Kortere studietijd frequent en met zorg besproken roos? Brandt twijfelt: öf oppositieleider, öf terug naar Berlijn „Kardinaal Alfrink was ongehoord polemistisch IPILU TRMTAL Spel rond ultimatum sigar^eflijfc AFLOSSING VAN DE WACHT OP UNIVERSITEITEN Prof Asselhergs: ontgroening niet meer van aleze tijd. KODIJKO Protest tegen bezoek van koningin Geen cassatie vleesschandaal DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 SEPTEMBER 1965 m vertrouwen braaddemonstra- ierwerpen zullen oor de eetlust, de an eiwitten, vita- riëren. Chef-kok p, In deze krant! CHINA HAALT AMERIKAANSE JAGER NEER EINDHOVEN NIJMEGEN LINGERIE PYAMA'S NACHTHEMDEN STUDIEDUUR PRIJS Eindhovcnse t.li. leidt eigen personeel op BLOEDPOEDER Nieuwe aanval Italiaans dagblad: WEER ARRESTATIES IN AMSTERDAMSE HOUTZWENDEL Surinaams congres schrijft open brief: Advocaat-generaal 569ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE uitz°„ned. g0t Strijken kan nog gemakkelijker np stoom AtU strijkijzer spelen met het zwaarste \el (altijd direct bij de (Van onze correspondenten) TILBURG De senaat van de Katho lieke Hogeschool heeft zich bereid ver klaard om voor sommige delen samen te werken bij de opleiding tot bedrijfskun dig ingenieur aan de Technische Hoge school te Eindhoven. Ook het plan van de Economische Hogeschool te Rotter dam 'e zamen met de Koninklijke Ne derlandse Petroleum Maatschappij post doctorale cursussen in de bedrijfskunde te organiseren, wordt door de Katholie ke Hogeschool toegejuicht. Dit zei prof. dr. H.W.J. Bosman o.m. maandagmiddag in zijn rede bij de plechtige overdracht van zijn ambt als rector-magnificus aan prof. dr. H.F.J.M. van den Eerenbeemt in de aula van de Hogeschool. Wat de vooruitzichten van de Hoge school voor de eerstkomende tijd be treft, beraadt de faculteit der sociale we tenschappen zich momenteel over de mo gelijkheid te komen tot sub-fakulteiten voor psychologie en pedagogiek. Om de verdere ontplooiing van de Hogeschool goed te doen verlopen, is onlangs een zogenaamde structuurcommissde ingesteld waarin naast enkele curatoren ook enige hoogleraren zitting hebben. Prof. Bosman meent dat de instelling van studieraden een doublure zou zijn voor het werk dat reeds de faculteiten verrichten. PEKING (Reuter) Bij het eiland Hainan is een Amerikaans jachtvlieg tuig neergeschoten. De piloot, Philips E. Smith, is gevangen genomen, aldus het persbureau „Nieuw-China". Het persbureau meldt verder, dat het Amerikaanse vliegtuig, een F-104, het Chinese luchtruim ten westen van het eiland Hainan maandagochtend heeft geschonden. Het was vervolgens diep in het Chinese luchtruim doorgedrongen en boven de plaats Haihow door een Chinese jager onderschept. PROF. W. ASSELBERGS Het aantal ingeschreven studenten be droeg in het afgelopen collegejaar 1455, waarvan 1090 in de economische, 285 in de sociale en 80 in de sedert 1962 be staande juridische faculteit. Dit betekent een toename van vijftig procent ten op zichte van het collegejaar 1961-1962, het jaar voordat het nieuwe gebouw werd betrokken. Dat gedurende het afgelopen jaar een geval van ernstige vernieling in de stu dentensociëteit van St.-Olof is voorge vallen, was voor de scheidende rector- magnificus aanleiding om een waar schuwende vinger op te steken. Er is geen enkele verontschuldiging te vinden voor de vandalistische praktijken van verschillende studenten. Enige maanden geleden, is in het Eigen Huis van de stu denten voor honderden guldens aan het, gebouw en interieur beschadigd. De rector-magnificus van de Techni sche Hogeschool in Eindhoven, prof. dr. K. Posthumus merkte op, dat in een instelling van onderwijs het ordenings proces, het studieproces en het beoorde lingsproces gelijktijdig verlopen en de zelfde onderwerpen uit de vakken van de wetenschap omvatten. De ervaring van meer dan een halve eeuw toont, volgens hem. dat het numerieke rendement en de studieduur niet significant zijn ge wijzigd. De academische vrijheid om schreef prof. Posthumus als: vrijheid van onderzoek en onderwijs, van studie, tot aanmelding voor examens en in het stel len van exameneisen. Hij meende, dat aan het universitaire onderwijsstelsel een vrijheidsgraad moet worden toegevoegd om het bestuurbaar te maken. Studieverkorting en investeringsbe perking voor het wetenschappelijk on derwijs mogen sociaal-economisch ge zien verdedigbaar zijn, voor het welzijn van de wetenschap z;jn ze verwerpelijk. Met een straf opgelegde leertucht 'kan een grooi aantal ingeschrevenen in korte tijd tot goede vakarbeid worden be kwaamd. Maar het wetenschappelijk ka rakter van de universiteit zal daarmee naar de achtergrond worden gedrongen. Er is niets zo strijdig met de aangeboren creativiteit als de eenvormigheid van het louter vakmatige", aldus verklaarde prof. dr. W.J.M.A. Asselbergs in een rede, uit gesproken bij de overdracht van het rectoraat over de Kath. Universiteit in Nijmegen aan prof. dr. S.J. Geerts. Prof. Asselbergs keerde zich in zijn toe spraak ook tegen het ontgroeningsver- maak, dat zijns inziens niet meer past in deze wereld. „Wij weten nu, dat de mens verwildert, zodra hij ergens gelegenheid krijgt zijn natuurgenoten (Advertentie) die van fraaie dag en nacht lingerie houden (en wie niet?) brengt KODIJKO een héél verleidelijke 4-landen collectie "Ie dernier cri" In Zeer exquis, en nog voor deliger door onze steeds i geldige 5% KASSA SPAARBONS ^aar ,n weefgetouw I S&en Hofleveranciers (ook van U)f 5, Vleeswaren, Vleesconservan EINDSTRAAT 2(1 - Tel. 36177 BREDA vernederen. Wat weleer op een beschut Meek veld een eigenzinnig kinderspel mocht heten, wordt nu herhaald op de grote verkeersweg en is daar levensge vaarlijk", aldus prof. Asselbergs. UTRECHT Ook de aftredende rec tor-magnificus van de Rijksuniversiteit in Utrecht stelde dat een universiteit nooit een bedrijf mag zijn dat zo snel mogelijk vaklieden produceert. De uni versiteit, aldus prof. Hijmans van den Berg, moet karakters vormen en mensen leren wetenschappelijk te denken. Den ken is volgens hem belangrijker dan al leen maar kennis. Bij het streven naar verkorting van de studieduur, aldus de spreker, zal er een synthese moeten worden gevonden tus sen de eis van een redelijke studieduur en de primaire eis van gelegenheid tot goed studeren. Prof. Hijmans van den Berg zei gekant te zijn tegen massifi catie. ROTTERDAM Ook al sprekende over de studieduur zei prof. Kuhlmeijer, de scheidende rector-magnificus van de Economische Hogeschool te Rotterdam, te moeten betwijfelen of „lang stude ren" in Rotterdam als een statussymbool geldt. Hij achtte het een verdienste van de oud-ministers Cals en Bot, dat zij door aan te dringen op bekorting van de studieduur tot in het algemeen vijf jaren, de universiteiten en hogescholen voor de taak hebben gesteld hun pro gramma's aan een hernieuwd onderzoek te onderwerpen. De maatregel van minister Diepen horst om te komen tot de vestiging in Rotterdam van een zevende medische fa culteit, achtte prof. Kuhlmeijer voor de eerste havenstad ter wereld van onschat bare betekenis. Kuenen, is de promotie. In enkele facul teiten zijn de eisen wat betreft het vo lume van het profschrift te ver opge voerd. „Indien de norm onder de 150 pagina's zou zakken, zou dit zeker het aantal promoties verhogen, zonder ook maar in het minst aan de kwaliteit van de doctorsgraad afbreuk te doen. Het is te wensen dat spoedig ook toegestaan zal worden op het aantal reeds verschenen publikaties te promoveren", aldus prof. Kuenen. AMSTERDAM De rector-magnificus van de universiteit van Amsterdam, prof. mr. J. van der Hoeven, heeft er gisteren in zijn jaarrede ter gelegenheid van de opening van het studiejaar 1965-1966 op gewezen dat het belangrijk is de mening der studenten over vele zaken o.a. studie- en examenorganisatie terdege te kennen en daarmee rekening te hou den. Prof. Van der Hoeven voegde er ech ter aan toe dat juist de ouderejaars, met wie 't vruchtbaarst overleg mogelijk zou zijn, de neiging hebben het organisatie- werk aan de jongeren over te laten. Voorts vestigde hij er de aandacht op dat in laatste instantie de faculteiten bepaal den op welke wijze en in welke mate de studenten kunnen meespreken bij de in richting van het onderwijs. LEIDEN Prof. dr. D.J. Kuenen, die in de Leddse Pieterskerk gisteren het rectoraat ovedroeg aan prof. dr. J. Dank- meyer, sprak uitvoerig over het tekort aan universitaire ruimte en schaarste aan personeel. In zijn rede maakte prof. Kue. nen bekend dat curatoren en presidium besloten hebben een jaarlijkse prijs in te stellen voor het beste artikel in dag- of weekblad, dat in het afgelopen jaar is verschenen over een onderwerp uit de Nederlandse academische wereld. De afsluiting van de studie, aldus prof. EINDHOVEN Van de 322 aca demici die op de Eindhovense T.H. het doctoraal examen aflegden, zijn er.... acht ter beschikking van de maatschappij gekomen. De T.H. zelf biedt aan maar liefst 314 academici van eigen kweek een volledige werk kring. Vorig jaar werden op de Eindho vense T.H. 489 studenten voor het eerst ingeschreven. Het totaal aantal kwam daarmee op 2027. De bloedbank van het Duitse Rode Kruis in Muehlheim is er toe overgegaan bloed tot poeder te verwerken en in plastic zakjes te bewaren. Korte tyd voor een transfusie kan het poeder dan weer opgelost worden en is dan voor gebruik gereed. AMSTERDAM (A.N.P.) De recher che van de rijkspolitie te water in Am sterdam heeft gistermorgen de 33-jarige ijker-controleur M. V. en zijn 63-jarige collega C. J. aangehouden in verband met de onlangs in de Amsterdamse ha ven aan het licht gekomen zwendel met ingevoerde boomstammen. Hiermee is het aantal in deze zaak verrichte arres taties opgelopen tot veertien. Inmiddels zijn twee eerder deze maand aangehou den controleurs op vrije voeten gesteld. AMSTERDAM (A.N.P.) Het in Amsterdam gevestigde „Permanent Su rinaams congres voor eenheid" (P.S.C. E.), heeft de Staten-Generaal een open brief gezonden, waarin „krachtig wordt geprotesteerd tegen het voorgenomen bezoek van de Koningin der Nederlan den aan Suriname, per 8 oktober". Het congres, dat naar zijn zeggen ruim 1200 Surinafners van alle maat schappelijke standen in geheel Neder land vertegenwoordigt, schrijft dat het protest is gebaseerd op:: „De juiste overtuiging dat het bezoek, van de per soon die het Nederlandse gezag op mo narchale wijze symboliseert, volkomen misplaatst is binnen het recht en de aspiraties van het Surinaamse volk op onafhankelijkheid en werkelijke zelf beschikking. Zeker in de tijd, waarin algemeen ook in uw college en in de Nederlandse publieke opinie dit recht en deze aspiraties universeel als urgent en onontkoombaar worden be grepen, valt te betreuren dat de poli tieke daad van een koninklijk bezoek opnieuw en demonstratief wordt ge steld", aldus o.m. de open brief. ROME (K.N.P.) Het Italiaan se dagblad „II Tempo" de best ingelichte spreekbuis van de ultra conservatieve richting binnen het concilie heeft een nieuwe aan val gelanceerd tegen kardinaal Al frink. Het blad deed dit in een na beschouwing over de rede, die de kardinaal woensdag ter verdedi ging van katholiek Nederland beeft gehouden. „II Tempo" verwijt de kardinaal, dat „hij een ongehoord voorbeeld heeft ge geven van polemische heftigheid". Het blad citeert hiervoor het commentaar van de Franse journalist Henri Fesquet in „Le Monde", die de kardinaal hulde betuigt als nieuw type bisschop, .,die niet bang is te spreken en dé machtigen in de Kerk niet naar de mond praat". Kardinaal Alfrink reageerde, zo is ge schreven, tegen de campagne, die na de publikatie van „Mysterium Fidei" los barstte tegen de katholieke gemeenschap van Nederland, zo vervolgt „II Tempo". In werkelijkheid echter zijn „bepaalde berichten" volgens het blad van oudere datum dan de encycliek zelfs vele maanden ouder. „II Tempo" herinnert aan berichten van begin 1964 over domheden in katholiek Nederland, maar zo zegt het blad „het is niet bekend of die domheden ooit door kardinaal Alfrink zijn gecorrigeerd of veroordeeld". Het blad vervolgt met een kenne lijk op eenzijdige voorlichting geba seerde beschrijving van wat zich aan „domheden" in de Katholieke Kerk van Nederland zou hebben afge speeld. Het blad beweert, dat in een eucharistieviering de gelovigen zelf brood van huis meenamen, het in de hand hielden onder de consecratie en het daarna nuttigden. Het blad verwart vervolgens de openbare boetevieringen met „collectieve ab- soluties" en hekelt de dialoog katho- licisme-communisme. Het vermeldt hier de radiodiscussie waaraan aldus „II Tempo" „een marxistische homoseksueel en een „ge^ inverteerde", die zich katholiek noemt", deelnamen. „II Tempo" merkt hierbij nog op dat de .moedige kardinaal misschien toch geen gelijk heeft, wanneer hij opmerkt dat men alleen de laatste tijd in de we reldpers en niet alleen in de Italiaanse kranten berichten heeft kunnen vinden over de vele verbluffende experimenten van het geëngageerde Nederlandse ka tholicisme". „II Tempo" vindt het bovendien maar heel vreemd dat er onder de Nederland se katholieken een anti-curiale gezind heid heerst en dat de kardinaal dat zo maar toegeeft. De paus zelf immers heeft volgens „II Tempo" alle beschuldigingen aan het adres van de curie teruggewe zen (by aankondiging van curie-hervor ming sept. '63, red.). Het Italiaanse dagblad voert de Irene affaire aan als bewijs dat de protestan- ten in Nederland tegenover de katholie ken en vooral tegen de oecumenische openheid wantrouwend en onverschillig staan. Het blad besluit met de opmerking dat het toch wel opvallend is dat de zg. domheden binnen het Nederlandse ka tholicisme precies op die geloofswaar heden betrekking hebben, waarin het protestantisme van het katholicisme ver schilt. Met die domheden zoeken Neder landse katholieken toenadering tot de protestanten, meent „II Tempo". (Advertentie) DEN HAAG (A.N.P.) Mr Ch. Moons, advocaat-generaal bij de Hoge Raad, heeft maandag ge concludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie van de 40 jarige vleesgrossier Arie den H. te Willeskop. Den H. tekende cassatie aan tegen het arrest van het gerechtshof te Am sterdam. dat hem veroordeelde tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en tot ontzegging van de vergunning vleesgrossier te zijn voor de tijd van vijf jaar wegens het slachten van kadavers en handel in kadaver vlees. In eerste instantie had de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht Den H. ver oordeeld tot één jaar en negen maan den gevangenisstraf. Mr. Moons zei in zijn conclusie het niet eens te zijn met de stelling in de memorie van cassatie dat uit het be wijs niet zou kunnen worden afgeleid dat het vlees werkelijk schadelijk voor gezondheid en leven van de mens was. Volgens de advocaat-generaal had de vleesgrossier blijkens het bewijsmate riaal zelf toegegeven te weten dat het vlees schadelijk was. De Hpge Raad zal op 19 okteber ar rest wijzen. wassen met shampoo van L'Oréal de Paris Woensdag, middernacht plaatselijke tijd, loopt het verlengde Chinese ul timatum aan India af. De eis is af breken en ontruimen van alle In diase „agressieve" stellingen in het grensgebied. Indien niet wordt vol daan aan het ultimatum, is India verantwoordelijk, zo heet het in het Chinese schrijven, voor de „meest ernstige consequenties". Om deze krijgshaftige taal kracht bij te zet ten rammelt China met zijn wapen tuig tot op enkele honderden meters voor de Indiase voorste lijn, de grens van het Indiase protectoraat Sikkim. De nervositeit aan beide zijden in dit gebied, en dat kan moeilijk anders heeft al tot lokale vuurge vechten geleid. Wat India boven het hoofd hangt na het aflopen van de tijdslimiet, is SJASTRI spannend een nog ongewisse zaak. India heeft de nota formeel verworpen. Het dagelijkse werk van ondermij ning, penetratie en tenslotte „be vrijding" van randgebieden van de volksrepubliek, trouw volgens de Le ninistische leer, die China al vele ja ren in praktijk brengt, blijkt ditmaal anders uit te lopen. De krijgskansen van Pakistan, waaraan China zich met veel getrompetter heeft verbon den tegen liet „imperialistische" In dia, blijken op dit ogenblik op zijn minst twijfelachtig. Het spel van het ultimatum om druk uit te oefenen en daardoor Pakistan te ontlasten, heeft vooralsnog niet het gewenste succes gehad. Een niet onwaarschijnlijk doel van de Chinese handelwijze is verder het testen van de grenzen van de Russische vastbeslotenheid om een van zijn weinige vrienden die hem ill Azië nog resten, uitgerekend het bedreigde India, bij te staan of ook te verliezen. Het prestige van de Sovjet-Unie in Azië kan niet gedo gen dat het hoofd voor communis tisch China wordt gebogen. Rusland heeft zich inmiddels, on gewapend, in het conflict begeven. Premier Kosygin heeft al, geheel vol gens het communistische leerboekje, optimaal propagandistisch profijt uit de gang van zaken getrokken door zich tot vredeskampioen uit te roe pen. Voor het elkaar vinden van Pa kistan en India biedt hij zelfs Rus sische grond aan. De inzet van het communistische spel zijn de „nog" niet communisti sche landen. Daar is in de eerste plaats de sympathie van deze landen voor nodig. Hier nu ligt het belangrijke winst punt van de Russische vredesduif", want China kan zijn oorlogszuchtige bedoelingen voor niemand meer verbergen. De westerse hoop is hierin gele gen dat het Russische vredesinitia tief noodgedwongen zover zal moe ten gaan dat er sprake komt van een gedeeld of ongedeeld samengaan van de U.S.S.R. en het Westen voor het behoud van de eigen posities. Maandag 20 september 1965 Prijzen van s f 10 zijn gevallen op nummers eindigende op 9 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 250 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 883 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 499 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 412 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0470 een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer44868 2.000 is gevallen op het nummer 41513 2.000 is gevallen op het nummer88230 2.000 is gevallen op het nummer22465 2.000 is gevallen op het nummer: 91218 5.000 is gevallen op het nummer: 55114 de prijs van f 25.000 is gevallen op het nummer: 57136 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f (Van onze correspondent in Bonn) BONN Willy Brandt is een geslagen man. Het is zelfs nog niet zeker of hij ook ditmaal zijn bondsdagmandaat zal accepteren, of toch liever als bur gemeester naar Berlijn terugkeert. In dat geval zal hij op het eerstvolgende congres van de SDP ongetwijfeld ook het partijvoorzitterschap verliezen, maar misschien is dat voor de Sociaal Demokratische Partij nog wel het beste. Deze heeft altijd in haar maag gezeten met een onpopulaire kanseliers-kandi daat en als zodanig heeft Brandt twee maal achtereenvolgens een nederlaag geleden. Het is nauwelijks denkbaar, dat hij in 1969 nogmaals als lijsttrek ker van zijn partij zal worden opge steld. Hij kan beter burgemeester van Berlijn blijven en daar nog nuttig werk doen. Intussen stropen politieke leiders weer de mouwen op voor de verkiezings campagne die in de kieskringen Schweinfurt (Beieren) en Obertaunus (Hessen) nog tot 3 oktober a.s. moet worden voortgezet. In die twee kies kringen konden de kiezers zondag hun stem niet uitbrengen, omdat er kandi daten waren gestorven, hetgeen een na- verkiezing noodzakelijk maakt. De kies kring Schweinfurt behoort tot het do mein van de CSU, die in Obertaunus aan de SPD. Als dan op 3 oktober a.s. het definitieve eindresultaat bekend zal zijn, zal de CDU - CSU in de nieuwe bondsdag 246 zetels hebben (winst van vier), de SPD 203 (winst van dertien) en de FDP 49 (verlies achttien). Slechts 3 zetels komen de CDU - CSU te kort om de absolute meerderheid te behalen. Het votum van de Westduitse kiezers is daarmee duidelijk: zij wensen een voortzetting van het bewind van de christen-demokralen en de liberalen onder aanvoering van prof. Ludwig Erhard. Hierover zijn gisteren de be sprekingen begonnen door bondspresi dent dr. Lübke, die volgens de voor lopige Westduitse grondwet het recht heeft om aan het parlement de kandi daat voor het kanselierschap voor te stellen. Een zgn. „grote coalitie" tussen christen- en sociaal-democratx, zou in tegenspraak zijn met de wil der kie zers. Zowel de CDU - CSU als de liberalen hebben in het verloop van de verkie zingscampagne hun bereidheid te ken nen gegeven de samenwerking in de regering voort te zetten, maar men kan zich afvragen of deze ook nu weer te realiseren is. Het moeilijkste punt zou zijn de omstan digheid. dat de liberalen er zich reeds op hebben vastgelegd, dat zij geen zit ting wensen te nemen in een regering, waarin ook de CSU-voorzitter Frans- Josef Strauss een portefeuille beheert. De liberalen kunnen het zich niet nog maals veroorloven om te vallen, net als in 1961, toen zij dr. Adenauer niet meer als kanselier wensten, maar toch nog zitting namen in het vierde en voor laatste Adenauer-kabinet. Ook zou de FDP in de nieuwe regering geen aanspraak meer kunnen maken op vijf ministerposten, want zij is dc grote verliezer in deze verkiezingen geweest. De Beierse CSU daarentegen, die de absolute meerderheid wist te behalen, zal haar invloed op het ka binet willen versterken. De FDP heeft nog de mogelijkheid opengelaten een coalitie aan te gaan met de socialisten, maar ook dit *ou een vervalsing zijn van het stembus resultaat, hetgeen de liberalen zich niet kunnen veroorloven. Overigens zou een dergelijke coalitie over een meer- WILLY BRANDT geslagen man derheid van slechts enkele stemmen beschikken en in de bondsdag een si tuatie doen ontstaan, die gelijk is aan die in het Britse Lagerhuis. Maar ook de formatie van een coalitie tussen de christen-demokraten en de liberalen zal formateur prof. Erhard nog moeilijkheden genoeg opleveren. Het centrale punt zal wel worden de bezetting van de portefeuille van bui tenlandse zaken. Op dit ministersambt concentreert zich dan ook de aandacht van de politieke waarnemers in de bondshoofdstad. Het is bekend, dat de beide partijvoorzitters Adenauer en Strauss op deze posten aflossing van de wacht verlangen, dus een heengaan van dr. Gerhard Schroder. Als opvol gers worden vooral de bondsdagpresi dent dr. Gerstenmayer en de premier van Baden-Württemburg, de vroegere glamour-boy van de christen-demokra ten dr. Kurt Georg Kiesinger genoemd. Het schijnt echter, dat prof. Erhard als eventuele compromis-kandidaat zijn rechterhand Ludger Westrick naar vo ren wil schuiven. Eensgezind prezen gisterochtend de Westduitse dagbladen de stembuszege der christen-demokraten die vooral werd gezien als een persoonlijke over winning van prof. Erhard, die bij de Westduitse kiezers een mate van ver trouwen geniet, waaraan geen enkele andere Westduitse politicus kan tip pen: „De Brandt-bom is niet tot ont ploffing gekomen", schreef gisteroch tend de Keulse Expres. In politieke kringen in Parijs wordt de christen-demokratische zege als een te ken van continuïteit in de Westduitse politiek beschouwd. Men verwacht, dat deze, nu de verkiezingsmist is opge trokken, een duidelijker karakter zal krijgen. Parijs gelooft voorts, dat de besprekingen over Europese kwesties voor het einde van het jaar zullen worden herval. De eerstvolgende ont moeting Erhard - De Gaulle zou in de cember plaats moeten vinden. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 15