N.A.C., let langzame' op die Radovic CORSO RONDE dit jaar op de baan Haal heet water in huis met een elektrische DAALDEROP boiler A Anoeta-baan prima voor de sprint San Sebastian w.k. 1965 Willem II kan grote rol spelen RBC kan het goed maken „DRIE IN EEN" Begrijpelijk Dan.... 11 Gebrek aan ploegverband Grote macht hlftal nieuwe stijl Enthousiast begin Nieuwe sportprijsvraag Donner wint Amateurs naar buitenland Polo-toernooi ,ourae van TENNIS Nederland tegen West-Duitsland Resultaten DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 (LASARTE HERNANI 1 2674 km A i N/B'DEORIA MMKIAANKOMST /URNIETA f 5-9-65 ANOOAIN/^ 'sa f ITsAN SEBASmTT"^ T, LASARTE F J SPANJE fl CEES HAAST AKIE DEN HARTOG GERBEN KARSTENS CEES LUTE PETER POST sl:i x JO DE ROO JOS v. d. VLEUTEN DE ZON BRAK DOOR De Belgische wielerkcizer Rik van Looy slaagde voor een goed deel in iljn plan, (lat niets clan trouwe knechten rond hem moest brengen. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Oni half drie dan brak de zon door, Jo de Roo had het nauwelijks in de gaten. Diep hoog hij zich over de macaroni, die een ravezwarte Spaanse schone in hotel Sarauz, het Nederlandse hoofdkwartier op 25 kilometer af stand van Sail Sebastian, met een ondoorgrondelijk gezicht voor hem, Cees Haast en Den Hartog had neergezet. De jongens hadden een echt Hollandse honger en gunden zich geen tijd te letten op het buitengebeuren. Dat ditmaal niettemin erg be langrijk was. Want betekende dit eerste sprankje zomicht dan tenslotte toch de langverbeide weersverbetering? Het is moei lijk er een antwoord op te geven, al zouden we dat nog zo graag willen. Want het Spaanse De Biilt hult zich in woorden die voor geen zinnige Neder lander te vertalen zijn. Maar gelukkig, de eerste symptomen voor het weerher- stel zijn er en de jongens zullen er onge twijfeld dankbaar voor zijn. In eerste instantie vooral de zes jongens Schepers. Steevens, Dolman, Wagtmans, Dubois en Beugels, die zaterdagmiddag om één uur precies aantreden voor de 172 zware kilo meters, aan het einde waarvan de pittige regenboogkleuren gloren. Het zestal is vol goede moed. De route kennen ze als hun eigen broekzak, ze zijn vertrouwd met de eigenaardigheden ervan, ze weten waar de zwaarste klap pen kunnen vallen en ze hopen slechts dat de vele tonnen zand, die door de aanhoudende regenval op het wegdek zijn gespoeld, tijdig van de baan zullen zijn geschoven. Maar zoals tot nog toe voor Schepers, Steevens, Dubois, Dolman. Beugels en de kittige Wagtmans geen moeilijkheden zijn opgedoemd, zo behoeven ze zich op dit punt ook geen zorgen te maken, want al zijn de Spanjaarden dan ook niet altijd zo snel in hun optreden, als het er op aankomt zijn de zaken tijdig en netjes voor elkaar. Nee veel moeilijkheden kunnen er voor de sterke jongens nauwe lijks opdagen op het circuit van Lasarte. De condities zijn voortreffelijk. Het team, dat een gemiddelde leeftijd heeft van nog geen twintig jaar, vormt een hechte eenheid. (Van onze sportredactie) TILBURG Willem II draait op het ogenblik bijzonder goed. De pas gepro moveerde Tilburgers klimmen met grootmachten zoals het Rotterdamse Feijcnoord, het kapitale Ajax en prof club DWs naar de top. Geen enkel ver- üespunt hoefden de tricolores tot nog toe te noteren. Onder leiding van Jaap van der Leek ziet het er naar uit, dat Willem II een grote rol zal gaan spelen in dit voetbalseizoen. De Spartanen, die dit weekeind,, naar Tilburg reizen zien dan ook met angst en vreze het komen de duel tegemoet. Topspeler Ole Madsen, topscorer van het Deense voetbal en aangekocht door Sparta, produceerde in de competitie nog geen doelpunt. Maar misschien zal de Deen deze zondag zijn oude vorm hervinden en dan wordt het oppassen ge- blazen voor de Tilburgers. Diverse Deen se collega's hebben ons reeds gewaar- Aorxes. Dc eerste de beste wedstrijd kan geen achterspeler hem meer be dwingen...." In de eerste divisie is er ook zo'n club, die pas gepromoveerd direct ho Ce gooit in de nieuwe afdeling. De naam? "xr: De c"5te dc beste wedstrijd 1 d? rnmpetitie klopten de Xcrxanen dln. Holland Sport onder lei- "'*v*n n'cmand minder dan bonds- <i»n ,cms Neville met 7-0. En verlc- foven D."1065,' SC ('amhuur or aan gc- damnie?. gr? kracht bÜ de Rotter- op de valrtn JZuidslaaf Radovic die 1 heer Piet h Xerxes' bescherm- tcerd De/ "SOjiboom werd gecontrae «ns etn rt i'!na'r besteedde even- cen hal Knel e bedrag aan Rudi Jacobs, enige mafeil i V?" FoÜenoord, die reeds gekomen n t "t e°rste team was uit *e jeugd' van VPeretal met d* opdringen- van rfit s ls er de oorzaak o-enblik R°^erdamse club op het dat inrJr 8 draait. Bovendien en uer Boh ?en voornaam punt kan trai- sroot aa„,.J,anse beschikken over een de buvnnrki jfservos. Voor de voorhoe- 1 'nmder da^eD heeft d* twiner "iet NAC er of A m,an ter beschikking. Of Sparta z slagen Xerxes op het i b' klonnon u.'r Ran®en'' te Rotterdam kloppen blijft dus de vraag. aitjd ïliSuw'e stij' heeIt no® altijd w. g£ot,e lnd™k gemaakt Nog een va! xunT operovic- zonder twijfel ten on hif S ,™eest technische krach- - "et ogenblik niet beweze^ een ge (Advertentie) hele wedstrijd met volle inzet te kunnen spelen. Zowel tegen RBC, de eerste, als tegen Velox de tweede, heeft hij en met hem bijna het gehele elftal slechts één helft leuk gevoetbald. En dat is in de eerste divisie niet voldoende. Als NAC tenminste aan het eind van het seizoen op de ranglijst bij de bovenste drie wil prijken. Zondag zal bewezen moeten worden tot wat de Bredanaars in staat zijn. Dit keer staat er geen bijzonder harde ploeg tegenover NAC. Integendeel zelfs. Xer xes is dit seizoen geprezen als een ploeg die snel en technisch voetbalt. De kans ligt dus nu voor het grijpen. Als NAC wint staat het bovenaan de ranglijst, want Sittardia voetbalt niet.... Een raad echter NAC'ers:let op Radovic. Hij lijkt wat traag in zijn bewegingen maar tot nog toe stond hij altijd op zijn plaats als er gedoelpunt moest worden RBC heeft na zijn enthousiast begin tegen NAC zwaar teleurgesteld in Ven- lo. Misschien kunnen de Roosendalers nu iets goed maken tegen DHC, dat de linksbuiten van het Nederlandse ama teurelftal Sjaak Roggeveen in zijn gele deren heeft. Baronie speelt eveneens tihuis (tegen Excelsior) dat verleden week iedereen verbaasde met een bij zonder hoge score tegen Helmondia '55 De Rotterdammers hebben een jong elf tal met als kern een aantal routine's Henk Schouten en Ben Damen, die voor een seizoen door Xerxes is uitgeleend. Baronie zal zich hard moeten inspannen om de mannen van trainer Rinus Smits te kloppen. Een topper in de tweede di visie B is ongetwijfeld de wedstrijd V/il hslmina-FC Den Bosch. Wij verwachten een kleine zege voor de nieuwe Bossche combinatie. (Van onze sportredactie) BREDA De KNVB komt met in gang van 12 september naast de gewone sporttoto met een nieuwe sportprijsvraag op de proppen, waarin zoals de or ganisatoren vertellen in een keurige brochure men elke keer weer kans maakt op een „schone ton". „Drie in één" zoals de nieuwe prijs vraag heet zal om de veertien dagen draaien. De spelregels zijn in grote lij nen de volgende: vult een deelnemer in een kolom alle eentjes goed in dan ont vangt hij of zij de eerste p^ijs. Vult de man of vrouw alle clubs goed in die ,,uit" winnen dan wint hij of zij de tweede prijs. De derde prijs is weg gelegd voor degene, die alle drietjes goed raadt. Dit laatste kunnen we nauwelijks zeg gen van onze professionals, die zondag morgen om tien uur beginnen aan de 14 ronden, die te zamen een afstand vormen van 267.4 kilomeier. Dit gebrek aan ploegverband is geen typisch Nederlands verschijnsel, ook de andere landen sukke len ermee. En dat is te begrijpen, want wie mag voor de ene dag van het wereldkam pioenschap hechte vriendschap verwach ten bij jongens die elkaar een heel jaar lang zuiver om den brode beconcurreer den? Flandria-man Peter Post bijvoor beeld heeft er geen stuiver baat bij als Jan Janssen opnieuw met de wereldtitel HAVANNA (ANP). Onze landge noot Jan Hein Donner is in het sterk bezette internationale scliaaktournooi van Havanna goed op dreef. Vrydag won de Amsterdammer van de Pool Zbignicv Doda. De Zuidslaviër Beris Ivkov be hield de leiding. Hy dwong de Belgische kampioen Alberick O'Kelly tot overgave, Ivkov verzamelde 5'/s Punt. Donner staat met 4punt ex aequo derde. gaat strijken, Den Hartog (Fort-Gitane) heeft er meer belang bij steun te verle nen aan Jacques Anquetil, de kopman van z'n fabrieksploeg en Haast, Karstens en De Roo van de ploeg van de Pel zou den het verspilling van dure krachten vinden als ze niet een man van hun eigen team in de kaart konden rijden. Geen rozegeur dus, noch maneschij in de Nederlandse beroepsploeg. De jon gens zelf halen er de schouders over op. Zij tillen er niet zo zwaar aan, want bij de andere landen spelen immers dezelfde belangen de hoofdrol. En misschien heb ben daarom de heren van de Belgische wielerbond het niet zo gek bekeken door welwillend te reageren op een brief die zij omtrent een maand geleden ontvin gen van hun nationale troef Rik van Looy. De grote Rik deelde de Belgische wielerbond minzaam mee zich kandidaat te stellen voor het wereldkampioenschap in San Sebastian en gaf tegelijkertijd een lijstje op met de namen van de renners, die hij graag in de Belgische ploeg wil de hebben. Ja zo gaat dat in België. De heren kwamen niet helemaal tegemoet aan de verlangens van de keizer, maar ze zorgden er wel voor dat de renners van Flandria, het merk waar Rik van Looij op meer dan gespannen voet mee staat, uit de Belgische ploeg werden ge weerd. By ons Nederlanders gaan dergelyke zaken niet zo gemakkelijk. Wy hebben en dat is maar gelukkig ook nog geen renner die de heren van de wielerbond aan een touwtje heeft. Wij hebben slechts sterke mannen van wie we alleen maar mogen hopen dat ze op het beslissende moment het nationale bloed laten krui pen waar het eigenlijk niet gaan kan. DEN HAAG (ANP) Drie Noordhol landse amateurs zullen zaterdag 4 en zondag 5 september deelnemen aan het Manchester weekend. Het zijn Piet Tes selaar, Kalverdijk, Jan Serpcnti, Wyk aan Zee en Ted Blom, Haarlem. Zaterdag 18 september wordt in de Zwitserse plaats Haegglingen een kop pelrace op de weg gehouden over 85 km. Nederland zal hierin vertegenwoordigd zijn door twee leden van de selectieploeg voor het wereldkampioenschap, de Sit- tarder Eddy Beugels en de Rotterdam mer André van Middelkoop. Zondag 26 september starten in Bir mingham Harry Steevens, Elsloo en de Amsterdammer Gerard Koel in een baan- wedsitrijd. FRANS VERMEULEN, de NAC-speler, gaat op 6 september trouwen. Om 10.45 uur zal in de Petrus en Paulus kerk te Breda het huwelijk worden voltrok ken. JAN DERKSEN optimistisch (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN Temid den van nijver beton stortende Spanjaarden verscheen Tiemen Groen bij de Anoeta-baan. De gebruinde Friese wereldkam pioen, met aan zijn zijde Gerrie Bruin, keek wat rond, haalde de schouders op bij het zien van al die bedrijvigheid en zei nog geen mening te hebben over de klei ne baan. „Ik zal er eerst eens op moeten rijden". ,,Ja', knikte Gerrie Bruin, „zo is het". Bijna hand in hand stapten Groen en Bruin temidden van de andere Nederlandse amateurs die gis termiddag om vier uur in San Sebastian kwamen op het mid denveld. Het achtervolgingsduo gaf weinig commentaar. „Ja we hebben een goede reis gehader waren wel een paar lekke ban den, maar voor het overige ging het best". Tiemen zei volledig fit te zijn, Gerrie Bruin gaf toe wel wat rust te kunneyi gebruiken. De twee stoere jongens uit het noorden van ons land waren, heel wat minder spontaan dan sprintertje Jan Jansen, die met echte Mokemse geestdrift de baan begon te prijzen: „Wat zullen we hier geweldige sprints kunnen zien, wat zullen we hier hard kunnen razen". De mening van debutant Jansen werd gedeeld door de Franse baan- coach Gerardin die de Anoeta-baan bij uitstek geschikt voor de sprint zei te vinden. „Bij de stayers ligt de zaak heel wat anders. Zij zullen verduiveld moeten opletten, de overgang van de bocht naar het vlakke stuk komt toei wat plotseling. Niettemin", zo onderstreepte Gerardin nadrukkelijk, „ik heb deze week een niet eens zo beste stayer een half uur lang negentig kilometer zien draaien achter gangmaker Lo- renzetti. Er zijn dus mogelijkheden genoeg, maar het kleine baantje vraagt van de mannen achter de motoren uiterste voorzichtigheid' Jan Derksen knoopte de woorderi van Gerardin dankbaar in de oren. Hij luisterde gretig naar de verhalen van zijn Franse collega, die im mers al meer dan twee weken met zijn jongens in San Sebastiaic vertoeft. Op dit punt hebben de Fransen en ook de Italianen en de Spanjaarden een fikse streep voor op de Nederlanders. Zij hebben langer de gelegenheid gehad te wennen aan de eigenaardigheid van het gezellige kleine baantje, waarvan de voltooiing voor maandag nog heel wat zweetdruppels zal vragen. Maar ook al zullen de Ne derlandse jongens niet zo dikwijls kunnen trainen, „mogelijkheden hebben we genoeg, want we zitten boordevol kwaliteiten", meende een optimistische Derksen. Zal Jan Janssen in San Sebas tian voor het laatst zijn regen boogtrui dragen THEO VERSCHUEREN vertrekt als grote streekfavoriet in de prof-ronde die zondag 12 septem ber te Eede wordt gehouden. Enkele namen van deelnemers: Peter Post, Guido Reybroeck en de complete Televizier-ploeg van Kees Pellenaars RIK WOUTERS gaat trouwen. De Pellenaars-coureur treedt woensdag 29 september in het hu welijk met José van Gestel en zal van twee tot vier uur gelegenheid geven tot feliciteren in zaal Olym- pia. O 55 DORST. Om drie uur vanmiddag gaan de eerste zeventallen te water voor het grote polo-toernooi van „Su- rae" in het natuurbad te Dorst. Diverse sterke ploegen schreven in en daarom valt met geen mogelykheid te zeggen wie de grote favoriet is voor de cindprys die om acht uur zal worden uitgereikt door „Surae"-voorzitter Dr. P. van Ro- sevelt. Het programma: 15.00 uur dames PSV— Rotterdam. 15.30 uur heren PSV—Esca. 16.00 uur dames SuraeDVZ, 16.30 uur heren Surae Rotterdam. 17.00 en 17.30 de verliezers ronde en om 18.00 en 18.30 uur de win naarsronde. (Van onze sportredactie) ZUNDERT. De wielerclub Fortuna uit Zundert blaakt van werklust. Na de geslaagde prof-ronde wordt er nu een koers voor amateurs gebracht. Voor de derde keer. Een corso-ronde, want het wielerfeest valt 's maandags (dit keer 6 september) na de „bloemcn-parade". Nu echter geen wedstrijd op de weg maar over de baan van het sportpark „De Wil- dert". De intensiviteit van het verkeer is er de oorzaak van dat men de weg niet kon gebruiken, doch de organisatoren weten uit de praktijk dat het rondjes draaien op de baan amper onderdoet voor de an dere mogelijkheid. Vorig jaar trok de corso-ronde ongeveer drieduizend bezoe kers die toen geen entree hoefden te be talen. Voor deze wedstrijd gaat Fortuna nu wel centen vragen. Om eén uur ver schijnen de adspiranten voor een duel over vijfentwintig kilometer. Hendrikx en Van Hooijdonk staan genoteerd als plaatselijke favorieten maar ze zullen het moeilijk krijgen bij de poging om voor eigen volk de bloemen te pakken. Schouwenaar, Strooisnijder en Roks zijn gevaarlijke collega's. Marisse, Wouters en Kersten starten als Zundertse troeven bij de nieuwelingen »die om kwart voor twee weggeschoten worden voor veertig kilo meter. Geduchte tegenstand valt te ver wachten van Evertse, Van Groeze, Van Overveld en Van Hasselt. Dan is het ein delijk de beurt aan de amateurs die op de vijfhonderd zestig m lange baan zestig kilometer gaan draaien. Tegen drie uur gaat een sterk veld beginnen. Een club met waarschijnlijk Piet Braspenninckx en Daan Holst. Hun komst hangt vanzelf sprekend af van de terugreis uit San Se bastian. Mochten ze zich niet melden dam blijven er nog genoeg sterken over zoals Van Vianen, Peters, Van de Bom, Brügel, Van Breugel, Schouten, Snoys, Lute, Deenen, Van Geel en Jan Verhaard, de enige Zundertenaar in het gezelschap. VELP (ANP) De Nederlandse ten- nisploeg, die zaterdag en zondag op het tennispark „Beekhuizen" te Velp uit komt tegen West-Duitsland, bestaat uit de dames Trudy Groenman en Els Spruyt en de heren Tom Okker, Evert Schneider, Jan Hajer en Piet van Eys- den. Voor West-Duitsland komen uit de dames Helga Niessen en Almut Sturm en de heren Wil'helm Bungert, Loth ar Pawlik, Bernd Weinmann en Uwe Gott- schalk. Het is de twaalfde na-oorlogse ontmoe ting tussen beide landen. Van de elf voorgaande eindigden er negen in een Duitse overwinning. Zowel in 1963 als in 1964 zegevierde Nederland echter. OP DE internationale tafeltenniskam pioenschappen van Nederland, 16 en 17 oktober aanstaande in Den Haag, zal West-Duitsland worden vertegen woordigd door Agnes Simon, in ons land geen onbekende- Verder komen Edith Buchholz. Christel Lang. Rose- marie Seidel, Eberhard Scholer, Mar tin Ness, Wilfried Lieck en Bernd Steidle. „Donkere witpen" vierde jubileum Met een snelheid van 1396 meter per minuut bolde de gevreesde 90 van Kees van Loon in Breda als eerste over de eindmeet van Vil voorde. Hij za't drie seconden los vooruit op Van Kessel, 3. H. Hev- blom, 4. C. de Jong (en Ko), 5. H. J. Lammerse, 6. Th. Verboven, 7. Chr. Meeuwissen, 8. en 12. A. Balemans, 9. G. Stevens, 10. W. van Steen, 11. M. Joosen, 13. J. Marijnissen, 14. P. van Gurp, 15. Arn. Derks, 16. P. Spronk, 17. A. Huybregts, 18. L. Remie, 19. A. Verheijen, 20. E. Tol lenaar, 21. G. Koevoets, 22. H de Visser, 23. A. C. de Prenter, 24. L. Smeekens, 25. J. Vastré, 26. M. Bee- rens, 27. en 28. B. Rijnders gedraaid binnen de seconde, 29. H. Schier- mannie, 30. L. C. Nooven enz. Serie 2 B. Rijnders voornoemd, opvolger L. Remie. Er vlogen 3547 duiven. Wonderduif in Ulvenhout. Bij de grote kampioen Jaak de Kort, ik spreek de naam nu maar even op zijn Bels uit, zit een wonderduif. Het is zjjn Donkere Witpen van 57, zijn ring- nummer is in gans de wereld van de duivensport gekend: 396398. Koos heeft deze klepper in 57 als plat jong van ze ven dagen oud. ten goeie van de pap af, gekocht bij dc gebroeders Janssen te Arendonk. Het is er een van hun fameu ze Oude Donkere van 50. hij leeft nog en is ook nog goed te spreken, ik heb hem trouwens een paar maanden gele den nog in mijn pollen gehad. Wat de Donkere Witpen van Koos aan gaat. die vloog op 22 augustus jl. van Duffel zijn HONDERDSTE prijs. Zijn ju bileum vierde hij met een goeie pint, sa men met vrouw en kinders. Hij was er evenwel niet van onder de voet. De week daarop namelijk vloog hij op Vilvoorde zijn HONDER EN EEN-ste. Wie doet hem na? Deze wonderduif heeft van 1957 af zo wat elke week in de mand gezeten. Door gaans op nest, doch ook enkele seizoenen op weduwschap. Dit stond hem ech ter niet zo best aan. Het spreekwoord zegt een goeien haan is niet vet. Ook is hij middelmatig van bouw, niet groot en niet klein, een fijne kop met bijzonder fel oog, niets van wat er gebeurt ont gaat hem, zeer vitaal voor zijn leeftijd, hij is tenslotte geen eerste jonkheid meer doch vlakt hem niet uit, niemand h-ralt hem eruit voor een oude sjarel, in tegendeel hij kan nog voor een drieja- rige opdraven en ais hij met zijn staart aan 't slepen gaat om het jonge vrouw volk het hof te maken, veegt hij gans de vloer nog schoon. Eventuele mede dingers slaat hij met enige ferme bek en vleugelslagen rats tegen de wereld Kweken doet hij nog prima, er zitten verschillende zonen van hem door gans het land die het aan hun broek niet la ten drogen. Dees jaar kweekte hij ook nog een donkere witpen, die als jonge duif reeds twee eerste vloog. Hier volgt zjin palmares. In 57 als jong acht prij zen, waarbij twee eerste los voruit. In 58 als jaarling zes prijzen van acht keer zetten. Hij zat toen als weduwnaar doch loerde daar niet op, al zeg ik het zelf. In 59 twaalf prijzen en meerdere keren aan de kop. In 60 dertien prijzen, toe maar jongens. In 61 negen prijzen, in 62 twaalf, in 63 elf, in 64 begon hij steeds harder te vliegen, vijftien prijzen hij sprak toen de beroemde woorden: Mijn naam is 't Vliegmasjien, Gullie het menne staart gezien! 1965 nog niet ten einde en alreeds veertien prijzen. Van 62 tot 65 vier seizoenen, miste hij slechts vijf keer en dat was ten dele het gevolg van een kwetsuur, anders zouden ze met zijn voeten niet gespeeld hebben, zei Koos. Bij de genoemde prijzen zijn GEEN dubbelingen in Kring, Afdeling enz. op genomen, alleen plaatselijk. Het vlieg masjien heeft echter één lillek aanwen sel. Bij thuiskomst verzit hij veel schO' ne prijzen met koeren en sleepstaarten op de nok van het dak. Niettemin won hij in de C.C. ZES eerste en zat hij met zijn tractement DERTIG maa] bij de tien eerste. Verder bezit Kooske nog zijn beruch te ,,Nul Zes" (waar de wonderduif van Jaan Vermeulen te Ohaam, de ,,Nul Vijf" nog ten dele van afstamt), ook een zuivere Janssen van 56. gekweekt van twee in 54 in Arendonk gehaalde duiven. Volgens de fijne vos uit Ulven hout is dit wel de beste duif die hij ooit op zijn kot gehad heeft, nog beter dan den ..Bello" uit vroeger jaren. Deze „Nul Zes" zit op het kweekkot en hij geeft de echte goei, hoe kan het anders van zulke beruchte duifsoorten. In zijn roemvolle loopbaan heeft hij zesentach tig prijzen bij mekaar gefietst en on noemelijk veel eerste. Ik dacht deze paarden die de haver verdienen, wel eens even in het zonneke te moeten zet ten. Niet aan te kluiven. De concoursbond Zuid-Beveland was met zijn presentie aanwezig op Albert 1 J. de Ridder te Hansweert, 2 J. Zand- stra, 3 8 en 16 M. Blok. 4 J. Voois. 5. Van Driel Van Heyst, 6 L. Theenaart, 7 C. Clement, 9 De Witte-Balvers. 10 L. Baert, 11 A. van Bremen, 12 N. de Noo- yer, 13 Gebr. Dommanchet, 14 J. San ders, 15 P. Butler, 17 H. Dek, 18 C. Rük. 19 P. Driedijk, 20 P. Ryk enz. Madese Bond op Vilvoorde 1 H.J. Heere, 2 M. de Bok - Hessels, 3 en 5 P. H. van Gils, 4 Th. Thijssen, 6 M. van de Velden, 7 en 9 J. van Meel Azn. 8 Jac van den Elshout, 11 B. Welten. 12 B. van Helmond, enz. Idem op Parkestone: 1 B. van den Broek, 2 Jan van Gurp, de kampioen der kampioenen, 3 en 8 Ant. van Meel, 4 Joh. de Jongh, 5 Jac van den Elshout, 6 en 10 Van Mook-\an de Ven, 7 C van den Broek. 9 P. Kastelijns, 11 A dé Be ver ,12 A.J. Sins enz. Raamsdonksveer op St. Ghislain 1 en 2 de snelle A. van Kuyk. 3 C.Krooswijk en zonen 4 en 7 C. Broeders, 5 J. Kie- boom, 0 B. O omen, 8 en 9 B. Verschuren 10 C. van Seters enz. Nieuw Vossemeer op St Ghislain 1 en 2 J.F. de Jong, 3 H. Luykx, 4 F. Oer- lemans, 5 B. Oerlemans, 6 Ridderhof Van Agt, 7 J. de Jong, 8 B. Oerlemans, 9 M. van Loenhout. 10 Fr. van Loenihout enz. Idem Dinteloord l A. van Overbeeke 2 en 3 A. van Wezel, 4 M. Jansen, 5 Spaar de Geus, 6 J. van Agimaal, 7 M, Bier- kens, 8 D. Boluyt, 9 J Bierkens, 10 J. de Ziwart enz. Dongen op Vilvoorde: 1 Mevr. Hes sels, 2 Adr. Emmen, 3 J. Ackermans, 4 Fr. van Hoppe, 5 en 9 W. Broeders, 6 W. Laros, 7 Jac Bergmans, 8 Adr. Emmen, 10 Leen Suiker enz. Idem Chaam 1 en 4 P. Verheyen, 2 en 3 P. van Raak, 5 Ant. Geerts, 6 J. Adams, 7 H. Geerts, 9 P. van Opstal, 10 G. Martens, 11 J. de Rooij, 12 13 14 17 19 enz J. van Opstal met onze geluk wensen voor zo'n serie caramboles. Tot slot de Fond- en Generaal-Kam- piocnscnappen in de Bredase Bond met rond ae zevenhonderd leden. Fond: Jan van de Horst 3944 punten, 2 Jaax ïvouwenoerg 3596 punten, 3 F. Moll, 4 P. Lambregts, 5 Gobr. Oomens, 6 M. van Gorp, 7 C. Ie Grance, 8 C. Beu- senberg, 9 H. J. Oomens. 10 A. Buys enz. Generaal over alle vluchten en trakte menten: 1 Jan van der Horst, voorheen Klundert voornoemd, speelt van 't na jaar alles wat hij kan, kan zells consta- teur en drinkpot meegeven, alles komt naar huis en rats aan de kop, hiep hiep, noera voor deze kranige zeventigjarige, die tevens een der fijnste kenners van ons land is. 27 k-duiven en 10658 punten, 2 F. van Moll 23 k en 9741 p, 3 Jaak Kou- wenberg, 4 Jac. Horward, 5 L. Remie, 6 Gebr. Oomens, 7 P. Vermeulen 8 a! Blewanus 9 John Lutt, 10 Bos-Wennekers 11 A. van Gerven, 12 Jan Thijs, 13 C. Beusenberg, 14 B. Oomens. 15 A-P. Lee mans, 16 P. Lambregts, 17 A. Derk* «n 18 C. Kwisthout enz. Al deze kampioenen van deze plaats onze gelukwensen. Allemaal goeie. den Bruinen.

de Stem | 1965 | | pagina 19