Haïti, eens zo rijk, op de rand van economische ineenstorting CEH VA^ OPEL-KADETT NIEUWE STIJL Gimo Cees f pelotor Geringe hoop op herstel zo lang Duvalier regeert Zweed leidt Nederland- Zwitserland ZAKENLEVEN TOT STILSTAND GEKOMEN Investeringen opgedroogd Weer tal van slachtoffers in verkeer Piet Visser weer op zoek naar goudschat Pierre Pf twee over Heracles-Willem II 0-3 Go Ahead-FC Twente 2-0 DWS-ADO 2-1 Roeiend over Atlantische Oceaan Smits-v. Dongen Brands in Ossen DOS-Fortuna 2-2 PSV-Elinkwijk 1-1 de schoen zonder reparatiekosten. Fut ■de enige schoen met garantie op zool èn bovenleer. MVV-Ajax 0-1 Telstar-Feijenoord 0-2 Sparta-GVAV 1-2 KREMERSTRAAT 12 BELANGRIJKER EN WAARDEVOLLER □AN UDENKT ZIJN DE KOOPJES^ BIJ DE KLFDINGbokser DAMES-en HERENKONFEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HUIST DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 Willem H heeft in Almelo door diver se omstandigheden de gelegenheid ge kregen zijn superioriteit over een met drie invallers spelend Heracles te tonen. In de eerste helft van deze snelle en aan trekkelijke wijdstryd waren de aanvallen van de Tilburgers gevaarlijker, maar minder talrijk dan die van Heracles, dat bovendien veel meer mogelijkheden om te schieten benutte. De afwerking ontbrak evenwel en vooral Hartjes had daarbij het geluk niet aan zijn zijden Als gevolg hiervan was de stand bij de rust nog 00. Mid- voor Veen van de Almelose club raakte juist Voor rust gewond en bleek na de hervatting vervangen door Knoef. Daar mee was evenwel de verbindingsschakel in de Almelose voorhoede verdwenen en toen korte tijd later Borghuis geblesseerd raakte en op de rechtsbuitenplaats ver geefs probeerde nog iets nuttigs te doen, was het gebeurd. De Tilburgse ploeg, die bijzonder homogeen was, verschafte zich door diverse missers in de Almelose mis sers, waarvan regelmatig en op fraaie wijze van gebruik gemaakt werd. Toeschouwers: 14.000 De wedstrijd Go AheadFC Twente zal in de geschiedenis van de oostelijke der bies worden bijgetekend als een van de meest merkwaardige. Go Ahead won verdiend, maar kwam aan de doelpunten door linksbaca Job Hoomans, die voor een uniek gebeuren in een eredivisiewed strijd zorgde door tweemaal in eigen doel te schieten. De uitslag was rechtvaardig, omdat Go Ahead aanzienlijk beter speelde, niet alleen voortdurend een veldoverwicht had, maar bovendien in technisch en tac tisch opzicht de FC Twente overklaste. De thuisclub combineerde vaak fraai en hield de linies goed gesloten. Met lange passes hun voorhoede aan het werk te zetten. Deze aanvalslinie van FC Twen te, waarin invaller-linksbuiten Oranen en linksbinnen Bulatovic niet op dreef waren, had weinig tegen het resolute in grijpen van aanvoerder Warnas en zijn secondanten in te brengen. Ver in de tweede helft bleef doelman Warringa voor de tweede maal het antwoard schul_ dig op een eigen inzet van de overigens niet onverdienstelijk spelende Hoomans. Deze treffer nam alle spanningen weg. Toeschouwers: 18.000. Het was spannend, sensationeel maar zelden groots wat wij zagen in het Olym pisch stadion bij de tweed competitie wedstrijd van dit seizoen. Zowel DWS als ADO konden niet bepaald imponeren. De kleine overwinning verdienden de Amsterdammers, omdat zij in de eerste helft beslist beter voetbal speelden dan hun Haagse tegenstanders. Reeds in de eerste fase zagen de Am sterdammers een kopbal van Israël door de lat gekeerd, waarna Boogaard het houtwerk inspecteerde met een enorm hard schot. De oud-Volewijcker had meer succes, toen hij prachtig een pass oppikte van Vonhoff en onder de vallende doel man Thie doorschoot. DWS bleek meer te willen, maar Van den Burch had Tem ming en Geurtsen goed in bedwang, ter wijl Thie' door goed uitlopen vele pas ses onderschepte. De Zoete, Heynen en Aarts hebben wel getracht de zeer onze ker spelende Jongbloed te passeren, maar succes had ADO aanvankelijk niet. Dat kwam pas toen Temming met een fraai doelpunt voor 20 had gezorgd. Het was Aarts die een aarzelende Jongbloed af strafte en de stand op 21 bracht. Toeschouwers: 25.000. DEN HAAG (ANP In egeenstelliing tot eerdere berichten zal niet een St, maar een Zweeds scheidsrechterstrio de interland Nederland -Zwits erland (op l* oktober in Amsterdam) leiden. De Zwitserse bond had de FIFA verzocht voor een andere dan de Schotse leiding zorgf te dragen, aan welk verzoek de FIFA gehoor heeft gtii;even. Het duel tussen Nederland en Zwitserland, dat een maand later in Zwitserland zal wor den herhaald, wordt gespeeld in het kwalificatie toernooi voor het wereld kampioenschap. LONDEN, (UPI) De 33-Jarige journalist David Johnstone, een vrij gezel uit Farnham in Engeland, vraagt vandaag in de Times om vijf onvesaagde roeiers van boven de 28 om met hem al roeiende de Atlanti sche Oceaan over te steken. Johnstone schrijft dat dit in den be ginne absurd mogen klinken, tot men zich realiseert dat het al een keer eerder is gedaan, en wel in 1897 door twee mannen van New York naar de Scilly eilanden in 55 dagen. Johnstone is van plan vam west naar oost te varen in een zeven meter lange boot met boeikamers om zinken on mogelijk te maken. ,,Ik wil er volwassen mannen voor hebben, omdat het naar alle waar schijnlijkheid een lichamelijk en geestelijk fnuikende ervaring zal worden", aldus Johnstone. PORT-AU-PRINCE (Haiti) (UPI) Iedere avond worden by toerbeurt wijken van de Haitiaanse hoofdstad Porte-au-Prince in het donker gehuld. Er moet op de elektriciteit worden bezuinigd. Grote groepen bedelaars zwermen door de stad terwijl anderen beeldjes, schilderijtjes en andere snuisterijen aan de man proberen te brengen, maar er zijn geen kopers. Haiti, eens de .rijke man van het Caraïbische gebied' genoemd, maakt zijn grootste financiële en economische depressie door sinds een halve eeuw en er is in feite geen oplossing in zicht. Het valt reeds op als men per vliegtuig op het moderne vliegveld van Port-au- Prince neerstrijkt, dat de heuvels rond de stad ernstige erosieverschijnselen ver tonen en dat er van een ontbossing op grote schaal sprake is. Men hoeft niet ver te gaan om erbarmelijke toestanden aan te treffen. De hoofdstad wordt omringd door een gordel van bouwvallige hutjes waar de kinderen met gezwollen buikjes hongerig op straat zitten. Haiti is een van de dichtst bevolkte landen van het westelijk halfrond met een bevolkingsdichtheid van gemiddeld 160 bewoners per vierkante kilometer. Het heeft een bevolking van 4,3 miljoen zielen en deze groeit jaarlijks met 130.000. Het inkomen per hoofd van de bevol king is de laagste van alle Amerikaanse staten minder dan 70 dollar per ja a r, en het daalt nog steeds. Het zakenleven is bijna tot stilstand gekomen en steeds meer zakenlieden besluiten hun deuren te sluiten. Buitenlandse firma'? tonen nauwelijks nog belangstelling voor het investeren van kapitaal in het bloedarme Haiti. „De Haitianen komen nog niet om van de honger," merkte een buitenlander op, die ai jaren in de republiek woont, „zij vermageren slechts". En hij voegde er aan toe: „Een boer die zijn land heeft verlaten is in staat een hele dag te leven op een stuk suikerriet van een meter lang niet wat men noemt een uit gebalanceerd dieet" Vele middenstanders hebben het ver trouwen in de eigen valuta verloren. Dagelijks circuleren er sombere berichten over de toestand waarin de nationale Haitiaanse bank verkeert. Dit ondanks het feit dat de Haitiaanse munteenheid door het Internationale Monetaire Fonds op de wereldbank wordt gesteund. Velen verwijten, de regering van dicta tor Frangois .Papa Doe' Duvalier het zover te hebben laten komen. Een Ame rikaanse zakenman, die onlangs besloot er zijn meubelbedrijf in Port-au-Prince aan te geven, verklaarde: ,,De mensen die over geld beschikken de uit mu latten bestaande elite hebben besloten voorlopig geen luxe goederen meer te kopen. Zij redeneren dat het geen nut heeft zijn geld te beleggen in een nieuw huis of in kostbaar meubilair indien niet vast staat er in de naaste toekomst van te kunnen genieten." Ofschoon cijfers niet bekend zijn staat het vrijwel vast dat degenen die daartoe in staat zijn ,het zinkende schip' bij dui zenden per maand aan het verlaten zijn. Het zijn vooral de geschoolde krachten, onderwijspersoneel en technici die hun heil elders zoeken, voornamelijk in de Verenigde Staten. Sinds Haiti in 1804 zijn onafhankelijk heid ontving van Frankrijk hebben zich heel wat ups en downs voorgedaan. Er zijn banken failliet gegaan, de buiten landse schulden zijn vaak tot grote hoogte gestegen terwijl de boeren op het overbevolkte schrale land een primitief bestaan leiden. Maar nimmer is de toe stand in het land sinds het begin van deze eeuw zo slecht geweest als nu. In de 18e eeuw, toen Haiti nog onder Frans bestuur stond, was de toestand juist andersom. Haiti was welvarender dan welk ander land in het Caraïbische gebied. Maar tijdens de revoutie werden de grote suiker- en koffieplantages voor een groot deel verwoest en na de onaf hankelijkheid is de landbouw die voor de economie van het land van levens belang is nooit behoorlijk op poten gezet. (Van onze correspondenten) BREDA Het verkeer heeft in het afgelopen weekeinde weer verschillende slachtoffers geëist. Voor de derde ach tereenvolgende week vielen in het zui den van het land weer relatief meer do den dan elders. De achttienjarige Tilburger F. H. K. kwam gisteravond rond zeven uur bij een verkeersongeluk op de weg Baarle- Nassau - Alphen om het leven. Met de motor, waarop zijn 19-jarige verloofde W. H. eveneens uit Tilburg mee reed, is hij uit een der vele b.ochten ge vlogen en tegen een boom terechtgeko men. Korte tijd later is K. in het ziekenhuis te Tilburg aan de opgelopen verwondingen bezweken. Zijn verloofde werd ernstig gewond. In TILBURG werd de bejaarde me vrouw A. C. Quispel-Vlielander bij het oversteken van de drukke Ringbaan- Oost door een auto overreden. De uit Den Haag afkomstige vrouw was vrijwel op slag dood. In AARDENBURG raakte in de nacht van zaterdag op zondag door nog onbe kende oorzaak een auto van de weg. De wagen kantelde de sloot in. Een van de inzittenden, de 23-jarige C. Schouten uit Zuidzande, raakte bekneld en was op slag dood. De bestuurder A. J. (23) uit Oostburg en de andere inzittende F. de L. uit dezelfde plaats werden licht gewond. Tn HULST slipte de 21-jarige A. B. uit Graauw met zijn Volkswagen, waarna hij frontaal tegen een huis botste. B. liep hierbij zulke zware verwondingen op dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed. Van de auto bleef slechts een wrak over. In ROERMOND verongelukte de drie jarige Paulientje Appeven toen haar va der de tractor van de maaimachdne, waartegen de kleuter leunde, in bewe ging zette. Het kind kreeg een ijzeren pin in de borst. In het ziekenhuis is het overleden. Zeven losgebroken koeien veroorzaakten bij LEERSUM op de ryksstraatweg een ongeval, waarby een baby om het leven kwam. De heer E. botste met zijn auto op een van de koeien. Hyzelf en zyn vrouw werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De koe moest wor den afgemaakt. De negenjarige H. Heijkoop uit TRICHT verongelukte zaterdag toen de tweewielige aanhangwagen, geladen met zakken cement, waarop hij meereed met drie vriendjes, omsloeg. Dit kwam omdat de 17-jarige bestuurder van de trekker de macht over het stuur verloor en tegen een hek botste. De vier kinde ren kregen de zakken cement over zich heen. Een vriendje van het slachtoffer werd ernstig, twee andere minder ern stig gewond. Niet lang geleden arriveerde een dele gatie uit Kongo om onderwijzers te wer ven voor Afrikaanse scholen. Het ging om 100 man. Meer dan 900 onderwijzers waarvan de helft afkomstig van de nationale kweekschool meldden zich aan. Tenslotte werden er 500 aangenomen. De Haitianen hebben het voordeel Frans sprekende negers te zijn, zodat velen hunner in Afrika hun brood kunnen ver dienen. Niet in alle opzichten is de overheid schuldig aan de toestand. Een der oorza ken is b.v. gelegen in het gedecentrali seerde landbouwsysteem en het gebrek aan moderne landbouwmethoden. Aan koffiecultuur wordt nauwelijks wat ge daan. De opbrengst die 40 percent van Haiti's export beslaat, wordt geoogst van in het wild groeiende struiken. De boeren plukken de koffiebonen en verkopen deze aan onafhaneklijke opkopers langs de straat. In Port-au-Prince komt de koffie via al lerlei tussenhandelaren aan om te worden geëxporteerd. Er zijn tot dusverre geen pogingen gedaan via veredeling of met (Van onze correspondent) DEN HELDER Het ziet ernaar uit dat spoedig opnieuw een poging zal worden ondernomen de goudschat van de in 1917 gezonken Renate Leonardt te bergen. Door het personeel van het loodswezen in Den Helder zal vandaag met het betonningsvaartuig Zaandam een groene wrakboei worden gelegd op of vlakbij de plek waar de resten van het schip met zijn fantastische inhoud moeten liggen. Van de zijde van het loodswezen deelde men ons mee dat voor de huur van de boei en het leggen hiervan is betaald. Hoewel men niet de naam wil de noemen van de opdrachtgever is het vrijwel zeker dat de langzamerhand vermaarde heer Piet Visser uit Wijde Wormer de hand heeft in deze zoveel ste poging. Al eerder lag een boei te dobberen boven de Renate Leonardt, maar toen de pogingen om het goud dat zich in het schip zou bevinden te bergen een vijftal jaren geleden werden beëindigd, is de boei weer verwijderd, 't Schip ligt iets buiten het Molengat nabii Texel in 15 meter diep water. behulp van kunstmest de koffieprodukti, op te voeren. Het op een na belangrijkste exportpro. dukt van Haiti, suiker, wordt geraffineerd door de Amerikaanse „Haytian Americaj sugar company". Omdat de wereldmarkt, prijs van suiker de laatste jaren bijna met 69 percent is gedaald is de winst die de suikerindustrie boekt dit jaar maar uitent gering geweest. Ook met de sisalindustrie gaat het steeds slechter omdat door introductie van kunstvezel de vraag naar dit produlct op de wereldmarkt terugloopt. De regering is onlangs onder de bevol. king een campagne begonnen teneinde de economische toestand te verbeteren. Een slogan op het stadhuis van Port-au-Prince luidt: „Verenigt u, broeders Haitianen, voor de wedergeboorte van ons land", Maar zonder de toevoer van buitenland! kapitaal zal er door de regering bijzonder weinig kunnen worden gedaan. Het komt niet zelden voor dat ambte. naren enkele maanden moeten wachten op hun salaris, omdat de schatkist leen is. De regering staat bij de in Amerikaam bezit zijnde elektriciteitsmaatschappij voor 2.000.000 dollar in het krijt en ie kans lijkt op het ogenblik zeer klein dit deze schuld spoedig kan worden afgelat Uit onofficiële statistieken, bijeenfi. bracht door de organisatie van Ameii. gaanse staten (OAS) blijkt dat de Haiï. aanse regering in de eerste helft van t: jaar minder belasting heeft kunnen inns vergeleken bij vorig jaar ten gevolge va het teruglopen van de activiteit van te particuliere bedrijfsleven. Vorig jaar be droeg de belastingopbrengst niet meer dan 35 miljoen dollar. Er bestaat wel enige belangstelling voor buitenlandse investeringen, maar bij lan ge na niet genoeg. „Reynolds Aluminium mines bauxite", een Amerikaans-Canade» firma, heeft onlangs een concessie gekre gen om op het eiland naar delfstoffen to zoeken. Volgens hetzelfde OAS-rapport Ij het noodzakelijk dat 30 miljoen dollar per jaar in Haiti wordt geïnvesteerd wil het jaarlijkse inkomen per hoofd van de be volking van 70 dollar gelijk blijven. Op het ogenblik bedragen deze investeringen alles bijeen nog niet de helft hiervan. Er is één lichtstraaltje aan de hemel zichtbaar. Door een ongekend grote kof- fieoogst is de regering in staat dit jaar beter aan haar internationale financiële verplichtingen te voldoen dan vorige ja ren. Verwacht wordt dat Haiti 90 procent van zijn jaarlijkse schuld zal kunnen aflossen. Doordat Amerika zich in 1963 gedwon gen zag wegens gebrek aan samenwerkinj van de zijde van de Haitiaanse regerinf haar hulpverleningsprogramma, dat 11 miljoen dollar per jaar bedroeg, sterk h te krimpen, heeft de Haitiaanse economs een enorme klap gekregen. Zonder dat deze hulp wordt hervat a zonder leningen op de internationale mo netaire markt zal Haiti niet in staat zijn de huidige depressie te overwinnen. Maar zonder een verandering in Haiti's Huidige politieke constellatie wordt het onwaar schijnlijk geacht dat wie dan ook op gro te schaal het land financieel zal willa bijstaan. Zijn de laatste dagen van Jiet paradijs van Papa Doe" geteld? SINDS 15 AUGUSTUS HOGERE vergoedingen VOOR hoorapparaten DUS EERST NAAR DE OORARTS DAN NAAR EINDSTRAAT 13 BREDA Carate Briar gens de eer; moeten hou torio Adomi betrokken v\ maar zullen (Van onze sp< BREDA Terwjjl profrenners in Parü reert, heeft Pierre P end twee amateurwei zijn eerste plaatser glans als men weet, - teel bijzonder weinig met een druk sludiep tholieke Economische burg. Zaterdag won h voorsprong op Leende sterdam) in Wuustwe gereden werd. Jules V seerde zich alls vierde, elfde. Met diezelfde Pil Pellenaars daags daar een geslaagde sprong, het duo op pad en pa de spurt klopte Pellen en dat was de spri Pijnen kennendte (Van onze soprtc-B OSSENDRECHT wijker Cees Lute la derde plaats in de I, Ossendrecht beslag I sportwagen die inzJ Breda Bier-profkla zenden toeschouwer gisteren het parkoer gemeester van Ossen A. E. A. van Gils, loste voor vijftig pr< moesten afleggen. 1 overwinning voor d Brands, de man di< eerste fase van de si strijdlustig was. In "de eerste ronde wai liër Willy Weale actief, snappen, doch kreeg in gezelschap van Frans Br ners hieven enige tyd (Van een onzer ver AARDENBURG Ce Achtmaal heeft zaten machtsvertoon de zever lingenronde van Aarde naam geschreven. Same: hovenaar Frans Otten lie tig van de zeventig te v ters het peloton de hiele reed de grote groep tens ten achterstand. De traditionele strijd koersen tussen Brabant renners was ditmaal zee reet na het startschot vr M. van Berokei onderaan kopman Wim Evertse uit waar een aanval, daarbij Koeken en Van Gaal if maar het Zeeuwse spektal dig geblust, toen Sjaak Bi bijtrok. Weinige kilomete de beslissende slag. De Bi ken en Otten met de rugn trokken met veel geweld verrasten de gehele meut pakte snel een halve mir ton, waarin Beun en Eve loerden, bleek niet wakkt zodat de beide koplopers konden vergroten. Beun een tegenaan/val, maar k' Lda,n op 66,1 halve mirl Koeken en Otten kregen 'ei' v3", aankomst sten dubbelde renners, die in blijven. De voorsprong ti twee minuten toen de ex- pioen bij'de aspiranten de °7«;veld en Gijsel uit Kit nS? Ze kwarnen| nuut 30 sec. van de koplopï lm de laatste ronde druks stempel op deze lamme kl Otten en de gedubbeldenf gen en met 7 seconden voJ te finishen. Voor de 70 km] ■nodig. De verdere uitslae i 2 F. Otten Eindhoven?!i Gijsel Kapelle; 4 A. van O op 1.50 min. F. Oomen B Evertse Zierikze Borssele; 8 J. Beun Bierv Gaal Ossendrecht; 10 C I ker voart5nsdijk' Gijsel 'o IchÏÏf 6 eerste Zeeuw, nog een6» aspiranten lei jongelfn Sevecht over 25 demarrao.11 ondernamen compact S maar kwamen eindmeet aan® ï,ertrokkeni een ovenvin,?' e massa^ uit HoofrUu °P van Cl niagra 3^aak 2 Th. Schou Blok K™iningïn;nfjerdKer "okfls 2*®BAD De L dames zeEevf^amkroniel Vuursche)^16^. jL de overwinnino bij streek) me?^^ DOSFortuna '54 was als geheel een nogal matige vertoning. Voor rust had den de Limburgers vrijwel steeds het ini tiatief en door onvoldoende mandekking van de DOS-verdediging kregen zij goe de kansen. Door slecht schieten gingen de meeste echter teloor. Aan het doel punt van de goedspelende Cocnen kwa men nog de voeten van Aarts en Ock- huijsen te pas. Aan de andere kant werd DOS door traag voorhoedespel nauwelijks gevaar lijk. Een ander beeld kreeg de strijd na dat het in de tweede minuut van de tweede helft 0-^-2 was geworden. De Utrechters namen het heft in handen en drongen Fortuna volkomen op eigen helft terug. Tonny van der Linden deelde fraaie passes uit, die gaten in de Fortu- na-defensie en twee doelpunten tot ge volg hadden. Toeschouwers: 13.000. De inleg van de toto van dit week einde bedroeg f 937.392. Aan prijzen kwam beschikbaar f 309.340, verdeeld als volgt: eerste prijs f 170.140, tweede prijs f 92.800, derde prijs f 46.400. Voor de eerste prijs hadden zich zon dagavond vier gegadigden gemeld. Voor de tweede prijs waren er op dat moment 35 kandidaten en voor de derde ruim 100. Pover voetbal van de PSV-voorhoede heeft ertoe geleid, dat de Eindhovense eredivisieploeg, ondanks een vooral voor de rust grote veldmeerderheid, tegen het enthousiast strijdende Elinkwijk genoe gen moest nemen met een uiteindelijk moeizaam gehandhaafd puntenverdeling: 11. Een doelpunt van de overigens te leurstellende Van der Kuylen bezorgde de thuisclub halverwege de eerste helft een royaal verdiende voorsprong, die echter na de rust steeds meer in gevaar kwam. Doordat ook de Utrechtse voorwaartsen zich niet erg schotvaardig toonden, duur de het tot in het laatste kwartier, eer het dapper volhouden van Elinkwijk werd beloond met de gelijkmaker. Deze kwam op naam van de ijverige Nieuwen- huys, die een fout van PSV-stopper Schrijvers meedogenloos afstrafte Toeschouwers: 16.000. BOCHUM Opel heeft vandaag de nieuwe Kadett gepre senteerd: 18 cm lan ger, 10 cm breder en 1,3 cm lager dan het vorige model. De auto heeft een nieuwe 1,1 liter motor, die in twee versies wordt geleverd, één van 54 en één van 59 pk (SAE), goed voor resp. 130 en 138 km/u. De Kadett Coupé, uit gevoerd in de „fast back"-lyn (evenals de VW 1600 TL), bereikt nu een top van 146 km/u. Fut EREDIVISIE Uitslagen MW - Ajax 0—2, PSV - Elinkwijk 11, Telstar - Feijenoord 02, Go Ahead - FC Twente 20, Heracles- Willem II 0—3, Sparta - GVAV 1—2, DWS - ADO 2—1, DOS - Fortuna '54 2—2. Stand Willem II 2 2 0 0 4 4—0 Ajax 2 2 0 0 4 3—1 DWS 2 2 0 0 4 5—2 Feijenoord 2 2 0 0 '4 5—2 GVAV 2 1 1 0 3 3—2 Go Ahead 2 1 0 1 2 2—1 Elinkwijk 2 0 2 0 2 3—3 ADO 2 0 1 1 1 3—4 DOS 2 0 1 1 1 3—4 PSV 2 0 1 1 1 3—4 Sparta 2 0 1 1 1 3—4 MVV 2 0 1 1 1 2—3 Fortuna '54 2 0 1 1 1 3—5 Telstar 2 0 1 1 1 1—3 FC Twente 2 0 1 1 1 1—3 Heracles 2 0 1 I 1 1—4 EERSTE DIVISIE Uitslagen Sittardia - Blauw Wit 2—0. Holland Sport - Volendam 12, SC Cambuur- Xerxes 2—4, NAC - Velox 3—1, VVV- RBC 4—2, DHC - Alkmaar 3—3, De Volewijckers - Eindhoven 42. Stand Sittardia 2 2 0 0 4 11—1 Xerxes 2 2 0 0 4 11—2 NAC 2 1 1 0 3 5—3 Alkmaar 2 1 1 0 3 5—4 NEC 1 1 0 0 2 2—0 WV 2 1 0 1 2 5—4 Cambuur 2 1 0 1 2 5—5 Volewijckers 2 1 0 1 2 '4—4 Eindhoven 2 1 0 1 2 4—5 Volendam 2 1 0 1 2 3—10 DHC 2 0 1 1 1 4—5 RBC 2 0 1 1 1 4—6 Blauw Wit 1 0 0 1 0 0—2 Velox 2 0 0 2 0 2—6 Holland Sport 2 0 0 2 0 1—9 TWEEDE DIVISIE A Uitslagen Zwolse Boys - De Graafschap 03, Veendam - Wageningen 41, Gooi land - AGOVV 4—1, Tubantia - Hil versum 11, Vitesse - Heerenveen 51, Zwartemeer - ZFC 50. HVC - PEC 0—2. Stand Zwartemeer 2 1 1 0 3 5—0 PEC 2 1 1 0 3 2—0 Graafschap 2 1 1 0 3 5—2 Gooiland 2 1 1 0 3 6—3 Veendam 2 1 0 1 2 5—3 Vitesse 2 1 0 1 2 7—4 Hilversum 2 0 2 0 2 3—3 Heerenveen 2 1 0 1 2 6—7 AGOVV 2 1 0 1 2 3—5 ZFC 2 1 0 1 2 3—7 Zaanstreek 1 0 1 0 1 1—1 Tubantia 2 0 1 1 1 3—6 HVC 2 0 1 1 1 2—4 Wageningen 2 0 1 1 1 2—5 Zwolse Boys 1 0 0 1 0 03 TWEEDE DIVISIE B Uitslagen Roda JC - EDO 4—0, Hermes DVS - RCH 0—0, NOAD - Wilhelmina 2—2, FC Den Bosch - Baronie 2—1, Excel sior - Helmondia '55 7—1, Haarlem - SVV 11, Fortuna VI. - Limburgia 1—1. Stand Den Bosch 2 2 0 0 4 5—1 RCH 2 1 1 0 3 3—0 NOAD 2 1 1 0 3 3—2 Limburgia 2 1 1 0 3 4—3 SW 2 1 1 0 3 4—3 Exc'elsior 2 1 0 1 2 9—4 Roda JC 2 1 0 1 2 4—3 Wilhelmina 2 0 2 0 2 6—6 EDO 2 1 0 1 2 2—5 DFC 1 0 1 0 1 4—4 Hermes DVS 1 0 1 0 1 0—0 Haarlem 2 0 1 1 1 3—4 Fortuna VI. 2 0 1 1 1 2—3 Baronie 2 0 0 2 0 1—3 Helmondia 2 0 0 2 0 1—10 De schoen voor de actieve, dynamische man. Fut zit heerlijk en is geschikt voor aiie gelegenheden. Zool en bovenleer zip waterdicht aaneengelast. Geen reparatiekosten. Fut schoenen worden 6 maanden gegarandeerd, van bovenrand tot onderkant. Vraag Fut. Draag Fut. Voor meer fut bij staan en gaan, bij werken en wandelen. Fut Everyday 24.90 Fut Town 25.90 Super Fut 32.75 Fut Weekend 22.90 Fut jongensschoenen vanaf 16.90 Meer spanning dan spel bood de ont moeting MVVAjax, want de dammers hebben niet waar kunnen ma ken, dat MVV gemakkelijk te verslaan zou zijn. Hadden de Maastrichtenaren de geboden kansen, vooral in de eerste helft, beter benut, dat zou er zeker een gelijk spel voor hen uit zijn gekomen. Er werd in het Geusseltstadion alleen bij vlagen goed gespeeld. MW had voor al de eerste dertig minuten gemiste kan sen van Brokamp, die vrij voor doel naast schoot, en Fredrix, die een hard schot loste tegen de kruising van paal en lat. Daarna nam echter Ajax de leiding door Muller. In de tweede helft verwachtte het nog noit zo talrijk opgekomen publiek de gelijkmaker en een Maastrichts offen sief. Doelman Bals van Ajax kreeg het zwaar te verduren tegen het MVV-trio uit de voorhoede, Bergstein, Fredrix en Weigel. Ook Geurten van MVV speelde opvallend goed, maar de voorhoede speelde met te weinig overleg. Toeschouwers: 20.000. Feijenoord heeft nogal wat moeite gehad om Telstar in bedwang te houden. Voor al in de eerste helft was de Velsense club het meest in de aanval. Telstar gaf toen ook vaak het tempo aan. De Rotterdamse formatie kon aanvankelijk niet het juiste ritme, nodig voor een sluitende combina tie, vinden. Daarbij kwam dat Van Egmond de zon der zelfvertrouwen spelende en tegen het einde weer hinkende Moulijn vrijwel uit schakelde. Hoewel Telstar's spel af en toe van uit stekende kwaliteit was, kregen de Rot terdammers toch nog enige goede kansen maar Haak priemde de bal net over de lat en Venneker verloor zijn kalmte en de bal in een gunstige situatie. In de aanvalslinie van Telstar hield de Brazili aan Carlos de Feijenoorders voortdurend aan het werk. Telstar verloor de wed strijd na de pauze binnen enkele minuten. Nadat Pieters Graafland met moeite een Velsense aanval had kunnen stoppen, schoof Weering de bal naar Venneker. Het schot van de jonge aanvalsleider ver. dween via de paal en het lichaam van Stuy in het doel: 01. Even later zette Brom Weering te hard van de bal: Frans- sen vuurde vanaf de elfmeterstip raak: 0—2. Ole Madsen presenteerde zich voor eigen publiek als een felle doorzetter, die al spoedig bij een schijnbaar verloren trap uit de verdediging Renders nog zo in het nauw bracht, dat de GVAV'er met een te harde terugspeelbal Van Leeuwen totaal verraste. Maar sterker bleek Spar ta met de Deen niet te zijn geworden, want nu bleven de nieuwe buitenspelers en Bouman weer belangrijk beneden ni veau. Zonder bepaald sterk te zijn kende GVAV zulke zwakke plekken niet en dat was eveneens een verrassing. Zo gebeurde er een half uur vrijwel niets, maar toen Van Nee er eindelijk doorheen was, restte Eykenbroek niets anders dan de noodrem: de stand werd door de toegekende en benutte straf schop weer gelijk. Het laatste kwartier voor rust had zodoende met voetbal wei nig gemeen en zowel Kemper als Visser verlieten geblesseerd het veld. Na rust werd het wat rustiger. GVAV bleef de beste ploeg. Een afstandsschot van Van Tilburg zeilde onhoudbaar in de boven hoek, 12. GVAV versterkte vervolgens zijn verdediging en behield de kostbare voorsprong. Toeschouwers: 23.000.

de Stem | 1965 | | pagina 8