NEDERLAND VOOR DE 7e MAAL HONKBALKAMPIOEN NEDERLANDSE ATLETEN VERSLAAN FRANCHISES „Brasschaat brengt bijna alle „groten JOS winna ar van het Vlissings toernooi Europees kampioenschap te Madrid VOETBAL Waterpolo-arbiter overleden tijdens wedstrijd PSV winnaar polotoernooi Atletiek Ad Russens beheerst de ronde van VLIJMEN CHIO-ereprijs voor Allison Westwood Nederland mist „slag" tegen West-Duitsland DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1965 Beginneling Dinsdag als revanche op Spanje Genoeg ZWEMMEN Coby Mulder zegeviert in Sas van Gent Italië wint zwemtoernooi HOCKEY De Keijzers aandeel in winst op militairen Scheidsrechters bijeen Dries v. Leeuwen bondsridder TENNIS- MADRID (ANP) Zelden zal het Nederlandse negental op zo'n gemakkelijke wijze zijn Europese titel hebben 'geprolongeerd als het jfgelopen weekeinde in Madrid. Nog nooit tevoren ook is het Ne derlandse honkbal zo superieur ge weest aan dat van de rest van Europa als in de Spaanse hoofdstad, waar de Oranje honkballers voor de zevende achtereenvolgende maal kampioen werden. Hoe groot de overmacht van Nederland in het Europese honkbal is geworden, blijkt vooral duidelijk uit de 1G-0 overwinning, die de onzen behaal den op erfvijand' Italië. De Azzuri, tot nu toe altijd gevreesde tegen standers. werden in het Madri- leense Campo de la Elipa gedegra deerd tot figuranten, die tegen het sublieme Nederlandse honkbal niets hadden in te brengen. De wedstrijd Nederland-Italië, de voorgaande malen altijd het sluit stuk van het toernooi, was door het chauvinisme van de Spaanse orga nisatoren. die zichzelf tot de kans hebbers rekenden, al voor zaterdag vastgesteld, waardoor de kampioen al bekend was voor de afloop van de titelstrijd. Het Nederlandse team had zijn captain Hannie Urbanus, die als enige Nederlan der alle titeltoernooien waarin Nederland tot nu toe deelnam als speler heeft mee gemaakt, met deze zevende titel geen waardiger afscheid van het internationale honkbal kunnen bereiden. De 38-jarige Amsterdamse accountant heeft ook dit keer weer een bijzonder groot aandeel gehad in de Nederlandse overwinning. Als tweede honkman speelde hij bijzon der goed, terwijl hij in de finale tegen Italië met vier honkslagen uit evenveel slagbeurten de beste slagman was. Zon der Urbanus en de- rest van het team tekort te doen, moeten ook de namen van de Antillianen Hamilton Richardson, Si mon Arindell en Hudson John worden genoemd. Het drietal velde in de derde Nederlandse slagbeurt het definitieve vonnis over de Italianen door elk een homerun te slaan op het werpen van de Italiaan Buschini. Arindell, die op het derde honk demonstreerde welk een voortreffelijk honkballer hij is, stal in de zevende en laatste innings de show door de bal ruim 50 meter buiten het 100 meter lange veld te slaan. De strijd tegen de Italianen, door de blessure van Nederlands tweede werper Ton Terneuzen enigszins met angst tege moet gezien, werd 'n grote triomf. Giulio Glorioso, de gevreesde Italiaanse werper, werd na een innings door de Nederland se slagploeg tot een beginneling gemaakt. Hamilton Richardson, die in het midden veld vele ballen op fantastische wijze ving, ondermijnde als eerste Nederlander het zelfvertrouwen van Glorioso door te beginnen met een honkslag. Boudewijn Maat kreeg vervolgens vier wijd van de Italiaan, waarna Hudson John zijn team- PIERRE PELLEN AARS iis giste ren le geworden in de Ronde van Minderhout. Hij eindigde de 110 km met 10 sec. voorsprong op Arie Drop. Dit tweetal reed vrij wel de gehele koers voorop in gezelschap van zeven andere ren ners. Cooremans verdween uit de strijd tengevolge van een valpar tij. Pierre Pellenaans werd zater dag 9e in de Ronde van Balen. René Pijnen klasseerde zich als tie. JAN ME SU heeft zaterdag in een wedstrijd te Assebroek weer een aardig succes geboekt. Met vijf Belgen vormde Mesu een kop groep die niet meer werd achter haald. In de eindsprint klasseerde Mesu zich als derde. Winnaar werd Naessens. JAN HUGENS won zondag een wegwedstrijd in Lommel (Bel gië). Hugens, die een tijd maakte van 2 uur en 30 minuten over 98 km, liet in deze volgorde de Bel gen Rene Baguet, Leon Lenaerts en Gilbert Maes in de spurt ach ter zich. (Van onze sportredactie). BRASSCHAAT. De Acht van Bra schaat heeft een grote naam. Jaarly;. trekken zo'n zestigduizend wielerfai naar het Belgische dorpje niet ver va de Nederlandse grens (het aantal Zeen wen en Brabanders is dan ook respecta bel) om er de wielerélite aan het werk te zien. Niet ten onrechte propageren dt organisators („Sportkomiteit Brasschaat") dit jaar dat het de grootste koers aller tijden belooft te worden. Zelden heeft er op papier zo'n sterke koers gestaan als nu. Want wanneer morgen (dinsdag) enkele tientallen coureurs op pad gaan voor de revanche van het wereldkam pioenschap, bevinden zich ontelbare ve detten in de karavaan. Eén zal men er missen. Felice Gimondi. Met veel moeite kon men zijn naam aan het Belgische spektakel verbonden krijgen, maar zoals bekend liep de Italiaanse Tour-winnaar bij een val ernstige blessures op. Hij is genoten een kussen verder bracht met een verre klap in het middenveld, waar hij echter zelf werd uitgevangen. Arindell velde daarop het vonnis over de Italiaanse pitcher door met een base hit Richardson binnen te laten komen. Een opofferingsslag van achtervanger Crouwel betekende de tweede Nederland se run. Glorioso raakte echter helemaal van de kook, toen hij opnieuw werd ge raakt door Urbanus. Er ontstond paniek in de Italiaanse gelederen en fouten wa ren daarvan het gevolg. Urbanus kon doorlopen naar het tweede honk en bij een poging om de Nederlander uit te ma ken, gooide Glorioso de bal veel te hard naar tweede honkman Morelli. Urbanus profiteerde goed van deze misser en slaagde er zelfs in thuis te komen, waar door Nederland na zes slagmensen al op 40 stond. In de tweede Nederlandse slagbeurt deed zich eigenlijk een zelfde situatie voor. Richardson plaatste nadat Leo Kops op drie slag was uitgegaan op nieuw een honkslag, maar kreeg weer vier wijd, waarna John met een tweede honkslag de stand op 60 bracht. RAS VAN GENT (ANP) Coby Mul der by de dames en H. Drenth bij de he ren hebben de zaterdag by Sas van Gent gehouden zwemwedstrijden over twee ki lometer op hun naam gebracht. Was de overwinning van Coby Mulder al direct na het begin een uitgemaakte zaak, bij de heren ging het heel wat spannender toe. Het verschil tussen de winnaar en ue tweede aankomende, de Haarlemmer Schouten, bedroeg slechts 1 seconde. Een moment uit de wedstrijd Vlissingen-RIOS. Daarna vond de Italiaanse coach Di Benedetti het kennelijk genoeg. Na kort beraad verdween Gloriosi, die in 11/3 innings 1 x drie slag, 2 x vier wijd gooide en 5 honkslagen tegen kreeg, als een verslagen man van de heuvel. Hij werd opgevolgd door de zwaarlijvige Buschini, die het evenmin kon bolwerken. Nadat Nederland door een honkslag van Urba nus, waarop John en Crouwel scoorden, op 80 was gekomen, barstte in de vol gende slagbeurt het geweld los. Eerst sloeg Richardson met Kops op de honken een homerun, waarna John met Maat aan boord de bal buiten het veld over het scorebord sloeg. Simon Arindell, die de gehele week al op een homerun had lo pen loeren, greep daarop zijn kans: 130. Uiteraard was toen de spanning er vol ledig uit. De Italianen presteerden tegen het uitgekiende werpen van Beidsehat maar bijzonder weinig, want slechts drie Azzuri kwamen verder dan het tweede honk. Dat Nederland door twee honksla gen van Richardson en Boudewijn Maat en de tweede homerun van Arindell ten slotte nog op 160 kwam, had alleen waarde voor de statistiek. Zondagmorgen stelde Nederland de titel veilig door met 70 van Duitsland te winnen. Dat de Duitsers er als enigen in slaagdennegen innings in het veld staan, was hun verdienste, maar ook zij konden geen runs tegen Nederland scoren Uit de totaalscore van 570 spreekt dui delijk de Nederlandse suprematie. (Van onze sportcorrespondemt) Voor de tiende achtereenvolgende maal organiseerde Vlissingen het revanche- toernooi om het amateurkampioenschap van Nederland. Door de deelname van landskampioen Rios '31 en de nummers 2 en 3 de kampioenen van West I en Zuid respectievelijk het Amsterdamse JOS en Helmond is het 't sterkst denk bare amateurvoetbaltoernooi in Neder land. De weergoden waren de organisators wel gezind want het bleef in Vlissingen heel de dag droog weer. De openingswedstrijd tussen Vlissingen en Helmond was nog de aantrekkelijkste. Door doelpunten van Mioens, hij nam ze alle vier voor zijn rekening, en t'egenpunten van Bongers, van den Heuvel en Berto werden de Zeeuwen winnaar (4-3). Daarna kreeg Rios een bittere pil te slikken in de vorm van een 0-1 nederlaag tegen JOS. Helmond rangeerde in de daarop vol gende ontmoeting door een 2-0 overwin ning de landskampioen Rios reeds defini tief uit. Van den Heuvel en Van Deursen scoorden. Toen Vlissingen en JOS daarna 0-0 gelijk speelden, waren er nog vele mogelijkheden. Vlissingen werd echter di reet daarop door Rios uitgeschakeld want de Limburgers deden hun sportieve plicht en trokken met 2-1 aan het langste eind. Het Vlissingse doelpunt kwam ook nu weer van de voet van Moens, terwijl Papen en Claassen de doelpunten voor Rios lieten aantekenen. In de slotwed' strijd tussen JOS en Helmond moest dus de beslissing vallen. Nadat JOS door Both een 1-0 voorsprong had genomen werd het tenslotte 2-0 door een treffer van De Koning zodat JOS in het bezit kwam van het fraaie zilveren schip. Vlissingen werd goede tweede. Helmond kreeg de derde prijs terwijl Rios de rij sloot. Met uit zondering van de eerste en de laatste wedstrijd, waarin goed voetbal werd ge speeld, werd er zeer matig gespeeld. DIEREN (ANP) Tijdens de ont moeting De Bevers-Sportverein Zü- rich, een wedstrijd voor het interna tionale waterpolotoernooi dat zater dag in Dieren werd gehouden, is de scheidsrechter, die de ontmoeting leidde, de heer P. J. Roefstra, onwel geworden en in elkaar gezakt. Een arts kon even later slecht6 de dood constateren. ROME De traditie van het zeslanden Eurovisie zwemtoernooi is in Rome voort gezet. De traditie, die wil, dat de fraaie wisselprys in het bezit komt van het land, dat dit prachtige toernooi heeft georga niseerd. Het is dus Italië, dat met de eer is gaan strijken, al is die eer in zekere mate twijfelachtig omdat de overwinning (met één puint meer dan Groot-Brittannië) door de Italianen werd behaald dank zij de overigens correcte diskwalificatie vam de Duitse 4 x 100 meter wisselslag- ploeg in het voorlaatste nummer. De val se start vam de schoolslagzwemmer Don- ners wierp de gehele eindklassering om ver. Het kostte Groot-Brittannië de eerste plaats, Italië zou tweede zijn geworden. Zweden bleef derde, maar Duitsland dat nu vijfde werd zou als vierde zijn geëin digd en Nederland, nu vierde, als vijfde. Ziedaar tegelijkertijd de positie van de Nederlandse ploeg, zoals die kwaliteits- halve in dit Europese zwemgezelschap is, al moet natuurlijk rekening worden ge houden met het feit, dat wedstrijden met één deelnemer per land op elk nummer geen duidelijk beeld vam de krachtsver houdingen in Olympische zin geven. Gelijk met het constateren van dit ma tige totaal resultaat voor de gehele ploeg kan met vreugde worden vastgesteld, dat de Nederlandse zwemsters de sterkste waren onder haar sportzusters. Bij de dames luidt de volgorde van de top: 1 Nederland 58 pnt., 2 Groot-Brittannië 52 pnt., 3 Zweden 50 pnt. Een schrille te genstelling met de herenploeg, die met 20 punten volkomen kanisloois laatste werd. LAREN (ANP) Het Nederlandse hockeyteam heeft zaterdag in Laren zijn eerste oefenwedstrijd van het nieuwe sei zoen gespeeld. In een wedstrijd waarin bij vlagen sterk spel werd getoond ver sloeg de Nederlandse ploeg het vertegen woordigende elftal van de militairen met 41. Bij de rust was de stand 11. De Amsterdammer Frans Spits gaf oranje de leiding, maar nog in de eerste helft maakte Welschen, de aanvalsleider van de militairen, gelyk. Na de hervat ting was het nationale team duidelijk de meerdere van de militaire formatie. Westdyk (Kampong), De Keyzer (Breda) en Hylkema (SCHC) brachten de eind stand op 41. DE achtste ontmoeting tussen de natio nale teams van Bulgarije en Oost-Duits land, zaterdag voor 25.000 toeschouwers in het Juri G-agarinstadaon van Varna gespeeld, heeft een dramatische 2-3 ne derlaag voor de Oostduitsers opgele verd. Bij de rust leidden de gasten nog gaarse doelpunt werd een kwartier met 2-0. Het beslissende derde Bul voor tijd uit een strafschop door Diev gescoord. (Van onze correspondent) DORST De Bredase zwem- en polo club Surae heeft met de organisatie van een sterk bezet nationaal waterpolotoer nooi in het natuurbad Surae in Dorst veel eer behaald. Er zat slechts één ding tegen, namelijk het koude weer. PSV wist zowel bij de dames als bij de heren beslag te leggen op de eerste plaats, Vooral bij de heren deed men dit op bijzonder overtuigende wijze. De jongens uit de lichtstad combineerden voortref felijk en stelden de Surae-zeven duidelijk in de schadum. Het werd na vier speel perioden tenslotte 4—1. Met een beetje meer goede wil had de uitslag nog groter kunnen zijn, maar men stelde zich met het eindresultaat tevreden. Karei Leij- dekker wist voor Surae in de derde pe riode door een afstandsschot de eer te redden. Voor PSV scoorden Christ Berg mans en Tonny Joor ieder tweemaal. Bij de dames kwam Surae sterker voor de dag. Nadat zowel PSV als de da mes uit de Baroniestad het derde team in de damespoule (DVZ uit Den Haag) hadden overwonnen, werd de finale partij met een 1-1 gelijk spel afgesloten. Toty Heukels scoorde voor PSV, het meisje Breuker voor Surae. Daar PSV echter met grotere cijfers dan Surae tegenstander DVZ had teruggewezen, werd het zeven tal van de Philips Sportvereniging num mer één. De heer C. de Vos, voorzitter van de technische commissie van Surae en te vens keeper bij de Surae-heren, reikte na afloop van het toernooi al klapper tandend de prijzen uit. Hij deed dit in plaats van dr. P. van Rosevelt, de Surae- praeses, die niet aanwezig kon zijn. Uitslagen: Heren: PSV—TZV (Tüburg) 8—1; Surae-Esca (Arnhem) 3—2; TZV- Esca 26; Surae-PSV 1-4. Dames: PSV—DVZ 5—1; Surae—DVZ 4—3; Surae-PSV 1-1. Van onze sportredactie) UTRECHT Zaterdag vond in Utrecht de algemene jaarvergadering plaats van de Centrale organisatie van Voetbal scheidsrechter (COVS). Wegens ziekte van voorzitter Theo Hogenboom die overigens wel achter de groene tafel zat, werd de vergadering geleid door Gerrit Eeden uit Leeuwarden. Deze ontpopte zich als leidr van for maat. De agendapunten werden in snel treintempo afgewerkt. Er waren twee pieken, allereerste de mededeling van Dirk Nijs, bestuurslid van de KNVB, dat oud-scheidsrechter Dries van Leeuwen op grond van zijn vele verdiensten voor de abitrage en de jeugd tot bondsridder was benoemd. Verder een duidelijke uiteenzetting van gastspreker Jan Muilenburg directeur van de sporttoto. Volgnes de heer Muilen burg gaat de toto een topjaar tegemoet. Het publiek heeft vertrouwen in de toto. Merkwaardig was dat de iyleggelden elke keer pieken vertoonden nadat inci dentele teleurstellingen van vermeende winnaars in de publiciteit waren geko men. Maar in de gevallen waarin de tussenkomst van de rechter was gevraagd bleek de strikte toepassin van de regle menten. De heer Muilenburg vond het echter prettiger dit in een milieu van scheids rechters te kunnen zeggen, omdat die ook immers de spelregels moeten hanteren. De Utrechtse fluitistenbaas Marten de Jong en de heren De Korte en Brouwers haven werden tot lid van verdienste be noemd. Het bestuursbeleid werd niet aan gevallen* Evenmin had men bezwaar te gen de wijze waarop ir. A. van Emme- nes het orgaan „de scheidsrechter" redi geert. Wel ontstond enige discussie naar aanleiding van opmerkingen van de heer Derks, uit Breda, die een straffe medische keuring voor scheidsrechters wilde in voeren. Hij noemde enkele gevallen van fluitende mannen van omstreeks 50 die niet gekeurd waren. Als er geen maat regelen worden genomen, zullen Breda en Nijmegen zelf de niet gekeurde scheidsrechters van de lijst afvoeren. Tijdens de lunch fungeerde mr. G. W. Kernkamp als tafelpresident en deelde KNVB-afgevaardigde J. Veldkamp ad viezen uit aan de COVS vooral wat de mentaliteitsvorming van de scheidsrech ters in het betaalde voetbal betreft. Jacques Anquetil behoort tot een van de voornaamste gasten in Bras schaat. dus afwezig. Er blijven echter genoeg cracks over. Namen: Jacques Anquetil, Jan Janssen, Vittorio Adorni, Rik van Looy, Jo de Roo, Peter Post, Ward Seis, Walter Godefroot, Jean Stablinsky, Guido Reybroek, Eddy Merckx, Julien Steevens, Rik van Steenbergen, Walter Bouquet, Gianni Motta, Kees Haast, Leo van Don gen, Bas Maliepaard, Jo de Haan, Rik Wouters, Cees van Espen, Gerben Kar stens en Mart van Ginneken. Een veld vol klinkende namen dus. Het is ook zo goed als zeker, dat wereldkampi oen Simpson van de partij zal zijn. De wedstrijd gaat over honderd vijftig kilo meter en dat betekent zestien rondjes draaien. Het startschot valt om drie uur en tegen half zeven zal het gedaan zijn met deze altijd boeiende koers, die zich afspeelt tegen de achtergrond van een bonte kermis. Voor de „groten" hun plicht doen is het de beurt aan zogeheten b-renners, die om half elf op weg gaan en honderd twintig kilometer afleggen. Zoals altijd is het een „open" koers het geen betekent dat er nog geen namen be kend zijn. De ervaring heeft geleerd dat van Nederlandse zijde veel animo bestaat voor deze wedstrijd, waarvan de winnaar het recht krijgt volgend jaar in de grote koers te starten. Dit keer is dit Mart van Ginneken. Zoals men zich wellicht nog weet te herinneren legde Jan Janssen toen beslag op de eerste plaats bij de a-renners en hij was daarmee de eerste wereldkampioen die ook de revanche won. Met de diverse uitslagen en resul taten van de laatste tijd als graadmeter mag verondersteld worden dat de kop stukken er serieus werk van zullen ma ken. Het publiek zal zich wel weer op de bekende Brasschaatse manier bezig houden en daarmee opnieuw voor een complete .dolle dinsdag" zorgen. BRUSSEL De drielandenwedstryd atletiek tussen de herenploegen van Bel gië, Nederland en Oostenryk, in Brussel gehouden, is geëindigd in een overwin ning voor de Belgen met 162 punten. Op de tweede plaats eindigde Nederland met 135 punten voor Oostenryk met 127 punten. De Nederlandse ploeg was ge handicapt dor het uitvallen van een groot aantal atleten, o.a. onze beste sprinter Rob Heemskerk. De Roosendaalse at leet Jack van Eekelen werd eerste op de 3000 meter steeple in 9.02, vóór de Oos tenrijker Gansei (9.14.2) en de Belg Lau- reyns (9.18.8). Onze landgenoot Willems werd 5e met 9.33.2. Als een vloedgolf van oranje tuimelde in het kille door mist en regen huiverige Charletystadion van Parijs de Neder landse damesatletiekploeg van de tri bunes naar beneden om de laatste loop ster van de zegevierende estafetteploeg, Lydia Vonk, met gejuich te begroeten. De triomf was compleet. De Neder landse dames, die zich 14 dagen tevo ren in Fontainebleau tijdens de halve fi nales om de Europese atletiekbeker, voortreffelijk had geweerd, toonde op de ingeslagen weg te willen voortgaan en won met ruim verschil (70-58) van de Frangaises. Naast de landenwedstrijd van de Ne derlandse dames en heren werden er vlak voor de finales van de Europese bekerwedstrijden nog een aantal belang wekkende wedstrijden gehouden, die enigszins een indruk geven hoe de ver- loudingen momenteel liggen. In Oost-Berlijn verloren de Engelse heren- en damesploegen van Oost-Duits- land. De Oostduitse heren zegevierden met 127-107 en de dames met 66-62 pnt. Gelijk met de damesontmoeting Frank rijkNederland werd in het Charlety- stadion de landenwedstrijd tussen de he renploegen van Frankrijk en Tsjecho- Slowakije gehouden. De Fransen zege vierden gemakkelijk met 120.5 tegen 91.5 punten tegen een tegenvallende Tsjechi sche ploeg, die alleen iin wereldrecord houder discuswerpen Ludvik Danek (58.10) en Odlozil (3.57.3) op de 1500 me ter krachten van betekenis hadden. Het bijzonder slechte weer beïvloedde de prestaties. Tijdens de eerste dag van de atletiek- interland Oost-DuitslandGroot-Brit tannië, die in Oost-Berlijn wordt gehou den, heeft de Oostduitse atlete Gundula Diel het Europese record op de 80 me ter horden geëvenaard. Zij zegevierde in 10.5 sec. Het is de negende maal dat een atlete een dergelijke tijd op dit num mer maakt. De Hongaar Gyula Zsivotzky heeft in Debrecen op uiterst spectaculaire wijze het wereldrecord kogelslingeren verbe terd. De Europese kampioen, die in Ro me en Tokio het Olympisch zilver ver overde, bracht het op 73.74 meter, dat is byna 2.48 boven het oude record dat sedert 19 juni jl. op naam staat van de Amerikaan Hal Conolly (71.26 meter). Zsivotzky bracht uiteraard ook het Euro pese record, met 71.02 m sedert 21 augus tus in bezit van de Rus Romuals Klim EEN vriendschappelijke wedstrijd tussen de voetbalteams van Rusland en Zuid- Slavië, zaterdagmiddag in Moskou ge speeld, heeft een 0-0 gelijkspel opge leverd. In november 1964 bereikten beide teams in Belgrado eenzelfde re sultaat. ...ROB HEEMSKERK. (Van onze sportcorrespondent) VLIJMEN Een vrij vlakke koers kreeg een gedroomde finale toen de sterke. Bosschenaar Ad Russens, na een hergroepering in de laatste ronde alleen er tussen uit ging en niet meer teruggehaald werd. Lange tijd heeft het er naar uit gezien dat de winnaa.r ge zocht moest worden tussen de vier eendrachtig samenwerkende koplo pers^ die na 60 km de beslissing inluid den. Het waren Manus van Vught, Vlij men, Jan Fransen, Halfweg, Leen de Groot, Utrecht en Rinus van de Klooster. Rotterdam. Voordien was het zonder meer rondjes- draaien geweest met als enige vermel denswaardig feit het uitvallen van twee favorieten namelijk Gerard Vianen met een gebroken toe-clip en Janus van Breu- gel met een oude blessure. Hoe hard het peloton met mannen als Van der Lee, Peters en Hoogland ook achter de vluch ters aanjoeg, ze waren weg en ze bleven weg, totdat zes kilometer voor het einde onder aanvoering van Hans den Hartog de negentien sterken zich afzonderden van het grote peloton dat tot dan vijftig man telde en in twee ronden de voor sprong ongedaan maakten, Russens, op het laatste moment nog aan de deel nemerslijst toegevoegd, nam onmiddellijk zijn kans waar en ging door, daarmede de'zege binnenhalend. De uitslagen: aspiranten: 1 W. Duit, Warffem, de 20 km in 28.02, 2 A. Cardon, Bilthoven. 3 H. Rokx, St.-Willebrord, 4 M. van Laarhoven, Haren en 5 P. van Katwijk, Oploo. Nieuwelingen: 1 J. Buis, Zwanenburg, de 60 km in 1.22.54, 2 H. de Kok, Tilburg, 3 L. van de Wiel, Breda, 4 J. van Kessel, Deurne, 5 R. Cornelisse, Amsterdam, 6 B. Roovers, O'hout, 7 G. Janmaat, A dam, 8 H. Willembs, Veldhoven, 9 A. van Sluis, Lexmond en 10 J. van Uden, Oss. Amateurs: 1 Ad Russens, Den Bosch, 100 km in 2.26.32, 2 op vier sec. Wini Emo, Utrecht, 3 op 8 sec. Mat Gerrits, Oploo, 4 Bas van der Bom, 's-Gravendeel, 5 Jan Hesse, Amsterdam, 6 Martin van der Lee, Drunen, 7 Fried Liebregts, Vlij men, 8 Jan Hoogland, Aalsmeer, 9 Adrie van Hest, Tilburg, 10 Leen de Groot, Utrecht. ROTTERDAM Zondag is in Rotter dam het internationale concours hippique voortgezet met de grote prijs van de stad Rotterdam, een internationaal springcon cours. Het parkoers had een lengte van 720 meter, 14 hindernissen (17 sprongen) De toegestane rijtijd was 124 sec. De stryd met een maximumhoogte van 1.50 meter, werd beslist in een barrage (lengte par koers 350 meter, 8 verhoogde hindernis sen, 10 sprongen, toegestane rijtijd 60 sec.) waaraan vier combinaties deelnamen. Winnaar werd de Brit Barker. De uitslag luidt: 1 W. Barker (GB) met North Flight, 0 strafpunten, tijd 55,9 sec., 2 mej. K. Kusner (VS) met Untouchable 4 - 49; 3 G. Wiltfang (Did.) met Ferdl 4 - 51,4; 10 A. Ebben (Ned.) meft Kairouan 4 - 121,3; 11 H. Brugman (Ned.) met Skv High 4 - 121,4. De zege in de internationale dressuur- proef was voor de Duitser Capellmann met Granit. Mej. Tini van Dooirne (Ned.) veroverde riiet Favory Elbina een zesde plaats. De landenwedstrijd werd gewon nen door Groot-Brittannië. Tweede werd West-Duiitsland, 3 Zwitserland, 4 Frank rijk, 5 Nederland (Grugman met Sky High, Maathuis met Flieigette, Velsitra met 1'Esp oir, niet gestart Ebben met Kairou an). Uitslag „Adieu Prijs": 1 Lt. M. Hauri (Zwite.) met Millview; 4 M. Baghus (Ned) met Sonja; 6 J. G. M. Maathuis (Ned) met; Fliegette'. Als laatste onderdeel werd de Prijs van de Rijn verwerkt. Er waren 20 hindernissen in opgenomen. Winnaar werd de Braziliaan Nelson Pesoa met Cangaceiro. Tjeerd Velstra (Ned.) werd zesde met Good Luck. De Prix du Vainqueur (ereprijzen voor de bestgeplaatste ruiter gedurende het •gehele C.H.I.O. Rotterdam 1965): mej. Al lison Westwood (GB)Championnat des Officiers (medaille voor de bestgeplaatste officier): majoor Guy Lef ramt (Fr.); Coupe Carven (coupe voor de hoogstge- plaatste amazone): mej. Ka thy Kusner (Ver. Staten); Coupe Vetiver (coupe voor de hooigs'tgep'laa tsite ruiter)Nelson Pessoa (Brazilië). Zaterdagmiddag kreeg de C.H.I.O. Rot terdam koninklijk bezoek. Prins Bern- hard, prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg woonden toen onder meer de landenwedstrijd van het concours by. VELP. De Nederlandse tennisploeg heeft dit weekeinde op het tennispark Beekhujzen te Velp op het tennispark derlaag (413) geleden tegen West- Duitsland. De nationale kampioenen Tom Okker en Trudy Groenman bleken vol komen uit vorm. Weliswaar won laatst genoemde met 7—5 62 van Almut Sturm, maar zondag speelde zy tegen Helga- Niessen zo ontstellend slecht, dat de cijfers 4—6 26 niet eens geflatteerd waren. By de heren leed Okker nederla gen tegen Lothar Pawlik en Wilhelm Bimgert,. al won de Nederlandse kam pioen in de tweede wedstrijd tenminste een set. De Nederlandse ploeg mist de „slag" vaak op de beslissende ogenblikken. Wan neer het er op aankwam door te druk ken toonden de Duitsers zich steeds weer de baas. IN DE derde wedstrijd tegen de Japanse ploeg heeft het Nederlandse dames volleybalteam te Delft een 31-0 neder laag geleden. De heren waren succes voller. Zij klopten de Japanner» mei 3-1.

de Stem | 1965 | | pagina 7