. De moderator van het concilie, kardi naal Suenens van Brussel, was woord voerder van de groep die verlangt naar een wetenschappelijke, moedige aanpak van het probleem. De Poolse kerkleiders vroegen om een duidelijke leer inzake de geboorten- controle, omdat hierover thans in de gehele wereld grote verwarring bestaat. Uit naam van 32 Italiaanse bisschop pen verklaarde hierop echter kardinaal ZEVENBERGEN Tussen Langeweg rn Zevenbergen vond gistermiddag een ernstige aanrijding plaats, waarbij de 28-jarige landbouwer W. van der Kie- boom door brandwonden om het leven kwam en de mede-inzittende, de 32- jarige gemeentepozichter van Zevenber gen A. Jongeneel, zo zwaar werd ge wond. dat voor zijn leven wordt ge vreesd. Op het ogenblik dat de heer Van der Kieboom links afsloeg, werd hij aan gereden door een achteropkomende vrachtwagen. De auto van het slacht offer kwam hierdoor in de berm van de weg terecht, de heer Jongeneel werd uit de wagen geslingerd, maar de heer Van der Kieboom raakte bekneld ach ter het stuur en verbrandde levend toen de auto in brand vloog. De chauffeur van de vrachtwagen liep een shock op. De heer Van der Kieboom was gehuwd en vader van een kind. TURNHOUT (Belga) Omstreeks kwart over vijf woensdagmorgen is een uit Nederland afkomstige auto met drie inzittenden in Westmalle (België) te gen een boom gereden. Een van de in zittenden, de heer J. Botman uit De venter, kwam bij dit ongeval om het leven. De bestuurder van de auto, de uit Roermond afkomstige P. Schever- nels, en een derde inzittende, drs. R Boss uit Geleen, werden gewond. Hel drietal was op weg naar Tilburg, waar de omgekomen passagier studeerde aan de hogeschool. De bestuurder, die ach ter het stuur door slaap werd verrast, studeert daar eveneens. De heer Boss is wetenschappelijk ambtenaar aan de Til- burgese hogeschool. 8AS VAN GENT De 52-jarige heer H. Meloen uit Sas van Gent is in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil over leden aan verwondingen, opgelopen bjj een aanrijding te Sas van Gent. De heer Meloen was gehuwd en vader van drie kinderen. Het ongeluk gebeurde op de over steekplaats bij de stijfsel- en glucosefa- briek „Sas van Gent", waar de heer Meloen op zijn bromfiets in de richting Terneuzen reed. Hij wilde de weg over steken maar moest wachten voor een hem tegemoetkomende vrachtwagen. Toen hij de weg weer vrij achtte na derde er een personenauto uit de rich ting Sas, die werd bestuurd door J. G. Uit Zelzate. De wagen greep de heer Meloen, die ernstig gewond werd. Hij werd overgebracht naar bovengenoemd ziekenhuis, waar hij gisteren overleed. NIEUWE NIEDORP In Nieuwe Niedorp verongelukte gisteren de 63- jarige heer E. F. Olbers uit Alkmaar, toen hij bij het oversteken werd aan gereden door een bus. HARDERWIJK In Harderwijk ver loor gisteren de 73-jarige heer H. van Emaus uit Ermelo het leven toen hij zijn fiets een weg wilde overste ken en daarbij werd aangereden door een personenauto Hij werd zo ernstig gewond dat. hij ter plaatse overleed. RIDDERKERK In Rotterdam over leed gisteren de 64-jarige landbouwer yan der Linden uit Rijsoord aan de gevolgen van een verkeersongeval. De "lan was eerder met, zijn fiets geslipt, waarbij hij een wervelbreuk opliep. APELDOORN Bij een frontale Botsing tussen twee personenauto's in Apeldoorn zijn twee personen om het leven gekomen en een zeer ernstig ge wond. (Van onze verslaggever) j-v DEN HAAG Op initiatief van het Cen- J wij traal Oranjecomité va» -*■ Nieuw-Ginneken zul len de Nederlandse Oranjecomités hun stem in de Twee de Kamer laten klinken door middel van een adres. De comités, voor het eerst buiten gebaande paden gaand, willen dat de kamer, als zij gaat stemmen over de goedkeuringswet op het aanstaande huwelijk van prinses Beatrix, de kwestie niet politiek-juridisch uitvecht, f^ii maar waardig-menselijk oplost, door de heer Von Amsberg te accepteren zo als hij is. Wij berichten hierover uit voerig op pagina 3. ROTTERDAM Gisteren is hier een comité opgericht, dat handtekeningen zal verzamelen, onder een. adres aan de Tweede Kamer om niet aan de totstandkoming van de goedkeurings wet mee te wer ken. In het co- /i/a 4- -»/• s~w mité hebben de CU/llf Cl personen zitting w die op 13 sep tember en 23 september een verzoek schrift aan de Staten-Generaal om de goedkeuringswet niet te aanvaarden, hebben gezonden. Men is thans een gezamenlijke actie begonnen onder auspiciën van een landelijk bestuur, waarvan prof. dr. D. Wiersma uit Leiden voorzit ter is. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Licht tot half bewolkt met in de ochtenduren optrekkende mist. eranderlijke bewolking met in et zuidoosten van ons land kans re£en. Zwakke tot matige wind u,teenlopende richtingen. Wei- HITZACKER Het stadje Hilz- acker aan de Elbe, de geboorte plaats van Claus von Amsberg, be reidt zich voor op het bezoek dat Von Amsberg a.s. zaterdag en zon dag, samen met zijn verlooide zal brengen. Het paar bezoekt de moe der van Von Amsberg. Het zal onge veer 20 uren binnen de muren van het stadje doorbrengen. Zij zullen in een open Mercedes een rijtoer door de stad maken en daarbij wel alle straten passeren. Daarna zullen zij hun handtekenin gen zetten in het spiksplinternieuwe gouden boek van de stad Hitzacker, dat speciaal voor deze gelegenheid is aangeschaft. Het gemeentebestuur hoopt in de toekomst nog vele be roemde namen hierin te krijgen, ook van vooraanstaande Nederlanders, die de geboorteplaats van de toe komstige prins-gemaal zullen komen bezoeken. Het stadsbestuur heeft al ruim 5000 prospecti in de Nederlandse taal la ten drukken om reclame voor Hitz acker te maken. Colombo van Milaan (de persoonlijke theologische adviseur van de paus), dat een dergelijke verklaring de deur ge vaarlijk wijd open laat voor de me ning dat de Kerk haar voorschriften aangaande de kuisheid in het huwelijk zal herzien. ,,De kerkelijke leer op dit gebied zal duidelijk herhaald moeten worden", meende hij. Kardinaal Suenens sprak voorts nog over het euvel van de sensualisering van het openbare leven. „Een golf van immoraliteit spoelt over onze straten, enze filmdoeken en tijdschriften en tast de basis van het huwelijk aan. Een schande voor een beschaving, die zich zelf christelijk noemt!", riep hij uit, daarbij wijzend op de „rampzalige stij ging van het aantal echtscheidingen". De Melchitische vicaris, Elia Zogh- bij, vroeg daarentegen verzachting van het kerkelijk recht in gevallen waar huwelijken stranden. Hij meende dat de Kerk de gescheiden partners van der gelijke huwelijken de ruimte moot ge ven om een normaal leven te leiden. „Dit probleem is nog ernstiger dan dat van de geboortencontrole". zei hij. •1M Op het punt van de geboortencontro le zal dè paus zelf het laatste woord spreken. Een speciale pauselijke com missie houdt zich thans met de proble matiek rond „de pil" bezig. Kardinaal Ruffini van Palermo liet intussen al weten dat er nooit sprake is geweest van „een katholieke pil", en hij veroordeelde de mensen die de pil als zodanig beschouwen. Kardinaal Nicodemo van Bari (Italië) betwistte het standpunt van de Canade se kardinaal Léger, die het huwelijk in de eerste plaats als een gemeenschap van liefde en licht, en vervolgens pas als een voortbrengingsmechanisme wil de zien. „Voortplanting is het enige doel van het huwelijk", zei kardinaal Nicodemo. „Wij moeten ons verzetten tegen een verklaring waarin aan echtparen het recht wordt toegekend om zelf de grootte van hun gezin te bepalen". De wijbisschop van Breslau, mgr. Majdanski, legde de nadruk op de schrikbarende toeneming van abortus provocatus, waarbij meer mensenlevens worden opgeofferd dan in een oorlog. Onze concilieredacteur, pater dr. A. van de Weijer, bespreekt op pagina 5 uitvoerig het schema over het huwe lijk. dat de vaders gisteren reeds zo veel stof voor redevoeringen gaf. Pc ütgffl ■W.' JI, I .1,11 Jj Mag de burgemeester een poli tieke figuur zijn? Pagina 7. Statussymbool van moeder Aar de: nieuwe staten. Pagina 13. de: nieuwe staten. Pagina 11. De Nederlandse fabrikanten trekken van leer. Pagina 15. Het herstel van de Britse econo mie verloopt langzamer dan eigenlijk goed zou zijn. Pa gina 19. Anton Geesink bereidt zich op zijn eigen boerderij voor op de komende wereldkampioen schappen in Rio de Janeiro. Pagina 11. DJAKARTA (ANP) Dinsdag is een niet nader bekendgemaakt aantal „Jet- star"-vliegtuigen door een vertegen woordiger van de Amerikaanse Lock heed-fabriek officieel aan de Indonesi sche luchtmacht overgedragen, aldus meldde Antara woensdag. Het aankoop contract was verscheidene jaren gele den getekend. BINAUAN (U.P.I.) De werking van de vulkaan de Taal op de Philip- pijnen is gisteren iets afgenomen. Het is echter nog steeds onmogelijk vast te stellen hoeveel slachtoffers de uitbarsting heeft veroorzaakt. Volgens het Rode Kruis zijn tot dusverre 145 doden geteld, maar zijn vermoedelijk nog vele honderden onder het lava be dolven. Geleerden hebben intussen gewaar schuwd dat de vulkaan dezer dagen op nieuw tot uitbarsting kan komen. Klei ne uitbarstingen doen zich nog iedere vijf minuten voor. Dagbladen in Manilla houden nog steeds vol dat het aantal slachtoffers nog kan oplopen tot 2000. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De politie zoekt de oorzaak van of aanleiding tot de moord op een Britse filmregisseur in Amster dam in een zedenmisdrijf. In verband daarmee is gistermiddag de 45-jarige P. W. A. de M., directeur van „Oscar- Film" te Amsterdam, in verzekerde be waring gesteld, maar later weer vrij ge laten. Deze moet op de dag van de ver dwijning van de vermoorde Britse regis seur Berkeley het laatst contact met het slachtoffer hebben gehad. De Amsterdamse recherche is zeer te rughoudend met het verstrekken van de tails. De vermoorde Brit was een be kende figuur in Amsterdamse homofiele kringen. Vasit staat, dat Berkeley regelmatig contact zocht met zelfkantfiguren die zich op of rond het centraal station ple gen op te houden, waar ook de auto van Berkeley is gevonden. Hoewel de zaak nog andere aspecten heeft denkt de po litie toch allereerst aan de mogelijkheid, dat de regisseur'is gedood na een ruzie met een mannelijke prostitué. Enkele ja ren geleden werd in Amsterdam een soortgelijke moord gepleegd. Het onder zoek van de auto heeft uitgewezen, dat hij van binnen en van buiten grondig gereinigd is. De politie concludeert hier uit, dat de dader zich van dit voertuig moet hebben bediend om het stoffelijk overschot te vervoeren. Momenteel is een legertje rechercheurs bezig met het ver horen van alle Amsterdamse homofielen, die als zodanig bij de politie bekend zijn IN EEN noordelijke buitenwijk van de Jordaanse hoofdstad Amman zijn acht kleine meisjes om het leven gekomen en 35 gewond doordat een vrachtauto, die een steile straat afreed van de weg afweek, door een schoolmuur brak en een speelplaats opraasde. BERN (U.P.I.) De Zwitserse auto riteiten hebben bepaald dat de Neder lander Henri Fentener van Vlissingen en zijn gezin uit Zwitserland moeten vertrekken, omdat hij geweigerd heeft het dak van zijn villa met 68 cm te verlagen. Met behulp van 15 advocaten bestreed hij het bevel in talloze processen ge durende meer dan vier jaar. Hij werd in Zwitserland een „cause célèbre". Men is er zeer op gebrand, de zaak zo snel mogelijk tot klaarheid te brengen, omdat men een tweede moordmysterie in een maand tijd de koffermoord heeft geen enkel aanknopingspunt meer zeer schadelijk acht voor de reputatie van de politie. WASHINGTON (UPI) Minister van Defensie, De Jong, heeft gisteren een beleefdheidsbezoek gebracht aan de Amerikaanse onderminister van Buiten landse Zaken, George Ball. Minister De Jong weigerde commen taar te geven op deze ontmoeting. Hij zei wel dat de kwestie van levering van Fokker-vliegtuigen aan Indonesië niet aan de orde was geweest. De Jong zei, dat hoewel hij betrokken was bij be sprekingen, er geen antwoord was op de vraag of de Verenigde Staten be reid zouden zijn een atoommotor te le veren voor een Nederlandse onderzee boot. Minister De Jong begint vandaag een achtdaags bezoek aan Amerikaanse mi litaire installaties „van kust tot kust". Tijdens zijn verblijf in Washington heeft hij besprekingen gevoerd met zijn ambt genoot Robert MacNamara. De ont vangst welke hem in de V.S. werd be reid was ongewoon spontaan en uit bundig. (Van onze verslaggever) Sommige kasteleins hebben een pegaai, die de conversatie ani- hond die de klanten koekjes af meert en zeer velen hebben ka- bedelt. Anderen hebben een pa ters, hetgeen bekend is. Maar de familie Roversdie aan de Zundertseweg te Etten een café drijft heeft een pony in huis, waardoor men daar nooit om paardemoppen verlegen zit. ,,Fury", zoals de pony heet, verschijnt op vaste tijden aan de tapkast en bedelt dan om klont jes. Zelfs als moeder Rovers achter „de toog'' de was staat te strijken, zoals op onze foto, ver schijnt Furyen laat zijn tan den blikkeren. Het dier is een weinig ver slaafd aan suiker, maar het zal door de komende accijnsverho gingen, die niet alleen de vurige drankjes maar ook de suiker duurder maken, beslist niet ge dupeerd worden. Want wie kan de smekende blik van een pony uit het whiskyland weerstaan EINDHOVEN (ANP) De Eindho vense politie heeft de 56-jarige J. van C. aangehouden, die ervan verdacht wordt zich van 1957 tot aan het begin van dit jaar te hebben schuldig gemaakt aan oplichting, verduistering en flessentrek- kery. Ongeveer twintig jaar lang is de man vertegenwoordiger geweest van een Utrechtse spaarkas voor kerkelijke le ningen in het gebied van Eindhoven en omgeving. In dit gebied zijn de slacht offers van zijn praktijken dan ook hoofd zakelijk te vinden. Volgens de politie, is het juiste bedrag dat de man zich wist toe te eigenen, nog niet bij benadering te bepalen. Tot dus verre staat evenwel vast, dat het min stens f 85.000,- bedraagt. De mans is begonnen met bedragen, die op spaarbrieven werden betaald, in eigen zak te steken. Moest hij daarop uitkeringen doen, dan kon hij deze four neren uit de verduisterde bedragen. On geveer een jaar geleden eohiter moest hij een bedrag van f 10.000,- uitbetalen en dat lukte niet meer. Er werd een klacht bij de directie van de spaarkas inge diend en deze ontsloeg de vertegenwoor diger. Geleidelijk kwamen daarop meer klachten binnen en zo kwam de ware stand va» zaken aan het licht. In zijn omgeving stond de man goed aangeschreven. Hij leefde eenvoudig en de politie vermoedt, dat hij zelf slacht offer van een oplichter is geweest. Het onderzoek in die richting is echter op het ogenblik nog gaande. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Begeleirl door luid keelse commentaren van anti-rookma- giër Robert Jasper Grootveld, die de publieke tribune van de plechtige raadszaal van het Prinsenhof tot hap penings trachtte op te zwepen, heeft de Amsterdamse gemeenteraad gister middag gedebatteerd over de wyze waarop de provo's aangepakt moeten worden. Dat de fanatieke provoleider kans kreeg de vergadering voortdu rend te onderbreken was overigens be paald niet te danken aan de barmhar tigheid, die de hoofdstad in haar wa pen heeft staan. Jasper kon domweg zijn gang gaan. dank zij een tactische fout van burge meester Van Hall. Deze begon de dis cussie over de ergerlijke ordeversto ring met de voorlezing van een brief die hij had gekregen van de Haagse provo Lagor Waard. In het betrokken schrijven diende de heer Waard zich aan als promotor en fenomeen, die be wezen had de hele tienerwereld van Amsterdam en Den Haag in zijn zak te hebben: „Als u mijn 100.000 gulden be taald", stelde hij de heer Van Hall voor, „zal ik mijn werkkring tijdelijk opge ven om in uw dienst een einde te ma ken aan de onlusten. Ik zal daar naar schatting twee weken voor nodig heb ben". De burgemeester onthulde niet de identiteit van de schrijver. Dit wekte blijkbaar hevige toorn in het hart van rookmagiër Grootveld. Hij sprong op en schreeuwde „Namen noemen, na men noemen". De burgemeester rea geerde onmiddellijk en fel. „Als u er prijs op stelt wegens lokaal-vredebreuk gearresteerd te worden", brieste hij. „moet u uw bek nog eens een keer open doen". Dat woordje „bek" deed het hem. „Ik vind dit een zeer onjuiste term", protesteerde het C.P.N.-lid L. Seegers. „Hoe wij ook over provo's denken: het blijven mensen en mensen hebben geen bek maar een mond". Het V.V.D.-lid H. Gruyters deed er nog een schepje bovenop: „Wanneer een zo geringe pro vocatie als een uitroep vanaf de pu blieke tribune het hoofd van de politie er al toe kan brengen iedere vorm van burgerlijke beleefdheid overboord te zetten, welk gedrag kunnen wij dan tij dens rellen van lagere politiemensen verwachten", vroeg hij cynisch. De stemming onder de raadsleden was door het onparlementaire gezegde van de heer Van Hall duidelijk ten gunste van de provo's omgeslagen en de bur gemeester trok daar, roodaanlopend, maar wijselijk zijn conclusie uit. Wanneer een vroede vader zich een kleine grap of woordspeling permit teerde, riep Jasper meteen: „Leuk hoor, leuk". En wanneer de raadsleden elkaar stekeligheden toevoegden, gilde hij met satanisch genoegen: „Dat ken je in je zak steken, gozer". Ook in andere opzichten was de zit ting voor de heer Van Hall een zeer moeilijke. De heer Van Thijn, fractie voorzitter van de P.v.d.A., vroeg waar om het optreden van de Amsterdamse politie toch altijd op een of andere ma nier moet ontsporen, en de heer Bo venkerk (P.S.P.) noemde de burge meester ronduit onbekwaam om hoofd van de politie te zijn. De heer Van Hall redde zich eruit door te verklaren, dat hij weliswaar een debat had toegestaan, maar dat hij verder weigerde te discus siëren, omdat hij als hoofd van de po litie wettelijk uitsluitend verantwoor ding verschuldigd is aan de minister van Binn. Zaken. Vaststaat, dat de Amster damse politie art. 136 van het wetboek van strafrecht zal blijven hanteren om de provo's het hoofd te bieden. „Wij hadden gehoopt dat de jongelui door een paar blauwe plekken en blut sen wijzer zouden worden", zei hij „maar als dat niet zo is, moeten ze, hoe zeer ik dat ook betreur, hun ver dere leven maar de last van een straf blad torsen". (Advertenties) ELEKTRISCHE BOILERS"* De kollektie is nu op z'n mooist. Prijzen van f 128.— tot f 790.— DONZEN DEKBED met afneembare overtrekken GRATIS KLÉURENFOLDER Imp. Gek Claushuis, Herengracht 341. A'dam

de Stem | 1965 | | pagina 1