naar 1965 NIEUW KIESSTELSEL LIGT PASKLAAR GEREED Vreemde overvallen per auto raadsel voor Haagse politie ■mms Zakenvliegerij verontrust fÖerlf üjdwerk vijzigd T weede-Kamerdrempel voor kleinere partijen Weer pleidooi voor vrouw in priesterambt PROVO'S IN SNELRECHT VOOR KADI Mr. Van Ommen Kloeke: hanteer systeem van Senaatsverkiezingen Spelen vergif kon ik niet meer laten Duits of Engels systeem niets voor ons land CARPENTER NA 30 DAGEN WEER BOVEN RIJN WORDT UITGEDIEPT Politie wil lieverdje- rellen kop indrukken ële bedrijven gqpen Vandaag :tsenchaos op school H<)< HiWATKR Morgen Haatgevoelens Vertroebeld Twee etmalen in kelder Sportvliegtuigenveel duurder SUBSIDIES KABELJAUW [LINGERIE HERFST!? DUSTERS PYAMA'S NACHTHEMDEN en LINGERIE! 569ste STAATSLOTERIJ ellen van de sociale actualiteiten, stgesteld op 19 oktober kringen Breda en Tilburg, 20 oktober Sas van Gent, Roosendaal en jk, 21 oktober kringen Raams- eer, Etten en Zevenbergen en op >ber kring Bergen op Zoouj. De serie voor deze bijeenkomsten is iteld van 25 tot en met 28 -januari tefralve een jeugdcursus en \oor\- che cursussen zullen ook forum- n worden georganiseerd, name- 6 november en 15 maart te Bre- no-vember en 14 februari te Axel 22 november en 28 februari te DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 (Advertentie) fiets gevallen. Gistermiddag overweg bij hotel Ockenburg de mevrouw K. door onbekende oor. net haar fiets ten val gekomen, liep zij een diepe kniewonde op. de politie gewaarschuwde doK- -n der Werff verleende eerst0 Ia in het ziekenhuis te zijn behan- con mevrouw K. weer naar hui: nCNISSE lergetekende heeft zich al meer- geërgerd tijdens het voorbij r>r an de r.-k. lagere school van -er aan de Notendijk. Daar staan e i de fietsen van de kinderen w tegen de dijk en tegen de muu ie school, aan alle weer hloo - -i it nu niet iets, wat niet zou W°A.i n de tijd van tegenwoordig? eetje goede wil zou het toch en zijn dat er voor de fietsen nderen een overdekte plaats kon J. W. en. woensdag 29 september: Han® 5.23 en 17.41. Terneuzen: 4.51 ITissingen: 4.21 en 16.35. Wem 5.23 en 18.35. IURG 1A 4 I 20 uur Majoor Dundee. J- .NSTEEN ls Boltini 16.15 en 20 uur a Magdalenakerk 19.30 U111 ims Philharmonisch Orkest ?entehuis 10 uur Aanbesteding vej? ing en aanleg straten en Slag ur Raadsvergadering AN GENT ur Raadsvergadering ur Raadsvergadering KAPELLE 1? 30 uur ijf \v. v. Nieuwenhuizen 13 onstratie slootreinigers fflBuimG.Otto e Mezzo" voor ZVVI iixSÏ0Euur Oprichtingsvergadering d-Rode Kruis Gehf Kruisgebouw 20 uur Moeder jestraat 16.15 en 20 uur Circus HOOFDSCHOTEL? VLEES! (VERVOLG VAN PAGINA 1) Uit de stukken bleek hoe Mien al ja renlang haatgevoelens koesterde tegen haar schoonzus en die haatgevoelens had den haar tot allerlei vreemde daden ge voerd. „Ik kon er niet buiten", aldus ver dachte. „Ik moest met vergif spelen". Dat bleek ook wel, want sinds 1956 wa ren er kalveren, zeugen en biggen vergif tigd, bij haar schoonzus, maar ook by an dere buren. Er werd wasgoed en geld gestolen, kinderkleren werden vernield, en eens raakte op onververklaarbare wy- ze een kind in een put. „Nu noemt u veel meer op dan ik gedaan heb", repli ceerde verdachte, die in een irriterende huilbui was uitgebarsten. „Ik weet het niet meer Het is allemaal verschrikke lijk. Hoe ben ik er toe gekomen? 't Is vreselijk, t is vreselijk, en nu is het te laat", huilde zy. Zeer uitvoerig liet het hof zich voor lichten door de getuige-deskundige prof. dr. Jac. Kloek, directeur van de psychia trische observatiekliniek te Utrecht. „Ik geloof niet. dat deze vrouw toerekenbaar is", aldus prof. Kloek. Deze vrouw is niet in staat zichzelf tegen te houden. Haar toch al beperkt inzicht is in hoge mate vertroebeld". Van de andere kant achtte hij het voor de psychiater een onmoge lijkheid toerekenbaarheid helemaal uit te sluiten Zijn conclusie: een hoogst ge vaarlijke vrouw, die noodzakelijk lang durig uit de maatschappij moet worden verwijderd. „Er zijn geen vergiftigingsgevalien be kend", aldus de procureur-generaal in zijn -requisitoir, waarin niet moord ten laste werd gelegd. .Voorbedachte rade is inherent aan de toediening van gif". De procureur-generaal wilde, ook al nam hij dan aan dat de vrouw niet volledig in slaat was haar wil te bepalen, nier van ontoerekenbaarheid spreken bij verdach te. „Daarom zal verdachte veroordeeld moeten worden ter zake van moord en niet van doodslag. Evenmin als dc offi cier van justitie n Breda, heb ik de be doeling deze vrouw in de gevangenis te plaatsen, maar we! hebben wij de bedoe ling haar zo lang mogelijk uit de maat schappij te verwijderen. Daarvoor biedt ons terbeschikkingstelling alleen niet vol doende waarborgen. Daarom was het de plicht van de orficier van justitie van het Bredase vonnis in beroep te gaan" „Geen straf zonder schuld" pleitte mr. Witlox, die zijn cliënt „de uitgestotene van het Kraanven" noemde, omdat nie mand van haar familie of buurtgenoten zich nog ooit om haar heeft bekommerd sinds het tragische gebeuren. „Met ere noem ik hier de naam van wijkzuster Van Weerden van het Wit-Gele Kruis in Loon op Zand, de enige, die nog contact met haar onderhoudt. Door ieder ander in Loon op Zand en het Kraanven is deze vrouw dood verklaard. Kan het triester?" Hij vroeg het hof het vonnis van de rechtbank te Breda te bevestigen. Irv haar laatste woord schreide verdachte haar eenzaamheid uit tegenover het hof. „Ik hoor nooit meer iets van mijn man, noch van mijn kinderen. Ik krijg niet eens post". Woorden van berouw cf spijt over haar daad kwamen niet over haar lippen. Over veertien dagen zal het hof uitspraak doen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De wens naar hervorming van ons kiesstelsel leeft reeds lang. Zo'n hervorming moet echter aangepast zijn aan ons land. Men kan geen buitenlandse stelsels zo maar gaan overnemen. Als de volksvertegenwoordiging het wil, dan ligt een dergelijk nieuw stelsel gereed. Daarin bestaat de mogelijkheid het contact tussen kiezer en gekozene te herstellen, het voert het districtenstelsel in, maar hand haaft tegelijkertijd de evenredige vertegenwoordiging. De oplossing is eigenlijk het ei van Columbus: hanteer het systeem, van de verkiezin gen voor de Eerste Kamer, ook bij de stembusstrijd voor de Tweede Kamer. Verdeel dus het land in vier districten en bepaal, dat de kan didaten ook uit die districten moeten komen. BURG - Raadsvergadering De borrel die U „toelacht" Zie uw gasten genieten van die tongstrelend zachte WF ge- never. Ja, een rondje WF. Baar is iedereen vierkant voorl OUDE IWFl GENEVER f 8.70 per liter WYNAND FOCKINK In een vraaggesprek, dat wij met hem hadden, legde de secretaris van de kiesraad, mr. dr. W.K.J.J, van Om men Kloeke, deze oplossing pasklaar op tafel. Een dergelijk systeem, al dus de heer Van )mmen Kloeke, ken nen wij in Nederland en is dus niet vreemd aan onze tradities en gewoon ten. Bovendien bereikt men er precies mee, wat men bereiken wil, zonder in de grote nadelen te vervallen van het districtenstelsel, zoals het in En geland fungeert of van het gecombi neerde stelsel, dat Duitsland kent. Een simpele berekening leert, dat een Tweede Kamer op basis van de ver kiezingsuitslag van 1963, als volgt zou zijn samengesteld: Bij deze berekening is uitgegaan van het bevolkingscijfer in de ver schillende provincies. Nederland is daarbij, overeenkomstig het Eerste Ka. mer-kiesstelsel, verdeeld in vier groe pen: Groep l: Noord-Brabant, Zee land, Utrecht en Limburg, te zamen op 1 jan. 1963 tellende 3.498.140 inwo ners, goed voor 44 zetels; Groep 2: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drente, te zamen 2.988.111 inwoners, goed voor 38 zetels; Groep 3: Noord- Holland en Friesland, tellende 2.610.965 inwoners, goed voor 33 zetels en Groep 4: Zuid-Holland met 2.787 124 inwo ners, goed voor 35 zetels. Een eenvoudige berekening op basis van het aantal inwoners op 1 januari van het jaar, waarin de verkiezingen gehouden worden, maakt uit hoeveel zetels p r district verdeeld kunnen wor. den. De kiesdeler, de prijs per zetel dus, varieert in dit systeem van 39.705 in groep 1 tot 43.245 in groep 4. Deze kiesdeler bedroeg krachtens de thans geldende regeling 41.723. Een andere methode om, op basis van hetzelfde kiessysteem, de kiesde ler vast te stellen is: het aantal uit gebrachte geldige stemmen in het ge hele land te delen door het aantal van 150 in totaal beschikbare zetels. Die kiesdeler, die dezelfde is als reeds thans geldt, maakt dan uit hoeveel ze tels per groep mogen worden ver deeld. Dan is dus het aantal opgeko men kiezers mede beslissend voor het aantal zetels, dat een district te ver. delen heeft. Wie dit laatste systeem in de praktijk van 1963 zou hebben toegepast had gezien, dat de K.V.P. dan één zetel minder zou hebben ge kregen en de C.HU. één meer. De kiesdeler zou bij deze berekening evenwichtiger zijn geweest. Zij zou n.l. slechts variëren van 41.340 tot 42.044. De theorie van het systeem, dat de heer Van Ommen Kloeke heeft uitge dacht, is overigens geheel in over eenstemming met de opvattingen, die by de meerderheid van de Kamer le ven. Men heeft destijds, via moties van de heer Beernink (C.H.U.) en wij len mr. Donker (P.v.d.A.) de kiesde ler willen verhogen om zodoende het toetreden van kleine partijen te be moeilijken. Een dergelijke ruwe maatstaf, hoe wel doeltreffend, is in het systeem- Van Ommen Kloeke volmaakt overbo dig geworden. Men moet nu in een district de kiesdeler halen, wil men een zetel bemachtigen en partijen, die thans met veel moeite door over het hele land stemmen bijeen te schra pen aan die kiesdeler komen, zijn daardoor uitgeschakeld. Het is boven dien een redelijk systeem. Wanneer men in een gebied, dat rond twee mil joen inwoners telt, nog niet aan 40.000 stemmen kan komen, dan kan men moeilijk volhouden, dat men represen tatief is voor een belangrijk deel der Nederlandse kiezers. In dit verband mag eraan worden herinneerd, dat Ne derland bij de invoering van het alge meen kiesrecht, gekoppeld aan de evenredige vertegenwoordiging, iets meer dan de helft van het huidige aan tal inwoners telde. Het effect van het plan, dat de heer Van Ommen Kloeke heeft ontwikkeld, is dus geen landelijke verhoging van de kiesdeler, maar een kiesdeler, ge baseerd op het aantal stemmen en ze tels, dat per district beschikbaar is. Er is weieens gepleit in Nederland voor toepassing van het Duitse sys teem: zowel verkiezingen per district (maar dan een aantal districten gelijk aan het aantal zetels) als volgens de evenredige vertegenwoordiging. Dit stel sel, zo zei ons de heer Van Ommen Kloeke, heeft de slechte eigenschap pen van beide systemen in zich ver enigd. Het brengt kiezers en gekoze nen steeds verder van elkaar- af in plaats van dichter bij elkaar. Wat ge beurt n.l. in de praktijk? Die perso nen, die een partij in ieder geval in het parlement wil hebben, komen er via de centrale lijst. De kandidaten, die men in de districten kent en waar deert, doch daar verslagen worden, ha len het parlement niet. Degene, die er wel in komt, via de centrale lijst, heeft geen binding met een district. Het andere, Engelse, stelsel, is niet passend voor ons land, omdat dit uit gaat van een twee of drie partijenstel sel. Historisch gezien is het partijen stelsel in ons land gegroeid op basis van de geloofsverdeeldheid, die hier heerste. In een zuiver districtenstelsel zou in grote delen van het land helemaal niet meer van een verkiezingsstrijd sprake zijn: in Brabant en Limburg zou in vrijwel alle districten de uit slag bij voorbaat vaststaan; hetzelfde geldt voor vele andere gebieden, zo als in Zeeland, Groningen en Fries land. Daar zouden verkiezingen ge woon geen zin meer hebben. Van een werkelijk contact tussen kiezer en ge kozene komt dan helemaal niets te recht-. Bovendien: de indeling der dis- trciten is vaak een volslagen wille keurige zaak, met alle moeilijkheden daaraan verbonden, zoals het verleden ook in ons land heeft geleerd. Mr. Van Ommen Kloeke zei ons, dat hij in staat is om een stad als Den Haag b.v. zo in te delen in stem- districten, dat uitsluitend socialisten of liberalen gekozen worden. Van dit soort „kiesrechtgeografie'' moet men in Nederland terecht niets hebben- DEN HAAG Een 19-jarge kelner is volgens zijn zeggen in de Elandstraat in Den Haag in een auto getrokken, waarvan de drie inzittenden hem zijn geld zouden hebben ontnomen. De kelner heeft de politie verteld dat hij met een vriend in dc straat liep toen de auto voorbij reed en even later terug kwam. Tussen het tweetal en de drie inzittenden ontstond een woordenwisseling, die er op uit draaide dat de vriend de benen nam en de kelner in de auto werd getrokken. De gedwongen passagier dacht eerst nog aan een grapje maar toen het gezelschap in de omge ving van Delft was gekomen be gon hij het benauwd te krijgen en opperde het voorstel dat hij de benzine zou betalen als zij hem eruit zouden laten. Het drietal vond dat een goed idee en er werd gestopt bij een pompstation. De kelner betaalde met een biljet van honderd gulden en nam zijn wis selgeld in ontvangst maar van uit stappen was geen sprake. Hij zou wel even terug worden gebracht, werd hem gezegd. Evenwel, na een paar honderd meter werd er gestopt, de man werd zijn geld ontnomen en er werd hem gezegd naar een bosje te lopen. „Anders krijg je een kogel door je hoofd" zou een van de berovers volgens het slachtoffer hebben gezegd. Na enig soebatten kreeg hij nog wel een tientje terug om thuis te ko men- De auto reed weg en de kel ner liep f 85 lichter naar het pompstation, vanwaar alarm werd gegeven bij de politie. De recher che is niet bereid om alles wat de kelner heeft verteld voor waar aan te nemen, omdat het verhaal wat te fantastisch lijkt. Op belangrijke punten zoals het merk en het num mer van de auto kon hij geen in formaties geven, maar enkele an dere inlichtingen bleken onjuist. Minder houvast heeft de politie aan het verhaal van een 26-jarige huisknecht die met een hersen schudding in de Jan Hendrikstraat te Den Haag is gevonden. Hij zou na cafébezoek op de bus hebben staan wachten, toen hij een auto werd ingetrokken. (Advertentie) INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS 4 MODESHOWS PER DAG AHOY' GEBOUW tlm 7 Oct. KOPENHAGEN Een psycho loog heeft met 7 militairen 48 uur onder de grond in een kleine schuilplaats doorgebracht. De proef werd genomen met een ver plaatsbare A-bom-bunker van Zweedse origine. De reacties van de proefpersonen werden door de psycholoog nauwkeurig opgete kend om in een rapport te worden verwerkt. (Van onze luchtvaartredacteur) BREDA In het luide koor van proteststemmen tegen de door minister Vondeling aangekondigde verhogingen van accijnzen en omzetbelastingen valt één stem niet zo op. Dat is die van het hoofdbestuur van de Koninklij ke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart dat in een uitvoerige verkla ring heeft gezegd de verhoging van omzetbelasting op „sportvliegtuigen" economisch onverantwoord te vinden. Bovendien, meent het hoofdbestuur, zet deze belastingverhoging voor de schatkist nauwelijks zoden aan de dijk. De vereniging is hoogst verbaasd over de verhoging van 5 naar 25 percent, waardoor kleine vliegtuigen plotseling aanzienlijk duurder worden. De K.N.V.v.L. heeft wel reden tot ver bazing. Nauwelijks drie jaar geleden namelijk verlaagde de vorige regering de omzetbelasting op deze categorie vliegtuigen van 18 naar 5 percent. Voor de ontwikkeling van de privé- en za kenvliegerij (waarvan laatstgenoemde categorie steeds belangrijker wordt en de eerste al overvleugelt) was dit nog maar een kleine stoot in de goede rich ting. Nederland heeft een grote achter stand op het gebied van de privé- en zakenvliegerij. Er zijn te weinig vlieg velden maar ook veel te weinig vlieg tuigen. Nederlandse zakenlieden heb ben steeds meer belangstelling voor het zakenvliegtuig. Dat moet wel want hun relaties uit de andere EEG-landen vlie gen ook. In Nederland staan ongeveer honderd privé-vliegtuigen geregistreerd. In Frankrijk ruim 3600 en in het thans ook op dit gebied snel opkomende Duitsland al 1500. In de Verenigde Sta ten opereren meer dan 85.000 privé- vliegtuigen. De ontplooiing van de privé- en za kenvliegerij wordt in de meeste lan den van nationaal-economisch belang geacht. In de Verenigde Staten kon die ontplooiing onbelemmerd plaatsvinden omdat daar de vliegtuigen betrekkelijk goedkoop zijn. In Europa ligt dat an ders, maar daar namen, althans in de meeste Westeuropese landen, de rege ringen maatregelen. In Frankrijk ging men dgarbij zover kopers van in Frank rijk vervaardigde vliegtuigen subsidies te verlenen in plaats van omzetbelas ting te berekenen. Een veel gehanteerd hulpmiddel werd ook het verschaffen van belastingvrije benzine. Op het ogenblik neemt het Neder landse vliegtuigbezit in deze categorie jaarlijks toe met tien a vijftien vlieg tuigen, gemiddeld 50.000 gulden per stuk kostend. De verhoging van de om zetbelasting brengt de schatkist niet meer op dan zo'n 150.000 per jaar. Als STOKE-ON-TRENT, Engeland (UPI) - De 19 maanden oude baby Stephen Grea ves is gestikt doordat hij een pingpong bal had ingeslikt, die in zijn keel was blijven steken. De baby was alleen gela ten terwijl zijn moeder de was deed. ROME (KNP) Een strijdvaardige groep van katholieke vrouwen heeft tij dens een congres in Rome besloten de aktie voor openstelling van het priester lijk ambt voor de vrouw te versterken. In haar jaarlijkse algemene vergadering heeft de St. Joan's International Alliance een resolutie aangenomen, waarin deze organisatie als haar overtuiging uit spreekt, dat „als de katholieke Kerk in haar wijsheid te zijner tijd zou besluiten de waardigheid van het priesterambt uit te breiden tot de vrouw, de vrouwen daaraan gaarne en bereidwillig zullen beantwoorden". de minister die van „sportvliegtui gen" spreekt alleen maar dié privé- vliegtuigen op het oog heeft die louter voor sportdoeleinden gekocht worden, dan daalt dit bedrag nog aanzienlijk want de meeste nieuwe privé-vliegtui gen komen in de zakensector terecht. Men vreest echter en waarschijnlijk niet ten onrechte dat de minister met „sportvliegtuigen" ook de zakenvlieg- tuigen bedoelt. Voor de Nederlandse privé en zaken vliegerij betekent de verhoogde omzet belasting een gevoelige klap. Toch al in moeilijke positie verkerend (geen „benzinefaciliteiten", veel te weinig vligtuigstrips, een door niets gerecht vaardigde „weelde-image" en de al be staande „weeldebelasting" van 5 per cent) leidt de Nederlandse zakenvliege rij een weinig florissant bestaan en kan zij zelfs een vergelijking met Bel gië niet doorstaan. Maar er zat schot in en een vorige minister gaf reden tot hoop toen hij liet weten de herhaalde verzoeken om belastingvrije benzine niet te willen afdoen met een defini tief „nee" omdat je nooit kon weten of het eens „ja" zou worden. Het is te begrijpen dat het hoofdbe stuur van de KNVvL bitter gestemd vaststelt dat handhaving van het mi nisteriële voorstel „niet alleen op fi nanciële gronden onverdedigbaar is, maar bovendien belangrijke aspecten van onze noaionale economische activi teit in ernstig gevaar zou brengen". Van economisch belang is de „kleine luchtvaart" ontegenzeggelijk. In ver schillende reportages, hebben wij dit in het afgelopen jaar aangetoond. Dit economische belang opofferen aan een schatkistbijdrage van anderhalve ton per jaar is het uitwerpen van een ka beljauw om een spierinkje te vangen, in plaats van andersom zoals de goed- Nederlandse gewoonte is. WIM KOCK. LA JOLLA, (UPI) De vroegere astronaut Scott Carpenter is gisteren na een verblijf van 30 dagen onderwater in de grote oceaan teruggekeerd in aard se sferen, na zijn aandeel in de uitvoe ring van het Amerikaanse „Sealab 2" project te hebben vervuld. President Johson heeft Carpenter in de decompressiekamer opgebeld en hem gefeliciteerd met zijn prestatie. (Advertentie) Verscheidene maatschappijen zijn begonnen met de werkzaamheden om de Rijn uit te diepen. Binnen de ko mende acht jaren moet 74.000 m2 Rijnbodem bewerkt zyn. De kosten van het project worden op 220 mil joen mark geraamd. (Advertentie) j In alle Kodijko filialen is 't f nu volop "lingerie herfst". Wat een kleurengloed in Kodijko's Als altijd de charmantste fa vorieten uit 4 landenl Extra voordelig en geldbespa- rend. Immers bij elke aan koop (ook van uitzetten) de altijd geldige Kodijko 5°.'o KASSA SPAARBONS j Nu 112 jaar In 't weefgetouw j en Hofleveranciers (ook van UjjJ Eindstraat 20 tel. 36177 AMSTERDAM (ANP) Onder lei ding van de officier van justitie mr. Hartsuiker in Amsterdam, hebben jus titie en politie een actie ingezet om een einde te maken aan de wekelijks terug kerende relletjes bij het Lieverdje op het Spui. Tijdens het verhoor van de elf aangehouden provo's zaterdagnacht op het hoofdbureau van politie zijn zondag op het parket in het paleis van justitie de dagvaardigingen voor de jongelieden gereedgemaakt, die nog die zondag aan hen zijn betekend. Donderdagochtend, zullen zij voor de politierechter op een extra ingelaste zitting terecht moeten staan. De justitie heeft van een zelden ge hanteerd artikel van het wetboek van strafrecht artikel 186 gebruik ge maakt. dat betrekking heeft op het deel nemen aan een volksoploop (verbod tot samenscholing). Indien men na drie keer te zijn aangemaand om zich onmiddel lijk te verwijderen geen gevolg geeft aan dit bevel is men strafbaar. Dit gold dus zowel voor de deelnemers aan de happening als de toeschouwers daar bij. Men riskeert daarbij maximaal drie maanden of een boete van 1200 gulden. Aaandag 27 september 1965 DERDE KLASSE Prijzen van 15 50 100 200 400 1000 zijn zijn zijn zijn zijn zijn een prijs van een prijs van een prijs van een prijs van een prijs van een prijs van de prijs van gevallen op nummers ei gevallen op nummers ei gevallen op nummers ei gevallen op nummers ei gevallen op nummers ei gevallen op nummers ei 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op 5.000 is gevallen op 30.000 is gevallen op ndigende ndigende ndigende ndigende ndigende ndigende het het het op: op: op: op: op: op: nummer: nummer: nummer: het nummer: het nummer: nummer: nummer: het het 6 707 240 954 411 0830 68235 04189 42421 23139 99363 84735 79170

de Stem | 1965 | | pagina 3