Wisse l beker voor RCS Koor uit Northampton maakte goede indruk „Morgenster" bedreigd door nieuwe bocht in weg bij Korteven Bejaardenhuis „De Blide" Terneuzen bijna voltooid TYPEN J. A. BIESBROECK Vestiging industrie had instemming van raad niet MIDDELBURG Zondagochtend concert in abdij goed geslaagd AXEL OOSTBURG TERNEUZEN Instituut voor kantooropleiding In Koorkerk te Middelburg Dagblad De Stem EERSTE BEWONERS AL BINNEN Bouw bejaarden woningen is op handen OESTERSEIZOEN BEGINT WEER „De Schelde" droeg Russisch schip over E N.V. SLAVENBURG'S BANK Raadsvergadering Yerseke „Elfra" wordt niet geborgen Robur-toernooi weer geslaagd Stoffelijk overschot Belg gevonden Cursussen starten eind september E.H.B.O. Hulst wil uitbreiding van ledental EXAMENS Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 In de abdij te Middelburg concerteer de gistermorgen van 8 tot 9 uur het Middelburgs Muziekkorps onder direc tie van Floor Smit. Het vroege tijd stip bood nu net wat nodig was: rust in een sfeervolle omgeving. De onge veer 80 personen die hun opwachting bij het Middelburgs Muziekkorps maak ten, waren ook muziekliefhebbers in de ware zin des woords. En dat moet voor de muzikanten een stimulans geweest zijn, om dit ochtend con eert zo goed mo gelijk te doen verlopen. Het Middelburgs Muziekkorps open de met het bekende ,,Die Ehre Gottes aus der Natur" van Ludwig van Beet hoven, met een juiste frasering en goed van toon. Bij het volgende werk je ,,Er ist bestimmt in Gottes Rath" kwam een euvel naar voren, dat we in het verdere verloop van dit concert n-ogal eens tegenkwamen: verschillende van de muzikanten zetten wat te laat aan zodat de inzet zelf ook een frac tie te laat komt, of de inzet is te scherp, met alle gevolgen van dien. Het kan ook zijn, dat het aan de deels verouderde instrumenten ligt, maar we weten, dat het actieve be stuur naast de nieuw© uniformen nog meer in zijn boekje heeft staan. Uit het verdere programma lichten we nog graag het voorspel en het koraal ,.Lobe den Herren" van Meindert Boe kei en „Onward Christian Soldiers" van A. Sullivan, dat in een bewerking van J. Molenaar een goede vertolking kreeg. Iiet Middelburgs Muziekkorps besloot deze zondagmorgenbijeenkomst met ..Crimond", ook in een arrangement van J. Molenaar. "We stellen alleen nog de vraag: Is het niet mogelijk dit soort concerten, evenals vroeger van 121 uur te houden. A.L. Opening voetbalveld A.Z.V.V. Met het hijsen van een vlag opende burgemees ter M.K. van Dijke het nieuwe voetbal veld van de Axelse zaterdagmiddag voetbalvereniging a..n 't concoursterrein Dit in aanwezigheid van beide wethou ders en de heer I. Bakker voorzitter van de K.N.V.B. district Zuid I en afdeling Zeeland- Even te voren illustreerde hij aan de hand van cijfermateriaal dat de sport de gemeente Axel na aan het hart ligt. Tot nu toe werd een half miljoen voor de sport uitgetrokken. Dit jaar werd 150.000 gesoupeerd, terwijl voor de komende jaren jaarlijks f 100.000,- wordt begroot. In de komende 25 jaar zal 70 hectare sportcomplex gereali seerd zijn waarin ongeveer 50 sportte- reinen. Dank voor de vlotte afwerking bracht hij aan de Heide Mij en opzich ter van Gremberghe, de dienst gemeen de omgeving van een beplanting wor den voorzien en het noodkleedlok aal vervangen. Namens de vereni- ring A.Z-V.V. werd dank gebracht door de voorzitter M. den Doelder. Vervol gens speelde A.Z.V.V. tegen een combi natie samengesteld uit de zaterdagmid dagvoebal van Oost-Ze euwsch-Vla ande. en. A.Z.V.V. startte veelbelovend want, in een overigens matige wedstrijd, wis ten zij met 2-1 de overwinning te beha len. Turnen. De plaatselijke turnverenu ging zal dinsdag 7 september het seizoen aanvangen in de vertrouwde zaal van het Koningin Wilhelminalyceum. De dames mevrouw I. Peperzak-Risseeuw en mej. S. Bogaert zullen het toezicht voor hun rekening nemen. In het bestuur is de heer G. Maenhout vervangen door de heer P. Vermeersch uit Sas van Gent. De groep oudste meisjes van de actieve turnvereniging heeft een succesvolle kampeerweek in Beekbergen achter de rug. Sportauto in sloot Op het kruispunt rijksweg 58 Cathalijneweg verleende de Oostburger P.J-M. geen voorrang aan de Belg P.D. Laatstgenoemde kwam met zeer hoge snelheid in een sportwa gen aanrijden en kon een botsing voor komen door de wijk in de berm te ne men. Zijn voertuig kwam in een sloot terecht en werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor J. M. Van Mossevelde met pensioen. Morgen neemt de heer M.J. van Mos sevelde, odnerwijzer aan de r.-k. ulo school alhier afscheid van het onder wijs, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, Om 9.00 uur wordt te zijner intentie in de St.-Willi'brorduskerk een h. mis opgedragen; om 10.00 uur is er een bij eenkomst met de leerlingen in het pa rochiehuis. Aan deze bijeenkomst is een tienerparty verbonden, waaraan arties ten uit Den Haag hun medewerking ge ven. Om 15.00 uur wordt in café-restaurant ,Monopole" afscheid van de heer Mos sevelde genomen door het schoolbestuur en van half vijf tot half zes is er voor ieder gelegenheid afscheid van de heer van Mossevelde te nemen. De heer Mossevelde kwam in 1922 in Terneuzen als onderwijzer voor de 5e en de 6e Mas van de lagere school. In 1932 volgde zijn benoeming tot onder wijzer aan de r.-k. ulo-school. Geduren de 43 jaren heeft hij dus in Terneuzen het onderwijs gediend op een wijze, die alle waardering verdient. In de loop van september vertrekken de heer en mevrouw van Mossevelde naar Zuid-Afrika om bij één van hun aldaar wonende kinderen de vakantie door te brengen. Biervliet Raadsvergadering. Maandag komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot het aangaan van een vaste geldlening van 65 mille en het verlenen van een subsidie van 50 gulden aan de plaatselij ke gidsengroep. G.S. heeft 75 procent subsidie toegezegd in dt kosten van ver betering van de bocht bij de Nieuwland- se Molen en voor het wegvak van hier richting Biervliet. B. en w. vragen nu tewerken vertegenwoordigend. Ook zal mac^vmde raadom deze werk zaamhecien te doen uitvoeren. (Advertentie) Op 2 september begint in Axel en 3 september in Hulst de cursus Blind-tien vingersysteem STENO „GROOTE" 2 lessen per week, cursusduur 5 a 6 mnd. NEDERLANDSE HANDELSCORRESPONDENTIE. Aanmeldingen nu reeds (Staatsbev. Leraai Stenografie Machineschrljven) Gentsestraat 21a—23 - HULST Tel. 01140—2080 MIDDELBURG Zaterdagavond vond in de Koorkerk te Middelburg een con cert plaats, dat werd verzorgd door een Engels schoolkoor. We hebben naast de Wiener Sangerknaben en onze eigen Stichting Katholieke Koorschool nu ken nis kunnen maken met de jongelui van de Northampton Grammerschool onder leiding van de heer G. J. Timmins Esq. Als intermezzo van deze Engelse koor zang was er piano en vioolmuziek. Na een kort welkomstwoord van ds. Dagblad vooi keeiana KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 237V. Hulsi voor Walcheren an Zulil-Beveland. KJokstraat 1 telefoon 8252 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JüN(. tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes pnvé 7300 Goes Redacteur voor Oost'Zeevwsch-VUtanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé !ó72 Hulst Redacteur pooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraai 41. Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes PrUa voor tosse advertenties bestemo voor de editie Zeeland 0.18 Der mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bi) contract aanzien!'iko reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f l.— elke regel meer f 0,25. Ais ééD regel gelde 2- letters en/ot lg gstek ens BI' plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. t 1,60 eD t 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. E. van Santen opende het koor met „Non nobis Domic" van Quilter. Deze twintig jongelui zongen dit werkje zeer gedisciplineerd, beschaafd van uitspraak en zeer bescheiden. Het was daarom jammer, dat de pianobegeleiding in dit nummer iets te fors was. Hierna kwam het ook in Nederland bekende „In Derry Vale" in een arrangement van Shaw. Als eerste intermezzo speelde T. J. AI1- bright op de piano vier stukjes uit het Fitzwilliam Virginal Book, waarbij zijn muzikaliteit zeer zeker bleek, maar een teveel aan pedaal de uitvoering vooral in de baskant wel eens wat vertroebelde Het koor, versterkt met een twintig tal heren, vervolgde met „Mannin Veen" (goed gezongen) en „As torrents in sum mer" van Elgar, waarin liet moeite kostte om op toon te blijven. Dit kwam vooral door enige lastige inzetten. Het Northampton Grammer School Ohoir be sloot het eerste gedeelte van deze avond met het uitstekend gezongen „My soul there is a country" van Parry, in dit werk werd ontspannen gezongen en kwa men ook de nuanceverschillen beter voor de dag. Een Sonat- voor twee violen en piano van FurceH werd door diri gent Timmins en de violisten G. J. Jo nes en A.A. Minards muzikaal vertolkt, al haperde het even in het derde ge deelte. Het was jammer dat de e-snaar van een der violisten verschilde met die der andere, zodat bij tijd en wijle minder zuivere klanken de kerkruim te werden ingezonden. Als geheel toch een muzikale vertolking. Pianist T. J. AUbrights was later nog te horen in een uitstekend gespeelde Nocturne van John Field, waarbij zijn muzikalteit onmis kenbaar aanwezig bleek te zijn. In hun tweede optreden hoorden we de jongelui in een bewogen gezongen „The Turtle Dove" van Vaughan Wil liams en besloten zij met een drietal liederen, waarbij „Turn back O man" van Ireland wel het beste uit de verf kwam. Resumerend Kunnen we zeggen dat er wel goed werd gezongen, maar dat men nog graag iets meer koorzang had wil' len horen en iets minder instrumentale muziek, hoe goed die overigens ook werd uitgevoerd. Per slot van rekening stond er boven op het programma „Northampton Grammar School Choir. A.L. Bilg f o. v s (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE. - Hét verkeer van en naar Zeeland heeft opge lucht adem gehaald toen de nieuw aangelegde bocht in de rijksweg nabij Korteven onder de gemeente Woensdrecht werd vrijgegeven. Er geldt nog wel een inhaalverbod en en maximumsnelheid van veertig kilometer, maar verwacht mag worden dat ook deze belemmerin gen voor een vlotte doorstroming weldra verdwenen zullen zijn. Maar hoevelen er verheugd zijn over het gereedkomen van de weg. ar zijn er toch ook, die de vorde ringen met enige angst gadesloegen an voor wie het gereedkomen niets meer of minder inhoudt, dan het verlies van een groot deel van het inkomen. Eén van hen is de heer J. Hoek, eigenaar van café-restau rant de Morgenster, Tot uu toe heeft dit café steeds aan de weg gelegen, wanneer men vanuit Zee land kwam rechts in de booht, juist bij de aansluiting van de weg naar Hoogerheide. De aftakking naar Hoogerheide is enige honderden meters vender naar het westen verplaatst en het tracé van de rijksweg is zo geworden, dat er als het ware een rlam is opgeworpen voor het café. „Dat zal betekenen", zegt de heer Hoek met pijn in het hart, „dat de verdiensten ne- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 15 september a.s. za] het bejaardentehuis ,,De Blide" aan do Axelsestraat van de St. eeee aan de Axelsestraat van de St. Willi- brordusstichting te Terneuzen geheel z^n voltooid. Momenteel is men nog doende met de afwerking in het inte rieur - van de parterre. De eerste 24 bejaarden hebben inmiddels hun intrek in het tehuis genomen. Het is de bedoe ling, dat ,,De Blide" op 15 september helemaal „vol" zal zitten. Dan zullen er 84 bejaarden onderdak in hebben. De opening van „De Blidel" zal op een nog nader te bepalen datum plaatsvinden. Het compler zal in de naaste toekomst nog worden uitgebreid met drie blokken be jaar den woningen. Men hoopt zo spoe dig mogelijk met de bouw ervan te kun nen beginnen. De nodige bouwvergun ningen moeten nog worden verleend. Hoeveel bejaarden woningen in de nabij heid van het tehuis zullen verrijzen, ls nog niet met zekerheid te zeggen. Van de zijde van de St. Willibrordusstich- ting gewaagt men van „een betrekke lijk fors aantal". Het bejaardentehuis, dat eigenlijk een capaciteit heeft van 87 bedden, is een ontwerp van architect C.J.G. Schoonis van het architectenbureau Van Zant- beek en Schoonis te Sas van Gent. Spran- gers' Bouw- en Betonbedrijf nam de bouw voor zijn rekening. Het project is binnen de daarvoor gestelde termijn ge realiseerd. Het gebouw ls zeer goed geoutilleerd. Het is toegerust met 10 twee persoons-, negen combinatie- en 40 eenpersoonska mers (er ztfn vijf verschillende typen kamers) voor de bejaarden, een vleu gel met de woonvertrekken voor zeven personeelsleden, een keuken, een restau rant, verschillende lounches. een ruime hal, een ziekenkamer, een reactiverings ruimte, een hobbylokaal, een mortuari um met ontmoetingsruimte en een aan tal garages. De kamers voor de bejaar den zijn zeer effectief en gezellig en doen de bewoners zich in een normale woonflat wanen. Mej. M. Ruis zwaait de scepter in (Van onze correspondent) Donderdag a.s. zal het nieuwe oester seizoen wederom een aanvang nemen. De kwaliteit van de oesters is redelijk, maar de opgroei is nog ver beneden normaal. Dit kan echter in september nog wel bijkomen. Na onderling over leg zijn door de exporteurs de prijzen en gewichten voor de export als volgt samengesteld: 60. 100 kg f 750, per duizend; 50, 90 kg f 650,-; 40 80 kg f 550.-; 30 70 kg f 450,-; 2—0 60 leg f 380,-; 1—0 50 kg f 220,-. ,,De Blide". Zij wordt geassisteerd door drie - andere - cathechisten. Het personeel wordt verder uitgemaakt door twaalf in opleiding zijnde bejaardenver zorgsters en helpsters en een kok en zijn assistent. Mej. Ruis, die reeds be gin dit jaar haar intrek in „De Blide" nam, is bijzonder tevreden over de kwa liteiten van het gebouw. Haar tevreden heid wordt gedeeld door de eerste be woners. De toeloop naar „De Blide" is erg groot. Er is al een wachtlijst van 25 bejaarden. gentig procent lager zullen komen te lig gen. Want het verkeer naar Zeeland ziet m'n café helemaal niet meer en rijdt dus zonder meer voorbij en het verkeer de andere kant op moet door middel van borden op het bestaan van de Morgenster worden gewezen en dan nog een ingewik kelde slinger maken om er te komen". Dat is tot nu toe wel anders geweest. De Morgenster, meer dan vijftig jaar oud, nam steeds een „strategische" posi tie in. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zag men er mensen, die nog voor de ruk naar Middelburg of Vlissingen even een kopje koffie wilden drinken of met anderen, die na de inspanningen op de Zeeuwse weg even tot rust wilden komen. Het was ook niet voor niets, dat hier on middellijk een EHBO-post werd ingericht en dat er een benzinepompstation kwam, het eerste van de serie, die daarna is ge komen. De heer Hoek heeft zich lang verzet te gen de plannen. Niet omdat hij de verbe tering van de gevaarlijke situatie zelf afkeurde, maar omdat hij inzag, dat hij zonder bijkomende maatregelen buiten spel zou worden gezet. Hij heeft bezwaar schriften ingediend, bij rijk en provincie verzocht om in de bocht een rechtstreekse aftakking naar het café te maken. Het heeft niet mogen baten. Hij heeft de strijd nog niet opgegeven, omdat hij van oordeel is, dat deze hele zaak hem onno dig zwaar benadeelt. De vaste klanten we ten hem nog wel te vinden, maar hun auto's vullen het een hectare grote par keerterrein slechts voor een klein deel. Er mee uitscheiden doet de heer Hoek niet. Hij zal integendeel blijven vechten om de toegang tot zijn bedrijf weer open te krijgen. VLISSINGEN (ANP) In de Sloe- haven in Vlissingen is zaterdag aan de opdrachtgeefster De Sudo Impcrt" te Moskou, het tweede schip van een serie van vier visverwerkende koelschepen overgedragen, bestemd voor de Rus sische vissersvloot. De directeur van de Koninklijke Maatschappij De Schelde, de heer E. Huizinga, droeg het schip, dat Van Dyck heet, over. Het werd aan vaard door kapitein Nikolajenko. Bij de toespraken kw?—i tot uiting, dat er nog al wat besprekingen waren gevoerd, al vorens het schip kon worden afgeleverd. De Van Dyck gaat heden naar Moer- :mansk om verder voor de visserij te worden uitgerust. (Advertentie) SP AARDEPOSITO'S Hulst: Zitdag Steenstraat 20 TerneuzenKerseitraat 13, tel. (01150)3553. (Van onze correspondent) YERSEKE Een ingekomen schrijven van dhr A.C.J. Verwijs betreffende de aanvraag van een ligplaats in de nieu we haven werd in de jongste vergader ing van de raad van Yerseke niet in be handeling genomen omdat de uitgifte van ligplaatsen niet tot de competen tie van de raad behoort. Deze worden door b. en w. toegewezen. Dhr. Verwijs had om een droogvallende ligplaats ver zocht toen hem was meegedeeld dat hij niet in aanmerking kwam voor een die pe ligplaats. Thans is hem een plaats in de oude haven aan het remmings- werk toegewezen waar schepen naast elkaar gemeerd moeten worden. De ou de ligplaats van zijn schip, de YE 97, was nog beter dan deze. Gezien de aard van zijn bedrijf meent hij recht te heb ben op een plaats in de nieuwe haven. Ook de raadsleden Korstanje, Gebraad en v.d. 'Velde waren deze mening toe gedaan. Laatstgenoemde meende te we ten dat deze kwestie op de vergadering van de Havencommissie in orde was tenminste deze indruk had hij gekregen. Enkele vaartuigen werden door de raads leden genoemd welke volgens hen min der aanspraak maken op een diepe lig plaats dan de YE 97. B. en W. waren echter niet bereid verder op deze zaak iji te gaan ondanks de oppositie van bo ven genoemde raadsleden. Een schrijven van mr. der Weduwen over het verloren gaan van de paling visserij van dhr. Pekaar door aanleg van de nieuwe haven en waarbij aange drongen werd op schadevergoeding le verde geen discussie op. Wederom werd gewezen op de ver keerssituatie kruising Veerstr. - Zand- (Van onze correspondent) WEMELDINGE Het donderdagmor gen nabij Stavenisse gezonken motor schip Elfra is thans in drie stukken gebroken en wordt als verloren be schouwd. De eigenaar alsmede de ver zekering zien af van berging. VIER inzittenden van een privé-vlieg- tuig drie mannen en een vrouw zijn omgekomen toen het toestel neer stortte in de buurt van Vichy in Frank rijk. HET VLIEGDEKSCHIP Shangri-La en de torpedojager Newman K. Perry van de Amerikaanse zesde vloot zijn in de Middellandse Zee met elkaar in aan varing gekomen tijdens een nachtoefe ning. De schepen konden' op eigen kracht naar Napels opstomen. DERTIEN doden en 21 gewonden waren het gevolg van de botsing van een Greyhound-bus met een vrachtauto na bij Vinton in de Amerikaanse staat Louisiana. PRINS BERNHARD is gisteren voor een particulier bezoek in Griekenland aangekomen. Koning Konstantijn wacht te de prins op de luchthaven van Athene op. (Van onze sportcorrespondent) GOES Gisteren is voor de achtste keer het prestatiewisselbekertoernooi van de voetbalclub Robur gehouden. In een reeks van 28 wedstrijden is er door de 16 elftallen fel gestreden om een van de negentien prijzen. Om elf uur werd het toernooi geopend door een voor woord van Robur-voorzitter H. de Boer. In dit openingswoord herdacht hij de dinsdag plotseling «verleden erevoorzit ter P.J. Janssens, waarvoor een minuut stilte in acht werd genomen. In de poolwedstrijden werd er fel ge streden om de twee bovenste plaatsen. Een aantal reputaties van enkele clubs sneuvelde tijdens dit toernooi terwijl sommige elftallen geheel onverwachts goede prestaties leverden. In pool A. toonde Goes zich de sterkste. Bekerwin naar bij de eerste elftallen van 1964 won van Walcheren I met 10 en van Vo gelwaarde I met 2—0. Tegen Zierikzee I kwamen zij niet verder dan een gelijk spel 0—0. Zierikzee I won van Vogel waarde met 1—0, maar moest tegen Walcheren I niet 21 het onderspit del ven. Goes I werd poolwinnaar. Zierikzee I kwam op de tweede plaats door de beslissende strafschoppen beter te ne men dan Walcheren I. dat dus derde werd. Vogelwaarde I werd vierde. In pool B. werd R.C.S. I ongeslagen winnaar door met 10 van Robur, met 10 van Hontenisse I, en met 20 van Devo I te winnen. Devo I won met 4—0 van Robur I en speelde tegen Homtenisse I met 11 gelijk. Hontenisse I won met 21 van Robur I. De eindstand werd hier: 1. R.C.S. I, 2. Devo I, door een beter doelge- middelde. 3. Hontenisse I en 4. Robur I. In pool C. was het R.C.S. da hier het sterkste was. Het won met 21 van Walcheren II, met 10 van Robur II, en 30 van Devo II Walcheren II werd hier tweede, het won van Devo II met 1—0, en speelde tegen Robur II met 0—0 gelijk. Door een 1—0 overwinning op Robur H werd Devo II, derde. In pool D. was het Zierikzee II dat zich de sterkste toonde. Het won met 21 van Goes II. met 20 van Hon tenisse II. Tegen Vogelwaarde werd met 11 gelijk gespeeld. Vogelwaarde II won 21 van Goes III, met 2—0 van Hon- 21 van Hontenisse II. Goes III won met 31 van Hontenisse II en werd daar door derde. In de finale van de tweede elftallen traden Zierikzee II en R.C.S. II tegen elkaar aan. Zierikzee II nam van het begin af het heft in handen en won ten slotte gedecideerd met 40. Daardoor wonnen zjj voor de tweede achtereen volgende keer de door Dagblad de Stem geschonken wisselbeker. In de wedstrijd om de derde en vier de plaats speelden Walcheren II en Vo gelwaarde II tegen elkaar. De wedstrijd eindigde met de beginstand» Strafschop pen moesten de beslissing brengen en hierin toonde Vogelwaarde II zich de sterkste. Zierikzee I en Devo I speel den om de derde en vierde plaats bij de eerste elftallen. Het klasseverschil was bijna niet te zien en een licht© 21 overwinning bracht Zierikzee I de der de plaats. Goes I startte in de finale van de eerste elftallen als favoriet te gen de vierde klasser R.C.S. I Waar schijnlijk dachten de Goes-spelers iets te gemakkelijk o-ver deze wedstrijd die door R.C.S. op felle naar faire wijze werd gespeeld. Aanvankelijk was er een op en neergaande strijd te zien waarbij van klasseverschil geen sprake was. R. C.S. zet iets feller op de bal hetgeen op de duur resulteerde in een 20 voor sprong. Goes liet dat niet op zich zit ten en vocht terug met een verbeten heid die aantoonde dat zij de beker toch wilden behouden. Het aanhouden had op de duur toch resultaat want de gelijkmaker werd gescoord. R.C.S. gaf zich lang niet gewonnen. Het ging mas saal in de aanval, en dit had tot resul taat dat het toch weer een voorsprong kreeg. Wat Goes verder ook probeer de, de gelijkmaker en het winnend doel punt te forceren, het mocht niet baten. R.C.S. verdedigde zeer vakkundig en won tenslotte verdiend de eveneens door Dagblad de Stem geschonken wisselbe ker. De prestatiewisselbeker werd ge wonnen door Zierikzee, terwijl R.C.S. tweede werd. Door de gemeente Goes was een lauwertak beschikbaar gesteld voor de sportiefste ploeg, waarvoor in aanmerking kwam Hontenisse I, Devo I, en Robur II. Het lot moest hier de be slissing brenigen. hetgeen betekende dat Devo I de lauwertak me© mocht ne men. dijik en de Postbrug. Dit laatste is vrij. wel hopeloos. Ondanks verschillende bi. zwaren van diverse instanties blijft de Waterstaat zich houden aan de bestaan, de voorrangskruising. De vestiging van Me ine in dustrieën buiten het industrie, terrein (bedoeld werden de breiïa. briekjes in de Spruitstraat en Zoute had niet de instemming van de raad. Bij de vestiging in Zoute werd gesproken van het om de tuin leiden van de gemeente aangezien de aanvraag een rruitloodi betrof en niet een breifabriek. Enkele leden wensten ontheffing van rioolbelastting voor mensen die geregeld overlast van water ondervinden. Dit is echter niet mogelijk. Over de werking van de nieuwe regeling is niet veel te- vredenheid. De overlast is nog groter geworden. De voorbereidingen voor var- breding Julianastraat en Kaaistraat v«r. lopen tamelijk gunstig. Het bleek dat n-iet alle voortuintjes geheel behoeven te verdwijnen. Dhr. v.d.Velde zag meer nut in verbreding van de Havendijk. De voorzitter was het hier tot op zekere hoogte mee eens, maar zag dit als een afzonderlijk plan. Gezien de hoge kos ten zijn beide plannen niet tegelijk uit voerbaar. (Van onze correspondent) WEMELDINGE Zaterdagmiddag werd in de Westerschelde ter hoogte van Hans- weert een in verregaande staat van ont binding verkerend lijk aan getroffen. Door opvarenden van de sleepboot Tijgerhaai werd het te Hansweert bin* nengebracht waar het door de rijkspo litie te water werd overgenomen en ver voerd naar het lijkenhuis te Krainingen. Aan de hand van op het lijk aange troffen voorwerpen kon het worden ge- indentificeerd als zijnde van de 60- jarige Belg. L. J. Hellebosch. Hellebosch was op 25 december 1964 als opstapper aan boord van de Belgische motorsleep* boot Santa Maria, die toen plotseling op nog onverklaarbare wijze vóór de Spaanse zeeboot Pedro de Algerado is gekomen en werd overvaren tussen Walsoorden en Perfcpolder. Beide op varenden werden toen vermist. Ntu, na ruim acht maanden is het eerste slacht offer dus gevonden. Het stoffelijk over» schot zal. voor begraving worden <w&' gebracht naar Antwerpen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De afdeling Hulst van d: Katholieke Nederlandse Bond voor EHBO St. Christoffel zal waarschijnlijk eind september beginnen met het geven vaa twee cursussen, één voor de jeugd en één voor de volwassenen. Het bestuur vaJ de afdeling hoopt, dat tenminste dertij personen de lessen zullen volgen. Dl afdeling telt op het ogenblik bijna Si leden, een aantal, dat naar het inzicbl van hét bestuur belangrijk dient te wor- den uitgebreid. „Op het ogenblik is nog niet één pro- cent van de Hulstenaren lid van de EH BO. De afdeling hier zou tenminste lid leden moeten hebben," oordeelt men van bestuurszijde. De cursussen, die een kef in de twee jaar worden gehouden, wer den twee jaar geleden gevolgd doorü personen. Daarvan behaalden er 22 M diploma. De 26 lessen zuilen, zoals vanouds, worden gegeven door dokter J. F. J. H- Casparie uit Hulst en instructeur (W voorzitter) J. Valckx. In welke lokalitei ten men dit keer onderdak zal vinden is nog niet bekend. De afdeling wat to. voor kort altijd te gast in het patronait dat, omdat het gebouw verkocht is, m echter niet meer beschikbaar is. De lessen voor de volwassenen vinden plaats op de donderdagavonden, die voor de jeugd op de zaterdagmiddagen. UTRECHT Voor het examen staatsinrichting is te Utrecht geslaaï3 J. Beye, Vlissingen. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Het dagboek van A® Frank. a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur: Alt Heidelberg, a i, VLISSINGEN Alhambra 20 uur: 't Is een gekke. dolle wereld. 14 j. GOES Grand 20 uur: 't is een gekke dolle wereld. 14 j. MIDDELBURG p-glt City 20 uur: Heimweh nacb S*- alle leeftijden. BIERVLIET 20 uur: raadsvergadering. HENGSTDIJK P. v. Djjk 19 uur: bal. 15 uur: bekerschieting P. de Waal 15.30 uur: gaaibolhng- TERNEUZEN mi Luxor 20 uur: Het dagboek van Frank a.l. OOSTBURG .-.ft. Ledel 20 uur: Alt Heidelberg, alle ie» VLISSINGEN -j» Alhambra 20 uur 't Is een gekke, rn dolle wereld. 14 j. TOES Grand 20 uur: 't Is een gekke. dolle wereld. 14 j. r

de Stem | 1965 | | pagina 2