koffie! II Bier voor „wilde voetballers Fortuna tegen Oost-Duitsland Zwart Wit en Breda kruisen de sticks i> ;^5C* - i« NuSu. Wartburg als racewagen Zeeland en Brabant tegen Rotterdam Groot heeft keelontsteking SPEELT NIET MEE MET B-SELECTIE LASEROMS ACCEPTEERT EXCUSES TWEEKAMP OM WERELDTITEL DAMMEN Betty Skelton snelste vrouw Frank Wiegand kwam langzaam Barry Hughes niet in hoger beroep Nieuw waterpolo toernooi Eén jaar voor pistoolschutter Amateur ontdekt „gasloze" komeet in Tilburg Ghanees krijgt drie jaar voor overval waarplaats voor bonen daarom naai dan zelf uw lie, want dat is teiten van koffie ERT 250 g 2.06 K 250 g 1.82 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1965 11 Hockey Bivak /lippf Turnen Promotieklasse A Opstellingen Onderscheiding voor voorzitter N.D.R. ZX- ■y. .it ^7$ - 7- 77^i® - eilige elektrische D.E. en, verpakt bij D.E. p» over Mow-aw te sprek®n* heeft met de Sioux-OgallaU» gevochten en vele scab?e2-iaar overd. Hij ziet als een ade en hoort als het hert. H onmogelijk hem te verrJS,f Hij zll zijn vader wreken- Het opperhoofd werd odd ken door Davy, die met de g vangene kwam aanlopen. Binnenkort zal er waar schijnlijk o// de racebanen een nieuwe troef te zien zijnN« de Japanse Honda zou dat een van de grootste verrassingen betekenen van de laatste jaren in de race- wereld. Aan de wedstrijden op het circuit van Monza heeft namelijk het afgelo pen weekeinde een Russi sche coureur met een FVart- burg F 3 deelgenomen aan de formule drie races. CELTIC IMPONEERT TIJDENS TRAINING (Van onze sportredactie) DEVENTER In Heliendoorn bereidt Go Ahead zich momenteel voor op de eerste ontmoeting met het Schotse Celtic in de eerste ron de van het toernooi om de Euro pese bekers voor bekerwinnaars. Morgenavond om acht uur begint de wedstrijd, waarnaar in Deventer reeds wekenlang met grote span ning is uitgekeken. De ongeveer duizend Deventenaren die gister avond met intense belangstelling de training van de Schotten gade sloegen, zullen weinig vertrouwen meer hebben in de kansen van hun favorieten. De Celtic-spelers die toonden over een uitstekende con ditie en een niet minder goede tech niek te beschikken, hebben name lijk een groot aantal Deventenaren geïmponeerd. Go Ahead, dat bij de gratie van lands kampioen en bekerwinnaar Feijenoord aan deze steeds interessanter wordende Europacupstrijd mag deelnemen, wil voor het treffen met de Schotse beker houder niets aan het toeval overlaten. Sedert gisteren verblijft de Deventer- pioeg in hotel ,,De Zeven Provinciën" in Hellendoorn. waar concentratie en trainingen de voornaamste agendapun ten zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ploeg, die zondag j.l. met 40 van een briljant Ajax verloor echter geen wijzigingen ondergaan. Dat zou be tekenen, dat "Van Zoghei, Butter, War- nas, Somer, Thieman. Kanselaar, Gre- ving. Niehaus, Boekestein, Veenstra en Adelaar zullen worden belast met de verdediging der geel-rode kleuren. Ook de ploeg van Celtic is nog niet geformeerd. De Schotten die sinds zon dagavond hun bivak hebben opgeslagen in het Deventer-hotel „De Keizers kroon" en vandaar uit „sighseeing"- tochten naar verschillende delen van ons land maken, wonnen zaterdag j.l. voor de competitie met liefst 71 van Aberdeen. Zij geloven niet, dat Go A head het hen op hun weg naar de vol gende ronde van dit toernooi al te moeilyk kan maken. Zestien spelers telt het gezelschap, waarvan doelman Simpson met zijn 35 jaren de oudste is. Manager Jock Stein vertelde ons, dat twee van de Celtic-spelers, spil Bill Mcneül en linksbuiten John Hughes zijn gekozen in het Schotse nationale elftal, dat zaterdag a.s. in het strijdperk treedt tegen Noord-Ierland- Een andere bekende speler is rechtsbuiten Johnsto ne, die nog zeer onlangs een aantrek kelijke aanbieding van het befaamde Tottenham-Hotspur van de hand wees. De zestien Schotse ^elers zijn: de doel- verdedigers Simpson en Fallon en de veldspelers Young Kennedy, Murdoch, Gemmell, Mcneill, Callaghan, Gushley, Hughes, Johnstone, Clark, Mcbride, Len nox, Divers en Chalmers. De belangstelling voor de lichtwed- strijd de eerste belangrijke die in De venter onder het licht van de uitsteken de nieuwe installatie wordt gespeeld bijzonder groot. Op enkele honderden staanplaatsen na is het terrein aan de vetkampstraat uitverkocht. Deventer verwacht iets van Go Ahead. De natio nale voetbalwereld uiteraard ook, want ftet zou toch wel bijzonder jammer zijn, wanneer na Feijenoord ook de twee Ne derlandse representant in een Europees bekertoernooi reeds in de eerste ronde 2°u worden uitgeschakeld. ifci, ADELAAR (Van onze sportredacteur) SITTARD. Reeds jarenlang bindt de KNVB de strijd aan tegen het z.g. „wild-voetbal" en ook tijdens de jaarvergadering van de Afd. Limburg van de KNVB werd daar weer menig woordje over gezegd. Zo verzocht de kring Heerlen om stappen by de gemeentebesturen te onder nemen, ds«t er geen wild-voetbal meer op gemeentelijke terreinen gespeeld kan worden. Jeugdleider Gielens van Sittardia sprak over het „wild-voetbal" in Sittard dat hoofdzakelijk wordt georganiseerd door barhouders. „Jeugdige, ,/veelbelovende voetballers verlaten soms de club om „wild-voetbal" te gaan spelen," atdus de heer Gielens. „Vraagt men naar de reden, dan hoort men: „Bij jullie krijgen we niets en als we daar winnen krijgen we bier." Een vroeger jeugdlid („nauwelijks de puberteitsjaren ontgroeid"), kwam zelfs by de heer Gielens trots met de mededeling: „We hebben 14 wedstrijden gespeeld en 14 gewonnen, dat wil zeggen 14 maal 8 potten bier." De heer Gielens noemde „café-voetbal" het bederf van de jeugd en drong er bij de afdeling op aan om alle mogelijke middelen aan te wenden om deze mistoestanden te voorkomen. Overigens had hij alle lof voor de organisatie van de Sittardse zomeravond voetbalcompetitie. Hij roemde de houding van de deelnemers tegenover de scheidsrechters en stelde de discipline, die er in deze competitie is, ten voor beeld aan de amateurs van de afdeling Limburg. (Van onze correspondent) Zaterdag 2 oktober a.s- wordt door Olympia Kapelle in de gemeentelijke gymnastiekzaal te Kapelle de keurturn- wedstryd tussen de dames- en heren- ploegen van de Zeeuws Brabantse Turn kring en de Rotterdamse Turnkring ge organiseerd. De wedstrijd, welke om 5 uur aan vangt. bestaat uit de volgende onderde len: dames: brug ongelijk, oaardsprin- gen, evenwichtsbalk en vrije oefening- Heren: paardspringen, brug. rek, rin gen, paardvoltige en vrije oefening- De Zebraploegen zijn als volgt samen gesteld. Dames: E. de Neef Udi B. op Zoom, K. Walraven Volharding Goes, E. van Gelder VTV Vlissingen W. Vreeke Pr. Hendrik Breda, J. Bruggeman Vol harding Goes. J. v.d. Plasse en M v.d. Plasse VZOS Yerseke. Heren: B- West- strate Volharding Goes. W- Vervoort, Pr. Hendrik Breda, C. Meesters Udi B- op Zoom, P. Vermeersch en B. Vermandei Thor Sas van Gent en J. de Wee VZOS Yerseke. De vorige ontmoeting, enkele jaren ge leden te Rotterdam is in een kleine overwinning voor de Rotterdammers 6®- eindigd. Aangezien sindsdien in de ploe gen van beide kringen meerdere wijzi gingen zijn ontstaan, is het niet .moge lijk een voorspelling omtrent de einduit slag te doen. Den HAAG (ANP). Henk Groot zal «een deel uitmaken van het Nederlands AnJPa*' clat woensdagavond, op het ADO-terrein in Den Haag een oefenwed strijd tegen de nationale formatie van Luxemburg speelt. De Ajacied heeft last van een keelontsteking. Zijn vervanger 's niet aangewezen. Wel is Muller aan groep B-spelers toegevoegd. Het is mogelijk dat Muller nu in de plaats van zijn clubgenoot Prins in de „twee" speelt, waardoor Prins rechtsbinnen wordt. Het niet uitgesloten dat de ADO- rechtsbuiten Heijnen wordt ingeschakeld. De Oostduitsers hebben in Eberhard Vogel een bijzonder ge vaarlijke linksbuiten. Hij zal het de Geleense verdediging beslist niet makkelijk maken. (Van onze hockeymedewerker) BREDA By de derde omwenteling van het competitierad staan enkele be langrijke wedstrijden op het program ma. Een programma, waarvan de in deling ons enigszins bevreemdt. We doe len voornamelijk op de hogere afdelin gen, waarin de daar ingedeelde Bredase clubs op de ene zondag vrijwel tegelijk thuisspelen en op de volgende wedstrijd dag bezoeken moeten gaan afleggen. De hockeyliefhebber moet derhalve in het eerste geval zyn keuze uit een over laden programma bepalen om in het andere geval aangewezen te worden op één ontmoeting. Buiten de attractieve plaatselijke wedstryd tussen Breda II en Zwart Wit is er in de Baroniestad voor wat de in de hogere afdelingen spe lende teams niets te doen! Breda moet op bezoek bij 's-Hertogen- bosch en zal zijn volle aanvalskracht moeten ontplooien om deze wedstrijd met succes af te sluiten. Keep Fit geven we in de strijd op eigen bodem tegen Venlo een winstkans. Het geroutineerde E.M.H.C- zal zijn sticks vol hebben tij dens zijn bezoek aan het gepromoveerde Eindhoven. In de wedstrijd Tilburg - H.T.C.C. zal moeten blijken of H.T.C.C. vaste voornemens heeft om zijn zuidelij ke kampioenstitel te prolongeren. Een derde draw in processie ligt op gesloten in het bezoek, dat Push I aan MOP III gaat brengen. Forward zal in eigen omgeving het onderspit voor M.O.P. moeten delven. H.T.C.C. II zal het bezoekende Geel-Zwart aan zijn ze gekar binden. In de plaatselijke derby Breda II - Zwart-Wit ligt een punten verdeling in de lijn der verwachtingen. DAMES le klasse Bepaald teleurstellend zijn de resul taten welke Breda tot op heden behaald heeft. Het bezoek, dat dit team aan 's-Hertogenbosch gaat brengen, zal we derom weinig winst opleveren. Hetzelfde geldt voor Forward, dat in Oss met Keep Fit moet duelleren. De Eindho- vense derby Racing E.M.H.C. zal bij zonder spannend zijn met als eindre sultaat een kleine zege voor E.M..C. In de wedstrijd Or. Zwart - Were Di zullen beide partijen elkaar weinig toe geven. waarbij terreinvoordeel doorslag gevend kan zijn. Het overige programma luidt: HEREN: 2e klasse A.: E.M.H.C. III Push II (3); Pelikaan Liberty (1); HOCO 's Herto-genibosch II (3): D-E.S. - Oirschot (3): 3e klasse A.: Push III- Rapide (2); Tempo M'burg (3); Zw, Wit II - H.O.C.O -II (1); TilLurg IV Were Di II (2); 3e klasse B.: Best 's.Hertogenbosch III (2)Forward III - M.O.P. V (1); Breda III - Waalwijk (3)Warande - Tilburg III (2)4e klasse A.: Push IV - Olympia (2); Zw. Wit III - H.O.C.O. Ill (1); Tilburg VI - Were Di III (3); 4e klasse B: E.M.H.C. VI Push V (3): Forward IV Liberty II (3)Breda IV Waalwijk II (3)Wa rande II - Tilburg V (1). DAMES: Promotieklasse A.: Uden - Push (1); M.O.P. II - Rapidity (2) H.U.A.C. M.E.P (2); D.E.S- - O Zwart II (3). 2e klasse A.: Push III M.O.P. III (2); Liberty Pelikaan (3); Waalwijk Breda II (1); Tilburg II Warande (3). 2e klasse B.: Were Di II - Push II (1); K. Fit II - Rapidity II (1) 's-Hertogenbosch III - Forward II (2) G. Zwart - Were Di III (1); 3e klasse A. Push V - Olympia (1); Tempo Liberty II (1); Breda III Push IV (3). 4e klasse A.: Were Di VI Rapid (2); Forward TV M'burg (1); Tilburg III - D.E.S. II (2). TILBURG (ANP) De moei lijkheden tussen de Sparta-speler Theo Laseroms en de hoofdredac teur van het blad de Willem II er, Jacques van Beek, zijn uit de weg geruimd. Laseroms achtte zich be ledigd door een publikatie, die na de wedstrijd Willem IISparta op 5 september jl. van de hand van de heer Van Beek in het blad ver scheen en waarin hem verweten werd gangstermethoden te gebrui ken. Tijdens een gesprek tussen de hoofdredacteur van de Willem Il'er en Theo Laseroms in Rotterdam verklaarde de heer Van Beek dat bepaalde opmerkingen uit het ge wraakte artikel inderdaad als kwetsend zouden kunnen worden opgevat voor de goede naam van Laseroms. Het had echter nimmer in zijn bedoeling gelegen beledi gend over de Spartaan te willen schrijven. De verontschuldigingen werden door Theo Laseroms aan vaard, waarmee de kwestie uit de wereld was. nv HUGHES BREDA (ANP) De Rus Vatsjilav Tsjegolev zal in de komende maand in een tweekamp zijn wereldtitel verdedi gen tegen zijn landgenoot Isar Koeper- man De tweekamp wordt gehouden in TifLis in de Russische staat Georgië en omvat twintig partijen. De eerste ron de start vrijdag a.s. Kaeperman is de uitdager. Hij werd in 1964 in Merano als wereldkampioen door Tsjegolev ont troond. BONNEVILLE (ANP) De Ameri kaanse Betty Skelton uit Detroit heeft maandag op de zoutvlakte van Bonne ville in de staat Utah een nieuw snel- heidsrekord voor vrouwen le land ge vest' sd. Zij bereikte met haar door een straalmotor aangedreven racewagen een snelheid van 446.690 km per uur. Het oude snelheidsrecord voor vrouwen stond op naam van Paule Murphy uit Los An geles. die met een eveneens door een straalmotor aangedreven wagen tot een snelheid van 363,634 km per uur was gekomen. Het bekende gezegde van Joris van den Bergh: „Wat goed is, komt sne!" gaat in vele gevallen niet op voor sport lieden, die hun domicilie hebben achter het ijzeren gordijn. Het is typerend, dat atleten uit Rusland, Oost Duitsland, Hongarije en Polen na jaren onopval lend te hebben meegelopen in de inter nationale sportwereld langzaam maar gestaag hun prestaties opvoeren en dan op een leeftyd, waarop de atleet in West Europa al bijna „met pensioen" gaat, tot grote verrichtingen komt. Dit hangt natuurlijk samen het de gro tere waardering, die de sportbeoefening in Oost Europa geniet. De maatschap pelijke positie van een atleet is in 'die Janden op zijn sportprestaties gebouwd. Frank Wiegand, de voornaamste hoop van Oost Duitsland op een gouden me daille bij de Europese kampioenschap pen van 1966 in Utrecht is typisch een voorbeeld van dat langzame „komen"- In 1962, bij de Europese kampioen schappen in Leipzig, finishte de 1.80 meter lange, goedgebouwde Oost Duit ser op de 400 meter achter zijn leef tijdgenoten Johan Bontekoe en de Zweed Hans Rosendahl. Inmiddels is Rosendahl allang met zwemmen ge stopt en heeft Bontekoe in 1963 en 1965 de studie voor de sport laten gaan. Frank Wiegand, de Oost Duitser, train de al die jaren echter onvervaard door Hij verhuisde van Dresden naar Ros tock, waar een universiteit was en een beter zwembad. Resultaten hebben al die inspanningen echter wel gehad. In 1960 had hij zich alleen kunnen kwa lificeren voor de gecombineerde Duitse 4 x 200 meter vrije slag-ploeg by de Olympische Spelen in Rome. Hij stelde daarmee flink teleur, want Wiegand was op dat moment Duits re cordhouder op de 100 (56.5) en 400 me ter (4.28.-) vrije slag. Maar in de vier jaren sindsdien vergrootte Wiegand zijn wedstrijdervaring en verlegde hij de grens van zijn optimale prestatie vermogen: Twee Europese records op de 400 meter: 4.21.6 en 4.18.4. Alle Oost- duitse vrijeslagrecords kwamen in z n handen. De beloning voor het stug door zetten kwam bij de Olympische Spe len in Tokio. Frank Wiegand zwom zijn serie in de nieuwe Olympische record- tyd van 4.17.2. Er was een natuurtalent als Don Schollander voor nodig om het record aan de Oostduitser te ontfutselen (4.15. 8.). Nog had Frank Wiegand niet alles gegeven. Hij kon harder. In een schit terende finale-race joeg hij Schollander op naar een nieuw wereldrecord: 4. 12.2. Wiegand zelf finishte als tweede in 4.14.9, een tijd die men enkele dagen voordien nog totaal huiten bereik van een Europese zwemmer had geacht. Tot de zwemmers, die voor dc Oost- duitse doorzetter moesten buigen, be hoorden dc Australiër Alan Wood, de Amerikaan Roy Saari en dc Rus Belits- Geiman. Laatstgenoemde een even stugge werker als Wiegand, heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een van dc grootste concurrenten van de Oost Duit ser. (Van onze sportredactie) ALKMAAR De hulptrainer van Alkmaar 54, Barry Hughes, heeft in overleg met zijn raadsman, mr. B. J. Asscher, besloten niet in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank, in het kort geding dat hij tegen de KNVB had aangespan nen. De rechtbank erkende de beslis sing van de KNVB om Hughes geen trainingslicentie te verlenen. Of men nog op andere wijze zal trachten al of niet op korte termijn Hughes als trainer in Nederland erkend te krijgen is niet bekend. „Het doek is thans gevallen over de publiciteit in deze zaak", zo zei mr. Asscher vanmorgen. „Ik kan en mag nu helaas niets meer vertellen"# Dynamo Boekarest, de Roemeense kam pioen, heeft de dinsdag in de Roemeense hoofdstad gespeelde eerste wedstrijd te gen het Deense BK 1909 uit Odense in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen met 40 gewonnen. Alle doelpunten wer den in de eerste helft gescoord. Er waren 25.000 toeschouwers. De tweede wedstrijd wordt op 6 oktober in Denemarken ge speeld. (Van onze correspondent) GELEEN. Morgenavond speelt Fortuna '54 in het stadion te Ge leen een lichtwcdstrijd tegen het nationale elftal van Oost-Duits- land. Met deze Iichtwedstrijd zet Fortuna '54 na FC Köln', Partizan Belgrado en Espagnol haar serie wedstrijden tegen gerenommeerde buitenlandse voetbalploegen voort. Dc Oostduitse staatsamateurs be schouwen deze wedstrjjd in Geleen als laatste voorbereiding op de ko mende interlands tegen Oostenrijk een gunstig resultaat wordt behaald te- gen deze sterke Oostduitse formatie op deze markt nog meer in waarde stijgen. en Hongarije in het kader van de voorronden om het wereldkam pioenschap dat volgend jaar in En geland wordt gehouden. Voor For tuna geldt deze internationale ont moeting als voorbereiding op de wedstrijden tegen Lausanne in de kwartfinale van de Intertoto-com- petitie. Fortuna dat de laatste tijd naam op de buitenlandse voetbalmarkt heeft ge maakt door gelijke spelen tegen FC Köln en Partizan en een overwinning op Es pagnol, de ploeg van de Spaanse groot meester Alfredo Di Stefano, zal indien er Oost-Duitsland heeft het dit jaar gepres teerd om het sterke Oostenrijk in eigen land een nederlaag toe te brengen, zodat we woensdagavond in Geleen twee ploe gen tussen de lijnen krijgen die interna tionaal gezien goede resultaten hebben geboekt. Fortuna zal met een sterk gewijzigde voorhoede in het veld komen. De ex- RlOS-spelers Harrie en Ton Golsteijn zullen de links- en rechtsbuitenplaats in nemen, terwijl ,.Zézé'' Gambassi de mid denvoorplaats weer zal innemen. De Oostduitsers zullen in de volgende opstelling in het veld komen: Doel: Horst Weigang (SC Leipzig) ach ter: Otto Frassdorf (ASIC Vorwarts Ber lin), Manfred Geisler (SC Leipzig), mid den: Herbert Pankau (Empor Rostock) en Waldemar Miihlbaoher (Dynamo Ber lin), voor: Henning Frenzel (SC Leipzig) Jurgen Nöldener (ASK Vorwarts Berlin), Peter Ducke (Motor Jejia) Dieter Erler (Karl-Marx-Stadt) en Eberhard Vogel (Karl-Marx-stadt). Reserves zijn- Heinsch, Krampsr, Liebrecht, Bauch- spies en Stöcker. De opstelling van Fortuna '54 is ver moedelijk als volgt: Doel Piet Vogels, achter Harrie Brüll en Piet Kusters. midden: Peter Benen. Cor van der Hart en Jean Munsters voor- Ton Golsteijn, Géne Gerards, Zézé Gam bassi, Carel Breikers en Harrie Golsteijn. De wedstrijd begint om acht uur. BOEDAPEST (ANP) Hongarije heeft door de tweede achtereenvolgende zege in het waterpolotoernooi om de Trofeo Italia deze trofee definitief in bezit ge kregen. Teneinde de voortzetting van dit vier jaarlijkse zeslandentoernooi mogelijk te maken, heeft Hongarije thans aangekon digd een nieuwe wisselprijs beschikbaar te stellen. Het toernooi dat telkens in het jaar na de Olympische Spelen wordt gehouden zal dan om de „Hongaarse beker" gaan. DEN HAAG (ANP) De algemene voorzitter van de Stichting Nederland se Draf. en Rensport, de heer P-.B. van Binsbergen (Bilfchoven), heeft uit han den van de Belgische consul-generaal, de heer H. R. de Vleesehouwer, een Belgi sche onderscheiding ontvangen. Het is het 1 andbouw-ereteken le klasse, dat de heer Van Binshergen op voordracht van de Belgische minister van landbouw is toegekend door koning Boudewijn voor bewezen dionsten op het gebied van de Belgische sportpaardenfokkerij. AMSTERDAM (ANP) De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren de 29.jarige werktuigbouwkundige Ronalds afkomstig uit Suriname, wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar met aftrek van preventieve hechtenis. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen, had wegens poging tot doodslag vier jaar geëist. Op 6 juli van dit jaar loste de ver dachte in de omgeving van de Zeedijk in Amsterdam op korte afstand drie pistool schoten op de 40-jarige portier E. H. Tosch, eveneens uit Suriname: één kogel trof de hand van de portier, een tweede drong in diens rechterzij, terwijl een derde miste. Tussen verdachte en het slachtoffer bestond al 'enige tijd een vete. De rechtbank verwierp het beroep op noodweerexces. CAMBRIDGE (UPI) Een Britse amateur-astronoom heeft een nieuwe komeet ontdekt. De komeet, van de tien de grootte is genoemd naar zijn ont dekker: „Alcock". Het Smithonian As- trofysisch Observatorium van Cambrid ge in de Amerikaanse staat Massachu setts maakte de ontdekking bekend. De „Alcock", die de normale gasbaan mist, schijnt te behoren tot het sterren beeld Hercules, en is met een middel grote telescoop te zien. Vorige week maandag ontdekten twee Japanners, Kaoroe Ikeya en T- Seki, uit Tokio aan de oostelijke hemel een ko meet van de achtste grootte. Ook deze komeet draagt de naam van zijn ont dekkers. (Van onze correspondent) TILBURG. Op zondag 3 oktober zul len op een terrein aan de Reeshofweg le Tilburg de Nederlandse ruiterkampioen. schappen verreden worden. Leden van de Bond van Landelijke Rijverenigingen, van de NCB en van de Koninklijke Nederlandse Ruitersportbond zullen om elf uur in de ring verschijnen voor het dressuurkampioenschap. Om half 2 zullen de springruiters om de hoogste eer strijden. Hierna zal een keurcollectie tuigpaarden in de ring ver schijnen met diverse shownummers. De organisatie berust bij de Landelijke Rijvereniging TAVNU uit Tilburg. AMSTERDAM (ANP) De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren de 18-jarige Ghanese student C. A. W. F. wegens po ging tot beroving, door middel van ge weld, van de Amsterdamse taxichauffeur E. van Gogh veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen, had zes jaar met aftrek geëist. De Ghanees had de chauffeur tn de nacht van 1 op 2 mei in Amsterdam eerst met een messteek buiten gevecht willen stellen, maar daarna uit angst nog eens viermaal in de rug van het slachtoffer gestoken. De taxichauffeur was hevig bloedend naar het politiebureau gereden en in de hal in elkaar gezakt. De Ghanees ..had geld nodig, omdat hij naar Duits land wilde reizen om daar techniek t gaan studeren". De raadsman, mr. M. G. Rood. had ziel ontzet getoond over de eis van 'de offi cier en er met klem op aangedrongen dat zijn client voor de jeugdgevangeni, in aanmerking zou komen.

de Stem | 1965 | | pagina 15