hier egeten Nog wsch-Vlaanderen E.N.C.I. wil nog stuk van Pietersberg afgraven VEEL Weer station van Amerika in Antarctica Amsterdam Fashionweek Papandreoe mikte op staatsgreep Enthousi Haarlemr houde rijtoer GOES Amsterdammer stal vier brommers Mededeling aan onze adverteerders Dagblad De Stem Gerrif de Jong® est Zonen \XEL OSTBURG SAS VAN GENT "ERNEUZEN Januari 1966 Industriegeheimen SPÏONAGEPROCES IN OOSTENRIJK Eerste spade voor nieuwbouw HTS te Tilburg L. Heijmans exposeert Ex-minister van defensie: Vrachtwagen chauffeur bij botsing gedood Kramenmarkt in JJzendijke ging weer ten onder HOOGWATER Vandaag Morgen 2 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1965 Oost- en West-Souburg Eerste steen. Burgemeester B er Haar Romeny zal maandagochtend 13 september aan het Oranjeplein alhie de eerste steen leggen voor het nieuwr be- j aardencen trum Afscheid Het korps van de reserve- gemeentepolitie heeft in café De Land bouw afscheid genomen van voorzitter Hamelink. De heer Hamelink heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Hij is in 1948 bij de reserve-politie gekomen De laatste zeven jaar is hij als voorzitter opgetreden. De heer Hamelink werd o.a. toegespro ken door burgemeester mr. F. Huber en politie-inspecteur B. Visser. De burge meester bood hem namens de gemeente een boek aan. De korpsleden schonken de heer Hamelink een foto van het korps. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen brigadier Joh. Borrie van de gemeente politie. De heer Borrie gaat eind dit jaar met pensioen. Hij zal zich dan voegen bij het korps van de reserve-politie, waar van hij al een lid is geweest (in 1948). Brigadier Borre is voor de reservisten geen onbekende. Hij verzorgt al enige jaren de instructie voor het reserve korps. Brigadier Borrie hield tijdens deze af scheidsbijeenkomst nog een lezing over het onderwerp „De verdachte". Na af loop hiervan werden films vertoond; o.m. over het gevangeniswezen en de rijkspolitie. Instuif Jong Goes Na een onder breking van twee maanden gaat de r.-k. instuif Jong Goes het seizoen op zondag 12 september openen met een dansavond in de Prins van Oranje. De muziek zal worden verzorgd door het septet Cor Luyten uit Oosterhout. Tijdens deze avond kunnen nieuwe leden worden aan genomen. Als bestuurslid zijn afgetreden de he ren R. Boudens, J. Plouvier, J. Jacobsen en H. Hogesteger. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: mejuffrouw M. Luijk, mej. M. van Laere, mej. L. Hack, de heer P. de Jonge (Borssele) en de heer A. Schuurbiers. De Amsterdammer A. S., die eind vorige week in Heinkenszand werd gearresteerd wegens diefstal van twee bromfietsen in Goes, blijkt in totaal vier bromfietsen uit deze stad te hebben weggenomen. De eerste twee bromfietsen ontvreemdde hij reeds op 22 augustus voor het Schutters hof. S. ging zeer geraffineerd te werk hij werkte oorspronkelijke kentekens weg door er andere overheen te plakken. Verbetering r.-k. u.l.o. Het bestuur van de stichting r.-k. schoolbestuur te Goes heeft b. en w. verzocht het natuur- kundelokaal van het vroegere Goese ly ceum aan de Albert Joachimkade ge schikt te maken voor het gebruik als leslokaal door de katholieke u.l.o. De r.-k. u.l.o. heeft alle ruimte op de begane grond en op de eerste verdieping van het vroegere Goese lyceum in gebruik, met uitzondering van het bedoelde na- tuurkundelokaal. B. en w. vragen de raad f2450.- om het natuurkundelokaal als sportleslokaal te verbouwen. Het nieuwe schooljaar heeft een grote toeloop van nieuwe leerlingen voor de r.-k. u.l.o. opgeleverd. Deze toeneming heeft aan vankelijk nog geen gevolgen voor het HULST Ham, per 100 gram Fijne snij worst, per 100 gram Ontbijtspek, per 100 gram Varkensvlees, per busje C. VAN VOOREN, Bontehondstraat 4. In verband met de verdere doorvoering van de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffend* onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan ons voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds zorggedragen. Is bet evenwel naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve u uitsluitend tussen 9.30 en 12.30 uur of tussen 15 en 17.45 uur te bellen. Advertentie-afdeling Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14, Teleloon 2377. Huist voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat i telefoon 6252 GtiES Eerste redacteur Exploitaiie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LHiT L. K (VI DE JONG teL 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-'Zeevwsch-V laanderen en Kanaalzone W. WOUTERS tel 2377 Hulst privé to72 Hulst Redacteur voo West-Zeeuwsen-Vlaanderen J PET 11, v. Ostadestraai 41 Oost burg tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor 'Zuid-Beveland en Walcheren KL MENU tel 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties bestemd vooi de editie Zeeland 1 0.18 oei mm 1 mm ïngezondec mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzien^ ike reductie ..Kleintjes": 3 regels of minder t I,— elke regel meer f 0,25. Als êéD regel gelde Zu letters en/of Leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage ^esp. t 1,60 eD t 0.30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen Dal f geld. aantal leerkrachten. Dit aantal blijft voorlopig ongewijzigd, aangezien de school zeer moeilijk aan bevoegd perso neel kan komen. Rectivicatie Gisteren plaatsten wij een foto van de inrichting van de Oosten rijkse tentoonstelling, die bij gelegenheid van de Zeepwse fruitweek in Goes zal worden gehouden. In het bijschrift stond vermeld dat de tentoonstelling in de Prins van Oranje wordt gehouden. Dit moet Het Schuttershof zijn. Kapelle Bloemententoonstelling De Floria- vereniging .Kapelle-Biezelinge' heeft be sloten de jaarlijkse bloemententoonstel ling te houden op vrijdag 24 en zaterdag 25 september a.s. in een van de veiling hallen. Het ziet er naar uit. dat het een groots opgezette tentoonstelling zal wor den want vooral van particulieren zijn reeds vele toezeggingen voor inzendingen ontvangen. Particulieren kunnen vrij in zenden voor deze bloemenshow. Verder hebben ruim 400 leerlingen van de lagere scholen in Kapelle en Biezelinge een plant gekweekt voor de tentoonstelling. Deze plant werd dit voorjaar aan de schoolkinderen uitgereikt. Voor hen zijn er vele prijzen, verdeeld per klas en bloemsoort, terwijl er voor de mooiste plant een wisselbeker per school is. (Advertentie) Voor al uw TOPHITS FONOBAR Oranjestraat 2 Axel Tel. 01155-565 Lustrum Bevrijdingswandeltocht Op 18 september a.s. organiseert de plaat selijke wandelsportvereniging „Emma" haar vijfde Be vrij dings wandeltocht. De ze wandeltochten zijn tot een jaarlijks terugkerend streekevenement uitgegroeid De bekendheid raakt steeds verder ver breid, gezien het feit, dat aanmeldingen binnen kwamen van wandelgroepen uit Meppel, Rekum en Borsbeek (B.). Ook Gorcum is van de partij en niet te ver geten de vele trouwe streekverenigin- gen. Het gebruikelijke défilé voor d en w ontbreekt niet op deze dag. De start heeft plaats aan het Gezeilanhuis om 10.00 uur: 40 km; om 14.30 uur; 5 10 15 en 20 km. Dank zij de spontane medewerking van de plaatselijke middenstand staan er weer prachtige prijzen ter beschik king. (Advertentie) 50 ct. 45 ct. 40 ct. 62 ct. Bezoek kamerleden Op hun reis door Zeeland zullen de leden van A.R.-fractie in de Eerste en Tweede Kamer een be zoek brengen aan Axel. Vrijdagmorgen om 10 uur zal het gezelschap op het stad huis worden ontvangen door het college van b. en w. Marktbezoek De uitgebreide weke lijkse kramenmarkt blijft een trekpleis ter voor de zuiderburen. Nadat vorige week ruim 1000 leden van de christelijke bonden van gepensioneerden uit Brugge en omstreken voor een topdrukte hadden gezorgd, kwamen gisteren de ouden van dagen de markt en het winkelcentrum bezoeken. De verkeersstroom kon zonder ongelukken worden verwerkt, hoewel het parkeerprobleem nijpende is. Feest Zondagmiddag 19 september gaat de harmonie „De Verenigde Vrien den" op bezoek naar Assenede voor de opluistering van de viering van het 100- jarig bestaan van de muziekmaatschappij van Assenede. De harmonie ,zal eerst een half uur een concert geven, waarna een rondwandeling volgt met alle aanwezige muziekgezelschappen. Aanrijding Automobilist K. B. uit Biervliet gaf voorrang Vc links (hij kwam van de Zandstraat) maar lette daardoor niet op de bromfietser V. uit Zelzate. V. werd aangereden en moest voor onderzoek naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd worden. Er was ge ringe materiële schade. Clement v. d. Bulck voor radio De 13-jarige Terneuzense klarinettist, Cle ment van den Bulck, komt vandaag voor de 2e ronde in het AVRO-program- raia Minjon, dat over Hilversum II wordt uitgezonden van 17.00 tot 18.00 uur. Na zijn eerste optreden kreeg Clement een groot aantal stemmen op zijn naam. Luisteraars kunnen weer hun bevindin gen mededelen aan AVRO's Jeugduit zendingen. Graauw Schieting De uitslag van de schie ting 'op de liggende wip, georganiseerd door de schuttersvereniging „De Frie zen" is als volgt: Wip I: le hoge vogel: N. Goossen, Kloosterzande. 2e hoge vo gel: R. de Block, Graauw. le zij vogel: N. Goossen. Kloosterzande 2e zij vogel: C. Hageman, Clinge. le kal: G. Thie- leman, Axel. 2e kal.: J. Leeraert. Grauw Wip II: le hoge vogel. G. Jonkheym, Kloosterzande. 2e hoge vogel: verloot, le zijvogel: P. Leeraert, Hulst. 2e zij vogel: Th. van Campen, Graauw le kal: B. Plasschaert, Grauw, 2e kal: even eens verloot. Raadsvergadering In de raadsver gadering werd er aan de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur,afdeling Ze euws ch - Vla and e r en een subsidie verleend van f 25,-, omdat de belangstelling in deze gemeente voor deze teelt steeds groter wordt. De raad ging akkoord met de aan koop van een nieuwe grasmaaimachine, omdat de huidige versleten is. De kos ten hiervoor bedragen 4500,-. Deze ma chine zal nog voor verschillende andere doeleinden gebruikt kunnen worden. Met de gemeente Hulst zal een ge meenschappelijke regeling worden aan gegaan in verband met de brandweer. Hiervoor zal f 1.- per jaar per inwoner worden betaald. Ook het brandweerper soneel van Graauw zal meedoen aan de oefeningen voor het personeel van Hulst. De raad ging in principe accoord met het verlenen van een subsidie in de kos ten van verbetering van wegen in be heer en onderhoud bij het waterschap „Hulster Ambacht", uiteraard voor de wegen in deze gemeente. Tot slot kregen de raadsleden de be groting over het dienstjaar 1966 aange boden en bracht wethouder A. Staal nog wachthuisjes bij de bushalten ter dis cussie. Gezien het slechte weer van de laatste jaren en de wel eens onverwach te lange wachttijden achtte hij dat geen overbodige luxe. Een volgende vergade- ving zal men hier nader op ingaan. Kloosterzande Filmopnamen In opdracht van de Nederlandse Blindenbond heeft een film ploeg opnamen gemaakt in Kloosterzande en Groenendijk. Contactman hiervoor was de heer L. Th. J. Kint. De filmers onder vonden een spontane medewerking van de bewoners, 's Avonds paradeerden de verenigingen voorbij de camera. Het re sultaat zal men deze winter op het witte doek kunnen aanschouwen. Koewacht Hengelconcours— Ten bate van het uniformenfonds van de plaatselijke fan fare „E.M.M." zal ,,De Koewachtse Hen- gelaarsvereniging" een groot internatio naal hengelconcours organiseren a.s. zondag Er zal worden gevist op „De Konijneniputten'' en ..Het Grote Gat" van 14-16 uur. Zeer mooie prijzen zijn er aan dit concours verbonden. Kermis voorbij De Koewachtse na jaarskermis behoort weer tot het ver leden. nadat deze drie dagen is gevierd. Er was volop vertier zodat ieder zijn vermaakt kon vinden. Voor de kinderen waren er niet minder dan 4 draaimo lens, een treintje en diverse kramen. De duivenmelkers haddej^ een gewaar borgde vlucht uit Quivraan, terwijl de boogschutters zich konden vermaken op de verschillende liggende en staande wippen. In cafés was het gezellig druk. In de cafés waar dansgelegenheid was, was het overvol, vooral de eerste dag. Philippine Openstelling P.T.T.-kantoor liet nieuwe P.T.T.-kantoor is officieel voor 6het publiek opengesteld, 's Morgens werd nog gebruikgemaakt van het ou de kantoor aan de Gentsebreedstraat 15, maar 's middags kon het publiek te recht op het perceel Gentsebreedstraat 12. Bij de opening waren aanwezig de heer Eelsink. inspecteur van het dis trict Middelburg, de heer Poissoinier, directeur van het district Terneuzen en verder oud-kantoorhouder A. Rammeloo met zijn echtgenote en de lieer J. de Mul, de nieuwe kantoorhouder. Na enkele woorden van de inspecteur en de directeur, werd aan de heer A. Rammeloo, namens het personeel van het P.T.T.-district Terneuzen, een werp hengel aangeboden en voor zijn echtge note was er een prachtig bloemstuk. De heer A. Rammeloo is 40 jaar als besteller werkzaam geweest en 7 jaar als kantoorhouder, op arbeidscontract, in totaal dus een diensttijd van 47 jaar. De nieuwe kantoorhouder, de heer J. de Mui, is 7 jaar werkzaam geweest als brievenbesteller. In de vacature van brievenbesteller is nog niet voorzien. Schoondijke Duits bezoek Het Duitse hervormde vakantiehuis in Sasput krijgt morgen donderdag) bezoek van een televisie filmploeg uit Frankfurt. Ook in de omge ving zullen opnamen worden gemaakt. Over het vakantiehuis, de streek en het contact met de bevolking is men zeer te vreden. Westdorpe Mutaties in R.I.A.-bestuur Tijdens de algemene ledenvergadering van de r.-k voetbalvereniging „R.I.A.-W." heb ben de vele aanwezigen de beste voor nemens gemaakt om in het komende seizoen een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Uit het financieel verslag bleek dat de financiële situatie van R.I.A. niet onbevredigend is. Men dankt dat voor een groot deel aan het aandeel van de inleg voor de sporttoto. Daar bestaat in Westdorpe erg veel belangstelling voor De voorzitter deelde mee, dat het voetbalterrein nu volledig door de ge meente wordt onderhouden, en „de ge meentewerklieden doen dat op een zeer goede manier", aldus dhr. Van Haelst. Voorts zei de voorzitter dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met de bouw van een nieuw kleedlokaal, dat eveneens door üe gemeentewerken van Westdorpe tot stand moet komen. En voor het eerst in de geschiedenis van R.I.A.zal men een gemeentelijke subsidie mogen incasseren, iets wat de leden uiteraard tot tevredenheid stem de Bij de bestuursverkiezing was men van oordeel dat het aantal bestuursle den moest worden uitgebreid tot 9 man. De heer M Dehulsters, die periodiek aftrad, stelde zich niet meer herkies baar, wegens zijn gevorderde leeftijd. Hij was van oordeel dat zijn plaats nu maar moest worden overgenomen door een jeugdiger lid. De heer Dehulsters, die al veel jaren deel uitmaakt van het bestuur werd bedankt door de voorzit ter, voor de vele goede steun die hij aan de vereniging heeft gegeven. De heer A. Antonissen werd herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren C. Dellaert, G. Oderij en L. van Haelst, De elftalcommissie zal voortaan be staan uit de heren A. van Paemel, L. Audenaerd, Fr. Adam, G Oderij en A. Antonissen waarbij dan de aanvoerder van het elftal wordt toegevoegd. EJI.B.O.-emblcmen Om aan de in woners van Westdorpe (en ook aan an deren) bekend te maken waar een E. H.B.O.-er woont, is deze week een be gin gemaakt met het aanbrengen van E.H.B.O.-plaatjes aan de woningen bij de leden De leden zijn in het bezit van een complete verbandtas, zodat bij voorkomende gevallen direct een be roep kan worden gedaan op een E.H. B.O.-lid en op het aanwezige materiaal. Op 45 woningen zal een embleem wor den aangebracht, verspreid over de ge hele gemeente. Tevens zijn er dan nog 7 grote verbandposten, zodat op 52 plaatsen in de gemeente goed materi aal voorradig is, om eerste hulp te ver lenen. Handboogscliieting Aan de schie ting op de liggende wip, die bij M. Pluijm werd gehouden, namen 58 schut ters deel. De hoogvogel werd gewonnen door Gaston Rawoe uit Assenede (B). De le en 2e zijvogel waren respectieve lijk voor: A. van Helsland, Hulst en Em. de Ridder uit Zuiddorpe, De Westdorpse schutter O. Kerckhaert wist de meeste kleine vogels te schiten (4 stuks) WASHINGTON (UPI) Manschap pen en geleerden van de Amerikaanse marine zullen in januari 1966 beginnen met de bouw van het zevende Ameri kaanse station in het zuidpoolgebied- Het station zal komen te staan op een plaats waar de temperatuur tot -55 gra den Celsius kan dalen. De nederzetting zal gelegen zijn op een ongeveer 5000 meter hoge bergrug op het met ijs bedekte plateau, op het vasteland van Antarctica, bijna 1000 ki lometer van het geografische zuidpool- punt. Vier geleerden zullen daar met behulp van vier man marinepersoneel onderzoekingen verrichten naar 't mag netische veld van de aarde, het zuider- licht (aurora australis) en de natuurlij ke radioseinen op zeer lage frequentie in de buurt van de aarde en het weer in het zuidpoolgebied. De plaats, waar men het station wil opbouwen, is mede gekozen om de zeer hevige koude, die er heerst. De tempe raturen zijn zo laag in het hart van Ant- artica, dat haar benzine stolt. Om haar bruikbaar te maken moet de brandstof eerst voorverwarmd worden door de uitlaatgassen van de dieselmotor die de krachtbron is van het station. De onderneming wordt gefinancierd door de Amerikaanse „Nationaal Wetenschap pelijke Stichting." WENEN (Reuter) In Wenen is gis teren een proces begonnen tegen drie Oostduitsers en twee Oostenrijkers, die ervan worden beschuldigd geheime in dustriële inlichtingen naar Oost-Duits- land te hebben doorgegeven. Verwacht wordt dat het proces, dat Oostenrijks grootste spionageproces se dert het einde van de tweede wereld oorlog wordt genoemd, geheel achter gesloten deuren zal worden gevoerd. De verdachten verzamelden geheime industriële inlichtingen, die ze in ten nisballen en poppen naar Oost-Berlijn zonden. De twee Oostenrijkers bekleedden belangrijke posities in de Oostenrijkse industrie. „PRALINE" Voor moderne meisjes, een wit bouclé ensemble, waarbij ook een rok geleverd kan worden. AMSTERDAM Het begint te winteren in de mode-etalages waar de warme mantels en tailleurs de plaats innemen van het zomergoed. Wat hebben detail listen voor ons in petto? De stichting Amsterdam Fashion Week, waarbij het grootste deel van de Nederlandse man telindustrie en een klein deel van de japonnenfabrikanten zijn aangesloten gaf woensdag te Amsterdam een kort overzicht van modellen, die hun weg naar de modezaken hebben gevonden. Ook naar 't buitenland want Amster dam Fashion Week is erop uit de ex port te bevorderen. Nauwelijks bekomen van Parüse mo- deberichten over ergelük korte rokken en geometischc lijnen, kan men zeggen: de soep wordt niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. Begrijpelijk, want de confectie die nu te koop is was al lang en breed klaar toen de richtlij nen werden gegeven. Zij is op zijn gun stigst een voortzetting van de mode die thans een half jaar oud is. MAAR de soep was nu en dan wel erg koud: in dat geval hadden de fabrikan ten het raadzaam gevonden hun potje te koken naar oude recepten en zij mis ten de spirit waarmee ook reeds een half jaar geleden de mode werd be zield. Het oude gebruik van de naam Courrèges maakte dan niet goed. Een goede mantel of tailleur is on der de f 100 niet meer te krijgen. En daarboven kan in elk geval het mate riaal modieus zijn: whipcord, vooral in fraaie cameltinten, zwarte en grijze flannel, tweed, laken, vele herfstkleu rige ruitjes, zwart-witte ruit_ en pied de coqdessins, bouclé. Het begin van de show was veelbe- rok is te vervangen. Maar het vrij lan ge jasje zal op de rk wat lijzig staan, een eigenschap van vele mantelpakjes, die verigens met schotjes, ceintuurs, en soms uitlopende rokjes up-to-date ge noeg waren. VAN de mantels voldoen de min of meer klassieke modellen het meest. Een sportieve redingte met brede kraag en revers in bruin-beige pied de pule is een fijne jas en verre te verkiezen bo ven het klokkend manteltje, aan alle kanten gegarneerd met kippebont dat op maraboe lijkt, en dat zonder goed koop te zijn tegemoet komt aan die 'goedkope smaak. Zo is in de hoge prijs klasse de rustige beige whipcord raglan mantel met omgeknoopte ceintuur en beige nerts-kraag te prefereren boven een pretentieuze zwart laken mantel met witte nerts. Bij de regenkleding brachten een heer lijke zwarte cape met wollen Schotse voering en een ruitvormig doorgestik te zwarte jas van katoenen satijn, af wisseling tussen de steeds populaire trench coats. Waterafstotend wijnrood fluweel met brede ribbel, dat kabel- cord heet, zagen wij verwerkt tot een regenpakje en tot een regenmantel. Lo den kleding bereikt een hoogte die nauwelijks meert te overtreffen is. Van grote klasse zijn de pakjes en mantels van antilope, geverfd in geraffineerde, gedempte tinten. PRAKTISCH is de toepassing van iams- huid waarbij de leerzijde naar buiten en de bontzijde naar binnen is gekeerd. De mantel die is vervaardigd uit ge heel synthetisch materiaal, dat er als wildleer uitziet, blijkt een knappe imi tatie. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT De Eerste Neder landse Cementindustrie in Maastricht heeft bü Gedeputeerde Staten van Lim burg een concessie-aanvraag ingediend teneinde toestemming te verkrijgen tot verdere afgraving van een deel van de Sint-Pietersberg. Deze afgravingsmoge Ujkheid is noodzakelijk om deze cement industrie in stand te houden. Indien Ge deputeerde Staten welwillen op dit ver zoek zullen beslissen zal een deel van het Zonneberg-gangenstelsel verdwijnen. Van de totale cementproduktie in Ne derland van 2.9 miljoen in het jaar 1964 nam de Eerste Nederlandse Cement, industrie (ENCI) twee miljoen voor haar rekening. Deze Maastrichtse cementin dustrie levert tevens de benodigde klin ker, die men gebruikt bij de vervaar diging van hoogoverjcement. Vragend naar de consequentie van de eventuele verlening van de gevraagde concessie deelde de directie van de En- ci ons mede gaarne bereid te zijn aan de voorwaarden ten aanzien van het behoud en de latere restauratie van het landschap te zullen voldoen. De Énci heeft reeds een lands chapsdeskundige opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor een nieuw landschap, dat na de afgraving zal ontstaan. Op onze vraag welke garantie er bestaat dat de ENCI na het beëindigen van de afgraving in derdaad een bruikbaar recreatiegebied zal opleveren, deelde men ons mede, dat de ENCI reeds 'n garantissom heeft moeten storten om de financiering van de afwerking van het nieuwe land schap veilig te stellen. Overschakeling op andere grondstoffen in casu hoog ovenslakken, waardoor het gebruik van mergel niet noodzakelijk zou zijn, blijkt volgens de directie niet mogelijk te zijn, omdat er een wezenlijke behoefte aan mergelcement bestaat. Bovendien heeft de Nederlandse markt wat betreft hoog- ovenicement praktisch het verzadigings peil bereikt. Het is in dit verband niet verantwoord de cementindustrie, een na- TILBURG Op woensdag 29 septem ber a.s. om vijf uur zal op het terrein gelegen aan de Prof Cobbenih a g enl a an hoek Academielaan, te Tilburg de eer ste spade in de grond worden gestoken voor de nieuwbouw van de Hogere Technische School. Deze is door Fr. van Meerendonk, architect B. .A. te Tilburg, ontworpen en zal door Aanne mersbedrijf A. van Breemaat en Zn. te Oirschot gebouwd worden. Drs. A. P. F Verhallen, hoofd van de afdeling Huisvestings. en Begrotingsza ken van de Hoofdafdeling Nijverheids onderwijs van het ministerie van onder wijs en wetenschappen, zal de plechtig' beid verrichten. tionale basisindustrie, afhankelijk te ma. ken van een andere, misschien wel bui. tenlandse industrie. Hierbij zij opgemerkt dat Nederland nu al het hoogste ver. bruikspercentage aan hoogovencement heeft in de gehele wereld. Indien G.S. inderdaad zullen voldoen aan de inge diende concessieaanvraag zullen er tal. rijke interessante bezienswaardigheden, die 't gangenstelsel aantrekkelijk maken verdwijnen. De directie van de ENCI is echter bereid, voorzover dit technisch uitvoerbaar is, deze bezienswaardighe den te redden en naar elders in de berg over te brengen. In het verleden zijn ten aanzien van de flora soortgelijke maatregelen getroffen teneinde het voort- bestaan van bepaalde planten op de St.- Pietersberg veilig te stellen Van directiezijde wees men tevens op de grote betekenis die de ENCI heeft voor Maastricht. Deze industrie is niet alleen werkgeefster van ruim duizend werknemers, maar verschaft tevens,het nodige werk aan tal van toeleverings. bedrijven in Maastricht en verre 'om, trek.Bovendien is deze industrie van gro. te betekenis voor tal van transporm drijven te water en te land. die de twee miljoen ton cement ieder jaar naar Mie delen van het land vervoeren en hoe. derdduizenden tonnen grondstoffen aai. voeren. ATHENE (AFP) Petros Garoefa lias, ex-minister van Defensie van Grie kenland, wiens, door koning Constantijn geweigerde ontslag oorzaak van de hui dige regeringscrisis is, heeft ex-premier Georges Papandreoe ervan beschuldigd dat hij een „volksopstand" in de nacht van 15 op 16 juli heeft willen uitlokken. Het ministerie van Defensie, aldus Garoefalias, beschikt over inlichtingen volgens welke er in de periode tussen het eventuele ontslag van Papandreoe en de eedsaflegging van de nieuwe rege ring in Athene en Saloniki een opstand had moeten uitbreken, die het karakter van een staatsgreep had moeten heb ben. Aanhangers van Papandreoe reken den op een welwillende houding van be paalde legercommandanten en officieren van de organisatie Aspida. Het ministerie van Defensie, dat van een en ander de lucht had gekregen, had echter maatre gelen getroffen, waaronder het alarme ren van de strijdkrachten. „TOMSK" o Tsarenwitch-mantel van lams- huid, waarvan de vacht gebruikt werd voor de voeringzijde en gar nering. lovend met een wit-wollen tailleur- pantalon, waarvan de broek door eeti kijken naar hun produkt. De getoonde japonnen, beslist niet re presentatief voor onze confectie, waren op een hoogst enkele uitzondering na, zeer teleurstellend. Ondanks de lage prijs (f 79 voor een cocktailjapon van lintjeskant). Maar Nederland heeft uit stekende japonnenfabrikanten en het loont de moeite in de winkels uit te WEERT (A.N.P.) Op de Eindhoven- seweg onder Weert zijn woensdagmorgen vroeg vier vrachtwagens bij een botsing betrokken geweest. De 26-jarige F. Stur- mans, vrachtwagenchauffeur uit Scliin- veld, kwam hierbij om het leven. Het slachtoffer stond met autopech rechts van de weg. Uit de tegenovergestelde richting kwam een truck met oplegger van dezelfde fir ma uit Schinveld, bestuurd door F. Scheeren, eveneens uit Schinveld. Deze plaatste zijn wagen op het stopteken van zijn plaatsgenoot zijn wagen aan de over kant van de weg. Sturmans stapte op de treeplank van de truck. Direct daarop reed een derde auto, ook een truck met oplegger en bestuurd door Baeks, uit Zundert, met een klap achter op de wa gen van Scheeren. Sturmans werd van de treeplank geslingerd en onder de wielen van de auto van zijn plaatsgenoot ver pletterd. Doordat de inhoud van de derde wagen, bestaande uit augurken, op de weg terechtkwam, slipte een vrachtauto, bestuurd door Duyn uit Amsterdam en botste tegen een van de andere vracht wagens. Baeks liep verwondingen aan het hoofd op en werd naar het zie kenhuis in Weert vervoerd. De ravage op deze drukke verkeersweg door de ge kraakte wagens was zeer groot. De over ledene laat vrouw en kind achter. MIDDELBURG Mr. J. van Aartsen, commissaris van de koningin in Zeeland, zal zaterdagmiddag in de voormalige vleeshal van het stadhuis een tentoonstel-' ling van werken van Louis Heijmans openen. Louis Hieijmans is onlangs 15 jaar geworden. De tentoonstelling staat onder auspiciën van de Zeeuwse Museum Stichting en heeft een „didactische ten dens". De expositie loopt tot en met 2 oktober. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE - De zaterdage kramen-1 markt, die enige tijd geleden op initia tief van het gemeentebestuur en met gro-1 te medewerking van de plaatselijke mid-1 denstand opnieuw was ingesteld, is ter I ziele. „Een plaatselijke samenloop van omstandigheden", zoals burgemeester J I J. M. Ficq dat noemde, heeft de poginf om het historische stadje in deze iets van I zijn oude luister terug te bezorgen, doen f mislukken. Die omstandigheden zyn ove rigens grotendeels te weten aan it marktkooplieden. Bij de voorbereidingen had hun 1 niets dan lof getoond over het plan volledige medewerking toegezegd. V$' de eerste zaterdag garandeerde menzo0 dertig tot veertig bezette kramen. In^ ten getale kwam die dag wel hetf bliek, maar kwamen niet de koor"' Slechts enkele kramen werden beze weinig in ieder geval om de kijk- j® kooplustigen vast te houden. De tweed® zaterdag kwamen de kooplieden we]. maar toen had het publiek al voor Zij zelf opgemaakt, dat de kramennr in IJzendijke mislukt was. Misschien dat men volgend jaar ee» hernieuwde poging onderneemt. Morgen, vrijdag 10 september Ha"5.1 weert 2.54 en 15.02, Terneuzen 2.18 «'I 14.24,Vlissingen 1.46 en 13.56, Wentë'| dinge 3.34 en 15.52. SASPUT Vakantiehuis 10.30 uur Opnamen Duit* se televisie. BIERVLIET Sportveld '18 uur Filmopname verem gingen. GROEDE Filmopnamen Blindenbond. AXEL Gemeentehuis 10 uur Ontvangst A- Kamerleden. SAS VAN GENT V(>r. I De Oude Brug 15 uur Vergadering vc enigde Braakmanpolders. HEIKANT Vol. I Tentoonstelling streekverbetermg waoljt e.o. 10 uur Officiële open»* rundvee- en varkenskeuring. KRABBENDIJKE 19 Raadsvergadering. BIERVLIET „Het oude Raedthuys" 20 uur Alg. vee voetbalvereniging. OOSTBURG Ledel 20 uur De langste dag, i« I- TERNEUZEN Wi Lu-sor 20 uur Laat ze maar een»® 14 j. AMSTERDAM van radio, televisie de RAI te Amsterda die komt bedrogen geen brood in deze te bet beloofde land vai kleuren t.v.-apparate De afwezigheid van z< den demonstratie met kle dens de toch altijd zovei lopende Firato ooderstrei L. de Kok, hoofddirectc Nederland N.V., gisteren conferentie zei: het duurt dat we in Nederland aan toe zijn. En wanner het de toestellen voorlopig n duur zijn als de gewone raten. Weg kleurendroom du zeggen dat er geen dron Het devies van de Firato in klank en beeld", mag zijn, dat er in de were] ons amusement toegepa nog veel te perfection&rei meer dan honderd fabrik: laren uit veertien landen tentoonstelling. Volstrefot nieuwe zakei zien. Geen fabrikant is werkelijk novum op rad it verwant terrein op te zo rato. waar het gevaar zo drinken. Voor de gewone cons nieuw is de video-record apparaat dat programma's op de band vastlegt zot nieuw kan „afdraaien". ]V als de bandrecorder zal raat direct nog niet worde evenveel als een zeer beht De Firato is voornam lichtende en demonstratie nieuwe wijze van FM-s gramma's (via één zen krijgt deze keer een v luisteraar werkelijkheid monstratie: in kleine ru als een forse huiskamer straat" toont de elektro- dustrie wat er op het geb weergave te koop is: ni maar vooral veel goeds. De televisiestudio, die t Firato (in 1963) zo'n weer, maar nu veel groter blik achter het scherm wa: trekpleister en dat is voo; leiding geweest om ook; „reportagetrein" op de F brengen, zodat men kan zi nisch allemaal aan een z< televisiereportage vast zit. Ook de voorlichtende Elektron" is er weer, ev gro-te uitvoering. Hier st een stuk welbegrepen ei de elektronische industrii aanwakkeren van de belar een beroep in de elektroni dig. gezien het te geringi lingen (op alle niveaus, va ger onderwijs) voor dit vj min het vak van de toeko De opening van de Firatc een demonstratie van een niet zo erg) nieuwe vine Den Uijl van Cultuur, Reen schappelijk Werk zal vanui hof de tentoonstelling doo het eidophor grootbeeld len op de T.V. getoond DEN HAAG-HAARLEM Prinses Beatrix en haar ver] Claus von Amsberg hebbe de tweede dag van hun ron provinciale hoofdsteden Ha Haag bezocht. In Haarlem langstelling zo groot, dat stapvoets gereden moest v door het halve uur, dat v< was uitgetrokken, lang ni bleek. In de vergaderzaal van griffie werd het verloofde sproken door de commiss ningin in Noord-Holland, n' nenburg. Xn Den Haag lun< op Huis ten Bosch, 's Midda met de leden van Gedepu over provinciale problemen hun een kleurenfilm over Noord-Holland getoond, w Klaasesz, commissaris der ^uid-Holland, het paar toes Tijdens hun bezoek aan maandag 13 september, Beatrix en haar verloofde een anderhalf uur durend najaarsbeurs brengen. Van half één maken de verlooft rit door de stad Utrecht tot kwart over twee lunche J3erkte_kring" in Paushuize Zekerheid

de Stem | 1965 | | pagina 2