:ie in Breda TIEMEN WAS TEVREDEN REGEN VERTRAAGDE DE START ist tegen rhouter PIET SNOYS profiteert van valpartij en wint weer begonnen 11 11 AN MALE ngcvallen elgische justitie: ennis Kameda pleegde een Ijmoord HOOGWATER Vandaag Morgen Teleurstellingen Kohn uitgenodigd voor interland ZUNDERT Zwitserland-Nederland Niet Bazel maar Bern trefcentrum Dr. Lloyd over prestaties Atletiek zal in 2000 grote sprong gemaakt hebben Finalisten van Tokio vallen buiten de prijzen Overgangsk/as Greta Andersen slaagde niet District 2e klas Afdelings le kt as BERGHOLTZ is z'n geld waard DAGBLAD DË STEM VAN DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 houwburgdirecteur H. van burgemeester dr. R. Geul- mr. D. van Setten, voorzitter de vereniging Concordia en nider mr. K. A. M. Bastiaen- emen de phonobar in gebruik zetheater reeds geheel op de hoog- n van het doel van dit centrum. phonobar konden zij namelijk naar een interview met de jurgdirecteur, die een duidelijke iting gaf van het idee Pauzethea- le realisering hiervan, auzetheater is voor iedereen over- s avonds' vrij toegankelijk. De op- )k. dat het een soort ontmoetings- zal worden, waar men van ge- I kan wisselen over allerlei cul- laken, o.a. voor en na de voorstel- De rustige sfeer in dit informa- zal deze culturele uitwisseling jfeld bevorderen. Het publiek ouiten op het bestaan van het eater gewezen door een groot gen de gevel van de schouw- ■le figuren rond zoals verdachte niet voor terugschrikken taxi- jrs aan te vallen", aldus mr. Bau- •aak over veertien dagen. USSKL fANP/AFP) De Belgi justitie is van mening, dat de dood e 26-jarige Japanse vertegenwoor- Okagata een kennis van de oorde Kameda het gevolg is vafl >ngeval. De man kwam om toen hij zaterdagmiddag in zün N.S.U.-Prinz sportauto in de Bel- hoofdstad met grote snelheid te- e pilaar van een viaduct reed. D" eidsmeter in het wrak van dc stond op 120 km hoewel de pi***" e omstandigheden een dergelu»c snelheid nauwelijks toelaten. zou wel zijn opgevallen zijn dat plaats van het ongeluk geen en- remspoor gevonden is. eerste secretaris van de Japans issade in Parijs, de heer Jiro Naka* die tevens verbonden is aan Intei- :al in verband met de koffermoorfl- naar Amsterdam en Brussel reizen, recherche van het bureau Leidse- heeft gisteren het verhoor van fle Igoesji, een der directeuren van rma uit Osaka, waarvoor Kamefla gen woord iger in Brussel wa gezet. De heer Igoesji heeft vee - lagen met Kameda in Brussel sa- ;ewoond. jen, woensdag 8 septembor: Han^ 1.18 en 13.42 uur, Terneuzen 0.« 1 uur, Vlissingen: 0.19 en 12.44 uu Ldinge 2.14 en 14.37 uur 'EUZEN :or 20 uur Een verrukkelijke 1<"° 'BURG h|, el Theater 20 uur Doorbraak vy regidor, 14 j. VACHT Schepper 14.30 uur Schieting- e Guchtcneire 15 uur Schieting. r.lapilorp 15 uur Schieting. ilNGEN de imbra 19.30 uur Gejaagd 1. 14 j. ('ACHT ^d, id 19.30 uur Gejaagd door a* (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN Er heerste alleen itiaar een diepe stilte in de Nederlandse jtolonie te San Sebastian toen Eddie Kroon onze nationale kampioen by de amateur-stayers van de fiets stapte. Nog eens en opnieuw schoof Eddie het be- awete voorhoofd in de beide handen. Het was ook allemaal tragisch. Nog vóór gangmaker Pelser zich op de baan waagde, schoot zijn motor onderuit. Het stuur brak op de harde betonnen rand. Er was geen vervanging mogelijk van ,jeze reservemotor die moest worden in gezet, nadat de motor van Pelser tijdens je reis naar Spanje van de aanhangwa gen was geduikeld. Vier minuten later begon#Eddie Kroon zijn bij voorbaat hopeloze serie achter de al grijnzende Franse gangmaker Laval. Het was te begrijpen, dat deze vreemde combinatie het niet zou redden en met een vierde plaats op ruim een ronde achter de Belgische winnaar Van der Vieren kwam Kroon terug in het renners- kwartier. Theo Nikkesen kon in de volgende se rie geen pleister leggen op deze wonde. Hij vormde met gangmaker Stakenburg niet de hechte eenheid die nodig is wil succes worden bereikt. Herhaaldelijk raakte Nikkesen los van de rol. Niette min bleef hij verbeten strijden tot hij bleef hangen op de derde plaats achter de Zwitser Lautti en de Fransman Mare- chal, die zich met Van der Vieren en de Fransman Del Piano, tweede in de eerste serie, rechtstreeks plaatste in de finale. De beide Nederlanders wacht morgen de herkansing. ENSCHEDE Anton „Spitz" Kohn, de midvoor van F.C. Twente '65 heeft van bet bestuur van de Luxemburgse voetbalbond een uitnodiging ontvangen om op 19 september met het nationale elftal van het groothertogdom tegen Zuidslavië te spelen. Het bestuur van F.C. Twente heeft nog niet besloten of Kohn al dan niet toestemming krijgt voor het spelen van deze wedstrijd, die in Luxemburg zal plaatshebben. De ont moeting zal worden gespeeld in de voor ronde van het wereldkampioenschap voetbal. (Van onze sportredactie) ZT3NDERT In het raam van de feesten rond het bekende bloemencorso te Zundert werd gisteren op de wieler baan in het West Brabantse dorpje een wielerwedstrijd gehouden voor amateurs nieuwelingen en adspiranten. De adspi- r an ten reden 25 kilometer, de nieuwe lingen 40 kilometer en de amateurs 60. Helaas werd het algemeen beeld van de wedstrijden vertroebeld door enkele valpartijen. Waar onder andere Gerrits uit Oploo. van Katwijk en J. Zomer het slachtoffer van werden. Het ergst was echter de nieuweling Schellekens er aan toe, die na een valpartij op de door de regen glad geworden baan met een ge broken been naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vóór de valpartij bij de amateurs had een achttal renners zich van het peleton afgescheiden en na rondenlang knokken het gepresteerd om het peleton bestaan de uit ongeveer dertig renners te dub belen. Het waren Piet Snoys, Piet Coore- mans, Van Katwijk, Cees Brugel, M. Gerrits. Hennie Peters, Van Vianen en Piet Kettenis. Daarna kwam een groep met vier renners, die later werd terug gepakt door het peleton In de karavaan draaiden daarna Cees Brcgel en Piet Coremans, die bergen werk verzetten weer aan de kop. Tot e valpartij! Met een smak dreunden ongeveer tien renners tegen de keien, ben renner zo bleek naderhand toen net rennersveld zich weer enigszins over zichtelijk had gegroepeerd profiteer- van die ..botsing nr.et de keien." Het r was de Bredanaar Piet Snoys. Met Van Vianen, die ook bij de valpartij betrok ken was geweest en met een bloedige schram op zijn arm verder fietste, en die een ronde achterstand opliep op Snoys, ging de Bredanaar verder. Zege vierend kwam hij over de streep. UITSLAG Amateurs: 1 P. Snoys, 60 km in 1.22.18, 2 P. Kettenis, 3 H. Peters, 4 C. Brugel, 5 P. Cooremans, 6 G. van Vianen, 7 W Bravenboer, 8 W. Prinsen, 9 Chr. Broek mans, 10 A. Schraven, 11 J. Fransen, 12 N. Liite, 13 B. Broere 14 C. Diepstraten. 15 J. van Geel. Nieuwelingen: 1 C. Koeken, 2 A. Wou ters, 3 J. van de Berg, 4 T. van Hasselt, 5 T. Otten, 6 A. Vierkens, 7 A. Vissen berg, 8 P. Oomen, 9 J. van Uden, 10 J. van de Klundert. BERN (ANP) De belangrijke in terland Zwitserland Nederland voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap zal op 14 november niet in Bazel worden eespeeld. zoals oorspronkelijk was voorzien.De Zwitsers vinden deze stad te ongunstig gelegen en hebben de wedstrijd verplaatst naar Bern, waar het Wankdorfstadion het to neel van de strijd zal zün. Een moment uit de wedstrijd EBHVMeteoor. Piet Snoys toonde zich een gelukkige winnaar JAN MESU, de Zeeuwse wielrenner werd maandag vierde in Bredene (B.) CAMBRIDGE (UPI) In een rapport aan de Britse bond voor de wetenschappelijke vooruitgang zijn de verwachtingen van de aan de universiteit van Oxford ver bonden fisioloog dr. Brian Lloyd over de prestaties van de atleten in het jaar 2000 weergegeven. In dit rapport schrijft dr. Lloyd dat omstreeks dat jaar de dames op de sprint sneller zullen zijn dan de heren. Volgens hem overtref fen de vrouwelijke atleten zelfs nu al geleidelijk aan hun mannelijke rivalen. De nieuwe trainingsmetho den stellen de dames in staat meer kracht en snelheid te ontketenen. Hij schrijft verderdat hoewel de dames op-de sprint snellerzul len toorden, de heren op de lange afstandnurtlmers de boventoon zul len blijven voeren. „Over ongeveer 35 jaar zullen de atleten gekheid maken over de huidige records en tijden", aldus dr. Llot/d. Hij waagde zich aan de volgende voorspellingen: de 100 yards zal dan gelopen worden in 8,6 seconde. De 440 yards in 42,4 sec. Op de mijl zal men in 2000 12,5 sec. sneller lopen dan het huidige re cord van de Fransman Michel Ja- zy. dat op 3.53,5 staat. De 10.000 meter zal volgens Lloyd in ongeveer 26.8,4 gelopen worden, en de marathon zal dan door iemand gewonnen worden in 2.13.55. Op de lange afstand betekent dat een verhoging van de snelheid, in vergelijking met nu, van 7,5 pro cent, op de korte afstand 5,5 pro cent. Dr. Lloyd baseerde zijn voorspel lingen op de grondiger selectie en training, vooral in de laatste stadia van de jeugd en groei naar de volwassenheid, welke steeds ster kere atleten opleveren. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN Vader Meine Groen is na de eerste dag van de baankampioenschappen in San Se bastian volkomen zeker van zijn zaak. Hij kan het zijn, want alleen de Brit Hugh Porter was in de serie van de achtervolging met zijn 4.59.4 sneller dan wereldkampioen Tiemen, die de 4 km afraasde in 5.01.44. De stoere Fries moet in staat zijn weer een regenboogtrui te verdienen, want de wind was nog in ruste toen de Engelsman de Nederlandse Australiër Henk Vogels inliep, de vlqggen wapper den bij de explosie van Groen die tot tweemaal toe de Turk Rifat passeerde. Jawel de man heeft veel routine, ma^r hij is zo op het eerste gezicht de enige met wie Tiemen serieus rekening moet houden. Want het plots zo zonnige San Sebastian werd voor de Tsjech Daler en de Italiaan Ursi een oord van verschrik king. Beide finalisten van Tokio konden zich niet rangschikken onder de acht bes te achtervolgers. Maar al is Olympisch kampioen Daler dan verdwenen, er verscheen een nieu we Tsjech, in de burgerlijke stand be kend als Milan Puzrla, vandaag met zijn serietijd van 5.04.61 naar ieders overtui ging het volgende slachtoffer van Tiemen Groen. Tiemen zelf was meer dan tevreden. „Het is een fijne baan", klonk het uit de zelfde mond die zondag nog verkondigde dat Spanje's trots, de Anoetabaan, ner gens voor deugde. Tiemen's aanvankelijke afkeer van de fonkelnieuwe betonnen piste,was gebaseerd op zijn angst voor de bochten. Dezelfde angst die een obsessie werd voor Gerrie Bruin, de Andijker-de butant die het sturen tot een aanfluiting maakte, en dit zag uitgedrukt in de teleur stellende tijd van 5.13.87. De stoere zoon •van het westfriese land vocht zo hard hij kon tegen de aanval van de Rus Moskvin. zijn strijdvaardigheid diende slechts als inspiratie voor de Moskoviet, die zich met zijn 5.03.26 als vierde klasseerde, nog voor zijn landgenoot Terechenkov. voigens ue rangschiKKing zouaen de jongens uit net lanu der üoiajewieken ei- Kaar m ae kwar iiinaie moeten bestrijden. t-»e oJjLicieie Doeken regeien dat anaert iii daarom duelleert Moskvin vanaaag met ae üeigiscne nationale kampioen Seije (5.04.32) en Terechenkov met de ueen isaksson io.U2.94). Voor Porter is ue Columoiaan Martin Rodriguez (5.U4.64) »ut het onbekende niet als tegenstandei Komen opduiken. Zijn springplank was de drit MC Keown die hij onder donderende toejuichingen van amper 500 toeschouwers volkomen kansloos maakte. Van de duels Porter-Rodriguez en Groen Puzrla mag de uitslag al bij voorbaat blij ken vastgesteld, dat is een geruststellende gedachte voor, het Britse en Nederlandse kamp. waar gistermiddag, toen dan toch ie gebruikelijke wolken zich lieten zien spanning heerste toen het er lange tijd naar uitzag dat U,rsi en Daler de laatste twee van de acht sterkste achtervolgers zouden zijn. Maar Ursi werd verdrongen door Rodriguez en Daler's laatste kans werd hem yit handen gereden door zijn landgenoot Puzrla. Het kan verkeren. Dit gezegde kan ook van toepassing worden gebracht op het sprinterstoernoo met een bezetting van 52 snellen 'en tra ?en. dat tenslotte voor onze national' kampioen Jan Janssen zo verbluffenc' gunstig eindigde. Het zag er allemaal lan ?e tijd niet zo plezierig voor de gebrild' Amsterdammer, die weliswaar met speel «zemak in de serie zegevierde over Brit Alsop en de Oostduitser Marx. maa voor wie de achtste finale het einde var zijn wereldkampioenschap leek te bete kenen. De Rus Pkhakadze en de Oostduitse Geschke ontpopten zich niet bepaald ah 'nelheidswonderen. maar toch klopten z< Janssen wiens hoofd niet zo snel reageer de als de benen die zich achter het ijzè en gordijn plegen te reopen. Het was ge beurd. zo was de algemene mening va' de Nederlandse kolonie .die al had moe ten schrikken, dat Charles Ruikers in se rie en herkansing doodgewoon zuive snelheid tekort wa« gekomen. Maar Jan Janssen is. om met. Jan DerV sen te spreken, een ionpen met klasse, e daarvan getuigde hij in de eerste herkan singsrit waarin hii de kracht van zin °indschot etaleerde en tenslotte in ziw laatste examen voor de kwartfinales te gen do Italiaan Carnelli slaagde. Van kon af gaf hii de Italiaan een lesje. En al za1 hii vandaag natuurliik geen enkele moge Dikheid on winst hebhpn (tegen de Olvm oicrhp VmrUnen M^reton. d;e met wereld kamnioen Trentil de grote favoriet is) bi5 heeft zich in ieder geval geschaard bij dp ''oht beste amateiarssnrinters ter wereld En dat is een booovol resultaat voor een 19-jarige ion gen. d?p als opvol ge- wordt beschouwd van T)prV«pn en Van Vliet, LONDEN (UPI) De publieke be langstelling voor het Engelse competi tievoetbal blijft tanen. Zaterdag trokken de wedstrijden van de eerste divisie 312.312 bezoekers Het waren er 32.833 minder dan in hét vorig seizoen. Naar de wedstrijden van de tweede divisie kwamen 157.867 toeschouwers, vergele ken met 184.103 vorig jaar. Het Hilton hotel in Rotterdam heeft voorname gasten: spelers en bestuursleden van Real, de club die morgenavond als tegenstander van Feijenoord aantreedt. Natuurlijk laten de Spanjaarden het thuis front iets weten van hun ervaringen in Nederland en daarom trok Ferenc Puskas naar de receptie voor het kopen van postzegels. Duidelijk dat Real aan het proberen is hoe het met de Rotterdamse grasrfat gesteld is. £n behalve dat moet vanzelfsprekend de conditie op peil gehouden worden. Dit plaatje van de training laat uiterst links Ferenc Puskas, de beroemde veteraan, zien. Voor het bereiken van een top-conditie zijn ook massages nodig. In een van de Feijenoord-kleedkamers wordt Ferenc Puskas letterlijk en figuurlijk onder handen genomen. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De eerste speeldag van de veldhandbalcompetitie is. gedeeltelijk in het water gevallen. De aanhoudende regen had ver schillende velden onbespeelbaar gemaakt. De meeste afkeuringen waren in Zeeland. In Middelburg, Vlissingen en Goes werden alle velden ongeschikt geacht. Bij de heren in de overgangsklasse hield E.B.H.V. stand tot de rust, maar moest toen zwichten voor de grotere stootkracht van Stratum Meteoor. De dames van Rapid versloegen in de dis- strics 2e klasse het sterke Heerle met 3-0. In de afdelingsklasse klopte S.O.A. (dat het kampioenschap wil prolonge ren) Rapid 2 met 9-3. De heren van E.B.H.V. hebben het sterke Stratum Meteoor behoorlijk pair- tij gegeven. Het kwam niet tot een overwinning maar de schade bleef tot een minimum beperkt. De Eindhovense ploeg gaf de eerste vijf minuten van de wedstrijd een demonstratie van vang- techniek en balbe'heersing. Toch sneuvel de dezelfde ploeg enkele ogenblikken la ter door een listige worp (van Rob Schi'einer) waar de Eindhovense kee per overheen dook De Bredase ploeg leidde hierdoor met 1-0. Stratum Me teoor vocht verbeten tegen het enthou siasme van de Bredaraars en wist met doelpunten van Piet Jonker en Anton Slaats de stand te Keren. E.B.H.V. raak te echter in het geheel niet onder de indruk van de 1-2 achterstand. Manfred Poppek bracht met een sprongwarp de balans weer in evenwicht. De strijd bleef op en neer gaan. Wim de Vries scoor- DOVER ANP) Greta Andersen is er niet in geslaagd het kanaal vise versa over te zwemmen. Zy kwam na 13 uur en 51 minuten gezwommen te hebben by Calais aan wal maar vier uur na haar vertrek van de Franse kust werd de blonde zwemster uitgeput met kramp uit het water gehaald. de voor Stratum Meteoor het vierde doelpunt maar voor de rust inging, maakte Paul Herrings voor E.B.H.V. weer de gelijkmaker Na de rust kwam de betere balbehandeling van Stratum Meteoor tot uiting in drie doelpunten gescoord door Piet Jonker (2x) en Wim de Vries. Toch kwam E.B.H.V nog een keer terug. Paul Herrings, geheel op de linkervleugel ontdeed zich met een schijnbeweging van zijn bewaker "en schoot onhoudbaar in: stand 5-7. Co Nieuwenhuyzen en Koos Flipse deden in de achterhoede hun uiterste best de achterstand zo klein mogelijk te houden maar konden niet voorkomen dat doel man v. Goor nog driemaal de bal uil het net moest halen. Het ziet er naar uit dat Stratum Meteoor alles op alles zal zetten om weer terug te komen io de hoofdklasse. De gepromoveerde dames van S.O. 2 hebben kans gezien hun eerste wed strijd tegen D.V.S. in winst om te zet ten. Voor de rust was S.O.A. regelma tig in de aanval maar kon men het ge heel niet afronden. Tien minuten voor de rust schoot Mia Nooren vanuit een break-out onhoud baar in. Ook na de rust bleef S.O.A domineren. Een misverstand in de ach terhoede bracht eerst wel de gelijkma ker maar Marian v.d. Linden zorgde er voor dat voor het eindsignaal de winst in eigen huis bleef De dames van Ra pid hebben in een voortreffelijk gespeel de eerste helft kans gezien de dames van Heerle op de knieën te dwingen. Heerle dat toch geacht mag worden een van de sterkste tegenstanders te zijn in deze klas, moest voor de rust toezien dat de bal driemaal in hun doel ver dween. De doelpunten werden gescoord door Anne Selbach (2x) en Romy de Leeuw. Na de rust kwam Heerle terug maar 't stuitte steeds op de defensie van de Rapid-achtenhoede. De zaak bleef gesloten, zodat de stand die reeds bij de rust werd bereikt, ook de eindstand werd. S.O.A. 2, dat vorige competitie de kampioensvlag mocht hijsen, heeft weer een goede start gemaakt. De tegenstan der, Rapid 2, opende de score door Ri- nus Baremans en bleef S.O.A. volgen tot de rust. De thee werd gedronken met de stand 3-3 Na de rust liet S.O.A. 2 nog zes maal het net trillen. Rapid 2 zag geen kans meer om de S.O.A.-doelman te verschalken. De doelpunten werden voor S.O.A. gescoord door Bart v. Dijk, Will v.d. Meys, Rob de Touars en Theo Zwy- sen. De doelpunten van Rapid werden gemaakt door Rinus Baremans, Harry Schooneberg en John de Ronde, BRUSSEL (ANP) Het Brueselse blad ,,De Standaard" publiceerde maan dag een foto van de Nederlandse voet baller Bergholtz met de opmerking „hij is zyn geld waard". Berhholtz speelde zaterdagavond zbn eerste competitiewedstrijd voor de Bel gische kampioensclub Anderlecht die met 31 won van Brugge. ,,Pummy Bergholtz heeft zijn nieuwe supporters op aangename wijze verrast" schrijft het blad. „De Nederlander speel de een verbluffende wedstrijd en legde rechtstreeks de basis voor de overwin ning van Anderlecht Hij speelde als een echte vedette en verantwoordde in de ogen van zijn ploegmaats, bestuursleden en supporters de hoge som die Ander lecht voor hem heeft betaald. Bergholtz was ongetwijfeld de grootste uitblinker van de eerste competitiedag.

de Stem | 1965 | | pagina 3