■■r Fluisterende viool van Paitas Greaor Serban ontroert en oud K trmtal fwnbrod 69 I fitinbrod 69 J Donald Duck igsgebied tiaar? CLUB 190 Vlaamse t.v. organiseert quiz met Nederland Vol Voltigepaard in bejaardencentrum )-TYPISTE FAMILIE-INTERLAND 10 >P enwerk buitenlucht Ik werk voor n tuin met kippen en n schommelstoel Ensemble De jachthaven in Ceertruidenberg ORT UNSTNIEUWS Amoureuze horden Mooi eu stevig Tevreden man Voor moderne grafiek KR O-jubileum Feest voor harmonie- en fanfarekorpsen «-•J» iALDE OPROEP. ELAND te Middelburg komt per vrij van resse van de directeur. ing vereist; tevens diploma typen keur ervaren kracht, die in ver- czaam. is (geweest); - minirnum- >00.8000— per jaar, Incl. mpensatie; aanstelling boven het loten. mogelijk aan de directeur der ilierenlaan 4 te Middelburg. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 nachts goedkope nacht- Die opgezamelde, goed- le volgende dag gebruikt :hool, werkplaats of kerk Ideaal! Want gemakke- mordelig. ver deze unieke, nieuwe de bon rechtstreeks aan I N BON laag telefoon 070-60 39 00 Werkspoor voor u erken in het Botlekgebied mannen nodig die mee- nieuwbouw en onderhoud erken, zoals olieraffinade- sche installaties, bruggen werken zijn wij in de ge- ïensen met ervaring als: montagewerker of bankwerker als vaklieden te plaatsen. srne scholingscentrum in ebied kunnen metaalbe den opgeleid tot pijpfitter •net enige jaren ervaring r. een speciale reis- en ver- irgoeding. fERKSPOOR RVICES AND CONSTRUCTION e inlichtingenavond die woensdag 8 september bij het Gew. Arbeidsbu- singel 22 reiskosten worden vergoed. Het moet voor de Bredase wethouder van culturele zaken wel steeds moeilij ker worden om tegenover de gemeente raad de forse subsidie welke het zuide lijk toneelgezelschap Ewsemble" jaar lijks van de stad krijgt toebedeeld, te verdedigen. Zaterdag las ik in Uw krant dat En semble of liever: de directie van En semble Amsterdamse kranten tracht_ te op te wekken liever vier dagen met hun kritieken te wachten, dan naar de landelijke première in Breda te gaan. Dit is stijlloos. Het is ons hier best bekend dat een veel invloed uitoefenende toneelkliek in Amsterdam de minachting voor „de provincie" in stand tracht te houden. ,,Het Plein" noemen ze daar die kliek meen ik. Dat bepaalde toneelgezel schappen om der wille van die kliek, waarbij zich ook kunstredacteuren van Amsterdamse kranten bevinden, zich in allerlei bochten wringen is ons best. Ensemble echter hoeft hier niet aan mee te doen. Van het zuidelijk toneel Ensemble, in stand gehouden door de grote Brabant se steden en de provincie, verwacht men wel iets anders dan het volgende; Vorig seizoen wist Ensemble zich met een wat al te doorzichtige smoes te ont trekken aan de afspraak dat Voerman Henschel" (met Ko van Dijk) in de Bre dase stadsschouwburg in -première zou gaan. Louter door obstructie en ongekende slordigheid van de zijde van Ensemble ging op nieuwjaarsdag de traditionele wens naar de haaien. Schrijver Jan Naaykens, schouwburgdirecteur van Male, de te elfder ure „gestrikte" Mag- da Janssens en Breda werden opzette lijk door Ensemible voor schut gezet. Zodanig dat het publiek zich zichtbaar zat te generen tegenover de sympathie ke Magda Janssen, die wanhopige po gingen deed om er nog iets van te ma ken. En nu dan de ondermijning van Bre da's en feitelijk dus Brabants po sitie in het culturele leven van Neder land. Het is kortzichtig van Ensemble niet te zien dat het gezelschap daarmee ook de eigen positie ondergraaft. Want zoals ik al zei: het zal moeilijk worden voor de Brabantse wethouders om het jaarlijkse subsidie te verdedigen. In Brabant zijn ze wel goed maar niet gek. BREDA p. v.d. B. Het gaat er op lijken, dat de kwestie van de jachthaven in 'Geertruidenberg zachtjesaan de doofpot in gaat. Van de zijde der gemeente denkt men misschien: „Schrijf maar zoveel je wilt. het blijft toch zoals het is". Opvallend is, dat zelfs in de gemeenteraadsverga deringen het vraagstuk „jachthaven" nauwelijks wordt aangeroerd. Het kan dan wel zijn, dat dit geval de gemeen teraad weinig interesseert, zo is het echter niet voor een grote groep ge meentenaren. Zij hebben er wel dege lijk belang bij, dat de situatie aan de steigers verandert. Wij zijn goede bur gers maar men moet toch niet veron derstellen, dat wij te identificeren zijn met de „Lamme goedzak". Ongeveer 4 maanden geleden, toen wij tot onze grote verbazing voor het fait accompli werden gesteld, dat de aangelegde haven door de gemeente, op een wel vreemde wijze in exploitatie was gegeven aan een geselecteerde groep watersportliefhebbers (voor het overgrote deel niet-gemeentenaren) en deze haven voor het gros van de Bergse watersportliefhebbers maar taboe en een soort Tantaluskwelling was, heb ben wij een wethouder der gemeente, in een urenlang gesprek gewezen op de aperte achterstelling van een grote een groep, waar de gemeente in feite groep van de Bergse gemeenschap bij niets mee te maken heeft, rui-,;? £,esultaat van dit onderhoud was ls ook we* egn beetje moed mpn wv8, 0m op een verkeerd geno- wil hihswmg tPrug k°men- fl] li' k verv°lgens aan B. W. gemaakt schnftelijk kenbaar naar antwoord kwam in een rinopn Tn a ls onware bewe- teit kir kwes]le in de publici- Fanrp m/ft i 1fageerde burgemeester Faure met enkele eenvoudig te weerleg gen argumenten, maar daar bleef het na"een NVc En 20 z«" we w£ bif. nnp^fnal - Jaar verder en de zaak is nog zoals zij was. tJ?, i[Ufïlte Bergsp watersportliefheb- 'H 1,Sen n°g met hun bootjes op de niet. f J aanlegplaats, waaraan mets is veranderd. Zelfs de toegangs weg is nog steeds puinhoopweg. tnhdilnreemd?lingen hebben in Geer- nbei g gedurende het zomersei- ven fenot gehad van een fijne ha- ven met dure aanlegsteiger. In het ko- najaar bij storm en sterke ge- ve-]'r?muw^^n zii hun boten in een Ke schuilplaats. Wij misgunnen hun h'.en maar wij blijven de gemeente verwijten, dat zij haar eigen onderda- ?Pn "nsdeclt en als stiefkinderen be- a.f B'i ons gaat deze kwestie niet aedoofpot in en wij zullen alles in het ™erK stellen, om aan deze. voor ons onaanvaardbare toestand, een einde te CEERTRUIDENBERG A. K. (Van een onzer verslaggevers) Zelfs dronkaards en kinderen ver geten te praten, wanneer Paitas Gre gor Serban speelt. Met de zachte stem van zijn vioGl fluistert hy de dromen van zyn land in hun oor, verwaaid tot fijnbesnaarde echo's. Soms is het een ijl muziekje, dat hfj als een lome zomerwind langs de luis terenden blaast, maar dan opeens, onaangekondigd, schiet de bliksem in zijn handen. Door de snaren van zyn kostbaar instrument plant de sid dering zich razendsnel voort en reeds na enkele seconden hoort men de slagregen van haastig over elkaar struikelende tonen. Het lykt op het zwellen van een donderslag of het naderen van een trein. Eerst is er het trillen in de verte, waarvan men niet weet of het naderby komt of langs zal trekken. Dan rafelen de geluiden uiteen, totdat zjj met oerge - weid losbreken. Er zijn op dat moment 'Teiinig men sen in „Chalet Suisse" op het hoge Scheveningse duin. die denken aan de belasting of hun verregende vakan tie, want een collectief erlangen naar romantiek grijpt itJereen on weerstaanbaar aan als Serban speelt. Hij zegt het zelf met een slimme onthullende glimlach: ,,lk zie het al tijd gebeuren. Als ik begin te spelen grijpen de mensen elkaais handen vast, de jongeren tenminste. De ou deren gaan staan om te klappen. Als ik in Frankrijk optreed slaan ze zelfs de glazen op de tafels kapot. Dat heb ik in Nederland nog nooit meege maakt. Waarschijnlijk is het glas hier te duur". Serban is geboren in de Roemeense havenstad Braila, waar zijn vader werkte als cembalist. Vaders foto hangt bij hem thuis aan de wand te midden van tientallen vergeelde por tretten, die het verleden hebben ge conserveerd. Foto's van een jonge Gregor, van zijn vrouw, zijn moeder, zijn zuster Coca, die als balletdanseres res werkte bij de opera van Kopen hagen. Aan de hand van deze galerij kan iedereen eenvoudig de verhalen controleren, die Serban met grote gretigheid vertelt. Als hij bijvoor beeld zegt, dat zijn zuster Coca een kolossaal knappe vrouw was, behoeft men slechts naar de schoorsteen te kijken om te weten, dat hij beslist niet overdrijft. Serban heeft ook alle brieven van bewonderaars bewaard. Als het ge sprek nog in zijn eerste versnelling staat, bukt hij zich reeds en vist hij stralend een kaart op, waarop met grove letters geschreven is: „aan mijn grote collega Serban, dit was geweldig ondertekend professor dr. Willem Mengelberg. Op de achterkant van een menukaart schreef Pierre Mon- teux: „met hartelijke dank voor 'de prachtige muziek". Er is ook een brief bij van prins Bernhard. „Een prachtig mooie brief", zegt Serban bij voorbaat. „De prins heeft zeer mooi over mij geschreven". Voorzichtig pelt hij het papier uit de enveloppe en met stemverheffing leest hij de inhoud voor: „Hoogge achte heer Serban. Gaarne wil ik mijn hartelijke dank betuigen voor de wijze waarop u en uw orkest heb- R v3TEv??AM In het prentenkabinet van net museum-Boymans van Beu- ningen in Rotterdam, wordt van 5 sep- ember tot 31 oktober een tentoonstel linggehouden onder de titel „Spelende d Het onderwerp is: de raJt s ng van mens gedu- Sde„5 eeuwen. Men vindt hier dan alleriei soorten van sport en spel, vermak en ontspanning, die de mens m vroeger tijden zich gunde. ben willen meewerken aan het doen slagen van het avondfeest op mijn verjaardag. U kunt ervan verzekerd zijn, dat uw muzikale prestaties in niet geringe mate hebben bijgedragen tot het succes van deze avond. Una niem waren onze gasten van mening, dat uw orkest de grootste verwach tingen overtrof. Als klein teken van mijn erkentelijkheid wil ik u gaarne verzoeken bijgaande foto te aanvaar den, w.g. Bernhard der Nederlan den". Serban kijkt ons aan en knikt. „Is dat prachtig mooi of niet?", vraagt hij. „Ik vind het wunderbar". Serban krijgt uiteraard ook een nooit wegebbende stroom van lief desbrieven en huwelijksaanzoeken, die alle door mevrouw Serban met enige correcte zinnen beantwoord worden. Over de amoureuze horden springt ze moeiteloos heen en onveranderlijk sluit ze bygaand een foto in, „hopende dat deze naar uw zin is". Doorgaans doen deze dames niet nogmaals een gooi naar het warme hart van Gre gor. En terecht, want wat moeten ze immers met twee foto's doen?" Mevrouw Serban is van Russische afkomst. Ze heeft de naam van haar vader wel genoemd en we zijn zelfs nog begonnen om ckze te schrijven, maar toen we zes medeklinkers ach ter elkaar hadden staan, hebben wij de poging opgegeven. We volstaan daarom met de mededeling, dat haar vader wel degelijk een achternaam had. Haar taak bestaat, naast het op vangen van Amors duistere pijlen, ook nog uit het voeren van de com plete administratie, want zelfs de romantiek is anno 1965 op zakelijke leest geschoeid. „Mijn man is net een minister", zegt ze, „hij behoeft al leen maar te tekenen". Gregor zelf bepaalt zich tot het spelen, op zijn viool en zo heeft hij ook zijn vrouw leren kennen. Ze trad als danseres op in Scheveningen en op haar vrije avonden ging ze trouw naar Serban luisteren. Toen Serban haar de tweede keer zag bin nenkomen, dacht hij aan zijn moeder, die kort daarvoor gezegd had: „Gre gor, jongen, je krijgt zo langzamer hand de leeftijd. Ik zal een mooi ste vig meisje voor je uitzoeken en daar moet je maar mee trouwen". Nu meende Serban, dat juist in dit meisje bovengenoemde eigenschappen genoegzaam verankerd lagen. Na ja ren weet hij nog nauwkeurig, hoe hij de verovering heeft geleid. Hij zegt glimlachend: „Ik speelde wat en zij lachte. Ik speelde nog wat en zij lachte weer. Ik vroeg of ik haar een kop koffie aan mocht bieden en zij zei „ja". Daarna speelde ik nog iets. Van hart tof hart. Toen wist ik. dat het goed zat". Ze trouwden in de kleine Russische kerk in Den Haag. „waar al mijn vrienden waren". Serban voegt er nog aan toe: „Ik heb veel vrienden in Holland. Toen ik zelf bij de kerk kwam, kon ik er niet meer in". En Serban, hij speelde lustig voort. Elke zomer was zijn orkest de grote trekpleister in het zomers Schevenin gen en de club l'-Heure Bleu, waar hij speelde, was een oase voor alle romantische zielen. Gregor zelf ziet zijn werk overigens een stuk nuch terder. „Ik speel voor de oude dag", zegt hij gelaten, „ik speel voor mijn zoon André. Hij wordt een grote violist, concertviolist. Hij is een be gaafde en begenadigde jongen. Ik' wil, dat hij succes heeft, dat hij op de grootste podia zal staan. Daarom werk ik. En voor de kippen werk ik, voor een eigen tuintje met een schom melstoel erin. Ik wil niet worden als oom Codolban, die twintig jaar ge leden nog één van de grootste violis ten van de wereld was. Hij speelde in Den Haag, in Amsterdam, Brussel, Parijs en Nice. Allemaal vaste con tracten, want de impressario's liepen bij hem de deur plat. Toen heeft Al- bert Spalding hem overgehaald om naar Amerika te komen. Hij heeft het gedaan, oom Codolban en het is zijn ondergang geworden. Eerst had hij een eigen café in New-York en Jascha. Heifetz liep bij hem in en uit. Toen stierf zijn dochter. Nina zou een kolossale pianiste zijn geworden, maar ze had geen tijd van leven meer. Daarna stierf zijn vrouw en oom Co dolban wilde ook wel, maar hij kon niet. Hij moest de rekeningen beta len van de dokters en daarom moest hij blijven, begrijpt u?". Hij kijkt mij onderzoekend aan, haalt de schouders op en zegt: „Ik wil niet worden als oom Codolban. Ik wil rustig in Holland blijven en spelen voor mijn vrienden. Ik heb geen grote plannen, geen machtige aspiraties. Laat' Serban maar blijven wat hij is: een tevreden man met een viool. Dat is de enige manier, om later aan een tuintje met kippen en een schommelstoel te komen". (Advertentie) shampoo van L'Oréal de Paris (Advertentie) NU KEUS UIT 3 SOORTEN f VOLKOREN KHOKANTBROOD N BLIJFTMAANDENLANGVERS Per pak (Van onze correspondent) AMSTERDAM Met de Haagse wet houder van kunstzaken drs. H. Wilzen als geestdriftig eerste lid, is in Amster dam Prent 190 van start gegaan. Deze in stelling beoogt het verzamelen van he dendaagse grafiek te bevorderen. De deelnemers betalen jaarlijks 250 gulden. Van dit geld geeft het werkcomité tien bekende grafici opdracht, een litho, hout snede of ets te maken en wel in de inter nationaal erkende oplaag van 190 van daar ook de naam. De deelnemers krijgen in ruil voor hun contributie Prent 190 beschouwt zich zelf als een club jaarlijks, tien grafi sche werken, waarvan de waarde ver uit stijgt boven wat zij ervoor betalen. Een voorwaarde is, dat zij dit kunstbezit niet in de handel brengen. Wanneer de club, die een creatie is van de bekende kunst- promotor dr. Gans, succes heeft, zullen meer opdrachten aan grafici worden ge geven. Ondanks het geringe bedrag, dat de leden per plaat betalen, komen de kunstenaars er niet aan te kort, aldus dr. Gans. „Wij betalen hun honoraria, die va riëren van 1400 tot 3500 gulden per plaat. De uitgeverij Bruna te Utrecht heeft een en ander organisatorisch mogelijk ge maakt. Het eerste jaar zullen o.m. pren ten verschijnen van Chef Diederen. Ko Westerik, Sam Middleton en Roger Chail_ loux. Hun werk is momenteel voor be zichtiging door aspirant-leden geëxpo seerd in de Bols Taveerne te Amsterdam. BRUSSEL Op zaterdag 16 oktober begint op de Vlaamse televisie de nieu we serie spelprogramma's Interland" een wedstrijd tussen Belgische en Neder landse kijkers. In iedere wedstrijd wor den aan de „brains" .in beide landen theo retische vragen gesteld de, massa krijgt praktische proeven uit te voeren en een Nederlands gezin neemt het op tegen een Belgische familie. Voor de aanduiding van het gezin, dat op 16 oktober de Belgische kleuren zal verdedigen wordt een publieke voor-se lectie gehouden en uitgezonden vanuit het Amerikaans Theater te Brussel op zaterdag 2 oktober te 20.20 uur. Om aan deze voorselectie te kunnen deelnemen, moeten de Vlaamse gezinnen hun kandidatuur stellen en daar o.m. tien ideeën van proeven bijvoegen, die zo wel door de Nederlandse als Belgische families moeten worden uitgevoerd. Deze proeven mogen alleen op het gezinsleven betrekking hebben en dan op het gebied van handigheid, intelligentie, ontspan ning, hobby en originaliteit. Tijdens de spelprogramma's Interland, waarvan de eerste uitzending op zaterdag 16 oktober begint, zullen door de Belgi sche ploeg ondermeer aan de Nederland se brains" 5 theoretische vragen worden gesteld. De Nederlandse ploeg zal even eens 5 vragen op de Belgische Raad der Wijzen afvuren. Deze theoretische vragen kunnen geschiedenis wetenschap - cul tuur politiek, enz. omvatten. Het spreekt vanzelf dat deze vragen oplos baar moeten zij-n en dat het bewijsmate riaal moet worden overgelegd. Een kleine werkgroep zal de vragen onderzoeken en wanneer een van de vra gen in de uitzending wordt opgenomen, ontvangt de steller een vergoeding en zal ook zijn naam in de uitzending wor den genoemd. Wordt zijn vraag door Ne derland niet opgelost dan wordt de belo ning verdubbeld. (Advertentie) De KRO, die tijdens zijn veertigjarig bestaan steeds veel aandacht heeft be steed aan de muziekbeoefening door amateurs, meent dat het op zijn weg ligt, ook verder deze vorm van vrijetijdsbe steding te stimuleren. Dit is voor de KRO de aanleiding ge weest in zijn jubileumprogramma een ruime plaats toe te kennen aan een groot muziekfeest voor harmo-nde en fanfare korpsen. De KRO heeft aan de RK Fede ratie van Diocesane Muziekbonden een Jubileum-Muziekfeest aangeboden waar_ in meer da.n 160 harmonie- en fanfare korpsen tegen elkaar uitkomen. Een en ander zal geschieden tijdens acht voor ronden, welke de komende maanden zul len worden gehouden in de plaatsen: Boxtel, Roosendaal, Leiden, Heerlen, Echt, Hoorn, Venlo en Deventer. Voor de finale komen 16 muziekgezel schappen op 20 november naar de Expo- hal in Hilversum. De vrije werken van alle korpsen die in deze finale meedingen worden op een latere datum door de KRO-radio uitgezonden. De jury bestaat uit Eduart Flipse, Jur- riaan Andriessen, Hugo de Groot en Ma- rinus van 't Woud (voorzitter). Deze laatste is tevens belast met de algehele leiding en coördinatie. De uitslagen van de voorronden wor den dinsdag 19 oktober via de KRO-ra. dio tussen 19.30 en 20.00 uur door de Fe- deratievoorzitter dr. J. C. M. Sweens, be. kendgemaakt. De uitslagen van de demi finale volgen op dinsdag 9 november op dezelfde tijd. De KRO heeft voor dit muziekfeest verschillende prijzen beschikbaar gesteld. Alle deelnemende korpsen ontvangen de Ju'bileum-herinneringsmedaille. HELSINKI Op 14 september zal het Helsinki-staatsorkest, o.l.v. John Bar- birolli in Amsterdam een uitvoering geven van de le en 7e symphonie van Sibelius. De solist van de avond, Hen- ryk Szeryng, zal het vioolconcert van Sibilius vertolken Dinsdag 7 september HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen: 12.20, 19.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek: 12.03. 12.55, 14.10. 13.30 en 23.25 uur. Klassieke muziek: 19.30, 20.05 en 21.25 uur. Ziekenprogramma: 16.00 uur. Vrouwenprogramma: 14.00 uur. Hoor spel: 20.25 uur Sportuitzending: 12.50 (W.K. Wielrennen) en 17.40 uur (W.K. Wielrennen). Jeugdprogramma 17.00 uur. HILVERSUM II 298 M Nieuwsberichten en mededelingen: 12.27. 13.00, 16.00, 18.00, 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek: 12.00, 12 40 15.20, 17.35, 18.25, 20.05 en 2200 uur. Klassieke muziek: 13.30, 19.05 en 23.00 uur. Jeugdprogramma 16.30 uur. BELGIE VLAAMS 324 M Nieuwsberichten e-n mededelingen: 12.00 uur en verder om het uur. Popu laire muziek: 12.15. 17.15, 18.52 en 22.15 uur. Klassieke muziek: 13.20, 14.03. 15.03. 16.15 en 23.05 uur. Hoorspel: 20.00 uur. Sportuitzending: i: 18.00 (W.K. Wielrennen), 18.28 en 18.45 uur. Woensdag 8 september HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen: 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek: 7.55 8.40 en 11.30 uur Klassieke muziek: 8c Soms vragen kennissen hoe tui; toch elke dag weer de hele krant vol krijgen, maar laatst was er iemand die een veel intelligenter vraag stel de: hoe zouden ze al die televisie avonden vullen? Omdat de krant er is om dit soort mysteries op te lossen, laat ik hieronder een beknopte sa menvatting volgen van een program mabespreking in de boezem van een onzer zuilen. Aan de orde is de uit zending van dinsdag over drie we ken. Opperhoofd: Jongens, eerst even de vaste dingetjes invullen: journaal, zandmannetje, nog twee journalen, Socutera, het spaarvarkentje en de resthebben we dat? Goed, nou de blinde plekken. Hoofd geestelijk leven: Hela. denk aan mijn pater hè? Secretaresse: Staat al genoteerd, man. Opperhoofd: Maar dat vult niet erg, we moeten nog tweehonderd dertien minuten vol zien te krijgen. Hoofd Amusement: Voor na het zandmannetje heb ik nog een show van 13 maart 1962 liggen, die kunnen we daar best induwen, dan zijn we tot half acht klaar. Opperhoofd: Fijn. Denk eraan, dat we bij de aankondiging niet vergeten te zeggen: herhaling op veler ver zoek. Wat hebben we verder? Jan,, kun jij de boel tot acht uur versieren Jan (Hoofd Educatieve program ma's): Wat denken jullie van die do cumentaire, hoe heet dat ding ook weer, we hebben het drie weken ge leden op het tweede net gegeven, je weet wel Opperhoofd: O, dat dingetje, ja dat was een leerzaam filmpje, over de krokodillen in de Amazone, is 't niet? Secretaresse: Je bent gek, daar wó nen helemaal geen krokodillen. Opperhoofd: Hou je er buiten, Yvon, vrouwen weten niks van kro kodillen. Maar kunnen we dat doen. Jan? 't Is pas drie weken geleden, zei ie. Jan: Nou, en? 't Was toch op een heel ander net? Die paar lui die het al gezien hebben, slikken het wel. En de kijkers steken er heel wat van op. Je zit trouwens meteen tot aan het journaal onder de pannen. Opperhoofd: Goed, goed, vul in, Yvon. En nou de hoofdmoot. Heb jij wat. Piet? Piet (Hoofd Drama): Als je be doelt of ik wat nieuws heb: néé. Maar ik heb eens in 1959 zitten snuffelen en daar vond ik een pracht van een toneelstuk, vijf kwartier lang, zeg. Dat schiet lekker op. Yvon: Wéér een herhaling?! Allemaal: Sssst! Bemoei je er niet mee Opperhoofd: Laat eens kijken. Plet. O fa, dat ding. Weet je nog dat we daar toen twaalf enthousiaste brieven op gekregen hebben? En denk eens aan al die nieuwe kijkers, die het nog niet gezien hebben Hoofd Drama: O.K., Yvon, noteer: Op verzoek van duizenden kijkers geven wij een herhaling van het spannende enfin, enzovoorts, hè. Opperhoofd: Zeg Piet, daar schiet me wat te binnen. Datzelfde stuk kunnen we best meteen de week daar na op het tweede net geven, daar voor hebben we ook nog helemaal niks op het ogenblik. Goed, doen we. Nou jongens, we zijn tot half tien rond. Wie heeft er nog iets van een minuut of veertig? Iedereen: Tja Opperhoofd: Kom nou, er is toch best een leuk dingetje dat we herha len kunnen? Yvon: Op veler verzoek... Iedereen: Bemoei jij je er niet mee, notuleer jij nou maar. (Tot mijn spijt werd op dit moment de verborgen microfoon die Pieter de Ruwe had laten aanbrengen en waaraan ook ik mijn gegevens dank, ontdekt doordatde koffiejuffrouw over het snoer struikelde. Jammer). PRAET-MAECKER 7.10 en 10.10 uur. Ziekenprogramma: 9.00 uur Vrouwenprogramma 9.40 uur. HILVERSUM II 298 M Nieuwsberichten en mededelingen: 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 7.20. 7.30 en 8-10 uur. Klassieke muziek: 9 05 en 10.00 uur Vrouwenprogramma: 9.00 uur. HEERLIJK BIJ ELKE BROODMAALTIJD ~M VOLKOREN KROKANTBROOD VERRUKKELIJK MET ALLERLEI BELEG Per pak M De hyppische pedagoge Va- lesca Wilke heeft het afgelopen weekeinde een van haar paarden idat in Terheijden bekend ge noeg zal zijn) overgebracht naar het bejaardencentrum De Paar denkamp te Soest, dat als rust huis voor oude paarden een gro te uitbreiding heeft ondergaan. De 20-jarige Bari is jarenlang voor voltigewerk gebruikt in het circus, waarin mejuffrouw Wilke thans niet meer optreedt. Zij heeft zich nu in Breda gevestigd met haar Lippizaner Pluto en haar Oldenburger Douglas. Over enige weken hoopt zij haar stal weer uit te breiden met new-fo- rest-ponies, die zij persoonlijk in Engeland is gaan keuren en ko pen. Naast Bari staat een 28-ja- rige Poolse hit, die ook naar het bejaardencentrum is gegaan, na dat het dier zijn leven lang voor een oliewagen had gelopen. Dinsdag 7 september NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 18.01 Voor de kleuters. 19.06 Journaal voor gehoorgestoorden, 19.33 Eva's herinne ringen, tv-lilm. 20.00 Journaal AVRO: 20.20 Volksliederenensemble. 20.40 Avro's Televizier. 21.00 The Saint De nood kreet, tv-film, 21.50 Interpellatie: vraag gesprekken. NTS: 22.25 - 22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Als de bloesem bloeit natuurfilm. 20.25 De Bill Dana Show. W-Iilm (12e aflevering) KRO: 20.50 Film 65. 21.30 Pianorecital: semi-klassieke muziek. 21.45 Onze man in Parijs. CVK-IKOR: 22.10-22.35 Joden en Christenen in Israël (I)opini-reportage. BELGIE VLAAMS 19.30 Voor de jeugd. 19.45 Filmmu seum van de schaterlach. 20.00 Journaal 20.25 tv-feuilleton. 21.15 Een eiland in de loop der seizoenen, documentaire. 22.10 Religieus programma, protestant se uitzending verzorgd door de Synode van de Protestants-Evangelische Kerk van België. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 15.30-17.00 Eurovisie: Wereldkampi oenschappen wielrennen te San Sebasti an 19.00 Berichten. 19.03 Documentair programma. 19.30 Les cadets de la fo- rêt, film. 20.00 Journaal. 20.30 Sandy, cow-by généraux, gevarieerd pro gramma, van de Tsjechische TV. 21.00 Septième art: film. 22.30 Journaal

de Stem | 1965 | | pagina 9