SS2 Drank-zondaars voor de politierechter Gouden medaille O.N. voor J. Oostdijk FILMS MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL HULST OOSTBURG TERNEUZEN GOES Cursus Frans in Terneuzen Omzet veilingKrabbendijke aanzienlijk omhoog gegaan Jachthaven Kattendijke in Zeeuwse Meer WALCHEREN VISSERKQ0LE Dagblad De Stem Opper C. Lernhout gehuldigd bij jubileum Ger. gemeente heeft weer predikant Stadsbestuur Gent bezocht Terneuzen en Sas van Gent Zitting te Middelburg 135 promille..... Voor vierde maal GUNNINGEN Z.-Wester wandeltocht van St.-Bavo Oostburg Jubileum in raad Ovezande Andere jubilea Firma v. Dronkelaar en Buijze K. v. Everdingen veertig jaar bij SHV Vlissingen HOOGWATER Vandaag Morg en DAGBLAD DE STEM VAN YttljDAG 3 SEPTEMBER 1965 Muziekfestival Door het Jönkopin Muziekkorps van het Leger des Heils uit Zweden zal onder leiding van kapel meester Sven Olaf Hübner een muziek festival worden uitgevoerd op maandag avond 13 september a.s. in de Concert en Gehoorzaal, alhier. Dienstjublleum Ter gelegenheid van het 40-jarig dienstjubileum van de heer K. van Everdingen, directeur van het filiaal Vlissingen van de Steenkolen Handel Vereniging zal op vrijdag 3 sep tember a.s. een receptie worden gehou den in hotel Britannia te Vlissingen. (Advertentie) Beiaardconcert De heer P. C. Brak man zal zaterdagmiddag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de to ren van het stadhuis. Op het programma staan uitvoeringen van werkjes van o.m. I. Pleydel, A. van Ooik. F. Kuhler en F. Schubert. Zwemexamens In het gemeentelijk zwembad werden door de schooljeugd zwemexamens afgelegd. Deze examens werden afgenomen door de consul van de K.N.Z.B., de heer A. J. de Koene uit Vlis singen, en badmeester M. Mattelée uit Axel. In totaal slaagden 87 kinderen; 8 moesten worden afgewezen. Bejaardenreisje De ouden van da gen uit Hulst hebben een gezellig uit stapje gemaakt naar Audenaerde (B Er waren voor 300 reizigers vier auto bussen en 40 personenwagens beschik baar. De reis werd om 8.30 uur begon nen. Om 11 uur v.m. werd in de buurt van Deinze gerust,. Om 12 uur arriveer de men in Audenaerde, waar de prach tige omgeving werd bezichtigd. Op de terugweg, deed men de bekende pleister plaats De Ster aan. Bij aankomst in Hulst werden de deelnemers feestelijk onthaald door de koninklijke stedelijke harmonie. Deken Koopmans en ds. I. Neeteson verwelkomden het gezelschap waarna burgemeester P. J. G. Molthoff en de heer F. de Vos, voorzitter van het comité, de vermoeide reizigers toe spraken. Reünie Zaterdagavond 4 september a.s. zal in „De Koning van Engeland" een reünie van de bond van oud-leerlingen van het Janseniuslyceum worden gehou den. The South Jazzband uit Tilburg zal de bijeenkomst muzikaal opluisteren. Watertorenrally Zaterdagmiddag wordt in Oostburg de jaarlijkse Water torenrally ven-eden. georganiseerd dooi de regionale autoblub. W.Z.A. Het is een oriëntatierit, die door een rustig deel van W. Z Vlaanderen voert en een lengte heeft van ongeveer 60 kilometer. De gemiddelde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. Onmiddellijk na af loop vindt de prijsuitreiking plaats in De Eenhoorn. De rit staat open voor auto's, scooters, en motoren. Serenade Donderdag bracht de har monie Terneuzen een serenade aan me vrouw de wed. v.d. Est, Dekkerstraat -17 te Terneuzen. Mevrouw v.d. Est werd onlangs. 80 jaar en is reeds 62 jaar dona trice van de harmonie Terneuzen. De voorzitter, de heer W. Bliek, dankte haar hiervoor bijzonder hartelijk en bood haar bloemen aan. Aardenburg Zwemexamens Vaniwege de Kon. Ned. Zwembond werden in het gemeen telijk zwembad zwemexamens afgeno men door de secretaris van de kring Zeeland, C Wagenaar uit Souburg en badmeester Ph. v. d. Velde. Er kon den 147 diploma's worden uitgereikt, waarvan 86 diploma's zwemproef, 37 di ploma's geoefend zwemmer, 15 zwem- vaardigheidsdiplorna's I en 9 hogere zwemdiploma's. Naast talrijke kandida ten uit Aardenburg, waren de geslaag den afkomstig uit Oostburg, Eede, Mal- degem, Cadzand. Zuidzande, Waterland kerkje, Sluis. Breda, Eeklo en West- kap-lie (België). Handboogcompetitie De handboog- competitie 1965 van de Handboogmaat schappij St Sebastiaan welke over 8 schietingen werd gehouden, leverde een kampioenschap op de staande wip op voor J. van Iwaarden met 43 punten. Vorig jaar was zijn broer H. van Iwaar den kampioen. De uitslag der competitie was verder: 2 Rob De Rijcke 42 pnt; 3 H. van Iwaarden 33 pnt; 4 Herman de Rijcke 26 pnt; 5 Iz. Puijenbroek 25 pnt; Herman Lippens 20 pnt; 7 E. Minnaert, Sluis 16 pnt; 8 Georges Blon- deel, Eede 15 pnt; 9 Jules de Rijcke, 15 pnt; 10 M. van Iwaarden 13 pnt. De eerste drie schutters ontvingen een beker. (Advertentie) Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. l'eletooo 2377, Huist voor Walcheren en ^uid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Sneldammen Ter opening van het damseizoen organiseert de damclub Aardenburg'op donderdagavond 23 september aanstaande een sneldam- wedstrijd in de Roede Leeuw voor iedere liefhebber, ook wanneer men geen lid is van de club. De bedenktijd voor iedere zet zal slechts 5 seconden bedragen Door de club worden prijzen voor de winnaars uitgeloofd. Breskens Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 23 t.m. 28 augustus aangevoerd: 16.299 kg export garnalen, 555 kg bot, 398 kg schar. 1074 kg schol, 4668 kg tong, 3 kg griet, 53 kg tarbot, 55 kg rog. 39 kg kabeljauw, 129 kg haai, 140 kg poon, 10 kg wijting. Zeehengeisport Door de zeehcngel- sportvereniging De Zeekrab is de derde onderlinge wedstrijd gehouden van dit seizoen. Zoals gewoonlijk werd deze wedstrijd gehouden aan het Duivelshoek- je. Door 55 vissers werd aan de wed strijd deelgenomen, de vangsten waren gering. De uitslag is als volgt: 1 A. Ka vels 4 vissen 449 pt, 2 L. Riemens 2 vissen 337 pt, 3 C. Heijboer 1 vis 341 pt, 4 J. Verherbragge 2 vissen 152 pt, 5 I. Ver- duijn 2 vissen 152 pt. 6 C. Stroo 2 vissen 137 pt, 7 J. v. d. Velde 1 vis 121 pt, 8 P. Dierendonck 1 vis 111 pt, 9 H. Brand 1 vis 91 pt, 0 P. Pielaat 1 vis 86 pt. De stand voor het kampioenschap is hiermede als volgt: 1 L. Riemens 1067, 2 S. Versprille 672, 3 A. Kareis 545, 4 C. Dijl 455, 5 I. Verduijn 440, 6 J. Verher- brugge 427, 7 L. de Vriend 399. 8 Ph. Keijmel 387, 9 A. J. Versprille 347. 10 C. Heijboer 342. Groede Dorpsfilm „Heel Groede op de film" Onder dit motto zal vrijdag 10 september een filmploeg in opdracht van de Neder landse Blindenbond in deze gemeente aan het werk zijn. Er wordt een rolprent gemaakt van de Groedenaren in hun dagelijks doen en laten. Tevens zal aan dacht worden geschonken aan het plaat selijk verenigingsleven, waartoe in de avonduren een optocht voor de camera zal voorbijtrekken. De film wordt in het komende winterseizoen vertoond. De contactman voor de opnamen is A. de Hulster. Kloosterzande (Van onze correspondent) Gisteren was het 25 jaar geleden dat opper Lernout van de groep rijkspolitie Hontenisise te Kloosterz-an.de bij de po litie im dienst trad. In verband hiermee werd hij in hotel van Leuven in aanwe zigheid van zijn echtgenote, kinderen en ouders gehuldigd. De eerste spreker was wethouder L. Vereecken die bij afwezig heid van burgemeester Van Hootegem zijn gelukwensen aanbood, mede namens het gemeentebestuur, waarvan ook wet houder P. Everaert en de gemeentese cretaris aanwezig waren. Hij roemde het zeer goede werk dat door de opper als politieman en ook anderszins werd ver richt en bracht hem daarvoor dank. Als blijk van waardering werd de opper een boekenbom aangeboden. De districtscommandant van Middel burg sprak waarderende woorden aan het adres van de opper en prees hem om zijn ijver en werklust. De overste bood zijn gelukwensen aan en overhandigde de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. De groepscommandant prees de opper voor zijn uitstekend werk als politieman en bracht hem dank voor de goede samen werking en de collegialiteit jegens het overige personeel van de groep. De adju dant liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een cadeau, bestaande uit een staande lamp, geschonken door het per- soneel, terwijl hij mevr. Lernout bloe men aanbood. Verder werden nog geluk wensen overgebracht namens het bestuur van St. Michael, waarvan de opper een trouw lid is. Deze gelukwensen gingen vergezeld van een sleutelset voor de auto en bloemen voor mevr. Lernout. Namens de bond werd hem een enveloppe met in houd overhandigd. Opper Lernout bracht alle sprekers dank voor de goede wen sen en cadeaus, waarna een druk bezoch te receptie de huldiging besloot. Sluis Tentoonstelling schilderijen In de raadhuiskelder te Sluis is van 1 tot en met 15 september een tentoonstelling te zien van schilderijen van de Rotterdam se kunstschilder Beer Suringh. De ten toonstelling omvat een aantal stillevens, pastellen van landschappen en haven gezichten uit Zuid- en Mididen-Frmak- rijk Expositie Beer Suringh, een Rot terdamse kunstschilder, heeft zijn ten toonstelling van de Oostburgse burger zaal overgebracht naar de kelder van het Sluise Belfort. Tot half september zijn de werken te bezichtigen. Exploitatie inspectie Zeeland U K.. M. DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE UU1 tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé !o72 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraal 41. Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zuld-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties Bestemo voor de adlöe Zeeland t 0.18 Der mm 1 mm ingezonden mededelingen s mm gewone advertenties Bij contract aanzieni-ike reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder t L elke regel meer f 0,25. Als êêD regel gelde 23 letten en/ol leestek ens BI- plaatsing ook Id de Brabantse oplage resp. t 1,60 en t 0.30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigd: plaatsingen de derde plaatsing tegel half geld. St.-Jansteen Wilhelminaschietingen Traditiege trouw vonden de twee Wilhelminaschie tingen plaats op de staande wip bij café Roza Everaard. Op de wedstrijden waren resp. 60 en 61 schutters. De uitslag was als volgt: le schieting: le hoge vogel: G. Hageman te Clinge, 2e hoge vogel: A. Kind te Kloosterzande, le zij vogel P. Bleyenblergh te Nieuw-Namen, 2e zij vogel: J. Praet te Nieuw-Namen, le kal: Cam. de Block te St. Jansteen, 2ekal: G. Savooy te St. Jansteen. Laatste vo gel: A. Smet te Koewacht. 2e schieting: le hoge vogel: Alb. van Dorsselaer te Kapellebrug, 2e hoge vogel: A. van Brus sel te Zaffelaere (B.), 3e hoge vogel: A. Beyens te Lochristi (B.), 4e hoge vogel: J. Hiel te Kloosterzande, le zijvogel: A. Verstichel te Nieuw-Namen, 2e zijvogel A. Valcke te Kemzeke-Paal, le kal: A. Tielernan te Nieuw-Namen, 2e kal: A. Verdurmen te Graauw. Laatste vogel: Eug. v. Dorsselaer te St. Jans teen. Westdorpe Woningbouw Er is een begin ge maakt met de bouw van twee particu liere woningen in de Bernhardstraat te genover het bejaardentehuis „Het Ver- laet". Zoals bekend zullen langs de nieuw aan te leggen wegen 72 woningen worden gebouwd in het kader van de raitiobouw. Jongd ierendag De vereniging van konijnen- en pluimveehouders „West-, dorpe en Omstreken" organiseert zater dag 4 september haar jaarlijkse jong dierendag. De tentoonstelling, die wordt gehou den in het verenigingsgebouw Concordia te Westdorpe, is voor iedereen gratis toegankelijk, en zal zijn geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. De keuring van de dieren vindt reeds op vrijdag plaats, en gezien het grote aantal inschrijvingen is het noodzakelijk gebleken, dat de jury uit drie keurmees ters bestaat, n.l. voor de konijnen de heer J van Swaemen uit Eindhoven, voor de hoenders: de heer P. Ramandt uit Sas van Gent, en voor de sierduiven de heer B. Mulder uit Middelburg. Het aantal ingeschreven dieren is dit jaar uitermate groot en bij de bevol king blijkt veel belangstelling te bestaan. Het lijgit in de bedoeling van „West dorpe en Omstreken'' om aan het eind van dit jaar weer een grote tentoon stelling te organiseren, zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is geweest. den tot bestuursleden herkozen. De elf tallen van de senioren en A-junioren zul len voortaan worden samengesteld door de heren Jac. Landman en C. Nieuwen- huyze. De heer P. Braam zal dit doen voor de B-junioren. Uitvoerig werd ge sproken over de training. Getracht zal worden hieraan meer te gaan doen. 's-Heer Arendskerke Jubileum - Opperwachtmeester J. van Es van de rijkspolitie alhier, heeft don derdagmorgen in het gemeentehuis zijn zilveren dienstjubileum gevierd. De heer van Es is sedert twee jaar op het groeps- bureau te 's-Heer Arendskerke werk zaam. Hij verzorgt de administratie van het bureau. De jubilaris werd toegespro ken door burgemeester D. Vermet, de adjudant C. van Burg van het districts bureau, groepscommandant-adjudant J. de Bukviel en wachtmeester Meulbroek, die namens de christelijke politiebond bet woord voerde. Yerseke (Van onze correspondent) Na een vacature vanaf 1963 door het overlijden van ds. P. Honkoop, heeft de gereformeerde gemeente thans weer een eigen predikant, door de bevestiging van kandidaat Chr. v. d. Poel, uit Rotterdam. In het kerkgebouw aan de Molenlaan had donderdagmiddag de bevestiging plaats door ds. L. Rijksen uit Rotterdam, terwijl 's avonds de intrede plaatshad. Beide plechtigheden, waaraan door vele kerke lijke en burgerlijke hoogwaardigheidsbe kleders werd deelgenomen, trokken niet alleen van eigen gemeenteleden, maar ook van naburige plaatsen en van veraf enorme belangstelling. Hoewel de kerk 1200 zitplaatsen heeft, en voor deze gelegenheid nog voor en kele honderden tijdelijke zitplaatsen was gezorgd, moesten tientallen belangstellen den worden teleurgesteld, omdat het kerkgebouw en de bijgebouwen tot de laatste plaats bezet waren. Cursus moderne literatuur De Stich ting Zeeuwsche Volksuniversiteit wil het komende seizoen in samenwerking met de Verenging voor Algemene Wetenschap pelijke Belangen te Goes in deze stad een cursus moderne literatuur organi seren. Dé curguS zal worden, gegeven in het Goese lyceum op de woensdag avonden 15, 22 en 29 september en 3, 10 en 17 november. Als docent zal op treden de heer P. Boeren, rector van het r.-k. Janseniuslyceum te Hulst. Tij dens de eerste drie avonden zal hij het werk van Marnix Gijsen behandelen. Het onderwerp voor de laatste drie avonden zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. Hockey. De hockeyvereniging Goes zal op donderdag 23 september haar jaarvergadering houden in het dorps huis te Wilhelminadorp. De training zal op zaterdag 11 september reeds beginnen. De trainingstijden zijn vastgesteld op za terdag van 2 tot 4, zondag van 10 tot 12 en woensdag van 3 tot 5 uur. Hiet herenteam van Goes is in de onderafde ling ingedeeld bij de pas opgerichte vereniging Schouwen-Duiveland, de twee de elftallen van Rapide, Olympia, Peli kaan en Tempo en het derde team van Middelburg. Het ligt in de bedoeling om op J9 september met enkele elf tallen oefenwedstrijden te spelen tegen Schouwen-Duiveland. a Hoedekenskerke Benoeming De heer B. Uittel-hoeve is met ingang van 1 oktober benoemd tot commies A op de afd. algemene za ken van gemeente Wassenaar. Kapelle (Van onze correspondent)^ Jaarvergadering voetbalvereniging Zeer groot was de opkomst op de alge mene vergadering van de voetbalvereni ging „Kapelle" in hotel „De Zwaan". Bij deze gelegenheid heeft de voorzitter, de heer C. Sulsters gehuldigd voor het feit dat hij dezer dagen zijn 265e wedstrijd als grensrechter heeft gespeeld. Als blijk van waardering voor zijn trouw bij dit werk werd hem een attentie overhan digd. Uit het financiële verslag van penning meester W. D. Schrier bleek dat door een belangrijke contributieverhoging het ge raamde tekort weliswaar belangrijk is verminderd maar nog niet verdwenen. Ook voor het komende jaar wordt een tekort geraamd, bij een totaal aan uit gaven van f 4000. Uit het uitvoerig jaar verslag van secretaris J. J. van Willegen bleek dat de wedstrijdresultaten in 1964- 1965 niet bevredigend waren. Getracht zal worden deze op te voeren. Voor het eerst na jaren zal aan de komende compe titie weer worden deelgenomen door drie seniorenelftallen. Het ledental van de vereniging liep met 13 terug tot 93. De heren W. D. Schrier, C. Nieuwenhuyze en I. J. Haverhoek wer- TERNEUZEN Onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit zullen gedurende het komende seizoen weer cursussen Frans voor beginners en voor gevorderden worden gegeven. Do cent is drs. G. H. A. R. Huter. De lessen (20 voor beginners en 30 voor gevorder den) zullen worden gegeven op de woens dagavonden in lokalen van het Petrus Hondiuslyceum. De cursussen zullen al leen doorgang vinden bij voldoende be langstelling. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op uitnodiging van de gemeentebesturen van Terneuzen Sas van Gent bracht het stadsbestuur van Gent een bezoek aan beide gemeen ten. In de morgenuren vond een offi ciële ontvangst plaats, ten gemeentehui ze van Terneuzen, waar burgemeester en schepenen, alsmede de stadssecre taris en diverse staffunctionarissen van Gent hartelijk welkom werden geheten door burgemeester mr. H. Rijpsbra. Ver volgens werd een bezoek gebracht aan het informatiecentrum van Terneu zen waar het gezelschap de maquette van de gemeente bezichtigde. Een rond rit door de stad, waarbij diverse in uit voering zijnde uitbreidingsplannen wer den bezocht, besloot het programma van de morgen. Na de lunch ging de tocht per rondvaartboot door het kanaal naar Sas van Gent, waar een „officiële ontvangst op het gemeentehuis het be zoek besloot. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Ik kom uit een eek te stad. maar jullie zjjn stomme Zeeu wen". Dit zei de 21-jarige kantoorbe diende J. J. H. uit Eindhoven, toen hy enige tijd geleden met zijn scooter ry- dende over de Walstraat te Vlissingen door de politie werd aangehouden, om dat hy onder drankinvloer verkeerde. Hy had vyf glazen bier gebruikt, ver klaarde hy. De officier van justitie, mr Andrea zei, dat verdachte danig in va- kantiestemming verkeerde. Omdat dit de eerste keer was, dat dit geschiedde, wilde bij afzien van een on- voorwaardelüke gevangenisstraf. Zijn eis luidde 100 gulden boete of 20 dagen en een rijbevoegdheidontzegging van 6 maanden met aftrek. De politierechter, mr. Thöne, vonniste conform deze eis. De 19-jarige Yersekenaar J. O., van beroep chauffeur, bestuurde zijn auto op 3 juli j.l. op de Kloetingseweg te Kloetinge, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. Hij had zeven glazen bier gedronken. De officier van justitie voeg de hem toe, dat de drank bij hem nog al eens een rol speelde. Zijn bedenkelij ke wijze van rijden was heel gevaarlijk. De officier noemde het niet verantwoord iemand die pas 19 jaar is en die niet van de drank kan afblijven, in het bezit te laten van een rijbewijs. Hij vorderde dan ook een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 2 weken met een ontzeg ging van 1 jaar en 6 maanden. De politie rechter veroordeelde hem tot dezelfde gevangenisstraf doch stelde de tijd van ontzegging van de rijbevoegdheid op 1 jaar met aftrek van de tiid van inne ming. De niet verschenen E.B.C. uit Z - Vlaanderen, had op 4 april op een brom mer gereden, terwijl ook hij onder in vloed van drank verkeerde. De officier vorderde tegen hem 1 week voorwaar delijk met 3 jaar proeftüd en daarna te vens 100 gulden boete of 20 dagen, be nevens 6 maanden ontzegging en toe zicht van het consultatiebureau voor al coholisme. De politierechter vonniste conform. De niet verschenen Belgische ver dachte G. had enige tyd geleden met zijn auto door Aardenburg gereden, terwijl hy te veel gedronken had. De bloedproef wees twee uur en een kwartier na het gebruik van de drank nog 1.35 pro mille aan. De eis van de officier: een onvoor- waardeiyke gevangenstraf van 2 weken en daarnaast een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hü zal van dit laatste in België niet veel last hebben, zei de of ficier, doch in Nederland wel. Het vonnis luidde conform. De Vlissingse aannemer G. B. oud 31 jaar, had op 27 juni j.L met zijn auto over de Walstraat in zijn woonplaats ge reden, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. De gehoorde verbalisant, de hoofdagent M. H. de N„ had hem zig- zagswijze zien rijden en by zijn aan houding was zijn spraak belemmerd. Hij weigerde de bloedproef. Volgens een rapport van het consulta tiebureau voor alcoholisme is verdachte geen figuur, die blijk geeft belangstel ling voor deze reclassering te hebben, zei de officier. Dit is reeds de vierde maal dat hij terecht moet staan met fei ten die verband houden met de wegen verkeerswet. Hij vorderde 4 weken ge vangenisstraf waarvan 3 weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, een ontzegging van 12 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardeiyk ook met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van het consultatiebu reau. Mr. W. K. H. Dieleman, raadsman van verdachte zei, dat de vrijetijdsbeste ding bij zijn cliënt het grootste manke ment was. Hij was blij, dat het consulta tiebureau ingeschakeld was, doch vroeg vermindering van de tijd van de ont zegging. De politierechter was het daar. mee niet eens en bevestigde in zijn von nis de eis (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE. De veilingvereni ging „Krabbendyke en Omstreken" te Krabbendyke heeft In de eerste 8 maan. den van dit jaar een omzet behaald van ƒ2.445.179,69, wat aanzieniyk meer is dan het vorig jaar in dezelfde periode. Toen werd by deze veiling nameiyk geveild voor een bedrag van ƒ1.795.790,68. Vooral de pryzen van hard fruit vallen mee, wat biykt uit enkele cyfers van rassen waar. van de aanvoer thans is afgelopen. Yellow Thansparant bracht het vorig jaar gemiddeld 22,55 per 100 kg op, dit jaar 42,60. Van het appelras Stark Ear liest was de gemiddelde prijs het vorige jaar 29,44 en dit jajar 37,51, terwiil voor het vroegere pereras Précoce de Tré voux het vorig jaar ook gemiddeld 29,44 per 100 kg werd betaald en dit jaar 51,33. Bij de leden van deze veiling bestaat een overweldigende belangstelling voor het opslaan van fruit in gascellen van het veilingkoelhuis, zelfs zodanig dat slechts 50 tot 60% van de aanvragen kan worden toegewezen, zo blijkt uit het jong ste nummer van de mededelingen van deze fruitveiling. Het percentage dat niet voor toewijzing van fruit in de gascellen in aanmerking komt, kan gedeeltelijk wor den ondergebracht in de koelcellen en bewaarplaatsen bij deze veiling. De gemiddelde prijs van kruisbessen was in 1964 ƒ62,85 per 100 kg en dit jaar ƒ69.41: die van aardbeien steeg van ƒ99,99 tot 133,68 dit jaar; rode bessen lippen op van 43,05 tot f 70,34 en zwarte bessen van 77,13 tot 133,40; voor frambozen werd het vorig jaar in Krabbendijke ge middeld 154,87 per 100 kg betaald er, dit jaar 158,25. De gezamenlijke kilo opbrengst van deze kleinfruitprodukten liep in Krabbendijke terug van 326.772 kg in 1964 tot 231.065 kg dit jaar, maar door de hogere middenprijzen steeg de geldelijke opbrengst van 236.303,™ tot ƒ264.671,—. (Advertentie) DIJKVERZWARING TRAJECT BRESKENS—NUMMER EEN Het waterschap Het Vrije van Sluis heeft de verzwaring van de zeewering op het traject Breskens—Nummer Een. in het kader van het deltaplan gegund aan de n.v. A. J. van Haaften uit Den Haag voor een bedrag van f 3.968.000. De n.v. was, zonder de verrekeningen i.v.m. komende loonronden. de laagste inschrij ver. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De plaatselijke wan delsportvereniging St. Bavo organiseert zaterdag 11 september de eerste Zuid wester wandeltochten over de afstanden 40. 25, 15, 10 en 5 km. Dit grootse wan delevenement in het West-Z.-Vlaamse land zal worden besloten met een défilé en een optreden van de signaalafdeling van Achilles uit Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) VEERE Het algemeen bestuur van de gemeenschappeiyke regeling Het Veer' se Meer heeft gistermorgen in het stad huis te Veere zyn eerste werkvergadering gehouden. Tydens deze vergadering is „de dramatische geschiedenis" van de jacht haven van Kattendüke besproken. Het algemeen bestuur kon zich verenigen met de nieuwe plannen, die het dagelijks be stuur met betrekking tot deze jachthaven naar voren bracht. Er zal naar worden gestreefd de jacht haven, in plaats vail in het Veeree Meer, in het Zeeuwse Meer tot stand te bren gen. In het Veeree Meer zal worden vol staan met de aanleg van een aantal .stel gers op Kattendijks grondgebied. Wij komen hierop nader terug. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE - De heer J. Oostdijk uit Ovezande is vandaag 30 jaar raadslid. Op 7 augustus j.l. was hij bovendien 20 jaar wethouder van Ovezande. Donderdag middag is de heer Oostdijk naar aan leiding van deze jubilea gehuldigd in het gemeentehuis. Hoogtepunt van die hul diging was de uitreiking van de ere medaille in goud in de orde van Oranje- Nassau. De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door drie oud-burgemeesters van Ove zande mr. dr. A. Mes, mr. A. Eikhuizen en de heer J. Andriessën. In een lange toespraak zei burgemeester N. Mooyman o.m. dat de heer Oostdijk altijd serieus en met oprechte belangstelling voor het TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG. Ledel Theater VLISSINGEN, Alhambra VLISSINGEN, Luxor GOES, Grand MIDDELBURG. City MIDDELBURG, Electro TITEL: De dag na de invasie Laat ze maar schieten Gejaagd door de wind De zedelozen Gejaagd door de wind Het bezoek Huurlingen van de dood INHOUD: Een sergeant moet een groep Franse burgers in veiligheid brengen. Een film, waarbij de kogels over het scherm gieren WAARDERING: In het genre der oorlogsfilms een goed gemaakt exemplaar De film valt op door de keuze van het onderwerp: de gewone burger in oorlogstijd. rijkelük De vele spanning moet het gemis aan originaliteit goedmaken. Familiedrama tegen de achtergrond De regisseur heeft de roman vrijwel op van de Amerikaanse burgeroorlog. de voet gevolgd. Daardoor krijgt de uit beelding der karakters wellicht iets te weinig diepgang. Zedefilm over een meisje dat onteerd Daniel Tinayre heeft van deze film een wordit. produkt gemaakt, dat uitsteekt boven de films waarmee men ons de laatste tijd confronteert. Zie Vlissingen, Alhambra. Zie Vlissingen, Alhambra. Een meisje dat door haar verloofde in Het thema van Dürrenmatt is knap en de steek wordt gelaten neemt als zij geïnspireerd verfilmd. He-t spel van de later in het dorpje terugkeert wraak. acteurs neemt in de film een overheer sende plaats in. Een rancher wordt gedwongen een weg Deze western wijkt qua thema van de over zijn lsnd te laten aanleggen wat gebruikelijke films in dit genre af De aanleiding geeft tot vele gevechten. held poogt de conflicten op menselijke wiize ao te lossen. welzijn van de gemeente heeft gewerkt. Hij was de eerste vertegenwoordiger van de arbeiders in de raad en hy is voor hen „van met af aan op de ketting ge sprongen". De heer Mooyman kenschets te de jubilaris als een actief, strijdbaar verstandig en redelijk man. Van de 204 raadsvergaderingen die in de afgelopen 30 jaar in Ovezande zijn gehouden heeft hij er maar één wegens ziekte gemist. Zijn positie als wethouder is in de raad nooit betwist. De burgemeester herin nerde eraan, dat de positie van de ar beiders 25 tot 30 jaar geleden nog uiterst moeilijk was. Ook de heer Oostdijk heeft toen als raadslid zijn moeilijkste tiid meegemaakt. De heer Mooyman maakte gewag van de vele andere functies die de jubilaris heeft bekleed. De voornaamste was wel zijn voorzitterschap van de r.-k. land- arbeidersbond. In deze functie heeft hij zich helemaal kunnen uitleven, aldus de heer Mooyman. Hij wees vervolgens op de bescheiden en eenvoudige wijze waar op de heer Oostdijk enkele keren als locoburgemeester is opgetreden. Ook mr. dr. Mes, die namens de drie oud-burge meesters van Ovezande het woord voer de, toonde zijn grote waardering voor dit zichzelf blijven tijdens de waarne ming van het burgemeestersambt. Voorts werd nog gesproken door de heer W. Mol oud-raadslid, waarnemend secretaris M Steyn, ds. R. Ras, herv. predikant, pas toor J. Franse '„uw leven heeft in dienst van de naaste gestaan") en de heer K. v. Steenbergen, als afgevaardigde van de drie standsorganisaties. Laatstgenoemde zei ,dat de heer Oostdijk een wethou der is geweest, die niet alleen zat. maar ook kon praten. De huldiging werd bij gewoond door de voltallige raad, het ge- meentepersoneel, de echtgenote en en kele van de negen kinderen van het echt paar Oostdijk. Ook wethoudr M. de Jonge werd in de hulde betrokken. Hij is eveneens 20 jaar wethouder. Aan het begin van de bijeenkomst richtte de heer Mooyman nog een uit voerige gelukwens tot de heer Mes n.a.v. diens 20-jarig .jubileum als lid van G.S. 'n Droom wordt werkelijkheid: voor u Bij aankoop van 500,— reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE Tel. 01170—2161 TERNEUZEN ZUIDLANDSTR. Tel. 01150—3529 VLISSINGEN De heer K. van E- verdingen directeur van het fUiul Vlissingen van de Steenkolen-Handel», vereniging N.V., herdacht op 1 septem ber 1965 het feit dat h(j 40 jaar in dienst is bij de SHV. De heer van Everdingen werd op 4 augustus 1905 te Werkendam geboren. Op 1 september 1925 trad hij in dienst van de Steenkolen-Handelsvereniging als waterklerk op de kolen afdeling van het filiaal Rotterdam In 1929 werd hü belast met de leiding van het in 192' opgerichte kolenibunkerstation te Vlis singen. Tijdens de oorlogsjaren was de heer Van Everdingen directeur van het E* vacuatiebureau te Middelburg. De heer Van Everdingen is commis saris van de N.V. Haven van Vlissingen Br and stoffenhandel F. Wibaut en Zoon N.V. te Vlissingen, Brandstoffen Com* bi/natie Middelburg N.V., Vlissingse Bouwma ter i alenhandel W. Anker N.v., en gedelegeerd commissaris van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij Hij is eerste plaatsvervang end voorzitter van de Kamer van Koop handel te Middelburg, lid van de Spoor- wegraad en lid van de P.T.T. kamer voor de provincie Zeeland te Middel burg. De heer Van Everdingen is te vens honorair Vice-Consulvan Noorwe gen en waarnemend Vice-Consul van Portugal. Op cultureel en maatschappelijk gebied is hij o.a, werkzaam als lid van de Commissie Toezicht Middelbaar Onder wijs te Vlissingen en als lid van het Economisch Technologisch Insituut te Middelburg. De heer Van Everdingen werd in 1956 benoemd tot Ridder in de Orde van Sint Olav van Noorwegen. Vanmorgen zal er een receptie worden gehouden in hotel „Britannia" te Vlis- j singen. Maandagmiddag zal hij door het personeel in Vlissingen worden ge- huldigd. Morgen, zaterdag 4 september I» hé hoogwater te Hansweert om 9.09 en 21,# uur; Terneuzen 8.42 en 21.19 uur; Vlis singen 8.17 en 20.53 uur; Wemeldiiljl 9.46 en 22.22 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur De dag na de Invasie 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Laat ze maar schietea 14 jaar GOES Grote Markt 10 uur Prov. fokveedaj geiten, schapen en varkens Korenbeurs 8-12 en 13.30-22 uur Ten toonstelling bloemen, postzegels «fl schilderijen van Kcxn. Ned. Mij voor Tuinbouw en plantkunde Grand 19.30 uur Gejaagd door de wind 14 jaar MIDDELBURG Electro 19.30 uur Huurlingen van dood, 14 j. City 20 uur Het bezoek, 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur De zedelozen, 18 J. Alhambra 19.30 uur Gejaagd door* wind, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Laat ze maar schiet"1 14 jaar WESTDORT-E Verenigingsgebouw Tentoonstelling nijnen en pluimvee KLOOSTERZANDE Kind. Kuijpers 15 uur TBC-rUwi"- schieting WILHELMINADORP Bedryf De Slurf 13 uur Zeeuws pk*'' kampioenschap KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schietlni R. Clapdorp 15 uur Schieting ZANDBERG T. Lceraert 15 uur Kermisschieting GOES Korenbeurs 8-12 en 13.30-22 uur Ten toonstelling bloemen, postzegel® e« schilderijen van Kon. Ned. mij. ve® Tuinbouw en plantkunde Grand 19.30 uur Gejaagd door de wint 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De dag na de invasie, KEMZEKE 14 uur Nat. motorcross DE KLINGE Cinema van Dyck 19.30 uur De ko ningen van de zon OUDELANDE J. F. de Ryke 14 uur Schieting staan® wip van PZS MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Huurlingen V» de dood, 14 j. City 20 uur Het bezoek VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur De zedelozen, H l Alhambra 19.30 uur Gejaagd door 01 wind, 14 j. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusemen»" muziek KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting

de Stem | 1965 | | pagina 2