OP WEG NAAR DE WEST Strijd om Kasjmir woedt weer hevig Vakcentrales willen snel loonrichllijnen Toestand in Aden plosief ju weiendie ven gearresteerd NU VERFT U GRAAG weekend-systeem voor zessen klaar! Ronde van Nederland nu van de baan ex KRITIEK OP RAPPORT ADELBERT TweeTilburgse SP0RTFEITEN Britten tegen De Gaulle's EEG-politiek matras dagblad voor zeeland VRIJSPRAAK GODSMOORD naar teller GESCHRAPT Prof. dr. Ruygers India balt atoomvuist Reimerswaal geen venster maar „poort naar zee KRANT ONTKETENT GRENSREL IN DUITS SPREKEND BELGIE Overbrugging overgan gspcriode fjoodwill UW Jodenverklaring Eenzijdig en ongenuanceerd Landdag Experiment TH. LASEROMS PROTESTEERT TEGEN GROVE AANTIJGINGEN binnenvering 'schuimrubber hazet-fabrieken 105s JAARGANG No. 25006 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mi|. Neerlandia. pjrecteur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. leijendekker. Redactieraad: J. AA. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes, mr. H. AA. L. de Rechter, P V. AA. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigersfraat 16 tal. 22341 (5 lijnen). Postgiro I I 14111 MAAND AO 27 SEPTEMBER 1965 Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand;, 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. (Van onze concilieredacteur dr. Alfred van de Weijer) ROME Een van de topfiguren van het Amerikaanse Jewish Committee, de rabbi Marc Tanenbauw, is naar de Verenigde Staten vertrokken, om in joodse kringen de komst van paus Pau- lus voor te bereiden. Hem is door Va ticaanse instanties meegedeeld, dat in de verklaring over de verhouding tus sen christendom en jodendom de vry- spraak van de godsmoord naar de let ter is geschrapt maar naar de betekenis is behouden. Zoals men weet moet deze verkla ring. waarvan de tekst zo goed als vol komen geheim is gehouden, nog tijdens deze zitting in stemming worden ge bracht. Genoemde Vaticaanse instanties hebben rabbi Tanenbauw gevraagd" wat hij in deze omstandigheden zou adviseren in verband met de a.s. reis van paus Paulus naar de Verenigde Sta ten. Tanenbaum antwoordde, dat de stemming beter naar een latere datum zou worden uitgesteld, indien ook maar de geringste twijfel aan de bewoording en de strekking van de verklaring zou overblijven. Het Vaticaan heeft met deze sugges tie rekening gehouden, en beslist dat pas na de terugkeer van paus Paulus over het document zal worden gestemd. Aan Tanenbaum is verzocht de paus vooruit te reizen, teneinde in joodse kringen het nieuws over de a.s. ver klaring te verspreiden en van een po sitief commentaar te voorzien. Bureau voor de Zeeuwse eilanden. GOES, Klokstraat 1 - telefoo n 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraai 41 telefoon 2893) M at m ste- (Van onze sportredactie) BREDA Poop Middelink, coach van de KNWU, ziet weinig in een combinatie Olympia's Toer (ama teurs) en Ronde van Nederland (profs). De Amsterdammer deel de dat desgevraagd mee naar aan leiding van een schrijven dat mi nister Suurhoff (Veerkeer en Wa terstaat) deed uitgaan en waarin bij stelde dat er in het volgend seizoen geen twee nationale ron des mogen draaien. Er dient er dus één te vallen. Intussen werd al gedacht aan enkele dagen Olympia's Toer met daarop aansluitend h de ronde van Nederland. „Neen. ik geloof niet dat zo'n plan ge realiseerd kan worden", meende Mid delink. HU vertelde ook dat in de bepaling voor lopig nog geen districtswedstryden zijn opgenomen. Dit betekent dus dat in ons gewest de Ronde van Brabant, Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen en Ronde van Midden-Zeeland komend jaar op de oude voet (twee dagen) kunnen doorgaan. Minister Suurhoff besloot tot de voor de wielersport teleurstellende maatregel omdat „wegen overbelast zyn en de rijkspolitie voor steeds zwaardere op gaven komt te staan. Zeker nu het personeelstekort bij dit korps groot is". De K.N.W.U. gaat zich nu bezighou den met de vraag ,.wie van de twee" en heeft al laten merken dat Olympia's Toer als oudste evenement de meeste rechten heeft. (Van onze correspondent) SCHIPHOL. Uitgeleide gedaan door hun dochters Beatrix, Margriet en Christine en door hun toekomstige schoonzoons Claus von Amsberg en Pieter van Vollen hoven zijn koningin Juliana en prins Bernhard zaterdag ochtend naar de West afgereisd voor een officieel be zoek van drie weken aan Suriname en de Nederlandse Antillen. Aan het vertrek van de KLM D-C-8 Admiral Byrd, waarmee het eerste deel van de reis wordt afgelegd, (op Puotrto Rico stapt het gezelschap over op de ..Zeven Provinciën) ging een zeer ongedwongen afscheid op Schiphol vooraf. In een afgeschoten deel van de inter continentale vertrekhal hadden zich tientallen genodig den verzameld, waaronder de ministers Vrolijk, Smal- lenbroek en De Jong, en de gevolmachtigde ministers Lampe en Einar. De koningin, die gekleed was in een grijs deux pieces met gele hoed, onderhield zich daarbij langdurig in een hoekje met prinses Beatrix. Vlak voordat de gezagvoerder meldde, dat het toestel klaar was, sprak de koningin een kort officieel woord: ,.Wij verheugen ons zeer op deze reis", zei ze. ,,Het zijn allebei even heerlijke landen en wij vinden het verruk kelijk om er terug te komen en iedereen weer te zien. Vooral zal het interessant zijn om de ve2*anderingen waar te nemen, die er sinds ons laatste bezoek hebben plaatsgevonden. Ik zal de groeten van Nederland overbrengen". Prins Bernhard, gekleed in antraciet streepjeskostuum voegde daaraan toe: „Ik bij blij, dat mijn vrouw en ik een apart programma hebben, zodat we het werk wat kunnen verdelen. Foto hiernaast: Koningin Juliana drukt, vlak voor haar vertrek, nog enkele functionarissen de hand. Foto hieronder: De achtergebleven leden van de koninklijke familie wuiven koningin en prins na. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De discussie over het Adelbert-rapport betreffende de huwelijksbeleving (zie Dagblad De Stem van zaterdag), is begonnen. De Nymeegse hoogleraar in de cultuur filosofie, prof. dr. H. J. M. G. Ruygers, heeft het rapport eenzydig en onge nuanceerd genoemd, als gevolg van een zijns inziens bezwaarlijke manier van enquêteren. Professor Ruygers zei voorts: „Het rapport heet te gaan over de huwelyksbeleving, maar we komen er praktisch niets van te weten". Het rapport werd zaterdag in Rotter dam tijdens de lustrumlanddag van Adelbert aangeboden door de Rotter damse afdelingsvoorzitter, de heer J. A. I. van Doorn, die daarby meedeelde dat de bisschoppen het al ontvingen voor zij naar Rome vertrokken. Verwijzend naar de reacties op het onlangs door het hoofdbestuur van de Sint-Adelbertverenigingen ingenomen standpunt ten aanzien van de recepties van de internuntius, heeft de heer J. A. I. van Doorn zaterdag tijdens de lus trumlanddag betoogd dat Adelbert stel ling moet duren en kunnen nemen, zon der eerst gesterkt te zijn door een meerderheidsoordeel van de vereniging. De heer Van Doorn zei helemaal niet te verlangen of te verwachten dat Adel bert dan altijd onfeilbaar de waarheid zal spreken, noch dat zij steeds het laat ste woord zou hebben. Tot de leden die kritiek hadden uit geoefend op het hoofdbestuur omdat het zijn houding niet had gebaseerd op een meerderheidsoordeel, zei de heer Van Doorn, dat een dergelijke proce dure de externe activiteiten van het hoofdbestuur tot nul zou reduceren. Als men inderdaad meent, aldus de heer Van Doorn, dat opinievorming een taak is van Adelbert, hoe kan men dat dan verwezenlijken, wanneer men pas een mening mag formuleren als deze kennelijk reeds gemeengoed is? De Rotterdamse voorzitter gaf ^als zijn mening dat de vereniging haar'in- tellect nog te weinig in dienst van Kerk en maatschappij stelt. Hij spoorde de vereeniging aan niet alleen degenen die het moeilijk hebben met de snelle ver anderingen in de Kerk, in de vereni gingsactiviteiten te betrekken, maar even goed degenen voor wie „deze Kerk blijkbaar niet leefbaar meer is". Thema van de landdag (zesde lus trum) was „Het menselijke experiment en de grenzen van zijn vrijheid", ont leend aan de grote rede die de bekende Duitse theoloog prof. dr. Karl Rahner hield. (Van onze redactie buitenland) ADEN De in Aden gelegerde Brit se militairen zijn in staat van paraat heid gebracht om dreigende terroristi sche relletjes onmiddellijk de kop in te drukken. De explosieve toestand in Aden ontstond nadat koningin Eliza beth bij koninklijk besluit regering en parlement van Aden alle bevoegdheden «ntnam met bet oog op toenemende ter roristische activiteiten, die door de Adense regering kennelijk oogluikend werden toegelaten. In de afgelopen maanden zijn in Aden enkele politieke moorden op Britse functionarissen gepleegd. Ook het af gelopen weekeinde werden schoten ge wisseld, waarbij één Brit sneuvelde. De terroristische relletjes beogen een versnelling van het onafhankelijkheids proces en worden openlijk aangemoe digd door president Nasser van Egypte. De „organisatie ter bevrijding van het bezette zuiden", zoals de terroristen zich noemen, hebben aangekondigd openlijk tegen het Britse bewind te zullen vechten. (Van onze redactie buitenland) NEW DELHI KARATSJI Het „staakt-het-vuren", dat India en Pa kistan door de Verenigde Naties is op gelegd, blykt tot dusverre slechts op papier te bestaan. Het afgelopen week eind zijn de gevechten weer in volle hevigheid voortgezet vooral ten zuiden van Lahore, waar een felle actie is ge voerd tegen ruim duizend gewapende Pakistani. Minstens 90 Indiërs zouden daarby zyn gesneuveld. Drieënzeventig anderen zouden ge vangen zijn genomen. Ook in de buurt van Khem Karan, 40 km ten zuidoosten van Lahore, zijn 21 Indiërs gevangen genomen. De enige verbinding tussen India en Kasjmir zou door „pro-Pakis- taanse vrijheidsstrijders" zijn afgesne den. Bij gevechten, die hierna volgden, moeten, volgens het r eb ellens t at ion van Kasjmir 200 Indiërs de dood hebben gevonden. India heeft. de.V.N. intussen verzocht de „indringers" uit Lahore te verwij deren. Zo niet dan zullen ze met geweld worden verjaagd, zo dreigde New Del hi. daaraan toevoegend dat India de volgende bijeenkomst van de Veilig heidsraad zou boycotten als de raad er niet voor zorgt, dat het bestand wordt geëerbiedigd. De Indische regering kondigde levens aan. dat aan de de fensie-inspanning absolute voorrang zal worden verleend. Een hoge Indische diplomaat heeft gisteren voorspeld, dat India binnen achttien maanden zyn eerste kern bom tot ontploffing zal brengen. Het zou hier voorlopig een ondergrondse proef betreffen. In de reactor in Kal pakkam by Madras wordt al op gro te schaal plutonium vervaardigd, dat eventueel ook voor niet-vreedzame doeleinden gebruikt zou mogen wor den. Ook op het diplomatieke front heeft het conflict om Kasjmir zich toege spitst- Pakistans president Ajoeb Kfihan heeft de uitnodiging van Sovjet-pre mier Kosygin om op diens grondgebied premier Sjastri van India te ontmoeten afgewezen. Hij stelde nu voor, dat Ko sygin zou meewerken aan een resolutie die het geschil tussen India en Pakis tan uit de wereld zou moeten helpen. Ook premier Sjastri loopt niet meer zo warm voor een ontmoeting met Ajoeb Khan. Eerst moeten alle vijandelijk heden voor goed gestaakt worden", zo heeft de Indiase premier te kennen gegeven. DE KOSMONAUT Scott Carpenter, die een maand lang ploegen aquanauten heeft geleid in een laboratorium op 62 meter diepte, is zondag weer naar de oppervlakte gekomen. 55 55 (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De Brabantse gedepu teerde P. Coppes heeft de zaterdag ge houden bijeenkomst van K.V.P.-jonge ren aangegrepen om stelling te nemen tegen een uitlating van de burgemees ter van Roosendaal, de heer J. P. God- waldt, die een paar weken geleden sceptisch sprak over het zeehavenpro ject in de Oosterschelde bij Bergen op Zoom (Reimerswaalplan)„Brabant wil geen venstertje op de zee", zei de gede puteerde, „maar wenst een poort". De heer Coppes verklaarde dat het zeehavenproject gezien moet worden als een verruiming van het Nederlandse havenfront. Het Reimerswaalplan is een onderdeel van de wenselijke „ver breding van de goudkust van Neder land", waaraan West-Brabant in het al gemeen een belangrijke bijdrage zal kunnen leveren. Gedeputeerde Coppes wees op ue „heibel" rond het Reimerswaalplan om aan te tonen dat het gevaarlijk is op streekniveau zelfstandig te gaan ma noeuvreren. Het provinciaal bestuur is volgens hem beter in staat om een objectief oordeel te vellen over ge meentelijke en regionale doelstellingen, omdat het deze op enige afstand kan bezien en kan inpassen in de totale ontwikkeling van de provincie. Enkele opklaringen Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Veranderlijke bewolking met op klaringen en af en toe enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. (Van onze correspondent) RIJPEN (BelRië).— Rond het Belgische (en Duitssprekende) Eupen is een krantenoorlog uitgebroken. Men zou ook kunnen spreken van een Heim-ins- Reich-rel. De Aachtencr Volkszeitung, overigens geen vreemde in Duitsspre kend België gaat in oktober een volledig uitgerust bijkantoor openen in Eupen en dat gaat de Belgen nu net te ver. Verontruste Eupenaren, natuurlijk onder aanvoering van de redactie van de „Grenz-Echo", bét blad ter plaatse, gingen zieh in Brussel beklagen en spraken daar de vrees uit dat er wel eens nieuwe Heim-ins-Reicb-bew ëging zou kunnen ontstaan. ..Belachelijk" zeggen dr mannen van de Volkszeitung. ,,Wij zijn niet politiek al beweert het socia listisch Le People (Brussel) dat we „de krant van CDTI" zijn". De man in de straat: ,„IIet interesseert ons niet veel. Misschien geeft de Aachener Volks zeitung meer sportnieuws op maandag en dat zou leuk zijn". De dame, ge oriënteerd op de Akense winkelpaleizen, vinden het ook prettig meer adver tenties uit Aken onder ogen te krijgen. HEESCH (ANP) De gemeentepoli tie in Oss heeft in nauwe samenwer king met de politie te Tilburg twee da ders ingesloten van de vorige week ge pleegde juwelendiefstal in Oss. De waarde van de gestolen sieraden, waar onder gouden horloges en ringen met bramen, werd geschat op ongeveer Het zijn de 32-jarige K. van der E uit Tilburg en de 22-jarige W. van M eveneens afkomstig uit Tilburg. Een ge deelte van de buit is terecht. De man nen hebben een gedeeltelijke bekente nis afgelegd. De recherche te Oss zet het onderzoek voort. (Van onze sportredactie) BREDA Theo Laseroms heeft contact gezocht met de Vereniging Van Contract Spelers (V.V.C.S.), die op haar beurt raadsman mr. J. L. Janssen van Raay in de arm nam. Wrok van de in Rotterdam wonende Roosendaalse semi-prof- baller: een artikel in het clubblad van Willem II. Jac. van Beek, die als hoofdredacteur van dit huis aan huis verschijnend orgaan („De Willem H'er") optreedt, schreef naar aanleiding van de wedstryd Willem II - Sparta een artikel dat Theo Laseroms bijzonder raakt. Van Beek zei o.m.: „Theo Lase roms is een gangster". Hij voorzag een foto van de Sparta-speler van het onderschrift: „Wordt Theo La seroms de Al Capone van het Ne derlandse voetbal?" Laseroms kreeg van mr. Janssen van Raay te horen dat een gerechtelijke ac tie kans van slagen heeft en daar om gaat hij procederen. „Dit gaat te ver", aldus Laseroms. Overigens heeft ook het Sparta-bestuur zich de zaak aangetrokken. In „De Wil lem Il'er" (het blad staat los van de vereniging en artikelen zijn buiten verantwoordelijkheid van het bestuur) van deze week pu bliceerde de redactie een ingezon den brief. Sparta levert daarin kri tiek op het geschrevene. In het na woord van de redactie valt enige spyt, wat betreft opmerkingen over Laseroms, te bespeuren. De slotzinnen luiden: „Tenslotte heb ben we Laseroms in ons blad in derdaad nogal stevig aangepakt. Dit met de bedoeling deze speler en Sparta tegen zichzelf te be schermen. Laseroms heeft dat on aangename en unfaire spel niet nodig; welaan, laat het dan ook achterwege blyven". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de overtuiging, dat het nog geruime tyd zal duren, voordat de S.E.R. zal afkomen met een bruik baar advies over een nieuw loon systeem en in de verwachting, dat het ook daarna nog lang zal duren voordat met zo'n nieuw systeem zal kunnen worden gewerkt, hebben de drie vak centrales het bestuur van de Stichting van de Arbeid verzocht, op korte ter mijn byeen te komen om loonrichtlynen voor een overgangstermijn op te stellen. In die overgangstijd zou ook reeds de grote vrijheid, waarop de vakcentrales al geruime tijd. hameren, tot uitdruk king moeten komen. Zoals bekend heeft minister Veldkamp de S.E.R. om ad vies gevraagd over een nieuw loonpoli tiek systeem, waarover een speciale commissie zich thans beraadt. De werk gevers hebben nog geen duidelijk ope ratieplan, zodat er nog niet veel schot in de besprekingen zit. Dat de gedach ten van de minister niet op elk punt bruikbaar zijn en dat er nog zaken bij moesten komen, is intussen duidelijk. Het is waarschijnlijk, dat een nieuw loonpolitiek systeem wetswijzigingen nodig zal maken (wijziging van het buitengewoon besluit arbeidsverhoudin gen B.B.A.). Een nieuw loonsysteem, zelfs als men het eens wordt, zou pas kunnen gaan werken als de loononder handelingen vóór 1966 al op gang moe ten zijn gebracht. Om deze reden willen de vakcentrales op korte termijn een regeling, die meteen te gebruiken is. Daarover willen zij spreken met de partners in het bedrijfsleven, verenigd John Surtees gaat vooruit. Na dat de Engelse coureur vrjjdag onder zijn racewagen terechtkwam toen zyn bolide over de kop vloog in een trainingsrit voor de Grote Prijs van Canada en hy op drie plaatsen zijn rugwervel brak, is er volgens de dokters een lichte ver betering te constateren in zijn toe stand. Oostduitsers hadden het heft in handen in de zesdaagse motor wedstrijd op het eiland Man. Janssen en Braspenninckx, die rijden voor Pelforth, hebben met de ploeg van dit Franse merk de „Grand Prix des Na tions" gewonnen. Uwe Seeler vierde zijn come back in het Duitse elftal met een doelpunt tegen Zweden. Duits land won de wedstrijd met 21. De amateurs speelden weer. Grote uitslagen boekten DOS- KO, dat met 80 won van Grens wachters. en Halsteren, dat met 72 RKFC onder de voet liep. Baronie speelde een ^oede wedstrijd tegen Limburgia. De Bredanaars bevochten een gelijk spel: 22. RBC voetbalde veel minder goed tegen NEC. De Roosen- dalers dolven met maar liefst 41 het onderspit NAC moest ditmaal in Am sterdam het hoofd buigen voor Blauw Wit. De mannen van trainer Spurgeon klopten de Bredanaars met 2—1. SCHREEUWEND en j°elend hebben 300 Amsterdamse provo's weer huisge houden rond het hoofdstedelijke „Lie verdje Met sabel en gummistok sloeg de politie de bende uiteen Achttien herrieschoppers gingen de cel in. STRAATSBURG (ANP) Britse woordvoerders, zowel van Labour als van de conservatieven. hebben in straatsburg duidelijk party gekozen in ae E.L.G.-crisis en naast bezorgdheid over de huidige stand van zaken ook de hoop uitgesproken, dat de Europese gemeenschap van de zes niet zal ver wateren. Sir Geoffrey de Freitas, woordvoer der van de Labour-afgevaardigden in de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, dat de landen buiten de gemeenschap van de zes, met name Groot-Brittannië en de andere EVA- landen, „op geen enkele manier mogen proberen voordelen te slaa-n uit de hui dige moeilijkheden van de Europese gemeenschap en vooral niet mogen proberen de geest van de gemeenschap te verwateren." Duncan Sandys, een vroegere conser vatieve minister, betoogde dat ook de Britse conservativeen geen verwatering van het supra-nationale karakter van de E.E.G. wensen. Sandys, die sterker nog dan zijn Labour-collega de Britse reac tie op de crisis schilderde als een reac tie van een „toekomstig lid", verklaar de, dat Groot-Brittannië „niet erg en thousiast zou zijn om lid te worden van een organisatie, waarin elk land op elk ogenblik de ontwikkeling kan tegen houden door een veto". De meerderheid in Groot-Brittannië heeft de supra-nationale gedachte nu aanvaard, aldus Sandys. Sandys betoogde voorts, dat elke nieuwe politieke organisatie in Europa zal moeten uitgaan van de huidige Eu ropese gemeenschap. in de Stichting van de Arbeid. Het is de bedoeling, dat het eerste gesprek donderdag reeds wordt gehouden, daar- naas kan de S.E.R.-commissie haar gang blijven gaan. De vakcentrales hebben via hun over legorgaan nu reeds laten weten, dat zij ook in de overgangsfase de contracte rende partijen bij een c.a.o. de volle verantwoordelijkheid voor de loonvor ming willen geven. In de Stichting van de Arbeid zouden enkele centrale loon politieke elementen kunnen worden overeengekomen, met als gevolg, dat de stichting wat die elementen betreft c.a.o.'s moet goedkeuren. Het College van Rijksbemiddelaars zou alleen nog mogen ingrijpen, als clc bepalingen in nieuwe c.a.o.'s wezenlijk excessief zou den zijn. De vakcentrales menen, dat zij met deze gedachte binnen het huidi ge wettelijke kader blijven. Zij zijn niet bevreesd, dat er nu een loongolf komt, omdat de vakbonden steeds begrip ge toond hebben voor de mogelijkheden en moeilijkheden in onderneming of bedrijfstak. De drie samenwerkende vakcentrales hebben nu ook al openlijk laten weten, dat zij de loonzaken in het S.E.R.-rapport van de komende week slechts summier aangeduid willen zien. Zij willen trouwens af van een S.E.R.- rapport in het najaar. Er moet slechts één rapport per jaar komen, zo menen zij, en dan in het voorjaar. In die ge dachte kan heit rapport de miljoenen nota bevruchten, terwijl tegenwoordig de miljoenennota en het programma, dat de regering daari-n aankondigt, de S.E.R.-rapportage over de economische mogelijkheden beïnvloedt. De werkge vers zijn hot daarmee wel eens. In de gedachte van de minister zou ieder jaar bij het loonoverleg eerst een paar hoofdpunten moeten worden vastgelegd in een paar bedrijfstakken, wier lonen die van andere takken sterk beïnvloe den, opdat men in die andere bedrijfs takken een soort richtsnoer heeft. Van deze conceptie wil men in kringen van de vakcentrales niets welen evenmin trouwens bij de werkgevers reden waarom er ook in de overgangsregeling al op wordt aangedrongen, de verant woordelijkheid voor de Jonen bij de contracterende partijen te leggen. (Advertenties) het beste bed ooit gemaakt! I nog nooit geëvenaard! Zevenbergen N.B. GROTE MARKT 25 - BREDA niet duur wel heerlijk

de Stem | 1965 | | pagina 1