Koop nü de fiets met kans op een tón-/100.000.-! CHINCHILLA'S Meerd str< Burgemeester Lambooy pleit voor vak school voor brandweer ,Betonwegautomaat' trekt nieuwe Brabantse wegen SIMPLEX en LOCOMOTIEF WÊmmm BELANG W OVER HUI Na 15 oktob geen debatte in concilie Balczo wint moderne vijfkamp (B) engelachtige onschuld PERSONEEL Revolutionair procédé Schijnvoegcn t W. P. de Nooijer W. Vroome I. R. van Dam W. P. de Nooijer Notaris Frantzen W. Vroome t Van Dissel Van Dissel n -s- ROND Notities BINNENHO WETENSCHAPPEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965 J jf LEIPZIG (ANP) De Hongaarse moderne vijfkampers wonnen donder dag alle titels bij de wereldkampioen schappen in Leipzig. De 27-jarige stu dent in de lichamelijke opvoeding An dras Balczo achterhaalde in de terrein loop ex-wereldkampioen Ilgor Nowikov en verdedigde daarmee zyn twee jaar geleden in Zwitserland behaalde titel met succes. Aan de Olympische Spelen kon Balczo niet deelnemen, omdat liy destijds wegens een smokkelaffaire op non-actief was gesteld. De Hongaren wonnen ook het teamkampioenschap voor Rusland, dat op de laatste dag Oost-Duitsland met vier punten over vleugelde. De uitslag was: 1. Balczo (Hong.) 5302 pnt., 2. Nowikov (Rusl.) 5123 pnt., 3. Dl*. Toeroek (Hong.) 5090 pnt., 4. Grosse (O.-Did.) 4995 pnt., 5- Mona (Hong.) 4979 pnt.,6. Mojekev (Rusl.) 4883 pnt. Teamkampioenschap: 1. Hongarije 15495 pnt., 2. Rusland 14093 pnt., 3. Oost-Duitsland 14089 pnt. BREDA Gisteren werd bij verstek door de Bredase politierechter de Zeven bergenaar F. den O. wegens openbare dronkenschap, veroordeeld tot 40 gulden boete of acht dagen. Hiermee volgde mr. Thijssen de eis van de officier van justi tie, die niet bewezen achtte, dat ver dachte werkelijk gereden had. Niemand had het trouwens gezien. Den O. wist het zelf ook niet. „Of het mij gelukit is, met mijn zatte kop te fietsen, weet ik niet", had hij tegenover de politie verklaard. Ook stonden gisteren weer een aantal overtreders van het befaamde artikel 26 van de Wegen Verkeers Wet terecht. De Roosendaler E. van C. was op 25 april in Oud-Gastel tegen de lamp gelopen. De jongeman had in drie uur tijds acht a tien pilsjes op. Zijn vriend gaf hem de raad bij hem achterop te komen zitten. Volgens de vriend en andere getuigen, was Van C. beslist niet in staat geweest een bromfiets te besturen. Na de eis van 100 gulden boete of 20 dagen en drie maanden ontzegging van de rijbevoegd heid, veroordeelde mr. Thijssen Van C. tot 70,- boete of veertien dagen en drie maanden ontzegging. Op woensdag 29 september a.s. hopen onze ouders J. DE BOT en L. DE BOT-POLFLIET de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang mag sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Terhole, Notendijk 22. Receptie van 1415.30 uur (Van onze correspondent) DEN BOSCH Met een ferme straal uit een deskundig gehanteerde brand spuit heeft burgemeester R. Lambooy van Den Bosch een rode liaan wegge spoten (zie foto), waarmee tevens een naambord .Brandweertentoonstelling 1965' zichtbaar werd e i waarmee dit evene ment dat voor de vierde maal in de Bos sche veemarkthallen wordt gehouden of ficieel geopend werd. Op deze tentoonstelling, tot en met dinsdag te bezichtigen, is niet alleen een groot aantal voorlichtende en instructieve stands van velerlei overheidsinstanties en organisaties te zien, maar ook zijn er han del en industrie met de nieuwste wagens, apparaten en werktuigen, die de brand weer bij het blussen of bij andere vormen van hulpverlening kan gebruiken. Op zaterdag, maandag en dinsdag, tel kens in de namiddag, worden op het veemarktterrein demonstraties gegeven met nieuwe brandblusmiddelen. Burgemeester Lambooy maakte van de gelegenheid gebruikt om zijn waardering te uiten voor de wijze waarop de beroeps brandweerman van hoog tot laag, en de vrijwilliger zeker niet minder dan de beroepsbrandweerman, zijn taak vervult. Waardering had de burgemeester ook voor het groeiende vertrouwen in de pre ventieve taak van de brandweer, met na me waar zij adviezen geeft bij de bouw van nieuwe bedrijfspanden e.d. Een omstandigheid die bepaald rem mend werkt noemde de burgemeester de onderbezetting van het personeel van ver schillende brandweerinspecties en de naar verhouding van die personeelsbezetting veel te grote rayons die ze hebben te be werken. De personeelvoorziening, met na me voor het lager kader, vormt overi gens ook voor de korpsen zelf een pro bleem. Als krachtig hulpmiddel om aan een vakbekwaam kader toe te komen, noemde de burgemeester de oprichting van een brandweerschool. Mr. Lambooy vroeg zich voorts af waar om het rijk in de kosten van de gemeen telijke politieappparaten wel 'n bijdrage verleent en niet in die van de brandweer. Tenslotte wilde hij een waarschuwing doen horen tegen het aantrekken van te veel taken in het kader van de alge mene hulpverlening. Er zijn taken, die een zodanig gespecialiseerde kennis ver eisen, zoals b.v. het ziekeruvervoer, dat die niet aan de brandweer behoren te worden opgedragen, zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR De Koninklijke Ne derlandse Heidemaatschappij is deze week in de gemeente Etten-Leur begon nen met een totaal nieuw procédé voor de aanleg van betonwegen. Sinds enige tyd heeft deze maatschappij de beschik king over een betonwegautomaat die (zoals dat bij het leggen van asfaltwe gen al geruime tyd het geval is) de nieuwe weg als het ware achter zich aantrekt. Deze manier van werken heeft veel voordelen en is bovendien aanzienlijk goedkoper dan de oude pro cedure. Tot nu toe werd alleen in de gemeente Gorsse in Overijsel met deze machine gewerkt. Vroeger moest eerst een bekisting worden gemaakt, waar men het beton instortte. Nu kan men, na de egalisatie van de ondergrond, de betonsamenstel- ling zonder meer en dus ook zonder be kisting op de weg leggen, waarna de betonwegautomaat op een dikte va riërend naar keuze tussen de tien en de vijfentwintig centimeter de sub stantie op de weg uitsmeert in de af' metingen die men zelf wil. Maandag is men in Etten begonnen met de verharding van de Bankestraat over een lengte van negenhonderd meter. Gisterenmorgen was dit werk al klaar, Wanneer de weersomstandigheden mee werken kan men dus zo'n 2 tot 300 me ter betonweg perdag klaarstomen. De werkwijze bij deze nieuwe manier van betonwegenaanieg is vrij eenvoudig Een vrachtwagen of truc-mixer werpt de vrij droge betonspecie in een drie meter brede bak, die de materie over de zandgrond verdeelt Hierna komt de| betonwegautomaat, die zich op rupsban den voortbeweegt, er overheen en laat een in Etten althans veertien cen timeter dikke, egale betonlaag achter. De zijkanten van de nieuwe weg worden direct gestut met zand om te voorko men, dat de natte betonspecie wegzakt. De vrij lage watercementfactor voor komt dit ook al gedeeltelijk. Om de vijf meter stopt de machine om een schijnvoeg van vier centimeter diepte aan te kunnen brengen, waarmee eventuele uitzetting of inkrimping van de weg niet meer schadelijk is voor het wegdek. Dwarsvoegen worden bij dit nieuwe procédé niet meer gebruikt. Als nabehandeling wordt de weg, wanneer die voldoende is opgedroogd, met ve gers bewerkt en daarna met een pa- rafine- emulsie opgespoten om slippen te voorkomen. De kosten van deze manier om be tonwegen te leggen zrn elf gulden per vierkante meter, het stabiel maken van de ondergrond niet meegerekend. Het grote financiële voordeel is echter, dat er de eerste dertig jaar niet meer naar omgekeken behoeft te worden. Bij faltwegen moet iedere acht jaar een nieuwe slijtlaag worden aangebracht, die per strekkende meter toch telkens weef een rijksdaalder kost. De nieuwe betonwegen kunnen één week na het leggen al door het zwaar- verkeer gebruikt worden. Getrouwd: H. F. J. M. Crebolder Semi-arts Emmy M. I. van der Velde St.-Jansteen, Hoofdstraat 45. DANKBETUIGING Onze hartelijke dank aan Autorijschool „Succes" te Stoppeldijk, voor het beha len van ons rijbewijs op ons eerste examen. A. v. Oteghem, Absdale Jo Serrarens, Hulst Adri de Vliegher, Absdale Voorlopig kosteloos. De heer Reohter-Comniissaris heeft de oorspronkelijk op 28 sep tember 1965 bepaalde verifi catievergadering in de fail lissementen van N.V. Han delmaatschappij Technoma- tic, Keiweg 50, Oosterhouit, N.V. Magie Huishoudmachi- nes, Keiweg 50, Oosterhout, Peter Paul Joseph Pitz, Gen. Smutslaan 98, Tilburg, uit gesteld en deze nader be paald op donderdag 2 de cember 1965, 11 uur voormid dag, in het Paleis van Justi tie, Sophiaplein, Breda. De curator, Mr. J. C. van Hasselt, Sophiastraat 26, Breda Heden overleed plotse- ling tot onze diepe droefheid onze geliefde I broer en oom CAMILLE FRANCISCUS KORTVRIENDT I in de leeftijd van 78 jaar. I Sluiskil: P. L. Kortvriendt Wed. Kortvriendt- van Akker R. Kortvriendt en kinderen M. Kortvriendt en kinderen R. Kortvriendt R. Kortvriendt-de Vos en kinderen Sluiskil 24 september 1965 Albert Polderstraat 26. De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Antonius te Sluis kil op maandag 27 sep tember 1965 om 10 uur. I Onze geliefde echtgenote, moeder, grootmoeder, zuster, tante en nicht ANNA JOSEFINA MARIA VAN DOMMELEN echtgenote van Johannes Franciscus Verhoosel, is overleden in de leeftijd van 55 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden, aan. Westdorpe: J. F. Verhoosel Terneuzcn: G. M. Hemelsoet-Veihooso! W. A. Hemeisoet en kinderen Den Helder: K. E. Verhoosel Fam. van Dommelen Fam. Verhoosel. Westdorpe, 24 september 1965 Wilhelminastraat 17 De gezongen uitvaartdienst, waarna teraarde bestelling, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiekerk van West dorpe op dinsdag 28 september. Rozenkransgebed 27 september om 19.00 uur in de kerk. Vergaderen Wilhelminastraat om 21.30 u. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. OPENBARE VERKOPING NOTARIS te HEINKENSZAND zal op woensdag 6 oktober 1965 des middags 2 uur in het café van Mevr. Wed. J. Hoondert te Heinkenszand ex art. 1223 B W. (faillisse ment J. B. Luk) in het openbaar verkopen: Koop 1: HET WOONHUIS met schuur en erf te Hein kenszand, Spoorwegje 3, ter grootte van 2 aren 45 cen tiaren. Koop 2. EEN PERCEEL BOUWLAND aldaar, ter grootte van 82 aren en 85 centiaren. Combinatie van de kopen 1 en 2. In eigen gebruik te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen, behoudens toestemming van B. en W. van Heinkenszand. Kijkdag: dinsdag 5 oktober van 2-4 uur. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van ge noemde notaris. VEILING Woonhuis met inboedel te HULST NOTARIS te Hulst zal op dinsdag 28 september 1965 ten verzoeke van zijn principalen openbaar verkopen: A. des namiddags 1 uur aan het pand IJzerenhandstraat 22 te Hulst: De gehele meubilaire INBOEDEL in gemeld perceel aanwezig, B. des namiddags 4 uur in het café van de heer A. P. Lijbaart aan de Zoutestraat 28 te Hulst: HET WOONHUIS met erf en tuin aan de IJze renhandstraat 22 te Hulst, kadastraal bekend gem. Huls-t sectie B nr. 1449 groot 3 are 58 centiaren. Vrij op gebruik te aanvaar den bij de betaling der koop som. Bezichtiging des avonds tus sen 7 en 8 uur. De verkoping van de inboe delgoederen geschiedt tegen contante betaling. De koopsom van het woon huis moet worden betaald ui terlijk een maand na de vei ling en de onkosten binnen een week. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voornoemde notaris, Steen straat 31 te Hulst. Kandidaat-notaris, wonende te Hulst, waarnemende het vacante kantoor van notaris mr. W. E. M. Seydlitz te Hulst, zal op dinsdag 28 sept. a.s. des namiddags om 4 uur in het hotel „Het Bonte Hert" aan de Grote Markt te Hulst, ten verzoeke van zijn prin cipaal publiek verkopen: HET PERCEEL WEILAND gelegen te Hulst aan de Zeil- dijk, kad. gem. Hulst, sectie E nummer 975 groot 92 aren. Geheel in pacht bij E. A Verbist te Hulst, tot 30 sep tember 1971. Te aanvaarden in genot van de pacht vanaf 1 oktober 1965. Betaling koopsom uiterlijk op 28 oktober a.s. Betaling onkosten binnen 6 dagen. Bezichtiging in overleg met de pachter te regelen. Nadere inlichtingen ten kan tore van de waarnemer voornoemd. OPENBARE VERKOPING NOTARIS te HEINKENSZAND :al op donderdag 7 oktober 965 des middags 2 uur 'iet Verenigingsgebouw te Jaarland, ten verzoeke van le heer C. van Damme, in iet openbaar verkopen: HET WOONHUIS met erf en bouwland te Baarland aan de Bakendorp- seweg 9, gelegen nabij de Westerschelde en de cam ping Scheldeoord, groot 79 aren 45 centiaren. In gebruik te aanvaarden uiterlijk 1 december 1965, behoudens toestemming van B. en W. van Baarland. Kijkdagen: vrijdag l okto ber en woensdag 6 oktober van 2-5 uur. Madere inlichtingen te be tomen ten kantore van ge noemde notaris. te Goes zal op woensdag 6 oktober 1965 n.m. 2 uur te Lewe- dorp gem. 's-Heer Arends- kerke, in hotel J. H. van den Dries te Lewedorp, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkopen: HET WOONHUIS met schuurtje en erf te Le wedorp, Sloestraat 27, groot 2.09 are, bewoond door J. M. Raas. Op grond van de hypotheekvoorwaarden dient het perceel ontruimd en ter vrije beschikking van de koper te worden gesteld. Be doelde ontruiming is inmid dels gevorderd. Bezichtiging te bevragen bij de bewoner op vrijdag 24 sept, en 1 okt. nam. 2-4 uur. Nadere inlichtingen te be komen bij genoemde notaris. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP Van de heer A. van der Poest Clement te Nisse BOOMGAARD te Nisse, gedeeltelijk gele gen aan de Achterweg, groot ongeveer 2 hectaren 53 aren 77 centiaren, terwijl een strook, gelegen aan de Mo lenweg geschikt is voor bouwterrein. Verpacht tot 1 januari 1968 aan de heer P. Bosman voor 1359.89 per jaar, komende de pachtpenningen voor re kening van de koper vanaf 1 januari 1966. Briefjes in te leveren, met opgave van de prijs voor de massa, vóór of op zaterdag 2 oktober 1965 ten kantore van Notaris W. P. de Nooijer te Heinkenszand, alwaar na dere inlichtingen te beko men zijn. Woning te Kloosterzande NOTARIS TE HULST zal op woensdag 6 oktober 1965 des namiddags 4 uur in café van de Kinderen Kuij- pers aan de Groenendijk 51 te Kloosterzande, ten ver zoeke van de heer Leo Ver- durmen te Kloosterzande openbaar verkopen: HET WOONHUIS met aanbehoren, erf en tuin aan de Cloosterstraat 47 te Kloosterzande, kadastraal bekend gemeente Hontenis se, sectie H nr. 800 groot 3 are 31 centiare. Het pand is bewoond ge weest door mevr. wed. De Meijervan Delft en thans vrij op gebruik te aan vaarden bij de betaling der koopsom. Bezichtiging te bevragen bij de heer L. Verdurmen, Groenendijk 39 te Klooster zande. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een week na de veiling. Nadere inlichtingen ten kan tore van notaris Vroome voornoemd, Steenstraat 31 te Hulst. Heden, overleed tot onze diepe droefheid plotse ling, nog voorzien van het Sacrament der zieken, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, broeder en oom, de heer JOSEPHUS CONSTANTENUS DE MAAT, echtgenoot van Maria Paulina Saman geboren te St. Jansteen 14 februari 1908, Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. St. Jansteen: M. P. de Maat-Saman P. M. de Maat C. C. de Maat-Dieleman Caroline de Maat De familie de Maat De familie Saman St. Jansteen, 23 september 1965 De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben, in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te St. Jansteen, waartoe wij UEd. beleefd uitnodigen op maandag 27 september 1965 om half elf. Rozenkransgebed zondagavond om 6 uur in de kerk. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Becker's hakrdenfabriek n.v. kan personeelsleden plaatsen voor het verrichten van diver se werkzaamheden in de pro- duktie. Belangstellenden nodi gen wij uit te solliciteren'.Vrij dagsavonds van half acht tot acht uur of gedurende de week overdag van acht uur tot half zes. X Gevraagd r—k. en keurige da me tussen 50 en 65, om in de huishouding lichte bezighe den te verrichten, tevens als gezelschapsdame. Meerdere hulp aanw., salaris nader over een te komen, prettige zit-sl.- kamer. Br. onder no. 52670. Mevr. Smits v. Waesberghe, GaLgestr. 4, Teteringen (bij m-gelijk een beschaafd zelfst. mogel k een beschaafd zelfst. meisje voor d. en n. om sa men met haar de verzorging van de kinderen en het huish. op zich te nemen. Meerdere hulp aanw. Tel 01691-392 X Attentie heren verkopers!!! Zelfs pas opgeleide verkopers verdienen bij ons reeds in de eerste 2 maanden f 3000 tot f 5000,-. Gezien het enorme aantal aanvragen zoeken wij nog enkele ervaren beschaaf de verkopers tegen vast sala ris. plus hoge provisie en auto- kostenvergoeding. Bezit auto vereist. Opleiding ter omscha keling wordt gegeven. Schrijf direct onder no. AB 500. Hoge bijverdiensten aangebo den. Inl. „Levensmoed" Wil- lemstr. 43, Delft. Prima bijverdiensten aangebo den. Bureau Minerva. St.-Mi- chielsgestel. Antwoordpostzegel insluiten. Echtpaar zonder kinderen, in tern gevraagd. Man moet be slist zeer goed kunnen chauf feren. Vrouw voor keuken en andere huishoudelijke werk zaamheden. Br. no. 37762. Besch. dame. huish. 62 j., z. rustige werkkr. bij aileenst. heer (r.-k.) geg. fam, v. lichte bezigh., gezelsch. en verz. Liefst buiten Graag hulp ruw werk. Br. onder no. 051565. Postzegelverzameling te koop gevr. door part. Br. ond. nr. 37512. Wij hebben steeds belangstel ling voor uw overbodige boe- keiivoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op weten schappelijk gebied. Boekhan del v. Benthem en juttings, Lange Delft 64, Midddelburg. Zomerhuisje aan zee, tevens trapauto gevr. Brieven met prijs onder no. 37420. Te koop gevraagd door ver zamelaar alle soorten munten en penningen voor de hoogste prijzen. Gaarne brieven met omschrijving onder no. 52655 bureau De Stem B.o.Z. Te koop div. caravans vanaf 750,- Wijngaf tel. 01100-7768. ;aardstr. 5, Goes. 2 wielig aanhangwagentje, laadvermogen 800 kg., te koop Te bevr. Molenstr. 101, Clin- ge. X Koelkast te koop. Te bevr. Ti. voliweg 81, Hulst. Wasmachines rechtstreeks van de fabriek v.a. 125,. Wijn- gaardstr. 5. Goes, tel. 7768 X Babij's luieren het liefst in plasticbroekjes S.G.A. Schrijfmachines. Nieuwe kof_ ferschrijfmachines v.a. f 137,50! Diverse gereviseerde machi nes, o.a. Remington, Under wood en v.a. f 65,- met volle garantie. Reeds va. f 10,- per maand. Betaling in 5 m. zon der rente. „Wilson", Utrecht- sestr. 133, Amsterdam-C. Vrij blijvend demonstratie door ge heel Nederland. Op zaterdag ook de gehele dag geopend. De moderne centrale verwar ming, aardgasunit met plint- convectoren. Snelle montage, weinig breekwerk. Vraag vrij blijvend inlichtingen. Install.- bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310 (Na 19.00 uur: 01608-3047). Een heerlijk bezit is een koel kast. Install, bedr. De Weerd n.v., Markt 33, Etten, telefoon 01608-2310. Uitneembaar schuurtje te koop. Ook geschikt als kippen- of duivenhok. Afmeting 4.80 x 2 m. Na 5 uur: Vier Ambachten straat 24. Hulst. X Wasmachinefabr. heeft gloed nieuwe wasmachines v.a. f 125,- centrifuges vanaf f 95,- combi v.a. f 598,- voor f 298,-, iets beschadigd. G. Gezellel. 107, B. op Zoom. X Te koop kleine concertvleugel 2.2o m, merk Boesendorfer in prima staat.. Prijs f 3000,- Resler, Willemspark weg 190, Amsterdam-Z. Tel. 020-722023. Wasmachines koelkasten cen trifuges, radio's, koffergram mofoon tot 30 pet korting. Vol ledige garantie. Alleen Tegeko, Ginnekenstr. 130, telefoon 31226, Breda. In Zundert vindt u. vijf typen keukens. U slaagt altijd. Voor iedere beurs een keuken. N.V. Hoppenbrouwers showr. Wil- dertsedijk Zundert, tel. 01696- 2251 R'daal. Tel. 01650-5925. te aangeboden Te huur: gem. bungalows- eta ges, kamers. Vrije sectorflats en woningen in versch. plaat sen. Contact, Regentessel. Bre da, tel. 01600-3S682. Te koop aangeb., hoekhuis In Halsteren, leeg te aanvaarder met grote doorzon kamer oeneden, gang w.c. kelder, keu ken; boven, vier slaapkamers, douchecel, met overloop en zol der, met grote tuin voor en achter. Br. ond. no. 52671 Nieuwbouw Mariaveld Breda Jorisstraat, ruime woningen met centrale verwarming, olie- stook, benodigd eigen kapitaal f 10.000,. a f 15.000,-. Inlichtin gen, Bouwbedrijf De Baronie Kantoor Cimburgalaan 82 bis Breda, tel- 01GOO-33062. Ook na kantoortijd, telefonisch bereik- oaar. Te Roosendaal, moderne Hoek woning in rustige woonwijk, bouwjaar 1963, vrij vestiging, leeg te aanvaarden, oktober, vraagprijs f 35.000,- k.k. van Goghlaan 291 Westrand. Te koop te Steenbergen, mid denstandwoning, voor- en ach tertuin, 3 slaapkamers, douche cel, zolder. Vrije vestiging. Koopsom f 27.900 k.k. Inlicn- tingen: D. Kok Co. N.V., a- kelaars, Sophiastraat 20 A, Breda, tel. 01600-44472, b.g.g, 46514 of 39605. Magnoliastraat, direct vlij te aanvaarden, woonkamer 7.00 x 3.60 meter, 3 slaapkamers. Koopsom f 39.000 inl. Mak. Kant. J. J. M. Stok N.V., Aca demiesingel 25, Breda, tel. 46575. HeuvelbrinK, royale tussenwo ning met o.m. 6 slaapkamers, uitzicht op plantsoen, 1 janua ri a.s. vrijkomend. Koopsom f 52.500,- Inl. Mak. kant. J. J. M. Stok N.V. Academiesingel 25, Breda, tel. 46575. Chr. Huijgensstraat, tussenwo ning, 3 slaapkamers, ruime doorzonkamer, vrijkomend plan mei 1966. Koopsom f 37.500,-. Inl. Mak. kant. J. J. M. Stok N.V., Academiesingel 25. Bre da. tel. 46575. Bergen op Zoom, tussenwoning aan verkeersweg, royale ka mers, grote achtertuin op kor te termijn vrij te aanvaarden. Koopsom f 30.000,-. Inl. Mak. kant. J. J. M. Stok N.V., Aca demiesingel 25, Breda, telef. 46575. Roosendaal, moderne hoekwo ning, o.m, 3 slaapkamers, oi- reet vrij te aanvaarden. Koop som n.o.t.k. Inl. Mak. kant. J. J. M. Stok N.V., Academiesin gel 25, Breda, tel. 46575. Direct bij centrum Breda, be- nedenstuk herenhuis voor kan toorlokalen, showroom, o.d. doeleinden, te huur pl.m. 65 m2. Makelaars v.d. Berg Co. v. 1896. Nw. Giinnekenstraat 43 Breda. tel. 01600-24421. Te koop aang. riante bunga low in '"2 - top" Zoom. Br. ond. no. ^2684. Te huur of te koop cafetaria ..De Wielingen" 43, Cadzand. Tel. 01179-233. X Grond 11.000 m2 tuindersgrond gem. Rijsbergen aan verharde weg, ged. langs bosperceel. Verg. voor tuinderswon. moge lijk. Vrij van pacht. Ca. 600 m van bungalowpark. Prijs f 2,95 er m2. Brieven ond. no. 37686. 01600-43283. X Kerst en nieuwjaarsreizen n. Zuid-Afrika. Vanaf Vlissingen op 27 okt. a.s. Ret. pr. v.a. 1420 p.p. Inl. bij Reisbureau john. P. Best en Co. N.V., B. de Ruij. ter 338, Vlissingen. tel. 2257. Vanaf 1 jan. 1966 verlaagde tarieven naar Australië en Nw, Zeeland. Eerste afvaart 2 jan. 1966 vanaf Rotterdam. Inlich tingen, Reisbureau John P. Best enCo. N.V., Boul. de Ruijter 338, Vlissingen, tel. 2257 NOTARIS te GOES zal op dinsdag 28 september 1965 te 20.00 uur in „de Prins van Oranje" te Goes publiek verkopen: I. ten verzoeke van mejuf frouw A. C. C. Verhoeven te 's Gravenhage: HET HUIS met schuur en erf aan de Kamperfoeliestraat 47 te Goes, groot 1.67 are. Verhuurd aan de heer B. op 't Hof voor f 85,60 per mnd. II. ten verzoeke van de heer P. van der Wiele te Goes: RUIME WONING met voor- en achtertuin aan de Schipperswegeling 7 te Goes, groot 1.40 are. Ontruimd te aanvaarden ui terlijk 1 december 1965, be houdens toestemming van b. en w. „Vrije vestiging" kan voor dit pand door b. en w. in overweging worden genomen Bezichtiging: dinsdags en zaterdags van 14.00 tot 16.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. BOUWLAND NOTARIS te GOES zal op vrijdag 1 oktober 1965 te 14.00 uur in het café „Polderman" te Nieuwdorp, ten verzoeke van de erven mevr. A. Goud-Goedegebure publiek verkopen: HET PERCEEL BOUWLAND bereikbaar vanaf de Lewe- dijk te Nieuwdorp, groot 00.40.50 ha, aangeduid met nummer 40. Vrij van pacht te aanvaar den bij de betaling der koop penningen. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Dit is ivellicht het moment voor een nieuive fiets.. houden samen een leuke fietswedstrijd voor iedereen. De opgave is eenvoudig, iedereen kan hem oplossen. Iedere goede oplossing wint een kans op een tón! Dit moet u doen voor een kans op een ton! Haal het gratis westrijdformulier in de rijwielzaak die de degelijke en spor tieve SIMPLEX of LOCOMOTIEF fietsen verkoopt (herkenbaar aan het raambiljet!). En nu u er toch bent... kies meteen uw nieuwe SIMPLEX of LOCOMOTIEF fiets of brommer. Geef de juiste oplossing en zend in voor 30 oktober. WIN EEN ION OP DE FIETS Pubütcallo van Verkoopmaatschappij „SimpTtX-Locomotief' N.V. Vraagt inlichtingen bij Chinchillafarm Voorterweg 198 Eind- ALL TOP Nederland hoven, tel. 04900-12791 In geheel Europa de zaak met de gunstigste garanties en leverings voorwaarden. AgentHr. Lemans, Ulicotenseweg 15a Chaam. Tel. 01694-498 Woningruil do0r geheel Nede, I land. Vanzelfsprekend via T I Stichting Interlocal Wonta» I ruil-Centrale, Stationsstraat I Utrecht, postbus 2006. Tel. 0Vi' I 11831. Adressen met huisnunf I mers in handige gids. „De Rue" - caravans zijn L I roemd om hun sublieme ml' I ligging hun chique afwerkin, I en hun interessante prijs. Be I zoekt onze showroom Belcrum I garage Min. Kanstraat 16-2(1 Breda tel. 01600-39900. Alle dagen geopend. 1 Te koop Ford Anglia '58 in Pr st. Ieder onderz. toegest. I fiets kan ingeruild worden H. Bakx, Past. Kerkerstr. 1 Steenbergen. Voor 'n goede gebruikte autm I mobiel naar automobiel, en garagebedr. Staf Cerpentler Beestenmarkt 19, Hulst. peze I week extra aanbiedingen te. gen speciale prijzen. Te koop of ruil; V.W. dë~L\j7T I 1963 3350,- V.W. de Luxe to 1 2350,- Borgward Arabella 1960 2250.- Renault R 8 15* 2950,- Renault Dauphin* to 2150,- NSU Prinz 1960 f 15#; Daf de Luxe 1960 1550,- D-* de Luxe 1961 1950,- Ford Anglia 1960 2250,- Merced* Diesel 1957 2850.- Al deze wagens in z. goede st. met j mnd. garantie, schrift. Pr, serv. Inruil en fir.anc. mogelK, 1 Zaterd. en zond. geopend. N« enkele inr. wagens te koop jt. gen spotpr. v. Doorens auto. mobielhandel Liesbosstr. a, Breda, tel. 41805. Nabij Maft I Princenhage,I Te koop. Ford Thames '58 (i. I tionwa-gen in prima staat. Jt Mol, Bornhemweg 63, Oudec. f bosch. Steeds goede gebruikte aulc) met volledige garantie. Inr, en financiering. Garage van Kaam, B. op Zoom, tel. 01M'. 4775. AI Nieuwe banden in alle matu I tegen alle prijzen. ZEBO 1 Kromme Weele 17A, Middel* 1 burg. Voor Z.V1. Axel Koest: 21-23. Banden coveren of repareren' Assen en wielen voor elk dot. I ZEBO Kromme Weele 17 A, Middelburg. Voor Z.V1. Axel Koestr. 21-23. Gebruikte en gecoverde ban- I den in alle maten en soorler I tegen zeer lage prijzen. ZEBO f Kromme Weele 17A, Middel- I burg. Voor Z.V1. Axel, Koest:,! 21-23. Prima Mercedes 180 D te koop I De Lint, Zevenb.Hoek, tel I 01685-497. X| Te k. in goede staat zijnde I Volkswagenbus 1955. Te beul Rijnlaan 8, B. op Zoom. Taunus 17M '65, Fiat 1300 V.W. 120q '61, 2 Opel Rekordt I '61, Fiat 600 D '63. Renault II *55, Renault Ondine '62 Tau-1 nus 17m '63. A'lies onder L rantie. Betaling te regelen. G;-l rage Schijvenaars. Langeweg 8—10, Kruisland. Tel, 467. 1 Van Rooy heeft te koop kac-| peerwagen i. st. v. nieuw, merk Piccador, 4 persoons met nieuwe buitentent en al'l gerieven f 3.500.-. Opel Rekct'l nieuw model '63 type 1500 eer- ste eigenaar f 4.850,-. Skoda 'Ql 100 pet. staat f 2.450,-. Fiat;;! '62, tijpe 500 f 2000,-, V W «I Luxe 63 f 3.450,-. V.W. b:i| '62, nwe. motor nw. gespotul f 2.250,-, Opel Kapitan '60 r" radio, pracht wagen f 3.450, Ford Anglia '59 a.n. f ÏM-I wegens inruil, Fiat 1100 58 f flö)l Op eitje '57 nw. banden f 775,T Vauxhall '56 maar Iets mor" f 650,-, V.W. de Luxe '55 f 550,-, Ford Taunus 12M '5M f 850,-, Kuivezand 37, Oud-Gasf tel. Tel. 01652-3033. Alle dagerf geopend ook 's avonds. Belcrumgarage vra'agt steeds! aanrijdingvrije auto's v.a. 'ClF te koop. Min. Kanstraat 10-211 Breda. Tel. 01600-39900. 11 Peugeot diesel 1962 te koop v particulier. Als nieuw. Gar tie. Te bevr. tel. 01146-485. Deze week heeft Belcrumga ge weer een enorme vo* o.a. Mercedes D'iesel 190 1 1965; Mercedes 190 D 196<| Chevrolet 1964; Opel Kap. 1?T Opel Kap. 1961; Opel Rek 1963. Ford Taunus 17 M 1! 1 Ford Taunus 12 M 1903; f' I Anglia 1963; combi Ford 't I phyr '62; Ford Taunus pick-. I met dubbele cabine; Citrof I lelijk eend; 1963; V.W. Var!; 1500 1965; V.W. de Luxe B I 1963-1962-1961; B.M.W. 1963 Simca 1000 1965. Simca 1000 Simca 1300 1963; Simca 1» 1 1962; Renault R 8 1964; ft; nault R 8 1963: Renault IJ 1962: Renault L 4 1964; ft; nault L 4 1963; Renault L 1962; Opel Kadett 1963; Of* Kadett caravan 1963; Opel caravan 1962; Chevrolet B«® 1960; Renault Ondine 1962 nog vele andere, teveel onic? te noemen. Al deze waf- zijn 10o pet. en worden P1 10.000 km en-of 3 mnd. tie verkocht. Voor 'n betrouw bare gebruikte auto naar'n be trouwbaar adres. Het adres met de grootste voorraad.fle grootste omzet en met de aller grootste service. Belcrum E rage. Min. Kantstr. 16-20, Bre da. tel. 1600-39900. vlak W groenteveiling en station showroom is dagelijks van 8 u. v.m. tot 10 Ook 's zaterdags en zonaa?5, a Nest prachtige jonge Duitse herders van prima ouders, atrixlaan 29. Qudenboscn- Te koop zw„ w. en br. dwe/'' en middelsl. poedeltjes, Hol landse herder en Deense 5 - 9 m. L. v. Boxtel, P«w 13, Ossendrecht. Tel. 488. T.k. lakzwarte dwerg- denslagpoedeitjes, dwergpW' chertje, Duitse staander, jachthonden en Duitse berae Dierenpension 't Laagvew. Laagveldsestr. la, Roosenu Achter Comm. kaz. Auto-, tractor- en ïaPidbonw bandengebruikers attentie! - lies wat u op bandengeoie zoekt, vindt u voordelig ju 't grootst gesorteerde 0311U.- bedrijf in Nederland en we ZEBO Bergen op Zoom* Bol plein 2-6, tel. 01640-5879. 18,00 uur ook 5435. ZBBO da. Tramsingel 4-4a, tel. B0 37247. Beide filialen van W Middelburg. Jonge hennen. 3 mnd. Hennen aan de leg, >e» goeds f 4,60 p st. aan de leg f 3,50. 20 stuks franco. M. v. fokker. Maren 3, N.DraD Sociëteit ,.De Kraal". Kerm1'; schieting hij Wed. Fde der, op zat. 25, zon. n maand. 27 sept. Op 2 wiPP Beg; 14.30 uur. Het besUj"^ Algemeen handeJsburejÜ-3 Huissoon, Van der h, Kapelle, tel. O1102'2?!JSe* tingen, controle en bJhog. boekhouden behandeling tingzaken, incasso en.mfom ties. Schieting op Ugfende Pvf. zon. 26 sept. bij V. de Ca Graauw Inl. 3,10 ter 2,50. W 2.30 uur. e liggende wip schtedj* zon. 26 sept. café Benelu*' Axel. Beg. 14.30 uur. sept Inl. :e schietingen op bij j. van Helsland,*»" 3.35. Bgg. 3 uur. r (Van onze parlementaire re P. v. d. Sanden) DEN HAAG Op de nie: groting voor de Tweede Kt een belangrijk hoger bedrag trokken onder de post „tege ming in de kosten van het riaat van fracties, die voor niet, of niet in voldoende ma, personeel der Kamer kunn, schikken". Daarvoor komt v, een bedrag van f 320.000 be baar. In 1965 was dit slechts f een fooi, waarmee de fracties konden beginnen. Eindelijk wo een begin gemaakt, want veel is het nog niet, met wetenscl lijke ondersteuning van het V ke werk. De Kamer zal daardt regering beter en deskundiger spel kunnen geven. De Kamer staat zijn eigener beweging ond kingen te laten verrichten, d menhangen met nog te neme leidsbeslissingen. Het werk, di individuele kamerlid moet v,' ten zal een wetenschappelijke leiding krijgen. Daarvoor Wi dan ook de hoogste tijd. Ons ment kon in menig opzicht de der kritiek, in vergelijking nu dere parlementen, niet doorstat regering had hier te veel vrij\ Bovendien: het kan nooit de van een kamerlid zijn om op houtje wetenschappelijke ond, kingen te verrichten. Dat is oo de opgave van een minister, hot kundig hij ook op zijn terrein zijn. Daarvoor heeft elke ministe' ciale ambtenaren. De betaini zelf neemt de beslissingen, hi knopen door. Zo moet het ook Kamer worden: deskundigen zoeken, wat de fracties onde wensen te zien. Zij zorgen, dat merleden voldoende materiaal t schikking hebben om tot verant de beleidsbeslissingen te kome' is goed, dat thans enkele stap: deze richting worden gezet. He derlandse parlement kan n: echt parlement gaan worden, ter Smallenbroek heeft dat be: grepen. Hij heeft het eigenlijk het openbaar met evenveel w< erkend. Bij de behandeling vi kieswet zei de bewindsman lett\ „De documentatie en de voorli waarover ministers beschikken geheel andere, dan die waar Kamer het moet doen. Dat ve ik u". Welnu het is goed, datl minister, met zijn persoonlijke ringen in Kamer en kabinet, de sequenties ten aanzien van het lement heeft getrokken. Ho\ zullen de praktische resultaten te lang uitblijven. Want ook parlement kan van een overspi arbeidsmarkt de lasten ondervi VATIKAANSTAD (K.N.P.) Wa het plan van het concilie-model doorgang vindt, zal het werk der coi vaders na 15 oktober een geheel karakter vertonen en voor een bela deel bestaan uit het treffen van v< weidingen voor de periode na het co Bovendien zou in de periode na tooer de h. vader voornemens zijn te vragen aan de bisschoppen over Belangrijke onderwerpen, zoals he mengde huwelijk, het diakonaat kerk en de structuur en werkzaam van de bisschoppensynode Het moderameh heeft zich na voorgenomen de debatten over sche (kerk en wereld) reeds volgende vrydag te beëindigen. Daarna zo 4 tot 15 oktober nog gedebatteerd k worden over de ontwérpen inza •missie en de priesters. Vanaf 15 o zouden de concilievaders maar drii per week vergaderen, voornameli; te stemmen over de dokumenten, °P afdoening en afkondiging wach (Advertentie) Koninklijke Van Kemper

de Stem | 1965 | | pagina 4