anders ren...! De boerenzoon en de gouden wondervoge De veedieven Russische week op Scheveningse pier Dit wasmiddel is voor mii no. 1 Mariska verdwaalt in het grote hos Iruusje en het paardje Epidemie eist 27 doden in Mexico MOTORBOOT SLAAT OM: 45 DODEN Doping in eredivisie GRIJSAARD BIJNA MOORDENAAR SPINNEN ZIJN LEKKERMAAR NIET DIE HEEE VETTE... UNIVERSIADE Weinig kracht DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1965 B3 fruitsappen - 3 xbeter Viswedstrijd Duimelientje Ons logeetje Jantje Worst Spannende dagen voor vrouw van Conrad Kans op akkoord in San Domingo actie) het begin van het wieler- w rol zal de eerste tijd wel wat boven je stand geleefd an Beek, eigenaar van een rinnikt nog als hij aan deze kt, want hun sombere voor- Nadat zijn ploeg inderdaad ondergaan, Wim van Beek >s van der Vleuten en Jan k fantastische manier terug- i in de finale voor de Nederland normaal draait hij de huidige ider een beginneling, die er I en komt, maar nu nog nergens op ronden. De opdoffer die hij reeg. heeft hij toch maar even •rwerkt en meteen overschakelen e ploegachtervolging heeft hem aar in de ploeg voor Spanje ge- Mijn zesde man die naar San an gaat is de Australiër Henk Vo- it jaar ondanks pech stukken be- forme dan vorig seizoen en een m op te letten." Beek volstaat niet met het afle- •an zijn jongens aan de profklasse die tijd blijft hy in contact, n Karstens zit regelmatig over r, hij stelt nog steeds het volste iwen in me; Jos van Vleuten en oet bellen regelmatig en vragen g wel om raad. Alleen Jan Pie len ik wat uit het oog verloren, r hy echter veertien dagen by lis zou komen, zeg hem maar dat hij op elk moment kan i dan zorg ik er voor, dat hij >mt. Hij heeft altyd kunnen fiet- dan nog eens goed ook en waar- het dan nu opeens niet meer van je ploeg gaan nu eigenlijk iar San Sebastian?, vroegen we eek- k Koopmans en Wim de Wilde I lerstgenoemde is 50 km-kampioen ederland geworden, dus ook niet succes, terwijl de Zeeuw De Wil- even moeilijk heeft gehad, met sen maar volgend seizoen er wel nen. Ik heb intussen voor volgend vier aanwinsten. Gerard Vianer. j reraeds Cor Rentmeester en Gi& ook allemaal jonge knapen. DAPEST (UPI) In het teniis- >i van de Universiade heeft h«' andse damesdubbel LepoutreJJ n een halve finale met 1-6, j;" n van de Italiaanse combinatie ■robbo. en kwartfinale van het gemengj spel wonnen An ja Lepoutre en Schneider met 6-4, 9-7 vanFre* n mej Rouchon uit Frankrijk Nederlandse herenbasketbalpk*- gisteren met 56-86 (rust 23-3o mgarije. wanneer deze grootmeester* iet leven op de Wedau-basn uilen maken. de gestuurde en ongestuurde ereus mag men geen al te 8' htingen hebben. Hoewel deze p Nederland op vrij eenzame y e. in, kunnen zij internationaal .g te weinig kracht inbrengen- Duitsland, Polen en mogelijk zullen in deze afdeling* gaan uitdelen. Tegen pal ullen de Nereusploegen. öie zjjn i weken tevens nog rainingsmoeilijkheden, «eServ >g „wassen. Maar als hj ra.ga- >end werk van de gestuurd* ring Tokio nog even in herim be<, dan ligt hier toch weer vrjj i nier ujuu *>»-■ feitelijk iedere prognO ySte- kelijk door de nog altijd krachten in de sport "ten^ gedaan. lopen ^^onda^leverde de Argo hier nog een rec^°^^ vaji irgo hier nog een rece» vafl door in het hoofdnummer jpese titelstrijd achter «g schitterende tweede V op te eisen. verrWj^ ie vormt m het wea oö. Furopese een «ch statie tie vormt in «*•- on- Duisburg nog steeds elljk van gesprek en kan m ingplank dienen voor on» die nu voor het goucti gaan streden- De armste klup (gemiddelde transfer som 57.39) won van de Gouden Ploeg (ballenjongens van 3 ton!). Verbazing alom. Kan een dubbeltje het winnen van een kwartjeDe winnaars moeten wat „gebruikt" hebben! Hadden ze ook: in de rust allemaal een flesje B3 - de trainer liet kiezen uit 6 smaken. De bond stond machteloos. B3 is eerlijk, zuiver en heerlijk fruitsap. B3 - da's pas puur sap! Er was eens een boerenzoon, die wei nig waard was op de boerderij van zyn vader. De jongen hield zoveel van vo gelgezang dat hij er niet genoeg van kon krygen en de hele dag door velden en bossen zwierf om naar de vogels te luisteren. Voor dag en dauw was hy op om de leeuwerik te horen en 's avonds laat wachtte hij nog onder de bomen op het lied van de nachtegaal. De jon gen werd knap in de vogeltaal die hy op het laatst nog beter verstond dan de taal van de mensen. Op een dag zag hij aan de rand van het bos zijn vriend de lijster op een boomtak zitten, met een gouden haar lok in de snavel geklemd. „Wat doe je met die haarlok?" vroeg de jongen verbaasd. De lijster antwoord de niet, maar vloog naar een volgende tak tot tak en van boom tot boom. boom. De jongen volgde hem en zó, van leidde de lijster de boerenzoon het bos in. Na vele uren daalde de vogel op de arm van de jongen en gaf hem de haar lok. „Ik kan niet verder met je meegaan", zong de lijster, „maar loc-p zeven dagen lang tot je komt aan een kasteel met twaalf torens. Je zult op de binnenplaats een gouden kooi vinden met een onge lukkige wondervogel. Zie de vogel te bevrijden.en weg vloog de lijster. De jongen liep zeven dagen lang door het bos. Hij at wortels en bessen, dronk uit smalle beekjes en sliep onder de blote hemel. Maar hij gaf het niet op want voor een wondervogel had hij wel bijna zijn leven over. Aan het eind van de dag stond hij aan het kasteel met de twaalf torens dat midden in een groot donker water lag. De kasteelpoort stond open, maar er was geen brug. Daar kwam in het water een reusach tige grote, wilde zwaan aangezwommen. De boerenzoon, die de taal van alle vo gels verstond hoorde de zwaan snateren: „Klim op mijn rug". Dat deed hij en de zwaan voerde hem over het water en zette hem af voor de poort. De jongen liep drie hoge poorten door, de zwaan waggelde achter hem aan, maar ze ont moetten geen levende ziel. Toen kwa men ze aan de binnenplaats, waar een prachtige kooi stond met een gouden dak dat straalde in de avondzon. Ach ter de tralies zat een wonderlijke vogel in een onbekende taal een treurig lied te zingen. In de plaats van zachte veer tjes en glanzende pennen bekleedden goudblonde haarlokken het vogellijf. „Dit is een meisje dat niet met de zwarte prins wilde trouwen", zei de zwaan. „Ze is betoverd en zit nu te zuchten in deze gouden kooi. Ik heb een lok van haar haren aan de lijster ge bracht om je hulp in te roepen. Alleen een mens kan haar bevrijden. Verberg je hier en wacht tot de zon ondergaat. Op dat ogenblik komt de zwarte ridder om de kooi te openen en de vogel mee naar binnen te nemen." De jongen verborg zich en lette op de zon. Toen de laatste straal aan de hemel doofde, kwam een ridder te paard aan- gegaloppeerd. Hij nam zulk een reus achtige sprong over het donkere water dat het leek of zijn paard met vleugels door de lucht suisde. Paard en ruiter belandden aan de overkant, de ridder sprong uit het zadel, stormde de poorten door en haalde een gouden sleutel te voorschijn. Met uitgestoken hand liep hij op de kooi toe, maar op hetzelfde ogenblik richtte de zwaan zich op en sloeg hem met zijn geweldige vleugels de sleutel uit de hand. „Maak vlug de kooi open", siste de zwaan de boeren zoon toe. En terwijl hij zijn machtige vleugels zwaaiend uitspreidde greep de jongen de sleutel, draaide het slot open en nam de vogel in zijn handen. Als een pijl uit de boog vloog hij de drie poor ten door, wierp zich op het paard en suisde al door de lucht om aan de over kant te belanden. De ridder, die dade lijk zijn zwaard had gegrepen, sloeg er mee naar de zwaan, maar hij was juist te laat want de zware, logge vogel ver hief zich licht als een veer in de lucht, wiekte de drie poorten door en joeg het paard met de jongen achterna. De jongen reed tot de plek waar de lijster hem had achtergelaten. Daar steeg hij van het paard af, en al dadelijk hoorde hij de lijster roepen: „Wat een geluk dat je de vogel bevrijd hebt! Maar nu moot je dadelijk voor voedsel zor gen. Deze wondervogel kan alleen leven op de allereerste vruchten van een ge was, van de allereerste rijpe korrel van een graanveld, van de allereerste kers uit een boomgaard, van de allereerste rijpe braam van de hei. Maar als je de betovering wilt verbreken, dan moet je zorgen dat je de allereerste rijpe lijster bes vari het hele bos vindt." Nu brak voor de jongen een drukke tijd aan. Gedragen door het paard zocht hij van 's morgens vroeg tot 's avonds laat naar de eerstelingen van bos en veld. En bovendien lette hij goed op hoe de lijsterbesbomen bloeiden, en groene vruchtjes kregen, die langzaam kleur den. Op een avond vatte hij post onder een boom waarvan de, bessen al bijna rood waren. En bij het eerste ochtend gloren plukte hij de eerste rode bes, spoedde zich naar zijn wondervogel en bood het besje aan. Nauwelijks was de rode bes in de gele snavel, verdwenen of daar zat een allerliefst meisje op de tak. De jongen zuchtte van bewondering. „Nu wil je zeker gauw naar huis", vroeg hij bedrukt. „Nee", zei het meisje, „ik heb het zo goed bij je gehad. Ik wil liever met je trouwen". „Gelukkig!" riep de boerenzoon. En ze trouwden en betrokken de boerderij van de vader. De zoon die zo hard had leren werken voor de wondervogel, vond het niet moeilijk hiermee door te gaan. Hij lette op zijn gewassen en wist precies wan neer ze klaar waren voor de oogst. Hij miste het vogelgezang niet want hij had zijn vrouw innig lief. En zij beloonde hem door van de vroege morgen tot de late avond te zingen. Mooier dan de leeuwerik en mooier dan de nachtegaal. AN. MACGILLAVRY Tussen die ronkende motoren Die je overal kunt horen. Al die wegen en gehouwen, en de mensen die er sjouwen om er huizen hij te zetten, daar moet je goed op letten. Al die scholen en kantoren de kerken en bijbehoren. De winkels en doktoren, die overal behoren. De stad heeft ook een fijne kant, daaraan heeft niemand het land: de parken met de vijvers en [de pla.nten waar je fijn kunt zitten aan de [vijverkanten. Woon je in de stad? noudat is heel wat tussen die ronkende motoren, die je overal kunt horen. Maria Kennis, Oekelsestraat 13. Rysbergen N.B. Op een dag was Mariska met haar vriendinnetjes aan het spelen. Mariska was zo fijn aan het spelen. Ze waren verstoppertje aan het doen. De moeder van Mariska had gezegd, dat ze niet ver het bos in mochten gaan. Maar ze waren zo fijn aan het spelen, dat ze ook steeds verder het bos in gin gen. Ze hadden een tijdje gespeeld, toen opeens Mariska riep: „Héé, waar zijn we, ik ben hier nog nooit geweest". „Nee", riep Roosje een vriendinnetje van Mariska. „Ik ben hier ook nog nooit geweest". „O, ik weet het al", riep Anneke, „we zijn te ver het bos ingegaan, o, wat moet ik doen?" De weg zoeken natuurlijk". wat waren ze bang. Opeens hoorden ze een vreemd ge luid, wat was dat? Daar kwam een hele grote beer aan. Oei, hij kwam hen achterna. Vlug pro beerden ze in een boom te klimmen. De beer dacht heel slim (want deze beer was niet dom): „Zolang ik hier blijf staan komen ze er toch niet uit". En hij wandelde langzaam weg. De kinderen kwamen uit de boom, want ze dachten dat de beer weg was. Maar dat was niet waar. Want de beer was naar Knaagje de eekhoorn gegaan. De beer dacht, dat de kinderen nog in de boom zaten. Hij zei: „Knaagje, knaag jij die boom eens om. dan kan ik die Om de zoveel tijd Is in ons dorp een viswedstrijd Een aardige ontspanning In de vakantietijd Voor 't eerst werd voor de jeugd Een wisselbeker ingezet Dus extra opgelet De tijd verstreek De spanning steeg ten top Toen klonk het „stop" Onze Sjaak was kampioen Kreeg de beker en nog geld Hij was nu net een echte held. Burg. v. Horsighstr. 18 's-Heerenhoek Zld Nel v. d. Dries E was eens een meisje dat altijd duimde, overal waar ze kwam, in school, in de badkamer, op de W.C., bij de T.V., in haar bed, dus overal, behal ve als ze aan het eten was, want dan, moest ze iets anders in haar mondje stoppen. Duimelientje was al twaalf jaar. Wat haar ouders ook deden, het hielp allemaal niets. Voor Duimelientje naar bed ging bond haar moeder een grote doek om Duimelientjes duim, hij was dan zo groot dan ze hem niet meer in haar mondje kon stoppen. Maar 's nachts wond ze de doek er weer af. zodat ze weer duimen kon. De maan zag dat alles en vond dat heel stout en besloot daaraan wat te doen. Op een nacht zag de maan het weer. Hij liet een straal om Duimelientjes duim val len en die begon te groeien, te groeien, dat hij zo groot werd als haar hoofdje. Sindsdien heeft ze nooit meer geduimd. Jacqueline van. Dorsselaer, Jac. de Waalstraat 29, Lams waarde (Zeeland). Ik zou graag met een r.-k. meisje van 13 jaar willen corresponderen. Wij hebben een klein logeetje Hij is 2 jaar en heet Reneetje Zijn mama en papa zijn vakantie houden Zij vroegen of wij er op passen zouden Dat hebben we toen graag gedaan Tussen een stel van tien is het best at - [gegaan Nog een dag of vier dan is het voorbij Dan is Reneetje niet meer van mij Dan gaat hij weer naar zijn pa en ma En zeggen dan maar tot weldra. Jacquelien van Leysen, tien jaar Tituleurlaan 28 Prinsenbeek Er was eens een meisje, dat heette Truusje. Ze had zes broertjes en vier zusjes en ze woonden aan de rand van de stad. Ze waren heel arm. Haar lief ste wens was een ponypaardje, maar ze waren te arm om er een te kopen, want haar vader was houthakker. Op een zekere dag ging ze met haar vader en broertjes en zusjes naar een boerderij om hout te verkopen en daar hadden ze drie ponypaardjes. Ze heet ten Rika, dat was de oudste, Frika en er was nog een veulentje dat had nog geen naam. Truusje was er dol op en ze vroeg of ze er op mocht rijden, en haar vader liep er naast. De boerin zei: „Jij mag het paardje een naam geven." En Truusje zei: „Ik noem het Furie." Maar het kleine ponypaardje was nog schuw. Ze speelde nog even in het hooi met haar broertjes en zusjes tot ze naar huis moesten. Thuis vertelde ze alles in geuren en kleuren tegen haar moeder, 's Avonds gingen ze naar bed en ze sliepen al gauw in na die drukke dag. Maar Truusje kon niet slapen. Ze moest steeds aan het kleine paardje denken. Haar moeder kwam kijken of de kin deren al sliepen, maar toen ze bij Truusje kwam sliep deze nog niet. Ze vroeg waarom Truusje niet kon slapen. Truusje begon ineens te huilen. Ze wou weer terug naar de boerderij en naar de ponypaardjes. Haar moeder zei: „Wij zijn toch arm en jij mag naar de boerderij." Toen kon ze weer slapen. De volgende morgen gingen ze naar de boerderij. De boerin was blij dat Truusje bij haar bleef, want ze was maar alleen. Nu niet meer. Ze had al tijd graag een meisje willen hebben. Truusje noemde de boerin tante. Maar ze moest van moeder elke zon dag naar huis komen. Dan bracht ze altijd een mandje eieren mee. Nu had ze een paardje. Furie en Truusje werden goede vrienden. Ze leefde nog lang en gelukkig bij de paardjes. Net als in een sprookje. Tonnie Bonneke, Oosterhoutseweg 31, Breda, 12 jaar. Ik wil graag corresponderen met een meisje uit Breda, dat 12 jaar is. kinderen opeten, mijn buik rammelt ad, 'ik heb zo'n honger. „Maar Bruintje, je mag die kinderen niet opeten. Je kunt zo veel eten van me krijgen als je wilt en ik zal honing zoeken. Maar je moet me belo ven die kinderen met rust te laten". Goed, Bruintje beloofde de kinderen met rust te laten. De kinderen waren nog steeds de weg aan het zoeken. Het was ondertussen al donker geworden. De volgende morgen werden ze vroeg wakker. Ze waren gisteravond in een holle boom gegaan, daar hadden ze ge slapen. Opeens hoorden ze geritsel tussen de struiken. Voorzichtig gingen ze kijken. Daar was die beer weer. „Schrik maar niet," riep de beer, „ik zal je helpen. Maar vertel me dan eerst waarom jullie de eekhoorntjes aan het schrikken hebben gemaakt, toen jullie in het nest kwamen, in die holle boom". De kinderen vertelden het hele ver haal. Toen ze klaar waren met vertellen, zei de beer: „Ik zal jullie wel thuis bren gen, kom mij maar achterna". Ze hadden een tijdje gelopen toen ze aan de rand van het bos kwamen. Mariska riep: „Stop maar beer, nu weten we het wel. Bedankt hoor". „Daag", riepen ze allemaal. „Daag", riep de beer, „Tot ziens". De vaders en moeders kwamen hen al tegemoet. Ze hadden hen al aan zien komen en ze dachten dat de beer hen op wou eten. Maar ze zagen, dat de beer al weg was gegaan. De kinderen vertelden het hele ver haal aan hun vaders en moeders. Die waren zo blij dat ze terug waren. En de kinderen gingen nooit ver het bos meer in. MARITHA v. SCHRAVENDIJK, Koolpad 14 Bavel, 8 jaar. Zelf getypt op pappies schrijfmachine. Jan Worst ging op een mooie zomer, dag wandelen in het bos. Hij had 'n uur gelopen en was toen erg moe. Oóó, daar zag hij een mooi plekje om uit te rusten een lijn met worst. Hij at zoveel als hij lustte en viel toen in slaap. Toen hij wakker werd ging hij naar huis. Zijn moeder zei: „Wat ben je dik, ik dacht dat je van wandelen dun ner werd". Hij moest alles eerlijk ver tellen en moest toen voor straf naar bed de hele dag. Omdat hij van de worst gesnoept had. Anneke Vleugel (9 jaar) Doelen 28 Breda Zelfverzonnen. Kees de Regt Dr. Struykenstraat 144, Breda (14 Jaar) Er was eens een cowboy. Robert heet hij. Hij reed op z'n paard naar de vallei. Toen hij bij de sheriff kwam. vertelde hij dat hij overvallen was. En dat ze driehon derd koeien gestolen hadden. De sheriff schrok erg en zei dat hij een contract zou laten maken. „Maar eerst moet ik een foto hebben." „Die heb ik al,' zei Robert. „Die heb ik gekregen toen we nog vrienden waren. Da dieven heeten Jan en Klaas Koenraadt. Ze zijn een tweeling." „Gaat u maar gerust naar huis," zei de sheriff. De volgende dag stond in de krant: Beste heren. Wilt u zo goed mogelijk twee dieven zoeken. Ze heb ben driehonderd koeien gestolen. Ze heten Jan en Klaas Koenraadt. Wie ze gevangen heeft krijgt een grote be loning. Dood of levend. Eindelijk had de sheriff twintig man bij elkaar. Ze gingen allemaal zoeken. Maar er was nog een arme jon gen van negentien jaar. De sheriff zei dat hij te jong was. Toch ging hij stilletjes zoeken. Na een dag of vijf waren de daders nog niet gevonden. Toen kwam de jongen heel langzaam aanstrompelen. Mét de twee dieven. De jongen moest naar de sheriff komen. De dieven werden recht naar de gevangenis gebracht. De jongen werd hartelijk gefeliciteerd. En kreeg 1000,—. Hij was meteen schat rijk. En in de kranten stond: Een jongen van 19 jaar heeft de daders gevonden. Hij heet: Koos Timmermans. Zo zijn de daders toch nog gevangen genomen. En na een paar dagen waren de driehonderd koeien ook terug gevonden. Maar er waren er vijf dood. De dieven moes ten alles betalen. De man kreeg al zijn koeien terug. En de daders kregen zeven jaar gevangenisstraf. Ik wil graag corresponderen met een meisje van mjj leeftUd. Marijke Bakx (11 jr.). Pastoor Kerckerstraat 19, Steenbergen (N.B.). (Advertenitie) HOUSTON Mevr. Charles Con. rad, echtgenote van een van de ruim tevaarders, volgt met haar vader Winn Dubose in het ruimtevaartcen trum de vlucht van de Gemini-V. Op de achtergrond een bord met de om loop-banen. Een Sunil team deed de was voor mevrouw A. Wijntjes, Oude Haven7 Sassenheim. Mevrouw Wijntjes ontdekte dat zelfs haar kraak heldere was nog witter werd met Sunil. Voor haar is Sunil no. 1. Ook voor u zal Sunil no. 1 zijn. Probeer het en ontdek zelf hoe stralend wit ook uw was wordt. Zonder bleken en zonder blauwen. En let eens op uw nylon en andere moderne stoffen. Ook die worden witter en frisser bij elke keer was sen in Sunil. Sunil met ultra-was- werking geeft het hoogste wit. DEN HAAG, (ANP) Van 28 augus- tus tot 4 september wordt in Schevenin- gen, geconcentreerd op de pier en in de Kurzaal, een Russische week gehouden als een getuigenis van het streven in Ne. derland meer te weten te komen van de Sovjet-linie en haar prestaties, speciaal op economisch en cultureel terrein en om een beter inzicht te krijgen in het leven van de Sovjet-volken. De organisatie is nog niet rond, er wordt nog gewerkt aan diverse program, mapunten. In ieder geval zal eer. expo sitie op de pier worden ingericht, die een beeld geeft van het leven en de arbeid van de mensen uit de verschillende Sov jet-republieken. In kiosken kunnen Russische produk- ten worden gekocht, niet alleen souve nirs zoals beschilderde lepels, borduur werk en poppen in nationale kledij, ook film- en fototoestellen, radio's, horloges, boeken, postzegels en grammofoonplaten. Vanzelfsprekend zal er kaviaar en (Advertentie) NEW YORK (UPI) De politie van New York heeft haar oudste klant in gesloten. Fet is de 98-jarige Frank Nalysnik, die tijdens een ruzie over geld zijn 78-jarige hospita, Mollie Michalowick. met een stok een sche del-, sleutelbeen, en ribfractuur heeft geslagen. De vrouw is er zo ernstig «'.an toe, dat van ondervraging geen sprake kan zijn. Nalysnik zelf spreekt zo slecht Engels, dat men uit hem evenmin een samen hangend verhaal kan krijgen. Beiden zijn van oorsprong Oekrainers. MEXICO STAD (UPI) In centraal-1 Mexico is als gevolg van overstromin gen, die het openbare leven al twintig dagen ontwrichten en voorlopig nog niet afgelopen zijn, een epidemie uitgebro ken van een ingewandsziekte, die al 27 slachtoffers heeft geëist. In de staat Nayarit, waar de over stromingen het ergs zijn, zijn vier kin deren en een man aan de epidemie ge storven. in de provinciehoofdstad Tepic liggen tweehonderd besmette personen in ziekenhuizen en in één kleine plaats op het platteland werden al vijftig ziek tegevallen geconstateerd. De regering in Mexico-stad heeft de getroffen gebieden medisch personeel met medicijnen en entstof gestuurd. De ziekenhuizen van de steden San Bias en Santiago Ixcuintla liggen vol. De overstromingen hebben al voor naar schatting 8 miljoen dollar schade aangericht en 60.000 mensen verdreven uit hun huizn. MANILLA (UPI) Een motorboot met 150 passagiers aan boord is voor de kust van de P'hilippijnse provincie Samar gekapseisd. Daarbij verdronken 45 personen, twintig passagiers worden nog vermist. Het schip, de ..L, Idrofenes 11" was met niet nader bekende bestemming ver trokken uit Tacloban toen de ramp zich op 400 meter uit de kust van Samar, Midden-Philippijnen, voltrok. Als oorzaak van het omslaan wordt overbelasting opgegeven. De boot had slechts accommodatie voor 40 passa giers. LONDEN (UPI) Toen Christo pher Lloyd dezer dagen op het ontbijtuur voor de Britse radio werd geïnterviewd, lieten duizen den Britten hun ham and eggs staan. En toen hij 's avonds op de tele visie verscheen, lieten duizenden het diner voor wat het was. Want Christopher Lloyd eet spinnen. Hij werkt ze hoorbaar en met genot naar binnen. Hij draagt er zelfs een paar bij zich in een jampotje voor het geval hij ineens trek krijgt. „Het is geen ziekelijke neiging of zoiets", zij hijzelf ,,Tk heb heus geen spinnen bij elke maaltijd no dig". De kleinere soorten, zei hij, „zijn erg lekker. Je kauwt ze fijn en sa voureert het aroma. De grotere het soort, dat wel eens door de badkuip schiet zijn nogal bit ter". De BBC radio- en televisiesec ties kregen duizenden telefoontjes, waarin geklaagd werd, dat men er geen behoefte aan had Lloyd spin nen te horen en zien eten. SAN DOMINGO (REUTER) Kolo nel Caamano van de Dominicaanse op standelingenregering is bereid een ver- zoeningsdocument te tekenen, waardoor een eindde aan de burgeroorlog in de Do. minicaanse Republiek zou moeten komen. Het stuk had de instemming van de missie der Organisatie van Amerikaan se Staten in San Domingo, maar het is gewijzigd tijdens onderhandelingen tussen de missie en de regering van Caamano. Het valt thans te bezien of de rege ring van generaal Imbert, die het do cument al had goedgekeurd, akkoord zal gaan met de wijzigingen. Een der struikelblokken voor over eenstemming is het feit, dat de opstan deling enregering erop staat, dat bepaal de rechtse legerofficieren verdwijnen wordt gevorm wordt'gevormd.611 voorloPiS« wodka zijn, maar evenzeer Russische ta felwijnen, die geserveerd worden bij de sjasjlik (lamsbout aan het spit, zoals dat wordt bereid in Georgië) of bij de Rus sische pannekoek of de Oesbeekse plow (rijst met schapevlees). Deze gerechten staan op het menu in een van de pierres- tauranis, waar ze worden bereid door de heren Gudkov en Vildiakskin. respectie velijk chef-kok van het oosterse restau rant „Aragvi" in Moskou en chef-kok van een van de grotere hotels van Mos kou „Leningradskaya". Regelmatig zullen bij goed weer korte films in de openlucht worden vertoond over bet toerisme, ballet, de componist Katsjetoerian, de ruimtevaart etc. In de Kurzaal zullen muziek, zang en dans ten beste worden gegeven door vijftien top artiesten. 't Ensemble brengt volkskunst Rafail Bobkov bespeelt de ba jan, de Rus sische hand'harmonika, Arkadi Ostroved- ski is de virtuoos op de bjellorussische cimbaal. Aya Bauman en Uldis Jagodas brengen populaire dansen, evenals Lidia Ustinova en Vsevolod Nemaliaev. Drie meisjes uit Oekraïne zullen met de bandoera optreden, een oud muziekin strument uit hun land. De organisatoren van de Russische week schrijven voorts een prijsvraag uit, met als hoofdprijs een vakantietrip van twee weken naar Moskou.

de Stem | 1965 | | pagina 9