WILKING in Hulst 3 i MINISTER HEEFT HUIS EN AUTO HARD NODIG r Derde I Varkensvlees duurder Staalstaking voorlopig uitgesteld Von Amsberg aan het werk Vondeling antwoordt boer: ;«rd Nieuwe mode in stemmige herfst kleuren Nu reeds bij Afdelingen Stoffen en Damesconfectie. EIGEN HAARD I TZ| 2905 Irneuzen l©1- Z7 7 iddelburg Tel. 2U Tel. 7982 Koud weer Dienstbode steelt uitzet bij elkaar EXTRA EXTRA BESCHERMING 1965 m war per per van aan- wie z'n interieur levend houdt gaat ideeën-kijken Ideeën opdoen In de PasToe showrooms vól meubelen. Binnenlopen om vrij te kijken, te vergelijken, te proberen hoe-die- PASTOE-naar-maat-meubelen-nu- eigenlijk-in-elkaar-passen. Volop advies krijgen (als u erom vraagt) over houtsoorten, Interieurkunst, kleurcombinaties, enz. Zomaar 'ns kijken, daarvoor is de galerie van PasToe! kijken bij ideeën-kijken PasToe-toonkamers in het PasToe-huis: OFFICIEEL DEALER Woninginrichting ARSENAALSTRAAT 5 TERNEUZEN stroom 22. terwijl door andere buiten ge noemde groepen vallende ongevallen nog eens 323 mensen het leven lieten. In het jaar 1963 bedroeg het aantal personen dat door bovengenoemde oor- I zaken het leven verloor ruim 5500. 153 Ginnekenstraat Hoek van Coothplein Breda - Tel. 01600—34965 (Van onze correspondent) DEN HAAG Vanaf oktober tot en met maart volgend jaar zal het var kensvlees duurder zijn dan thans het geval is. Dit als gevolg van een te ver wachten geringer aanbod van varkens op de markt en een vermoedelijk gro tere vraag. E.E.G.-deskundigen ver wachten dat het aanbod met twee pro cent zal verminderen en de vraag met liefst zes procent zal toenemen. NA EEN ontploffing in een aardappel meelfabriek in Gramsbergen, zijn zeven arbeiders naar een ziekenhuis overge bracht. De oorzaak van het ongeval moet een „stofexplosie" zijn geweest Herhaaldelijk werd de Veiligheids raad ingeschakeld om de twistappel buiten de actieradius van het driftige voetenwerk van India en Pakistan te schoppen. Dit lukte niet. Een autonoom Kasj mier werd er niet geboren en India en Pakistan hielden ieder voor zich een deel van Kasjmier bezet. Het kwam na een langdurige oorlog tot een wa penstilstand en tot een bestandslijn, ge controleerd door waarnemers van de Verenigde Naties. Bij deze status auo is het gebleven. Het fanatisme waarmee India zijn aanspraken op geheel Kasjmier hand haaft, vindt voor een deel zijn oorzaak in het feit dat Kasjmier zelf het liefst een autonome staat zou worden. Sreda, Veemarlctstraat 33 Sergea op Zoom, Wouwsestr&at Roosendaal, Dr. Brabersstraa Goes, Lange Vorststraat 1* Etten, Winkelcentrum 2§ Qudej&ioscii* narist ïaatT,N'HI" dat gisteren voor het hcioHHi .er leiding stond van die w.ï ur ir- c- 'I. Warners, der„J?-jns zijn afscheid werd on- schan I J1 met het commandeur- sau. v0Ln.Hrcie van Oranje-Nas- Nu en ii.ï voor vandaag: kans on "Pk'^ingen. maar ook Weer. PMa?i. vergezeld van un wind uit .tot vlj krachtige 'ichtln- Formeel is Kasjmier in de Indische republiek geïntegreerd, maar dit is ge beurd op dezelfde manier als die waar op de Sovjet-Unie na 1945 zijn in vloedssfeer uitbreidde. Bij de enige serieuze volksstemming over de toekomst van Kasjmier, kozen de inwoners van dit gebiedsdeel voor de zelfstandigheid onder leiding van sjeik Abdoella. Deze Abdoella werd prompt in een Indiase gevangenis ge stopt en de korte vrijheidsdroom was voorbij. Pakistan, het land dat steeds tegen over het recht van de sterkste (India) het loodje heeft moeten leggen, spant zich al sinds 1947 in om recht gedaan te krijgen. Pakistan heeft zich steeds beter weten te beheersen dan India en het heeft lange tijd genoegen genomen met een klein deel van het omstreden gebied, het zogenaamde „vrije Kasj mier". hoewel het betere aanspraken op de twistappel meent te hebben dan In dia. In dit „vrije Kasjmier" hebben nu de gevechten plaatsgevonden. De Indiase bewering, dat Pakistaan se Infiltranten zich In dit gebied op maakten om Indiaas Kasjmier binnen te dringen, kan zeer goed op waarheid be rusten. Pakistan heeft al meermalen la ten weten dat het terwille van Kasjmier bereid is om alle pacten te verbreken en alle handen te kussen. Zelfs die van de commnnistische Chinezen. Het gevaar op de achtergrond in het geschil om Kasjmier is dan ook. dat er op het Strijdtoneel een derde hond ver schijnt, die er met het been tussenuit gaat. De inwoners van Kasjmier zou den dit zelf wellicht niet eens zo ramp zalig vinden. Petten, maillots en schoentjes van eenzelfde bedrukte jersey. Veertjes van struis of van parel hoen voor capuchons en voor gar nering, zelfs om jasjes helemaal mee te bedekken. Gaten in geklede japonnen. Slobkousen van jersey of leer. Twee enorme zakken naast twee piepkleine zakjes. Après-ski jasjes van bolle banden, die de vrouw op het Mtchelin-man- netje laten lijken. Mantels gevoerd met gekleurd ko nijn of met haneveertjes. Een corsageroos met wapperend lint op de rokzoom gezet. Garnering van lichtgevende bloem- guirlandes. Pompons van struisveer of bezet met pareltjes. Een leren armband, waaraan belle tjes tinkelen. van tweede en derde huid, in sprook jesachtige dessins en eenheid van cou pe, waardoor schouderbandjes en de colleté volmaakt over elkaar vallen. De laatste vinding op dit verborgen terrein heet „nude-look" een aspect dat „nude" lijkt door de nagebootste huidkleur én door het allersoepelste stretch-materiaal dat voor de natuur lijke huid niet onder doet. Van de ware nude-look is niets anders te zeggen dan: ijl als een web en licht als een zucht. Négligés tenslotte mogen de beweging verfraaien door hun statige plooienval, met een gratie die des te verrassender is, naarmate de rest van de garderobe moderner en dus praktischer en sim peler wordt. Panterseal Canadese zeehond) voor een redingote met dubbele knoopsluiting, rechte rug en zwar te kraag. Een lange mantel, maar jeugdig van allure, zonder gepo seerde plechtstatigheid (Van Daal en Meyer). Blauw-wit borduursel uit Oosten rijk op witte batist voor de pyja ma, op blauwe batist voor het lange, elegante negligé, dat een zelfde lang nachthemd verbergt. FOUNDATIONS uitermate geriefelijk in het dragen, bevorderen een jeug dig en bekoorlijk silhouet. Perfecte pasvorm. Vandaar het predicaat BRITAIN'S FINEST CORSETRY Het geheim van een verfijnde modelijn Model 498. Nieuwste „Twilfit"' Lycra Gaine. Terylene voorpand afgezet met fraaie kant. Achter pand met benedenwaartse rek. Vlinderlicht. Voortreffelijk steu nend. In wit, maten 27-33 38.90 Kies eerst een eerste kleed want is dit goed, dan passen Uw damesconfectie- artikelen veel beter. UW SPECIAALZAAK REISS v. d. BERGHE HULST geeft U gaarne advies. op- aan- •ven rden 893) lef M1 UDENHOUT Sinds dinsdagmorgen is de onverwachte dood van de Uden- houtse onderwijzer Henk van Rossum (20) geen raadsel meer. Patholoog-ana toom dr. B. Makkink constateerde na sectie, dat de jongeman nabij zijn ouderlijk huis in de Krijtemolenstraat is aangereden en tengevolge daarvan in een sloot is gevallen en verdronken. Aanvankelijk werd verondersteld dat Van Rossum het slachtoffer was van een nachtelijke beroving, omdat op het lichaam niets anders werd aangetroffen dan een kam en een zakdoek, ofschoon hij de Udenhoutse kermis had bezocht. Bij een nader onderzoek bleek de ver miste portemonnee in zijn jaszak te zit ten en werden zijn verdere bezittingen, zoals een zakagenda en schrijfgerei, op zijn kamer aangetroffen. De Udenhout se rijkspolitie speurt naar de weggebrui ker, die schuld heeft aan de dood van Henk van Rossum en na de aanrijding is doorgereden. Nadat de pas voor het onderwijzers examen geslaagde Van Rossum met zijn ouders naar de dorpskermis was ge weest, ging hij nog naar vrienden, die intussen op weg waren naar zijn huis. Op de terugweg moet de jongeman toen zijn aangereden. Het lichaam had in wendige kneuzingen. Bij de sectie werd o.m. een scheur in de milt vastgesteld. In Goirle heeft zich enkele maanden geleden een geval voorgedaan, dat met het Udenhoutse grote gelijkenis heeft. Er werd in de wegberm eveneens een lichaam van een verkeersslachtoffer gevonden. Ook de veroorzaker van dit ongeluk met dodelijke afloop wordt nog gezocht. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Johnson heeft in een vanuit het Witte Huis uitgezonden toespraak voor radio en televisie medegedeeld dat het gevaar van een nationale staalstaking in elk geval voor acht dagen is afge wend. De metaalarbeiders hadden gedreigd afgelopen nacht in staking te zullen gaan indien op dat tijdstip nog geen overeenstemming zou zijn bereikt over een nieuwe gemeenschappelijke ar beidsovereenkomst. De president had, als gemeld, de in de onderhandelingen betrokken vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de Ame rikaanse staalindustrie maandag eerder op de dag uitgenodigd naar het Witte Huis te komen om hun besprekingen daar voort te zetten. Zes uur durende besprekingen leidden ertoe, dat par tijen overeen zijn gekomen hun over leg nog acht dagen voort te zetten, zon der dat er sprake zal zijn van een sta king. ROTTERDAM. Bij een ont ploffing in de chemische fabriek „Vondelingenplaat" aan het Tank- hoofd te Rotterdam is één arbei der om het leven gekomen. Vier anderen werden zwaar gewond naar ziekenhuizen gebracht. De ontploffing had gisteren plaats rond half zes. Gisteravond was de ar beidsinspectie nog bezig met een on derzoek naar de oorzaak ervan. Het stoffelijk overschot van de omgekomen arbeider werd voor onderzoek in beslag genomen door de politie. Aanvankelijk bestond groot gevaar voor verdere ontploffingen, maar de krachtig optredende brandweer wist dit gevaar snel te bezweren. De schade in de fabriek is vrij aan zienlijk. (Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vanaf vandaag heeft de heer Claus von Amsberg een eigen secretariaat, dat gevestigd is in de rechtervleugel -van het paleis Noord einde, waar ook andere bureaus van de koninklijke hofhouding zijn onderge bracht, zoals bijvoorbeeld het secreta riaat van prinses Beatrix. Zoals bekend zal mr. C. J. van Schelle de voorlopige leiding van het secretariaat van Claus von Amsberg op zich nemen. Mr. Schel le krijgt onder meer tot taak een agen da op te stellen voor de werkbezoeken die de heer Von Amsberg voornemens is in de komende maanden in diverse provincies af te leggen. MAASTRICHT (A.N.P.) De 21-jarige dienstbode C.V. uit Maastricht heeft tegenover de politie bekend dat z(j vanaf mei j.l. voor f 4000,aan goe deren en f 500,aan geld gestolen heeft ten nadele van haar werkgeef ster. Men neemt aan dat de dienstbode op goedkope wijze haar uitzet heeft wil len completeren, aangezien de ver miste goederen voornamelijk bestaan uit gebruiksvoorwerpen en beddegoed. uai iiug meer lUMirt^iwgDii i»»" eiw zaken, groot geacht moet worden. De Zwitserse gletsjer-piloot Hermann Geiger is gistermiddag begonnen de loszittende steen- en ijsmassa's van de Allalin-gletsjer op te blazen om te voorkomen dat reddingsploegen, die zoeken naar de bedolven arbeiders, zelf door vallend gesteente en ijs getroffen zullen worden. De door de explosies losgeraakte stukken ijs kwamen tot stilstand voor de plaats, waar zich eer gisteren het drama voltrok. De plaats van de ramp biedt een troosteloze aan blik. Verwrongen delen van bouwkra- nen liggen her en der verspreid, terwijl ook delen van de barakken stille getui gen zijn van de grootste ramp, die zich ooit in dit gebied heeft voltroken. De materiële schade wordt voorlopig op minstens 40 miljoen Zwitserse francs geschat. Hoofdingenieur Verrey van de maat schappij. die toezicht uitoefende op het dam-project, waaraan de arbeidei's werkten, verklaarde gisteravond nooit de mogelijkheid overwogen te hebben dat een deel van de gletsjer kon af brokkelen. Het Zwitserse Rode Kruis heeft gisteren een speciale girorekening geopend voor hulp aan de slachtoffers. Intussen is opdracht gegeven te onder zoeken of de gletsjer is afgebroken door een natuurlijke oorzaak of dat de lawine werd veroorzaakt door gebruik van springstoffen bij de bouw van de dam. Pas gisteren is bekend geworden dat veertig toeristen, die vlak voor het mo ment van de ramp een bezoek brachten aan de werkzaamheden aan de dam, aan de dood zijn ontsnapt, doordat zij zich op het dramatische ogenblik net in een „dode hoek" bevonden. Vol af grijzen zagen zij van daaruit hoe de ramp zich voltrok en hoe hun bus door de lawine werd getroffen. (ZIE OOK PAGINA 7). SMALLENBROEK (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De dure, nieuwe auto. waaraan de Boeren partij in het bijzonder zich zo geërgerd heeft, kan minister Smallenbroek niet missen. Voorganger minister Toxopeus had de zijne die even duur was zodanig opgereden, dat de wagen niet meer als een bedrjjfszeker vervoermiddel aan de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken kon wor den overgedragen. Dit kan men lezen in het antwoord dat minister Vondeling op de zure vragen van het Tweede-Ka merlid P. Voogd van de Boerenpartij heeft gegeven. Het huts van 185.000 gulden, dat de rijksgebouwendienst voor de nieuwe minister kocht, betekent volgens minister Vondeling een verantwoorde uitgave, „In overeenstemming met een al lang bestaande en vele malen toegepaste rege ling". Minister Smallenbroek, die helemaal uit Assen komt, kon geen passende huurwoning vinden ln Den Haag. Daar om werd er een gekocht. De minister heeft zich wel moe ten verplichten het huis weer te verlaten uiterlijk een Jaar na beëindiging van zijn ambt. Deze regeling betekent overigens dat minister Toxopeas binnenkort op straat komt te staan. gen- jaar God- slacht maar gene- in op- acht- toon- n „die mding West- It vei- ik de caanse Twee ïensen is. Dit ant te |d be- ;e ha- rlaten ijk en zijn", t Ant- i heer indu- grote voor- itwer- geza- 1 kon- Ie ha- m van Iroept, s daar itrlali- een leende :n èn avens. Om deze laatste troef te kunnen uit spelen zijn betere wegen tussen Rotter dam en Antwerpen nodig. Onder meer noemde de heer Godwaldt in dit ver band een spoedige realisering van de Zoomweg gewenst. Naar betere weg verbindingen zou vooral in België veel meer gestreefd moeten worden, vond hij. West-Brabant is gemakkelijk aan trekkelijk te maken voor industrie, die geen groot vaarwater behoeft. De in dustrie zal geselecteerd moeten wor den: alleen bedrijven die goed beta len, zoals ook het E.T.I. voorstaat. De heer Godwaldt: „We hoeven niets an ders te doen dan zo goedkoop mogelijk grond te verstrekken in de nabijheid van de grote wegen tussen Rotterdam en Antwerpen". Hij pleitte ook voor het spoedig opheffen van alle douanefor maliteiten. „Het is niet genoeg", zo besloot de heer Godwaldt, „dat een groep Belgen West-Brabant beschouwt als een streek waar het goed winkelen is en de West- Brabanders Antwerpen als een stad waar het goed uitgaan is. Voor Rotter dam moet West-Brabant niet alleen zijn het gebied waar men, omdat het in Rotterdam niet meer kan, goedkoop zijn industrie kwijtraakt ZIE COMMENTAAR PAGINA S. (Advertenties)

de Stem | 1965 | | pagina 25