Oerwouddokter met de visie van een profeet 't is weer tijd voor Ook Duitse spoorwegen voor kostenprobleem Radio meest beluisterd tot half zeven 's-avonds van zes Donald Duck Dood maakte einde aan het' werk van Albert Schweitzer Wat doet Nederland met de radio rdon Iwse :er BONDSREGERING MOET RIJPASSEN Saffre wint rsma-beker AK BEUN NT RONDE ADZAND IOOGWATER Vandaag NGE Morgen Tweestrijd Ouderen luisteren minder 6°/o luistert nooit Stilleggen Op Nederland 2 Gesprek met prof Tinbergen onzer verslaggevers) NADORP H. Ardon utt terdagmiddag op het be- f te Wilhelminadorp alge- ploegkampioen geworden, ir wist hij deze titel te be- wam uit in de categorie 1. In de categorie rond en werd P. van Hoeve uit ampioen. Opvallend was. wentelploegen veel beter eleverd dan met de rond en. uitslag was: Rondgaande van Hoeve Terneuzen Klaassen Kats 215 pnt; id Zaamslag 205,5 pnt: 4 Kamperland 202,5 pnt; 5 Schoondijke 187,5 pnt; 6 Terneuzen 182 pnt. en 7 steinde Nieuwdorp 161,5 pt. 1 H. Ardon Kloetinge G ZBreas Kats 22,5 pnt; e Pzn Koudekerke 232 pat; oer Haamstede 229 pnt; 5 hoondijke 227.5 pnt; 6 B. i Haamstede 227 pnt; 7 J, Spui-Terneuzen 220 pnt; 8 ke Poortvliet 218 pnt; 9 P, Heer Ambtskerke 217 pnt; sse Kamperland 216,5 pnt; aker Koudekerke 213,5 pnt; link Axel 212,5. pnt.; 13 adzand 205,5 pnt. en 14 D. ere 197,5 pnt. BAGBLAD BE STEM VAN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1965 onze correspondent) ZEN Na de tweedaagse en die door de Royal Bel- g Club zaterdag en zondag Baniseerd reikte oud-burge- F, Tellegen in hotel Rot- Terneuzen de Vera Boersma- jds beschikbaar gesteld door ellegen-Boersma uit aan de Le Saffre die met Castor in lasse als overwinnaar uit de n. Provoost won de Honte-beker. ijd in de klasse der motor- gemaakt door de heer Hen- Roulis. In de vlinderkiasse rder in diverse categorieën Henen met P'halène, Vroon ire de Breskens en C. van r met Oyat. De route liep uzen, Breskens, Vlissingeti, Er namen zestig jachten aan rijd deel die een bijzonder >p had mede dankzij het bui- gunstige zeilweer. ID Glunderend nam Jaak adzand de bloemen, een fraaie de zoenen van de plaatselijke a Goossen, in ontvangst. Beun end triomfator in de 12e ron- idzand voor nieuwelingen ge- een door hem zeer attent oers. ;vit zorgde voor het eerste en ging reeds na vijf ronden aal. De gebrilde dokterszoon 0 km voor de anderen uit, 20 seconden voorsprong, maar kreeg toch niet het gewens- Ueiin en Wouters reeds een hadden gemaakt om Kiviet g de grijpen, wat echter mis- on het compacte peloton se- tegenaanval en toen was de spoedig tot de orde geroepen, as bijna halfkoers toen Beun, ■n Van Groezen de beslissende dden. Van Overveld, Freijters n wipten nog' tijdig in de lift „.•en de kaarten geschud. Het zijn koplopers was voor de te sterk om nog met succes aanval te lanceren, al kwamen festerweele en Wurth in de slot. zeer dicht bij de leiders, isprint was zeer enerverend sun, Koeken en Van Groezen .ts toegaven. De positie op kop .n de laatste vijftig meter zelfs He keren, maar uiteindelij* ak Beun zijn rivalen met een De uitslag luidt.: Beun (Biervliet), 72 km to minuten, 2. C. Koeken (Acht- M. van Groezen (Made), verveld (Zegge). 5. A Wouter* 6. K. Freijters (Zegge), 7. °P len A. Wurth (Brouwershaven), sterweele (Sluis), 9. P. O omen 10. J. van Gaal (Ossendrecht). L6 uur nge dinsdag 7 september: en 12.49 uur, Terneuzen 12*' Vlissingen 11.54 en 00.00 uur 1.12 en 13.45 uur. IZEN 20 uur Een verrukkelijke idiote. BURG -huis 9.30 uur Vergadering *a" i Walcheren, uur Het bezoek, 18 j. CHT Hijfte 19.30 uur Bal Letter 15 uur Schieting Hove 15 uur Schieting Schepper 14.30 uur Schieting v. Dijck 19.30 uur De konm*e» zon ERG ïraert 15 uur Kermisschieting UZEN tMnfe 20 uur Een verrukkelijke URG ujj Theater 20 uur Doorbraak gidor, 14 j. *CHT ui «M Schepper 14.30 uur Schiet™- Guchteneire 15 uur Schieting. apdorp 15 uur Schieting. (Advertentie) (Van een onzer redacteuren) BREDA Veel oppervlakkige publikaties die over Alb. Schweit zer zijn verschenen, vestigen de in druk dat bij een man was van uiterste zachtmoedigheid, die duld- la'am en gelaten zijn werk ver richtte; een verdwaalde kamer geleerde niet schemerige idealen. Die indruk is verre van juist. Bijzonder onthullend is het portret dat Robert Payne van hem heeft geschilderd. In zijn boek over Schweitzer dat in 1957 verscheen, spreekt hij van een zware, norse man, met een ouderwetse stalen bril cn een dikke, witte haardos, vriendelijk, opvliegend, soms won derlijk en al met al een hoofse patriarch. Doordat hij in feite tot de negen tiende eeuw behoorde hij werd vier jaar na de dood van Livingstone gebo ren scheen hij uit zijn eigen tijd te zijn gestapt. Hij was een vat vol te genstrijdigheden. Hij verachtte conven ties en trad conventioneel op. Hij ver foeide regeringen en heeft bittere dingen over gevestigde kerken gezegd. Maar de regeringen poogden hem te eren en de gevestigde kerken noemden hem de „grootste levende christen". Hij bestuurde zijn ziekenhuis met de zware hand van een autocraat, ging voortdurend te keer tegen de ..afgron delijke luiheid" van de Afrikaanse in boorling en drong aa op een scheiding tussen blanken en zwarten. Maar zegt Payne deze dingen, die bij ieder ander bezwarend zouden zijn, werden draaglijk gemaakt door zijn wezenlijke opgewektheid, zijn menselijkheid en de doordringende intellectuele kracht waar mee hij de wereld problemen overzag. Hij stond dichter bij de figuur van Faust. dan bij die van de ernstige, eenvoudige mensenvriend. Voortdurend dacht hij in termen van uitersten. Zijn ogen schotel - Df b'wecgfedenen die hem naar Afrika deden gaan, waren vu- afw? De jongensjaren van riin jj? i™ er !aven geen enkele re den om te veronderstellen dat hij la ter met een bijl in het oerwoud zou staan In Kaysersberg, het dorpje in de Vogezen waar zijn vader dominee was. kende men hem ais een stille, ietwat trotse en zwaarmoedige jongen, die er bij ziin vrienden op aandrong het hengelen op te geven omdat de kronkelende wormen aan de haak en de gescheurde hekken van de vissen hem kwelden: die wei- nfet ni.elu overjas te dragen/omdat hij I V1 1 domineeszoontje" wilde af- die Ark i aUderc jongens op school I konden n weelde van een overjas niet I konden permitteren I was !j®ld bartstoohtelijk van muziek en I was een fervent pleitbezorger van de ALBERT SCHWEITZER ...eerbied voor het leven. gebied hongersnood uit die gepaard ging met een dysenterie-epidemie. Onver schrokken bestreed Schweitzer zowel ziekte als honger. Toen begon hij hele maal opnieuw. Hij bouwde een beter ziekenhuis op een betere plaats langs de rivier Om geld voor zijn werk bij een te krijgen bracht hij af en toe be zoeken aan Europa. Hij gaf concerten en gastcolleges in veel landen, waar onder Engeland, Nederland en Duits land. Vooral in Londen genoot hij grote bekendheid als Bach-vertolker. Maar bij speelde ook in het oerwoud Door zijn mateloze energie was hij nog in staat zijn techniek op peil te houden op een piano met orgelpedalen, hem ge schonken door de Parijse Bachvererü- ging. Zo hoorden de negers in Lamba rene de klanken van de fuga's van Bach op stille avonden over de rivier zweven. Tot voor enkele dagen heeft hij in Lambarene gezwoegd, soms met blij op timisme, soms ook bitter opstandig te genover de mensen en het klimaat, die zijn werk onmogelijk dreigden te ma- Ken of er de zin aan ontnamen. Er zijn jaren geweest dat Europa nauwelijks van hem hoorde Nu en dan echter liet hij zijn stem horen, bezwe rend, geselend, in felle aanklacht tegen degenen die door egoisme en politieke kortzichtigheid de idealen verloochenden die hijzelf voorstond. Toen hij in 1952 de Nobelprijs ont ving, hield hij een rede die een samen vatting was van zijn visie op de mens en het menselijke streven en falen. Hij hield een hartstochtelijk pleidooi voor een vrede die de waardigheid van de mens zou redden. Wat nodig is, betoog de hij, is een nieuwe, grote uitbarsting van de menselijke geest, te vergelijken met de grote uitbarsting in de acht tiende eeuw. „De mens", zei hij, ,,is een super mens geworden, maar lijdt aan een nodlottige onvolmaaktheid van de geest. Hij is niet opgeheven tot een boven menselijk peil van begrip dat in over eenstemming is met het bezit van bo venmenselijke kracht. Hij ontbeert het vermogen zijn gigantische macht in dienst te stellen van rationele en nut tige doeleinden.'' Die uitspraak was zeker niet nieuw, maar uit zijn mond klonk ze als een bezwering. Want Albert Schweitzer, de man die met eredoctoraten en erebur gerschappen overladen was, die aan zul ke „theoretische" zaken als theologie en filosofie had gedaan, kon er inderdaad op bogen met zijn handen iets nuttigs te hebben verricht. Hij had voor de menselijke waardigheid gevochten door de wonden van lepra-patiënten te be handelen en dysenterie-epidemieën te lijf te gaan. Het was een teken van zijn diep christelijke gezindheid, zegt Payne, dat hij met het christendom ontevreden kon zijn. Inderdaad: hij was ontevreden met de meeste zaken en dat was zijn kracht. Louter door zichzelf naar Lambarene te verbannen, gaf hij zijn ontevreden heid te kennen met de westerse bescha ving. die volgens hem al onder de last van haar onmenselijkheid was ingestort. Luister naar „"t U weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.I.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45 u, 20.10.30 en 18.45 u. (Bijzondere correspondentie) BONN Met de opkomst van de steeds sterker wordende concurrentie van het autoverkeer zijn alle Europese spoorwegmaatschappijen min of meei in een nadelige positie geraakt. De pro blemen van deze maatschappyen lijken dan ook onderling erg veel op elkaar. Aangezien het spoorwegbedrijf een open bare functie te vervullen heeft moet het voldoen aan de vervoereisen van de staat. Dat vormde geen enkele last zo lang het een monopolie op vervoer be zat. Dit is echter niet langer het geval, de concurrentie-strijd niet het autover keer wordt steeds scherper. Bij alle Europese spoorwegmaatschappijen gaat het erom een compromis te vinden tus sen de openbare taak van het bedrijf en de commerciële rendabiliteit. Dit probleem houdt bijvoorbeeld de bondsregering al sinds jaar en dag bezig. Ze heeft reeds maatregelen ge troffen. maar wordt door de ontwikke- (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis ling van het verkeer steeds weer ge dwongen naar nieuwe oplossingen en naar een nieuw evenwicht in deze kwes tie te zoeken. De Duitse Bondsspoor- vvegen vormen een openbare instelling, waarvan meer dan 60 procentvan de opbrengst geïnvesteerd moeten worden in salarissen en personeelsvoorzieningen. Loonsverhogingen zijn in deze sector uitermate ingrijpend. Ook andere kosten zijn in de afgelopen jaren sterk geste gen. De Bondsspoorwegen verkeren voort durend met zichzelf in tweestrijd of zij op grond van de scherpe concurrentie van het overige vervoer en zonder af te wijken van hun openbare taak de ho gere kosten mogen opvangen door ver hoging van hun tarieven. Het Bomdska- binet heeft daarom onlangs ter verdere ontlasting van de Bondsspoorwegen be sloten om naast de financiering van bij komstige lasten van 1965 wat betreft de pensioenregeling van het bedrijf, in zo verre zij meer dan 30 procent van het netto-salaris van het personeel bedragen uit de staatskas te dekken.Deze maat- Advertentie) menselijke rede, waarin hij. anders ech ter dan de extreme rationalisten, altijd is blijven geloven. Dit én zijn diep-christelijke visie op leven en mensheid moeten het hem mo gelijk gemaakt hebben het gigantische en moordende werk te verrichten in de oerwouden van de Ogowe. Merkwaardig genoeg was het een ar tikel van slechts vier bladzijden dat Schweitzer in 1904 het besluit deed ne men naar Afrika te gaan. Hij was bezig met zijn boek „Geschichte der Leben Jezu-Forschung", toen hij dit artikel in handen kreeg. Het was geschreven door Alfred Boegner. de voorzitter van het Parijse Zendingsgenootschap en het handelde over inboorlingen die af schuwelijk te lijden hadden van de prak tijken der toverdokters. Boegner gaf een beschrijving van de wouden en de rivieren in het noordelijke deel van Frans-Kongo en hij smeekte er als het ware o-m dat christelijke wer kers naar dit land zouden gaan om er de nood van de bevolking te helpen le nigen. Schweitzer was toen bijna dertig jaar. Hij had zich als musicoloog, theo loog en filosoof een enorme kennis ver worven. In wetenschappelijke kringen werd zijn werk erkend. Zijn besluit lokte dan ook een storm van protest uit- Men vond dat hij door een onverklaarbare gril zijn carrière ging vergooien. Schweitzer echter zette door. Hij ging medicijnen studeren, werkte intussen door aan zijn andere boeken en raakte aan de rand van een overspanning. In 1912 trouwde hij met He'éne Bress- lau, een verpleegster, die soortgelijke idealen had als hij en een jaar later vertrok hij als jonge dipkter naar Afrika- Schweitzer begon zijn- werk in een oud, gedeeltelijk bedekt kippenhok, dat hij wit had gekalkt. Ondanks uitputtende hitte en gebrek aan medicamenten en instrumenten werk te hij dag en nacht. Hij bestreed de slaapziekte, malaria, lepra, olifantsziek te. zweren en opereerde breuken. Toen hij negen maanden in Lambarene was had hij meer dan 2.000 mensei behan deld. Een andere zware strijd was die tegen de onwetendheid en 't bijgeloof- De oerwouddokter bouwde zijn ziekenhuis met eigen handen. Hij was tegelijk ar chitect, timmerman en geldschieter. Wat hij aan zijn orgelconcerten en zijn boek over Bach had verdiend stak hij in het ziekenhuis. De eerste wereldoor log stak een spaak in het wiel. In 1917 werd het echtpaar Schweitzer in Frank rijk geinterneerd, zijnde onderdanen van een vijandelijke mogendheid. De oorlog, ziekte en geldgebrek hiel den Schweitzer zeven jaar in Europa, ii^ welke periode hij aan de eerste delen van zijn „Filosofie der beschaving" werkte. Toen hij in 1924 naar Lamba rene terugkeerde was zijn hospitaal door witte mieren verwoest Zijn patiënten waren blij met zijn terugkeer. Maar er waren alleen dakloze hutten om hen te i huisvesten. Korte tijd later brak in het HILVERSUM De afdeling „studie en onderzoek"' van de NRU en NTS heeft het eerste rapport vrijgegeven, dat in het kader van het continue-pro- gramma-onderzoek is ingesteld. Het bureau Intomart uit Hilversum voerde het onderzoek uit, dat betrekking heeft op het. beluisteren van de radio in de avonduren. Daarbij heeft men een dui delijker inzicht willen verkrijgen in de betekenis van de televisie voor de ra diobeluistering in de avond. Het betreft het luistergedrag van de Nederlandse bevolking van 15 jaar en ouder gedurende de week 28 februari tot en met 6 maart van dit jaar voor de beluistering van 17 tot 20 uur en de week van 7 tot en met 13 maart even eens van dit jaar voor het tijdstip van 20 tot 24 uur. Volgens de laatste gegevens zijn er ruim 2.600.000 radiotoestellen en ruim 419.000 aansluitingen op de draadom roep, en dan zijn er ongeveer 8.000.000 personen, die in Nederland de radio kunnen beluisteren. Deze cijfers werden ons verschaft door de persdienst van de NRU. Volgens het rapport luisterden tus sen 17 en 20 uur gemiddeld per dag 41 procent van het radiopubliek, bijma 3.500.000 personen, kortere of langere tijd. Na 20 uur bedroeg dit percentage 17 procent, of ongeveer 1.500.000. De dagelijkse radiobeluistering bereikte in het tijdvak 18 uur tot 18.30 uur haar hoogtepunt. In de onderzochte week luisterden gemiddeld per dag 27 procent (ongeveer 2 miljoen personen), gedu rende dat half uur naar de radio. De verschillende dagen van de week en zelfs niet de werk- en de weekendda- gen geven hierbij geen verschillen van betekenis te zien. Niet-tedevisiebezitteTS vertoonden over de gehele lijn hogere luisterdicht heid dan de televisiebezitters, zelfs in de tijdvakken waarop de meeste per sonen geen televisie (kunnen) ontvan gen. Na afloop van het televisiepro gramma, omstreeks 22.30 uur, was er geen noemenswaardige opleving van de radiobeluistering door bezitters van t.v.- toestellen te bespeuren. In het tijdvak van 17.00 tot 17.30 uur oehoort gemiddeld per dag 77 procent van alle luisteraars tot de televisie- bezitters, wat vrijwel overeenkomt met het aandeel van de televisiebezitters in het totale radiopubliek. Daarna nam dit percentage per half uur constant af tot 21.30 uur, tot het minimaal 29 pro cent was. Vervolgens steeg het aandeel van de televisiebezitters in het luiste rende radiopubliek weer pas na 24.00 uur om dan het „normale percentage van 78 procent te bereiken. Er werd, aldus het onderzoek, een duidelijke negatieve correlatie vastge steld tussen luistergedrag per half uur en leeftijd: de luisterdichtheid nam af naarmate men ouder was. Deze relatie werd niet alleen, veroor zaakt doordat oudere leeftijdsgroepen een hoger televisiebezit vertoonden. Zo wel bij televisiebezitters als bij hen, die niet in het bezit zijn van een televisie toestel, werd dit verband bij het. onder zoek aangetroffen. Tussen feitelijk luistergedrag per halt uur van 20 tot na 24 uur en de opleiding werd een positief verband geconstateerd. Hoe hoger de opleiding van de radio luisteraars, hoe meer er 's avonds ook werd geluisterd in deze kring. Het bleek ook, dat hoe hoger de opleiding hoe minder men gemiddeld per dag naar de radio luisterde. Het positieve verband tussen feitelijk luistergedrag en opleiding werd voornamelijk bepaald door het lagere televisiebezit in de ho gere opleidingsniveaus, maar dit ver band verdween namelijk bij de televi siebezitters geheel en bij de niet-tele- visiebezitters was het nog slechts ir geringe mate aanwezig. Men maakte bij het onderzoek van dt volgende basisgegevens gebruik: vai alle personen van 15 jaar er ouder har' op 1 januari 1965 98 procent een radio toestel thuis. Bij 23 procent was meei dan één radiotoestel aanwezig. Dooi 35 procent kon thuis geen fm wordei ontvangen, door 54 procent wel en bi, 9 procent was dit onbekend. Ongeveei 75 procent van alle personen van 15 jaar en ouder had op 1 januari 1965 thuis televisie. Het meervoudige radio- bezit dat voor de totale bevolking van 15 jaar en ouder 23 procent bedroeg, was bij de televisiebezitters hoger (24 pet.) dan bij de niet-televisiebezitters <19 pet,). De samenstelling, zo vermeldt het rapport, van het televisiepubliek in Ne derland per 1 januari 1965 vertoonde geen noemenswaardige verschillen mei die van de totale bevolking. De samen stelling van het publiek dat niet in het bezit is van een televisietoestel week echter naar het aantal kenmerken, soms belangrijke, daarvan af. Ze bevatte de groepering die niet in het bezit is van een televisietoestel meer jongeren en minder ouderen, meer hogere en minder lagere opleidingsgroepen, meer gerefor meerden en hervormden en minder roomsk a th olieken en onkerkelijtken, meer personen uit plattelandsgemeen ten en minder uit de (middel)-grote steden, meer personen uit de lagere en minder Uit de hogere inkomensgroepen. Op 1 januari 1965 verklaarden 6 pet. /an de ondervraagden niet naar de adio te luisteren, 87 procent gemiddeld mgeveer een uur per dag, 32 procent ongeveer twee tot drie uur, 16 procent circa vier tot vijf uur en 9 procent on geveer zes uur of meer. Op 1 januari 1965 verklaarden 15 procent van de on dervraagden niet naar de televisie te kijken. 6 procent gemiddeld ongeveer 15 min. tot 3 kwartier pr dag, 20 pet. ^en periode van een tot anderhalf uur, 19 procent ongeveer twee tot twee-en- half uur en 30 procent van de onder vraagden drie uur of meer. Door be- 'itters van televisietoestellen werd per 'lag gemiddeld ongeveer drie kwartier korter naar de radio geluisterd dan door de groep van niet-televisiebezit ters. regel was noodzakelijk, omdat de Bondsspoorwegen ook pensioenen moe ten uitbetalen aan voormalige Rijks spoorlieden, die vroeger werkten in het gebied, dat nu aan de Sovjetzone toebe hoort, maar die hu in de bondsrepubliek wonen. Voorts probeert de regering ook de verschillende deelstaten in de kosten voor speciale tarieven voor scholieren te laten delen, aangezien de opbrengst daarvan zo laag is dat de Bondsspoor wegen er verlies door moeten lijden. (In West-Duitsland worden culturele aangelegenheden beslist door de rege ringen van de deelstaten zelf.) De ver laagde scholieren tarieven zijn een typi sche maatregel yan de staat uit de tijd dat de spoorwegen nog een unieke plaats in het vervoersbedrijf in konden nemen, maar die in het teken van de concurrentiestrijd met het autoverkeer niet langer gehandhaafd kan worden. In Engeland bijvoorbeeld zijn deze kosten van de spoorwegen reeds lang door de staat overgenomen. De bondsregering houdt vast aan het principe van verkeerstoediening door het meest geschikte en tegelijk ook goed kope vervoersmiddel. Dat komt neer op spoorweg, autoverkeer of binnenscheep vaart. Daarbij zal men het stilleggen van onrendabele treintrajecten niet kun nen vermijden en op punten waar deze om het openbare belang in stand gehou den moeten worden zal de bondsrege ring voor de kosten op moeten draaien Tot 1961 waren de tariefbepalingen van de Bondsspoorwegen bijna geheel afhan kelijk van de bondsregering. Door een nieuwe wetgeving die eveneens opgaat voor de binnenscheepvaart en het auto vervoer, vooral op het gebied van het goederentransport, zijn de Bondsspoor wegen echter overgelaten aan hun ei gen lot wat betreft de prijsstrijd Vroe ger konden de spoorwegen het even tueel zeer grote overschot van goederen vervoer gebruiken om geleden verliezen op het personenvervoer te dekken. Door de hevige concurrentiestrijd wat betreft het goederenverkeer is dit echter bijna onmogelijk geworden. W. L. Brugsma heeft op maandag 6 september op Nederland 2 om 20.25 uur onder het motto „Heden en toekomst", een gesprek met professor J. Tinbergen J. Tinbergen die gepromoveerd was op een proefschrift „Minimum proble men in de natuurkunde en de economie", werd in 1931 docent aan de Amsterdamse Gemeente Universiteit en in 1933 bijzon der hoogleraar in de econometrie aan de Economische Hogeschool in Rotter dam. Vlak na de oorlog volgde zijn be noeming tot directeur van het Centraal Plan Bureau, in de instantie die voor het economische herstel van ons land v grote betekenis werd. In die na-oorlogse ontwikkeling paste ook 't groeiende bes2tf dat opheffing van de grote verschillen tussen armoede en rijkdom in verschillende delen van de wereld een bijdrage zou kunnen leveren aan de ontspanning van de internatio nale verhoudingen. Zo ontstond de hulp aan de in ontwikkeling achtergebleven gebieden. Professor Jan Tinbergen werd één van de meest overtuigde ver dedigers van deze hulp. Menselijke en sociale overwegingen zullen daaraan nie.t vreemd zijn geweest, maar profes sor Tinbergen plaatste deze acties bo vendien binnen het kader van het eco nomische patroon van de wereld van straks. Wat er op internationaal niveau vooral in Nederland aan begrip is ge groeid voor deze hulp op grote schaal, begrip dat in dade^ werd omgezet, is zonder enige overdrijving voor een groot deel aan de thans 62-jarige professor Jan Tinbergen te danken. (Maandag 6 september, 20.25 - 20.55 Nederland 2). (Advertentie) Maandag 6 aseptemebr HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen 12.22, 19.00. 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek 12.40, 14.35, 17.30 en 18.30 uur. Klas sieke muziek 13.10, 15.30, 16.30, 19.30, 21.30 en 22.55 uur. Documentaire of klankbeeld 14.05 uur (Schoolradio) Jeugdprogramma 17.00 uur. HILVERSUM II 298 M Nieuwsberichten en mededelingen 12.27, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Populaire muziek 12.00, 12.37, 15.30, 18.25, 20.05 en 23.00 uur. Klassieke muziek 13.20 uur. Hoorspel 21.30 uur. Sportuitzending 17.50 uur (W.K. wielrennen) BELGIë VLAAMS 324 M Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek 12.15, 17.15, 18.30 en 23.05 uur. Klas sieke muziek 13.20, 14.03, 15.25 20.00 en 22.15 uur. Ziekenprogramma 16.09 uur. Sportuitzending plm. 12.10 uur (W.K. wielrennen), plm. 18.00 (W.K. wielren nen); 18.28 en 18.45 uur. Dinsdag 7 september HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek 7.05, 8.05, 8.40. Klassieke muziek 10.00 uur. Docu mentaire of klankbeeld 9.40 (Schoolra dio). HILVERSUM II 298 M Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 8.10 en 10.10 uur, Ziekenprogramma 9.00 uur. Jeugdprogramma 10.00 uur. Maandag 6 septemebr NTS- NEDERLAND I 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 Misi-sipi, docu mentaire over de geschiedenis van de ri vier de Mississippi. 19.35 Huckleberry Hound, tekenfilm. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de Boerenpartij. 20.30 Dokter zonder glorie, speelfilm. (Beide keuringen 14 jaar). 22.05 De Eerste Wereldoorlog, documentaire (deel 23). 22.30-22,35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Mickey Rooney Show. 20.25 Heden en toekomst, gesprek 20.55 East Side, West Side.- Neil Brock voor een twee sprong. TV-fikn. 21.45-22.10 Achter het nieuws. BELGIë VLAAMS 19.30 Voor de jeugd. 19.55 De weerman. 20.00 Journaal. 20.25 Openbaar kunstbe zit. 20.35 De zaak Blum, spel. 22.30 Jour naal. BELGIë FRANS 19.00 Berichten. 19.03 Voor de kinderen. 19.30 Sportprogramma. 20.00 Journaal. 20.30 Programma over de Eerste Wereld oorlog. 21.00 Le Saint, feuilleton. 21.50 Literair programma. 22.40 Journaal.

de Stem | 1965 | | pagina 3