Ambulancedienst Oostburg e.o. behoeft snelle aanpassing Veertigjarige KRO houdt grote ledenwerfactie Toos Quirijns wil smid worden ;tof ides. Vrijdag a.s. opening 6e Floratho te Tholen AFDELING RODE KRUIS MOET OORLOGSTAAK OVERGEVEN DERTIENJARIG MEISJE NAAR DE L.T.S. Ik zou best een jongen willen zijn5 goede Toeristische hogeschool kans op rijkssubsidie jd?Sl^?"cnM^SeniPd?eir8S: Goede vraag naar peren Tafeltennistoernooi voor toeristen in Oostburg nde pen bwetdekrinm men van oordeel Eenmansbediening niet verantwoord Schippersknechten - in dronken bui - heten spoor van vernieling achter vandTfem\e^ Ontwikkeling op een eiland Tentoonstelling varkensstamboek te Goes Gladiolen Samen werking Toenemende aanvoer Eigen plaats BIJZONDER JONGENSKOP OVERNEMEN Uienexport komt op gang Oriëntatierit rond Goes 12 ior intensief, rker. k biedt 'den. Die iders anaf f 9.75. er In prijzen ge Parker set GEVRAAGDE VULPENNEN. - DAMRAK - AMSTERDAM. 'EEN DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een verhoging van de bedrijvigheid in het al gemeen en de toename van het aantal ernstige ongelukken in het bijzonder hebben in West- Zeeuwsch-Vlaanderen met grote nadruk gewezen op de ontoe reikendheid van de gewestelijke ambulancedienst. Het transport van zieken en gewonden wordt geëxploiteerd door een Rode- Kruisafdeling voor wie in vre destijd deze taak niet is weg gelegd. Sinds 1945 echter heeft de afdeling op eigen initiatief het ziekenvervoer ter hand ge nomen, omdat noch het St.- Antoniusziekenhuis te Oostburg noch de 14 West-Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten bereid ble ken een dergelijke onrendabele dienstverlenende functie te be hartigen. Steunend op vrijwillige particuliere bijdragen en een zeer kleine gemeente lijke subsidie houdt de Rode Kruisafde- ling het ambulancevervoer naar beste vermogen draaiende. Dit vermogen blijkt echter in vele gevallen niet toe reikend, hetgeen niet de schuld is van de afdeling. De bijna vijf jaar oude crèmekleurige ambulancewagen wordt gereden door een Rode Kruissoldaat in vaste dienst met de diploma's E.H.B.O. en eerste hulp in oorlogstijd Hij verzorgt het transport van zieken en gewonden ge heel alleen. Een tweede man in vaste dienst kan de kruisafdeling immers niet bekostigen. De chauffeur moet dag in dag uit ter beschikking zijn en is telefonisch bereikbaar. Het is echter geen bezwaar wanneer hij zijn post verlaat, want de buren horen door een speciaal aangebrachte bel de telefoon rinkelen en zijn bereid te vertellen, waar de chauffeur van de ziekenauto zich bevindt. Onderwijl kan echter 25 km verderop een mens in doodsgevaar verkeren en mogelijk door een snelle opname in het Oostburgse ziekenhuis nog gered wor- 55 155 (Van onze Haagse redactie) OEN HAAG By de voorbereiding van de rijksbegroting voor 1966 wordt overwogen subsidie te verlenen aan het Nationaal Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme, dat in Breda wordt gevestigd. Naar verluidt is er een goede kans, dat de subsidie, waardoor dit in Europa vrij unieke instituut kan starten, inderdaad zal worden verleend. De „toeristische hogeschool" zou aan vankelijk in september a.s. beginnen met de eerste lessen. Dit werd echter uitge steld, omdat het bestuur in verband met cte kabinetscrisis enkele maanden gele den geen zekerheid had, dat het instituut voor het schooljaar 1965-1966 subsidie van de overheid zou krijgen. Alle hoop was hierna gevestigd op de rijksbegroting, die in september a.s. gereed komt. D.e. se«etaris van het bestuur van het instituut, de heer G. L. W. Sliepen, die wij om commentaar vroegen, was eiste ren nog niets bekend over de goede kans eehter K a Hij toonde (ievï JZan JVerhci'gd over de posi- e' zoa's wij hierboven komen6"* °P he' ogenblik uit Den Haag (Van onze correspondent) Op de foto ambulance-auto van het Rode Kruis. den. Zulke gevallen zijn in die twin tig jaar klaarblijkelijk nog niet voor gekomen, want zowel het bestuur van het Rode Kruis als belanghebbenden uit de medische wereld vinden, dat de dienst goed functioneert. Tot nu toe is het, mogelijk alleen voor de buitenwe reld steeds naar wens verlopen. Op de plaats des onheils kan daarentegen een chauffeur alleen een zieke of gewonde moeilijk op de brancard in de wagen krijgen. Omstanders of buren, die in de meeste gevallen volslagen leek zijn, worden dan verzocht een handje toe te steken. Bij een recent zeer ernstig ver keersongeluk onder Retranchement, waarbij een dode te betreuren was, werd de hulp aanvaard van jongelui, die in de vroege morgen juist waren teruggekeerd van de vermaakcentrums aan de Belgische kust. Het Rode Kruis afd. West-Zeeuwsch- Vlaanderen doet zijn best. Aan dit adres zijn geen verwijten te richten, omdat met de beschikbare middelen niet meer kan worden bereikt. Jaar lijks wordt vijf tot zes duizend gulden gereserveerd om over enige tijd een nieuwe wagen van zo'n veertig mille te kunnen aanschaffen, die dan ook weer door een patroon in bedrijf wordt gehouden. Zegge en schrijve 1350 per jaar bedraagt de subsidie van de veer tien gemeenten te zamen. De rest wordt opgebracht door particuliere bijdragen en door de patiënten zelf. De tarieven zijn 7,50 voor iedere rit plus 65 cent per kilometer; 's nachts en op zondag komt daar een toeslag van 25 procent bij. De wagen wordt ook gebruikt voor geregeld voorkomende transporten naar ziekenhuizen in Vlissingen, Til burg, Utrecht en Leiden. Bij deze ge legenheid wordt in West-Zeeuwsch- Vlaanderen het reservemateriaal inge schakeld. bestaande uit twee particu liere stationcars en een personenbusje, waarin een brancard geschoven kan worden. De chauffeurs zijn dan weer Rode Kruissoldaten, die overigens hun dagelijkse arbeid hebben. De Rode Kruisafdeling heeft de zaak goed voor elkaar, maar we leven niet meer in oorlogstijd, waarin geïmprovi seerd moet worden. In een samenwer king van streekziekenhuis en gemeen ten dient het vervoer van zieken en ge wonden aangepast te worden aan de eisen, die in de huidige periode van ontwikkeling worden gesteld. De Kruis afdeling kan dan meer geld en aan dacht besteden aan het rayonwerk en aan de taken, die haar wel in vredes tijd toebehoren. Van de zijde van het afdelingsbestuur vernamen wij, dat het niet leuk gevon den zou worden, wanneer men na twin tig jaar de ambulancedienst, die de trots van de afdeling is, uit handen zou moeten geven. Er zouden hier echter geen bezwaren bestaan, wan neer het ziekenhuis deze taak overnam. Het ziekenhuisbestuur in Oostburg, dat een groot nieuw gebouwencomplex van enige tientallen miljoenen guldens gaat verwezenlijken zei desgevraagd, de dienst te kunnen overnemen .wan neer het Rode Kruisbestuur daarom vraagt. De vraag is nu of eerst het zie kenvervoer oorzaak moet zijn van ern stige moeilijkheden alvorens van deze afwachtende houding wordt afgestapt. havSfiSL2"? naar hun aan de Midden, in een IJ 1 p begaven' hebben zij loonstlio alle lampen van de dS.5. "aar de jachthaven uitge- cie Soks'uk gegooid. Een bewoner van waarS, ja e' die dit zag gebeuren, die al^ de P°litie' die de daders! Ie pakkln had'0 waren gegaan' spoedig ,J°™ de politie met de arrestanten op ren ebfeeü aankwam, was er inmiddels iïchi« g binnengekomen van aange- van a„Vu"llcl'ngen bij de juwelierszaak straat Tar Van der Ree in de Nieuw, zere.," i r ad men geprobeerd het ij- veiliaon rm' dat de etalage moet bc. u-.i l op 'c tlllen- T°en dat niet lukte, der el ml" eJ°? gaan slaan. Het bleek, dat hartrtln daders zich hieraan schuldig n:cer K„virr!iaa£t" Mogelijk komrn er no-g meer baldadigheden aan het licht. (Van een onzer verslaggevers, THOLEN De rijkstuinbouw- consulent ir. L. Vellekoop zal vrij dagmiddag om drie uur de zesde Floratho openen. In de bedrijfs gebouwen van de firma D. Schot en Zonen te Tholen zal men dan een expositie kunnen bezichtigen, waarop vooral een schat van gla diolen, een van de voornaamste teeltprodukten van het eiland, te zien zal zijn. De Floratho '65 wil een beeld geven van de ontwikke ling die het eiland doormaakt op het gebied van de groenten-, bloe men- en fruitteelt. De tentoonstel ling is vrijdag en zaterdag tot elf uur 's avonds geopend. Er is ten aanzien van de tuinbouw de laatste jaren veel veranderd op Tholen- Legde men zich vroeger toe op de teelt van uien en vroege aardap pelen, vooral na de watersnoodramp van 1953 verzette men de bakens. Dat ging niet vanzeli, want op de kleinere ge mengde bedrijven is men niet zonder meer tot veranderen geneigd. Mede door het stuwende werk van het rijkstutn- bouwconsulentschap werd echter de aandacht gevestigd en later ook de prak tijk gericht op de teelt onder glas eh de bloementeelt. Nu zijn tomaten en sla de belangrijkste produkten van het ei land, die goede prijzen opbrengen en een flink afzetgebied vinden. Daarnaast is ook de volle-grnod-teelt tot ontwikkeling gekomen. De groententeelt,vakschool en de studieclub glastelers trokken veel be- (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 3 september wordt er op de Grote Markt te Goes een pro vinciale tentoonstelling gehouden van varkens, schapen en geiten. De tentoon stelling wordt georganiseerd door het Zeeuws Varkens, en Schapenstamboek. langstelling terwijl ook de bloementeelt cursussen succesvol verliepen. De teelt van gladiolen past uitstekend in dit geheel van veranderde teeltge woonten. Vorig jaar was de opbrengst van het gehele ambtsgebied van het rijkstuinbouwconsulentschap, waaronder ook West-Brabant ressorteert, veertig procent van het landelyke totaal. Helaas waren de prijzen slecht, terwijl er ook afzetmoeilykheden waren. Het gevolg is dan ook, dat er na de 1035 ha van vorig jaar nu nog „slechts" op 750 ha gladiolen wordt geteelt. De Floratho is van dit alles de uitmonding. Op de persconferentie die hierover maandag werd gehouden, werd de Flo ratho een uitstekend voorbeeld genoemd van de zo noodzakelijke coördinatie en samenwerking tussen de organisaties. Dat moge dan wet dit betreft zo zijn, met betrekking tot andere ge bieden in Zeeland is dat nog niet het geval. Zo wordt tegelijkertijd met de Floratho een soortgelijke tentoon stelling in Waarde gehouden, terwijl in Hulst dezer dagen een gladiolen- show is gehouden. Een gemeen schappelijke manifestatie van wat er in Zuid-West-Nederland op dit ter rein wordt gepresteerd is een wens droom, die vooral bij het consulent- schap leeft. Overigens zal de Floratho een be zoek meer dan waard zijn. Eer wordt een 140-tal inzendingen verwacht, terwijl ook van de zijde van de handel veel be langstelling bestaat. Het 1760 m2 grote tentoonstellingsterrein zal worden inge richt door de firma Van Gurp en Zonen te Bergen op Zoom. Er zal dit jaar wor den afgeweken van de normale wijze van exposeren, waarbij de bloemen in emmers geschikt werden. Er zullen nu bloemstukken worden gemaakt,die op en rond oude auto's worden geëxposeerd. Groente en fruit zullen daarbij op na tuurlijke wijze worden gebruikt. Het ten toonstellingscomité is er zich van be wust dat hiermee duidelijk een toeris tische aspect van de Floratho wordt gegeven. Men realiseert zich echter, dat er vorig jaar 2600 bezoekers zijn geweest en dat het er dit jaar wellicht nog meer zijn. Wil men de trek naar de show be houden en stimuleren, dan zal de ten toonstelling ook aantrekkelijk moeten zijn voor de niet-vakman. Men hoopt beide groepen tevreden te kunnen stellen (Van onze correspondent) Sinds vorige week is er toenemende aan voer van peren op de Zeeuwse fruitvei lingen. 't Vroege ras Précoce de Trevoux komt thans in grote hoeveelheden aan dc veilingen. Dit is een peer van voortref felijke kwaliteit die in Zeeland veel wordt geteeld. Onder normale omstandigheden bedraagt de aanvoer bij de Zuidbeve- landse veilingen van dit ras minstens 1 miljoen kg. Dit jaar zal het waarschijn lijk wel wat minder zijn, want cte oogst van dit ras valt ook tegen, zoals 't dat trouwens van alle perenrassen zal doen Toch waren er vorige week zowel in Goes als Kapelle.Biezelinge dagaanvoe- ren van 60-100 ton Précoce de Trevoux. Een deel hiervan werd gekocht voor ex port, voornamelijk naar België en Luxem burg. Verder was er ook steeds een goede vraag voor de binnenlandse markt en een belangrijk afnemer was de binnenlandse verwerkende industrie. Deze verwerkt de peren nadat ze rijp zijn gewor den, op sap in blik of glas. Elk jaar wordt Précoce de Tevoux voor dit doel bestemd. De prijs heeft een voor de telers bevredigende ontwikke ling te zien gegeven. De grote ontwikkeling te zien gegeven. De grote maten werden regelmatig verkocht voor 60-70 cent per kg. Deze zijn er overigens niet zoveel, want de vruchten zijn kiein van stuk dit jaar. De kleine maten de den regelmatig rond 50 cent per kg. De grootste aanvoeren van dit ras zijn ondertussen weer al voorbij maar een an der ras komt er voor in de plaats want vanaf dinsdag mag het ras Clapps Favo rite op de Zeeuwse veilingen'worden aan_ gevoerd en dat is ook een heel belangrijk ras voor dit gebied. De vruchten hiervan zijn aanzienlijk groter dan van de Pré coce de Trevoux en daarom heeft men hiervan ook al vlug meer kilo's. Ook de Clapps Favoriete zal dit jaar echter een geringe oogst geven, waarschijnlijk nog heel wat minder naar verhouding dan de Précoce. Onder normale omstandig heden groeien er op Zuid Beveland min stens 1,5 miljoen kg Clapps, maar aan een dergelijk kwantum behoeft dit jaar niet gedacht te worden. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De KRO gaat een grote ledenwerfactie houden bij gelegenheid van het veertigjarig bestaan, dat in november gevierd gaat worden. De heer A. M. Bergers is verzocht de actie te organiseren. De ledenwerf-campagne zal lopen gedurende de maanden september en oktober. Tijdens de viering van het veertigjarig jubilee van de KRO waarvoor deze omroep de week van 21 tot 28 november als feestweek heeft bestemd zal de uitslag van de campagne tijdens een gecombineerde marathon-uitzending via radio en televisie worden bekendgemaakt. ken en geluisterd. De behoefte daarbij i>s De heer Bergers heeft in het verleden samen met de KRO vele malen de suc cesrijke SUS-actie gevoerd. Voor deze campagne heeft de heer Bergers reeds vijftienhonderd plaatselyke werkgroepen opgericht met een veelvoud aan mede werkers. Daarnaast is met name in het zuiden van het land contact ge legd met sociale organisaties, die hebben aangeboden hun apparaat in dienst te stellen van deze campagne. Ook enkele grote jongerenorganisaties tonen voor de KRO-campagne grote be langstelling. De ledenwerfcampagne wordt ingeleid met een verklaring, waarin een toelich ting wordt gegeven op het „waarom van een katholieke omroep. Met overgrote meerderheid hebben enze regering en parlement zich uitgesproken voor een omroepbestel met een open structuur. Daarmee is een eind gekomen aan een periode van jarenlange onzekerheid, zegt de omroep. De KRO achtte de be slissing van regering en parlement van groot belang o.a. omdat daérdoor de Ne derlandse katholieken blijven beschik ken over een eigen onafhankelijke ra dio- en televisieomroep. Dagelijks wordt gemiddeld door zes- en een half miljoen Nederlanders geke- veelzijdig. Bijna iedereen verlangt en terecht ontspanning. De KRO biedt deze ontspanning en zal deze in nieu we aangepaste vormen blijven bie den. Maar bijna niemand verlangt ont spanning alleen. Men wil de hele we reld en haar cultures in de huiskamer. Men wil over de betekenh van de ge beurtenissen en opvattingen worden voorgelicht om zelf te kunnen vaststel len welke waarde eraan moet worden toegekend voor gezin en voor ieder per soonlijk. In het nieuwe omroepbestel, waarvoor ook de KRO heeft gepleit, wordt de com petitie tussen omroepen bestaande en nieuwe als nieuw element ingevoerd. Maar de competitie op zichzelf wensen wil nog niet zeggen, dat men ook bereid zou zijn in deze competitie een eigen plaats vrij te geven. De KRO wil gelijke rechten ook voor anderen, uiteraard on der handhaving van het eigen recht. De KRO heeft deze eerlijke wedijver gewild, zo gaat de verklaring verder, om ieder in alle openheid en in volle vrij heid zijn eigen keuze te kunnen laten maken. Zoals het goed recht en zelfs de plicht van de KRO is andermaal te wij zen op de betekenis van een omroep van katholieken, die bereid en in staat zijn het nieuwe omroepbestel en aan de ge zamenlijkheid een zo nuttig mogelijke bijdrage te leveren ten behoeve van de gehele Nederlandse samenleving". Het toeziend oog van vader heeft Toos niet nodig. Hij zat er alleen maar by op verzoek van de fotograaf. MOEDER QUIRIJNS Kinderen kiezen tegenwoordig zelf (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENMOER TXE DERTIENJARIGE Toos Qui- rijns van de Molendijk in 's-Gra- venmoer wil smid worden. Dat is geen bevlieging, want haar ouders ge loven voldoende in haar vastbesloten heid om toe te staan dat ze op 31 augustus in Dongen naar de am bachtschool gaat. Smid worden is misschien wat al te simpel gezegd. Toos weet het in elk geval beter te precisiëren: aanleg van centrale verwarmingen en dan spe ciaal lassen. Dat is het liefste werk dat ze doet en dit gaat ze op de Don- gense l.t.s. leren al meet ze zich er net als elke l-t.s.-er gedurende het eerste leerjaar ook bezighouden met hout- en leerbewerking. rpOOS IS NIET thuis als we de win- A kei van de familie Quirijns aan de Molendijk binnenkomen. Zus Nel (16) staat achter de toonbank en haalt haar moeder „Toos is met de anderen mee maar het werk", zegt mevrouiw Qui rijns. ,,Ze is met haar vader meege gaan naar Raamsdonksveer waar cen trale verwarming aangelegd moet wor den in de kassen van een kweker." Mevrouw Quirijns is er niet helemaal zeker van of ze de plannen van Toos moet toejuichen of niet. ,,,Ik had ze eigenlijk liever thuis gehad in de win kel en in de huishouding want daar kan ik behalve de handen van. Nel, 55 ook die van Toos wel gebruiken. Maar wat wil je Vroeger moesten de kinde ren doen wat de ouders zeiden maar dat is nu niet meer zo. Tegenwoor dig moet je de kinderen de vrije keu ze laten en Toos wil nu eenmaal in dat verwarmingsvak. Dus laten we ze maar. Per slot van rekening is ze nog drie jaar leerplichtig en dan kan ze beter iets doen waarvan ze houdt, dan met veel tegenzin naar de huishoud school gaan. Daar zou ze het trou wens niet ver brengen vant als ze een vierkantje uit een lap moet knippen, komt ze met een hart of zoiets voor de dag." QOK VADER Quirijns, vast en ze- ker de toekomstige patroon van Toos, die door iedereen in haar vaders bedrijf trouwens Antoon genoemd wordt vertrouwt ons later toe dat hij er niet overdreven enthousiast over is. Mis schien wel een beetje trots, want met plezier vertelt hij hoe de boeren ja ren geleden ogen als schoteltjes opzet ten als ze de kleine vijfjarige Toos bezig zagen in de smederij. Ze sloeg dan de spijkers zonder eenmaal te rmssen feilloos in een balk. Dat von den de klanten van vader Quirijns knap en de vader niet minder. „Ze kan goed werken", zegt hij. ,,Pas geleden 'heeft ze het onderstel van een wagen gelast en ik geloof dat ze het beter deed dan ik het gekund zou hebben." Vader vuirijns vindt het bovendien ook wel een bijzonder feit dat zijn dochter een voor meisjes zeldzaam be roep gekozen heeft en dat zij daar in Dongen als enig meisje op een jon- genschool zal zijn. ALS HET AAN Toos lag zou nie- mand trouwens kunnen zien dat ze een meisje is. ,,I'k heb een hekel aan jurken. Alleen 's zondags móet ik wel van mijn moeder al speel ik het wel eens klaar als ik het heel lief doe om dan ook jongensikleren te mogen dragen Overall en boezeroen, jongenskop en zeer kortgeknipte nagels ten spijt kun je tocih wel zien dat Toos Quirijns een meisje is en haar vader zegt ook nadrukkelijk terwijl Toos gewil lig maar wat nonchalant poseert voor de fotograaf dat ze ondanks haar voorliefde voor jongenskleren en jon gensgezelschap en haar afkeer van ,meisj esflauwekul'wel degelijk een meisje is. En hij kan het tenslotte we ten. Alle nonchalance verdwijnt op slag wanneer gevraagd wordt om een plaat je van het lassen. Ze kijkt een beetje bedenkelijk omdat vader erbij moet staan. Ze heeft immers geen toezicht nodig bij dit werkje... nPOOS, DIE ZEGT dat ze liever een jongen zou zijn geweest, vreest de ambachtschool niet. Ze denkt niet dat ze daar last zal hebben van pla gerijen en wat dan nog? Ze vindt het jammer dat ze voorlopig nog moet blijven fietsen omdat ze veel te jong is voor de brommer. „Ze rijdt met auto s alsof ze nooit anders gedaan heeft", zegt haar vader tussendoor. „Als het enigszins kan", mijmert Toos of Antoon Quirijns „neem ik samen met mijn broer later de zaak van vader over, tenminste," zegt ze wijsneuzig, „als de zaak niet om slaat." Daarmee blijkt ze inderdaad de economische toestand te bedoelen die het mogelijk maakte dat de vroegere smedery van de familie Quirijns uit groeide tot een respectabel bedrijf met opdrachten tot ver buiten de om geving van het groene 's-Gravenmoer. (Van onze correspondent) GOES. De export van Nederlandse uien begint op gang te komen. Het heeft wel langer geduurd dan in andere jaren, maar nu is er toch weer sprake van een grote bedrijvigheid in de uienhandel. In de tweede week van augustus bedroeg de Nederlandse uitvoer van dit produkt ruim 2,8 miljoen kg. Daarvan was west- Duitsland met 1,8 miljoen kg de belang rijkste afnemer en op de tweede plaats kwam Engeland met 644 ton. Kleinere hoeveelheden Nederlandse uien gingen naar België en Luxemburg. Frankrijk, Zwitserland, West-Indië, Afrika en Ita lië. Zwitserland heeft ondertussen bekend gemaakt, dat de invoer van uien zal wor den stopgezet op 1 september a.s. Tot die datum mag de invoer beperkt plaatsvin den. Voor de Nederlandse uienexport is Zwitserland overigens nimmer van grote betekenis. Tegenover een redelijke vraag naar uien staat op het ogenblik ook een ruim aanbod en de prijzen van de export geschikte kwaliteiten liggen oxer het al gemeen iets beneden 20 cent per kg, wat geen hoge prijs is. Het uienareaal is dit aar groter dan het vorig jaar maar er zijn veel slechte percelen. Volgens gege vens vari het C.B.S. groeiden er het vorig jaar in ons land 5018 ha uien en dit jaar 5603 ha. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In samenwerking tus sen de plaatselijke VW-afdeling en de vereniging ONA is in het gebouw de Katholieke Kring voor de eerste maal een tafeltennistoernooi voor toeristen georganiseerd. Het aantal deelnemers be droeg 41. De wedstrijdleiding was in handen van de heren J. Aers, J. Boerjan en J. Carpentier. De talrijke bekers* me dailles en geschenken werden uitgereikt door de voorzitters van de organiserende verenigingen, de heren M. A. Aalbregtse en J. Aers. De uitslagen waren in afdeling A: 1 J. Delforge Graauw, 2 J. Bogaert, Grauw, 3 P. Marteijn, Vlissingen en 4 J. Boerjan, Oostburg. Afdeling B: 1 A. Tuinhof, Vlis singen, 2 H. Boerjan, Oostburg, 3 Zim merman, Aken en 4 De Koning, Middel burg. In de open klasse gingen de prijzen naar Delforge (Grauw), Waterschoot, id., Marteijn (Vlissingen) en de Oostburgei J. Aers. (Van onze correspondent) GOES De MAC de Bevelanden 1 Goes heeft, in samenwerking met de di rectie van garage Van Strien, de zoge naamde VW-rit georganiseerd. Het was een oriëntatierit over een afstand van 59 km, die werd gehouden i.v.m. het 60-ja- rig bestaan van garage Van Strien. Er waren 71 deelnemers. De heer Van Gar deren had voor een groot aantal attrac ties gezorgd. Start en finish van de rit lagen bij garage Van Strien, voor deze gelegenheid ontruimd en als ontvangst zaal ingericht. De uitslag van de rit luidt: 1 M. C. Duynhouwer. Kapelle 19 strafpunten, 2 J. D. van der Peyl, Goes 25, 3 L. P. Hoekman, Goes 57, 4 M. J. Groenleer, Kapelle 58, 5 F. Meyering. Goes 60, 6 J. N. Wirtz, Oudelande 64, 7 W. F. van Riet, Goes 67. 8 G. Kramer, Goes 73. 9 L Quaak. Kloetinge 74, 10 F. Duytihouwer Kloetinge 76.

de Stem | 1965 | | pagina 5