Parijs houdt het hoofd warm Statussymbool keert terug in herenkleding Japon van kamgaren crêpe; zuiver scheerwol, 79.50 In de modekleuren petrol, bleu en ook al in zwart Van vrouw tot vrouw In het zuiden weten ze wat chic is TEXTIELETIKET Druiven om te vermageren NADRUK OP JEUGD EN WELVAART Man had het gemakkelijk door Annemie Mac Gillavry Bruidstoiletten - j>> hendricus de feber 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1965 4 Deskundigen die mode (stijlen en stoffen) maken, z«n altijd baanbrekers geweest, vernieuwers. Zij zijn de tijd een stapje voor, ze trachten de ont wikkeling wat te forceren, zo is de beweging van de mode nu eenmaal. Vrouwen laten zich door die bewe- ging vlugger meeslepen dan mannen; de Nederlandse man is, naar men zegt bovendien bijzonder conservatief. Maar de mode laat hem niet langer met rust, de deskundigen organiseren zich, zij slaan de handen ineen en om spannen de hele wereld. Zij zorgen er voor dat het pak naar een ontwerp uit Hollywood en van stof uit Milaan, te krijgen is in Kaapstad, Helsinky en Deventer. Zjj confronteren hem zo nadrukkelijk met de vernieuwingen dat hij desnoods tegen zijn wil met de snelle tijd en de snelle mode mee moet gaan. En wij beklagen die man. Hij had zoveel voor op ons, vrou wen. Hoe dikwijls gebeurt het ons niet, dat wij twijfelen of we wel goed gekleed zijn. Dat we bemerken: het is verkeerd, ik ben te gekleed of niet gekleed genoeg. Hoeveel details kun nen daar niet de oorzaak van zijn: een halsuitsnijding, een mouwlengte, een garnering, een kleur. Hij had het zo gemakkelijk: de keus tussen een donker en een licht pak, tussen een donkere en een lichte das. Meer niet. Dat zal gauw genoeg afge lopen zijn, het is uit met zijn rust. Er gaat keus komen tussen 100 mogelijk heden, met of zonder kraag, met of zonder revers, met mouwpatjes, ge plooide zakjes, klokkende schootjes, of stikseltjes in zijn hemd, en uitge voerd in een ongekend aantal materi alen en kleuren. Onder de ontwerpers voor mannenmode treffen we momen teel enkele vrouwen aan; zij passen met hun opvatting goed in het beeld dat de herenkleding voor de toekomst laat zien; met vrouwelijke accenten. iTammer. Die gewone conserva tieve kleren stonden hem zo goed. Veel beter dan de jurken ons staan. Er is niets dat een man zo flatteert in het gezicht als hemd en das, gevat in de omlijsting van kraag en revers. En niets dat ooit minder verveelt. Maar ze gaan het hem afnemen. Ze geven hem een trui met col, een lumberjack met blote hals, een smoking zonder kraag. Gaat hij erop vooruit Kijk naar de dressmen, die de pak ken presenteren op de shows. Zijn zij mooi? Ja, dat zijn ze. De jongeman nen zijn woestknap, of net-nog-niet- nozemachtig modern, of ongeïnteres seerd verveeld Ze spelen toneel en chargeren een beetje, dat is hun vak. Maar de speaker zegt dat zij toonbeeld den zijn van een status, van welvaart en durf als zij in race-pakken lopen, van welvaart en vrije tijd als zij in reiscapes flaneren. De volwassen dressmen glimlachen zelfingenomen alsof ze volkomen geslaagd zijn in het leven, zijn mooi tot in de vingertop pen, en worden door de speaker aan gekondigd als „succesvolle jeugdige zakenman" (krijtstreep), als heer op weg naar conferentie" (antraciet). Eeuwen en eeuwen lang kon de sta tus uit de kleding worden gelezen: een Romeinse slaaf mocht pas een hoed opzetten als hij bevrijd was, en alleen de magistraat droeg rode schoe_ nen. Met bloed, zweet en tranen heb ben we gelijkheid bevochten, maar dat blijkt niet meer te voldoen. Zal er een tijd komen waarin de zakenman die géén succes heeft, in zijn krijt streep voor schut staat Uw man en uw zoon zijn geen dress men. Ze hebben er ook geen aanleg voor, ze staan er veel verder van af dan U van de mannequin. U kunt, on bespied voor de spiegel best zo'n standje weggeven, zó met de heupen, zó over de schoudermaar hij niet. En daarom zal hij er met de pak_ ken van de toekomst niet op vooruit gaan. Hij zal dezelfde blijven, en er al leen maar meer werk door krijgen Beter is het dat hij zich concentreert op een paar punten, die wij het sym bool voor de „heer" zouden willen noemen, of hij nu welvarend, succes vol, op weg naar de conferentie is, of niet. De punten liggen op het terrein van het verzorgd-zijn. Een verzorgde man geldt voor twee. ,tDr. No" gezien door de Franse modeontwerpster Emmanuelle Khanh en aangekleed met een jas vol stikselgarneringzij laat hiermee zien dat he ren die niet zo knap zijn als dress-men toch ook zulk een jas kunnen dra gen (I.F.C.) Het geluk twee troeven in één hand te hébben geeft het Brabant se modehuis Frits van der Ven een bijzondere positie. Met enerzijds de japonnenmantels en ensembles anderzijds het bont, weet men daar zowel afzonderlijk als in combina tie, mode van de eerste rang te brengenOp de najaarsshow die deze firma in den Bosch gafbleek dat de verbintenis tussen textiel en bont onder dit dak een gelukkige is. Een C'hanelpak van losgeweven bei. ge tweed is een begerenswaardig stuk in de garderobe van elke vrouw, het is ook voor een tamelijk grote kring bereikbaar. Maar de nertskraag (en nertshoed) in dezelfde beige kleur die het completeren, maken dit pak na tuurlijk exclusief. Zo gaat het met een felblauw tweed tailleur waaraan de kraag en manchetten uit even blauw geverfd vossebont een gedurf de allure verlenen. Het alreeds jaren lang omgaan met de fraaiste materi alen en het combineren met de mooi ste bontsoorten heeft aan dit mode huis een dash gegeven, die bepalend is voor de keuze waarmee het zijn collecties weet samen te stellen. De durf springt in het oog bij elke cate gorie, of het nu japonnen, tailleurs, mantels of knitwear betreft, voor de jonge garde, voor de rijpere vrouw en ook voor haar die aan grotere ma ten toe is. Waait het bericht van Per zische dessins óók voor mooie benen, over de grenzen Hier stappen ze al rond in een complet van zwarte man tel met omkeerbare cashmère voering, japon met de garnering ervan en de benen in cashmère bekleding gesto ken. Hoorde u dat goedkopere bont soorten hoog in aanzien staan en dat de duurdere nonchalant tot sportieve modellen worden verwerkt Dat ziet u hier dan ook. Het huis Frits van der Ven, dat avondjaponnen met glinsterend hand borduursel brengt, is specialist in bruidstoiletten. Een model in Italiaan se Renaissance stijl, van satin duchesse met royale capuchon is daarvan een origineel voorbeeld. „De mensen in het Zuiden dragen hun kleren met meer chic", zeggen ze wel eens in het noorden. Dat kan wel waar wezen, maar de wisselwerking tussen een goede smaak en een goed aanbod is daar niet vreemd aan. Kennis van textiel is het on derwerp van een reeks TV uitzendin gen door Teleac, waarvan één uitzen ding gewijd zal zijn aan textiel-etiket- tering op donderdag 21 oktober van 15.15 uur. „De Nederlandse vrouw houdt de koorden van de beurs", heeft Mr. Marga Klompé gezegd, naar aan leiding van deze cursus", het wordt haar niet gemakkelijk gemaakt van daag de juiste keuze te doen. De recla me stelt alles even aantrekkelijk voor. Toch is het een sport en zeer dikwijls een noodzaak om uit het vaak beschei den huishoudbutget het maximum te halen wat er in zit". Een bescheiden huishoudbutget is al zeker gebaat met goede wasvoorschriften waardoor de textiel geen geweld wordt aangedaan. De textieletikettering is nog steeds in opmars. Verleden jaar werden niet minder dan 20 miljoen wasetiketten verwerkt, hetgeen een stijging van De helm en de hoofddoek zijn twee grondvormen waarop vele Pa- rijse hoedenontwerpers hun na- najaarsmode hebben gebaseerd. Maar de onvervalste helm en de doodgewone hoofddoek staan be halve sommige mannen wat het eerste model betreft) alleen maar jonge gezichtjes. Jonge meisjes en jonge vrouwen dragen dan ook weer hoeden en niet alleen bij bij zondere gelegenheden. De grond vormen zijn echter het thema waarop allerlei variaties te maken zijnhoe de couturiers dat gedaan hébbenev hoe zij ook andere vor men in ere houden, tonen de Parij- se tekeningetjes. Patou keek met een half oog naar de hoofddoek en ontwierp deze bont muts. Heim liet zien dat van tweed een hoed te maken is die voor een ka bouter niet onder doet. Cardin's ca- goule van veertjes herinnert aan mid deleeuwse ridders met helm en ma liënkolder, maar hij versmaadt de ba ret als een bakkersmuts niet. Ricci hield zich aan de „eenvoudige" hoofd doek, die bij nadere beschouwing heel ingewikkeld is. 70 betekende. De winkelende huis vrouw vraagt terecht steeds meer naar goederen die van het wasetiket V.T.W.S. zijn voorzien. Natuurlijk werkt dit stimulerend op de leveran ciers. Wanneer gekocht wordt in zeljf- bedieningszaken waar men het stel len moet zónder voorlichting van een verkoopster, ziet de klant het wasetiket als een ware uitkomst. De huisvrouw bemerkt dat het voordeliger en veiliger is alleen goederen te kopen, waarin het etiket haar duidelijk en kort een was-strijk (en zo nodig chemisch reinigings-) voorschrift geeft waar mee alle risico's op dit punt worden weggenomen. Bijzonder mooie voorbeelden van variatie op de basistypen, zijn de baret van zijden vilt met satijnen rand, die van opzij en van achteren gezien de lijnen van een naar binnen geslagen hoofddoek heeft (Jean Barthet) en het gebreide mutsje dat waarin de coureurs helm is terug te vinden (Marie-Christiane). In het Italiaans Tirools stadje Me- rano doet men de elegante vrouw (en de te dikke man) een druivenkuur aan de hand als vermageringsmiddel. Waarom zouden wij dat hier niet kun. nen proberen, nu de prijs van de drui ven zeker niet onder doet voor die van diëetkoekjes De druiven liggen be dauwd op ons te wachten, geraffineerd in hun combinatie van koel uiterlijk en zoet hart. Zó moet u in één week ponden kun nen afvallen, zeggen ze in Merano: Begin met drie maal per dag xh pond. Voer dat op zodat u op zijn minst na vier dagen staat op een re gime van tweemaal ll/« en eenmaal 2 pond per dag. Eet de druiven met schillen en pitten die de tanden goed moeten fijnmalen. Wie in de eerste dagen hiervan niet alleen afvalt, maar bovendien van de graat valt, moet er dam maar wat bij eten; u weet nu langzamerhand wel welke zaken de minste calorieën bevatten: koffie en thee zonder suiker of melk, bladgroente, mager vlees, magere melk, Hoe minder er behalve de druiven gegeten wordt, des te be ter resultaat. De kuur die minstens vier dagen moet worden volgehouden, vraagt eigenlijk dat daarvan drie da gen uitsluitend op druiven wordt ge leefd. Midden in het modeseizoen, als de ene show volgt op de andere drie demonstraties van herenmode binnen een week tijds: de Youngstyle 1966, de herenmodebeurs en de baanbrekende show van het International Fashion Council. Dat is een reden zich te bezinnen op het uiter lijk van de man. Er is wat gaande in de herenmode. Als de avant-garde gelijk krijgt zal de man zich ontworstelen aan kleurloosheid en eenvormigheid. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der zieken, in hel St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, broer, schoonbroer, zwager, oom en neef, de heer echtgenoot van mevrouw Elisa Thijs in de leeftijd van 72 jaar. -Thijs Sluiskil: E. de Feber- Terneuzen: K. Vriensde Feber D. Vriens Henk Middelburg: E. FrancoisVriens J. Fransois Sluiskil: P. de Feber M. de FeberWullems Henk Willy Westdorpe: L. Voermande Feber G. Voerman Eddy Deanna Mariska Sluiskil: G. de Feber N. de FeberKayser Lilian Sluiskil, 15 september 1965. De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 18 september a.s. om 10.00 uur in de rectoraats- kerk van de Heilige Antonius van Padua te Sluiskil. Rozenkransgebed donderdag- en -vrijdagavond om 7 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Nette hulp in de huishouding gevraagd voor dag en nacht. Moet lief zijn voor kinderen. Wordt geheel in gezin opgeno men. Br. ond. nr. 36659. X Mevrouw Smits van Waesbcr- ghe, Galgestraat 4. Teteringen (bij Breda) vraagt voor haai gezin met 4 kinderen (9, 8. 5 en 3 jr.) een beschaafde zelf standige r.k. hulp i.d. huishou ding voor d- en n. Meerdere hulp aanwezig. Tel. 01691-392. Flinke dienstbode of huishoud ster gevr. in omg. Hulst. Hoog loon. Br. ond. no. 26207 bij kan- toor De Stem. Hulst. Te koop .gevraag Te koop gevraagd, alle soorten ouded akpannen. C. Pekaar, ernhardstraat 23, Yerseke. Bontmantels. Zomerprüzen. Keuze uit meer dan 50o stuks. Kees v. d. Ven, Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel. 04250-26617 X Te koop, goed renderend le- vensmiddelenbedryf, annex zui_ velhandel, in zeer dicht bev* k te omgeving. Br. onder no. ,,De Stem" Oostburg. of tel. Olo- 173633. „De Reu" - caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom Belcrum garage. Min. Kanstraat 16-20 Breda, tel. 01600-39900. Alle dagen geopend. X Kredieten tot f 4000 voor aan koop meubelen en woningtex. tiel. Vraagt gratis folder. Dis- - deling en zeer la an. Postbus 1083, crete behand Ouders van emigranten! Met de Rijndam-Maasdam naar Australië of Nieuw-Zeeland in 1966. Heen 7 februari terug 14 december. Heenreis 25 procent korting. Wm. H. Müller Co. n.v., Boul. de Ruyter 14, tel. 2171, Vlissingen of bij onze passagewagen op de week markt' te Goes en Terneuzen. Wintersport met Railtour! 10 Dagen Duitsland v.a. f 167,-, Oostenrijk v.a. f 157,-. Vraagt ons programma. Wm. H. Mül ler Co. n.v., Boul. de Ruij- ter 14, tel. 2171, Vlissingen. Vervolg op pag. 19 Motorschip: Rieta&k, 55,5 ton, in pr. st. zeer geschikt voor ombouw tot woonschip of jacht. Tel. 01600 33037. Wasmhchinefabr. heeft gloed nieuwe wasmachines va, f 125 centrifuges vanaf f 95,-, com bi v.a. f 598,. voor f 298, iets beschadigd. G. Gezellel. 107, Bergen op Zoom. X Toerboot te koop, 6 meter, compleet met o.a. voorruit, afstandbed., 16 p.k. b.b.-mo tor, dekzeil, boottrailer, prima staiat. Vaste ligplaats Bies- bosch. Tot maart 1966 gratis winterberging, 'f 2500,-. Tot 1 okt. proefvaren mogelijk. Tel. 01600-30699. Laat door ons uw trap- of handnaaimachine ele-ktr. ma- Wij hebben steeds gerev. in alle uitvoeringen en prijzei tzner: Elna, Kohle: Gritzner: Elna, Kohier, Husq- varna, Bernina, in prijzen v.{ f 198,- Naaimachinehandel Verschuren. Stationsstraat 8 Axel. Tel. 563. De moderne centrale verwar ming, aardgasunit met plint- convectoren. Snelle montage, weinig breekwerk. Vraag vrij blijvend inlichtingen, mstall.- bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310 (Na 19.00 uur: 01608-3047). Een heerlijk bezit is een koel kast. Install, bedr. De Weerd n.v., Marlet 33, Etten, telefoon 01608-2310. Duizenden korte en lange bont mantels miet volledige garan tie. Desgewenst kredietservice zeer lage aflossingen. Bij aankoop wordt reisgeld ver goed. Vraagt gratis folder. Uitstappen station Beurs, 500 meter verder is De Bontko ning, op de Hoogstr. 97, Rot terdam, tel. 010-117.117. Te k. Caravan 6 pers. Wijn- 'dstraat 5, Goes, tel. 01100- gaard 7768 Te koop. Caravan 4 pers. Wijn gaardstraat 5, Goes, Telefoon 01100 - 7768 X Te koop Caravan 3 pers. Wijn gaardstraat 5, Goes, telefoon 01100 - 7768. X Heden overleed na een lang en geduldig gedragen lijden, voorzien van de Genademidde len der H. Kerk, mijn innig geliefde man en onze pappa, zoon, broer, zwager en oom ROBERTUS EDMUNDUS AMELIA WEESEPOEL echtgenoot van Marie Antoinette Apers op de leeftijd van 37 jaar. Vlissingen: M. A. WeesepoelApers Mark Anton Hulst: C. Weesepoel M. Weesepoel Westdorpe: A. StrobbeWeesepoel J. Strobbe en kinderen Rotterdam: A. KleppeWeesepoel J. Kleppe en kind St.-Jansteen: A. Weesepoel R. WeesepoelPluim en kinderen Zuiddorpe: R. Apers M. ApersVerbrugge Venraay: F. Apers M. Apersv. Hout en kinderen Wachtebeke: Wed. L. de BlockApers en kind Zuiddorpe: T. Apers T. Apersde Potter en kind Zuiddorpe: A. Apers E. Apersde Smit en kinderen Canada (Ontario): A. Apers T. ApersLe Grand en kinderen Fam. WeesepoelPicavet Fam. ApersVerbrugge Vlissingen, 15 september 1965. Berlagestraat 33. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 18 september te 10.00 uur in de paro- iekerk van de H. Joannes de Doper te St.- ansteen gevolgd door-de begrafenis op de r.-k. begraafplaats, aldaar. Mochten wij in deze droevige omstandigheden soms iemand vergeten zijn, gelieve dit voor ken nisgeving te beschouwen. chi Ja: Op zondag 19 september a.s. hopen onze geliefde ouders J. Stofferis en I. Stolferis-Willems de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in het huwe lijk traden. Dat God hen nog lang mag sparen, zodat zij nog vele jaren in ons midden mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie van 4 tot 5 uur. Sas van Gent, Schulpen- pad 42. DANKBETUIGING Langs deze weg betuig ii mijn oprechte dank, ook na mens mijn overste, aan alle weldoeners, voor de vele blijken van belangstelling en de vele giften voor ons mis siewerk bij mijn verblijf te Pauluspolder. In het bijzon der het comité, dat zich uit nemend heeft ingezet om dit te bereiken. De totale op brengst is 1140. Zr. Theresla Hengstdijk, Polderweg 40 Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand Geen vooruitbetaling. Altijd recht v. koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. Nieuwbouw Mariaveld, Breda Jorisstraat. Ruime woningen met centrale verwarming, olie- stook benodigd eigen kapitaal f 10.000,. a f 15.000,- Inlichtin gen. Bouwbedrijf De Baronie Kantoor Cimburgalaan 82 bis Breda tel. 01600-33062 Ook na kantoortijd telefonisch bereik baar. X Te koop: Huis met tuin en grote opslagplaats. Direct te aanvaarden. Br. onder nr. 52654 Woning t.k. Vrij te aanv. St. Notendijk 76. Te bevr. J. de Maat, Hoofd'str. 21, Terhole X Leegkomende herenhuizen v.a. f 36.000,-. Makelaarskantoor Beekers, WRhelminaipark 18. Breda, tel. 34273. X Bij Mastbos herenhuis, W, v. Oranjelaan f 60.000; Burg. Passtoorsstraat (met gar.), f 50.000. Nw. Ginnékenstr. 43. Breda, makelaars v. d. Berg Co., tel. 01600-24421. breda, f ilburg. middelburg, roosendaal

de Stem | 1965 | | pagina 4