GODEFROOT WINT BRASSCHAAT De fans kwamen toch nog FEITENOORDS BELANGRIJKE LEGIOEN FACTOR Feijenoord in sterkste formatie tegen Real Tiemen komt voor een lastige opgave Vroege ontsnapping iiep op niets uit HUGHES' STRAFLIJST WEEGT ZWAAR Vanavond is het zo ver.... Feijenoord-Real Madrid Grisjin wil naar Zweden Smislov klopt Dormer Ka Vertrouwen Barbaarse taferelen Opbouwperiode Niet kansloos Uitslag Jaap Oudkerk: goede indruk Jansens val De triomf van een debutant Schaken in Havana UITSLAGEN VELDHANDBAL 10 •ie, maar sportieve lun graad niet aan dan zuinigheid met En ook: zo weinig ren nog een prima :owel als de pittige <ening gaan maken welstanc 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 Tel. 01178-412 (GE „NOORD" Tel. 01100-7991-7792 41 'S 9 i-'ük-t, tl.*. herhaald werd. De twee &>"- sers waren e.' niet in Se31a,°?rii re ontsnappen. Vastgebon<jc op hun paarden. reden ZU u sen de Shoshoncn in.Winntf verliet Old Shatterhand e» kwam even later met zijn pa terug. (Van onze sportredacteur) BRASSCHAAT Tegen drie uur dinsdagmiddag voltrok zich een hele opklaring in het lawaaie rige Brasschaat. dat voor één dag weer hét Belgische wielerdorp was, omdat de „Acht" draaide. De hele morgen en het begin van de middag had er een sombere stem ming gehangen in het andere jaren zo vrolijke plaatsje. Donkere wol ken boven het hobbelige parcours joegen de coureurs stuipen op het lijf want een regenbui op de kas seien is het laatste wat ze willen. Met bezorgde gezichten, gefronste wenkbrauwen, drentelden kaste leins door hun staminee, anders tjokvol, nu matig bezet. De ..uit baters" telden mistroostig lege tafeltjes en hun verlies van de ochtenduren. Het volk, de grote massa, bleef weg. Lag de oorzaak in het falen van de Bel gische ploeg bij de wereldkampioenschap pen? Trad het weer als spelbreker op? Constateerde men niet genoeg klinkende namen „Maak je geen zorgen", filosofeer de een wijs man langs de kant. ,,Ze ko men. Anders om Rik van Looy toe te juichen, nu voor een fluitconcert". De brave borst kreeg gelijk. Tegen drieën stroomden ineens alle toevoer wegen vol. Afgeladen vol. Korte tijd la ter ook bekwam Rik van Looy zijn ont vangst in Brasschaat. Joelend, gillend, krijsend over het bereikte resultaat in Spanje uitte de menigte haar misnoegen. De verwijten snerpten zo hard door de langzaam bijtrekkende lucht dat het wachtende wielervolk aan het gemeente huis hoofdschuddend de andere kant opkeek toen de man die nog steeds kei zer heet, plaatsnam in de colonne O ia applaus was er ook. Van een zeer be jaarde Belgische dame bijvoorbeeld Ze kon Rik van veertig centimeter afstand bekijken en deed dat. Ze kon zijn naam noemen en er „ge bent den beste" aa.n toevoegen, zodat Van Looy het hoorde;. Een dankbaar knikje van de spichtige kop boven het Solo-shirt uit was de ge weldige beloning. Brasschaats circus draaide weer op volle toeren. Een voor een draafden de artiesten naar voren Van het gemeentehuis tot de finish, vijf honderd meter parade. Dankbaar voor deze vriendelijke geste van het het sport- komiteit leefde het publiek zich uit. Be wonderend applaus golfde naar Tommy Simpson, die na de ontvangst ten stad- huize op een praalwagen van zo'n twintig meter lang werd geplant. Het smalle gezicht met de veel te grote neus greinsde tegen 't gapende legioen. Er donderde een onvergetelijke ovatie over het circuit voor Rik van Steen bergen, die zijn laatste wedstrijd in Brasschaat fietste. Een vertrouwde fi guur op deze wedstrijd, een groot Bel gisch coureur, nam afscheid van dit pu bliek dat hem bijna verlegen maakte door het handgeklap. De show ging on. Opnieuw trad Rik van Looy naar voren. Weer een met gemengde gevoelens ge laden begroeting. Aan de meet groeide de sliert cracks met de seconde. Gianni Motta, Jacques Anquetil, Jan Janssen, Jo de Roo. Ward Seis, Michel Dancelli, Guido Reybroeck, Walter Godefroot. Net zo lang tot ze alle negenenveertig bij elkaar waren. Achtennegentig dure benen trappelden op de bonkige kasseien die uitdagend lagen te wachten. Cees Lute maakte een praatje met Ger- ben Karstens (misschien wel over het gemak van een sportwagen), Jan Janssen ontmoette Jacques Anquetil („ik heb vandaag de forme niet", vertelde de vijf voudige Tourwinnaar) en Leo van Don- - PBB J gen hield een onderonsje met Maliepaard zal in haar sterkst mogelyke formatie «,'ll tJ„1 -*/*I „J .1 tnt TV_ T, (Vaji onze sportredactie) DEN HAAG Onvoldoende kennis van zyn taak als oefenmeester, onvoldoen de ervaring en onvoldoende mentaliteit, op deze drie ieder voor zich even zwaar wegende gronden hebben wij Barry Hu ghes als trainer moeten afwijzen, zo be toogde vanmorgen mr. H. C. ter Kuile in het korte geding voor de Haagse rechtbank tussen de KNVB en de oefen meester van de prof-cluD Alkmaar Barry Hughes. Vooral het argument van de straflijst echter bleek zwaar te we gen. De poging van de fungerend pre sident mr. G. Philipse om de KNVB tot een tussensta«ndpur»t te bewegen, laaide In het byzyn van onder andere de heer Lo Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB en enkele bestuursleden van Alkmaar '54 hield mr. Asscher een uit voerig pleidooi, waarin hij uiteindelijk het KNVB-besluit ongegrond, willekeurig en discriminerend noemde. Ofschoon zijnerzijds geen formele be zwaren tegen het besluit van de KNVB werden aangevoerd. Wel ging mr. As scher uitvoerig in op de gevoerde cor respondentie tussen de KNVB en de profclub Alkmaar, alsmede op de per soon van Barry Hughes en üe waarde van de door hem behaalde diploma's. Mr. Terkuyie betoogde daarentegen dat Hughes in Engeland zeker geen vol doende bevoegdheid bij 'n full-prof. clob zou krijgen, daar hij slechts enkele on derdelen van de hiervoor vereiste diplo ma's zou hebben behaald. Mr. Terkuyie overhandigde de president de straflijst, die als laatste euvele daad het natrap pen in de wedstrijd tegen Velox op de dag van de zitting precies een jaar m een dag geleden vermeldde. De president mr- Philipse nam ver volgens een verzoek van de heer Asscher over om Hughes een licentie voor de tijd van een jaar te verlenen- De KNVB bleek echter in dit opzicht niet te ver murwen. Indien bij de uitspraak, die over een week volgt, zal blijken, dat Hughes geen licentie kan verkrijgen dan zal zeer waarschijnlijk de heer G. van Wye als trainer bij Alkmaar worden aangesteld. De heer van Wye thans woonachtig in Utrecht, waar hij een sportzaak drijft, trainde Alkmaar in de jaren 54 tot 58. De winnaar van Brasschaat: Walter Godefroot. pen brachten hem in gewonnen positie en daar kon de rest het mee doen. Rik van Looy kwam als zesde binnen en de Belgische fans legden wederom aan. Hun mening daverde nog na toen de plaatselijke reinigingsdienst het cement uit de dichtgesmeerde tramrails haalde en het internationale verkeer dat een hele dag omgeleid was omdat er in Bras schaat gekoerst werd, de normale route volgde. De cafés maakten een volle in druk, doch konden niet de mening weg nemen dat Brasschaat wat dat betreft dit jaar beneden de verwachtingen bleef. Maar per slot van rekening heeft het weinig met de koers te maken. Of wel PETER HEERKENS 1 W. Godefroot, 150 km in 3.37, 2 P. Lykke 3 F. Deferm, 4 J. Janssen, 5 J. Verachtert. 6 R. van Looy, 7 E. Seis. 8 J. Spruyt, 9 F. Aerenhouts, 10 J. Booons, 11 V. van Schil, 12 J. Huysmans, 13 L. van Dongen. 14 G. Reybroek, 15 M. van Ginneken. 16 N. van de Kerckhove. 17 T. Simpson. 18 R. Cooreman, 19 F. Hermans, 20 ex aequo o.a. G. Karstens, R. Wouters. C Haast, J. de Roo, 39 P. Post, 40 B. Malie paard, 42 C. Lute, 43 J. Anquetil. Bas vandaag had weet ik niet, maar hij was zo nerveus als- een adspi- rant Explosie i.Siep3aJd? gespannen toestand ont laadde zich in een verschrikkelijke ex- P. A1® toen de koers amper warm was Driftig malend suisde hij over de uit gestippelde route. Aan zijn wiel snakten Gees Lute, Frans Aerenhouts, Roeer Cooreman, Louis Proost en Franske Brands naar adem. Het clubje kreeg er zo'n vaart in dat de ruimte achter hen steeds groter werd. Juichend over het onverwachte succes de truc in San Sebastian als voorbeeld', zwoegde het zestal verder. Louis Proost vermaakte zich met premie-sprints (hij won ze bijna allemaal en mocht na afloop tienduizend frank in zijn zak steken) en Frans Aerenhouts vervloekte het steen tje dat hem een lekke band bezorgde en uit de hoofdmacht wierp. Juist toen het publiek zich bezorgd oegon al te vragen of men een reprise van het wereldkampioenschap (de ve detten zaten immers nog allemaal achter in I te zien zou krijgen, redden Palle uykke en Gust Verhagen de bijna ha cneiijke situatie. Ze dichtten het gat "bin nen anderhalve ronde maar daar was aan ook alles mee gezegd en gedaan. De grote groep liet zich langzaam, maar ze ker en tot groot genoegen van de kijkers op twee minuten vijftien fietsen. voor de zoveelste keer vandaag loeide net vingergefluit en dat maakte toch wel even indruk. Rik van Looy. adjudant ward Seis. wereldkampioen Tom Simp son, Jo de Roo en Jan Janssen om maai wat namen te noemen, nestelden zich aan net hoofd van het peloton, gaven de juiste toon aan, kregen bijval en na vijf. enzestig kilometer voorop gekoerst te nebben, ging de kopgroep terug naar de massa. veertig nog resterende kilometers werden benut voor gestoei zonder succes uust Verhagen probeerde even met Vic van Schil weg te komen. Ward Seis. Jan Janssen en Tom Simpson trokken ei fel w;ilfd.och7 ï.et beoogde doel werd niet beieikt. Zelfs een laatste poging van irhfff11* (0Iit?naPt ,r»et Lykke en Van finUh nra* 0p één kilometer van de li"Jl J®1 moment betekende voor Wal- J enkele maanden geleden p of geworden en opgestaan uit het on bekende door enk*»* u t"zlJn nationaal kampioen aP> het juiste. Enkele krachtige trap- ZEIST, 7 september Feijenoord Real Madrid tegemoet treden. De Rot terdammers hielden vanmiddag op het prachtige veldencomplex van het KNVB sportcentrum in Zeist de laatste trai ning waarbij trainer Willi Kment tot zijn genoegen kon constateren dat Henny Weering zaterdag tegen Go Ahead geblesseerd geraakt weer fit mee draait. Aanvankelijk deed zijn verwon ding vermoeden dat voor hem geen rol weggelegd zou zijn in het Europa Cup spektakel dat morgenavond in de Feije- noord-kjjip wordt opgevoerd, maar dat viel gelukkig mee. Ook Moulijn was van de partij. „Ik ben nog niet helemaal de oude, maar het zal morgen wel gaan", vertelde hij. De Feijenoord linksbuiten spaarde zich nog wat tijdens het trainingspartijtje dat Kment aan de spelers toestond. Pieters Graafland was vol goede moed. ,,We hebben kans tegen deze tegenstanders. Per slot van rekening zijn het ook maar gewone jongens en geen supermensen waartegen we in het veld komen." De Rotterdamse doelma was de mening toegedaan dat wanneer Gento en Puskas litgeschakeld kunnen worden niet zo /eel van de Real Madrid - aanval te ■luchten zal zijn. Bij alle spelers heerste vertrouwen aanzien van de grote strijd. Geen onge motiveerd optimisme, integendeel. De Rotterdammers beseffen maar al te goed dat zij tegen een club van top klasse komen te staan. Maar de glans van onoverwinnelijkheid die Real Ma drid enkele jaren geleden nog omgaf, is verdwenen. ..Ik heb vertrouwen in onze ploeg, we zullen tot de laatste mi nuut strijden voor een eervol resultaat al wordt dat een kleine nederlaag", zei Hans Kraay verbeten. ..Maar we geven het niet cadeau." Van de gelegenheid die bet Feijenoord bestuur had geboden om even met de spelers te praten en tijdens dc training een plaatje te maken werd door de lan delijke pers slechts bescheiden gebruik gemaakt. Dit overigens tot geruststel ling van een zwijgzame Willi Kment die tijdens deze laatste voorbereiding de spelers zo veel mogelijk tot rust wil laten komen. Of, zoal* Piete-s Graafland het zei: „Ik ben de laatste weken zo overstelpt met aanvragen voor toegangs kaarten en vragen over de uitslag, dat ik wel aan een beetje rust toe was. We kunnen nu naar de wedstrijd toegroei» (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Vijfenzestig duizend mensen in het Feijenoord Stadion en nog eens ettelijke honderdduizenden er buiten zullen van avond met ongeduld uitzien naar het ogenblik dat de scheidsrechter voor de eerste maal zal fluiten in de wedstrijd Feijenoord-Real Madrid. Ongetwijfeld zal het overgrote deel van al die mensen met een angstige spanning die eerste minuten in het duel om de Europa-cup beleven. Lanzamerhand zal die druk wijken voor een alles overheersende roes. kansen. Zij bezitten een sterke achter hoede met de internationals Cor Veld hoen en Eddy Pieters Graaf'and. En de sterke spil Hans Kraay. Vooral die ach terhoede zal het zwaar te verduren krijgen. Het is bekend dat die verdedi ging van Feijenoord bijzonder lang zaam start. Dus vooral in die eerste tien minuten zullen de aciterspelers bij zonder attent moeten zijn. Een roes, waarin vooral de Rotterdam se supporters van het Nederlandse ster renteam (maar zij niet alleen) het op gedrongen clublied van Feijenoord zin gen, dat jaren geleden geïntroduceerd werd door Japie (u- weet wel... de por ta'). Het „Hand in hand, kameraden" zal die honderdduizenden als een volks lied in de oren klinken. Het zal hen doen huiveren en tegelijkertijd ontroe ren. Het zal hen smeden tot één mach tig front: het zo gevreesde Feijenoord- legioen....! De duizenden Spaanse arbeiders zul len met verbazing de woeste, bijna bar baarse taferelen, die de anders zo nuch tere Hollanders zullen scheppen, gade slaan. Feijenoord zal de steun van het huis- front niet kunnen ontberen. Nog altijd is d.e.. Koninklijke"' uit Madrid een moeilijk te onderschatten tegenstander. In de gelederen van Real pronken im mers de namen van een Poskas en een Gento, die weliswaar aan glans ver loren hebben, maar die nog jaren lou ter en alleen op hun klasse kunnen blij ven voetballen. Niet voor niets heeft Feijenoord, toen het hoorde van een met verlengen van 't contract van Pus kas dpor Real, pogingen in het werk gesteld de ex-Hongaar en worstfabri kant uit Madrid, aan zich te binden Het is niet gelukt, want Real Ma- drid en trainer Munoz hebben zich ge haast de man met de „leeuwenpoot", zoals Puskas door zijn fans wordt ge noemd omdat hij zo ontzettend hard kan schietun, opnieuw een contract voor een jaar voor te leggen. ETi °?k Gento's ster is nog lang niet verbleekt. Zijn rennen mogen niet zo flitsend meer zijn, toch zijn die sprints snel genoeg om de meeste backs te la ten „stil"-staan. Trainer Willy Kment van Feijenoord mag dan in jubelen zijn uitgebarsten nadat hij Real zaterdagavond heelt zien voetballen. De Madrilenen verden door hun stadgenoten uitgefloten). Wij zijn echter niet zo optimistisch gestemd Het is waar, Real is Real niet meer De groten van weleer maken een opbouw periode door, zoals Puskas vertelde. ..Real is nog jong en onervaren Over drie jaar kunne,, we ons weer meten met een Internazionale.'' Helaas echter zullen de optimisten on der ons moeten bedenken dat Feijenoord zich nog nooit heeft kunnen vergelijken met het door miljoenen Italianen aan beden team uit Milaan en dat het nog vele jaren zorgvuldig zal moeten bou wen aan zijp elftal voordat het zo ver is. Dit alles wil natuurlijk niet zeggen dat Feijenoord kansloos zal zijn tegen Real Madrid. Wij willen echter waar schuwen tegen een «temming van: „dat stelletje oude mannen lopen wij wel even onder de voet." Natuurlijk hebben de Rotterdammers Over de voorhoede van de Rotterdam mers valt weinig te zeggen. Aanvanke lijk leek de aanval van Feijenoord door het vertrek van Gerard Bergholtz naar Anderlecht en Henk Groot naar Ajax danig verzwakt. De competitiewedstrij den hebben echter aangetoond, dat het met de verzwakking ~»ogal meevalt. Wel iswaar scoorden de Feijenoorders dit weekeinde tegen Go Ahead geen doel punt maar dat zegt vlak voor zo'n be langrijke wedstrijd weinig. Kijk maar naar de uitslag die Real zaterdag boek te tegen Sabadell: 1-0. STOCKHOLM (UPI) De wereld recordhouder op de 500 meter, de Rus Grisjin heeft in een brief aan de voor zitter van de Zweedse schaatsbond, Sven Laftman, gevraagd of hy trainer in Zweden kan worden. „Ik heb zowel naar Grisjin als naar de Russische autoriteiten een brief ge schreven, maar tot nu toe nog geen ant woord ontvangen'", aldus Sven Laftman. De Zweedse schaatsbond kan een goe de trainer om sprinters op te leiden zeer goed gebruiken, daar Zweden zeer arm is aan klassesprinters- Om deze reden is Laftman van plan het komende seizoen een sprintcompe titie te organiseren, waarvoor de Zweed se clubs twee teams van elk drie man kunnen laten inschrijven- De winnende club zal een prijs in geld uitgekeerd krygen. (Van onze correspondent) SAN SEBASTIAN De Spanjaarden klapten zich de handen stuk. Hun Guiller- mo Timoner had zijn reputatie bevestigd. In de eerste serie van de prof.stayers was hij van het begin tot het einde in de meest letterlijke zin de leidende figuur geweest. Met zijn overwinning onderstreepte de Spaanse wereldkampioen van de jaren 1955, 1959, 1960, 1962 en 1964 overduide lijk in de finale van zondagmiddag mee te zullen tellen. Maar toch mag worden betwijfeld of hij erin zal slagen een zesde regen'boogtrui te verwerven. Want Jaap Oudkerk maakte een indruk die zeker beter was. Timoner kreeg het bijzonder gemakke lijk. Natuurlijk moet hij voortdurend een noog tempo onderhouden om de bij de start toegewezen eerste positie te kun nen handhaven, maar voor Oudkerk, die als tweede man begon, lagen de zaken heel wat moeilijker. Hij was al spoedig derde achter Timoner en de Fransman Raynal. Gelegenheid om op deze pas ver worven lauweren te gaan rusten kreeg hij echter niet. De Italiaan Pellegrinni maakte het hem lastig. De Spanjaard Escalas, achter de Nederlandse gangma ker De Graaf, bestookte Oudkerk en ook de Belg De Loof en de Zwitser Lüginbuhl maakten er veel werk van om de Neder landse kampioen te doen capituleren. Het lukte de heren niet. Bekwaam ge leid door gangmaker Nop Koch sloeg Oudkerk elke aanval af en toen hem even rust werd gegund, maakte hij zich op voor een stukje stuntwerk, dat Raynal deed stilstaan. Samen met Timoner draaf, de Jaap Oudkerk driftig verder met als resultaat dat alleen De Loof vijf ronden achterstand opliep. In de andere serie waarvan de Belg Proost de winnaar werd en de Duitser Rudolph zich door zijn tweede plaats ook voor de finale klasseer de. werd Cor van der Lans achtste en laatste op zeven ronden. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN Tiemen Groen wordt vandaag voor een heet vuur gezet, waarvan de stra ling gistermiddag een geest van onbehagen schiep in het Neder landse rennerskwartier. Jan Derk- sen zag het allemaal niet zo erg donker in. -Tiemen moet doodge woon harder gaan," was zijn me ning. In het sportcentrum van Zeist vermaakte Hans Kraay zich met een partijtje biljart en ook nu gaf Willy Kment zijn adviezen. (Van onze sportredacteur) BRASSCHAAT De zogenaamde open koers voor beroepsrenners in Brasschaat kende een vrij vlak verloop. Wel gaven enkele Nederlanders (o.a. Eugène Bec kers, Cees van Espen en Leo Knops) wat vuurwerk te zien, doch meer dan het effect van een zevenklapper werd niet bereikt. Het draaide dan ook uit op een massasprint die gewonnen werd door de Eksaardese prof Roger de Wilde. Hy de buteerde in Brasschaat en dat kon, von den zijn supporters, niet beter. Iedereen was het daar mee eens. Uitslag: 1 R. de Wilde. 120 kilometer in 3.02, 2 C. Jongen, 3 S. Desmet. 4 W. Re- mon, 5 W. Verbruggen, 6 L. Herman. 7 R. Everaerts, 8 F. Thijs, 9 P. Gomers, 10 A. van Aert. 17 Piet van Est. Maar de nerveuze trilling in de stem van de Nederlandse coach wees er duide lijk op, dat ook hij niet gerust is op de halve finales voor de achtervolging die onze wereldkampioen in de stryd brengt tegen de 23-jarige Columbiaanse fabrieks arbeider Maryin Rodriquez. Er is ook wel degelijk reden tot ongerustheid sedert de koffiebruin gebrande Zuidamerikaan de Brit Hugh Porter - goed voor 4.58.71 - met de fabelachtige tijd van 4.56.20 een enkele reis Londen bezorgde. Tiemen's 4.59.66 vernietigde de Tsjech Puziia volkomen, maar verbleekte toch bij de onvoorstelbare explosie van Ro driquez. Niettemin is Tiemen Groen zelf vol goede moed, vooral nadat hij hoorde hoe Rodriquez in opperste wanhoop de handen hief toen hij van de Argentijnse trainer Julio Arrastia vernam dat uitge rekend wereldkampioen Tiemen Groen zijn tegenstander zou zijn. De reactie van de Columbiaan leek veel op die van onze sprintkampioen Jan Jansen, rusteloze Moor in de nacht van maandag op dins dag. en gisteren dan ook slachtoffer van de Franse Olympische kampioen Morelon. Geen slapeloze nacht voor Rodriquez, zo betoogde Julio Arrastia. Maar Julio kan mooi praten. Het zware werk zal moeten worden geleverd door Rodriquez die slechts door een bijna onbekende kronkel van het wedstrijdreglement van daag voor de krachtproef van zijn leven komt te staan. Want niet Rodriquez, zo luidde de reglementair juiste beslissing van de jury. maar hij die in de kwartfina le zijn tegenstander inhaalt, wordt ge acht de be^te tijd te hebben gemaakt. Welnu, de Deense bulldozer Preben Tsaksson haalde een dergelijke stunt uit. Na een machtige race wrong hij in de paar laatste meters zijn'fietsje langs de als een beginneling stampende Rus Terechenkov. De 5.00.05 van de Deen was imponerend, Tiemen Groen zorgde tegen Puzrla voor een verbetering ervan. Tiemen begon lekker, maar net toen hij zich prettig be gon te voelen, liep zijn band leeg. Vlak voor de nieuwe start ontsnapte weer de lucht uit de achterband en dat schokte de Friese zenuwen zo. dat het meer dan (wee kilometers duurde eer Tiemen de woest gestarte Tsjech duidelijk te pak ken had. En terwijl de losgebroken Fries voortdenderden verdween dp kracht uit de stevige body van de opvolger van Jiri Daler. Niettemin zullen de enthousiast meele vende Spaanse toeschouwers vandaag toch een man van achter het IJzeren Gordijn zien optreden. Het is de Rus Moskvin, die met brute kracht de soepel rijdende Belg Seye ontluisterde. In een tijd van 5.02.72 lijkt Moskvin weinig kans te heb ben tegen Isaksson die ook in de series van maandag al sneller was dan de Rus. Het is tenslotte bij de achtervolgers nog niet zo'n bekeken zaak als bij de sprin ters. waar de finalisten van het wereld- toernooi van vorig jaar en van de Olym pische Spelen, de Fransen Moreion en Trentin, technisch, tactisch en met zui vere snelheid de ware grootmeesters blij ken te zijn. De regenboogtrui is in het bezit van Trentin. het Olympisch goud is bij Morelon. Er is geen zinnig mens in San Sebastian te vinden die een voor spelling durft te wijden aan de sprintfi nale die ongetwijfeld weer tussen dit tweetal zal worden uitgevochten, want de Rus Pkhakadze noch de Italiaan Tur- rini mag in staat worden geacht een stok te steken tussen de Franse sprintersspa ken. Natuurlijk. Turrini bewees de scha re overduidelijk een sprinter met capa citeiten te zijn toen hij de Westduitser Stenzei tweemaal zijn welgevormde rug liet zien en ook Pkhakadze maakte in druk. maar de Rus heeft zijn plaats in de halve finale toch meer te danken aan een naar onvergeeflijke fouten van de Italiaan Verzini, dan aan zijn eigen kracht en lis tigheid. Van de twee Fransen kreeg Morelon het toch wel het moeilijkste. De Tsjech' Telinek was niet bij machte Trentin te verontrusten. Jan Jansen dwong Morelon wel tot het uiterste. In de eerste rit kreeg de zenuwachtige Jansen het te kwaad. Hij kwakte# tegen het beton en gleed omlaag, gelukkig zonder veel letsel op te lopen. Na de nieuwe start knapten de zenuwen van de Amsterdammer te plotseling af bij een simpele schijnbeweging van de Frans man. Hij was op slag kansloos. De laatste mogelijkheid om het tot een beslissende rit te brengen leek bij Jansen in goede handen toen hij in de voorlaatste bocht nog altijd voor lag op de snel sprintende Morelon. Maar het Franse idool had re serves die verder reikten dan de krachten van Jansen. De laatste ruk van Morelon wipte Jansen uit het wereldtoernooi. HAVANA (ANP) Jan Hein Donner leed in het internationale schaaktoer. nooi te Havana een snelle nederlaag te gen de Rus Vassily Smislov. Deze laatste, reeds winnaar na 18 zetten, voegde zich door dit resultaat bij de Zuidslaviër Iv- kov aan het hoofd van de ranglijst met 7 punten. De overige resultaten waren Fischer (VS)-Garcia <Cuba> afg Wad< (GB)-Bilek iHong.) 0-1; Robatsch (Oost)- Parma (Z. SI.) 0,5-0,5; Geiler iRusl)- Lehman (W. Did.) 1.0; O kelly lB)-Cobo tCuba) 0,5-0,5. HOFFDKLAS Dames: HygiëaNiloc 3—7, Zeeburg— Athene 55. Heren: AHC '31—Operatie '55 11—16; Aalsmeer—Attila 1511; ESCAPSV 11—4. OVERGANGSKLAS B Dames: QuintusVHC 7—2; WLC'DES Posterholt 5—6; Hygiëa 2—Walcheren 3—6. Heren: EBHVStratum Meteoor 5—10- PSV 2—Dynamo 12—11; WLC/DES— Si.ttardia 1411. DISTRICT ZUID B Dames le klas: Were Di—SOA 20: BlauwwitVolt 30. Heren le klas: Were DiVelocitas 11—6 TaxandriaVolt 1217. Dames 2e klas: VCW—EBHV 2 12 SOA 2DVS 21; RapidHeerle 30 Heren 2e klas A: Boemerang—SOA 4—5 Blauwwit—DESK 4—7. AFDELING WEST NOORD-BRABANT Heren le klas (elfhandbal): SOA 2— Rapid 2 9—3, BHV—DESK 2 3—6 Volt 3—GHV 7—7. Dames le klas (zevenhandbal): Volt 2 GHV 2—2, BHV—Riel 3—3. Heren le klas (zevenhandbal)Were Di 2DVS 1513, Rapid 3Uno Animo 69, GilzeDongen 911. Dames 2e klas: Rapid 2Uno Animo 51, AvantiBeatrix 25. Horen 2e klas: Were Di 3Gilze 2 118, Velocitas 2Dongen 2 198. AFDELING ZEELAND Alles afgelast. De onfortuinlijke Jan Janssen kijkt met een pijnlijk gezicht naar zijn gewonde had. Voor hem is het wereldkampioenschap afgelopen.

de Stem | 1965 | | pagina 7