Hooggeëerd publiek naar Toni Boltini Show 1965 uitz°ndg0Vd! Bonds-jeu gdwerk wordt gewijzigd NIE Zeeu wsch-Vjaa nderert Vlissingen wil tien woonwagens in kamp Herv. gemeente Goes heeft jeugdcentrum Mr. Va systeem Spelen vergif ik meer la\ WALCHEREN MIDDELBURG ZUID-BEVELAND CASINO STICHTING FORTUNA (24 spel) OOSTBURG Vergadering van zebra-leiders te Goes Zeilers hadden veel last van sterke wind Aandacht voor nieuw werk programma een boek Opening door burgemeester DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 Westkapelle Kapelle Dagblad De Stem Westdorpe Triduum voor bejaarden in Het Verlael Introductie-avonden streekontwikkeling Stoppeldij k-W alsoorden Raad besluit tot verbetering Bier- en wijnfeest te Stoppeldijk uitbundig gevierd Samenzangavonden voor de NCRV Werknemers industriële bedrijven Fietsenchaos op school H()< )G WATER Vandaag Morgen ni Haatg Vert Philatelica De in de afdeling Mid delburg der Intern. Ver. Philatelica ge organiseerde postzegelverzamelaars hiel den een druk bezochte ruilavond in Res taurant Wöhler. Staande de vergadering konden een gewoon lid, een juniorlid en twee jeugdleden worden ingeschreven. De heer W. van der Hoek werd gekozen als zesde bestuurslid. Uit de bestuursmede delingen bleek, dat de jeugdleden de spe ciale aandacht van het bestuur hebben. De voorzitter vestigde de aandacht op de verschillende filatelistische manifes taties die ons wachten, zoals bijvoorbeeld de Zeeuwse Dag van de Postzegel, die dit jaar gehouden wordt tn Vlissingen op zaterdag 9 oktober. Ds. J. C. Streefkerk uit Veere zal een causerie verzorgen over Postzegels ver zamelen nül", terwijl een forum zal wor den gevormd ter beantwoording van fila telistische vragen. Een onderlinge verlo ting bezorgde velen een aardige prijs. De Nieuwtjesdienst en het aanwezige ruil materiaal stonden in het centrum van de belangstelling. Tenslotte werd meege deeld, dat de aangeschafte nieuwe Yvert- catalogus weer gratis voor de leden be schikbaar is. Biggekerke Afscheid burgemeester Op woensdag avond a.s. wordt in zaal Juliana te Big gekerke een bijeenkomst belegd, tijdens welke de inwoners van Biggekerke offi cieel afscheid kunnen nemen van hun burgemeester en mevrouw Dregmans. Burgemeester Dregmans neemt afscheid in verband met het bereiken van de cen- sioengerichtigde leeftijd. C.M-B. Het bestuur der afdeling Westkapelle van de Christelijke Metaal bewerkers Bond vergaderde onder lei ding van zijn voorzitter, de heer A. Huibregtse. Op deze avond was aanwezig de districtsbestuurder, de heer P. v. d, Ende. Het winterprogramma dat vastge steld werd, zal bestaan uit: Kaderver gadering te Vlissingen; Forumavond te Koudekerke; vraag- en praatavond te Westkapelle; filmavond in combinatie met andere afdelingen te Westkapelle; feestavond op 28 januari i.v.m. het 5-ja- rig bestaan der afdeling, en nog een le den vergadering op 23 februari. E.H.B-ö.-cursus De afdeling Kapel le, Biezelinge en Schore van het Rode Kruis heeft het initiatief genomen voor het houden van een opleidingscursus voor de verkrijging van het officiële een heidsdiploma voor E.H.B.O. Deze cursus zal 40 lesavonden duren en worden ge houden in het wijkgebouw. Op 5 okto ber is de eerste cursusavond. Hengelwedstrjjd De hengelvereniging ,,De Kanaalvissers" alhier organiseerde haar laatste bekerwedstrijd van dit sei zoen. Deze keer in de Westersclielde. De vangst was matig. De uitslag was: 1. C. G. Welleman jr.; 2. G. Lepoeter; 3. J. C. Walrave; 4 G. C. Versluys; 5. J. v.d Velde; 6 C Burger jr; 7 W Tissing; 8. M. Zuidweg; 9. A. Hoo- gesteger; 10. C. Visscher. De einduitslag van de bekerwedstrijden zal op een in november te houden ver gadering worden bekendgemaakt. Kloetinge (Advertentie) RESTAURANT KLEIN SPEYCK te OISTERWIJK Internationale sfeer Aanmelding eii introduktie kan geschieden aan de receptie van het Casino. Geopend van 15.00 2.00 uur. Gratis busdiensten vanaf Breda, Oranje Hotel. Vertrek dagelijks 14.00 en 19.00 uur v.v. HHMBWMiHHI Bloemenexpositie. De vereniging van oud-leerlingen van land- en tuin- bouwwintercursussen hield een bloemen tentoonstelling in „Amacitia". D& vol gende prijzen werden toegekend: Wedstrijddahlia's: 1 J. Leijs, Kloetinge, 2. J. v. d. Walle, Kloetinge, 3. J. M. van 't Veer, Goes. Crysanten: 1 Leijs, 2 J. Leijs, 3 J. v. de Walle. Grootste en mooiste dahlia le, 2e en 3e prijs M. van 't Veer. Schoolplanten: Colleus: 1 Hans Holle- stelle, 2 Sylvia de Dreur, 3 Rens Deurloo, 4 Marjan Wiskerke. Rode geranium: Daan v. d. Weele, 2 Jan Weststrate, 3 Marijke Bak, 4 Jantien Tied em an. Fuchsia: 1 Wilma Markusse, 2 Ina de Vrieze, 3 Han Remmé, 4 Anja Blomaard. Rose begonia: 1 Anneke Sturm, 2 Ri- nus Heyboer, 3 Leni Dalebout, Zalmgaranium1. Johnny Heijens, 2. Irma Nousse, 3 idem, 4 Hannie de Jonge. Rode begonia: 1 Ada Bruinooge, 2 Hannie Moerland, 3 Ankie Weststrate, 4 Ineke Verhulst. Lewedorp N.K.V. Woensdag a.s. zal in café Menheere een algemene ledenvergade ring worden gehouden voor alle leden van het N.K.V. en de Vrouwenbond. De ze vergadering zal speciaal gaan over de landelijke „Wij en Zij"actie van het N.K.V. Op welke manier de afdeling Le wedorp deze actie gaat voeren, zal de ze avond worden toegelicht. Daarnaast zal pater Pontenagel uit Goes nog ver dere toelichting geven over hoe hij deze „Wij en Zij"actie ziet in het kader van de landelijke ontwikkelingshulp aan de minder ontwikkelde landen. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch- V laarderen: Steenstraai 14. felefoon 2377, Huist voor Walcheren en Zuid- Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LKH U K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeevwsch-Vlaandercn en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Huist privé 1572 Hulst Redacteur voo) W est-Zeeuwsch- V laanderen J, PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostbure teL 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zutd-Bevelann en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties oestemo voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij cootracl aanzlenl-tke reductie „Kleintjes": 8 regels ot minder f L— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde 2J letters en/oi leestekens Bi,' plaatsing ook m de Brabantse oplage resp. 1 1.00 en t 0,60. BU 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. Biervliet Afscheid ds. Evenhuis In het tot de laatste plaats bezette stemmige 17e eeuwse N.-H.-Kerkgebouw nam predi kant W.S. Evenhuis afscheid van de gemeente. Vooraf werd een dienst ge houden, waarin hij voorging als predi kant en waaraan verder meewerkten de organiste mej. C. de Kraker, het kerk koor en een jeugd zang. en muziek groep o l.v Conny Bliek. Onder de vele gemeentenaren en genodigden bevonden zich burgemeester en wethouders, pa-s toor F. Zander, leden van het kerkbe stuur van de R.K. parochie en verschil lende predikanten uit de omgeving. Na de dienst dankte ds. Evenhuis de ge meente voor de bijna 11 jaar die hij in Biervliet had mogen werken. Het was met spijt in het hart, dat hij Biervliet ging verlaten. Amsterdam heeft hem beroepen en hij heeft dit aangenomen, omdat men als dominee nu eenmaal niet te honkvast mag zijn en geloven een zich telkens weer optrekken moet zijn. Ds. W. Bergsma uit Waterlandkerkje die aangewezen is als consulent geduren de de twee maanden tot ds. Kelling uit Noord-Gouwe zijn intrede zal doen. kon digde vervolgens de sprekers aan: de scriba van de kerkeraad, de heer J. La- bruyere, die namens de hervormde ge meente een projector aanbood, de pre sident kerkvoogd, de heer J.Dhondt. burgemeester A Kostense, die een oude plaat schonk uit de tijd dat het N.H - kerkgebouw werd 'estichit. Ook hij zag de predikant node ver trekken. Zoals de voorgaande sprekers dankte ook hij mevr. Evenhuis voor haar gastvrijheid en door wier vertrek Biervliet nu zijn schrijfster verliest. Achtereenvolgens spraken nog ds. Gramsbergen uit Kloosterzande. praeses van de classis IJzendijke en ds. L- Brink, man uit Schoondijke namens de ring IJzendijke. Zij zullen in hun vergade ringen een leider missen met grote the ologische kwaliteiten. Pastoor F. Zander hoopte dat de oecumenische contacten die hij pas sinds kort had mogen heb ben zullen voortgezet worden bij de nieuwe predikant en vruchten zullen af werpen. Tot slot kreeg ieder de gelegen heid de dominéé en zijn gezin de hand te drukken. Grondprijzen Voor de raadsverga dering van woensdagavond krijgt de raad twee voorstellen inzake verhoging van grondprijzen in uitbreidingsplannen te behandelen. Voorgesteld wordt de vier kante meterprijs in 't Schuttebocht te verhogen van 21,25 op 25 gulden. In het Tragelplan komt de grond veel duur der. Vastgesteld was al een prijs van f 32,50 per m2, maar G.S. konden zich hiermee niet verenigen. Een herzie ning heeft geleid tot een verdeling van het plan in verschillende blokken, naar gelang de ligging, De voorgestelde grond prijzen variëren van 25,50, 37,-, 41,50 tot 44.50 gulden. Het wordt daar duur bou wen. De agenda vermeldt nog een voor stel tot onbewoonbaar verklaren van de woning Zuidzandsestraat 105. Jeugdwerk Zaterdag 2 oktober start in het nervormd centrum het jeugdwerk. Bij deze gelegenheid wordt een oliebollen- actie gehouden, terwijl verder een fan cy-fair is ingericht. In de avonduren ver zorgen The Beatnicks een dansfestijn. Dit ter opening van d« wekelijkse in stuif. Waterlandkerkje Raadsvergadering. Uit het schrijven van G.S. blijkt, dat G.S. voornemens is om de P. C. Boutensstraat als uitrit op ^e provinciale weg te bestemmen. De inrit van de provinciale weg naar de P. C. Boutensstraat zal afgesloten worden, een en ander in verband met de nieuwe inrit van de provinciale weg naar de kom van de gemeente, aldus bleek ter raadsvergadering. Het voornaamste punt van de agenda was de behandeling van een schrijven van G.S. omtrent het onderzoek van de begroting der gemeente voor 1965. G.S. kunnen het tekort op die begroting van f 5100.- niet zonder meer accepteren. Zij stellen daarom voor om naast enkele wijzigingen van de ra mingen een drietal belastingen te verho gen. Daarvoor komen in aanmerking de straat- en rioolbelasting, alsmede de op centen op de hoofdsom van de personele belasting. Gelet op de stijging van het kostenpeil wordt, voor wat de straatbe lasting betreft, gedacht aan een verho ging tot vijftien en acht procent van de belastbare opbrengst voor resp. gebouwde en ongebouwde eigendommen. Wat de heffing van de rioolrechten betreft wordt een verhoging van f25.- op f 35.- per jaar per perceel voorgesteld. Verder komt een opvoering van de opcenten van de hoofdsom der personele belasting van 150 op 200 in aanmerking voor de ver betering van de begrotingspositie van de gemeente. In dit verband worden op de bepoting 1965 de geraamde en nog niet uitgevoerde kapitaalswerken onder de loep genomen. De investeringen welke door haar aard niet meer in 1965 gerea liseerd kunnen worden, worden van de begroting afgevoerd en uitgesteld tot 1966- Bij de bespreking omtrent de in te voeren belastingverhoging blijken alle raadsleden akkoord te gaan met de voor gestelde verhoging van de straatbelasting en opcenten personele belasting. Over de verhoging van de rioolbelasting zijn de meningen verdeeld. De heer J. C. van de Walle stelt voor de rioolbelasting slechts te verhogen tot dertig gulden. Indien nodig kan in 1966 nog altijd die belasting tot f35.- opgevoerd worden. De heer M- J. Poissonnier sluit zich bij die mening aan. De overige leden voelden voor het bedrag van f35.-, zodat ook die voorgestelde verhoging wordt aangeno men. De begrotingsdienst 1965 wordt, wat de gewone en kapitaalsdienst betreft, overeenkomstig de gedane voorstellen ge wijzigd. Een verzoek van de stichting Zeeland om de subsidie per jaar te bren gen van acht op tien cent per inwoner wordt ingewilligd. Het verzoek van de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie om een subsidie van vijf cent per inwoner wordt niet inge willigd. Een subsidie van twee cent per jaar per inwoner wordt voldoende ge acht. In het bejaardentehuis Het Verlaet wordt deze week een triduum georgani seerd op initiatief van pater Govaert sss in samenwerking met de overste van het tehuis, zuster Beata en het bestuur van de r.-k. Stichting Bejaardenzorg Philippi ne, Sas van Gent en Westdorpe. Het tri duum wordt gehouden op dinsdag, woens dag en donderdag. Niet alleen is reke ning gehouden met de wensen van de bejaarden t.a.v. hun middagdutje maar het programma biedt ook zo maar wat gezelligheid. Op de laatste dag wordt de deelnemers 11a de eucharistieviering een feestelijk souper aangeboden. Kermis Zwartenhoek Mede dank zij het goede weer is de wijkkermis in de Zwartenhoek dit jaar veel beter verlopen dan men de laatste jaren gewend was. Er heerste werkelijk een gezellige drukte en dat was niet in het minst te danken aan de muziekvereniging Eikels worden bomen, die al vroeg in de middag met vrolijke marsmuziek over de Graaf- jansdijk marcheerde. Vanzelfsprekend was er ook gelegenheid tot dansen, kaar ten en gaaibollen. Aan laatstgenoemde wedstrijd werd door 42 gaaibollers deel genomen in café De Waalse Ploeg bij J. D'hert. De hoge werd neergehaald door A. de Smet, de beide zijvogels waren voor C. van Troost. De meeste gaaien werden geworpen door Leon de Hert (7) 2H. Beulens en A. de Smet (6) en 4. C. Elegeert, (5). Tot laat in de avond bleef de prettige sfeer in de Zwartenhoek hangen. Zuidzande Raadsvergadering Donderdag ver gadert de gemeenteraad van Zuidzande. Er komen verschillende aanvragen om subsidie aan de orde en een voorstel van het college om over te gaan tot sa nitaire voorzieningen in de openbare Lagere School. GOES Onder leiding van de heer A. Beyer, voorzitter van de technische com missie voor de Zeeuws-Brabantse Turn kring vond te Goes een vergadering van verenigingsleiders uit de Zebra plaats. Prins Hendrik Breda, VZOS Yerseke, Astrow Souburg, Sparta Krabbendijke, DOK Oostkapelle en VTV Vlissingen werden bedankt voor de zeer goede or ganisatie van de door hen in 1965 ver zorgde Kringevenementen. Verheugend is het, dat de contacten met de Katholieke Gymnastiek Bond, waarover begin van dit jaar melding kon worden gemaakt, zullen worden uitge breid. In het ontwerp-wedstrijdprogram- ma voor 1966 is nl. een wedstrijd tegen de vertegenwoordigende dames- en he- renploegen van het bisdom Breda opge nomen. Over het ctfrsuswezen werd door de vez'gadering zeer uitvoerig van gedachten gewisseld, waarbij meerdere wensen ter kennis van de technische commissie wer den gebracht. Het ontwerpprogramma voor 1966 ver meldt weer een aantal cursussen ter op voering van het peil van de technische leiding van de verenigingen: voorturn- cursussen, cursus ritmische gymnastiek, jurycursus, leiderscursus, en een techni sche dag. Kringkeurkampioenschappen, keurturn- wedstrijd Zebra-kath. bond, kringwed strijden, jeugddag, gradenwedstrijden en keurturnwedstrijd R.T.B.-Zebra zullen de voornaamste wedstrijden voor 1966 zijn. Voor de bestuursleden van de vereni gingen zal weer een organisatorische dag worden georganiseerd. (Advertentie! STOPPELDIJK De commissie Streek ontwikkeling Stoppeldijk-Walsoorden acht het wenselijk de bevolking nader in te lichten over doel en werkwijze van de streekontwikkeling. Er zullen een aantal avonden worden georganiseerd, waarop een en ander nader zal worden uiteengezet. Op deze avonden zullen in leidingen worden gehouden door de voor zitter. de rijkslandbouwconsulent, ir. L. de Wit, en de huishoud consulente mej. C. Remijn. Er zal gelegenheid zijn vragen te stellen. Iedereen is op deze avonden welkom. De meer specialistische avonden komen in de winter. De eerste introduc tie-avond is gehouden te Hengstdijk. De andere avonden worden gehouden op on derstaande plaatsen en data. Bosch kapelle, dinsdag 28 september in café Vonk, Ossenisse, woensdag 29 sep tember, in café L. Hermans, Kloosterzan de, dinsdag 5 oktober, hotel de Nijs, Lamswaarde, woensdag 6 oktober in café Helens, Terhole, donderdag 7 oktober, in café van Geertruy. wassen met luMTAL' shampoo van L'Oréal de Paris (Van een onzer verslaggevers) HULST-OOSTBURG-GOES „Hoog geëerd publiek" het beleefde welkomst woord, stammend uit de bonte circuswe reld, zal deze en komende week in tal van Zeeuwse plaatsen klinken, wanneer Toni Boltini en zijn reizend dorp een tournee maakt aan weerszijden van de Westerschelde. In St.-Jansteen gaat van avond de provinciaJle première, waarna achtereenvolgens aan de beurt komen* Axel, Sas van Gent, Terneuzen, zaterdag en zondag Oostburg, maandag en dbi* dag Vlissingen, vervolgens Middelburg en tot slot op donderdag 7 oktober Goes, waarna Nederlands enige reizende cir cus een Brabantse rondreis aanvangt. Boltini is voor deze streken lang geen onbekende meer. Al enkele jaren trekt de weiwetende show in de achtmasten- tent tijdens de Zeeuwse tournee grote belangstelling. Het programma dat dit maal geboden wordt, zal aan de hoge verwachtingen voldoen. Voor de tienerjeugd is van belang het succesvol gebleken experiment met John ny Lion en zijn Jumping Jewells. „So- phietje" Lion staat borg voor een smaak vol optreden. Dompteur Aad de Vries brengt een ander soort leeuwen in de piste. Met zijn Berbers haalt hij gewaag de kunsten uit. Zowel op de grond als in de nok is de show van internationale klasse. Jong leurs, trapezewerkers, lilliputters, rol schaats- en dressuurvirtuozen en pyrami- debouwers wisselen elkaar in snel tem po af. Voor de lachsalvo's zal o.m. de Deense familie Dubsky zorgdragen. Een opmerkelijke prestatie is te verwach ten van Jos Uyterlinden. Hij brengt een leeuw, een bison, een gier en een boxer niet alleen gezamenlijk in de piste, maar voert deze natuurlijke doodsvijanden er weer heelhuids uit ook. De Tony Bol tini Show 1965 wordt gebracht door to taal zeventig artiesten uit tien landen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de jongste verga dering heeft de raad van Vlissingen be sloten het woonwagenkamp voor f 13.500 te verbeteren en tevens het maximum aantal toe te laten wagens te brengen op tien. Tot nu toe staan er gemiddeld 17 tot 25. Het kamp, dat werd gekwali ficeerd als een grote uitdragerswinkel, baart de gemeente veel zorgen. Het (zeer lange) wachten is op de verwe zenlijking van een regionaal woonwa genkamp. Een nieuwe legesverordening werd vastgesteld. De P.v.d-A.-fractie kon nog een verandering bewerkstelligen. Poli tieke partijen, deelnemende aan de ver kiezingen voor Staten-Generaal, Provin ciale Staten of gemeenteraad, kunnen een uittreksel uit het kiezersregister be komen voor 15 gulden per selectie. B. en w. hadden geen onderscheid willen maken en een tarief van 15 gulden per 1000 kiezers met een minimum van 300 voorgesteld. Het goedkope tarief geldt uitsluitend voor bedoelde partijen, reden waarom burgemeester B. Kolff sprak over een verkapte subsidie aan politieke partijen. Ruim 3 mille werd gevoteerd voor par keervoorzieningen aan de Zeilmarkt en westzijde Koopmanshaven. B en W vroe gen ook nog 16.500 gulden voor parkeer plaatsen voor auto's, brommers en fiet sen aan het Bellamypark. De raa i wil de hier niet van weten en vond het voor gestelde slechts een lapmiddel. Gevraagd werd naar een groot verkeersplan, waardoor gestreefd kan worden naar een oplossing op langere termijn. De laat ste voorzieningen kwamen er niet door. omdat de stemmen staakten- Met na me de P.v.d.A.-fractie zag liever dat het geld gebruikt werd om de laatste gasstraatverlichting op te ruimen. Vijfentachtig mille kwam beschikbaar voor de aanschaf van drie verkeers lichtinstallaties en twee tellers voor de kruispunten Lange Zelke - Walstraat, P. Krugerstraat Badhuisstraat en P. Krugerstraat - Scheldestraat. Dertig miL le werd gevoteerd voor een uitbreiding van de Noorderbegraafplaats en eenzelf de bedrag voor de betegeling van de St.-Jacobsstraat en de Kleine Markt. Gedeelten van de Burg. Van Woelde- renlaan en de Koudekerkseweg en de rol- schaatsbaan krijgen een nieuw wegdek, waarmee 79.000 gulden is gemoeid. Voor de aanschaf van een nieuwe gecombi neerde hoge. en lagedruk brandweer auto werd 70 mille neergeteld, terwijl voor bijna 9 mille een ziekenauto wordt aangekocht en verbouwd tot politiewa gen. De Zeeuwse Visserijschool krijgt voor 4000 gulden per jaar vier lokalen in de voormalige uloschool aan de C- Euskenstraat. De lokalen worden door de gemeente ingericht, hetgeen 5300 gul den kost. De toegangsprijzen voor het Stedelijk Museum krijgen een aanpassing. De in ventaris, die overigens zelf ook een aan passing en hergroepering behoeft, kan men nu door de week voor veertig cent bezichtigen en op zondag voor een kwar tje. Voor kinderen is het elke dag een heitje. Reeds ten behoeve van de sporthal, die zoals bekend nu vlug verwezenlijkt gaat worden, zal tussen de sportvelden een puin verhar ding worden aangebracht, hetgeen de gemeente komt te staan op 47.500 gulden. In de moderne winkelwijk, die in het centrum is ontstaan, past een straatnaam als Vrouweslop niet meer. Het slop is vervangen door St.-Sebastiaanstraat. STOPPELDIJK De bier- en wijn- feesten, zaterdag en gisteren uitbundig gevierd in de fabriekshal van de voor malige n.v. Westerschelde-textielfabrie- ken te Stoppeldijk, zijn een groot succes geworden. De door het carnavalscomité Stoppel dijk georganiseerde avonden trokken veel belangstelling en het publiek kreeg een zeer gevarieerd en beschaafd pro gramma voorgeschoteld. In de enorme hal, die voor een derde gedeelte in een prachtige feestzaal was omgetoverd, was voor het eerst sinds het faillissement van de n.v. in juli vorig jaar, weer volop vertier. Aan het programma werkten o.m. mee The Young Sisters, Ria Verdi, als vervangster van een door een onge val uitgeschakelde Rita Ilovink, Ronny Tober, Beppie Best en de Kame's. De dansmuziek werd verzorgd door het or kest The Moonliners, terwijl het geheel gepresenteerd werd door Joop de Knegt. Gistermiddag werden de kinderen ont haald op een grandioos programma met de clowns Pipo en Koko. Oom Hermans met zijn sprekende pop. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Door de Ned. Oir Radio Vereniging wordt, te beginnen met donderdag 30 september a.s. en zo telkens om de twee weken in Middel burg een „samenzangavond" georgani seerd. Deze avonden worden gehouden in de Evangelisch Lutherse Kerk, aan de Zuidsingel. Medewerking verleent Jan Rijn, orgel: redactie en leiding van de samenzang berusten bij dr. Willem Mud- de. Radio-uitzending van de opnamen zal geschieden op de zondagavonden, volgen de pp de samenzangavonden. Door de watersportvereniging Yer seke" werd op de Oosterschelde een zeilwedstrijd gehouden met als inzet de „Oosterschelde-Wisselbeker". Door wet houder van Boven werd vanaf de nieu we haven het startschot gelost waarop 12 deelnemers het ruime sop kozen. Door de zeer harde wind moest het oorspron kelijke parkoers worden gewijzigd. Deel nemer Van Stee moest reeds spoedig na de start met een gebroken mast terug naar de haven gesleept worden Zeven van de twaalf deelnemers hebben de tocht volbracht. Als eerste bereikte de „Sea- Star" van W. de Clerq uit Hansweert de finish, diens deelname was echter buiten mededinging. Eerste wedstrijddeelnemer was T. v. d. Have met de zeilsloep „El len" 2e A. Hoogstrate, Kloetinge. met ..Bonito". 3e J. v. d. Plasse met ..Play- Boy", 4e B. van Liere, Kloetinge, met ..Barracuda". 5e A. Ampt met ..Witte Zee hond", 6e A. Marteyn met Vliegende Hollander". Waarnemend burgemeester Willemsen reikte 's avonds in café De Schelde, de prijzen uit. (Advertentie) De Saltas Troupe zorgt voor hoog staand vermaak. (Advertentie) (Van onze correspondent) BREDA,,Er zyn plannen in voorbe reiding om het jeugdwerk in de bond te wyzigen, d.w.z. meer aan te passen aan de nieuwe structuur". Dit is meege deeld op een vergadering van de r.k.- bond van werknemers in industriële be- dryven district 2 (omvattende Zeeland, West- en Midden-Brabant), in „De Graanbeurs" te Breda onder voorzitter schap van de heer E, van Ililst uit Roo sendaal. De vergadering heeft bijzonder aandacht geschonken aan het nieuwe werkprogramma, waarin de vorming^ activiteiten een belangrijke plaats in ne men. Het bestuur is van mening, dat dit pro gramma een hulp behoort te zijn bij het uitvoeren van het werk in het district. De vormingsactiviteiten zijn dan ook speciaal gericht op de reeds werkzaam zijnde kaderleden en nieuw te vormen kader, zowel in de afdelingen als op de bedrijven. Bij het vaststellen van de verschillende activiteiten is uitgegaan van de nota over het vormingswerk, die door drs. W- Reynaerts, hoofd van de sociaal-economische- en vormings- dienst van de bond is opgesteld. In een cursus „Met verstand van za ken" wordt de ondernemingsraad als vorm van medezeggenschap behandeld, haar plaats in het sociaal-economisch bestel en de wettelijke bevoegdheden, terwijl er verder aandacht aan de on derneming wordt besteed. Nieuw is de bedrijfseconomische ver volgcursus, die is opgezet voor leden van de ondernemingsraad, die hun be drijfseconomische kennis willen verrij ken en belangstelling tonen voor een analyse van de financiële resultaten van de onderneming. Vormingsbijeenkom sten, die tot doel hebben bestuurs- en ka derleden en propagandisten op de hoog te te stellen van de sociale actualiteiten, z^,n vastgesteld op 19 oktober kringen Axel, Breda en Tilburg, 20 oktober kringen Sas van Gent, Roosendaal en Waalwijk, 21 oktober kringen Raams- donksveer, Etten en Zevenbergen en op 22 oktober kring Bergen op Zoom. De tweede serie voor deze bij e en komsten is vastgesteld van 25 tot en met 28 januari 1966. Behalve een jeugdcursus enVm- technische cursussen zullen ook forum avonden worden georganiseerd, name lijk op 6 november en 15 maart te Bre da, 8 november en 14 februari te Axel en op 22 november en 28 februari te Tilburg. (Van onze correspondente) GOES Burgemeester, mr. F. Huber, van Goes, heeft het nieuwe jeugdcentrum van de Goese Hervormde gemeente aan de Keizersdyk geopend. De burgervader verrichtte de opening door een bordje met de naam van het jeugdgebouw te onthullen, dat nu De Veste heet. Burgemeester Huber wees er In zijn •peningstoespraak op, dat er op allerlei gebied, b.v. door scholenbouw, veel voor de jeugd wordt gedaan, maar, zo zei hij, bij dit alles komt het jeugdwerk nog wel eens achteraan. „Het jeugdcentrum in Goes is een uni cum voor heel Zeeland. Er is niet een centrum in onze provincie dat speciaal voor dit jeugdwerk is gebouwd. Geen wonder dus dat de Goesenaren trots zijn op De Veste, waarvoor zij vele jaren hard hebben gespaard". Het nieuwe gebouw op de oude stads wallen van de Ganzestad heeft twee ver diepingen. Beneden vindt men een hal, •en toneelgarderobe, vergaderruimte en een grote zaal. Verder heeft deze ver dieping nog ruime zalen, bestemd voor spelen, handenarbeid, contactavonden, zondagsscholen en diverse andere doel einden. Bovendien is er een praatzolder, een ruimte voor de hoofdleider of -leid ster, bergruimten, een zaalgarderobe en toiletten. Een fietsenstalling aan de ach terzijde van het gebouw maakt het ge heel compleet. Het was de heer J. Kwek- keboom, die namens de kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente dit „gebouw voor alle dag" overdroeg aan ds. W Jans sen, voorzitter van de hervormde jeugd raad. De nieuwe bewoners van het jeugd centrum zijn van mening dat alle Goese naren en niet alleen de genodigden voor de openingsplechtigheid de opening van het nieuwe onderkomen mee moeten kunnen vieren. Daarom hebben zij een openingsweek georganiseerd die zaterdag is begonnen. Dinsdag a.s. wordt er een bazar gehouden, woensdagavond staat er een gemeente-avónd op het program ma, terwijl vrijdag een feestavond voor de jeugd van 12-15 jaar zal worden ge organiseerd- Van fiets gevallen. Gistermiddag up de overweg bij hotel Ockenburg Goese mevrouw K. door onbekende oor. zaak met haar fiets ten val gekomen Hierbij liep zij een diepe kniewonde op. De door de politie gewaarschuwde don- ter Van der Werff verleende eers!5 hulp. Na in het ziekenhuis te zijn behan deld, kon mevrouw K. weer naar hui: terugkeren. Ondergetekende heeft zich al m«r' malen geërgerd tijdens het voorbij rij den van de r.-k. lagere school van Ter hole aan de Notendijk. Daar staan en liggen de fietsen van de kinderen maar tegen de dijk en tegen dein'1"' van de school, aan alle weer oioo- gesteld'. is dit nu niet iets, wat niet zou zijn in de tijd van tegenwoordig, een beetje goede wil zou het to® te doen zijn dat er voor de fietsen die kinderen een overdekte plaats HONTENISSE 3.' Morgen, woensdag 29 september: Set- weert: 5.23 en 17.41. Terneuzen: m. 17.05. Vlissingen: 4.21 en 16.35. W<®' dinge 6.23 en 18.35. OOSTBURG Ledel 20 uur Majoor Dundee, H J- ST. JANSTEEN Circus Boltini 16.15 en 20 uur GOES T?ot' Maria Magdalenakerk 19.30 uuï terdams Philharmonisch Orkest BIERVLIET ver- Gemeentehuis 10 uur Aanbesteding betering en aanleg straten en rio ZAAMSLAG 15 uur Raadsvergadering SAS VAN GENT 17 uur Raadsvergadering AXEL 19 uur Raadsvergadering OOST-KAPELLE i„0 uis: Bedrijf W. v. Nieuwenhuizen l».w Demonstratie slootreinigers MIDDELBURG „onr zvt' City 20 uur ..Otto e Mezzo voor ST. JANSTEEN „„„„gerinf Beatrix 20 uur Opnchtingsvergaa Jeugd-Rode Kruis BKESKENS n Moedd' Wit Gele Kruisgebouw 20 uur Moe" cursus ^Oranjestraat 16.15 en 20 uur Ö«ui Boltini OOSTBURG 20 uur Raadsvergadering 95 (VERVOLG VAN P Uit de stukken bleek h renlang haatgevoelens ko haar schoonzus en die haat den haar tot allerlei vree voerd. „Ik kon er niet buit dachte. „Ik moest met Dat bleek ook wel, want ren er kalveren, zeugen en tigd, bij haar schoonzus, m dere buren. Er werd w~ gestolen, kinderkleren wcr en eens raakte op onvervcrl ze een kind in een put. veel meer op dan ik gcdaai ceerde verdachte, die in ec huilbui was uitgebarsten, niet meer. Het is allemaal lyk. Hoe ben ik er toe ge vreselijk, 't is vreselijk, en laat", huilde zy. Zeer uitvoerig liet het hc lichten door de getuige-des! dr. Jac. Kloek, directeur var trische observatiekliniek te geloof niet, dat deze vrouw is", aldus prof. Kloek. Deze in staat zichzelf tegen te toch al beperkt inzicht is ir vertroebeld". Van de andere hij het voor de psychiater lijkheid toerekenbaarheid hel sluiten. Zijn conclusie: een vaarlijke vrouw, die noodza durig uit de maatschappij n verwijderd. „Er zijn geen vergiftigings kend", aldus de procureur zijn -requisitoir, waarin niet laste werd gelegd. .Voorbed inherent aan de toediening procureur-generaal wilde, hij dan aan dat de vrouw ni staat was haar wil te bepal ontoerekenbaarheid spreken te. „Daarom zal verdachte moeten worden ter zake va niet van doodslag. Evenmin cier van justitie n Breda, h doeling deze vrouw in de g plaatsen, maar we! hebben v ling haar zo lang mogelijk schappij te verwij deren. Da ons terbeschikkingstelling all doende waarborgen. Daarom plicht van de officier van jus Bredase vonnis in beroep te „Geen straf zonder schuld' Witlox, die zijn cliënt „de van het Kraanven" noemde, mand van haar familie of t zich nog ooit om hsar heeft sinds het tragische gebeure noem ik hier de naam van Van Weerden van het Wit-Ge Loon op Zand, de enige, die met haar onderhoudt. Door in Loon op Zand en het K deze vrouw duod verklaard triester?" Hij vroeg het hof van de rechtbank te Breda te In haar laatste woord schreidi haar eenzaamheid uit tegenov „Ik hoor nooit meer iets var noch van mijn kinderen. Ik eens post". Woorden van bero over haar daad kwamen niet lippen. Over veertien dagen uitspraak doen. (Advertentie) De borrel die U „toelacht Zie uw gasten genieten va tongstrelend zachte WI never. Jaeen rondj e WF. is iedereen vierkant vooi OUDE IWFl GENE' f 8.70 per liter

de Stem | 1965 | | pagina 2