■üid-Bevelanc Zeeuwsch-Vlaanderen Museum voor archeologie en geologie te Aardenbur Westdorpe trekt bezwaarschrift in UITI deltapi achter schem I binnenkc kasteelr Havensc Zeeuwse bijna aai MIDDELBURG VLISSINGEN GOES HULST SAS VAN GENT TERNEUZEN Fa. D. F. v. d. Heijden Ministerieel fiat voor dubbeldeks veerboot Tweeëneenhalf jaar gewacht DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1965 Plannen voor oprichting afdeling jeugd Rode Kruis LURELEI-CABARET IN „BRITANNIA" Schoolradioles over Z.-Vlaanderen Noodslachtplaats te Axel in gebruik Voor 'n gezellige fuif 'n GIANT BOTTLE VIN ROSE PETILANT WIJNHANDEL HULST Dagblad De Stem Jaarvergadering Groene Kruis „De Redoute" wordt 8 oktober geopend Druk seizoen voor wandelclub HOOGWATER „Bosleven" te Tilburg Kostbaar opgravingsbezit ten dienste van wetenschap Kanaalschap Zeeuwsch- Vlaanderen Schaatstraining in Middelburg AANBESTEDINGEN! Vandaag Morgen (Van onze correspondent) Mej. M. J. van Dijk uit Den Haag pro vinciaal functionaris van het Rode Kruis, hoofdbestuur heeft in het Middelburgse stadhuis een voorlichtingsmiddag gehou den over het jeugd Rode Kruis. Het doel van deze middag was de aanwezigen, (schoolhoofden en jeugdleiders en -leid sters) een beeld te geven van het hoe en waarom van een jeugd Rode Kruis om dan door middel van scholen en vereni gingen te kunnen starten met een afde ling van het Jeugd Rode Kruis in Mid delburg. Namens het college van B. en W. woon de de heer M. A. L. Hubregtse de middag bij. Aan de hand van dia's vertelde mejuf. Van Dijk eerst iets over de wereldorgani satie Rode Kruis. Mej. Van Dijk vond het jeugd Rode Kruis vooral zo belangrijk omdat de nood steeds toeneemt en de be reidheid om te dienen daarentegen steeds kleiner wordt. „Het jeugd Rode Kruis betekent niet zomaar het zoet houden van kinderen, meende zij. „Deze organi satie heeft wel degelijk een taak". Mej. Van Dijk wees er verder op dat het jeugd Rode Kruiswerk goed kan worden inge past in het leerplan van zowel lagere als middelbare scholen. In haar toespraak ging mej. Van Dijk dieper in op de hulpvaardigheidsacties van het jeugd Rode Kruis. Ze liet dia's zien van plakboeken die gezonde kinde ren op de scholen maken voor zieken, di verse spelen voor blinden en tal van an dere geschenken, die het Jeugd Rode Kruis voor blinden en zieken maakt. Voorts sprak zij over de bevordering van internationale vriendschap door mid del van zelfgemaakte plakboeken en kaarten, alles voorzien van naam en adres, zodat de maker hiervan altijd een ant woord terug krijgt. Ook via magneto- foonbanden kan men nauwere contacten leggen tussen de landen. Op 1 oktober beginnen twee cursus sen, die door de EHBO en het Rode Kruis worden georganiseerd. Cursus nummer 1 mag gegeven worden door de leraren of jeugdleiders zelf, de tweede cursus alleen door een daarvoor bevoegde persoon. Dinsdag 19 oktober a.s. zal een kleine groep belangstellenden bijeenkomen om te bespreken hoe men in Middelburg kan beginnen met dit werk. Na een welkomstwoord van Dr. Stum- phius bracht met groot succes het Lure- lei-cabaret in „Brittania", dat totaal was uitverkocht, haar gevarieerde nummers, die sprankelden van humor. Het programma bestond uit een men geling van oude en nieuwe nummers. Het leeuwenaandeel in dit humoresk ge heel kwam ongetwijfeld van Jasperina de Jong. Haar zangtalent bewees zé weer eens duidelijk met het nummer Vivaldi" en ,,My brother wil de soep". Vele be kende Nederlanders kregen een flinke „lik uit de pan". Ook de happenings en de pil vormden een schitterend doelwit voor deze artiesten. Het openingsnummer had betrekking op „Het gesprek", waar na op de bekende melodie van Beetho ven's slotkoor uit de Negende werd ge zongen „Alle Menschen werden Brüder sein, mits tot een gesprek bereid". Maya Bouma bracht met Jasperina het nummer „De provomeisjes". Eric Herfst gaf zijn „Lessen in liefde". Verdere me dewerkenden waren John Lanting, Kees van Kooten en pianist Peter Bark. De muziek was van Rudy van Houten en Ruud Bos. Na de pauze werden nog de verrukke lijke nummers „De volksdans", „Bij de kapper" en het kostelijke „Pilletje voor de pep" gebracht op werkelijk amusante wijze. Souburg EHBO-cursus Het korps Souburg en omgeving van het Rode Kruis start begin oktober met een nieuwe cursus EHBO. Deze cursus wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw in de Schoolstraat num mer een, te Souburg, iedere vrijdag avond om acht uur. De cursus staat on der leiding van dokter G. van Bockel. De deelnemers zullen wat studiemateriaal moeten aanschaffen. De Souburgse afde ling van het Rode Kruis is van mening dat i.v.m. het toenemende snelverkeer (ook in Souburg) er toch zeker in ieder gezin iemand moet zijn die in geval van nood de eerste hulp kan verlenen. Aan de cursus kan worden deelgenomen door dames en heren boven de 16 jaar. Be langstellenden kunnen zich schriftelijk opgeven bij de secretaresse van het Rode Kruis te Souburg, mevr. Koole-Louwer- se. Steenwijkstraat 5. of bij de heren A. Walraven, Nieuwe Vlissingseweg 155a en J. de Rijke, Prins Bernhardstraat 35, te Soufc AXEL Een team van de NCRV is doende met het samenstellen van een schoolradioles over Zeeuwsch-Vlaanderen. Daartoe worden opnamen gemaakt voor een filmstrip over deze streek. Daarnaast zün in en om Axel voorbereidingen getrof fen voor een schoolradioles over „het paard". De ruiterijvereniging De Oran jeruiterij en de ponyclub De Kleppertjes uit Axel verleenden daaraan hun mede werking. allen uburg. AXEL De nieuwe centrale nood- slachtplaats, bestemd voor de Vleeskeu ringsdienst Axel, aan de Noordpolder, straat, zal maandag 4 oktober officieel in gebruik worden genomen. De heer W. J. L. de Groof, veterinair inspecteur van volksgezondheid, zal de openingsplechtigheid verrichten. Katholiek Vrouwengilde Het katho liek Vrouwengilde heeft zijn drukbezoch te eerste vergadering gehouden van het nieuwe seizoen o.l.v. rpevr. G. Koopmans- Nelissen. Als spreekster trad op mej. A. Wielenga, die voor de pauze een inleiding hield over „De vrouw en reclame of in kopen doen met overleg." Na de pauze werd dit onderwerp in groepsverband aan de hand van vier vra gen nog verder uitgediept. Ter discussie werd gesteld: kopen per postorder, voor- en nadelen van de supermarkt en zelfbe diening. kopen of afbetaling en kopen aan de deur. Na de zeer geanimeerde discussie gaf mejuffrouw Wielenga een algemene samenvatting van de reacties. De oresidente deelde nog mede, dat de cursus „Beter Bewegen" vrijdagmiddag 1 oktober a.s om 2 uur van start gaat. Voor de excursie naar de foundationfa- briek van Arnberg op 14 oktober a.s. ga ven zich vele dames op. De presidente sloot de vergadering met de mededeling dat „Sheherazade" de bij eenkomst in oktober zal verzorgen. Ellewoutsdijk (Advertentie) een reuze aardewerk fles parelende Rosé wijn Eigen import uit Portugal f 74.70 per fles Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb- V Laarderen: Steenstras) II l'eletoon 4377. Huift voor Walcheren an Ouiu-Beveland; KJokstraat 1 telefoon 6293 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JON(J tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT teL 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeevwsch-V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé !572 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraai 41 Oostbure tel. 01170-299) Rayonbeheerder voor Zuid-bevetarm en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 oer mrr 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzleni'ike nductle „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde 29 letters en/oi leestekens Bi' plaatsing ook U) de Brabantse oplage resp. t 1.60 eo 0,00. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen da derde plaatsing teger half geld. Schieting om paling. De handboog vereniging „Zorgvliet" hield haar sehie. ting op de staande wip om 20 kg paling. Aanwezig waren 62 schutters van 14 verenigingen. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: J. Bongers, van Willem-Teil te Ovezande; le zijvogel: D. Vereecke, van Vios te 's-Heerenhoek; 2e zijvogel: H Rentmees ter, van Willem-Teil te Ovezande: le bo- venkal: C. Stouthamer, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e bovenkal: J. Priem, van Zeelandia te Ovezande: le onderkal: C. D. Raas, van Willem-Teil te Ovezande; 2e onderkal: F. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande: le klep: Jac. Smallegange Mz„ van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e klep: P. Rentmeester, van A.D.L.M. te Kwadendamme: 3e klep: Jac. Platschorre. van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Hansweert Drumbands met harmonie. Zater dagavond zal Hansweert in het teken staan van de muziek. Het was op ini tiatief van de koninklijke harmonie „Scheldegalm" dat men in de directe omgeving van Hansweert gekomen is tot een gezamenlijk optreden van drum bands uit Kapelle, Kruiningen, Krab bendijke, Rilland, Yerseke en Hans weert. Dit optreden heeft al veel suc ces gehad. Te Hansweert zullen nu voor het laatst in dit seizoen gezamenlijk de trommels geroerd worden, om half ze ven zullen de drumbands een rondwan deling maken door het dorp, om 7 uur zal een show gegeven worden op het Dorpsplein. Om half acht zal opnieuw een rondwandeling gemaakt worden, doch dan met medewerking van de har monie „Scheldegalm". Daarna zal gelegenheid zijn tot dansen in de fraai verlichte en gemoderniseerde zaal „Zeelandia". De dansmuziek zal worden verzorgd door de bekende band Spraks uit Bergen op Zoom. K.V.P. Woensdagavond om 3 uur zal de plaatselijke afdeling der K.V.P. een algemene ledenvergadering houden in zaal „Thalia". De bedoeling hiervan is de mening te polsen van de K.V.P.-leden aangaande de miljoenennota en wel speciaal betref fende de belastingverhoging. Het resultaat van deze bespreking zal aan het K.V.P.-partijbureau bekend gemaakt worden. 's-Heerenhoek Palingschieting. Begunstigd door mooi weer, hield de vereniging „Vios" haar laatste schieting van dit seizoen op de staande wip. Om dit te vieren was er 21 kg paling en 6.5 liters likeur beschik baar voor de 75 schutters. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: D. Vereecke, van Vios te 's-Heerenhoek, 1ste zijvogel G. Verheyke, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, 2e zijvo gel P. Rentmeester, van ADLM te Kwa dendamme, le bovenkal P. Rentmeester, voornoemd, 2e bovenkal: J. Priem, van Zeelandia te Ovezande. le onderkal P. Rentmeester voornoemd, 2e onderkal: L. de Jonge, van Concordia te 's-Heerenhoek le klep Jac. Platschorre, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, 2e klep L. de Jonge, van Concordia te 's-Heerenhoek, 3e klep W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme. Kapelle Stationsbeplantlnc Bij de jaarlijkse uedstrijden in stationsbeplanting van de Nederlandse spoorwegen, behaalde het Station Kapelle-Biezelinge in de groep Zuid Westen, de tweede prijs met de toevoeging, dat dit station zeker een eervolle vermelding verdient. Eerste in de groep zuidwesten werd het station endrecht en derde het station Leer dam. Ovezande Schieting De handboogvereniging „St.-Sebastiaan" hield haar vrienden- schieting op de overdekte doelen bij de heer G. Doene. De opkomst was heel goed en de sfeer bijzonder. De uitslag is als volgt: meeste punten: C. D. Raas, van St.-Sebastiaan te Ove zande, 198 in 25 schoten; meeste rozen: Ant. Duynkerke, van St.-Sebastiaan te Yerseke; meeste negens: L. de Koeyer, id.; meeste achten: Bob Glerum, id.; meeste zevens: P. de Koeyer, id.; meeste zessen: L. Geus, van Julia te Kwaden damme; meeste vijven: J. Beulens, id.; meeste vieren: M. Geus, id.; meeste drieën: P. Peeters, id.; meeste tweeën: K. v. Steenbergen, van St.-Sebastiaan te Ovezande; meeste enen: C. Mooyman, van Juliana te Kwadendamme. Wolfaartsdijk De visserij- en hengelsportvereniging De Zandkreek te Wolphaartsdijk hield haar laatste onderlinge wedstrijd in dit seizoen. De uitslag was: W. de Visser, H.' Bliek, L. Geene, A. Brouwer, Mevr. J. Verschuure, N. Verheule, Jan Sinke, C. v. d. Velde, Han Stroo. De eerste prijs, een werphengel met molen, werd gewon nen door W. de Visser. GOES De proviciale Zeeuwse vereni. ging Het Groene Kruis zal op zaterdag ochtend 23 oktober in het Hollands Huis te Scherpenisse haar jaarvergadering houden. Vier bestuursleden zijn aan de beurt om af te treden t.w. de heren A. de Lan ge, J. Romeyn, dr. F. Vaandrager en P. Abrahamse. Alleen laatstgenoemde zal niet herkiesbaar zijn. Tijdens de middagvergadering zal een lezing worden gehouden over de moderne inzichten in de kinderuitzending. Per 1 januari 1965 telde het Groene Kruis in Zeeland nagenoeg 50.000 leden. De vereniging beschikte over 94 consultatie bureaus voor zuigelingen, 78 consultatie bureaus voor kleuters en 28 consultatie bureaus voor prenatale zorg. De gemiddelde contributie steeg in 1964 met 10,5 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De gemiddelde subsidies van rijk en gemeenten namen toe met 9,2 pro cent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De minister van ver keer en waterstaat heeft het ontwerp voor de dubbeldeks veerboot op het tra ject Kruiningen-Perkpolder, goedge keurd. Zoals uitvoerig bericht, komen in het ontwerpplan twee ongedeelde dek ken voor. Op het benedendek is plaats voor vier rijen vrachtauto's; op het bovendek kun nen zes rijen personenauto's naast elkaar aan. Het scheepsbouwkundig bureau Ir. P. de Groot uit Bloemendaal is inmiddels begonnen met het bestekklaar maken van het plan. Begin volgend jaar zal het bestek gereed komen, Ir. P. de Groot heeft ook de Prinsesseboot van de pro vinciale stoombootdiensten in Zeeland ontworpen. De minister heeft voorts machtiging verleend tot gunning van de bouw van de aanlegfuik voor dubbeldekkers in Perkpolder. Eind augustus heeft de aan besteding plaatsgehad. Het werk is ge gund aan van Hattum en Blankevoort n.v. voor een iets lager bedrag dan waar voor deze n.v. had ingeschreven. De aanlegfuik kost biina drie miljoen gul den. GEMEENTE HULST De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis, dat gedurende de ker mis van 2 tot en met 5 oktober 1965 de dranklokaliteiten mogen geopend blijven tot des nachts half 1; dat gedurende de kermisdagen het ma ken van muziek en het doen plaatsvinden van vertoningen, danspartijen of andere vermakelijkheden in de tapperijen en in alle, hoe ook genaamde, voor het publiek toegankelijke kermisinrichtingen, slechts geoorloofd is: a. op zaterdag van de kermis van des namiddags 13 uur tot 24 uur; b. op andere dagen van de kermis van des voormiddags 10 uur tot 24 uur; in beide gevallen alleen dan, wanneer de verschuldigde pachtsom, het staan geld of de vermakelijkheidsbelasting is voldaan bij de gemeenteontvanger, met dien verstande dat kermisinrichtingen, waarin snoepgoed, patates-frites, gebak, vis of paling wordt verkocht, even lang mogen geopend zijn als de dranklokali. teiten; dat op de zondag van de kermis geen openbare vermakelijkheden mogen plaats vinden dan na de beëindiging van alle in de voormiddag te houden godsdienst oefeningen, terwijl op deze dag vóór 13 uur geen muziek of ander gerucht ten gehore mag worden gebracht, dat hoor baar is op een afstand van meer dan 200 meter van liet punt van verwekking; dat het geven van straatmuziek, het uitvoeren van kunst of van voorstellin gen of het vertonen van zaken of dieren, anders dan in of aan de kermisinrich tingen, verboden is en slechts in uitzon deringsgevallen door de burgemeester kan worden toegestaan. Hulst, 28 september 1965. 5678-0 De burgemeester van Hulst, P. J. G. MOLTHOFF. Schieting. De schutterssociëteit „Elk zijn Recht" organiseerde bij J. V. Hels- land een schieting. Vierendertig schut ters namen hieraan deel. De uitslag luid de als volgt: Hoge Vogel: A. de Kindt, Kapellebrug. le zijvogel; J. v. Helsland, Hulst. 2e zijvogel: A. Nijs, Hiulst. Groot ste aantal kleine vogels- J. Asselman. Hulst. 3 stuks. Missiehulp. Pater Ed. van de Walle, die binnenkort weer naar Brazilië ver trekt, vraagt voor de mensen in nood de hulp van de Hulsterse bevolking. Deze actie „Hulp evenmens in nood' is inge leid door middel van een folder, verstrekt aan alle inwoners. Lezing. In de protestantse kerk hield de heer J. Oostervelder voor de hervorm de jeugd uit Hulst en omstreken, een lezing over „Donker Amsterdam". Voor deze avond .bestond bij de jeugd veel be langstelling. Hengelwedstrüd. Honderd en twin tig sportvissers namen deel aan de hen- gelwedstrijd, georganiseerd door de stich ting „De Binnenvest". De uitslagen luid den als volgt: 1. M. Denotté, Bornem B.; 2. R. Wiliems, Wachtebeke B.; 3. P. Po- ehel, Wachtebeke B; 4. J. de Roek, Hulst; 5. A. de Schepper, De Klinge B.; 6. C. Bisschop, Lamswaarde; 7. G. Droesbeke, Westdorpe; 8. Th. de Vet, Huist; 9. H, van Laere, Axel; 10. J. Dey, Axel; 11. R. de Block, St.-Gillis B.; 12. A. Riské, Hiulst; 13. A, Baete, Zelzate B.: 14. J. Roose, Axel; 15. G. Goeman, St.-Gillis B 16. A. Schoenmaker, St.-Gillis B.; 17. G. van Bunderen, Hamme B.; 18. W. Knapen, St-Niklaas B.; 19. D. de Koek, St.-Jan- steen; 20. G. Millenaar, St.-Jansteen. De eerste prijs ging dus naar dhr. M. Denotté. Hij ontving een prachtige beker en een 61-delig servies. A. de Roek ver overde de beker als eerste Nederlander. Van de vele sportvissers uit Hulst nam slechts een twaalftal aan deze hengel- wedstrijd deel. Rondgang harmonie. Zaterdagmid dag a.s. zal de Koninklijke Stedelijke Harmonie een rondwandeling door Hulst maken. Tegelijkertijd zal een uitgebreide collecte worden gehouden, waarvan de baten in het uniformenfonds van de har monie, die wil overgaan tot vernieuwing van de uniformen van de leden, worden gestort. In de gelederen van de harmonie hoopt men. dat de door de kermis mild gestemde Hulstenaren gul zullen „offe en". Vijf jubilarissen De directie van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" zal de jubilarissen van dit jaar huldigen op zaterdag 9 oktober om 11,00 uur in het sociaal gebouw. De leden van de staf en een delegatie uit de onderne mingsraad zullen deze plechtigheid bij wonen. Tevens zal hierbij aanwezig zijn het college van burgemeester en wethou ders en een bestuurder van het departe ment Zeeland van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Na de huldiging zal aan de jubilarissen en hun echtgenoten een feestmaal worden aangeboden. De jubilarissen zijn: de he ren A. Schelfaut uit Sluiskil, J. van Gils uit Sas van Gent, R. J. de Zutteren, A. Vërstraeten uit Zelzate en M. Kamoen uit Westdorpe, De huldiging door het gehele perso neel zal plaats hebben tijdens het fa brieksfeest op zondag 10 oktober, welk feest om half acht begint. Aan dit fa- brieksfeest werken mee; Conny van Ber gen zangeres, lid van de winnende ploeg van het festival van Knokke 1965, Henk Elsink, begeleid door eigen combo, Miss Georgette, contorsioniste. De dansmuziek wordt verzorgd door Music Patrol o.l.v. Jan Kelder. Tijdens dit feest zal tevens gelegenheid zijn om afscheid te nemen van die medewerkers die door het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd het bedrijf verlaten. De commissaris der koningin in de provincie Zeeland zal vrijdag 8 oktober om 15.00 uur de officiële opening ver richten van het bejaardentehuis „De Re doute", gelegen aan liet pijsenburg. Het programma voor die dag vermeldt om 15.00 uur de ontvangst van de genodig den, waarna mr. B. A. van Schaik, voor zitter van de Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden, de gasten zal begroeten in dit zeventiende tehuis van zijn organisatie. Om 15.15 uur vindt de officiële opening plaats door mr. J. van Aartsen. De voorzitter van de N.C.H.B. zal het tehuis vervolgens overdragen aan de Stichting Algemeen Bejaardentehuis Sas van Gent Om 16.15 uur kunnen de genodigden het tehuis bezichtigen, waar na om 17.00 uur receptie wordt gehou den door het bestuur van de Stichting. He bejaardentehuis is ontworpen door ir. J. de Wilde, onder wiens directie het werk werd uitgevoerd. Het tehuis biedt plaats aan 56 bejaarden (36 alleenstaan den en 10 echtparen). Bij het tehuis be horen nog 12 bejaardenwoningen voor zelfstandige bewoning. Westdorpe (Van onze correspondent) In het verenigingsgebouw „Concordia: te Westdorpe hield de wandelsportver eniging „De Westdorpse Tippelaars" haar algemene vergadering. In zijn openings woord spoorde de voorzitter, de heer W. Rottier alle leden aan hun volle mede werking te verlenen aan de diverse ac ties die voor de nabije toekomst op het programma staan, om zodoende binnen niet al te lange tijd ook geüniformeerd voor de dag te kunnen komen". De secretaris deelde voorts mede, dat in februari 1966 een begin zal worden' gemaakt met binnentrainingen. In Westdorpse wandelkringen is men druk bezig met de voorbereiding van een „monster-wandeltocht" vermoedelij k Westdorpe - Gent Westdorpe), welke zal gelden als laatste voorbereiding op de Zeeuwse deelname aan de Vierdaagse van Apeldoorn. Ook andere acties zullen worden ge voerd om de benodigde middelen te krijgen voor de. aanschaffing van unifor men. Het bestuur denkt hierbij aan een zgn. „Statiegeld-actie", een extra spaar actie door de leden en andere activiteiten. Het is ook noodzakelijk gebleken de con tributie te verhogen. De wandelsportvereniging uit Westdor pe „bruist" werkelijk van activiteit. Op zondag 17 oktober a.s organiseert men in „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluim een grote dansavond, onder de originele naam „Blarenbal". Tijdens deze ontspannings avond zal door een jury „Miss-D.W.T." 1965 worden gekozen, die naast een be hoorlijke prijs ook een fraaie wisselbeker in ontvangst zal kunnen nemen. Na de spreekbeurten werd door de Z.W.B.-secretaris, de heer J. van de Parel uit Kruiningen, een zeer interessante kleurenfilm vertoond. Om de gezellige avond te besluiten volgde een zeer ge slaagd optreden van de amateur-gooche laar „Jothoma". Aanbieding foto-album GeduicnJ de viering van de vijf-meifeesten Ivl het bestuur van de Foto Amateurcl-I Terneuzen het plan gemaakt het geme?T tebestuur als aandenken een album n,! een aantal foto's over deze feestelMrtl den aan te bieden. Dit is inmiddels t,f beurd in de raadzaal van het gemeen-1 ir* u huis. Voorzitter C. Heeffer en meester Dirven, boden burgemeester T Rijpstra, de wethouders M. de Vos en de Meyer en gemeentesecretaris A. v'l Pagee een album aan met 50 foto'! f»'-| maat 18 bij 24 centimeter van de feenT lijkheden. De heer Heeffer deelde daarbij m»! dat diverse leden die dag samen ror de 200 opnamen hadden gemaakt. È(','l van waren door deskundigen de 5o wl uitgekozen en in het album verzamel#! Dit gebaar werd door het college »s'.| op prijs gesteld. Burgemeester Rijpst sprak een dankwoord, waarin hij d'.il hij bijzonder gefrappeerd was door' vakmanschap van de leden van een ggj| zo jonge vereniging. '8 BURGERLIJKE STAND Geboren: Magdalena dv A. Koning.! Uijttendaele; Johan zv A. Hameilnj I Molegraaf; Francois zv P. Dielemar-I Stoffels; Frank zv J. de Klerk-Scharfif Edwin zv E. Verdurmen-de Koning; ;l grid dv J. van de Vijver-van den Briï,.| den: Adriaan zv A. de Ruijsscher-Roelsi I Ronald zv W. de Groote-van Grol; PieJ ter zv P. van Driel-van der Sluis. Huwelijksaangiften; Willem de 25 j. en Wilhelmina Kaan 20 j.: LudövicT van der Hooft 19 j. en Marie Decap'Soj I Rudi Steel 21 j. en Janna Leunisjii'l Willem Wieland 17 j. en Maria van V' 20 j.; Josephus Morcus 23 j. en I van Kouteren 19 j. Gehuwd: Leendert Herrebout 28 j. er I Eva Tollenaar 26 j.; Freddy de Krijge-f 26 j. en Wilhelmina Hamelink 26 j, Overleden: Delphine Bracke 71 J. Ki P. van Gremberghen. Augustina vaal Wynsberghe 72 j. ev W. Dhondt. Frantosf Michielsen 8 rnnd. Hendrik Wolfert6iT ev E. van Hoeve. Jacobus Vercoutèrtjl 83 j. ev J, Mielen. Martinus Leunis geh. gew. Elodie de Guijtenaer 88 j. gew. Florentine Hamelink 35 j. e Kievit. Morgen, donderdag 30 september: Hansweert: 6.00 en 18.20 uur; Terneuzen: 5.26 en 17.44 uur; Vlissingen: 4.57 en 17.16 uur; Wemeldinge 6.59 en 19.08 uur. 1 december. TILBURG In het Natuurhistoristll Museum zal op 1 oktober een tentm-l stelling worden geopend van „Wat t:| leeft in het bos". De expositie duurt I: 'Van onze correspondent) WESTDORPE. Tijdens de jongste vergadering van de gemeenteraad van Westdorpe werd conform een voorstel van burgemeester en wethouders beslo ten het bezwaarschrift van 25 april 1963 aan de Raad van State in te trekken. Het gemeentebestuur van Westdorpe was opgeroepen om a.s. donderdag 30 september (twee en een half jaar later dus!) te verschijnen op een zitting van de Raad van State, waarin zou worden behandeld het verzoek van de gemeente Westdorpe, om het besluit van gedepu teerde staten van Zeeland van 29 maart 1963 te vernietigen, en alsnog goedkeu ring te verlenen tot oprichting, in samen werking met de gemeenten Sas van Gent en Axel, van het „Kanaalschap Zeeuwsch-Vlaanderen". Ondanks de intrekking van het be roepschrift blijft het college bij zijn standpunt, mede op grond van de argu menten, die zijn gesteld in genoemd be zwaarschrift. De gemeente Westdorpe is en blijft er van overtuigd, dat het „Kanaalschap" had moeten worden goedgekeurd. Voorts betreuren de vroede vaderen van Westdorpe het dat behandeling van dit geschil tussen de gemeente en Ged. Staten zolang op zich heeft moeten la ten wachten. Het college voelt door deze wijze van behandeling, dat zijn rechts zekerheid in het gedrang is gekomen, temeer, omdat in het algemeen kan wor den gesteld, dat van vrijwel iedere be slissing kan worden gezegd, dat, indien men ze twee-en-een half jaar later op nieuw zou moeten nemen, men ze mis schien anders zou nemen. „Er zijn in die 2la jaar zoveel ontwik kelingen geweest", aldus een schrijven van b. en w. van Westdorpe aan de raad, „met name de gemeentelijke her indeling, die de totstandkoming van het havenschap in een ander licht stellen". Ook meent de raad dat de positie van Westdorpe reeds verzwakte, door de situatie, ontstaan door de onbegrijpe lijke redenen van „niet in beroep gaan" door de gemeente Sas van Gent. Verder hebben ook b. en w. van Axel de raad voorgesteld tot intrekking van het beroep bij de Kroon. „Het is weinig zinvol", aldus burge meester G. H. E. M. van Waes, „om nu nog voor het kanaalschap te gaan pleiten' En hij herhaalde dat de gemeente onjuist is behandeld, hetgeen zeer wordt be treurd. De Raad van State en het college van Ged. Staten van Zeeland zullen van dit besluit onverwijld in kennis worden gesteld. Voor de resterende agendapunten had den de vroede vaderen niet veel tijd nodig. De gemeente zal toetreden tot de ZEGAM" en zal vier aandelen verwer ven. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. wordt aan de heer R. Laurijs een stuk grond verkocht voor het bouwen van een woning in het uitbreidingsplan. Voor bestrijding van de kosten van aanleg van wegen en riolering in het uit breidingsplan te Stroodorpe zal de ge meente een geldlening aangaan van f 780.000.—. Enkele verzoeken om subsidie voor het dienstjaar 1966 werden verwezen naar de behandeling van de gemeentebegroting van dit jaar. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Te beginnen met 4 oktober organiseert de K.N.S.B., ge west Zeeland, een schaatstraining op iedere maandagavond in de gymnastiek zaal aan de Olmenlaan. De training zal staan onder leiding van een gediplo meerde trainer. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het eerste Zeeuwse museum voor archeolo gie en geologie zal volgend jaarl^W in de Aardenburgse Marktstraat lig worden geopend. De gemeente heeft daartoe een pand aangekocht dat nu op vooralsnog sobere wijze, g® dank zij een particulier initiatief, wordt verbouwd. De inventaris zal bestaan uit het zeer rijke opgra vingsbezit van dit historische West-Zeeuwsch-Vlaamse stadje terwijl ir. J. Trimpe Burger van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek, momenteel in Aardenburg woonachtig, enige waardevolle privé collecties in bruikleen zal afstaan. Het museum zal van internationale be tekenis worden en een inrichting krijgen, die afzonderlijk is afgestemd op weten schappelijke studie, georganiseerde be zoeken van scholieren cn studenten en op het toeristenbezoek. Met de unieke graf schilderingen, die in de St. Baafskerk zijn ondergebracht, wordt Aardenburg een oudheidkundig centrum van grote allure. De initiatiefnemers tot een spoedige verwezenlijking van het museum zijn ir. Trimpe Burger en de heren H. Bakker en G. Paridaen. Uit rt omvangrijke op gravingsbezit zal gi kvloers een afde ling Romeins en Middeleeuws worden in. ericht, bestaande uit o.m. collecties aar- ewerk, die enig ter wereld zijn. Op de verdieping komt het prehistorisch mate riaal, een afdeling geologie van Zeeland en uit het privébezit van ir. Trimpe Bur ger een schelpencollectie van 3000 ver schillende soorten en een verzameling mi neralen, gesteenten en fossielen, waarbij het accent op West-Zeeuwsch-Vlaanderen ligt. Momenteel is zoveel materiaal voorhan den dat geselecteerd moet worden. Het bezit wordt bijna wekelijks groter. De op- Ir. J. A. TRIMPE BURGER De vierkante dubbelwandige eikehouten Romeinse waterput. Een uniek exemplaar uit de Aardenburgse bodem. gravingen in Romeinse lagen, momenteel nabij de Aardenburgse gasfabriek, leve ren tal van kostbaarheden op. De jongste aanwinst, waarmee het museum verrijkt zal worden, is een vierkante eikehouten dubbelwandige Romeinse waterput, waar van een tweede exemplaar nog niet be kend is. Op het terrein is men verder gestoten op een houten tonput en op de fundamenten van een groot Romeins ge bouw met beschilderd pleisterwerk in de kleuren rood, groen, blauw, geel en zwart. Tot de vondsten in de waterput behoren fragmenten van houten gebruiksvoorwer pen, die zeldzaam zijn omdat hout zelden geconserveerd blijft. De Aardenburgse op gravingen, die nog tal van jaren zullen H.voortduren, trekken grote belangstelling succesvolle opgravingen van binnen- en buitenlandse deskundigen. OPENBARE WERKEN BIERVLIET Onder directie van het ingenieur!- el architectenbureau voorheen J. van I selt en De Koning te Nijmegen hekel b. en w. van Biervliet grond-, riolen:; I en bestratingswerken ten behoeve h| en in de Braakmanlaan en het uitb»l dingsplan ten noorden hiervan aanr'l steed. Hoogste inschrijver was Geri' I Sponselee uit Kloosterzande met f 243*1 laagste fa. Gebrs. Van den Hemel f I Biervliet met f 210.259. Er waren IIJfl schrijvingen. De gunning is aangehou:-' OOST-KAPELLE Bedrjjf TV. v. Nieuwenhulzen 133»" I Demonstratie slootreinigers MIDDELBURG -«C City 20 uur „Otto e Mezzo" voor u "I ST. JANSTEEN .„j.,. Beatrix 20 uur Oprichtingsve;JaM*M| Jeugd-Rode Kruis BRESKENS Wit Gele Kruisgebouw 20 uur Moe»' cursus Cirtsj AXEL Oranjestraat 16.15 en 20 uur Boltini OOSTBURG 20 uur Raadsvergadering Hervormd jeugdcentrum 19.30 uur I meente-avond en feestavond jeug 15 jaar LEWEDORP «jp'l Menheere 19.30 uur Vergadering ANTWERPEN KVO 20 uur Werther ZUIDZANDE 15.30 uur Raadsvergadering OOSTBURG Vrt'l De Eenhoorn 10 uur Alg, verg. van Sluis SAS VAN GENT - C.-\ Papegeulestraat 16.15 en 20 cus Boltini NIEUW TUDSCHEMA DE a Voltooide afsluifinc I Nog le voltooien af De jaartallen geven het hjdsche MIDDELBURG. Het proj Deltawerken heeft met vert kampen wat betreft het inde stelde schema van de uitvoi grote dam in het Haringvliet in 1969 worden gesloten, hu volgens plan verloopt. De bouwtijd van het werk ringvliet wordt vooral beheer aanleg van de grote sluizen, structie van de stalen schuivi sluizen heeft vertraging onden 34 schuiven kunnen nu niet worden aangebracht, maar eer eind van dat jaar. Omdat he vliet" vertraging heeft is het lijk dat de afsluiting van het later zal plaatsvinden dan ooi- was geraamd. Het wordt nu maar 1968, terwijl de algehele in 1969 zal kunnen plaatsvind De geraamd afsluiting van vrershavensche Gat is ook ong jaar verschoven en staat nu voor het jaar 1971. Het begin werkzaamheden voor de dam i tei-schelde is hu gesteld op spronkelijk zou men dit jaar m begonnen zijn. In 1977 moet gesloten zijn. - 1 De aardgasverbinding dc Westerschelde is nagenoeg tooid. De enorme pijpleiding hoeft nog slechts op enkele ten gelast te worden, waar, Pijp op zijn plaats in de 1 GOES De Rijksdienst va hoopt over enkele weken t van kasteelresten op het Het betreft hier een kastei Beieren. Er bestaat een kans, dat d tot het voorjaar van 1966. het onderzoek naar kaste seminarie te Warmond k Wetenschappelijk hoofdarr r holen liever niet in de w:

de Stem | 1965 | | pagina 2