STEYLEN onze nieuwe Slechts twee medailles man op de marathon DAF stelt teleur Ongunstige loting voor Nederland in Europese roeikampioenschappen, NEDERLAND LIJDT/' GROTE NEDERLAAG Straks op Duindigt hopeloze kwestie Belg van den Driessche groots winnaar/ Puskas en Gento van veld gestuurd Jan Hajer niet in vorm ZWEEDSE ZWEMPLOEG Tex Schmelz Geen succes Wienese beter Aangename verrassing Fris en monter Ritme Geen succes UITSLAGEN Schansspringen Emily Dane kampioene Engelse triomf in motorcross des nations DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 AUGUSTUS 196S ZANDVOORT Ruim 25.000 toeschouwers zagen tijdens auto races op het Zandvoortse circuit hoe onze vaderlandse coureur Rob Slotemaker in de internationale jormule-3 niet verder kwam dan een achtste plaats. Slotemaker reed de 100.630 km in een Brabham- DAF. Na de technische moeilijkhe den welke zich vorige week heb ben voorgedaan, een zuiger wa: door het motorblok geslagen, heej men ter elfder ure toch besloten een wagen aan de start te brengen Zege in de strijd bij de internatio nale toerteagens was voor de Duit ser Kurt Ahrens met Fiat-Arbart In de klasse 850-1000 cc ging di overwinning naar Ed Swart, even eens met Fiat-Arbart. Freek van Heel met DKW legde beslag op de eerste plaats in de vrije formule en Gijs van Lennep won de strijd in de formule Vee. De Nederlandse DAF met Rob Slo temaker internationale formule-3 wagens. aan het stuur in actie (voorop) tijdens de race .van de DUISBURG De Nercus-vlag bleef weg. Vlak voor de Wedau- baan te Duisburg was de clubvlag enkele malen enthousiast aan de duizenden toeschouwers die op weg waren naar de Europese roeikam pioenschappen getoond, maar toen het strijdperk even in ogenschouw was genomen en de loting van de Nederlandse ploegen was nage gaan, stond het voor de geestdrif tige Amsterdamse supporters fei telijk al vast. Alle ploegen die boei NEW YORK (ANP) Ferenc Puskas en Francisco Gento, twee van de topspe- lers van Real Madrid, wonden zich tij dens een vriendschappelijke wedstrijd in New York tegen het Argentijnse Inde- pendiente dermate op, dat zij de scheids rechter tegen de schenen schopten. Deze vond hierin voldoende aanleiding om het tweetal van het veld te sturen. Maar zij kregen gezelschap. De overige twintig spelers ging vrijwillig buiten de lijnen en het duurde bijna een half uur, eer de wedstrijd kon worden voortgezet. Echter zonder Puskas en Gento. Met negen man hielden de Madrilenen de stand op 1-1. De aanleiding van het incident was een door scheidsrechter Aldo Clemente aan de Argentijnen toegekende vrije schop wegens een overtreding van Gento tegen een Argentijnse speler. Puskas en Gento waren het met de zienswijze van de heer Clemente in 't geheel niet eens en zetten hun woorden kracht bij met „schenen- trapperij". Kort tevoren had Raul Savoy de gelijkmaker gescoord, nadat Real Ma drid in de 31e minuut van de eerste helft door rechtsachter Antonio Tejada de lei ding had genomen. Het was de laatste wedstrijd van Inde- pendiente tijdens een Noordamerikaanse tournee. Zondag vertrokken de Argentij nen naar Europa, waar zij op 8 september in Milaan zullerh uitkomen tegen Interna- zionale in de eerste wedstrijd voor de wereldbeker. Real Madrid maakte een stop in New York op de terugreis naar Spanje na een tournee door Zuid-Ameri ka te hebben gemaakt. De wedstrijd in New York werd bijgewoond door slechts! 14.300 toeschouwers. De toegangsprijzen waren zelfs voor Amerika aan de hoge kant: 5 tot 12 dollars (17-40 gulden), de hoogste entree, die ooit voor een voetbal wedstrijd in Noord-Amerika werd gehe ven. STOCKHOLM (ANP) De Zweedse ploeg voor de op 4 en 5 september te Ro me te houden zeslandenwedstrijd zwem men, waaraan verder deelnemen Neder- w l frankrijk, Italië, Gr.-Brittannië en West-Duitsland, is als volgt samengesteld: Heren-. 100 m vrije slag: Lester Eriksson. Fermm VnJ€ Slag: Lester Eriksson of Olie svltJ™ ™je! slag estafette: Lester Ma™SveSon n' Ja" Lu"dmark 4°xinn^lSf'sla?,persoonli-'k: 011e Ferr" eeback of ag uestafette: Hans Te- fon jungber«' Thomas Jons- 2Ó0 un en Lester Eriksson. am m i a i Hans Ljungberg. 200 m vlinderslag: Peter Feil 200 m schoolslag: Kolf Möller nJ,™°f.S?mnEen: ?hrister Sandstedt. Hagberg. V"Je Slag' ^"Christine 4°vim VrUe ?EaS' Ann-Charlotte Ilja. J A slaS estafette: Uila'Jaef- S A"°-charlot.te Lll)a, Elisabeth Berg- And^ hX1Stme Hagberg en Lo«en 400 m wisselslag individueel: Elisabeth Ljunggren of Elisabeth Berglund m wisselslag estafette: Birgitta aagman, Monica Israrelsson, Lotten An- de20n°S,en Ann-Christïne Hagberg.' 100 m ^hoolslag: Yvonne Brage. W Om Ju£5 Birgitta Haagman. Soboonsnrint n Bot^n Andersson. ""springen: Carm Cewe-Oehman. (Advertentie) IVoor beter* sportprestatie* ^e*trose fabl. ^•eür rMa Breda, Tel. 46650 1 of 2 hadden geloot zouden zo'n groot windnadeel moeten overwin nen dat bij voorbaat vaststond, dat van deze boeien geen medaillewin naars konden komen. En uitgerekend lootten drie van de vijf Nederlandse finalisten deze boei. Alleen Jan Wienese (brons) en de gestuurde Laga-twee (brons) zouden op dit water iets kunnen presteren. Voor de gestuur de Nereus-vieï, de ongestuurde Willem Drie-combinatie Enters-Boelen en voor de ongestuurde vier van Nereus zou slechts een lage klassering zijn wegge legd. De ongestuurde vier zorgde echter toch nog voor een surprise. Ondanks de tegenslag wist men toch nog als vierde te eindigen. En dat was meer dan welke andere ploeg op deze boei kon waar maken. ENSCHEDE (ANP). Aureel van den Dries sche, de 32-jarige Belg, geroutineerd op de mara thon als maar weinig anderen, heeft zaterdag zijn stempel gedrukt op Nederlands lange-afstandsfeest. de 10e jubileum marathon van Enschede. Een eve nement dat zo langzamerhand als klassieker staat geboekstaafd, want onder de 130 atleten, van wie 60 Nederlanders, waren maar liefst een zeventigtal buitenlanders naar de Twentse stad getogen. Buitenlanders met beroemde namen als Vlaclav Chudomel, de Tsjech die twee jaar eerder in En schede zijn grote zege behaalde, zijn landgenoot dr. Pavel Kantorek, de Brit Stanley Eldon, de Cana dees George Dickson, de Australiër Edwards en niet te vergeten onze landgenoten Aad Steylen en Rudy Mol, die onderling nog een appeltje met el kaar te schillen hadden, om uit te maken wie nu wel de sterkste loper van Nederland zou zijn. Zelfs de sterke Engelse skiffeur War- dell-Yerburgh kon op de ongunstige eer ste baan geen enkel succes bereiken. Vijftienhonderd meter lang perste hij al zijn krachten uit zijn body en het gevolg was dat hij gedurende deze afstand ook een voorsprong kon opbouwen. Toen kreeg hij volop de hinderlijke draaiwind vanaf het naast de baan liggende meer te verwerken en binnen enkele meters was de Engelsman een geslagen man. Volkomen uitgeput ging hij over de finish, want de voorsprong die hij in de eerste 1500 meter had kunnen opbouwen, was te gering geweest om het boeinadeel in de laatste 500 meter goed te kunnen maken. De Nederlandse ploegen die op boei 1 van start moesten gaan. hebben nog ge tracht om na een rustig begin in de eindfase zoveel energie over te houden dat men alsnog van de concurrentie kon weglopen. Toen bleek echter steeds op nieuw zelfs voor de geroutineerde Enters-Boelen dat zij niet bestand waren tegen de weersomstandigheden. En dan te bedenken* dat men na de Ne derlandse kampioenschappen te Amster dam, waar de wind ook vrij spel had op de Bosbaan, vele functionarissen van de roeibond luid kon horen verkondigen dat Nederland op de Wedaubaan toch geen concurrentie in de ongestuurde twee had te duchten. Nederland stond immers in Europa in deze catego rie op eenzame hoogte. Duisburg bewees evenwel het tegendeel. Nadat Enters- Boelen (in leeftijd de oudste roeiers die in het Europese toernooi waren te vin den) vrijdag hadden gedemonstreerd dat er enige vooruitgang in hun vorm was te bespeuren, vielen beide Willem-3-men- sen zondag ver terug. Na 500 meter was deze gerenommeerde equipe, die r^eds in 1961 brons veroverde op dit nummer, verslagen. De schitterend roeiende Denen Hans Jürgen Boye en Peter Christiansen vorig jaar derde in Amsterdam en vijfde te Tokio) roeiden ver voor de concurrentie uit. Voor Oos tenrijk was het zilver en de nog jonge ploeg van de Russen greep het brons. Enters-Boelen eindigde als laatsten en dat haa zelfs de allergrootste pessimist niet verwacht. Beter ging het met de skiffeur Jan Wienese. Hoewel hy niet de prestatie leverde die feitelijk van hem verwacht werd, mag deze hypernerveuze Am sterdammer op een geslaagd Europees toernooi terugzien. Vanuit vyfde positie wist de altijd traag startende Amster dammer toch een bronzen medaille voor ons veilig te stellen. In de eerste hon derden meters had de Amstelroeier een kleine achterstand opgelopen en dat noopte hem een felle tussensprint te slaan. „Dat heeft teveel van mijn energie gekost. Ik kon zodoende niet meer voor een goede eindsprint zorgen. Ik was blij dat ik mijn derde plaats nog met succes kon verdedigen", zei Jan Wienese. Hij heeft er inderdaad hard voor moe ten vechten, want de Pool Kubiak kwam in de laatste fase van de strijd nog sterk opzetten. Jan Wienese zag echter het ge vaar op tijd. Zijn befaamd „eindschot" bleef wel uit, waardoor de Duitser Meis- ner (goud en de Rus Sass (zilver) die op de gunstige boeien onder de wal roei den, geen gevaar van hem te duchten hadden. De eindsprint die Wienese nog enigs zins kon opbrengen bleef volledig weg bij de gestuurde Laga-twee van Nes-Win ter. Hadden deze vechtjassen in de laatste tweehonderd meter het tempfc nog maar iets kunnen verhogen, dan had er ze ker zilver voor hen in gezeten. Nu kon den Van Nes en Winter de tweede plaats die zij na 1500 meter hadden bereikt, niet meer vasthouden en ontnamen de Italianen hun nog juist het zilver. De Nederlanders maakten zelfs in de laatste 500 meter een van de slechtste tijden uit dit veld, waarin de Russische twee zich met groot gemak naar het goud roeiden. Maar de Laga-twee streed op boei vijf en daar was nu eenmaal met boei vier en zes tijdens dit kampioenschap uitsluitend eremetaal te veroveren. Kwam de gestuurde vier van Nereus er totaal niet aan te pas, de ongestuurde vier heeft lange tijd voor een medaille gevoch ten. De Amsterdamse studenten zorgden, en dan nog wel op boei 1, voor een aan- fn/S?1116 verrassing- Zij kwamen de eerste 1000 meter goed door en zelfs een bronzen medaille scheen nog binnen het bereik. De Europese roeikampioenschap pen in Duisburg: onze landgenoot Jan Wienese verwierf de bronzen medaille bij de skiffs: hier krijgt hij het kleinood omgehangen. Het tempo ging echter op dat moment on. gelooflijk snel omhoog en dat werd de Nereusploeg noodlottig. Had men in de voorwedstrijden al moeilijkheden gehad om de juiste koers te kunnen volgen, ook ditmaal „dweilde" de ploeg over de baan. En dit ondanks het feit dat men sinds vrij dagmiddag de Italiaanse opstelling vaar wel had gezegd, omdat de roeiers in deze formatie te veel stuurcorrecties moesten tossen. Zondag maakten zij het echter wel heel erg bont. De Nederlanders kwamen namelijk eerst bijna in de wal terecht, terwijl men in de laatste meters voor de finish de goede richting helemaal verloor. Hierdoor werd bijna de zilveren Duitse ploeg juist over de finishlijn getorpedeerd. Voor de Zwitsers was het onder deze om standigheden geen al te moeilijke zaak om het brons veilig te stellen. De Nederlanders hadden immers door de ernstige stuurfouten in de scherpe eindsprint teveel meters verspeeld. De machtige Russische vier roeide ver voor deze gevechten naar het goud. Deze vierde plaats was overigens de hoogste waardering die op deze finaledag voor boei 1 en 2 waren weggelegd. Daar om was het dubbel jammer dat oranje door enige onbeheerste slagen nu juist een medaille moest missen. In de dubbel-twee bewezen de Zwitsers Burgiin-Studach dat zij dit seizoen over een welhaast ongeloof lijke kwaliteiten beschikken. Zij wisten immers de winnaars van het olympisch goud en de Europesce kampioenen van Amsterdam de Russen Turine en Dou- brovskii naar het zilver te verwijzen. Het brons was voor Tsjecho-Slowak'ije, dat vlak voor de eindstreep Duitsland nog een plaatsje terug zette. Toch zou het Deutschlanid, Deutschlandnog een maal over de Wedaubaan schallen. Het gebeurde tijdens het fascinerende gevecht in de achten, waar de Raitzenburger-acht de Russen in de laatste meters wist te kloppen. Voor de olympisch kampioen Amerika was nog brons weggelegd. Het is een onvergetelijke race gewor den, waarvan de duizenden langs de rou te, in het feestelijk versierde Haaksber gen en op de tribunes, hebben genoten, en waarbij de naam van Aureel van den Driessche zaterdagavond op aller lippen is geweest. Zijn efficiënte manier van lo pen, de cadans van de als met olie ge smeerde benen en het dansende hoofd, dat onuitstaanbaar voor zijn naaste vol gers uitdagend en onbereikbaar ruim 13 km lang voor de anderen uitsnelde, heeft niet nagelaten diepe indruk te maken. Ongrijpbaar eindigde hij in 2 uur 21 min. 16 sec., ruim vijf en een halve minuut voor de Tsjech Vlaclav Chudomel en met. zeven minuten voorsprong op de Duitser Heinz Speckmann, een prestatie waarmee hij slechts twee minuten boven het record van de Brit Jim Peters bleef. Direct na dit drietal dient met ere de 30-jarige Rotterdammer Aad Steylen ge noemd, die fris en monter het Diekman- stadion binnenstormde om met een vreugdelach op het gelaat, de beide ar men hoog geheven, als de nieuwe Ne derlandse kampioen te worden ontvan gen. Zijn vierde plaats in dit internatio naal sterk bezette veld, in de goede tijd van 2 uur 30 min. 45 sec., waarmee hy de vierde plaats op de Nederlandse rang lijst aller tijden inneemt, was van uit stekend gehalte. De man, die in 1961 in 1 min. 50,4 sec. nog excelleerde met een Nederlands kampioenschap op de 800 meter en die in 1964 op diezelfde afstand de vierde plaats bereikte, won na tien maanden trainen in zijn tweede marathon opnieuw een Nederlandse titel. Na de marathon van Bern, toen hij tijdens de zeslanden wedstrijd als 11e eindigde in 2.38.11,1, deed hij er nu haast acht minuten korter over en dan te weten dat hij alleen maar met de lange afstanden is begonnen om dat hij niet kon hebben dat enige atleten pochten op hun plaats in de nationale atletiekploeg. Het was voor de C.I.O.S.- student aanleiding om weer te gaan trainen en het resultaat heeft niet op zich laen wachten. Op het moment dat Aad Steylen de fi nish overschreed was het de breed la chende Aureel van den Driessche die hem met de woorden „goed gelopen man neke" en „wat een goede tijd" als eerste feliciteerde. Glunderend stonden twee mannen te genover elkaar, die waardering hadden voor eikaars prestaties. „Had je dat kun nen dromen in je tweede marathon, dat heb ik nooit gepresteerd", zei de joviale Belg. Maar de nuchtere Hollander repli ceerde: „Ik moest het kampioenschap winnen, want in de 16 marathons die ik in de nacht van vrijdag op zaterdag half- dromend in mijn bed heb gelopen, liep het iedere keer zo ongeveer af. Ook die inzinking na 25 km, toen ik liep te snakken naar een beetje drinken, kwam er in voor, maar na dat bekertje thee was het of alles van mij afviel. Ik heb maar steeds gedacht, Aad, hou dat ritme vast, denk om je plaats en de titel, en het is fantastisch gelukt". Monter en opgewekt met de grote lauwerkrans om zijn hals, de beker en de gouden kampioensmedail le in de hand, vertrok hij naar de cata comben. Een atleet boordevol gevoelens, die in een keiharde race en na veel op offeringen, zijn come-back maakte. Hy was het die met de Belg Van den Driessche, de Tsjechen Chudoipel en Kantorek, de Brit Robert Roath en in Duitser Heinz Speckmann, het gevecht in de eerste kilometers had gemaakt. Want na de eerste 5 km in 17,- minnuten en de 10 km in 33 min. en 38 sec., lagen deze vyf lopers, toen nog in gezelschap van de Zweed Hec en de Canadees Walling- ford, dicht opeen. De Nederlander, die dacht dat het tempo te hoog was, liet zich met de Zweed Hec terugvallen toen Kantorek het tempo verhoogde. Aad Steylen kwam echter terug toen hij bemerkte dat deze strijd slechts van korte duur was ge weest. Inmiddels had zich een tweede De winnaar van de tiende Inter-* nationale Marathon van Ensche de, de Belg Vandendriessche (r.) men met de beste Nederlandert A Steylen groep op 500 meter gevormd, waarin onze landgenoot Rudy Mol de toon aanga! In Haaksbergen, waar onder de tonen van de plaatselijke harmonie de duizenden zich kostelijk amuseerden, schoot Van den Driessche weg en hij had bij het keerpunt een voorsprong van 25 se conden op zijn rivalen, die hij, gemakke lijk lopend, steeds meer vergrootte tot ruim vijf minuten. Voort joeg het kleurige peloton door de Twentse dreven, en het was toen reeds duidelijk dat de Belg van zyn be lagers geen gevaar meer te duchten had. De grootste interesse ging daarom uit naar de tweedstrijd tussen Aad Steylen en Rudy Mol. Laatstgenoemde had in Haaksbergen (15 km) de aanval inge zet, maar Steylen bemerkte dit op tijd bij het keerpunt, vocht zich by de 25e km door een enorme inzinking heen en liet in de eindfase zelfs de geduchte Tsjech dr. Pavel Kantorek achter zich. Rudy Mol, die gelijk met Kantorek het stadion Diekman binnenkwam, verloor de spurt op de laatste 100 meter en toonde zich in deze keiharde, fascineren de marathon een groot verliezer. (Van onze paardensportmedewerker) DEN HAAG. Het is zo langzamerhand een hopeloze kwestie, de starts bij de rennerij op Duin digt. Zaterdagmiddag werd het talrijke publiek in de Toekomst-prijs wederom geconfronteerde met zo'n slechte start. Na twet valse starts, werd d» derde maal de start gegeven, terwijl vele volbloeds half aan de start bleven staan, en gelijk kansloos werden. Het is de taak van het hoofdbestuur snel in te grijpen in deze startkwesties, want de rennerij in Nederland nog in de kinderschoenen ver liest hierdoor meer en meer liefhebbers, terwijl voor de mensen die bij de totalisator 'n kansje wil len wagen, de aardigheid bij de rennerij in te zet ten snel voorbij gaat. De volledige uitslagen waren: Diome- dea S-prijs: Duinpieper S (P. R. R. Kop- pejan) 1.26. Donald van Hiddum. C. Da mascus B. winn, 11,50 pl. 2,70 pl. 3,10 pl. 1,80 koppel 10,90 cov. 7.10. Christine Mac-prijs: Brasilia (P. M. Smit) 1,24.5 Allstar Boy. Bold Mac. winn. 3,— pl. 1.70 pl. 1.90 pl. 6.70 koppel 4.50 cov. 630. trio 521.10. Djenghis Khan-prijs: Duveltje van Ake- rendam (Ir. J. Oosting) 1,33.5 Dixy, Dou ble Deter, winn. 2,90 pl. 1,60 pl. 2,30 pl. 4,50 koppel 4,- cov. 4,20. Toekomst-prijs: Jolly Jinks S (A. W. van Dijk) Molvedo II, Pampered Queen, winn. 1,80 pl. 1,30 pl. 1,50 1*i. 1,40 kop pel 5,20 cov. 4.—. Chantiago-prijs: Benno Signal (R. W. Venema) 1,27.3 Caty Hollandia Berno Axkit winn. 6,— pl. 1,70 pl. 7,— pl. 2,90. koppel 14,70 cov. 16,40 trio 1374,10. Jonker-prijs: El Mac (S. J. van Leeu wen) 1,30.7 Eric Kinley, Erota. winn. 7,~ pl. 2,30 pl. 1,40 pl. 1,70 koppel 10.— cov. 4,60. Joffer-prijs: Eronica W (J. Wagenaar jr.1,25.9 Emberiza S, Ellen Tinga. winn. 1,40 pl. 1,20 pl. 1,20 pl. 1,30 koppel 2.70 cov. 2,70. Pixicata-prijs: Mangano (G. Bier) High Hat, Kartou's Last. winn. 2,70 pl. 1,20 pl. 1,10 pl. 1,20 koppel 5.10 cov. 4,10 trio 24,70. Bento-Kitty-prijs: Z. the Saint (A. G. Heskes) 1.23.2 Bento Kitty Olivier B winn 4,90 pl. 1,70 pl 2,40 pl. 2,60 koppel 11,50 cov. 9,20. Bernaddne-prijs: Captain Double K (P. M. Smit) 1,24. Arion Athel, Zita H. winn. 2,70 pl. 1,40 pl. 7,— pl. 1,50 koppel 17.20 cov. 12,10. BAARLO De draverijen op het sport park ,,De Berckt'' te Baarlo hebben zon dagmiddag geen succes gebracht voor de Bredase pikeurs. Als extra attractie voor het talrijke publiek verzorgde de .Zuid- Limburgse Windhondenrermen Vereni ging" enige demonstratieritten, waarvan voor het publiek vooral de Afghanistaan- se honden de show stalen. In de tweede trio-draverij had niemand de juiste volgorde kunnen aangeven, zodat nu de onjuiste volgorde van de eerste drie paarden toch nog de mooie uitbetaling van 316,70 voor één gulden opbracht. De volledige uitslagen waren: Prijs van Lim burg: Diejo K (P. M. Smit) 1.33.9 Dutch Pride, Boy Norton, winn. 4,-- pL 1,40 pL Een moment uit de strijd om de Jofferprijs, zaterdagmiddag op Duindigt: de kopgroep komt door de eerste bocht, aangevoerd door de winnaar van de rit Eronica W., gevolgd door Emberiza (l.) en El len Tinga (r.). 1.10 koppel 4,80 cov. 3,40. Prijs van Gelderland: (le leat) Alexan der the Saint (M. Vergay) 1,27.5. X van Paula B H. Abdul Scotch winn. 2,— pl. 1,10 pl. 1,20 pl. 2,60 koppel 3,80 cov. 6,40 trio 48,—. Prijs van Gelderland (2e leat)Al. the Saint (M. Vergay) 1.28.2, X van Paula B. H., Adelaar S winn. 1,30 pl. 1,20 pl. 1,50 koppel 230 cov 3,20. Prijs van Zeeland: Zampa van Papen- hoef (P. M. Smit) 1,26.1 Annemieke Hol landia, Y Kitty's Zoon. winn 1,70 pl. 1,10 pl. 1,20 koppel 2,— cov. 2,40. Prijs van Noord-Brabant: Diamantvink S (G. W. van Eijkelenberg) 1,32.1 Zolom- bine T Dorothea winn. 2,60 pl. 2,50 pl. 34,70 pl. 2,10 koppel 15,10 cov. 23,30 trio 316,70. Prijs van Utrecht; All Prise (M. Ver gay) Xerxes, Upper Ten winn. 2,20 pl. 1,10 pl. 1,30 pL 2,30 koppel 7,50 cov. 3,70. BRUSSEL (ANP) Een verzwakte Ne derlandse tennisploeg heeft dit weekeinde te Brussel een grote nederlaag tegen Bel gië niet kunnen ontlopen. Het ontbreken van met name Tom Okker (Maccabiah), Trudy Groenman en Betty Stöve bleek een te grote handicap tegen de op volle oorlogssterkte aangetreden Belgen, die met 23-11 duidelijk zegevierden. Het grootste aantal Nederlandse overwinnin gen (6) werd nog in de dubbelspelen ge boekt. Goed op dreef in de Nederlandse af vaardiging was vooral Jenny Ridderhof, die haar beide enkelspelen won (o.a. te gen de Belgische nummer een Christiane Mercelis na drie spannende sets), mei Lldy» Jansen-Vemneboer een punt behaal de door een overwinning op het Belgische dubbel Merceiis-Loeys en met Piet van Eysden een overwinning boekte in het gemengd dubbelspel. Teleurstellend was daarentegen het optreden van Jan Hajer, die zaterdag een nederlaag leed tegen Claude de Gronckel en zondag ten onder ging tegen Eric Drossart. Beide malen ge beurde dit in drie sets. Dames-enkelspel (zaterdag): Elly Krocke (Ned.) versl. Ingrid Loeys (B.) 6—1 6—4 Christine Mercelis (B.) versl. Els Spruyt (N.) 64 63, Christiane Loeys (B.) versl. Lidy Jansen-Venineboer een punt behaal- Jenny Ridderhof (N.) versl. mevr. Kahn- Rotta (B.) 64 46 63. Heren-enkelspel; Richard Kasten (N) versl. R. Bruloot (B.) 46 64 6—1 R. Bettens (B.) versl. Peter Soeters (N.j 62 62, E. Houdmondit (B.) versl Pe ter Scholtz (B.) 8—6 6—2, Jacky Brichant (B.) versl Eddy Knol (N.) 6—3 60. Dames-enkelspel (zondag)Ingrid Loeys (B.) versl. Lidy Jansen-Venneboer (N) 60 6—3, Christiane Loeys (B.) versl Elly Krocke (N.) 6—4 6—4, Christiane Mercelis (B.) verliest van Jenny Ridder- hof (N.) 63 46 79, mevr. Kahn-Rotta versL Els Spruyt (N.) 6—0, 64. Herenenkelsepl: Bruilof (B.) verl van Soeters (N.) 2—6 64 1—6, Bettens (B) versl. Kastens (N.) 6—2 8—6, Houdmont (B) versl. Fleury (N) 46 6—1 6—2 Ke- lecoen (B) versl. Scholtz (N.) 9—7'4—6 61, Brichant (B) versl van Gelder (N.) JAN HAJER Gemengd dubbelspel: mevr. Tagnon- Hombergen (B.) verliezen van Jenny Rid- derhof-Van Eysden (N.) 2—6 3—6, mevr. Bedoret-De Gronekel (B.) verlieizen van Els Spruyt-Knol (N.) 62 26 36, mej. Loeys-Grosjean (B.) verliezen van Lidy Jansen-Venneboer-Scholtz (N.) 62 2—6 36, mej. Mercelis-Drossart (B.) versl Elly Krocke-Van Gelder (N.) 6—3 4—6 6—4. De einduitslag werd 2311 in het voor deel van België. 6—4 6—0, Hombergen (B.) versl. Knol (N.) 60 36 61, Drossart (B.) verliest van Hajer (N.) 3—6 6—1 4—6, De Gron- ckel (B.) versl. Van Eysden (N.) 6—1 9—7. VTAREGGIO (ANP) De 13-jarige Emüy Dane uit Den Haag heeft zondag oy. de Europese kampioenschappen water skiën voor de jeugd te Viareggio de titel in het schansspringen behaald. In de com binatie eindigde zij op de derde plaats. Europees kampioene in de combinatie werd een Frangaise Sylvia Maurial, die zaterdag de slalom won. De tweede Ne derlandse vertegenwoordiger, Pim Bras kamp, bezette bij de jongens zowel in de slalom als bij het schansspringen de ze vende plaats en eindigde in de combinatie als derde. Kampioen in de combinatie werd de Italiaan Robin Pea, die ook in de slalom en bij heit schansspringen de titel behaalde. (Van onze motorsportmedewerker) NAMEN Na een overrompelende eerste manche van de Belgen, waarin ze met Joel Robert als eerste, Jos Teeuwis- sen als vijfde en Herman de Soete ein digden leek de motocross des nations reeds bcsflist in het voordeel van onze zuiderburen. Met negen punten tegen twaalf voor de Engelsen had men er in jaren niet zo gc-ed voorgestaan na de eerste helft van de jaarlijkse landen- cross. Tijdens de tweede manche legden de Engelsen echter een dermate groot over wicht aan de dag met constant vier rij ders bij de eerste vijf, dat geen der ploegen, zelfs de buitenste, er nog aan te pas kwam. Joel Robert won ook deze manche en het moet gezegd, dat niemand in de verste verte in staat bleek hem te volgen. Robert was in topvorm en de zeker 40.000 landgenoten brachten hem ondanks de tegenvaller voor de ploeg in de tweede manche een ovatie, zoals nog nooit een renner op de be: roemde citadel van Namen is ten deel gevallen. Voor Zweden werd het een der donkerste dagen van het motocross- geschiedenis. Zij werden compleet „on der de voet gereden" en kwamen er niet aan te pas. Van de Nederlandse ploeg hadden we niet anders verwacht, maar veel slechter als nu kon het resultaat niet ziin. Zij eindigden op een der laat ste plaatsen.

de Stem | 1965 | | pagina 5