Feijenoord in jubelstemming: 2-1 man Tiemen Groen in finale tegen Rus Moskvin Drie inschrijvingen van Nederlanders geweigerd Ferenc Puskas, de Hongaarse Spanjaard vond grasmat veel te zacht Pellenaars ziet af van Duits aanbod Wedstrijdprogramma Columbiaan Rodriguez uitgeschakeld 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1965 ROODMERK Afstandsschol En toch Doelpunt Verrassend HOUSE OF ENGLAND'S Hardeman in zachtpak India komt toch met hockeyploeg Mexicaanse bokser naar ziekenhuis VAKKLEDING De sprintnummers 13 FERENC PUSKAS (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM „Ach wat", zwaai de Ferenc Puskas luchtig en losjes met zijn rechterarm. „Aclh wat...," „Ja, maar monsieur" probeerde een volijverige suppoost, wanhopig naar 's meesters goeie hand kijkend. „Ja, maar...." en hij wees met trillende hand naar boven. „Neen", schudde Puskas vastberaden en zij stapten manmoedig onder de beschutting van een tribun-eri mg vandaan. Regelrecht in een enorme plensbui. Het water gutste de Spaanse linksbinnen van alle kanten over zijn dure hoofd, maar het deerde hem niet. Met kenners blikken dribbelde hij over de soppige grasmat, voelde met zijn handen wat de voeten reeds constateerden („ma tig") en slenterde druppels happend terug. Gedienstig als altijd hield Jaap Barendrecht terreinknecht-suppoost) de deur die naar kleed- en voor an dere onbevoegden streng verboden lo kalen leidt, open. Barendrecht knikte eens minzaam met zijn verweerde kop. „Ik weet al lang hoe meneer er over denkt", verklapte hij fluisterend. „Ma tig?" „Matig" repliceerde Barendrecht. „Trouwens zo denken ze er allemaal over. Ook zonder die regen waren ze niet tevreden geweest. Ze vinden de mat te zacht. Bij hun is het veld har der, begrijpt u. Maar ik kan er wat aan doen. Trouwens als mijn jongens maar uit de voeten kunnen". Jaap Barendrecht spreekt altijd over „mijn jongens". Na 47 jaar trouwe dienst mag dat wel vindt hij. 47 jaar bij Feijenoord. Zevenenveertig jaar voet bal van de bovenste plank. Zevenen veertig jaar topduels en alles wat er zoal bij hoort. Jaap Barendrecht kreeg in die lange tijd aardig kijk op de zaak. Over de wedstrijd tegen Real vertelde hij wijs: „Het publiek is heel anders dan bij vorige cupwedstrij den. Dat heb ik nou al geconstateerd. Let maar eens op, ze zijn nerveuzer, gejaagder. Die naam Real Madrid zegt toch wel iets. Toen Benfica kwam wa ren de supporters veel rustiger. Gek is dat hè?" Barendrecht had het vlug gezien ,want op het moment van zijn uitspraak vulde slechts een handjevol mensen de imposante kuip. Buiten denderde de regen met razend geweld naar beneden. En het loodgrijs gordijn dat boven Rotterdam-Zuid was op getrokken, hield de fans voorlopig thuis. Inderhaast opgetrommelde lap pen zeil, keurig boven de ingangen ge timmerd, beschermden de controleurs. Zolang tot de hoeveelheid water te machtig werd en de grote nood over kapping met een plens naar beneden kwam. Met mistroostige gezichten staarden zo'n 90 „Tukkers", supporters van Henny Weering, zoals op grote plakkaten te lezen stond, aangevoerd in twee bussen, naar buiten. Hun neu zen waren plat van tegen het raampje drukken en van verveling schreven zij, die de reis van zover maakten, hun naam op de beslagen ramen. Hollend, glibberend, glijdend over de plassen zocht het legioen de warmte van de koffiekamers. „Ze doen maar", vond Adri van den Tol, de stapel kusens die hij aan de man probeerde te brengen, slordig op de grond slingerend. ,Ze doen maar voor mij valt er toch minder te ver dienen dan anders. Ja natuurlijk, vas te Feijenoordklanten kennen het kus- sentjessyteem, maar al die vreemde lingen hier. Ik blijf leurenBui ten klaarde de toestand wat op. Da dunne sliert naar het stadion sjou wende supporters groeide tot een machtig lint Het Feijenoordlegioeu. Met toeters, ratels, met hand-in-hand enfin met alle attributen nodig vor 'n cupwedstrijd in het stadion. Gratis door een benzinemaatschappij ver strekte rood-witte rozetten adviseer den een tijger in de kuip te stoppen en ruige handdoeken schreeuwden in vurige letters de naam van Feijen oord. De handel in speldjes en andere tekenen van aanhankelijkheid tierde welig. Juichend nam de schare bezit van het voetbalhuis, een hele avond vol voer voor psychologen. Kreten van verrassing welden op toen rond half acht de vier machtige lichtmas ten aanschoten en io het helle licht van de lampen een fleurig uitgedost Ahoy-drumband (zonder ene Aad die verplicht was als een van de grote tromvoerders mee te stappen maar buiten de prijzen viel omdat hij te laat op het appèl verscheen) haar op wachting maakte. Reinier Kreijermaat, in een veldbed op vijf banken vlak bij het veld ge plaatst, bekeek de drukte met blije ogen de dokters van 't St. Clarazie- kenhuis ,die hem de afgelopen weken nog tweemaal opereerden hadden hem een dag eerder ontslagen dan de bedoeling was. Met twee broeders als trouwe lijfwachten werd „Beertje" in een ziekenwagen naar het stadion vervoerd. „Straks mag ik lekker re gelrecht naar huis", jubelde Feijen- oord's pechtvogel die binnen afzien bare tijd het gips van zijn been ge haald hoopt te zien. Na de wedstrijd van Feijenoord tegen Vasas in Ant werpen was dit de tweede maal dat hij een match van zijn club in de Europacup competitie zo zag. Hij ge noot, zoals Prins Bernihard, prinses Beatrix en de heer Claus von Ams- berg, van de sfeer, de sensatie en de sport. PETER HEERKENS (Advertentie) REAL MADRID KNOCK OUT (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Rotterdam juichte. Alle cafés waren gister avond overvol. In Zuid schonken de kasteleins rondje na rondje uit in de kleine glaasjes op hun tapkast, ledereen gaf aan ieder een, want stuk voor stuk waren het Feijenoord-supporters. Wat niemand had kunnen dromen na het afschuwelijk slechte begin van de Rotterdamse sterrenploeg is toch gebeurd. Feijenoord heeft Real overwonnen. Met 2—1Op welke wijze, zeiden de Rotterdammers gisteravond, deed er minder toe. De eerste minuten van een wedstrijd zijn de ergste. De plankenkoorts heeft de spelers nog niet geheel en al verlaten en het voetbal ontaardt dan ook meestal in wat wanordelijk heen en weer getrap. Feijenoord was in de „kuip" zoals het een thuisspelende club betaamt bet eerst over die zenuwen heen. Dat bleek uit rushes van Hennie Weering en voora! uit het spel van de hard werkende Piet Kruiver. Real bracht het niet verder dan een huizenhoog schot over het doel van Eddy Pieters Graafland door aanvoer der Gento. Een solo van Coen Moulijn het idool van het Rotterdamse publiek veroorzaakten do eerste spanning in de kuip. Hij passeerde een, twee, drie tegen standers en gaf af aan Hans Venneker, het nog jonge kanon van de Rotterdam mers Hans schoot naast Even later bracht die zelfde Venneker geheel het stadion op de been. Een schot van zijn rechter voet zoefde langs de verkeerde kant van de paal. De negende minuut kwam wéér Hans Venneker al leen voor doelman Betancourt. Hij pas seerde de doelman van de Spanjaarden, ma-ar hij dwaalde te ver naar de corner- lijn af. Feijenoord bleef in de aanval. De Rotterdammers lieten zich niet ontmoe digen door de ongelukkige schoten van hun middenvoor. Bouwmeester probeerde het met een afstandskogel. Keeper Betan court stopte ecliter ook deze bal op vak kundige wijze. Real Madrid keek de kat uit de boom. Langzaam maar zeker kwamen de Span jaarden los. Niet snel maar met uitste kend positiespel testten Puskas en zijn mannen de Rotterdamse achterhoede op zwakke plekken. Voorlopig vond Real die niet. Feije- noords verdediging sloot prachtig. Pie ters Graafland kreeg bijzonder weinig te doen. Veldhoen had geen last van de rechtsbuiten Aguerra en zelfs Piet Ro- meyn klaarde het met de „wat" beken dere Gento. Paniek ontstond toen tijdens een botsing de rots in de branding Hans Kraay bleef liggen. Door Gerard Meyei Feijenoords verzorger werd hij van het veld geleid. Feijenoord speelde verdei met tien man. Alsof de Rotterdammers de angst in de gelederen van hun ster ren voelden weerklonk het „band in hand kameraden" in het stadion. De duizendei probeerde op deze wijze hun favorieten een hart onder de riem te steken. Real trachtte door te stoten. Een schot van Puskas moest Pieters Graafland al val lend stoppen en even later kroop Feije noord door het oog van de naald. Een misverstand tussen Haak en de nationale doelman Graafland was er de oorzaak van. Htet schot van Grosso tolde naast kramd hoofd kwam de spil van de Rotterdammers het veld weer op. De schoen van de linksback Pachin vertelde Hans ons later had zijn gehele linker wang opengehaald. Rotterdam vatte weer moed. Met nieu we energie viel Feijenoord aan. Alles was nog lang niet verloren. „Een nul achter stand", zei manger Guus Brox, tijdens de rust, nadat hij uit de kleedkamer kwam, „is niets". „We kunnen nog winnen." De vaart was uit de ploeg van de Rot- terdamers. Plans Kraay speelde niet meer op zijn oude vertrouwde plaats maar als rechtsbuiten. Trainer Willy Kment durf de het niet meer aan hem als spil het veld in de sturen. De aanvallen van Feijenoord vloeiden niet. Uitvallen kwa men sporadisch voor en als de bal door een Feijenoorder naar voren werd ge bracht stond hij alleen in zijn mooie ge streepte hemd. Neem Moulijn hij pro beerde van alles om zijn zelfvertrouwen te herkrijgen. Met de bal aan de voet dribbelde hij keer op keer in de richting van rechtsback Miera. Slechts zelden slaagde hij erin langs de forse Spanjaard te komen. Feijenoord speelde te kort. Met korte passes dachten Rotterdams wonder - voetballers langs de geroutineerde Span jaarden te komen. Het lukte hen niet. Op het middenveld ging het best. Piet Fransen werkte als de beste en als het moest voor twee. De Groninger was zelfs heel dichtbij een doelpunt toen Weering hem de bal goed aangaf. De bal verdween in het zünet. Een aanval over links bracht het eer ste doelpunt van de Spanjaarden. De ge decimeerde achterhoede van Feijenoora kon het gevaar niet keren. Zonder Hans Kraay sloot de verdediging niet meer. Puskas de Spaanse Hongaar deponeerde viJi?1 in de rechterbenedenhoek. Cor Veldhoen kon er niet meer bij. Jammer maar niets aan te doen! Het zo machtige Feijenoord legioen zweeg. Men was aangeslagen. Op zoveel pech had men niet gerekend. De aanwe zige Spaanse arbeiders, door manager Guus Brox over diverse vakken in het stadion verdeeld om het Spaanse geluid tot een minimum te beperken kon men zelfs horen schreeuwen. Vele blikken rustten op de ingang, die leidt naar de kleedkamers, maar Kraay bleef weg. Pas na de rust kwam er een einde aan öe ^zekerheid in het stadion. Met 'n ge- Rotterdam om zes uur ar ceerden prins Bernhard, prinses Beatrix en de heer Claus von Ams- ber9 bij het Feijenoord-stadion, om er aan te zitten aan een diner dat aangeboden werd door het bestuur van de Rotterdamse club van Feijenoord. Het menu bestond uit zalmtoost, ossehaasdiverse groen ten, aardappelen, kaas en koffie. Tijdens de bijeenkomst mochten de koninklijke gasten enkele cadeaus van de Rotterdamse voetbalclub ontvangen. Met nog een kwartier te spelen verlo ren vele supporters de moed. Zij ver moedden niet wat voor een grote ver rassing hen stond te wachten. Hans Ven neker de man, die twee kansen verknoeid had in de eerste helft kopte een voorzet van Kraay bekwaam in: 1-1. Het gejuich uit de kuip was mijlen ver te horen. Opeens klonk weer het „hand in hand" en plotseling was de cupsfeer |er. De Spanjaarden voelden de druk. Ze gingen harder voetballen. Hans Venne ker kreeg een hoofd van een tegenstan der tegen zijn hoofd en moest bet veld ruimen. Even later nam Piet Kruiver .evanche. Hij liep doelman Betancourt vakkundig het doel in. Kraay maakte er gebruik van en het was 2-1. Wat een weelde wat een geluk. Met tien man slaagde Feijoord erin voor te komen op Real Madrid. Geen protesten van de Spaanse sterren bij de scheidsrechter hielpen. Maar nog was de kermis niet ten einde. De kwade Spanjaarden schopten naar alles wat liep. Coen Moulijn werd er het slachtoffer van. Hij werd onderuitgehaald. Coen nam het niet! Zijn frele figuurtje zagen de 65000 man oprijzen en naar zijn tegenstander draven. Coen de lieveling van de Rot- terdamers schopte. En hij niet alleen. Iedereen.ontstak in woede. Want nie mand, niemand mag aan Coen komen. Rotterdamers sprongen over twee meter hoge hekken. Spelers sloegen elkaar. Toeschouwers hakten op Spanjaarden in als in de tijd van Willem de Zwijger en toenfloot de scheidserechter voor het einde. DEN HAAG (ANP) Geen meldingen van deelnemers aan de sporttoto met 13 goede uitslagen, zodat het prijzenbe- drag voor de eerste prijs groot f 193.118.75 voor tweederde naar de tweede en voor een-derde naar de derde prijs wordt overgeheveld, hetgeen een buitenkansje is voor diegenen die wel twaalf of de eerste acht uitslagen goed voorspelden. De tweede prijs van f 234.083.33 wordt nu verdeeld tussen vijf totoïsten en deze ontvangen bruto f 46.816.60 per deelne mer. De derde prijs f 117.041,67 zal worden verdeeld tussen 71 deelnemers die ieder f 1650,- ontvangen. De sporttoto van een week geleden had een inleg van f 1.064.016,- waarvoor 732.448 Nederlanders hun kruisjes op het formulier invulden. Een aanval van Feijenoord on der leiding van Hans Venneker. DEN HAAG (A.N.P.) Aangezien de belangstelling voor de 40e internationale motorzesdaagse, die van maandag 20 tot en met zaterdag 25 september op het eiland Man wordt gehouden, by zonder groot is, hebben de Eneglse organisators besloten 58 inschrijvingen te weigeren. Voor het eerst sinds jaren werd vastge houden aan de bepaling, dat maximaal 300 rijders in de zesdaagse mogen starten. Voor Nederland houdt dit in dat niet 22 rijders aan de wedstrijden op het eilind in de Ierse Zee zullen deelnemen, doch maar 18. De centrale sportcommissie van de KNVM heeft besloten de inschrijving van Willy van Ommeren (Amby), Frans Vos (Dordrecht) en Kreijne (Hoogland) terug te nemen. Voorts kan de Amsterdammer Rob Selling niet starten, omdat hij nog niet hersteld is van een motorongeluk. Zijn plaats in het clubteam Holland-West neemt de Haarlemmer Han Bonke in. De Nederlandse afvaardiging is nu als volgt samengesteld: Vaasteam A: Frits Selling (Amsterdam met Greeves, Hein van Olst (Heino) met Greeves, Jan van Dobben (Alblasserdam) met MZ en Ilenk Wendelgelst (Am sterdam) met MZ. Vaasteam B: Ilenri Zydemans (Den Haag) met DKW. Jan van de Hoek (Am sterdam) met Greeves, Simon Schram (Wolvega) met CZ en Cees van Rijssel jr. (Den Haag) met DKW. Clubteam Holland-West: Rudi Boom (Amsterdam) met Zundapp, Han Bonke Haarlem) met CZ en Stef van der Sluis (Arnhem) met Rond Sachs. Individuele ryders: Ton van Heugten (Amersfoort) met CZ, Martin van Heug- ten (Amersfoort) met CZ, Jan Schenk (Westzaan) met DKW, Arie van der Top (Bennekom) met Rond Sachs, Lammers (Schijndel) met Bultaco, Jaap Sikkema (Den Haag) met Rond Sachs en Elbert (Hengelo) met DKW. (Van onze sportredacteur) BREDA Kees Pellenaars heeft be sloten niet in te gaan op het aanbod van het Duitse t.v.-blad „Hör zu", dat hem als ploegleider van een te vormen prof-equipe wilde. „Mijn zoons stude ren nog en daarom is het bezwaarlijk in Duitsland te gaan wonen. Bovendien heb ik het bij „Televizier" naar mijn zin", verklaarde Pellenaars zijn beslis sing. Wij hebben gehoord, dat alle vrouwen voor hem val len - voor de harde man in het zachte pak. Nu zult u de harde man zelf mee moeten brengen, maar aan een zacht pak kunnen wij u helpen. Flannels en ge- fouleerde kamgarens ko men erg in de mode en wij hebben ze in talloze varië teiten: effen, gestreept of geruit In zachte en harde prijzen. 199.50 289.50 REGEREN (In herenmode) IS VOORUITZIEN Res. Ie klas. RCS II Goes III. Zee land Sport III Biervliet II, Vogelwaar de II Terneuzen III, Zeelandia - Mid delburg V, Oostburg II - Viissingen IV. 2e klas A. Schoondijke II - Koewacht II, HW '24 III - Steen II. Axel III- Sluiskil I, IJzendijke II - Ria W I, oofdplaat I Graauw I. 2e klas B. Kwadendamme i - Hansw. Boys II, Lewed. Boys II - Patrijzen II, Walcheren II - Viissingen V, Kruinin- gen II Luetor II. 2e klas C. Zierikzee III - Burgh II, Renesse II - Dreischor II Zonnemaire I - SVOWK I. 3e klas A. Hulsterloo I - Steen III. Hoofdplaat II Graauw II. Clinge III- Corn. Boys III, Sluiskil I Ria W II, Hontenisse II - Terneuzen V 3e klas B. RCS II - Goes IV, Krui- ningen III - Luctor III, Robur II Robur II, Volharding '32 - Kwadendamme II. Zeeland Sport V - 's-Heer Arends- kerke I. 3e klas C. Domburg II - Noorman nen II, Philippine II - Groede II, Jong Ambon II - Walcheren II, Retranche- ment I - Schoondijke III, Zeelandia I- Breskens II DEN HAAG (ANP) Ondanks het gewapende conflict waarin India en Pa kistan met elkaar verwikkeld zyn, blijkt India niet van plan het internationale hockeycontact te verbrekei. De Koninklijke Nederlandse Hockey- bond heeft uit India bericht ontvangen, dat het voorgenomen bezoek van de ho ckeyploeg aan Nederland doorgaat. De wedstrijd Nederland - India zal zaterdag 9 oktober in Amstelveen worden ge speeld. LONDEN (UPI) De Mexi caanse bokser Jesus Saucedo is vandaag in bewusteloze toestand naar het Londense St.-George's ziekenhuis overgebracht na in een gevecht met de Schot John O'Brien in de vierde ronde door een linkse hoek geveld te zijn. De Mexicaan bleef na de klap een minuut lang bewusteloos in de touwen hangen en werd weer bij gebracht door de ringarts dr. Phil lip Saville. Vier minuten later werd Sau cedo per ziekenauto naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij volgens de arts in bewusteloze toestand aankwam. Voor het vervoer van de bokser verklaarde dr. Saville in de kleed kamer dat hij zich bezorgd maakte over de toestand van de Mexicaan. „Bij een bewusteloze bokser maakt men zich altijd bezorgd over een innerlijke bloeding", zo verklaarde hij. (Advertentie) TORENSTRAAT 14 BREDA (Van een onzer verslaggevers) SAN SEBASTIAN De Neder- lander Tiemen Groen komt uit in de finale achtervolging amateurs. Daarin krijgt hij het op te nemen tegen de Rus Stanislav Moskvin, die uiteraard alles in het werk zal stellen om de titelhouder Groen te onttronen. In de kwart finales was, gelijk gemeld, de Columbiaan Martin Rodriguez met een tijd van beneden de vijf minuten verras send goed voor de dag gekomen. Die zelfde Rodriguez werd door Groen uitge schakeld voor de finale: 5,02.35 voor Groen, 5.03.78 voor Columbiaan. De Rus Moskvin schakelde de Deen Preben Isaksson uit: 5.05.11 tegen 5,05.88. De coach, die bij deze wielerwereld- kampioenschappen te San Sebastian de Columbiaanse achtervolger Martin Ro driguez begeleidt, was hevig veront waardigd. ,,Het is belachelijk" aldus vertaald in parlementaire bewoordingen „dat de twee beste renners die in de achtervolging uitkomen, het in de halve finale tegen elkaar moeten opnemen". Radio-reporter Diek van Rijn bena drukte in zijn reportage, dat „neus druppels" wel eens een rol in dit nummer zouden kunnen hebben ge speeld. Hij suggereerde tevens, dat ons aller Tiemen die neusdruppels niet nodig zou hebben gehad in de kwart-finales dit in tegenstelling tot de Columbiaan. Vanwaar deze wie- Ier-wijsheid? Wel, de woede-uitbarsting van Tie men Groen kwam precies op tijd. Hal verwege de halve finale tegen de Colum biaan lag Groen nog zeven meter achter. Daarna., reed de Olympische winnaar alsof hij door de duivel bezeten was. Zijn eigen commentaar: „Het was een zware rit, maar geen moment heb ik de zaak uit het oog verloren. Ik heb Rodriquez geen ogenblik te ver voor la ten komen en toen ik de tegenaanval inzette, kon ik de opgelopen achterstand in één ronde inlopen", zei Groen, nadat hij opnieuw een stap dichter had gezet naar de prolongatie van zijn wereld titel. Teleursteld maar sportief zei de Zuid- Amerikaan: ,,Het is te zwaar voor mij om van hem (Groen) los te komen. Ik heb mijn best gedaan, maar ik was gewoon niet goed genoeg". Zijn coach achtte het onjuist, dat de renners met tot dan toe de snelste tijden in de halve finale tegen elkaar moesten uitkomen. In dit verband refereerde hij ook aan de tijden in de andere halve finale tussen de Deen Preben Isaksson en de Rus Moskvin, die tenslotte zegevierde in een tijd van 5.05.11. Isaksson. die door de deskundigen al een finale-plaats was toebedeeld, moest met 5.05.88 het onder spit delven. Zoals hij dat altijd doet, probeerde de Deen in de tweede fase van de rit de strijd in zijn voordeel te beslissen. Zijn achterstand, halverwege uitgegroeid tot 50 meter, bleek echter te groot, ofschoon hij heel dicht bij Moskvin kwam. Isaksson kon zich niet verontschuldi gen: ,,Ik was er zeker van dat ik hem zou kunnen passeren, zelfs toen hij hal verwege al begon te sprinten, maar ik denk dat ik mij op een verschrikkeliike manier heb misrekend". Aldus komt Groen, die door de meeste msiders al wordt gezien als de nieuwe wereldkampioen, in de finale uit tegen Moskvin. De grote verrassing van de derde dag van de wereldkampioenschappen op de baan viel bij de amateur sprint, waarin niet de finalisten van het vorige jaar, de Fransen Trentin en Moreionde eindstrijd haalden, doch de Italiaanse kampioen Turrini en de Rus Padkadze. Dat de Italiaan in drie ritten van Tren tin won, was nog niet zo'n grote verras sing, want de Fransman wisselt goede momenten vaak met slechte af. En woens dag had Trentin kennelijk zijn dag niet. Bepaald een sensatie was de wijze waar op de Rus, die overigen al vele jaren aan de werledkampioenchappen deel neemt, doch nooit verder is gekomen dan de laatste acht, Moreion uitschakelde. De eerste rit werd door de Fransman op de streep gewonnen. In de tweede rit zorgd Padkadz, uil tweede positie ko mend, voor zo'n sterke eindspurt, dat Mo reion op slag kansloos werd. In de ..belle" moesten beide rivalen tweemaal van start. De eerste keer werd de strijd afgebeld omdat de Rus na an derhalve ronde bij een ,,sur place" ten val kwam. Toen voor de tweede maal was gestart, nam Paddadze resoluut de kop, hield Moreion bij het ingaan van de laatste ronde hoog en won met grote overmacht. Voor het eerst sinds de her-invoering van het wereldkampioenschap der ama teur-stayers in 1959 (Amsterdam) zal Nederland niet in de finale van dit num mer vertegenwoordigd zijn. De Neder landse kampioen Eddy Kroon èn de Lim burger Theo Nikkessen slaagden er na melijk geen van beiden in zich via de herkansingen te plaatsen. Kroon speelde in zijn serie een ondergeschikte rol. Na 45 km stapte de Nederlandse titelhouder teleurgesteld af. Voor Theo Nikkessen zag de directe toekomst er lange tyd veel gunstiger nit. Na 12 km nam de Limburger, die weer door Stakenburg werd geleid, de eer ste plaats over van de Westduitser Weil en hij scheen een onbedreigde zege tege moet te gaan. Het was echter niet dui delijk, waarom Stakenburg zftn pupil steeds tot de aanval aanzette. Dat kost te enorm veel krachten. De Zwitser Her- ger profiteerde daarvan. Herger, die de eerste 40 km opvallend weinig had gedaan en zijn krachten dui delijk had gespaard voor een slotoffen- sief, kon daardoor met de nodige reser ves aan de jacht op Nikkessen begin nen. De Nederlander bood lang tegen stand, maar na 45 km moest hij zijn lei dende positie toch afstaan.

de Stem | 1965 | | pagina 15