Panjse mode 1965-66 Le hand! WINTER VAN DE KOUDE KNIEEN JAGER rijdt lOOR: DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 ITREETS KLEURWEDSTRIJD I; en meisjes van 5-15 jaar! Irmulier bij de winkelier. Nu! Jhzelf, beslissen zelf- Omdat ze het echte theiden. i plaats van een fiets, unctioneler? Model bre) eenvoud. Super- jatisch. Hij geeft een terkeer! I model E.E.G. exclusief toebehoren Iveg 7, tel. 01173-233 HELS EN ZN-, liaan 63, tel. 01158-687 tv, Z. evr.: l.daal kvar- 1 eerd Et- Bel |{047) l?Tige ■nbe- Itrat Inum Ford Taunus 17 M 1964 f 4950,- Ford Corsair 1964 t 4850,- V.W. Valiant. Stationcar 1963 f 4250,- V.W. de Luxe 1963 type 1964 met schuif aak f 3350 V.W. de Luxe 1962 f 2750,- Renault R8 1962 f 2950,- Renault Dauphins 1961 f 2150,- Daf de Luxe 1961 f 1850,- Daf de Luxe 1960 f 1500,- Flat 500 1960 f 1550 Borg- ward Arabella 1961 f 2350,- Ho- nomag carrier I960 2 ton f 3250,- Inruil scooter Lambret- ta 1959 f 225, Verder enkele inruil wagens. Al deze wagens in zeer goede staat met, 3 maanden garantie schriftelijk. Prima service. Inruil en fi nanciering mogelijk. Zaterdag en zondag geopend. Nog enke le inruilwagens te koop tegen spotprijzen, v. Doorens auto mobielhandel, Liesbosstraat 28 Breda, tel. 41805. Nabij Marict Princenhage. X Vito Garage te Breda. Handel in uitsluitend eerste klas ge bruikte automobielen welke van voor tot achter geheel zijn nagezien en gecontroleerd in eigen werkplaats. Al deze wa gens zijn rechtstreeks van eer ste eigenaar, schadevrij en van zeer recent bouwjaar. Konvt u eens geheel vrijblijvend bij ons kijken En maakt uw keuze uit de volgende courante automo bielen: VauxhalJ Viva Fitat 1300 1963, Fiat Neckar 1961 met radio en schuifda*. V.W. 1500 S 1964, V.W. de Liixa 1961 met roldak, V.W. de Luxe 1963, Fiat 600 van 1963, Citroen 2 CV 1963, V.W. 1500 van 1962 met schuifdak. Al deze autos worden verkocht met onze wi le gar Overal bekend. Gedu rende de garantietijd 3 alle eventuel onkosten voor onze rekening, zowel van on derdelen als van arbeidsloon. Elk deskundig onderzoek en proefrit toegestaan. Inruil en financiering mogelijk. Vito g*~ rage. Ginnekenweg 340—344» vlak bij de Ginnekenmarkt. to. talpompen. Dagelijks geopena tot 10 uur. Zaterdags en zon dags tot 6 uur. Tel. 36173, V.W. de Luxe 1962, V.W. de Luxe 1960 Grote sciiieting zat. 28 aiig- - P. Leeraert-Nijs. Hulst. Voor uit 15.- Inl. 3.50 Ter. 2.50. B«£ 3 uur Tv driek hooggesloten avondtoilet met mat mouwen, van tergal lamé, in goud ver. d9 uitlopende rok is enkeliang. CARDIN, oranje robe-manteau met bijpas sende capuchon. De rok heeft een rand van beverbont. Er worden bruine ejourkousen bij gedragen. LANVIN, tailleur van bruin met gele ver wollen natté met kazuifelvest en hoedje dezelfde stof. PATOU, heel jeugdig pakje van wollen jacquardstof in een rood met beige dambord patroon. Kort jasje met een diepe dubbele plooi, van voren en twee grote zakken. DIOR, rechte mantel van zwart-wit-grijze ruitstof, gedragen over een tailleur van dezelf de stof met een grijze leren ceintuur. Capuchon van grijze chinchilla. vroeg Jemmy. ,,Toen ik zeven dagen geleden lang - kwam, nog niet," antwoord de de indiaan. „Dan waj^n w® het erop We kunnen iOdere vijand reeds in de verte aankomen.'' Massa voorop rijden? Indianen doden Massa Bob. Alleen ken," stelde de neger voor» doch voor iemand antwoordde, hield Wohkadeh plotseling zij" paard in. De stijl is allerwege tectonisch en zo mogelijk. Wit is zeer geliefd ook in combinatie en in contrast met zwart. Hoge collen, smalle en schouders met profiel. Licht uitlopende rok reikt niet lager dan tot aan de knie. Deze winter zullen we met koude knieën lopen. De rok mag de knie schijf ternauwernood bedekken en blijft er soms zelfs een eindje boven. Zelfs Molyneux, die toch geacht wordt kleding te ontwerpen voor de rijpere vrouw, geeft geen centimeter extra. Merkwaardig is, dat hij zelfs veel mouwloze toiletten maakt en strapless avondjaponnen. Het komt er ditmaal wel op neer dat iedere vrouw, wier figuur zichtbaar boven de 30 is, met spoed een vermageringskuur zal moeten doen en een massa gymnastiek plegen om lijf en leden weer in model te bren gen. Zelfs Balmain, die toch altijd zo rustig èn „damesachtig" is, biedt geen soelaas. Hij heeft zijn stijl verjongd en verkwiekt en is boeiender dan hij in jaren is geweest. De enige toiletten waarin men nog iets verbergen kan, zijn de lange, hooggesloten avondjaponnen met mou wen, die door sommige huizen worden gebracht De koude schouder en de strapless zijn ook sterk in de mode; onthullende decolletés komen vrijwel niet voor. NINA RICCI, ensemble van muisgrijs bouclé. Onder het jasje zit een deux-pièces. JACQUES HEIM, cocktailtoilet van arnel cloqué in zwarte en witte banen. Losse capuchon van hetzelfde ma teriaal. REAL, feenagermanfel van roze met grijze natté met schouder- kraag en capuchon. Mof en garnering van petit gris. Van boven bie dermeier, van onder beat. DE COLLECTIES die ditmaal toon aangevend zijn, hebben een spoortje invloed van Courrèges ondergaan. Deze uit zicb in een uiterst sobere, architectonische stijl met stiksels, bie zen, smal lijfje, geprofileerde schou ders en even uitlopende rok en in een voorliefde voor lichte tinten veel wit ruiten en strepen. iet zijn vooral Patou, Capucci (wiens lijn recht is) en Castillo. Ook Balmain hoort bü deze groep. Cardin is der. mate origineel, dat hij zich niet laat rubriceren en boven alle anderen uit steekt. De sportieve tailleurs hebben nog al tijd korte jasjes. Bij Patou krijgen ze, net als vele van zijn mantels, rugstuk en kraag van een trenchcoat pius een doorgehaalde ceintuur. De gekledere jasjes zijn een stuk langer geworden en vrij vaak van een dubbele sluiting voorzien, ook soms van een ceintuur. Dikwijls hoort er nog een aanvulling bij. Het kan een stola wezen (Nina Cicci) een recht jasje van dezelfde lengte met bontvoering ofwel een lange mantel (Dior), een bontcape (Balmain) of een kazuifelachtig hes zonder mouwen of zijkanten (Lanvin). De tailleurs van Lanvin hebben bo vendien de eigenaardigheid, dat de jasjes niet normaal sluiten, doch wor den vastgezet op de knopen van de japon. Nina Ricci maakt wikkelrok ken en ook wikkeljaponnen, sluiting van voren of op de rug; bij Castillo loopt de rokband van voren in een V.lijn. Er worden onnoemelijk veel col len gebracht, op japonnen (bij Dior hebben ze dan een keursceintuur), op jumpers onder tailleurs (Patou), op jasjes en mantels. Sommige mantels en jasjes van trois-pièces worden bij Cardin uitsluitend mei behulp van de col gesloten; som mige dag- en alle cocktailjaponnen stellen het zonder mouwen of schouders en hangen met behulp van een col aan de hals. De hele geklede hebben hier of daar paatjes. De zoom is bij Cardin zelden zo maar een zoom. Er zit bont of struis langs, hij is geschulpt of getand of van glit- tertjes voorzien. Al die halsband jur ken zijn helemaal recht, de robes- manteaux trouwens ook. Deze laatste zien er soms wat meer gemodelleerd uit, doordat de bovenste helft schuin is geknipt Dat is speciaal het geval wanneer Cardin ruitstof gebruikt. Dan maakt hij een schuine bovenkant, een extra korte rok, en kousen van dezelfde stof. nu weer schuin Na verscheidene jaren zien we weer wijde raglanmantels (Dior en Ni a Ricci), die een zeer diepe mouwinzet kunnen krijgen. Redingote, eventueel met ceintuur, of smalle rechte man tel is echter gebruikelijker. Hier en daar ziet men 7/8 en 9/10 mantels. Bij Capucci zijn ze gegarneerd met schouderstukken of biezen in de tint van de japon. De meest gebruikte stoffen zijn ga bardine, double face, laken, ratiné, arraché, tweed, allerlei soorten crêpes, fluweel en sprookjesachtig mooie brokante. Wit is de belang rijkste kleur van het seizoen. Daar naast komen lichte nuancen van roze, groen, blauw, turgoise, lila, felrood, smaragdgroen, marine, paars, zwart, donkerbruin. Wit- zwarte optical-artdessins zijn in de mode; zwart zonder meer wordt door de meesten spaarzaam ge bruikt, alleen voor feestkleding. Dior daarentegen houdt de dagkle- ding voornamelijk in zwart, lood grijs, paars. MOLYNEUX, tent- vormige mantel, waar van de ruimte in soe pele plooien van de schouders valt. De mou wen zijn ingezet en hebben grote man chetten. Sluiting met behulp van slechts één knoop aan de hals. Het materiaal is een zuiver wollen double face stóf, waarvan de ene kant een bruin met witte natté is, de andere ef fen beige. In het deux- pièces eronder zijn beide kanten van de stof verwerkt.

de Stem | 1965 | | pagina 7