FILMS Drs. Bra Serie van zes „opvang - scholenvoor Zeeland Schilder Dolf Jaspers exposeert in Gent Geneeshe directeur St.-Joanns te Goes Afkomsti „Sobriëtas^ zeventig jaar Identiteit van scooterrijders bekend Blind - tien vingersysteem MIDDELBURG Tingeltangel boekte veel succes Zonnebloemcursussen Vooi rangsfout zwaar gewonde Firma v. Dronkelaar en Buijze Dagblad De Stem TERNEUZEN Jeugdraad blijft zeer actief Hoofdplaat Sluiskil Sluis Wsstdorpe Wolfaartsdijk Patronaatsgebouw in Graauw wordt gymlokaal TWEE (I.P.Y. 4) IN TERNEUZEN TYPEN Instituut voor Kantooropleiding J, A. BIESBR0ECK Verbetering van Graauwse wegen Gemeente Graauw heeft sluitende begroting 1966 M. van Langevelde neemt ontslag uit raad Terneuzen Voorstel aan raad van Terneuzen Tweede gedeelte Catspolderwordt bouwrijp gemaakt Program KNVB afdeling Zeeland EXAMENS HOOGWATER Morgen m Voor Zeelanc en N.-Braban miljoen u Provinciefoj DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 De belangstelling voor het cabaret Tingeltangel van Sieto Hoving, dat woens dag in de schouwburg plaatsvond, was, gezien de concurrentie op tv van Real Madrid-Feijenoord, bevredigend. Het publiek heeft zich twee uur lang kunnen amuseren met een non-stop ca baret, dat gebracht werd onder de titel „U had 't nog nooit zo goed". Onder de regie van Henk van Ulsen werd vlot cabaret gebracht door Marijke en Sieto Hoving, Paul Deen en pianiste Else Keyenberg. Het was een jubileumpro gramma, want Tingeltangel bestaat tien jaar. De muziek van Sieto Hoving is modern van opzet, met schrille en scherpe akkoorden, die in het geheel uitstekend passen. Else Kleyenberg begeleidde ge routineerd, een routine die ook bij de drie cabaretiers aanwezig was. Na het openingsnummer werd in vlot tempo een twaalftal nummers gebracht. Sieto Hoving zelf was twee maal te horen in een vlotte conference, waar eenieder over de hekel ging Hij paste zich zeer actueel aan de tijdsomstandigr heden aan. Zelfs de troonrede was al in zijn Tingeltangel verwerkt. Paul Deen was nog te horen in „En u maar doorleven", terwijl Marijke Hoving excelleerde in „Want wie chemisch leeft, leeft aangenaam". Na de pauze boekte Marijke Hoving succes met haar viool in „Altijd feest", terwijl Paul Deen, de over spannen man in een flat op 'bijzonder goede wijze vertolkte. Het kwartet besloot zijn optreden met ,,Wie met raketten leeft, leeft aange naam". Sieto Hoving en de zijnen mochten aan net eind van deze avond veel applaus van een dankbaar publiek in ontvangst nernen, waarbij de dames bloemen aan geboden kregen. a.L. (Advertentie) (Advertentie) MIDDELBURG De Zonnebloemcur sussen, uitgaande van het Nationaal Centrum Vorming Bedrijfsjeugd, begin nen het seizoen 1965-66 te Vlissingen op maandagavond 27 september a.s. in de In dustrie. en Huishoudschool, in het Groe- newoud, en te Middelburg op woensdag avond 29 dezer in de Industrie- en Huis houdschool op het Molen-water. Bij een verkeersongeluk op de split sing Seissingel Zandberglaan te Mid delburg is een bestuurster van een solex, mevr. C. N. uit Middelburg zwaar ge wond. Zij verleende geen voorrang aan de automobilist K. S. uit Zoutelande, die op een voorrangsweg reed. Mevr. N. werd door de auto geschept en enkele meters verder op de weg gesmakt. Het slachtoffer werd niet een vermoedelijke schedelbasisfractuur en een beenbreuk per ambulance naar het Gasthuis ge bracht. Discussieavond De federatie van jon gerengroepen in de P. v. d. A.-afdeling Zeeland organiseert, vanavond om half acht een disucssieavond in de Gouden Poorte in de Wagenaarstraat te Middel burg. De heer J. Scheps, lid van de Twee de Kamer voor de P. v. d. A. zal een inleiding houden over het onderwerp „Politieke achtergronden in de kwestie Vietnam. Alle belangstellenden kunnen deze avond bezoeken. (Advertentie) Tentoongesteld in dc mooiste toonkamer van Zeeland Bij aankoop van f 500, reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE TEL. 01170-2161 TERNEUZEN: ZUIDLANDSTR. TEL. 01150-3529 Dagblad vooi Zeelano KANTOREN: Voor Zeeuwscb-V laarderen: Steenstraai 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en iulü-Beveland: Klok straal I feletuon 6252 GOES Eerste redacteur ExpLoitaite- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LKil L. K M DE JONG tel, 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 (roes Redacteur voor Oost-Zeetitcsch-VlaonOereti er Kanaalzone W. WOUTERS tel 2377 Hulst privé !o72 Hulst Redacteur vooi W est-'Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K- MENU tel 6252 Goes Prijs voor rosse advertenties bestemd voor de editie Zeeland I 0,18 Der mm 1 mm uigezonder mededelingen f- mm gewone advertenties Bij contract aanzieni'ike reductie „Kleintjes": 3 regelt ot minder t 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde/ 22 letters en/ot leestekens. BI' plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t 0.60. Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld. (Van onze correspondent! Tijdens de vergadering van de Ter- neuzense jeugdraad in de raadzaal van het gemeentehuis heeft voorzitter Gerre- man een uiteenzetting gegeven over de activiteiten die in het komende seizoen zullen worden ontplooid. Een nieuw ini tiatief om de kadervorming vanuit de jeugdraad aan te pakken, werd zeer aan trekkelijk geoordeeld. Maandag a.s. wordt in het gebouw van de padvinders aan de ingang van het parkeerterrein van het Zuidersportpark de eerste les van een cursus vrije expressie gegeven door de heer KTinkhamer. Belangstel lenden die niet bij de jeugdraad zijn aangesloten kunnen deze cursus eveneens volgen. Voor de komende maanden staan op het programma o.m. medewerking bij de intocht van St.-Nicolaas en een groots opgezet gezamenlijk kerstfeest. De heer Gerreman gaf nog een overzicht van de activiteiten tijdens het voorbije seizoen. Medewerking werd verleend aan de or ganisatie van de 5 mei-feesten en de jeugdraad organiseerde een tentoonstel ling over de tweede wereldoorlog. Ver der werd meegewerkt aan de jaarlijkse Rode Kruis-actie, de jeugd vakantieweek en er werd een forum met het gemeente bestuur gehouden. Drs. H. M. Heikoop droeg zijn functie van adviserend lid van het bestuur als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur over aan de heer R. van Hulst, sinds een september medewerker van drs. Heikoop voor de gemeentelijke culturele zaken. Breskens Vismijn Aanvoer vismijn Breskens in de week van 13 tot en met 18 sept. 29347 kg exportgarnalen; 1067 kg pellerij garnalen; 314 kg onverkochte garnalen 537 kg bot; 2426 kg schar; 3364 kg schol; 9034 kg tong; 35 kg griet; 202 kg tarbot; 290 kg rog; 1191 kg kabeljauw; 188 kg haai; 419 kg poon; 537 kg wijting; 40 kg tongschar; 37 kg makreel; 816 kg onver kochte vis. Aanrijding Op de rijksweg Schoon- dijke-Bveskens is een motor, bestuurd door de wachtmeester der rijkspolitie de K. uit West Kapelle, in botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door H uit Cadzand. De personenauto die uit de richting Groede kwam, verleende geen voorrang aan de motor. Dokter Ossewaarde uit Breskens ver leende de eerste hulp. De K. werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd, vanwaar hij later huiswaarts kon keren. Moedercursus In het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis is de eerste les van een moedercursus gehouden. De cursus staat onder leiding van Zr. A. v. Ravels uit Terneuzen. Door een twaalftal cursisten wordt deel genomen, De cursus heeft een duur van negen weken. Clinge Cursus „Pech onderweg" Het ligt in de bedoeling om gedurende de win termaanden een cursus te organiseren „Pech onderweg". Deze cursus bestaat uit vier lesavonden. verdeeld over vier weken. Het al of niet doorgaan van de cursus hangt af van een voldoende deel name. De mogelijkheid voor aanmelding bestaat bij de heer Cam. Hageman te Clinge. Bevolkingsonderzoek In de loop van de volgende week wordt een bevolkings onderzoek op tuberculose gehouden. Het is sedert 1959 geleden, dat een dergelijk onderzoek in deze gemeente heeft plaats gehad. Op maandag 27 september a.s. zal de röntgenapparatuur worden opge steld in het gemeentehuis, voor onder zoek van de inwoners van de bebouw de kom en omgeving, terwijl op dinsdag 28 september a.s. de bewoners van de buurtschappen Slijkplaat, Westelijke Dwarsweg, Nummer Een en een gedeel te van de Westlangeweg, Inlaag en om geving terecht kunnen in een lokaal van de r.k. kleuterschool te Slijkplaat. Aan het onderzoek kan worden deelgenomen door personen van 15 jaar en ouder. Blijkens de vooraf van gemeentewege ingestelde schriftelijke enquete zal even als bij vorige gelegenheden, weer een hoog percentage der bevolking, onge veer 75 procent, zich aan dit onderzoek onderwerpen. ïnvalidenbond. Zaterdag gaat de r.-k. ïnvalidenbond afd. Zeeland haar 2e lustrum vieren, Deze viering wordt ge houden in de zusterflat van het St.- Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Om 10 uur is er een H. Mis waarna om 11 uur de huishoudelijke jaarverga dering zal plaatsvinden. Om half twee volgt de feestvergadering waarop ver schillende actiepunten zullen worden be sproken o.a. districtsvergaderingen, Lour- desbedevaart en vakantieweken, Om vier uur volgt een ontspanningsprogramma verzorgd door het accordeongezelschap Con Amore uit Hontenisse. Tijdens de huishoudelijke vergadering zal er een bestuursverkiezing worden gehouden. De heer F. Hagenaar uit Ter- neuzen is wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Ook mej. Baars, maatschappelijk werk ster, heeft wegens studie haar functie beschikbaar moeten stellen. Voor eerst genoemde kunnen kandidaten worden opgegeven bij het secretariaat. In de vacature van mej. Baars wordt voorge steld te benoemen mej. A. v. Damme uit Terneuzen. Nieuwe voorrang De Hoogstraat zal tot voorrangsweg worden verklaard, evenals de weg van Sluis naar Sint Anna ter Muiden. Dit is o.m. een gevolg van besprekingen, die er gevoerd zijn tussen het gemeentebestuur van Sluis enerzijds en verschillende verkeersinstanties an derzijds. Uitgezonderd is hierbij het ge deelte gelegen tussen de toegangsweg naar de Ned. Herv. Kerk en het parkeer terrein aan de Sint-Annaweg. Tevens komt er in een deel van deze Hoogstraat een wachtverbod, nil. het linker gedeelte tussen de openbare lagere school en de Stichting Rozenoord. Een wachtverbod zal ook worden ingesteld in een klein ge deelte van de Nieuwstraat tussen de T- NCVB-vergadering - De afd. Wolphaarts- dijk van de N.C.V.B. heeft haar eerste vergadering van het winterseizoen ge houden. Wegens ziekte van de presidente mevr. E. C. L. Goet.hals-Sneep, stond de vergadering onder leiding van mevr. P. Koolstra-Versteeg. Brigadier «I- Borrie uit Goes hield een interessante lezing met dia's over veilig verkeer. Hij gaf daarbij verschillende practische wenken. De vol gende vergadering zal op 21 oktober a.s, zijn. Mej. Rezelman uit Goes zal dafl spreken over „huisvrouw en reclame". Plattelandsvrouwen Dinsdagavond hield de afd. Wolphaartsdijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar eer ste bijeenkomst na de vakantie, ónder lei ding van de presidente mevr. A. C. No- teboom-Blok. Mej. Rezelman uit Goes gaf deze avond een leerzame demonstratie van feestgerechten met fruit, eieren en zuivel. Tot slot werd het win terprogram ma bekend gemaakt. Het vermeldt ver schillende cursussen en een excursie naar Dinteloord. kruising met de Ridderstraat tot even voorbij de plaats waar de Oude Kerk straat in de Nieuwstraat uitmondt. Uit de aard der zaak gaan deze nieuwe maatre gelen eerst in, nadat de nodige verkeers borden daartoe zijn geplaatst. Sf .-Jansteen Bouw gymnastieklokaal De pachters van de gemeentelijke tuingronden in de Burg. IJsebaertstraat kregen van het ge meentebestuur bericht, dat volgende maand een aanvang zal worden gemaakt mat de bouw van een gymnastieklokaal. In verband hiermede werd hen het ge bruik van de gemeentegrond per 16 okto ber a.s. opgezegd. Het gymnastieklokaal van Sint-Jansteen maakt deel uit van een serie van veertien, die volgens een plan van de Heide Mij in Zeeland zullen wor den gebouwd. Waterlandkerkje Raadsvergadering De raad van de gemeente zal vandaag in openbare ver gadering bijeenkomen. Naast ingekomen stukken-en mededelingen komen verder op de agenda: Voorstellen tot verhoging van personele belasting, straatbelasting en rioolbelasting. Dit naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten omtrenit de begroting dienst 1965. Wijziging van de begroting dienst 1965. Subsidieaanvragen van de Stichting Zee land en de Zeeuwse Stichting voor Reva lidatie. Brandende wagen In het bericht in de krant van gisteren, waarin melding werd gemaakt van de op een met aard appels beladen aanhangwagen uitgebro ken brand, is een kleine onjuistheid ge slopen. De bestuurder van de trekker, waaraan de wagen was gekoppeld, heeft de wagen afgekoppeld, omdat een lekke band het verder rijden onmogelijk maak te. Hij is daarna doorgereden, zonder vlammen te hebben gezien. Eerst later brak de brand uit. BREDA Ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan heeft de r.k. ma tigheids vereniging Sobriëtas verschillen de activiteiten ontplooid, teneinde de aandacht op haar werk te vestigen On der die activiteiten valt o.m. de uitgave van enkele brochures en de organisatie van een jubileum-opstelwedstrijd voor de schoolgaande jeugd- Bij de publikaties springt allereerst in het oog een hand zame uitgave over de geschiedenis van de vereniging- Verder zijn er twee bro chures van bescheiden opzet uitgegeven, waaruit niet-alcoholdrinkers en matige drinkers kunnen leren hoe ze allerlei lekkere drankjes zonder alcohol kunnen krijgen en zelf kunnen maken. Op 23 en 24 oktober belegt Sobriëtas te Nijmegen do algemene jaarvergadering. De ge noemde opstelwedstrijd wordt op 15 fe bruari voor dp tiende keer gehouden door de Onderwijscommissie van de Na tionale Commissie tegen het Alcoholis me (N.C-A-). De opdracht voor de teken wedstrijd luidt: Feest. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW. B. en w. van Graauw en Langendarn hopen de raad binnenkort een afgerond plan voor de verbouwing van het patronaatsgebouw tot vereni gingsgebouw annex gymnastieklokaal voor te leggen. De kosten van de ver bouwing worden door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en Ge meentewerken in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren geraamd op f 98.900,De kosten voor het aanbrengen van een verwar mingsinstallatie en de eerste inrichting zijn nog niet bekend. Een en ander deelt het college van b. en w. mede in de memorie van toelichting bij de be groting over 1966. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN In aansluiting op ons bericht van gisteren over een ver keersongeval tussen Kruiningen en Krab bendijke, waarbij twee fraters op een scooter betrokken waren, kunnen wij thans meedelen, dat de identiteit van deze scooterrijders inmiddels is vastge steld. Het waren de 29-jarige frater M. Houtveen uit Hilversum, dio bij aan komst in het St Joannaziekenhuis te Goes overleden bleek te zijn en de 30- jarige frater Steveringk uit Dublin die tijdelijk in Hilversum verbleef. Hij kwam er met lichte verwondingen af. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de provincie Zeeland zullen in de naaste toe komst zes zogenaamde opvang- scholen worden gebouwd, in Mid delburg, Vlissingen, Goes en Ter neuzen. Dat delen b. en w. van Terneuzen de raad mee n.a.v. hun voorstel plaatsen aan te wijzen voor de bouw van twee scholen uit deze serie op het territoir van de gemeente Terneuzen. Het wor den zevenlokalige scholen, die volgens het „pronto"-systeem zullen worden gebouwd naar een ontwerp van de architect H. A. M. Velden. B. en w- van Terneuzen, wier voorstel is vervat in de agenda voor de openba re vergadering van de raad op donder dag 30 september a-s„ delen voorts me de, dat tijdens een volgende raadsverga dering voorstellen tot l>et doen bouwen van de scholen zullen worden gedaan. GENT De jonge Amsterdamse schilder Dolf Jaspers} die tot de ont dekking kwam dat zijn hoofdstedelij ke collega's hun kunst meer met de mond bedreven aan een cafétafeltje dan in hun atelier met penseelverf en doek, en voor wie deze vaststelling de consequentie inhielddat hij Am sterdam verliet om zich achter het Zeeuwsch-Vlaamse dorpje IJzendijke in een boerderijtje te vestigenwaar hij nu al enige jaren woont en werkt houdt thans een meer dan vijfender tig werken omvattende expositie in Gent bij de Kunstzaal Vincke-Van Eyk. Het werk van Dolf Jaspers hoort er volkomen thuis, omdat het in de lijn der expressionistische traditie ligt en ons in zijn hevigheid vooral doet denken aan werk van de jonge Kokoschka, aan Kirch- ner, Nolde en Max Beckmann. Dat bete kent niet, dat er bij Jaspers sprake van navolging zou zijn; het duidt veeleer ver wantschap in felheid van vormen- en kleurentaal aan. Jaspers is geheel zichzelf in de onder werpen die hij kiest, en dat is in de eer ste plaats het Zeeuwsch-Vlaamse land schap, waarin eenzame, geknotte bomen en boomgroepen, verlaten schuren en boerenhoeven hem boeien. Kolkt boven (Advertentie) zulke landschappen de hemel, als Jaspers het landschap van de Provence oproept, dan steigert in zijn visie daar de aarde onder de zweep van de zon, maar altijd is er dynamiek en bewogenheid. In zijn naakten siddert de wellust en in zijn stillevens valt de nadruk nog al tijd op het leven: op een geslachte kip, een gestorven vis, die met heel hun ver schijning protesteren tegèn de dood. Zin voos het fijnere dramatische levensmo ment spreekt uit zijn portretten, zoals dat van het meisje Karin, en zeer sterk ook uit het indrukwekkende Zelfportret (35). Maar als wij hier al enkele schilderijen als bijzonder geslaagd met nummer noe men, dan zouden daaraan moeten worden toegevoegd: 9. Boekhoute, 12. Liggend naakt, 18. Kerk van St. Kruis, 21. Torna ten en vissen, 22. Olmendijk. Begint men daar eenmaal mee, dan bemerkt men, dat men nog niet spoedig ten einde zou zijn. Waarmee gezegd is, dat Dolf Jaspers met deze boeiende en belangwekkende expositie als een sterk, waardig ambas sadeur van een vrije en gevarieerde Noordnederlandse schilderkunst bij onze zuiderburen naar voren treedt, op wie Noord en Zuid gelijktijdig trots kunnen zijn. De tentoonstelling blijft te bezichtigen tot 1 oktober. WILLEM ENZINCK Iedere maand begint in Hulst en Axel (Walstraat 35) een nieuwe cursus 2 lessen per week. Lesgeld 12,50 per maand. Staalshevoegd Leraar Steno en Typen). Gentsestraat 2la - 23, Hulst - Tel. 011402080 Oorspronkelijk zouden in Terneuzen vier opvangscholen worden gebouwd, één in het bestemmingsplan „Zuid-West" en drie in het bestemmingsplan „Zuidpol der" en „Catspolder". Het betrof hier zesklassige scholen- De raad had reeds besloten tot het stichten van de vier op vangscholen in de toekomstige nieuwe wijken van Terneuzen- Overleg met het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen heeft echter tot de conclusie geleid, dat alleen een serie van minimaal zes scholen de bouw van een aantal lagere scholen op korte termijn mogelijk maakt Het ministerie kan zich verenigen met de stichting van zes opvangscholen, mits de bouwkosten acceptabel zijn. Het ge meentebestuur van Terneuzen is daarna in contact getreden met de bestuurderen van de gemeenten Goes, Vlissingen en Middelburg, die bereid zijn, te partici peren in het plan voor de realisering van de zes scholen. De twee Terneuzense scholen zullen wanneer de raad daar tenminste mee akkoord gaat, verrijzen in het bestem mingsplan „Oudelandse Hoeve" en in het plan ,,Zuid-West". De besturen van de belanghebbende lagere scholen heb ben de aanwijzing van deze twee bouw terreinen gefiatteerd. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW. Mogelijk zal binnenkort een begin worden gemaakt met de volgens b. en w. van Graauw hoognodige verbetering van de weg van Graauw naar Paal. Er Is al een begroting opge steld. Een voorstel tot het doen verbete ren van de weg zal de raad te zijner tijd bereiken. Op het praauwse wegenverbeterings- programma staan voorts nog de weg van Clinge via het Zeegat naar Zandberg (waaraan de gemeente Graauw f 78.000,- zal gaan spenderen), de weg van de Ste nen Beer naar de kreek bij Zandberg en het wegvak van Duivenhoek naar de Oude Graauwsedijk. De laatste twee we gen zijn in beheer en onderhoud bij het Waterschap Hulster Ambacht, dat de gemeente zal vragen bij te dragen in de kosten van verbetering van deze wegen. Hetzelfde geldt voor enkele andere klei ne stukken weg. Het gemeentebestuur is in principe bereid bij te dragen. De gemeente zal, ingevolge een ln april genomen raadsbesluit, ook finan ciële medewerking verlenen bij de op handen zijnde aanleg van de weg van Terhole onder de gemeente Hontenisse naar Nieuw-Namen onder de gemeente Clinge. Dat staat te lezen in de memo rie van toelichting op de begroting voor 1966. (Van een onzer verslaggever») GRAAUW De raad van de gemeente Graauw en Langendarn heeft een pri meur: terwijl in alle Zeeuwse gemeenten nog wordt gezwoegd aan het opmaken van een - liefst sluitende - begroting voor 1966 of men daar nog mee moet beginnen zullen de Graauwse vroede vaderen de begroting over 1966 vanavond al behan delen. De begroting is sluitend. Er is zelfs een post onvoorziene uitgaven van f 10.520.94. Daarentegen is voor de ka- pitaaldienst aan nadelig slot van 216.563,23 geraamd. Voorts zullen tijdens deze vergadering de subsidieverzoeken worden behandeld en de raad zal moeten beslissen over een voorgestelde wijziging van de legesver ordening. De wijziging voorziet in een verhoging van de leges voor het afgeven van bouwvergunningen. Een ander voorstel betreft het aangaan van een overeenkomst met de Stichting St. Liduinaziekenhuis te Hulst inzake de exploitatiekosten van de ambulancedienst van het ziekenhuis, die op 1 januari 1966 zal worden uitgebreid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer M van Langevelde heeft ontslag genomen als lid van de gemeenteraad van Terneu zen. Hij heeft de raadsvergaderingen wegens ziekte al lange tijd niet kunnen bijwonen en zijn herstel ligt voorlopig niet in de lijn der verwachtingen. De heer Van Langevelde is lid van de AR. Hij maakte deel uit van de gecombi neerde tweemans fractie van de A.R. en het G.P V- in de Terneuzense raad. Hij is raadslid geweest vanaf 6 september 1949. Van 17 januari 1957 tot september 1958 was hij wethouder. De heer Van Langevelde zal worden opgevolgd dooi de heer H. Ribbens, die eveneens lid van de A.R.-partij is. Tijdens de don derdag a.s. te houden vergadering zul len zijn geloofsbrieven worden onder zocht. PLAATS OOSTBURG, Ledel MIDDELBURG, City GOES, Grand VLISSINGEN, Luxor VLISSINGEN, Alhambra TITEL Majoor Dundee Goldfinger Geen alibi voor moord De woestijnhavik De dag na de invasie INHOUD Majoor Dundee leidt een actie tegen het opperhoofd der Apachen. De vijand wordt tenslotte verslagen. James Bond bindt de strijd aan tegen de machtige en ongrijpbare Goldfinger. Twee monteurs worden bij een inbraak gesnapt, welke ontdekking leidt tot een moord. De Indianenstam der Comanches doet een aanval op de ranch van Aaron Ed wards. De dag na de invasie moet een Ameri kaanse sergeant een groepje Franse burgers en een Duitse officier in veilig heid brengen. WAARDERING Verzorgde Western, met gevechten, amoureuze verwikkelingen, enz. Spanning van het harde soort Film met de nodige zorg gemaakt. De film heeft soms een zekere sfeerte kening, terwijl een goed gebruik van het landschap is gemaakt. Sfeervolle Western. Zeer goede oorlogsfilm. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE De vroede vade», van Terneuzen zullen tüdens de domW dagavond a.s. te houden vergadetlj, moeten beslissen over een voorste) b. en w. tot het onderhands aanbeitejJ van de aanleg van de riolering e„ ,jtl ten in het tweede gedeelte van het ,i'. plottatieplan „Catspolder" aan het Am, nemingsbedrijf W.J. de Bruijn te neuzen, dat voor het bouwrijp van deze gronden een bedrag vin j 78.500,- zal kunnen toucheren. Het noemde aannemingsbedrijf heeft, ln,(. volge een onlangs genomen raadsbesluit ook het eerste gedeelte van de Catspgj' der onder handen. Een ander voorstel betreft het lig. gaan van een vaste geldlening vst i 946.000,- bij de n.v. Bank voor Ntd®. landse gemeenten. Het geld is voor de financiering van kapitaalsültgj, ven en van investeringen t-b.v, jjR grondbedrijf. De op 1 april 11. in werking getnd(tl eigen openbare dienst, zal, wanneer ij raad met het betreffende voorstel il. koord gaat, aangewezen worden als«- tak van dienst. Dat zal, aldus b. et het voordeel hebben, dat de administir tie van de gemeente en die van de dierr ,,die tot een volledige ontplooiing »c werkzaamheden gekomen is", gesch den kunnen worden gehouden. Nog andere voorstellen gelden de i«. koop van een perceel aan de Koedijk fc het bestemmingsplan SerlippenspotóR de verkoop van een stuk grond aan St. Elisabebhstichting (de stichting y» een harmonisch geheel tussen de te zuiden van het r.k. bejaardentehuis a® te leggen tuin en de gemeentelijke vij. ver bewerkstelligen, de gemeente iA is vijverpartij doen verfraaien), het om trekken van een gedeelte van de Koedijk aan het openbaar verkeer, de vaststel ling van de gemeentelijke vergoedij, voor de kosten van het vakonderwijs op de St. Wil'librordusschool, het vertaes van medewerking bij de derde fase vi: de verbouwing van de St. Antoniusschoo: te Sluiskil, het doen van een -uitkering. ineens van 2 procent aan het gemeentt- personeel, de vaststelling van de kas geldlimiet voor het laatste kwartaal 1965 op 6.640.000,- en van wijziging®, van de begrotingen van het grondbedrijf, de dienst voor maatschappelijke zorg a de gemeente. le klas A: Schoondijke 1—Walcheren Jong Ambon 1Groede 1, Philippine 1- Noormannen 1, Domburg 1Koewacht 1. le klas B: Luctor 1—Robur 1, Zierik. zee 2—Renesse 1, Cortgene 1—Kruiningen 1, Dreischor 1Patrijzen 1. Res. le klas: Biervliet 2—Terneuzen 3, RCS 2—Zeelandia 2, Zeeland Sport 3- Vlissingen 4, Oostburg 2Vogelwaarde t Middelburg 4Goes 3. 2e klas A: Hoofdplaat 1HVV Sluiskil 2—Graauw 1, Aardenbur^ 2- Schoondijke 2, Steen 2Ria. W 1Koe- f wacht 2Axel 3. 2e klas B: Hansw. Boys 2—KnMngen 2, Kwadendamme 1—Lewed. Boys ^Zee land Sport IVVlissingen V, Patrijzen 2 Luctor 2. 2e klas C: Zierikzee 3—-Renesse 2, Burgh 2—SVOWK 1, Zonnemaire 1- Dreischor 2. 3e klas A: Sluiskil 3—Graauw 2, Corn Boys 3Steen 3, Clinge 3—Ria W l Hoofdplaat 2Vogelwaarde 3, Hulster- loo 1Hontenisse 3. 3e klas B; Robur 2Kruiningen 3, Luc tor 3Robur 3, RCS 3Zeeland Sport? Volharding '32 1Goes 4, 's-Heer Arends. kerke 1Kwadendamme 2. 3e klas C: Schoondijke 3Walcheren? Jong Ambon 2—Groede 2, Philippine 2- Noormannen 2, Domburg 2—Breskens? Zeelandia 3Retranchement 1. NIJMEGEN Katholieke univéSltó doctoraal notariaat de heer E. R. Th. Breda Vriesman, Terneuzen. EINDHOVEN Technische hogescl» propaedeutisch werktuigbouwkunde t M. H. Pyckevet (Vlissingen). Morgein zaterdag 25 sept. Hars»»-1 3 00en 5.16, Terneuzen 2.24 en 14.41, TO" singen 1.52 en 14.12, Wemeldinge U-e 16.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur: El Cid. 14 j. WATERLANDSKERKJE 18.15 uur: raadsvergadering. MIDDELBURG City 20 uur: Goldfinger. 18 J- Electro 19.30 uur: De wraak van Ivanhoe. 14 j. G°ES Grand 20 uur: Geen alibi voor 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur: De Woestijnhavik. - Alhambra 20 uur: De dag na de sie. 14 j. KOEWACHT Clapdorp 19.30 uur: schieting. DE KRAAI ra,. Wed. F. de Vijlder: 14.30 uur kert»- schïeting. DE KLINGE Van Dijk 19.30 uur: Het idool van teenagers. CLINGE WILHELMINADORP T - 13 uur: Prov. wedstrijden P.J-G- land. HEINKENSZAND ,.|V{!. Warande II: 14 uur opening wow bouw Groene Kruis. SLUISKIL Zusterflat 10 uur: jubileumcongres Invalidebond. OOSTBURG Ledel 20 uur: Majoor Dundee. 1* 1 TERNEUZEN Luxor 20 uur: El Cid. 14 j. MIDDELBURG City 20 uur: Goldfinger. 18 J. Electro 19 en 21.15 uur: De wraak Ivanhoe. 14 j. GOES ,:i.i voor Grand 19 en 21 uur: Geen alibi moord. 18 j. VLISSINGEN ,,,„iinbsvik Luxor 19 en 21 uur: De Woestoona Alhambra 19 en 21 uur: De dag M de invasie. 14 j. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur: Werther. (Van onze ^parlementaire DEN HAAG De regering 139 miljoen gulden verdelen provincies als het aandeel va vincies in verschillende belas heffingen. Zeeland krijgt hierv joen, Noord-Brabant 17,1 milj Bij de vaststelling van het beschikbare bedrag, die volgei bruikelijke verdeelsleutels is is nog geen rekening gehoude: in de deze week gepubliceerd nennota aangekondigde belas regelen. GOES De heer G. chirurg te Goes, is beno< geneesheer-directeur van Joannaziekenhuis te Goes We! 1963 was de heer Lie Qisch adviseur aan dit zie onden. -'-)e heer Lie is c geneesheer-directeur van kenhuis. De nieuwe directeur i; maart 1918 in Indonesië heeft daar ook zijn n, ruUrïlS Volt,ooid. Hij heeft In S V" Djakarta. derland Vt he6r Lie 1 oer land gekomen. Hii hee Lieve3Vr11 3lS chirurg in 1 In 1963 vestigde hij zich

de Stem | 1965 | | pagina 2