Duizenden soldaten in Vietnam geland Felle gevechten bij Sialkot en Lahore EUCHARISTISCH MYSTERIE NIET ..SYMBOLISCH" LICHTING IALISTEN J Vergoeding schade door Indonesië van de baan BEATRIX KAN GAAN PLANTEN.... Noodweer boven M.-Europa Goes weer fruitstad SP0RTFEITEN Ijoudwill KAl/KW] Wapen ging per abuis af: Vlissinger overleden ONBEKENDEN OVERVALLEN VROUW OP LAFFE WIJZE Wil „Der Alte partijhamer neerleggen Paus maant progressieven: Weer tal van doden -sn DAGBLAD VOOR ZEELAND Stephanopoulos moet het nog eens proberen INSTITUUT RHETORIC A Spreken in het openbaar Plaatselijk enige regen Hilversummer in Frankrijk van moord verdacht voortaan gemengd Tractor kantelt op inwoner ^ieuw-Namen BELGISCH PUTTE Overstekend jongetje overreden op verantwoorde wijze^ hting te kunnen geven, idzakelijk, dat hij enige medicijnen of farmacie serd dan wel op andere n gelijkwaardige kennis h/farmaceutisch gebied verkregen. De verdere g van zijn kennis en de cialisatie vinden binnen Je onderneming plaats, rvaring in artsenbezoek sch wetenschappelijke lichting in het algemeen lijzonder op prijs wordt steld, is zij niet vereist^ 105* JAARGANG No. 24994 Voor God, Koningin en Vaderland or onze elektronische gsmogelijkheden voor en elektronische sets. ding. igs vrij. n rechtstreeks vervoer, aalindustrie. irkdagen tussen 8 en I) 6264. lonen. Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16. tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDA6 13 1965 Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden v/orden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, ijsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSIBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) (Van onze redactie buitenland) DJAKARTA Nederland zal zijn aanspraken op schadevergoeding voor door Indonesië genationaliseerde be drijven ten bedrage van vele miljarden guldens laten varen. Tot deze conclusie komt men na lezing van het communi qué, dat gisteren is uitgegeven na op schorting van de Nederlands-Indone sische besprekingen over normalisering van de betrekkingen tussen beide lan den. Daarentegen blijkt wel, dat de Ne derlandse delegatie bereid is de finan-. ciële faciliteiten voor Indonesië niet alleen voort te zetten, maar zelfs te verruimen. In deze zin zal de delegatie de Nederlandse regering dan ook advi seren. Beide delegaties zijn er, zo staat in de gezamenlijke verklaring, van overtuigd, dat „wederzijds begrip, goede trouw en verdraagzaamheid tenslotte zullen lei den tot een oplossing van alle nog be staande vraagstukken tussen beide lan den". In 't communiqué wordt met geen woord meer gerept over schadevergoe ding of aanspraken daarop. De kwestie is de laatste dagen zelfs van de agenda geschrapt. In plaats daarvan spant men zich nu in de normalisering op een voor beide partijen aanvaardbare manier op nieuw te benaderen. Daartoe zullen binnen twee maanden de besprekingen in Nederland hervat worden. Na deze „derde ronde" zal het debat vermoede lijk in Djakarta besloten worden. In de verklaring, heet het, dat de ge meenschappelijke aanpak van de nog bestaande financiële vraagstukken ge grond is op „het beginsel van mense lijkheid en op overwegingen van recht vaardigheid". In de verklaring wordt de verwachting uitgesproken, dat deze aanpak het de Indonesische en Neder landse delegatie straks mogelijk zal ma ken een gemeenschappelijk voorstel te formuleren, waaruit de kwestie van de aanspraken verwijderd zal zijn. ATHENE (Rtr) Koning Constan ts n van Griekenland zal, naar men in Athene verwacht, in het begin van de komende week de voormalige vice- premier Stephanopoulos opdracht geven een nieuwe regering te vormen. Volgens welingelichte kringen zou een tiental afgevaardigden van de „Unie van het Centrum", die tot dusver oud premier Papandrebe steunden, bereid zijn hun stem aan Stephanopoulos te ge ven. Deze zou dan kunnen rekenen op de steun van de 99 afgevaardigden van van de „Nationale Radicale Unie", acht progressieven, 46 leden van de „Unie van het Centrum" en een onafhankelij ke. Daarmee zou hij met 154 van de 300 stemmen het vertrouwen van het parlement kunnen krijgen. (Advertenties) Zie elders in dit blad BINNENVERI NG het beste bed ooit gemaakt! SCHUIMRUBBER nog nooit geëvenaard! HAZET-FABRIEKEN Zevenbergen N.B. niet duur we! heerlijk Weersverwachting, medegedeeld avond^ K-N-M 1 geldig tot van- Veel bewoikjnS met plaatselijk eni- draaS' wakke tot matige wind, «n ?r. u ar 009tel'Jke richtin- Kistercn re tcmD"aturen dan (Van een onzer verslaggevers) GOES Fruitfee Dineke Wie- linga en haar hofdames Ada Beenhakker en Els Sonke, heb ben zaterdagmiddag hun intre de gedaan in Goes, waarmee de fruitweek in de Ganzestad geopend werd. Duizenden men sen zijn getuige geweest van deze feestelijke intocht, die nog aan aantrekkelijkheid won door een jeugdcorso, dat voorafging aan de wagen van de fruitfee. De stoet werd begeleid door niet minder dan vijf muziek korpsen. Op de foto: de intocht van de fee en haar hofdames. MULHOUSE (AFP) De 19-jarige Nederlander Henri D. uit Hilversum is uit Zwitserland uitgewezen en overge dragen aan de Franse justitie. De jon geman wordt verdacht van moord op een jonge Franse vrouw in juli van dit jaar in Sevran (Seine et Oise), bij wie hij enige tijd in huis heeft gewoond Hij zal een dezer dagen naar Pariis wor den overgebracht. (Van onze redacte buitenland) QOEI NONH (R.T.R.) Gisteren zyn de Amerikanen by de uidvietna- mese kustplaats Qoei Nonh, de grootste landingsoperatie begonnen sinds d^ Koreaanse oorlog. De versterking be stond uit 15.900 man aan cavaleristen en 5000 aan ondersteuningstroepen. De divisie is speciaal uitgerust voor een tactiek van oorlogvoering, die snelle concentratie en even vlugge versprei ding van troepen op elke plaats vereist. De landing was tot het laatste mo ment geheimgehouden. Het totaal aan tal Amerikaanse militairen in Zuid- Vietnam komt met de aankomst van deze divisie op ongeveer 128.000 man, ongeveer 3.000 boven de vorige maand door president Johnson vastgestelde sterkte. De troepen arriveerden in de baai van de stad aan boord van een groot aantal schepen. Met transport vliegtuigen werden ze vervolgens naar hun basis, waarvan de plaats nog niet bekend is, gebracht. Voor de baai ligt bovendien een armade van vrachtsche pen en troepentransportschepen. Enkele schepen, die door de tyfoon Shirley zijn opgehouden zullen later arriveren. Intussen hebben Vietkont-troepen gisteren een reeks aanvallen uitgevoerd op stellingen van de Zuidvietnamezen. die alle in een gebied van ongeveer 56 km van Saigon lagen. Een van de Vietkong-doelen, een stad, werd ver overd. Een andere sloeg de Vietkong- aanval met succes af. Het regeringsgarnizoen van een derde belegerde stad houdt het op het ogen blik nog tegen de aanvallers uit. Amerikaanse en Zuidtvietnamese troepen hebben hun operaties tegen guerillastrijders ten zuiden van de luchtmachtbasis Tsjoe Lai gisteren be ëindigd. Bij deze operatie sneuvelden 167 guerillastrijders en werden 59 an deren gevangen genomen. De verliezen aan Amerikaanse en Zuidvietnamese zijde waren licht. Boven Noord-Viet- nam werden zeven Amerikaanse vlieg tuigen neergeschoten. Enkele piloten zouden gevangen zijn genomen. Daar mee was het totale aantal boven Noord- Vietnam neergehaalde Amerikaanse toe stellen op 751 gekomen. NEW DELHI/KARATSJI (UPI) Op de tiende dag van de onverklaarde oor log tussen India en Pakistan over Kasj mir hebben beide partijen opnieuw mel ding gemaakt van eigen vorderingen en aan de vijand toegebrachte nederlagen. Over één zaak waren beide partijen het eens: op het front by Sialkot is zwaar gevochten. Volgens een woordvoerder uit New Delhi vallen Indische troepen dit Pa kistaanse steunpunt vanuit het oosten en westen aan. Bij Lahore en Sialkot zouden 50 Pakistaanse tanks zijn ver nield of buitgemaakt, waardoor Pakis tan volgens Indische opgaven reeds 150 tanks heeft verloren. Ook zouden de Pakistanen bij Sialkot grote verliezen aan mensen en ander materiaal hebben geleden. Pakistan maakte melding van een be houd van het initiatief aan het front te Sialkot, waar de Indiase troepen ,,een geweldig pak slaag" zouden hebben gekregen van Pakistaanse vliegtuigen en een Indische tankaanval zou zijn af geslagen De Pakistaanse verliezen zou- aen „veel kleiner dan die van India" zijn. r van he't tweede grote front, bij Lahore in Pakistan, bereikten ons giste- m?M^ge?-StrTl;l<iigeu ^richten. Pakistan meldde 4o Indische tanks te hebben waar(i°°r het totaal aantal verloren gegane Indische tanks oo 187 zou zijn gekomen. In de omgeving van Soelemani, 50 km in"deUst?Va" Lahore. zou ee'i luwte t J zlJn ^getreden, nadat de flink stuk !ndisch grondgebied zouden hebben veroverd .ddf van Het 'ront te Lahore, dat alle Pakistaanse tegenaanvallen wa ren afgeslagen en dat de Indiërs in drie kolonnes oprukken in de richting van Lahore. Voorts werd melding gemaakt van onverminderde strijd te Wagah. Kalhra en Kasoer. Vanuit Rawalpindi (Pakistan) is ge meld, dat de Pakistanen hevige druk blijven uitoefenen op Indische troepen te Khm Karan, vijf km op Indisch grond gebied. De Indiërs zouden grote verlie zen hebben geleden. Inmiddels heeft secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties in New Delhi zijn eerste onderhoud met premier Lal Bahadoer Sjastri gehad. Volgens welingelichte kringen drong Thant er bij Sjastri op aan gevolg te ge ven aan de resoluties van de Veiligheids raad de troepen uit het oorlogsgebied terug te trekken en de strijd te staken. Sjastri zou daarop zijn bereidheid tot een staakt-het-vuren hebben toegezegd, mits Pakistan zijn troepen uit India terugtrekt en de V.N. garanties tegen nieuwe agressies geven. Vandaag zal Thant opnieuw met Sjas tri spreken. Verwacht wordt, dat hij zeker twee dagen in de Indische hoofd stad zal blijven. Thants gesprek met de Pakistaanse regering heeft weinig succes opgele verd. ..Wij zijn verre van een bestand of vrede", werd na Thants vertrek door een regeringswoordvoerder in Rawal pindi verklaard. Pakistan heeft intussen „alle landen" (ook Rood-China) om ma teriële steun gevraagd. Turkije heeft hierop een wapenleverantie ten bedra ge van 5 miljoen dollar toegezegd. UTRECHT (ANP) Binnen de K.A.J. (Katholieke arbeidersjeugd)-be weging bestaan plannen voor een struc tuurwijziging. De in 1945 opgerichte K.A.J. en de tien jaar jongere meisjes beweging V.K.A.J. zullen worden om gevormd tot een organisatie voor katho lieke werkende jongeren, de K.W.J. In een gemengde beweging zal het werk worden gedecentraliseerd (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/BREDA. De 21-arige dienstplichtige sergeant I. J. Coppoolse uit Vlissingen is zaterdagavond rond negen uur in het Wilhelminaziekenhuis te Amsterdam overleden, tengevolge van een schot uit een z.g. pistool-mi trailleur. Sergeant Coppooolse zou zaterdag ochtend in de Rippjerdakazerne in Haarlem gewekt worden door de dienst doende wachtcommandant. Toen de laatste aan het bed van het slechtoffer stond is op onverklaarbare wijze zijn wapen afgegaan, waarbij sergeant Cop poolse door een kogel in het achter hoofd werd getroffen. Hij werd onmid dellijk overgebracht naar een Haarlems ziekenhuis van waaruit hij later werd veroerd naar het Wilhelminaziekenhuis te Amsterdam. Sergeant Coppoolse was ingedeeld bij net 820e transportbatalon te Haarlem De wachtcommandant wiens wapen is afgegaan, is door het gbeurde veolko- men overstuur geraakt. De avond te voren had hij nog geruime tijd zitten praten met sergeant Coppoolse met wie hij op goede voet stond. Hij kan niet verklaren hoe het mogelijk was ge weest, dat zijn pistool-mtrailleur is af gegaan. Naar zijn mening stond het wa pen ,,in de voorste stand" d.w.z. op veilig. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse politie zoekt naar drie onbe kende mannen, die een laffe overval hebben gepleegd op de 57-jarige me vrouw M. van Avezaath-Werkheim. Het trio klopte op de deur en vroeg de vrouw of haar man thuis was. Toen zij ontkennend antwoordde sloegen zij haar in het gezicht, waarna een der mannen een onderjurk van de vrouw om haar hals snoerde om haar het schreeuwen te beletten. Intussen had een ander de salonkast al open gebroken en de boel overhoop ge haald. Toen de vrouw er, ondanks de wurgpoging, toch in slaagde te gillen en een buurvrouw naar beneden kwam, namen de mannen zonder buit de vlucht. De politie vermoedt, dat het trio uit dezelfde mannen bestaat, die drie weken geleden ook al bij de vrouw poogden in te breken. De bewoonster trof toen een half geforceerde deur aan. Omdat noch de vrouw noch haar echtgenoot vermogend is, neemt de politie voorlopig aan. dat gezocht werd naar het smartegeld, dat de vrouw via een joodse organisatie van de Westduitse regering had ontvan gen. De vrouw liep een zware hersenschud ding op, terwijl bovendien haar strot tenhoofd werd beschadigd. Zij moet tenminste zes weken in het zieken huis blijven. (Van onze correspondent in Bonn)) BONN Sterke geruchten willen, dat oud-kanselier dr. Konrad Adenauer na de viering van zijn 90e verjaardag (op 5 januari) het voorzitterschap van de CDU uit handen zal geven. Het lidmaatschap van de Bondsdag, het partijvoorzitterschap en het schrijven aan zijn memoires wordt de oude heer nu toch kennelijk wel een beetje teveel. Het is niet met zekerheid bekend, of prof. Erhard het partijvoorzitterschap ambieert teneinde evenals onder zijn voorganger partij- en rege ringsleiding in één hand te brengen. Veel zal afhangen van de vraag of de CDU-CSU onder aanvoering van prof. Erhard de komende algemene verkie zingen nogmaals zullen winnen en de kanselier zullen mogen aanwijzen. Prof. Erhard staat tot dusverre op het standpunt, dat partij- en rege ringsleiding niet noodzakelijkerwijze met elkaar gekoppeld behoeven te zijn. Indien prof. Erhard het partijpresidium niet wenst schijnt de minister van Volkshuisvesting, Paul Luecke (51) een voorstander van een „grote coalitie" met de SPD een goede kans te maken met het ambt van partijvoorzitter te worden bekleed. AMSTERDAMSE provo's hebben op nieuw het Van Heutszmonument in Am sterdam-Zuid beklad met verf. De pro vo's en hun aanhang, te zamen onge veer honderd vijftig jongelieden, wer den met de gummiknuppel uiteenge dreven. (Van één onzer redacteuren) ROME Paus Paulus VI heeft in een korte encycliek, getiteld „Myste- rium Fidei", een groep van vooruitstre vende theologen die begonnen zyn het mysterie van de gedaanteverandering van brood en wijn tydens de consecra tie op een meer symbolische wyze uit te leggen, een halt toegeroepen. De Italiaanse pers was gisteren vrij wel unaniem van oordeel dat de nieu we encycliek gericht is tegen Neder land. In de zaterdag verschenen encycliek stelt het hoogste leergezag in de Kerk, verwijzend naar de uitspraken van het concilie van Trente, nadrukkelijk vast da>t alles wat er met betrekking tot de H. Eucharistie wordt gezegd, gezien moet worden in het licht van de won derbaarlijke verandering van brood en wijn in lichaam en bloed van Christus. .,Men mag niet de mening verkondi gen en in de praktijk volgen, volgens welke de Heer niet meer aanwezig zou zijn in de geconsacreerde hosties, die na het opdragen van de Mis overblijven". „Wij hebben waardering voor het lof waardig verlangen om een zo groot mysterie uit te diepen, maar wij kun nen de door de zoekers verkondigde meningen niet goedkeuren en wij zijn ons bewust van onze plicht, u te waar schuwen voor het ernstige gevaar wel ke zij voor het ware geloof opleveren". De paus bevestigt in deze encycliek met het volle gezag van geestelijk hoofd der Kerk, wat de Nederlandse bisschop pen op 9 mei van dit jaar in een her derlijk schrijven stelden. De paus zegt ook, dat de zogenaamde „gemeenschappelijke mis" niet zodanig naar voren mag worden geschoven, dat dit afbreuk zou doen aan de privé-mis. Ook deze is daad van Christus en Zijn Kerk. ,,Men moet de Heer in de Eucharistie bidden om bespoediging van de terug keer tot de eenheid van alle christe nen", zo besluit de encycliek. Heit Nederlands episcopaat heeft gis teren een herderlijke brief uitgegeven, waarin wordt opgeroepen tot eendracht van handelen in de Kerk, zijnde het hoogste goed. Eigen inzicht en eigen geweten, zo zeggen de bisschoppen, hebben in de Kerk-vernieuwing alleen waarde, als zij in dienst zijn gesteld van de gemeenschap waarin men gelo vend staat. De enkeling bepaalt niet het ritme van de vooruitgang der hele gemeente des Heren. Voor een uitvoerige weergave van deze brief zie pagina 5. LAGE VUURSCHE (A.N.P.) „We gaan wel zorgen voor een dichtere beplanting rond Drake- steijn". Deze uitspraak, die prin ses Beatrix zich op de dag van haar verloving liet ontlokken, heeft de gemeenteraad van Ma- durodam waarvan zij burge meester is kennelijk goed in de oren geknoopt. De bijna voltallige raad bood de prinses en haar verloofde gister middag als verlovingscadeau niet minder dan 36 dennetjes aan. Het paar was er bijzonder mee inge nomen. „Die kunnen we goed ge bruiken", verzekerde prinses Bea trix. „Dat heb ik gehoord antwoordde loco-burgemeester Bas Voorbrood. De Madurodamse wethouders en raadsleden waren per bus naar „Drakesteijn" gekomen met de 36 dennetjes. Het plan om ze in de tuin aan te bieden kon niet doorgaan, omdat er een druilerige regen viel. Bas Voorbrood en gemeentese cretaresse Gwen Vrins overhandig den het „hele" bos symbolisch door één van de dennetjes aan de voe ten van het verloofde paar neer te zetten. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Zaterdagmorgen is de heer H. de Bruyne uit Nieuw- Namen in zijn woonplaats om het le ven gekomen bij een poging zijn op eigen kracht rijdende tractor tot staan te brengen. De trekker kantelde in een sloot langs de weg, boven op de heer De Bruyne, die op slag dood was. Het slachtoffer was van zijn trekker afge stapt toen de aanhangwagen van de tractor „afkoppelde". Hij wilde pools hoogte gaan nemen toen de tractor olotseling verder reed UIT HET brandend wrak van een privé-vliegtuig bij Newton zijn de ver koolde resten van vijf inzittenden ge haald. Het is mogelijk dat zich nog minstens vier man in het toestel be vonden. LOCARNO (UPI) Zuid-Zwitserland is getroffen door de zwaarste slagregens die het in de afgelopen twintig jaar te verduren heeft gekregen. Er zyn ver scheidene dodelijke slachtoffers geval len terwijl voor enige miljoenen Zwit serse franks schade is aangericht. Grote gebieden bezuiden de Alpen en in het bijzonder het gebied rond de stad Locarno, aan het Lago Maggiore hebben zwaar geleden en hebben te kampen met overstromingen. Bij Locarno werd een persoon gedood toen een huis instortte, dat was ge troffen door 'n grondverschuiving. Drie anderen worden nog vermist. Ook in het dorpje Minusio viel een slachtoffer. In het afgelopen etmaal viel 268 milli meter regen. Een dergelijke hoeveelheid is sedert 1875 niet meer gemeten aan de oevers van het Lago Maggiore. Ook boven Rome en het noorden van Italië zijn weer hevige onweersbuien losgebarsten. Er zijn ook hier weer vier doden gevallen, o.a. twee automobilisten die met hun wagens door een krachtige stroom werden gegrepen. Nieuwe aardverschuivingen en over stromingen teisterden vele delen van Noord-Italië, waar wegen werden ver sperd en spoorlijnen onbruikbaar ge maakt. In New Orleans, dat vorig week door door de orkaan „Betsy" werd getroffen zijn liet afgelopen weekeind vyftig do den geborgen. Men vreest, dat nog 150 mensen onder de puinhopen bedolven liggen. Ruim 45.000 mensen hebben de vlucht genomen voor het donderend geweld van de orkaan. Gisteren drongen tien tallen meterslange krokodillen de ver woeste stad binnen. Zij kwamen uit de moerassen, die New Orleans omringen. De kraeht van „Betsy" is intussen af genomen tot die van een gewone re genbui. De typhoon „Shirly" heeft volgens de laatste tellingen in Japan 44 personen gedood en 838 anderen gewond. Onge veer 4000 huizen werden totaal ver woest en 120.000 andere kwamen ge heel onder water te staan. DE BEKENDE theoloog en publicist pater dr. C. F. W. Pauwels (62), is in Esmond overleden. Hij was ook lid van het hoofdbestuur van de K.R.O. Vandaag een nieuwe opzet van onze sportpagina's, waarop men als belangrijkste gebeurtenissen kan vinden: Zwem-interland in Groningen waar twee wereldrecords sneuvelden. Ada Kok schreef er een van op haar naam. Clubwedstrijden atletiek in Am sterdam, waar zoals verwacht Sagitta de titel won. Het landskampioenschap honk bal dat Haarlem Nicols be haalde. Tenslotte voetbal. De amateurs gingen van start en dat bracht weer een flinke drukte in de di verse steden en dorpen. Wat de betaalde sector betreft: Ajax gaat nog steeds op kop in de eredivisie. De achtervolging is in volle gang. Natuurlijk ook wielrennen. Hoogtepunt van het weekeind lag vanzelfsprekend in San Se bastian, waar nogal wat verras singen te noteren vielen. Dichter in de buurt won Guido Reybroeck de grote prof-ronde van Eede. Verder waren er verschillende amateurwedstrijden. Terug over de grens: Jacques Anquetil legde be slag op de eerste plaats in het cri terium der azen. waar Jan Jans sen tweede werd. JACQ. ANQUETIL mooie overwinning (Van onze correspondent) PUTTE Zaterdagmiddag is op de drukke verkeersweg in Belgisch Putte de 7-jarige Jo Kloek dor een aanrijding om 't leven gekomen. Na schooltijd was het jongetje op weg naar zijn grootou ders. Hij stak zo plotseling de weg over, dat een Belgische wagen een aanrijding niet meer kon vermijden. Het jongetje was op slag dood. DRUNEN Onder de gemeente Dru- nen heeft gistermiddag een aanrijding tussen twee bromfietsers het leven ge kost van de heer M. Heijmans, 63 jaar. Op de Nederlandse wegen vonden het vallen plaats, waarbij even zoveel per afgelopen weekeinde nog 5 verkeersonge sonen om het leven kwamen. In Lex- mond verongelukte de 23-jarige Zweed, se student Arne Gummar Persson, in Houten de 17-jarige Tonnie van der Ligt uit die plaats, in Maastricht de 31- jarige G. S. uit de Limburgse hoofd stad, in Maarheeze de 60-jarige A. Rog- mann uit Buttgen (Duitsland) en bij Enschede de daar woonachtige 50-jafi- ge H. Doorenbos.

de Stem | 1965 | | pagina 1