KLEDING BOKSER Amerika blijft profiteren van vrijheidsdrang in rode landen heetman rijs- erlaging ok OP ADVIES VAN SENAATSCOMMISSIE Na branden aan Rivièra: troosteloos maanlandschap Hoofd fondsen verdeeld Witte pompen uitdaging benzine-maatschappijen brillant Genoeg frisse lucht in nieuwe Mont Blanc-tunnel ONGENS- LEDING erlenka ongens- antalons ongens- ilazers iongens- egenjassen Meisjes- en ongens-coats Strategische goederen ijn taboe Gekleurde koopuren Enorme drukte i 11 11 13.- HULST Bonanza reclame Bonanzc reclame blijven maken Schoenenkoning Bata overleden KREDIETP01ITIEK Faillissementen AANBEVELINGEN Sj'ïï Wrevel boete-clausule Gemeente Dordrech i in conflict met Maatschap Aardgas Horeca-voorzitter MEER CAFE'S DOOR NIEUWE DRANKWET Reclame-stichting thans opgericht IMPORT VIT RUSLAND BAART ZORGEN MET CERTIFICAAT niet in Nederland met 100 inzendingen Leipzig naar Twee directeuren verlaten ANWB MARKTEN WATERSTANDEN 4 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1965 oodmerk 4555. eeftijd 6 jaar eeftijd 10 jaar j jjq eeftijd 14 jaar 17.75 kleur blauw, bruin en rijs. .eeftijd 10-14 jaar Model Trench-coat net epauletten. 'eer mooie kwaliteit net uitneembare oering .eeftijd 6 jaar 34.""™ eeftijd 14 jaar 45.^— rote sortering in iverse iet en zonder bont- r 7aardevoller dan l denkt ijn onze koopjei Bierkaaistraat 30 De zaak met de mee»' de tevreden klanten. Betere koop 'eren laagste prijs 100 1c garantie op a onze goederen. Iedere dag geopend van 9—6 vrijdags tot 9 uur, zondag» van 2—6 uur UTRECHT (ANP) Mr. J. Plugge, de president van de Utrechtse recht bank heeft gistermiddag beslist, dat het Nederlandse Sperwerverbond (waarby circa 1300 winkeliers zyn aangesloten) de verspreiding van Bonanza "-bouw platen niet hoeft te staken. De Nationale Broadcasting Company (N.B.C.) uit New York en het reclame bureau Van der Hout uit Utrecht hadden hierom in kort geding gevraagd. Sinds enige tijd vormt de Ponderosa- farm, het huis van de familie Cart- wrighit, die de hoofdfiguren voor de ,,Bo- nanza"-films levert, het middelpunt van reclame-campagnes van zowel Albert Heijn als van het Sperwerverbond. Al- bert Heijn startte met de „Bonanza"- actie- n N.B.C en Van der Hout spanden het kort geding aan. omdat zij meenden dat het Sperwerverbond onrechtmatig han delde door zonder toestemming van de N.B.C. figuren en symbolen uit de „Bo- nanza"-serie in reclamecampagnes te verwerken. Van der Hout stelde, dat zij dit recht wel had verworven. Zij had op haar beurt Albert Heijn tegen be taling in de gelegenheid gesteld om met de Cartwrig'hts en hun farm re clame te maken. SAO PAULO (Brazilië) (Beuter) Jan Antonin Bata, die voor de oorlog een reusachtige schoenindustrie in Tsjecho- Slowakije heeft opgebouwd, is in Sao Paulo overleden. Bata verliet Tsjecho-Slowakije na de oorlog toen het bewind in communisti sche handen kwam. Ook in Brazilië heeft de „schoenenko ning" een grote industrie in het leven ge roepen en er zelfs een naar hem genoem de stad gesticht (Batatuba) voor de arbei ders van een van zijn grootste schoen fabrieken. In deze plaats zal hij begra ven worden. (Van onze ïinancieel-economische medewerker) TILBURG Toen president Johnson enkele maanden geleden een commissie instelde om na te gaan in hoeverre de officiële Amerikaanse handelspolitiek met communistische landen in Oost-Europa aan de veranderende politieke omstandigheden moest worden aangepast, was het voor de ingewijden wel duidelijk, dat deze senaatscommissie welis waar enige nieuwe maatregelen zou aanbevelen, maar dat van een belangrijke wijziging in het standpunt van Washington geen sprake zou zijn. In veertien aanbevelingen' heeft de senaatscommissie aan de president te verstaan gegeven, dat de Verenigde Staten alle krachten moeten inspannen om zoveel mogelijk te profiteren van de liberaliserende tendenzen in Oost-Europa. Het streven naar meer politieke, maar vooral naar economische zelfstandigheid van de satellietlanden zou voor de Verenigde Staten niet alleen economische, maar ook politieke vruchten kunnen afwerpen. De mate, waarin dit het geval zal zijn, hangt voor namelijk af van de wijze, waarop hun handelspolitiek aan de veran derende omstandigheden in deze landen in eventuele lacunes kan voorzien. worden begrepen wordt in de eerste plaats uitgemaakt door een speciaal bu reau van het ministerie van defensie, terwijl de regulering en beperking van handel in andere, niet van de president zelf wordt bepaald. Hoewel de Britten en de Fransen reeds enige tijd geleden hebben afgezien van het verbod om aan de communistische regeringen kredieten van langer dan vijf jaar te verstrekken houden de Ameri kanen zich onverbiddelijk aan deze mid dellange termijn. In tegenstelling met de handelspolitiek van het Gaullistische Frankrijk, mag de handel met de Oost- Europese landen onder geen enkele voorwaarde worden gesubsidieerd of met andere steunmaatregelen worden aan gemoedigd. De Amerikaanse zakenman en consu ment kunnen slechts binnen de enge grenzen van de nationale veiligheid be palen welke goederen uit deze landen in de V.S. kunnen worden geïmporteerd. De aanbevelingen worden beschouwd als de fundamenten voor een lange-termijn- politiek. Men spreekt zelfs van een stra tegie waaruit blijkt, dat ook de nieu we, nauwelijks gewijzigde koers weinig mogelijkheden voor de Amerikaanse za kenlieden openlaat. In vele opzichten zijn de adviezen van het Special Com mittee on U.S. Trade Relations with Eastern Europe and the Soviet Union" zelfs bevestigingen van eerder gedane officiële uitspraken. DRS. A. A. WENTINK Iedere vorm van handel in strategi sche goederen die de militaire kracht van het Sovjet-blok kan versterken, zal worden verboden. Dit betekent, dat een groot aantal produkten niet voor de han del in aanmerking komt. Die de lijst van deze artikelen bestudeert, vraagt zich af of er nog goederen overblijven, die wel mogen worden verhandeld. Washington gaat er steeds van uit, dat de handelsrelaties met de commu nistische landen in dienst moet staan van zijn eigen politieke doelstellingen. Zij hoopt de economische situatie van die landen op de een of andere wijze te beïnvloeden door b.v. bepaalde pro dukten te leveren, die voordien uit Rus land werden bstrokken. Uitgesproken is het faillissement van C. M. van Rooy, buffetbediende. Nieuw- str. 7, Tilburg. Cur. mr G. Th. A. M. Notten. Stationsstr. 41, Tilburg. Opgeheven wegens gebrek aan baten is dat van W. A. J. Rapp, Aartshertogen laan 286, Den Bosch. De commissie heeft vooral de han delsbetrekkingen met afzonderlijke lan den aanbevolen. Elk land moet apart worden beoordeeld en moet aan de A- merikaanse regering garanties kunnen verschaffen over het nakomen van de overeenkomsten. Discriminaties tegen bepaalde Amerikaanse produkten ten voordele van soortgelijke goederen uit andere niet-oommunistische landen zal nauwlettend in het oog worden gehou den. De Amerikaanse president houdt alle bevoegdheden om wijzigingen in zijn handelspolitiek t.a.v. de communis tische landen te brengen wanneer hem zulks uitkomt in het belang van de bui tenlandse politiek van zijn land. Welke goederen onder strategische goederen (Van onze Parijse correspondent) PARIJS „Het was, alsof ik boven een maanlandschap vloog en de kraters onder mij zag." Met die woorden stapte de Franse minister van landbouw PI- sani uit een helikopter na een vlucht op geringe hoogte boven de bossen in het departement van de Var langs de Middellandse Zee, die een paar weken geleden door brand zijn vernield. DEN HAAG (ANP) In diverse Zweedse levensmiddelenzaken kan l men tegenwoordig een verkoopklok l in de etalage zien hangen. De wij- zerplaat heeft een groen, geel en J rood gedeelte, de artikelen groene, J gele en rode prijskaartjes. J Wie inkoopt op de groene uren 2 de uren namelijk, waarop er over 2 het algemeen weinig mensen in de winkels komen, betaalt het minst. De middenprijzen moet men betalen in de gele uren, de tijd, waarin het wel drukker wordt, maar die nog met gerekend kan worden tot dc J spitsuren, de rode uren. De prijs- I 2 yerschillen zijn niet groot, maar J toch wordt ermee bereikt, dat het J werk in de winkel veel beter en eeo- J nomischer kan gebeuren. Ook heeft de nspSen. parUimers nodi® ™01' Pisani heeft zich aldus op de hoogte willen stellen van de maatregelen, die nodig zijn om bosbranden in de toe komst te voorkomen of tot een mini mum te beperken. Zijn eerste indruk was, dat de ge meenten niet uil eigen middelen bran den kunnen bestrijden. Er zullen zulke drastische maatregelen moeten worden genomen, dat alle ministeries worden ingeschakeld en niet alleen het depar tement van landbouw. De grootste vij and van de bossen is in de eerste plaats de mens zelf- Men zal moeter begin nen overal meteorologische posten in te richten, die bij grote droogte of een sterke mistral de gevaarlijke dagen of zelfs de gevaarlijkste uren aangeven, Worden de risico's te groot, dan zal men het voorbeeld van Amerika moe ten volgen om gedurende die tijd de toegang van het publiek tot de bossen radicaal te verbieden. Het begin van alle wijsheid is om al op de school banken met de opvoeding van het pu bliek te beginnen. Onvoorzichtigheid zal gestraft moeten worden met gevangenis of zeer hoge geldboeten. Catalina's, die tijdens branden tonnen water aanvoeren, zijn alleen maar bruikbaar als zij in groot aantal ter beschikking staan. De brandweer moet onder éénhoofdige lei ding komen en geregeld worden uit één centraal punt. Een moeilijk probleem is, dat van de 300.000 ha bos. die het depar tement van de Var telt, 250.000 in parti culier bezit is. Men zal de eigenaars met staatshulp moeten dwingen zich in syndicaten te verenigen. Op een vraag, hoelang het zou duren alvorens de vernielde bossen weer in normale toestand verkeren, antwoordde de minister, dat men rekenen moet op minstens vijftig jaar. Pisani heeft ver volgens een soortgelijke vlucht gemaakt boven Corsica om daar de schade op te nemen. ning voor liel^aaiideef kt iw i^tfiDamr?ki 'S £isteren eens niet alleen bij de ope- Olie en Philips Het aan de vaste kant geweest, maar tevens ook voor Kon, die werd aanvankellft ?- i/00r Amerlkaanse rekening in Philips en Kon. voor beide fondsen jv °P6cnomen. '1°' was vooral Zwitserland, dat lokale zijde. Oepnsrhiinmï. «0 mg toonde. Daarnaast waren er kooporders van gen het geval is ovr® er v? .üc fondsen meer om dan de vorige da- ruim een gulden omhooé i sa «n °0n gulden tot 119,10. Kon. Olie ging deze fondsen aeMer i a e,en °PemnS °P 136.40 Unilever bleef bij Prijshouden oo 449U hI™" eerSte „ve';ha»delmg op 135,20 (135,60). AKU was geven tot 501 werd en^' w fonds eergisteren 8y2 punt moest prijs- ln Wall Street ti. .™tl y™, lager geadviseerd op 500. KLM behaalde dinsdag 61 1/4. Hiermede hr^ikt» dT/f "3 i, 200 shares- De PriJs s'eeg er 2 3/4 dollar tot °vtteen met f 220 fin in Amit d m hoogste peil aller tijden. Deze koers komt Unilever°totl3^90den Ko0n Olipï Sn ^aS bea?twoord, daalde Philips tot 118,70, dunne markt 136,20 als gevolg van Amerikaans aanbod in een «l*ÏÏ„S£? Sl00t ,eer®isteren prijshoudend. De overige Europese beurzen gaven OP Szelf wa7aaandgeewegzrn.Van 16 Z°dat A™am min of Teer tures S&a?rtr,Ct0rd Was prijshoudend zonder meer, evenals de Leidense cul- wfl de staatsfondsenmarkt werden weinig zaken gedaan. Ook hier kwamen Mn vS'=hting ••B™"0Y°," waarop eergisteren tegen 100 procent werd inge- SresT1s stefk\TdekendemS 6 4 Pr°Cent lening gr00t 1 6 mln d'a" dn a'del"?gen waren alle ogen gericht op Wessanen. Het fonds onderging "n S gevoell«e koersdaling. Dit op het mislukken van de onderhandelingen kiSe mpf Van J*" fusie- I?G dlrectle heeft echter alle hoop op een samenwer- mg met een andere maatschappij niet opgegeven. DORDRECHT (A.N.P.) Tussen de gemeente Dordrecht en de Maatschap Aardgas Dordrecht zijn moeilijkheden gerezen. In de maatschap hebben zich detaillisten en installateurs verenigd, die met de gemeente samenwerken bij de in stallatie en levering van aardgastoestel len en bij het geven van voorlichting aan het publiek. De leden van de maatschap zeggen het onmogelijk eens te kunnen zijn met de zogenaamde boete-clausule, waarin wordt bepaald dat als de verko pers van de maatschap aan minder dan 55 procent van de aangeslotenen in een bepaalde gemeente een nieuw aardgas apparaat zouden leveren, men een boete moet betalen. Weliswaar zouden de de taillisten extra premie krijgen als er aan meer dan zeventig procent van de aan geslotenen een nieuw apparaat zou wor den verkocht, maar dit percentage kan, aldus de maatschap, onmogelijk worden gehaald. Gebleken is namelijk dat in Pa- pendrecht, de eerste gemeente van het Dordtse gasbedrijf die aardgas ontving, slechts 35 procent van de aangeslotenen een nieuw apparaat willen kopen. De maatschap verwacht dat in andere ge meenten de percentages niet veel hoger zullen liggen. De maatschap heeft een ultimatum ge steld, waarop de gemeente niet is in gegaan. In de voorlichtingscentra staan nu personeelsleden van het Dordtse gas bedrijf het publiek te woord. Voor de in stallatie van de apparaten moet nog een oplossing worden gezocht. DEN HAAG (ANP) Als de drank en horecawet in werking zal zijn getre den, wordt een belangryke toename van het aantal bedryven verwacht. Die toe name zal worden gestimuleerd in de pe riode, dat er geen gemeentelyke veror deningen zullen gelden. De voorzitter van het bedrijfschap voor de detailhandel in alcoholhoudende dranken, de heer L. J. Plafenburg, zei in de gisteren gehouden bestuursverga dering van het bedrijfschap te menen, dat er van de ordening, die de nieuwe wet wil scheppen, weinig terecht zal ko men. De gemeentelijke verordeningen op grond van de bestaande drankwet zul len vervallen. De nieuwe gemeentelijke verordeningen komen eerst tot stand als de nieuwe wet van kracht is en dan nog nadat diverse instanties zijn gehoord, de goedkeuring van de provinciale overheid is verkregen en de mogelijke beroepen bij de kroon zijn afgedaan, aldus de heer Platenburg Hy vrog zich af op welke wijze de overheid dit probleem zal oplossen. DEN HAAG (A.N.P.) Ten overstaan van notaris dr. J. Buining is woensdag middag te Den Haag de akte verleden van oprichting der stichting tot uitzen ding van reclame. Namens de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, trad hierbij op als comparant dr. J. Verhoeve, directeur-generaal voor de volksontwikkeling en de recreatie. Minister Vrolijk had in de Tweede Ka mer o.m. over de taak, die de stichting wacht, gesproken. „Het verzorgen van de reclame in radio en televisie" noemde hij een te wijdse omschrijving van deze taak. „Zij verzorgt geen reclame, maar verkoopt reclameminuten", aldus de be windsman. De verzorging van de recla meboodschappen behoort z.i. niet tot de taak van de stichting, maar tot die van de adverteerders en daarop gespeciali seerde ondernemingen. In de stichting zullen zijn opgenomen een deskundige op het gebied van het reclamewezen, en op het gebied van de massa-media, twee deskundigen uit de perskringen en een bedrijfseconoom. In dc Amsterdamse Amstelstraat is men momenteel al een heel eind gevorderd met de afbraak van het voormalig Centraal Theater. De foto toont werklieden bezig met de bo-« ven-foyer. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar schatting drie- tot vierhonderd witte pom pen leveren al maanden goedkope benzine aan de Nederlandse auto mobilist. Het produkt wordt in ver schillende dagbladen gewoon per advertentie aangeprezen en men raakt er al aan gewend. Tenzij er een uitschieter komt als bijvoor beeld in Loosdracht, waar de zaak scherper gesteld wordt. Dan brandt een meestal hevig, maar ook kort benzine-oorlogje los. De witte pom pen overal in het land blijven rus tig door pompen: twee tot drie pro cent van de totale benzine-omzet in Nederland. Niemand wil het pertinent zeker zeg gen, maar wel houdt men eraan vast dat deze goedkope benzine afkomstig is uit de Sahara-voorraden, die Frankrijk heeft en uit Italiaanse depots, die de ruwe olie- produkten uit Rusland betrekken. Voorts zouden er overschotten van grote maat schappijen op de markt komen. Geruime tijd geleden is de Italiaanse aankoop van Russische ruwe olie al een kwestie van overleg in de E.E.G. en in de NAVO ge weest. Men ziet het allemaal liever niet, maar Italië gaat rustig zijn gang en Rus land slijt zijn olieprodukten bijzonder graag tegen lage prijzen op de West- europese markt. Men spreekt zelfs van 25 procent van de ruwe olievoorraden, die op deze wijze de Russische grens passeert. De grote maatschappijen met klinken de namen, die het overgrote aandeel van de Nederlandse benzinemarkt in handen hebben, zijn in dit stadium niet van plan de strijd aan te binden tegen de „vrije benzine", zoals deze in de ver koopreclame aangekondigd wordt. Een benzine-oorlog op grote schaal betekent voor de maatschappijen prijsverlaging en dat is volgens hen in deze tijd een on mogelijkheid. Op een ander terrein wordt wél strijd gevoerd. Deze wordt uitgevochten bij het verwerven van pompstations, waarvan er als gevolg van het groeiend park motor voertuigen, steeds meer verschijnen. De toewijzing ervan langs de rijkswegen is in handen van Rijkswaterstaat, die er een bepaald verdeelsysteem voor heeft, De witte pompen vindt men hoofdza kelijk in het westen van ons land, niet ver van de grote raffinaderijen. Ook in enkele plaatsen in het zuiden (Ooster hout b.v.), kan de automobilist ze tegen komen. Een heetman service die V volmaakte zekerheid schenkt Wij testen elke brillant met de modernste apparatuur op kleur, zuiverheid, siijpproporties, afwerking, gewicht en fluorescentie. Bij aankoop ontvangt u deze gegevens in een volledig beschrijvend certificaat met diagrammen en microfoto's. Bij sieraden met brillant'krijgt u een uitvoerig taxatierapport met foto. Bezoek eens onze diamantslijperij in de "Schatkamer onder de Lijnbaan" edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van onze Parijse correspondent) PARIJS De kortgeleden voor het verkeer opengestelde Mont-Blanc-tunnel is zo'n overweldigend succes geworden, dat men het verkeer heeft moeten rant soeneren. Op 10 en 11 augustus hebben 5.979 en 7.097 auto's van de tunnel ge bruik gemaakt. Er warec die twee da gen zelfs 550 en 586 auto's per uur. Speciaal aan de Italiaanse kant is men voorzichtig. Aan de Franse kant zou men veel meer auto's willen door laten, maar men wil de zaken met de Italianen niet op de spits drijven en neemt aan, dat aan de moeilijkheden na het vakantieseizoen automatisch een ein de zal komen. Bij de technici, die met de veiligheid zijn belast, is de grote vrees, dat de uitlaatgassen in de tunnel chauffeurs zullen bedwelmen. In de 116 kilometer lange tunnel zijn negen controleposten voor het meten van het koolgas in de luchi. Iedere controlepost geeft automa tisch de zuiverheid van de lucht uan twee commandoposten door, een aan de Franse en een aan de Italiaanse kant. Aan de plafonds van de tunnel hangen lampen, waarvan de lichtsterkte door lichtmeters wordt opgenomen. Vóór de opening van de tunnel is twee uur lang zonder voorbijkomende auto's gecontro leerd. De lichtmeters wezen toen het getal nul aan met andere woorden geen bedorven lucht door uitlaatgassen. Naarmate de lucht onzuiverder wordt stijgt de wijzer van de meter. Op die manier meet men iedere negen seconde het gehalte koolgas in de tunnellucht. De lichtmeter trekt bovendien een cur ve op een draaiende schijf. De curve loopt snel omhoog bij het passeren van een vrachtwagen met veel uitlaatgas, maar zakt weer na een minuut, wat bewijst, dat de ventilatie goed werkt. Normaal is de verhouding uitlaatgas- lucht in tunnels 4 op 10.000. Zodra men boven de 1,5 komt, versterkt men de zuigkracht van de vijf ventilatiematoren die 300 kubieke meter verse lucht per seconde inblazen. De verhouding 1.5 is nimmer overschreden, zelfs niet in de drukste uren. Ook kan men automatisch aflezen, hoeveel auto's zich in de turn nel of gedeelten van de tunnel bevin den, De cijfers, door middel van ra dar aangegeven, verspringen ieder o- genblik, maar op de zelf registrerende bonden kan men later aflezen: op die en die tijd reden in een bepaalde sec tor van de tunnel zóveel auto's naar Italië en zóveel naar Frankrijk. Een totalisator registreert het totale aantal wagens. Óm het verkeer te rantsoeneren sluit men aan de ene of andere kant één van de drie toegangswegen naa. de tunnel, wat om beurten geschiedt. Voor de gesloten toegangsweg staat dan me nigmaal een file van anderhalve kilo meter lengte. SAN SEBASTIAN SPANJE (UPI) De spaanse wielerselecteur Gabriel Saura heeft dinsdag in San Sebastian meegedeeld dat Federico Bahamontes niet zal deelnemen aan de wereldkam pioenschappen wielrennen van 5 septe- ber. Hij zei niet waarom. Bahamontes gaat vandaag naar Parijs om er op 27 augustus te starten in de Parijs - Luxemburg wielerwdstrijd. KNATTSPYRNUFELAG. de bekerwin naar van IJsland, heeft gisterenavond op eigen terrein de eerste wedstrijd tegen het Noorse Trondheim in de eerste ronde van het Europese beker toernooi voor bekerwinnaars met 'l-3 verloren. De tweede wedstrijd wordt 24 september in Trondheim gespeeld. Zo nu en dan ging men er hard tegen aan. De Schotse scheidsrechter Jim Mullan heeft nog al wat waarschu wingen moeten uitdelen. AMSTERDAM (ANP). Meer dan 100 Nederlandse ondernemingen zullen ver tegenwoordigd zijn op de aanstaande na- jaarsbeurs van Leipzig, die van 5 tot 12 september in deze Oostduitse stad wordt gehouden. De Nederlandse firma's zullen ongeveer 1800 vierkante meter voor hun rekening nemen van de in totaal 130.000 m2 netto expositie-ruimte, die de jaar beurs te bieden heeft. De najaarsbeurs zal in het teken staan van de verbruiks- goederen en de technische gebruiksartike len. Hij telt zo'n 6500 exposanten uit meer dan zestig landen. Nederland behoort sinds jaren tot de grootste exposanten op de jaarbeurzen van Leipzig. Het Nederlandse aanbod op de septemberbeurs is te verdelen in elf ar- tikelgroepen, waarbij het accent weder om ligt op de textielprodukten en de voedings- en genotmiddelen. Verder zijn er optische instrumenten, elektronische produkten, geneeskundige- en laborato- riumapparatuur, chemische produkten. lederwaren, boeken en tijdschriften. Tot de Nederlandse deelnemers behoren het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen, de erven Lucas Bols, de Algemene Kunstzijde Unie, de Leidsche Wolspinne rij en Van Htouten en Zoon. Er worden in totaal 235.000 bezoekers in Leipzig ver wacht, waarvan naar schatting meer dan 1000 Nederlandse zakenlieden. ER WORDEN jaarlijks veelijshockey- sticks in Zweden geibroken.De Zweed se ijsihockeybond heeft e elling ge maakt van al de sticks, die het vorige seizoen in de eerste, tweede en drd .divisie geknakt zijn. De waarde ervan bedroeg ongeveer 2.200.000 Zw.kroon. DEN HAAG (ANP) Begin septem ber zullen 2 directeuren bij de ANWB hun functie neerleggen. Het zijn de he ren A. G. M- Boost, directeur wegen en verkeer, en H. Rienstra, directeur wegenwacht, die respectivelijk 24 en 20 jaar bij de bond werkzaam zijn ge weest. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer Kon. Olie 136.00—136.10; Philips 118.50— 118.60; Unilever 133.80—134.00; KLM 200— 210 gl. BREDA, 25 augustus Andijvie 15 25, augurken A 248—255, B 161—170, C 99—102, D 73—75, E 39. bloemkool A 50 60. B 3040, C 1520, snijbonen 50 "70, dubbele bonen 6075, spekbonen 55 70, pronkbonen 4050, komkommers 14 34, kroten A 3540, B 2025, rodekool 3045, sav.kool groen 1225, wittekool 3040, bospeen 3040, postelein 1220, prei I 2835, II 2025, rabarber 812, radijs 810, selderie bos 48, knolselde- rie A 2030, sla I 814, II 46, spinazie 10—20, tomaten A 263—294, B 254—263, C 246—249, CC 180, peterselie bos 8—12. BERGEN OP ZOOM, 25 aug. Sla 4- 10, bl.kool 14-75, savooi 7-15, waspeen 20-35, andijvie 8-22, prei 12-22, snijboon 30-60, dubbel 35-75, st. prinses 60-110, uien 8-18, komkom. 11-36, selderij 30-65, me loen 40-130, J. Grieves 30-75, précoce 40- 70, pruimen 60-135, tomaten 40-60. ETTEN, 25 aug. Op de veemarkt van woensdag 25 augustus 1965 werden aan gevoerd 61 runderen en 5 stuks kleinvee. Het aanbod van runderen was ruim, de handel rustig en de prijzen stabiel. Het aanbod van slachtvee was gering, de handel oplevend en vooral geen hogere prijzen. Prijzen: melk- en kalf koeien 900-1200 guste koeien 700-900, kalfvaarzen 850- 1100, pipken 450-650, graskalveren 300- 500, biggen 50-65. lopers 70-90, paarden 800-1000, vette koeien 3.70-3.90 per kilo geslacht. 's-HERTOGENBOSCH, 25 augustus Aanvoer 7733 stuks, 1383 runderen, 204 graskalveren, 1272 vette kalveren, 1097 nuchtere kalveren, 456 schapen, 31 gei ten. 28 fokzeugen, 440 slachtvarkens. 2214 biggen, 608 slachtrunderen. Prijzen- melk- en kalfkoeien 915—1635. guste- koeien 8251300, graskalveren 415—625, 1625, klamvaarzen 975 öL,gUstcT?arzen 875~113°- Pinken blo860, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 175385, weideschapen 75110 ooien met lammeren 55—90. drachtige zeugen 350490, biggen 5066, alles per stuk; slachtrunderen extra kw. 4.30—4.55 Hn Wó .¥°~3-75' 2e kw- 3-50—3.75. 3e kw 3.30—3.45, vette stieren 3.85—4.35, worst- kpeien 3.253.40, alles per kg geslacht gewicht: vette kalveren le kw. 3.203 50 2e kw. 2.95—3.15, 3e kw. 2.70—2.90, nuch tere slachtkalveren 1.45—1.85, slachtzeu- gen le kw. 1.60—1.70, 2e kw. 1.55—1.59 slachtvarkens 1.90—1.90. alles per kg le vend gewicht; vette schapen 105—140 vette lammeren 90—120, beide per stuk! Overzicht (resp. aanvoer handel prijzen): melk- en kalfkoeien: ruimer hu hoog: gustekoeien: normaal re- delyk duur; jongvee: gewoon tame- Ljk duur; vette kalveren: groot ge makkelijk ruid gehandh.; nuchtere kalveren: als vorige week minder onveranderd: schapen en lammeren: rui- "Ier rustig staand; fokzeugen: min der matig weinig verand.: lopers en biggen: groter redelijk prijsh.; slachtvee: beperkt levendiger wei nig veranderd; slachtzeugen: behoorlijk redelijk gehandhaafd. 55,* 60-65 48, 55-60 30, 2 d 17, 3-grof 31, 3-fiin 6,50—18; Perzikrode Z ome rappel KL 1 70-75 28—30, 65-70 26—27, 60-65 23—25, KL 2 70-75 22—30, 65—70 24—25, 60-65 1922, 2 d 13—18, 3-grof 14—18, 3-fijn 7— 13, Zigeunerin KI. 1 1 75-80 42, 70-75 48, 65-70 42, 2 D 26—28, KL 2 75-80 23, 70-75 22—24, 65-70 21—31, 3-grof 16—24, 3-fijn 617; James Grieve Kl. 1 80-85 66, 75-80 63,1063,60, 70-75 61,30—62,60, 65-70 54— 56, Kl. 2 80-85 52—56, 75-80 55—58, 70-75 53—57, 65-70 47—50, 3-grof 26—48; Tyde mans Early Worchester Kl. 1 80-85 88, 75-80 98, 70-75 97, 65-70 82, 60-65 53, 2 D 24 3-grof 45, 3-fijn 12, Benoni Kl. 1 80-83 88—97, 75-80 99—104, 70-75 96—100, 65-70 77—79, 60-65 55, 55-60 35—36, 2 D 16—19, Kl. 2 75-80 82, 70-75 80, 65-70 70, 60-65 47, 55-60 31, 3-grof 42; Early Victoria Kl. 1 70-80 26, 60-70 21—25, 2 D 8—12, 3-grof 15, 3-fijn 6—12; Clapp's Favourite Kl, 1 75-80 81, 70-75 81, 65-70 76, 60-65 68—71, Kl. 2 70-75 69—72, 65-70 66—68. 60-65 61—63, 3-grof 4455; Précoce de Trévoux Kl. 1 65-70 80, 60-65 78—79, 55-60 70—71, 50-55 57—60 2 D 46. Kl. 2 65-70 75. 60-65 72, 55-60 31, 3-grof 42, Early Victoria Kl. 2 50—64, 3-fijn 21—31, kroet 8—9: Dubbele prins-bonen 1 81, 2 71: Bramen in kratten met doosjes 1 144155, 2 108; Bramen in kratten van 4 kg 1 134—142, 2 112 Gewo ne veiling: Czarpruimen 1 8011a, 2 33, aanvoer hard fruit 4200 kisten. Gewone grof 57—91, fabriek 6—53; Belle de Lou- vain 1 88—134, 2 46—87, grof 100—119, fabriek 24—80; Dubbele Boerewitte 1 106, 2 41. grof 99—102, rijp 81, fabriek 8; Gele Herenpruim 1 127; Reine Claude d'Ouillins 1 105—130, 2 6081. grof 83—96, fabriek 6469, gescheurd 3051; Reine Claude d'ALthann 1 143. Reine Claude Verte grof 100, Reine Claude Hoeffer 1 162, Druiven 1 200, 2 180—190; per doos: Aardbeien 3 3137; Loganbessen 1 73; Bramen 1 38, 2 17—20; Rode bessen 2 38; per stuk: Net- meloenen 1 70—108, 2 63—79; Ananasme loenen 1 105—135; Groenten: per stuk: Bloemkool Al 68, A2 42—58, B2 17—34, afw 14—30; Groene komkommers A2 30, B2 22—23, C2 13, afw. 11; Witte Kom kommers A2 1420, B2 1416, Knolsel derij 1 12, Kropsla 1 712. 2 47, Cl 4—8; per bos: Selderij 14—19, Peterselie 12—13, Uien 1 17, Kroten 1 31—38, 2 19— 26; Wortelen 2 15; per kg: Bintje bonken 14—17, grote 13—16, 35-50 8—12, Eerste lingen 13—14, Koopmans Blauwe 22, To maten Al 48—50, A2 44—47, BI 49—53, B2 38—49, Cl 35—39, C2 31, bonken 2 53; Postelein 1 3437, Prei Al 5659, Spina zie 15, Andijvie 1 1418, Groene sav.kool I 17—20, 2 18, Rodekool 1 2425, BI 23, Uien afw 8—16, Dubbele prins-bonen 1 68 2 4165, 2B 31—58, Prelude bonen 2 38—52, Snijbonen 2 44—56, Pronkbonen 1 54—58, 2 38—41, afw. 30; Stoktros prins.- bonen 1 73. KAPELLE, 25 augustus Industrie- en Exportveiling: bramen in kratten van 4 kg voor industrie per kg I 1.341.42, II 1.12; bramen in kratten met doosjes per k» I 1.431.70, idem voor woensdag 10 uur I 1.64; dubbele bonen I 7281, II 72, III 43; appelen: James Grieve 180 6264, 175 61—64, 170 59—61, 165 53, 1175 56, 1170 49—55, 1165 44—51, III grof 3839, III fijn 2627: Tijdemans Early Worchester 180 93, 175 1.—, 170 96, 165 77, 160 46, 1170 64, 1165 51, 1160 31. IID 26, UI fijn 14; Perzik appel iö5 37, 160 24, 1165 2532, 1160 22 25 IID 14—15 III fijn 6—6,5; Zigeunerin 175 36, 170 45, 165 43, l'I70 28—34, 1165 27— 28, IID 22—23, III fijn 6—13; Stark Ear liest 165 63—68, 160 57—59, 155 35, H70 64, 1165 52, 1160 48, 1155 31—33, IID 13, III gr. 27, III fijn 14; Early Victoria 160 29, 1170 31—32, 1160 28—29. IID 13, III grof 14—16, UI fijn 13; Codlin Keswick 1160 25, IID 12 III fijn 13; geplukte kroetappels 10; valkroetappels doordraai; peren: Precoce de Trévoux 165 81. 160 82, 155 70, 150 60, 1160 75, 1155 65, 1150 53, IID 48, III grof 49, III fijn 2238; Precoce de Trévoux rijp 155 71, 150 58; Clapps Favourite 175 81, 170 82, 165 76—78, 160 69—71, 1170 72, 1165 68, 1160 63, III grof 51, III fijn 43; Noordhollandse Suikerpeer 1165 32, 1155 30—31, IID 21, III grof 15, III fijn 13—14. Pruimenveiling: Czarpruim I 821.17, II 53—71 grof 59—82, fabriek 2647; Vic toria I 1.28—1.66, II 65—87, grof 76—1.—, fabriek 4455; Belle de Louvain extra 1.59, I 1.00—1.22, II 65—88, grof 67—94, fabriek 3250; Reine Claude d'Ouillins I 1.14—1.36, II 61—84, grof 71—1.14, fa briek 3654; Mons. Hative I 1.32, II 74, grof 79—89 fabriek 41; Reine Claude d'Althan I 1.50—1.61, grof 1.04; Boeren Witte I 1.15, II 41, grof 82, fabriek 41; Reine Claude Verte I 1.36; Kirkis I 1.96, grof 1.08; Jefferson grof 91; gescheurde pruimen 21—68. Gewone veiling rode bessen per doos I 4653, II 2634; frambozen per doos II 3442; aardbeien per doos I 7175, II 37 —72; loganbessen per doos I 85, II 50; zu re morellen per doos I 33; moerbeien per doos I 1.meloenen per stuk I 731.12, II 45; kasperziken per stuk AAI 35, AI 25. Groentenveiling; kropsla 414, bloem kool 17—32, savooiekool 19—21, andijvie 1416, snijbonen 65, pronkbonen 4455, rabarber 15, aardappelveiling: bonken 17, I 13—16. MIDDELBURG, 24 augustus Toma ten export per 6 kg A I 253, B I 241, C I 224, CC I 180, aardappelen: Bintje bon ken 14.70. grote 13.50. Eerstelingen bon ken 1215, grote 1215, Koopmans Blau we grote 1819. STEENBERGEN, 25 augustus Dubb. bonen 2 77-75, afw. 40. appelen 25-39. bin tje klei bonken 18.40-20.99, grote 10.80- 15.50. drielingen 6.30-7.10. zand grote 12.90, eigenh. klei grote 14.70-17.80, drie lingen 8.80. OUDENBOSCH. 25 augustus. Rode bessen 1.06, bramen 38-40, tomaten A 41-51, B 30-49, C 30-39, CC 30, prei 28-36, Clapps 54-70, Manlis Codlin 60-65 29, 50-60 17, Zigeunerin 15-18, meloenen 33- 66, dubb. bonen All 56-74, II 61, snijbo nen 35-83, andijvie 17-28, sla 6-11. spek bonen 55, stoktros 62-1.04, sav.kool 17-30, uien 20-24, wlkoo. 20, komkommers 15-27, bloemkool A 33-45, B 20, aardappelen 16- 22, bospeen 30-41, sjalotten 29. Fabriek: dubb. bonen All 71-78, II 44-51, frambo zen 91. TERNEUZEN, 25 augustus. Per 100 stuks in centen: sla I 15-20, II 6.60-15 per stuk: bloemkool A 50-78, All 53-55, Bil 35-38, afw. 24-36, gr. komkommers A 23-26, All 12-19, B 14-23, Bil 12-19, C 10-12, w. komkommers 14-23, meloe nen I 89-130, II 49-75, III 34-50. Per bos in eenten: selderij 12-24. kroten 22-25. Per kg in centen: Barima bonken 18-20.10 Eerstelingen bonken 19,20, I 17. Bintjes bonken 20-20,10, I 16,70—17,60. Eigenhei mers I 20-20,20, andijvie 8-12, stoksnij- bonen 37-61, princ. bonen II 37-64, kro ten 38, rodekool 29-40, sav.kool 24-31, prei 61-72, tomaten A 40-58, All 33-46, B 47-55, Bil 42, c 30-32, CC 30. pronkbo nen 25-46. Per doosje: aardbeien II 52- 88, bramen I 30-38. Per kg: Belle de Lou- vin I 116-122. II 106-123, Czar I 109-128, II 67, R. Victoria I 150-, grof 151, drui ven wit 300. appelen: James Grieve I 85 60-61, 80 60-60,50, 75 61-62, 70 62-63 65 55-57, II 80 54-55, 75 55-57, 70 56-57, 65 51-52, IID 29. III grof 40-45, III fijn 25, kroet 21. Tydeman I 80 90,10, 75 92-99 70 89-93,10, 65 69-72,60, 60 46-50 IID 30, III grof 30, Benoni I 70 90-91, 60 80-81, III fijn 30, peren: Précose I 65 79-80.5, 60 79,20-81, 55 70-72,10, 50 55-60, IID 38, III grof 57-63. III fijn 42-48, kroet 42, Clapps I 70 76-79, 65 72-75.50, 60 67-68 55 61-63, IID 30, III grof 30, III fijn 30 kroet 30. GOES, 25 augustus. Export- en in- dustneveiling: Stark Earliest Kl. 1 70-75 73, 65-70 62, 60-65 52, 55-60 32, KL 2 65-70 Konstanz 390 (onv.), Rheinfelden 812 1>. Ottenheim 402 6), Straatsburg 346 (onv.), Maxau 522 9), Plochingen 200 55), Mannheim 380 41). Stein- bach 136 9), Mainz 322 (4- 12) Bin- gen 224 11), Kaub 245 11), Trie 247 (onv.), Koblenz 239 7) Keulei 208 5). Ruhrort 348 2), Lobith 1001 t r.' Nijmegen 786 4), Arnhem 818 -r 1). Eefde IJsel 363 (onv.), Devente: 260 4). Borgharen 3933 9), Belfeld }137 21' Grave beneden de sluis 50C 8).

de Stem | 1965 | | pagina 7