BILLY MILLS ZETTE DOOR JAN BIER eerste in Medemblik Minister Luns: Japanse worstelaars gemuilkorft Paard van Winkler afgemaakt FRANSE DAMESPLOEG TEGEN NEDERLAND HEID konfanf Volslagen onbekende Amerikaan won in Tokio op 10 km gouden medaille Patricia, zijn vrouw, als trainer Barry Hughes in kort geding tegen KNVB UNIVERSIADE 1967 IN TOKIO ,.De zogenaamde DDR en zijn volkslied" DRAGON GOLD CUP Reinaerttoernooi Hulst in Oostduitsers vestigen twee records RONDE VAN VLIEDBERG MET GROTE NAMEN Druk draf- weekeinde \DEK00PJES Voorin blijven Demarrage Olympisch kampioen Marine Weerhuis Uitslagen Gammoudi Rini Huybrechts won Zwemmen Duitse paarden betrokken bij ongeluk Nederlandse ploeg voor vijflandenstrijd Voorspellingen 10 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 13 nantels e Tiroler lodenmantel (grijs tgroen) in jeugdig model ierne lange rugplooi. Hoog- e kwaliteit voor zéér lage 79.75 tricot nylon shirts itroleerde kwaliteit en mét Iirantie. In optisch wit. Mo- lordmodel, gematigd lange en ongelooflijk mooi shirt ze prijs. 9.95 r nylon-anorak ark en in een parmantig Geheel Courtell gevoerd. 15 leuke kleuren. 2 jaar 16.75 5 jaar 19.75 :ijnd bedrijf. Aantoonbare uitbreiding snel vatbaar. ten die naast de koopsottt omen in aanmerking. esseerde uit. Alleen per- in kans. Pruiken-Postiches uit het gespecialiseerde Haarhuis „Antwerpen" 'o rg '65 (Van onze sportredactie) TOKIO We schrijven 14 oktober 1964. In het Olympisch stadion van Tokio hebben de vele honderden schijnwerpers zich gericht op een 35-tal atleten. Van top tot teen door-en-door getrainde knapen, die allen in eigen land doorgaan als de beste treinlopers van dat ogenblik. Of toch niet allemaal, want zo een land met weinig aspiraties deze Olympische 10 kilometer tegemoet ziet, dan is het wel Amerika. De Verenigde Staten worden immers in Tokio vertegenwoordigd door een volslagen onbekende atleet? Hij heeft in het verleden dan weliswaar tweemaal achtereen aan de befaamde Silvesterrace van Sao Paulo deelgenomen, maar meer dan een bescheiden tiende plaats leverde die nachtelijke race toch niet op. En moest die man het nu opnemen tegen de befaamde Australische „outcast" Ron Clarke, tegen de van toptijden overlopende Tunesiër Mohamed Gammoudi en tegen nog zo'n dertigtal klasselopers? Kansloos meneertje. Of niet soms? niet verder wi$t te brengen dan een middelmatige 29.10.4. Voor Lindgren had men echter in Tokio een andere afstand in petto en bij gebrek aan beter mocht Mills dus als ,,10-kilometer-man'' mee naar het land van de reizende zon. De Amerikaanse atletiekleiders beschouw den hem kansloos, maar wat maken de kosten van een atleet meer of minder uit op een zo grote olympische afvaar diging als die van de Verenigde Staten? En bovendien, Billy was een uiterst sym pathieke knaap, die een dergelijke trip beslist niet als een vakantiereisje zou beschouwen. Op eigen kosten liet Billy kort voor de 16 km-race zijn echtgenote naar Tokio overkomen. Het bleek de „kick" die hü nodig had om tot een wereldverbysterende pres tatie te komen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de olympische spe len ging de gouden medaille op de 10 km naar een Amerikaan. En naar een tot dan toe volslagen onbekende nog wel: William M. Mills, oftewel „Billy de geweldenaar". Billy Mills heeft het gehaald. Voor Clarke passeert de totaal on bekende Amerikaan de eindstreep. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Op dinsdag 7 september zal voor de president van de Haagse rechtbank ecn kort geding worden ge voerd tussen Barry Hughes, trainer van Alkmaar en de KNVB. Barry Hughes zal van de KNVB vorderen dat de bond hem licentie verleent als trainer van de profclub Alkmaar. Of dat de bond hem althans geen belemmeringen in de weg zal leggen zijn functie als trainer uit te oefenen. BOEDAPEST (UPI) De algemene vergadering van de Internationale Unie van Studentenfederaties heeft dinsdag in Boedapest besloten dat de volgende universitaire spelen (Universiade) in 1967 te Tokio gehouden zullen worden. ANTWERPEN Frankrijk!*! Te!. 321110 Grote collectie - rijke ftew* DEN HAAG (ANP). - De Duit se Democratische Republiek wordt door de Beneluxlanden niet als staat erkend en minister Luns spreekt in zijn antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede- Slotemaker de Bruine 7 "an ook over de Sowjet- Russische bezettingszone van Duits land of over de z.g. D.D.R. De vragen hadden betrekking on de deelneming van Oostduitsers aan de on oL? 3h BerSharen gehouden mo le'hSd' ^e,heer de Slotemaker de Brui ne had zich eraan gestoten, dat deel nemers uit wat hij noemt de Duitse De mocratische Republiek slechts aanwe zig konden zijn doordat de K.N.M Vdie de motorcross organiseerde bepaalde ga dat de deell Repubhek1"., K„?UijSe Democratische gegeven bekendheid zou worden êebruikehL^0", de aanvang niet de houden enz v*aS®enParade worden ge- van''t),mLijmia antYoordt hierop, dat Russische h af,komstlg uit de Sowjet- uit b„ezettingszone van Duitsland Berlijn S°wJet-Russische Sector van in 6e Nava i el wensen te nemen aan nifestatip* nden te houden sportma- wordt iro,' exPressis verbis de verklaring me tijdeneaafd dat ZÜ zich met na- sporttterreL aanwezigheid op het oneewpnef zullen onthouden van te politieke activiteiten. viteiten1 onthouden van zodanige acti- van een jLiïr ensens' evenals het bezit een voorufJ en erkend reisdocument, reld fieldt welke overal ter we- een ander b£2r alle vreemdelingen, die er tónd wensen binnen te komen. Trappelend van ongeduld staart Wil liam M. Mills naar de voorste rij op de hoofdtribune. Daarziit Patricia, zijn vrouw. Zijn trainster. Zijn toeverlaat. Een knipoog gaat in haar richting. Pa tricia ziet het ooglid van echtgenoot Bil ly niet bewegen Daarvoor is de af stand te groot Ze voelt dat allesover- bruggende gebaar om morele steun, in nerlijk. En dus beantwoordt ze die knip oog. De duim van haar rechterhand gaat omhoog. En dan „pang", de 35 zijn weg geschoten. Patricia's helblauwe ogen volgen het lange uiiteengerekte veld. Daar in de zevende positie loopt Billy. Zijn 1.80 m lange gestalte, voortbewogen door uiteengeretete en krachtig de sin tels grijpende pas. is voor haar duide lijk te herkennen. Waarschijnlijk is Pa tricia het eniige levende wezen dat daar in die olympische arena op ae afstam meling der Sioux-Xndiianen let. „Voorin blijven. Op Clarke en Gam moudi letten en proberen ze te volgen", denkt Billy. En moeiteloos volgt hy hun tred. Rondenlang gaat het goed. Het geeft Billy moed. Misschien bereikt hy het ere-podium wel. „brons", dreunt het door zijn hoofd. En in het spoor van Gammoudi en Clarke passeert hy de eerste achterblijvers. Nog drie ronden wijst het bord aan de finishlijn. De tien duizenden in het stadion richten zich op. Wie is die roekeloze figuur, die daar, onmiddellijk by het ingaan van de bocht, een sprint inzet? De programmaboekjes brengen uitkomst. Achter zyn startnum mer staat het: Billy Mills (USA). Een volslagen onbekende aan het firmament der topatleten. Een roekeloze waaghals dus. Patricia glimlacht Aan de wijze waar op Billy zijn eerste tussen sprintje lan ceerde, heeft ze het gezien. Haar man verkeert in supervorm deze avond. Zijn durf bewijst dat. En terwijl achter de nog immer gelijkmatig schokkende rug van Billy Mills de een na de ander moet afhaken, gaat hij door. Hij voelt de adem van Gammoudi in zijn nek. Hij hoort Clarke, in derde positie, re gelmatig ademen. Ze zijn nog met z'n drieen. Het brons is binnen zijn bereik. Billy Mills laat de teugels vieren, maar noch Gammoudi, noch Clarke voelen er iets voor de kop over te nemen. In een dus wat teruggevallen tempo werkt het drietal zich in ongewijzigde positie naar de bel toe. Dan klinkt daar plotseling dat signaal voor de laatste ronde. Ruim 9,5 km zitten er op, maar de belangrijkste, laatste 400 meters gaan nu komen. De experts, de insiders, zij allen verwachten nu, bij het uitgaan van de eerste bocht, de beslissende de marrage van Ron Clarke, of eventueel van Mohamed Gammoudi En dan zal Mills, wiens naam nu bij alle aanwe zigen bekend is} af moeten haken. On getwijfeld. Het is dapper wat de onbe kende Amerikaan daar in Tokio ge presteerd heeft, maar nu, in die be slissende slotfase, is de daad alleen weg gelegd voor werkelijke topatleten. Patricia glimlacht. Ze kan haast niet blijven zitten. Brons voor Billy. Wie had dat durven hopen". Billy Mills be redeneert bij het ingaan van die voor laatste bocht zijn kansen. Zorgvuldig. Na even omgekeken te hebben, constateert hij het. „De bronzen medaille kan hem niet meer ontgaan, maar zit er mis schien nog meer in?" Even peilt hij zijn lichamelijke conditie, even proeft hij ook zijn vermoe idheidsgr ens. Dan volgt er, volkomen onverwacht, bij het uitgaan van die bocht andermaal een krachtige tussensprint. Clarke en Gammoudi rea geren verrast. De „zekere" goud-zilver tandem worstelt zicih in Mills' spoor. Maar de Amerikaan weet nu wat hij kan Hij gaat door, zoals eeuwen gele- den zijn Sioux-voorvaderén begeesterd werden van de goudkoorst, zo jaagt nu ook Billy Mills op goud. Zijn lange, krachtig in de sintels grij pende pas, versnelt zich nog. De boven armen gedragen zich als in een steeds sneller tempo op en neer gaande zui gers. Zijn ellebogen, hoekig naar bui ten knikkend, bevestigen zyn onvoorstel bare wilskracht, en terwijl de goudkoorts Mills volledig in zijn ban krijgt, doen Gammoudi en Clarke nog een laatste vertwijfelde poging tevergeefs. Na 28 minuten en 24.4 seconden stoppen de chronometers. Billy Mills, de volslagen onbekende atleet, is olympisch kampioen op de 10 kilometer. ■Volgens de geldende atletiekmaatsta- ven lijkt dit een sprookje, een niet te verwezenlijken droom, die over de gehe le aardbol verspreid niettemin dagelijks duizenden „hardlopers" tot een initensde. ï/rï? training dwingt. Voor William M. Mills werd deze droom,tegen alle be staande sportwetten in, op 27-jarige leef tijd realiteit. Een werkelijkheid, die zich op dramatische wijze demonstreerde in de huilbui van geluk, enkele minuten la ter op de schouder van echtgenote Pa tricia. Wie is deze plotseling aan het atletiekfirmament verschenen komeet? William M. Mills tijdens zijn opmars naar de gouden medaille tijdens de Olympische Spelen in Tokio. „thuis". Hij had het er niet slecht. Verre van dat zelfs. De dankbaarheid van de jonge Mills was dan ook groot. Hij stu deerde ijverig en dat leverde hem als beloning een studiebeurs op voor de Kansas University. Een beloning, die Mills door nog ijveriger zijn neus in de boeken te steken, andermaal honoreerde door in de kortst mogelijke tijd af te studeren. De individualist Mills wilde echter niet alleen volgroeide hersens, hij wilde tevens een volgroeid lichaam. Hij wilde zijn karakter vormen. In de sport dac'hit hij daarvoor de juiste weg gevonden te hebben. Billy ging boksen. Na een serieuze voorbereiding stapte hij in de ring. Het werd een nederlaag, com. pleet met een blauw oog. Maar Billy liet zich niet desillusioneren Dus stapte hij andermaal tussen de touwen. Óp- nieuw een nederlaag. Opnieuw 'n blauw oog, Billy stopte onmiddellijk. Niet van wege die nederlagen en die blauwe ogen. Wel, omdat zijn korte loopbaan als prijs- bokser hem geleerd had, dat deze tak van sport, voor hem althans, niet de juiste karakterscholing bleek. Op 30 juni 1938 zag hij voor de eerste maai het levenslicht. Dat was in Pine- Ridge. In de staat Zuid-Dakota. Twee jaar later sitierf zijn moeder. Tien jaar later stierf zijn vader. William M. Mills was op 12-jarige leeftijd wees. Een si tuatie, waarvoor de Indianen in vroeger jaren slechts een oplossing hadden En een goede. Het kind werd door de stam opgevoed. Maar anno 1950 kenden ook de Sioux-Indianen reeds sociale voorzie ningen. Van stam en stamhoofd was geen sprake meer. Van een weeshuis wel. In Kansas vond Billy zijn nieuwe Eenmaal afgestudeerd en vrywillig toegetreden tot d^ marine werd het uit eindelijk de atletiek. Maar zo snel hy het tot luitenant ter zee bracht, zo lang zaam vorderden zijn prestaties op de sintelbaan. En nogal langdurige ziekte en een daarop volgende enkelbreuk le ken het einde te worden van een atle- tiekloopbaan, die in de verste verten in feite nog geen loopbaan genoemd mocht worden. Billy had echter aan de sin tels geproefd. Hy kon er niet meer buiten. Eenmaal hersteld intensiveerde hy zijn training. Onder leiding van echt genote Patricia concentreerde hy zich volledig op zyn favoriete sport. Het zou een tandem blijken waar nie mand tussen kwam. Want Billy en Pat, zoals hij zijn vrouwtje pleegt te noe men, duldden geen inmenging in hun traininigswijze. De experts lachten om. De resultaten bleven uit In 1960 werd hij tijdens de Amerikaanse kam pioenschappen zesde op de 5000 meter, terwijl zijn beste prestaties op de 2 en 3 mijl resp. 9.03.0 en 14.01.5 bedroegen. Respectabele tijden voor een huis-tuin- en-keuken-atleet maar niet wereldschok kend voor de atletiektop. In 1963 pas schakelde Billy over naar de 10 km. Eigenlijk min of meer per ongeluk, want al had hij voordien reeds tweemaal aan de Silvesterloop in Sao Paulo deelge nomen, hij bleef zijn geluk beproeven op de middenafstand Maar toen, in 1963, werd hij door het leger afgevaar digd naar de CISM internationale le ger-kampioenschappen in Brussel en aangezien men op Billy's favoriete af standen meer dan voldoende cracks van reputatie had, besloten de legerautori- feiten hem bij wijze van proef maar eens op de 10 km in te zetten. lit TOKIO De Japanse wor stelaars bereiden zich reeds seri eus voor op de komende Olympi sche Spelen in Mexico. Aangezien de stad op een hoogte ligt van 2.250 meter zal dit voor vele sportlieden problemen opleveren bij de ademhaling, hetgeen de prestaties zeker zal drukken. De Japanners hebben hier een kap over neus en mond om zich bij de training al aan te passen op de ijle lucht in Mexico. MEDEMBLIK. De Japanse drakenzeiler Yugi Sawano was dinsdag, op de tweede dag van de strijd om de Dragon Gold Cup, zon der twijfel de grootste pechvogel. Nadat hij maandag op het voor hem totaal onbekende water van het IJsselmeer bij Medemblik een on betekenende rol speelde en met een tweeëntwintigste plaats nauwelijks opviel, zeilde hij op de tweede wedstrijddag bij de eerste boei trots op de eerste plaats. In het tweede rak leek het er zelfs op, dat hij zijn gehuurde Duitse draak naar een glorieuze overwinning zou stu ren. Zijn voorsprong op de Neder landse favoriet Jan Bier had de Ja panner met enkele meters ver groot. In het derde rak werd zijn illusie echter wreed verstoord. De krachtige wind, die met alle be schikbare kracht zijn spinaker vul de, scheurde dit zeil totaal aan flar den. Een grote tegenslag, maar Sa wano gaf de strijd nog niet op. Zijn eerste plaats moest hij afstaan aan de uitstekend zeilende Jan Bier en de Zweed Georgii moest hij eveneens laten passeren. Doch met veel enthousiasme vocht hij zich in het'volgende kruisrak terug naar de tweede plaats. De strijd leek nog niet verloren, maar in het grote voordewindse rak moest Sawano een zware tol betalen voor het gemis van zijn spinaker. Acht concurrenten liepen in dit rak over hem heen, maar de onbewogen Japanner won in het laat ste rak nog een plaats terug en finishte tenslotte als negende. JAN MESU wist maandag in Stekene beslag te leggen op een eervolle tweede plaats. Hij werd in de spurt geklopt door de dit seizoen dominerende Belg Ney- len. Uit de kopgroep van zes man plaatsten Frank Ouwerkerk zich als derde., en Jan van Geel als vijfde. Een beeld van de dinsdag op het IJselmeer gevoerde strijd in het raam van de wedstrijden om de Dragon Gold Cup 1965: met de ballonfok op in actie. Daar in Brussel was het de eerste maal dat Billy op Mohammed Gammou di stuitte. Onbedreigd zegevierde de Tu nesiër. Voor Mills was er in 30.08.0 niet meer weggelegd dan een weinig indruk wekkende vertoning, hoewel Amerika op de smaak te pakken. Met echtgenote Patricia werd een nieuw trainingssche ma ontworpen. Voor de 10 km en afge stemd op Tokio. Ogenschijnlijk een lach- wekkeide vertoning, hoewel Amerika op dat moment geen cracks van formaat op die afstand bezat. Maar Billy Mills werkte onverstoorbaar en vol zelfver trouwen zijn trainingsmenu van zo'n 160 km per week af. Ook nadat hij tijdens de olympische selectiewedstrijden door Gerry Lindgren verslagen werd en het De uitslagen van de races: A.-race: 1 B. Rose, Australië, 2 B. Splieth, West-Duitsland, 3 H. Jensen, Denemarken, 4 P. Sundelin, Zweden, P. Nielsen, Denemarken, 6 C. Steinbach, Canada, 7 Peytel, Frankrijk, 8 G. Ham- merstein, West-Duitsland, 9 J. Biek, idem 10 A. Visser, Nederland. B-race: 1 J. Bier, Nederland, 2 R. Sen- ce, Frankrijk 3 J. Georgii, Zweden, 4 P- Desjardins, Canada, 5 K. Sieber, West- Duitsland, 6 J. Mitchell Park, Hong Kong, 7 B. Boerresen, Denemarken, 8 W. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Mixed Hockeyclub „Ra- pide" organiseert zaterdag en zondag aanstaande weer het jaarlijkse Reinaert toernooi, dat dit keer voor het achtste keer zal worden gehouden. Voor het toernooi, dat zal worden afgewerkt op de hockeyvelden van het gemeentelijk sportpark, hebben zeven dames- en tien herenelftallen ingeschreven. De deelname is internationaal. Favoriet bij de dames is R.B.C. uit Rotterdam, dat al enkele keren de be ker won. Geduchte concurrenten van R.B.C zijn o,m. LUC uit Rij'ssel, Meche- len, Olympia uit Terneuzen en de orga niserende vereniging. Nieuw in het deelnemersveld in La Gantoise uit Gent. Bij de heren zullen de lakens naar alle waarschijnlijkheid worden uitge deeld door Mechelen H. C., dat reeds twee keer de „Coupe Reinaert" in de wacht sleepte. Dragons uit Antwerpen en Cambrai uit de gelijknamige plaats in Frankrijk. Voor Rapide 1 behoort een vierde plaats tot de mogelijkheden. De Hulstenaren zullen er echter hard voor moeten knokken: de meeste deel nemende teams spelen één of twee klas sen hoger dan Rapide. (Van onze sportredactie) LOKEREN Rini Huybrechts heeft in Lokeren in België een criterium ge wonnen Rini zat met drie man vooruit. Hij klopte zijn concurrenten in de sprint. Klomp, Nederland, 9 Y. Sawano, Japan, 10 G. Pennel, Frankrijk. Het algemeen klassement luidt na de tweede dag als volgt: 1 J. Bier, Nederland, 2661 pnt., 2 H. Jensen, Denemarken, 2485 pnt., 3 R. Sen- ce, Frankrijk, 2360 pnt., 4 en 5 Rose, Australië en C. Groot, Nederland, beiden 1921 pnt., 6 en 7 B. Splieth, West-Duits land en P. Sundelin ,Zweden, beiden 1758 pnt., 8 P. Nielsen, Denemarken, 1564 pnt., 9 B. Boerresen, Denemarken. 1515 pnt. LEIPZIG (NAP). Binnen een uur is Oost-Duitsland dinsdag twee wereld- zwemrecords bij de heren ryk geworden. Te Leipzig verbeterden Oostduitse esta fetteploegen zowel het wereldrecord op de 4x110 yards wisselslag als op de 4x110 yards vrije slag. De oude records stonden op naam van respectievelijk Rusland en Amerika. Het kwartet Roland Kunze, Egon Hen- ninger, Horst-Guenther Gregor en Frank Wiegand kwam met 4 min. 5.4 sec. tot een nieuwe wereldrecordtijd op de 4x110 yards wisselslag. Het oude record stond sinds 10 april 1964 met 4.08.0 op naam van Rusland (Mazanor, Prokopenko. Kuzmin en Senichenkov) Het tweede wereldrecord, dat op naam van Oost-Duitsland kwam was dat op de 4x110 yards vrije slag. Horst-Guenther Gregor (54.5), Peter Sommer (55.3), Udo Poser '54.6) en Frank Wiegand (53.7) kwamen tot een totaaltijd van 3 min. 38.1 sec., en verbeterden daarmee liet, weliswaar nog niet erkende, wereldre cord van Amerika met niet minder dan 3.6 sec. De Amerikanen Bog Hoag, Greg Cherlton, Dick Hirdler en Jim Edwards kwamen op 21 augustus jl te Cardiff tot een tijd van 3.41.7 en waren daarmee 0.1 seconde sneller dan het Westduitse vier tal Klein, Freitag, Von Schilling en Kirschke, dat op 31 juli 1965 te Londen 3.41.8 voor zich liet afdrukken. De Oostduitsers verwezen met hun prestatie op de 4x110 yards vrije slag ook het Europese record op de 4x100 meter naar de archieven. Dit stond sinds 14 september 1964 met 3.39.2 op naam van Frankrijk met de zwemmers Gott- valles, Gropaiz, Christophe en Curtillet. ENSCHEDE (ANP) Acht van de beste Duitse springpaarden zijn dinsdag, avond op weg naar Rotterdam, waar ze zouden uitkomen in het internationale concours-hippique te Rotterdam, bij een ongeluk betrokken geweest. De tien jarige hengst Killmoon van Hans Guen- thcr Winkler, de voormalige Olympische- en wereldkampioen, raakte zo ernstig ge- wond, dat hjj ondanks de zorgen van ver scheidene dierenartsen en een bloed transfusie overleed. De overige zeven paarden, toebehorend aan de Europese kampioen Hermann Scliridde en Kurt Jarasinki bleven ongedeerd. Zij zijn te ruggebracht naar de stoeterij te Waren- dorf om van de schok te herstellen. Het is op dit moment rtog niet bekend of zo alsnog naar Rotterdam zullen komen. Het ongeluk gebeurde op de Bundes- strasse 54 bij het binnenrijden van Lan- genhorst bij Ochtrup. Bij het inhalen van een bromfietser raakte de speciaal voor het vervoer van springpaarden in gerichte aanhanger van de weg af en kwam tegen een boom tot stilstand. Door de schok werd Killmoon uit de wagen geslingerd. Ernstig gewond bleef het paard liggen. Het overleed daarna spoe' dig. er (Van onze correspondent) VLIJMEN Heel veel durf 1§ voor nodig, om op de dag dat gestre den wordt voor de wereldtitel, een ama- teurkoers te organiseren. In VItfmen durft men het na het succes van vorig jaar weer aan en men moest zelfs een aantal inschryvers teleurstellen. Het zal zelfs een internationaal veld zyn met de Duitser Gunther Baltus en de Brit Roger Canavan. Favoriet voor de eindzege is dit duo echter niet, voor deze titel komen in aanmerking: Piet Deen-en voor eigen publiek strijdend, na zijn buitenlandse successen, Hans den Hartog die volgend seizoen als professional zal strijden en prima op dreef is. Tour de FAvemir-cou- reur Joop Hoogland, de luitenant van Evert Dolman, Marines van den Kloos ter, stayer Fried Liebregts die voor ei gen publiek moet rijden. Nico Lute, Martin van der Lee, Gerrit van Noord, Henk Peters,. We geloven wel dat tus sen deze namen de winnaar schuilt, hoewel ook de kansen van Jan van Veen en Theo Oudshoota niet zo maar weggecijferd mogen worden. Voordat de amateurs hun 100 km. gaan afleggen zijn de adspiranten en nieuwelingen reeds aan de slag geweest. Het zal er a.s. zondag in Vlijmen, reeds om 1 uur wordt begonnen, wel spannen, het deelnemrsveld dat Theo van Dal met zijn mannen bij elkaar bracht staat hier borg voor. DEN HAAG (ANP). Zondag 5 sep tember wordt in Luik een vijflandenwed- strijd gehouden voor gemengde ploegen bestaande uit drie turnsters en drie tur ners. West-Duitsland, Frankryk, Italië, Nederland en België nemen deel aan de ontmoeting. Het KNGV heeft de Neder lands afvaardiging als volgt samenge steld: Dames: Jannie Vierstra (Quick, Huizum). Willie Gielen (Atilla, Amersfoort) Ria Rietveld Heircles, Bodegraven) Heren: Gerrit ten Bos 'Hercules Hebe, En schede) Theo Bos Mauritius, Volendam) Cees Pruis, (DOS, Amsterdam). (Van onze pa a rde sp ortmede werker BREDA Tijdens het weekend wor den er maar liefst op vier plaatsen dra veryen verreden, terwijl de volbloeds ook zondagmiddag te Duindigt in de stryd zullen komen met onder andere de klassieke ren de „St.-Leger" voor driejarigen over de lange afstand van 2900 meter. Zaterdagmiddag om half vier begint er een leuk programma op Mereveld by Utrecht, met als hoofd, schotel de „Recordprijs voor vierjari gen" over de myl. Wolvega staat zater dagmiddag ook op het programma, met zeven draverijen waaronder een serie draverij. Zondagmiddag gaat Sapper- meer aan de slag met o.a. een draverij voor amatrices. De dames strijden om de Zilveren Orchidee. In deze competi tie heeft mevrouw J. Dragt - Peenstra na vyf draverijen de leiding met 16 pun ten. Duindigt komt zondagmiddag aan bod met de jaarlijkse draverijen in het te ken van onze nationale luchtvaart. Bui ten het feit dat enige koersen een leuke naam hebben, stelt de directie van de K.L.M. enige fraaie ereprijzen beschik baar, waaronder een groot vliegtuigmo del vam de D.C.-8 in de grote ,K.L-M.-prijs". Voor de bezoekers van Duindigt heeft de K.L.M. een leuke at- fractie in petto. De nationale luchtvaart maatschappij stelt enige vliegreizen be- schikbaar. De verwachtingen voor de koersen te Duindigt zijn: Schiphol-prijs: Darling Adrie V, Double v.d. Lente, Dorothea. Outs.: Cisca Scotch, Boyke van Our Bonnie. Donald van Hiddum. D.C.-8- prijs: Baron Hollandiia, Diomedea S. Dean Hollandia. Outs.: Arturo, David v.d. Lente, Carla van IJmuiden. Grote K-LM.-prijs: Caesar Julia H, Alls tar Boy. rijder J. Wagenaar. Outs: Cyrano Silk, Crony v.d. Lente, Con Brio. Pro- duktendraverijEronica W, Emberiza, Ellen Tinga. Outs.: Erota, Electra W, Ethel Volann. Gen. G. J. A. A. Baron van Heemstra -bekerRijder J- Wage naar jr. (Bruno Quicksilver) Jour de Java, Olivier B. Outs.: Aurhen S, Zil vervos, Z the Saint. Vliegende Hollan- der-prijs: Amigo, Abdullah Hanover, Anastasia Hanover. Outs: A. Reine Kin- ley, Zita H, Apollo H. Mr- Albarda- prijs: Beautiful Girl, Cambrousard, Mitzvah. Outs: Petra, Royal Flash, appy Jane. St.-Leger: Evian, Waiku- ru, Miss Pixie. Outs.: Kand Pawnee, Cin Cin. Prijs van Duindigt: Whitefoot S, Mister Wilfred, Miss Willy. Outs.: Ili- ona, Kartou's Last, Caliph S. PARIJS (ANP) De Franse dames- atletiekploeg, die zaterdag 4 en zondag 5 sept. te Oharlety tegen N'land zal uit komen, is alg volgt samengesteld: 100 meter: Telliez en Gueneau (reserve Ligniere) 200 meter Telliez en Meyer, 400 meter: Noirot en Lebret, 800 meiter: Actis en Herisson (res: Mazarin), 80 meter horden: Guenard en Canguio res: Gueneau) hoogspringen Laureau en Caron, verspringen: Guen ard en Canguio (res: Durand), kogel stoten: Nuss en Cuvellier (res. Bretel- Ie), discuswerpen: Bretalle en Boutin, (res.: Cuvieller); speerwerpen: Dimeys en Malsert, 4 r 100 meter: Ligniere, Canguio, Gueneau, Guenard, Telliez en Meyer. De vier loopsters zullen pas kort voor de wedstrijd worden aangewezen. Vijfkamp: Bonnaire en Parenty,

de Stem | 1965 | | pagina 11