G. Bergman directeur Zeeuwse Muziekschool „POPULAIRE BESPELING KAN HET CARILLONSPEL REDDEN Belgisch schip zonk in Oosterschelde Veertig jaar badman aan het Vlissingse strand in uw bezit: PER 1 SEPTEMBER In New Ynrks verkeer: COMPUTER BETRAPT ZONDAARS Samen musiceren Vandaag besluit derde seizoen: zingende klokken boven Sluis Basisopleiding Intendance komt naar Ossendrecht Harmonie Hulst leidt jeugdige muzikanten op Blindenbond maakt film over Kloosterzande S S.® Het systeem Geen kernwapens meer voor Britse Rijnleger Zeven kinderen verdronken in Oost-Duitsland Professor Ephrem Delmotte 55 Over 20 jaar Ruggesteun Derde seizoen Nederland en V.S. vullen één avond PaaMa? 0e Ü'tetn Minimum-snelheid Acht opvarenden in roeiboot gered Italianen leggen beslag op schat van Castro Opleidingsconcentratie landmacht Jongens speelden oorlogje met museumwapens BAGBLAB BE STEM VAN BBNDitttPAG Zo AVGvnrvn 1965 i gi Soep vindt u de evenstaand lijstje daarachter hoe- Let op hoe voor- Bedrag ■bijbetaling f 5.40 f 6.30 f 9.60 f 10.50 f18.95 t en stuur die in n) met duidelijke ■woonplaats aan HAARLEM. C dan wel A B Zend geen geld. itrookjes krijgt n zonden. Hiermee en. Na ontvangst telde zo spoedig isgezonden. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie zal op zondag 5 september a.s. beginnen met de opleiding van een aan tal jeugdige muzikanten, die te zijnei tijd het korps zullen moeten gaan ver sterken. De leerlingen krijgen gedurende j de eerste drie maanden van de opleiding theore en notenieer. Daarna worden f leerlingen getest, welk instrument zij het best zullen kunnen bespelen, waarna de verdere opleiding volgt. De harmonie zal ook aandacht gaan besteden aan de verbetering en de uitbreiding van het /aalntal leden van de drumband. Het bestuur overweegt bij voldoende deel- name aan de drumbandcursus een jeur afdeling in het leven te roepen. De „les sen" zullen elke zondagmorgen worden I gegeven in de achterzaal van hotel „De Graanbeurs". (Van een onzer verslaggevers) GOES De nieuw-benoemde directeur van de stichting Zeeuwse Muziekschool., de heer G. W. Bergman (44) uit Mid delburg, heeft een groot ideaal: zijn leerlingen zo ver te brengen, dat ze werkelijk plezier gaan beleven aan het samen musoiceren. Met ingang van t september a.s., de datum waarop hij officieel de taak overneemt van de vo rige directeur, de heer A. de Braai* kan hy zich aan dit ideaal gaan wijden. Hoewel de nieuwe muziekschool-direc teur in eerste instantie een muziek theoreticus is heeft hij vooral de laatste jaren een groot aandeel gehad in het op gang brengen van de praktische mu ziekbeoefening in Zeeland. Zijn leraar schap aan de rijks-hbs-en van Vlissin- gen en Middelburg en aan de mms in Middelburg heeft hem daartoe alle ge legenheid gegeven. De heer Bergman werkt pas sinds zes jaar in Zeeland. Hij is Rotterdammer van geboorte. Na het behalen van het einddiploma hbs-B bezocht hij de kweekschool, waar hij zijn studie afrondde met de hoofdakte. In de tijd, die daarop volgde, werkte hij als onderwijzer in Rotterdam. Daar haal de hij zijn akte l.o. Duits, wat hem niet belette meteen ook piano, orgel, mu ziektheorie en muziekgeschiedenis te studeren. Hij voltooide zijn muziekstu- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Nederland- seBlindenbond zal op september a.s. een film maken over Kloosterzande. Het oog van de camera zal speciaal op de inwoners van de plaats worden ge richt. Het is de bedoeling dat de te ver vaardigen rolprent ook een beeld zal ge ven van het verenigingsleven; de film ploeg zal ook opnamen maken van een optocht, die 's avonds door de ver schillende verenigingen zal worden ge formeerd. 6 J?* *5™ zai.°P een n°g nader te be palen datum m het komende wintersei zoen in Kloosterzande worden vertoond Onder auspiciën van de Nederlandse Blindenbond werd al eerder een ,.plaat- 6wï opgenomen in het nabijge legen Walsoorden. De Nederlandse Blin denbond wil door deze actie belangstel ling en sympathie voor haar werk wek ken. Voor of na de vertoning van de film zal eon exposé over de werkwijze en, net doel van de bond worden gegever NEW YORK (U.P.I.) De New- yorkse politie benut thans een S^bli,het wen van ver- on rl.ifh' i j P°'>tiewagcns staan op driehonderd meter van elkaar. Uit de eerste auto worden de num. dlfnraoJ e Passe''ende auto s doorgegeven aan de computer, die tonn.ólir Uw °P cle wereldlen- staat. Vóór de geno- antó aï biJ de volêende politie- uto is, heeft men daar al van de computer vernomen of het „goed" met komende pas- het fout zit wordt er bij nie* k fout: een bekeuring is ]pn ,etaal<k °f de wagen is gesto- of de wagen is niet verzekerd, dame, die i" haar blauwe wn j agen werc* aangehouden ter- Bi de computer aan de pers werd 7 oond. was zeer verontwaardigd. wLA'st zek®r dat ze geen ver- vr,« ?ut hac* gemaakt. Dat klopte ogenblik maar niet rtvJ me' toen zij door een zoal* Jerkeerslicht was gereden, mail c°mputer terecht had ge- krppn Mevrouw Gloria Placenta ho n levens van de politieman te dip J de rechter haar wegens Vertreding had opgeroepen, r cat zij niet was verschenen. G. W. BERGMAN dies aan het Utrechts conservatorium. In zijn geboortestad genoot de heer Bergman indertijd veel bekendheid door zijn orgelrecitals, waarbij zijn aan dacht vooral uitging naa,r de recente composities voor orgel. Als hij straks eenmaal de directeurszetel van de muziekschool in Middelburg heeft bezet, hoopt hij nog meer dan tot nu toe de muziekactiviteit in Mid delburg en omgeving te kunnen stimu leren Het feit, dat hij sinds 1964 voor zitter is van de zeer actieve afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek, zal hem daarbij zeker van pas komen. Op de eerste plaats echter wil hij het mu ziekleven animeren vanuit de muziek school. Het is zijn liefste wens zijn leerlingen de zin voor het samen mu siceren bij te brengen. Zo mogelijk wil hij er zelfs hun ouders bij betrekken teneinde ook het ensemblespel in het gezin te stimuleren. Hij speelt zelfs met de gedachte ouders en lee\jngen bij bepaalde gelegenheden op de mu ziekschool samen te laten musiceren. Verder hoopt hij door het verzorgen van inleidingen en dergelijke belang stelling te kweken voor de muziek. Zijn benoeming tot muziekschool-direc teur betekent niet, dat de heer Berg man de middelbare school voorgoea vaarwel zegt. Voorlopig blijft hij in elk geval de leerlingen van de mms te Middelburg les geven. De overgang van muziektheorie naar actief musiceren heeft zich voor de heer Bergman voor al voltrokken in de tijd, dat hij les gal aan de middelbare scholen. Daar heelt hij ook heel plezierige ervaringen opge daan. Zo ligt bv. de opvoering van de cantate „A negro-girl goes to school die maar liefst viermaal op het toneel werd gebracht door leerlingen van de Middelburgse hbs, hem nog goed in hei geheugen. Dit muziekstuk, dat een ac tueel probleem behandelt, sloeg zee aan bij de leerlingen. De muzikale be geleiding werd verzorgd door een pianist en een sectie slagwerkers. De moderne toonzetting had al snel de sympathie van de leerlingen, die o.l.v. de hee; Bergman ook fragmenten instudeerde van befaanmde misicals als „The West Side Story", „My fair Lady" en „Porg; and Bess". Terwijl de heer Bergman zijn leerlingen op deze manier door het zingen t spelen van eigentijdse deuntjes bij) met de muziek, krijgt hij meteen ook als vanzelfsprekend vertrouwd ma. de gelegenheid zijn pupillen in te wij den in de geheimen van oudere muziek. Ook zijn ervaringen op dit punt stem men hem tevreden al blijven teleur stellingen natuurlijk nooit helemaal u> Hij is er in elk geval in geslaagd van middelbare scholieren liefde en ge voel bij te brengen voor muziek zeventiende en achttiende eeuwse mer ters. Met een aantal hbs-leerlingen heeft hij zelfs tot driemaal toe opvoeringei verzorgd van een zestiende-eeu\ Weihnachtskonzert. Al met al heeft d nieuwe directeur van de Middelbur- muziekschool de zes jaren, die hij thar in Zeeland verblijft, zijn sporen op het gebied van de muziekpedagogie wel v diend. Tenslotte heeft hij ook nog di verse publikaties over muzikale onder werpen op zijn naam staan, terwijl 1 tevens al geruime tijd optreedt als mu ziekrecencent. v, V- IsSiïSïiSm (Van onze correspondent) VLISSINGEN De bezoekers van het Vlissingse badstrand merkten gisteren al vlug, dat er iets byzonders aan de hand was. Het strand was fees telijk versierd met vlaggen, terwijl de wind vanaf het strand de tonen van vrolijke muziek met zich mee voerde. Reden van deze feestelijkheden was het jubileum van de heer Chris Cas- LONDEN (DPA) Het Britse minis terie van Defensie heeft een officiële bevestiging gegeven van eerdere be richten volgens welke het ongeveer vijf tigduizend man sterke Rijnleger in W. Duitsland geen nieuwe kernwapens zal krijgen in de plaats van de verouderde Corporal" raketten, die buiten dienst gesteld zulten worden. In plaats van aie raketten krijgen de betrokken eenheden lichte veldartillerie van 105 mm. Volgens Britse krantenberichten voert het ministerie voor zijn beslissing als argument aan, dat een kernoorlog in Europate onwaarschijnlijk is. Het kernwapen-potentieel voor de defen sie in de bondsrepubliek zal nu uitslui tend bij de Amerikaanse strijdkrachten aldaar komen te berusten. tel, die veertig jaar lang de scepter zwaait over het Vlissingse badstrand. strand. De badman vierde dit jubileum te midden van familie, vrienden en na tuurlijk badgasten. Namens o.a. het gemeentebestuur, de VVV en de red dingsbrigade werden vele gelukwen sen en geschenken aangeboden. Voor de muzikale omlijsting zorgde de drumband van Oranje Nh.ssau, die badman Castel vanaf het strand een hulde bracht. De heer Castel, gestoken in zyn witte pak, dankte voor alle vriende lijke woorden en vertelde de toehoor ders, dat hij hoopt nog heel veel ja ren badman te mogen zijn. BERLIJN (U.P.I.) Zeven kinderen zijn verdronken toen een motorboot van het Oostduitse leger omsloeg op een meer nabij Brandenburg aan de rivier de Havel, op een kei ine 50 kilometer afstand va n Berlijn. De militairen zouden niet gerechtigd zijn geweest de kinderen mee te nemen voor een boottocht. Degenen die verant woordelijk waren zijn gearresteerd. Toen het vaartuig kapseisde raakten 20 kinderen te water. Dertien hunner wer den gered. (Van een onzer verslaggevers) OOSTENDE/SLUIS Om klokke vier en klokke acht zal vandaag Jantje van Sluis, de eeuwige jeugdige van het nij vere historische stadje, met driftige tikken de aankondi ging verrichten van de laatste twee carillonconcerten, die pro- lessor Ephrem Delmotte dit seizoen vanuit de statige Bel- i'orttoren geeft. De meester- beiaardier besluit dan een reeks van achttien recitals, waarin hij een nieuwe richting heeft aangegeven met het doel de carillonbespeling van een drei gende ondergang te redden. De zestigjarige Belgische klokkenist, oie het carillon in nagenoeg heel uropa heeft bespeeld en die vol gend jaar een concertreis naar Ame rika en Canada gaat maken, kwam in zijn luxueuze appartement Rési- cience Costa Brava aan de boulevard van Oostende tot de uitspraak: „Wij beiaardiers zijn straatmuzikanten, aie niet te vergelijken zijn met een blinde violist, die op de hoek van een straat speelt. Wij zijn kunste naars-straatmuzikanten in dienst van onze luisteraars". Delmotte is bang, dat over twintig jaar geen enkel klokkenspel nog met de hand bespeeld zal worden, omdat de meeste zijner collega's niet in dienst van de luisteraar willen staan. prefse1tatie yan ingewikkelde elï,,fantasles ls alleen maar ge schikt gebleken om de technische vaar digheid van de beiaardier ten toon te spreiden. maar niet om belangstelling van het publiek te trekken. Een klok kenspel strooit zijn klanken over een stad uit. Er moet dus muziek ge speeld worden die iedereen aan spreekt. Alleen in dat geval zal de man in de straat in plaats van uit sluitend het carillon te horen er ook naar willen luisteren", zegt Delmotte. Hoewel hij in meer dan honderd concerten per jaar, door geheel Eu ropa. zijn ideeën hieromtrent in prak tijk brengt, is nog steeds een dalende lijn merkbaar. In Duitsland worden tientallen carillons nooit anders be speeld dan via een speeltrommel. In België, waar de grootste beiaardiers vandaan zijn gekomen, trekken de bei aardscholen van Meehelen en Bergen nagenoeg geen belangstelling meer. Do Nederlandse opleidingsschool in Amersfoort verkeert in weinig gunsti ger omstandigheden. Gesteund door o.m. uitvoerige per- sooniyke dankbetuigingen van generaal De Gaulle en Adenauer en door het enthousiasme waarmee zijn speelse concerten steeds worden begroet, gaat Delmotte verder op het pad der po pulaire carillonbespeling, volgens hem de enige mogelijkheid om de belang- steling voor de zingende klokken te verhogen. Voor zijn concerten doet hij een greep uit een repertoire van meer dan 300 werken; de bespeling ge schiedt steeds improviserend vanaf pianopartituren. Vloeiende operamelo dieën, serenades, volksliederen en pastorales worden bijeengebracht in een concert van een uur. Onder volks liederen verstaat Delmotte ook wijsjes uit het tienerrepertoire. Een melodie van Mendelssohn of Verdi schenkt hem evenveel voldoening als een „Poupee de cire' of „J'ai pleuré". Vandaag besluit Delmotte zijn der de seizoen in Sluis, waar men hem als stadsbeiaardier is gaan beschouwen. In Nederland heeft hij ook gespeeld in Kampen en bij de ingebruikname van het carillon te Geertruidenberg. De meeste concerten geeft de maïtre- carillonneur in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Ierland en Portugal. Morgen vertrekt Delmotte voor vier recitals naar Stuttgart op 4 septem ber gaat de reis door naar het Deen se Aarhus en 15 september begint een concertenreeks van twee weken in het Zwitserse Lausanne. Sluis is dankbaar dat een dergelijk internationale meester ook volgend jaar weer twee maanden het carillon komt bespelen. En dat alleen tegen vergoeding van reiskosten. „Ik ben geen geldman. Overal speel ik tegen vergoeding van reis- en verblijfkosten voor mij en mijn. vrouw", zegt Del motte, die gepensioneerd docent is van het Koninklijk Aheneum en de Stede lijke Muziekacademie te Ronsse. Van middag en vanavond zingen de klok ken boven Sluis. Melodieën zal men kunen herkennen uit Willem Teil, Tosca, Nabucco, Faust en van Rubin stein, Toselli en Wagner. De vurigste wens van Delmotte is om nog eens een concert te kunnen geven vanaf de transen van het Belfort, tezamen met de plaatselijke muziekvereniging Apol lo en de kerkkoren. EPHREM DELMOTTE meester-beiaardier (Van een onzer verslaggevers) HULST. Het Reizend Zeeuws Volkstoneel te Hulst zal, zoals wel licht bekend, Nederland vertegen woordigen op het internationaal ama teur-toneelfestival, dat begin sep tember te Monaco zal worden ge houden. Op de avond van de derde dag van het festiyal, maandag 6 sep tember, zullen Nederland en de Ver enigde Staten van Amerika het pro gramma vullen. Eerst zal het R.Z.V. T. „De Wiskunstenaaars" van Pieter Langendijk interpreteren, daarna zal het Midland Community Theatre uit Midland (Texas), dat de V.S. verte- genweordigt, 'n opvoering geven van „The American dream" van Edward Albee. Alle opvoeringen van 4 tot en met 11 september geschieden in de Opera van Monte Carlo. Dit keer zullen zeventien landen aan het vierjaarlijkse festival deelne men: Engeland, België, dat zal wor den vertegenwoordigd door L'Union Dramatique de Bruxelles met ,,La matrone d'Ephése", van Georges Sion, Duitsland, Zwitserland, Neder land, de Verenigde Staten, Dene marken, Zweden, Canada. Oosten rijk, Polen, Griekenland, Italië, Frankrijk, Joegoslavië, Australië en Tsjecho-Slowakije. Alle deelnemende groepen dienen een voorstelling van een oorspronke lijk spel van hun land met 'n maxi male speelduur van één uur te ver zorgen. DEN HAAG Een anderhalf >4ar oude baby uit Den Haag is gisteren uit het raam van de tweede etage gevallen en op de negen meter lager gelegen straat te rechtgekomen. Met begeleiding van een wagen van de Haagse politie werd het kind per ambulance nar de Ursulakliniek te Wassenaar vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. De toestand is ernstig. Toen minister Van Aartsen in de zo- mer van 1963 als lid van het kabinet-Marijnen op het departement van Verkeer en Waterstaat terugkeer de, oogstte hij veler lof door zijn krachtige aanpak van de middenberm- beveiliging. Toen minister Suurhoff dit voorgaar zijn opvolger werd, ontving ook hij veel waardering voor de snelle invoe ring van een aantal maatregelen, die een verhoging van de verkeersveilig heid tot gevolg hebben. Beide be windslieden hebben echter het nemen van een hoogst belangrijke en reeds vaak bepleitte maatregel achterwege gelaten: de invoering van een mini mum-snelheid op de grote rijkswegen. Het aantal ernstige ongelukken, dat wordt veroorzaakt door automobilis ten, die in stadstempo over de snel wegen rijden, is nauwelijks meer te tellen. Het aantal doden bij deze on gevallen groeit met de dag. Nog deze week: zeven doden bij één ongeval. Het is zeer goed mogelijk, dat er aan de invoering van een minimum snelheid van bijvoorbeeld 75 kilome ter ook nadelige kanten zitten. Maar de voordelen moeten toch aanzienlijk hoger worden aangeslagen, nu het aantal auto's van dag tot dag met sprongen stijgt. Parallel daaraan loopt het aantal zondagsrijders, omdat zij, die voor hun beroep op het autorijden zijn aangewezen, reeds lang een der gelijk vervoermiddel bezitten. Laten de mensen, die uitsluitend voor hun genoegen op de zondagen rijden, een keus doen: of in een zo danig tempo op de autowegen rijden, dat zij geen gevaar opleveren voor de andere weggebruikers, of de snel wegen mijden. Tot die keuze kunnen zij alleen gedwongen worden door de invoering van een minimum snelheid. (Van onze correspondent) GOES Ter hoogte van Stave- nisse is gisterenmorgen het Bel gische m.s. „Elfra" (1300 ton) gezonken. Dit zestig jaar oude schip was op weg van Mook naar Gent niet een lading zand. De acht opvarenden zijn. zij het niet zonder gevaar, gered. Aan boord bevonden zich schipper K. de Haan, zijn vrouw, vier kinderen, ge huwde dochter en schoonzoon. Het schip moet kennelijk, doordat de luiken niet waren afgedekt met dekkleden, door de hoge golven water hebben ge maakte Een van de luiken moet het be geven hebben. Schipper De Haan, die bekend staat als een bijzonder bekwaam schipper, zag het gevaar. Hij stuurde zijn schip buiten het vaarwater en zrtte het op de plaat. Dat gebeurde in het Keten, ter hoogte van Stavenisse, gistermorgen om half negen, iets na laag water. In eerste instantie was er aldus niet veel ge vaar. Een passerende sleepboot, de At las, manoeuvreerde even verkeerd: i.p.v. voluit achteruit" werd vol uit vooruit" gestoomd. Daardoor ontstond enig gevaar voor schip breuk. De schipbreukelingen van de Elfra gingen toen in de roei boot. Zij werden ondanks het ge vaar door de hoge grondzee be houden door de Atlas opgepikt. Te Anna Jacoba zijn zij aan land ge zet. Schipper De Haan en zijn zoon gin gen naar Wemeldinge, vanwaar uit ber_ gingspogingen voor het schip zijn on dernomen. Vrouw en kinderen zijn naar „huis", naar Werkendam, yertrokken. Bergingsvaartuigen, o.a. de Inktvis en Tijgerhaai van L. Polderman uit Hans- weert, van Müller uit Terneuzen en van Van der Tak en Van den Akker uit Vlissingen, gingen onderweg naar de Elfra. Daar heeft gisteravond de ,,Arie" van Van den Akker om acht uur bij laag water een eerste poging gedaan om de Elfra" te bergen. Het water wa echter juist niet ver genoeg weggetrok ken (een halve meter verder en het karwei zou zijn geklaard). In de afgelopen nacht heeft men veel pompmateriaal verzameld. Om negen uur hedenmorgen wordt, bij laag water, een nieuwe poging gedaan. Het schip is wel geplooid en is i-n het midden gebroken, maar beide delen zitten nog aan elkaar vast. Bij laag wa ter komen voor- en achterschip boven water. Er is geen gevaar voor de scheepvaart. MILAAN (UPI) Op verzoek van een groep uitgeweken Cubanen is in Mi laan beslag gelegd op een deel van de beroemde ..schat" van dictator Fidel Castro. Het kan een interessante juri dische zaak worden gezien 't feiit, dat de Cubaanse regering volledig door Italië wordt erkend- De schat bestaat uit meubilair, schilde rijen, porcelein en andere kunstvoor werpen, die door de Cubaan-se autori teiten naar Europa zijn gestuurd voor verkoop aan de hoogste bieder. De goe deren zijn in maart van dit jaar door een Cubaanse vrachtboot naar Euro pa gebracht. In drie porties kwamen ze later terecht in Londen, Parijs en Zwitserland. De Zwitserse portie werd gekocht door 'n Iraanse kunsthande laar en naar Milan gebracht. Een deel van de koop, met een geschat te waarde van 7 miljoen hre, werd door de douane vrijgegeven, maar de rest werd vastgehouden hangende de komst van een commissie van Cubaan se vluchtelingen uit Miami. Die com missie arriveerde een paar dagen ge leden te Milaan en de 15 leden heb ben 45 voorwerpen herkend als fami liebezit door Castro c.s. in beslag geno men. Het bewijsmateriaal - foto's o.a. was voor de autoriteiten hier aanlei ding op de goederen beslag te leggen hangende een uitspraak van de rech ter. (Van een onzeh verslaggevers) DEN HAAG De legerplaats Ossendrecht krijgt een aanzienlijke uitbreiding van bemanning. Eind van dit jaar zal namelijk de mili taire basisopleiding voor jonge dienstplichtigen bij de Intendance van Bussum naar Ossendrecht ver huizen, hetgeen betekent dat nog eens 300 man in de legerplaats moeten worden ondergebracht. Deze verhuizing is een gevolg van het feit, dat de Intendancescihool, die mo menteel in de Oranje Nassaukazerne te Amsterdam is gehuisvest, eind dit jaar naar de Kolonel Palmkazerne te Bussum trekt. Daar bevindt zich thans het depot Intendance. Het depot al« zodanig wordt echter opgeheven en in de plaats daar van komen in de Palmkazerne de school reserve-officieren van de Intendance, de kaderschooi voor dienstplichtige onder officieren, de cursussen voor beroeps militairen bij deze dienst en de verdere soldatenopleiding. Na de eerste opleiding van twee maanden te Ossendrecht ko men de dienstplichtigen van de Inten dance terug naar de Intendance-school. De aangekondigde concentratie van de opleiding bij de intendance vindt plaats in het kader van de concentratie- plannen, die de landmacht heeft voor praktisch alle opleidingen. Die van de Infanterie, de Genie en de Verbindings dienst zijn nog in studie. Het zal nog wel enige tijd duren, voordat hierover con crete mededelingen gedaan kunnen wor den. De samenvoeging van de opleiding bij de Infanterie bijvoorbeeld vergt veel tijd en vooral veel ruimte. De legerplaats Ossendrecht biedt daar voor geen plaats meer. Daar zijn reeds ondergebracht de basisopleidingen voor de Artillerie en de Verbindingsdienst, terwijl met de basisopleiding voor de Intendance dus nog eens 300 dienspïich tigen in de legerplaats ondergebrach moeten worden. De Oranje Nassaukazerne te Amster dam blijft dienst doen als onderkomen voor het garnizoen van de hoofdstad. OVERLOON (ANP) Er worde maatregelen getroffen om de bewaking van het nationale oorlogsmuseum in Overloon te verscherpen Dit gebeurt naar aanleiding van een inbraak, de tweede in korte tijd, die door vier jon gens tussen tien en veertien jaar oud is gepleegd Zij stalen uit de wapen hal in het oorlogsmuseum een aantal machinepistolen, karabijnen, bajonetten handgranaten en Duitse helmen om daarmee oorlogje te spelen. De jongens werden door een surveil lerende politieman aangetroffen in de kelder van een flat in Gennep. Een van hen had al eerder een bezoek ge bracht aan het museum en had daar in het tentoongestelde oorlogstuig een gelegenheid gezien om met zijn vriend-- jes op natuurgetrouwe wijze „krijgertje" te spelen. Het onvoldoende toezicht op de bewaking van het museum heeft het hun gemakkelijk gemaakt de wapens te ontvreemden. DIEMEN Gisteren is de vorkhef truckchauffeur Smeenge (24) uit Amster dam op rijksweg 1 in Diemen op de pro vinciale weg met zijn auto tegen een lichtmast gereden. De man was op sla dood.

de Stem | 1965 | | pagina 5