Gladiolenteelt Z.-Vlaanderen in Nederland aan de top Kabelbaan wordt afgebroken Linda metselde als een vakman Sch vord gesta Belgis< talen Bloembollencultuur op 100 hectaren Doktersdiensten Dierenartsen Tentoonstelling in Hulst moet het bewijzen LUCTOR voor al uw autobanden Dagblad De Stem GOES Vandaag laatste toeristische dag Raad kiest wethouder Brandweer- tentoonstelling in Den Bosch Fraaie Romeinse waterput ontgraven te Aardenburg N.V. SLAVENBURG'S BANK AXEL Gewonden bij slippartij HULST Eerste steen van kantoor te Goes TERNEUZEN Fa. Julia v. d. Walle Herindeling Walcheren in Veerse raad Fa. Julia v. d. Walk Vandaag Morgen HERENKOSTUUMS (SB® Bèr SEB. BLOMMAART HOOG WATER Maandag I\ederlai DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1965 Dit weekeinde nemen de volgende art sen waar: Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande: dokter G. de Meyer te Sluis. tel. 01178-366. Kloosterzande: dokter Buwalda. Aardenburg en Oostburg: dokter J. C. Hage te Aardenburg, tel. 01177-3663. Terneuzen: dokter Bouwens. Middelburg: dokter Gispen (4664). Vlissingen: dokter Bil (3619). Goes: dokter Weiten (5306), Borssele en Nieuwdorp; Kiviet (01105- 203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Wöstmann (01195-450). Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lucas Luyckx (01105-280). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: dokter Vos (01198-231). Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bathdokter Allewijn (01130- 566), dokter Donker (01134-544). APOTHEKERS Goes: Geirnaerdt (5255). Middelburg: Hummelen .(2134). Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: Tan-Meyer (2025). De volgende dierenartsen nemen waar: Sas van Gent en Zaamslag: dokter Cy- souw te Sas van Gent. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-225. Hulst en Nieuw-Namen: dokter Borm te Nieuw-Namen. Zuid-Beveland: dokter Gokeer, tel. 01195—283. (Van een onzer verslaggevers) HULST „In Zeeuwsch-Vlaanderen worden de beste gladiolen van Nederland geteeld". Dat is de mening van de lieer J. Lokerse uit Zaamslag. de voorzitter van de afdeling Zeeland van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur. Of hij de waarheid spreekt zullen de deskundigen vandaag, morgen en maandag kunnen gaan zien in de bur gerzaal van het stadhuis, waarin de af deling een gladiolententoonstelling heeft ingericht. Het ondeskundige publiek hoeft alleen maar te kijken en zal onge twijfeld onder de indruk komen van alle moois, dat in de statige zaal is bijeenge bracht. De tentoonstelling zal vanmorgen om tien uur worden geopend door burgemees" ter ;P. -J.- G, Mcrlthoff van Hulst tijdens een bijeenkomst van telers en genodigden in hotel De Graanbêurs. Bü die gelegenheid zullen.ook de prijzen worden uitgereikt aan de telers, die de kwalitatief beste (bloem)stukken voor de tentoonstelling hebben geleverd. De afdeling organiseert een dergelijke tentoonstelling voor het eerst, maar zij hoopt er een jaarlijkse traditie van te kunnen maken. Vorig jaar werd onder auspiciën van de afdeling een gladiolen- show gehouden in Het Centrum te Axel. Die werd een succes. Vandaar, dat men het aangedurfd heeft, nu een officiële tentoonstelling te organiseren. De burgerzaal van het Hulster stad huis is met ongeveer 225 bloemstukken ingericht door de heren Balkenende en van Limburg, technisch adviseurs van het Hollands Bloembollenhuis ert de be stuursleden van de afdeling. Er zullen dertien verschillende kleuren en ten minste 50 verschillende soorten gladio len te bewonderen zijn. De kwaliteit van de bloemen dit jaar volgens insiders niet zo erg best, o.m. vanwege de slech te weersomstandigheden, zal worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit de heren A. Spruit, hoofdassistent van de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst en K. Mastenbroek en A. de Wit van de Nederlandse Gladiolen Vereniging. De bloembollencultuur heeft in Z. Vlaanderen gedurende de afgelopen vijf jaar in alle opzichten een bloeiperiode (Advertentie) TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 Dagblad vooz Zeeland KANTOHEN: Voor Zeeuwscb-V laarderen: Steenstraat 14. releloon 2377 Huist voor Waicheren en 4uid-Beveland: Klokstraat l. telefoon 6252 GtJKS Eerste redacteur Exploitaiie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE Utn L. K. M DE JONG teL. 6252 Goes tel. 2377 Halst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 1572 Hulst Redacteur vooi IV est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbelteerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland I 0.18 oer tnm 1 mm ingezonden mededelingen 2-a mm gewone advertenties Bij contract aanzlenl'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t 1.— elke regel meer f 0,25. a la één regeJ gelde/ 23 letters en/ol Le est 0 k pn ft Bi,' plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. BIJ 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. doorgemaakt. Momenteel is er ongeveer 100 ha voor de teelt geschikte grond voor ingeruimd, vooral in Oost-Z.-Vlaanderen. De teelt van gladiolen is hoofdzaak. En kele telers zijn zich enige tijd geleden gaan toeleggen op de teelt van tulpen. De Zeeuwsch-Vlaamse gladiolen zijn, zo als gezegd, de beste van Nederland. Al leen schort het nog aan de aflevering van de bollen. Een verdere uitbreiding van het bloembollenareaal is voorlopig niet te verwachten. „De prijzen liggen momen teel nog was ongunstig voor de telers", verklaart de heer Lokerse. Ongeveer 35 telers dat aantal komt, overeen met de grootte van het ledental van de afde ling zijn op de tentoonstelling in HuLst vertegenwoordigd. (Van een onzer verslaggevers) Vandaag worden de toeristische .dagen te Göes afgesloten. De bloemenmeisjes zullen vanmorgen en vanmiddag hun laatste bloemen uitreiken aan de toeris ten. De kunstmarkt zal nog geopend zijn van 105 uur. Twee muziekkorpsen zullen vanmid, dag muzikale marsen houden door de stad via de volgende routes: om 3.30 uur Excelsior: Dam - Langs Ce resbeeld J. Vackesimgel Voorstad Zonnebloemstraat Oostsingel - Bult - Vismarkt - Markt - Opril Magdalena straat Beestenmarkt Wijngaardstr. - Zusterstraat - Kerkplein Korte Kerk straat - Markt - L. Kerkstraat Klok straat Lange Vorststraat - Vismarkt - Markt n.z. Markt w.z. Korte Kerk straat - Kerkplein Klokstraat - Ganze. poortstraat Keizersdijk - Darn. Om 3.00 uur Hosanna: Dam - Kreukel, markt Singelstraat Kerkplein - Korte Kerkstraat - Markt w.z. Opril - Gr. Markt - Koningstraat Bierkade -Turf- kade 's-IL H. Kindstraat - Stoofstraat - Nieuwstraat - Beestenmarkt Wijn gaardstraat St.-Adriaanstraat - Markt z.z. Lange Kerkstraat Klokstraat L. Vorststraat - Vismarkt Lombard straat Markt o.z. Markt z.z. Korte Kerkstraat - Kerkplein - Kreukelmarkt Dam. De verlichting van de Traverse ste. nen brug en kerk zal blijven branden tot en met de Fruitweek (dit is tot 18 september) Kloeting® KLOETINGE Op de agenda van de raadsvergadering, die vrijdagavond 27 augustus wordt gehouden, staat o.m. het voorstel van burgemeester en wetliou ders tot het aanwijzen van een lid van de raad, die wethouder B. M. van Nieu- wenhuijze zal vervangen gedurende de tijd, dat deze belast is met de tijdelijke waarneming van het burgemeesterschap. Burgemeester M. N. baron Schimmel- penninck van der Oyen heeft met ingang van 15 augustus jl. eervol ontslag ge kregen. Voorgesteld wordt verder de jaarlijkse subsidie aan de Stichting Zeeland te Mid delburg van 8 cent per inwoner op haar verzoek te verhogen tot 10 cent per in woner, ingaande 1 januari 1966; het verzoek van de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie te Goes om een jaar lijkse subsidie van 5 cent per inwoner in te willigen; de vergoeding voor het luiden van de Lorenklokken buiten diensttijd door de gemeentewerkman A. M. de Visser vast te stellen op 50.per jaar, ingaande 1 januari 1965; het presentiegeld voor de leden van de stembureaus met ingang van 1966 te ver hogen van ƒ20.tot ƒ30.per lid per verkiezing. B. en w. stellen tevens voor om met ingang van 1 september 1965 een leidster in vaste dienst aan de openbare kleuter school te benoemen. De hiervoor in over eenstemming met de inspectrice voor het Kleuteronderwijs en de hoofdleidster van de school opgemaakte voordracht luidt als volgt: 1. mej. D. Schakel, Frans Hals straat 5 te Goes; 2. mej. L. I. Eiff, Hoofdstraat 87 te Kortgene. Voorgesteld wordt om overeenkomstig het nog toe te zenden ontwerp-besluit een achttal autoboxen onderhands te ver huren. B. en w. willen het buiten-schilder werk van 67 woningwet- en premiewo- ningen, alsmede van 1 winkel, aan de Tervatenseweg, de Kapelseweg, de Pr. Bernhardstraat en de Pr. Irenestraat, on derhands aanbesteden, en wel als volgt: P. A. Trimpe te Kloetinge: 30 woningen voor de prijs van 34.139.Schilders bedrijf Jansen en Zn. te Goes: 37 wo ningen en 1 winkel 'voor de prijs van 42.696.—. Totaal derhalve 76.835.—. Mede-contractant is de verffabriek Pie- ter Schoen en Zoon N.V. te Zaandam. Aangeboden wordt ten slotte de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1966. De burgerzaal van het Hulster stadhuis is omgetoverd in een ware bloemenzee. De foto werd gemaakt toen de inrichting van de gladiolententoonstelling nog in volle gang was. DEN BOSCH Voor de derde achter eenvolgende maal zal van 24 tot 28 sep tember in Den Bosch een tentoonstelling gehouden worden over moderne brand bestrijding. Zo'n tentoonstelling, die ge organiseerd wordt door de Nederlandse Vereniging van brandweercommandan ten, wordt eens in de vijf jaar gehouden. AUe facetten van het brandweerwezen komen er aan de orde. In totaal 3000 m2 tentoonstellingsoppervlakte wordt uitge geven aan leveranciers van brandweer- materialen en hulpmaterialen die door de brandweer gebruikt worden. Daar naast wordt aandacht besteed aan brandpreventie, p.a. door bouwmateria len en bouwsystemen, door brandmel dingssystemen enz. (Advertentie) AMERSFOORT De rijksdienst voor het Oudheidkundig bodemonderzoek in Amersfoort is verder gegaan meit het archeologisch onderzoek in Aardenburg. Over de resultaten daarvan meldt ge noemde rijksdienst, dat bij het voortge zette onderzoek van de oudste stadskern van AardenJburg in een opgravingsput nabij de gasfabriek een fraai geconstru eerde, dubbelwandige, vierkante houten waterput uit de Romeinse tijd ontgraven is. Tot de inhoud van de put behoorden onder andere enige houten gebruiksvoor werpen, een bord van terra nigra en voorts in de (latere?) vulling veel bouw- fragmenten in de vorm van dakpannen, dikke brokken vloer, mortel en natuur steen. In het Romeinse niveau in de om geving van de put was eveneens veel afbraak van een waarschijnlijk aan zienlijk gebouw aanwezig. Gelijk in vorige jaren van het onderzoek te Aardenburg zijn weer verscheidene Romeinse dakpannen gevonden met de stempels ciis en cii. De opgravingsputten liggen niet ver van de vermoedelijke plaats van de vroegere Maria kerk. die ten tijde van prins Mau- rits bij het aanleggen van zijn vesting werken is gesloopt. Van de kerk zijn enige bewerkte stukken natuursteen te ruggevonden. Mogelijk van hetzelfde gebouw afkomstig is een serie vroege tegels van roodbruin aardewerk met- in gedrukte en daarna met een witbak- kende klei opgevulde figuren. VREEMDE VALUTA Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553. Vrijdagmiddag had op de Zuidsingel de zoveelste slippartij plaats. Het Bel gische echtpaar H- met zijn twee kinde ren, uit Antwerpen, kwam uit de rich ting Sluiskil. In een van de bochten be gon de auto te slippen. Hij draaide een slag om, ramde met de achterzijde een lichtmast die het begaf, en kwam ver volgens al kantelend op het taluud van de Grote Kreek tot stilstand. Dokter Kok verleende de eerste hulp en liet de heer H. met een toevallig passerende ambu lance naar het ziekenhuis brengen. De heer H. kon na verbonden te zijn weer naar huis terugkeren Het zoontje had enkele hoofdwonden en het 16-jarig dochtertje klaagde over pijn in de rug. De auto werd totaal vernield. Westdorpe Buurtfeest De bewoners van (een gedeelte van) de Lindelaan hebben be sloten om een gezellige avond te orga niseren. Deze avond wordt vandaag (za terdag) gehouden in „Het oudt Raed- huys" bij de heer M. Pluijm. Nadat eerst een maaltijd wordt ge bruikt, zal de avond verder worden doorgebracht met gezelschapsspelen. Bierglazenactie (Binnenkort zal de muziekvereniging Eikels worden bo men" uiteraard ter versteviging van de kas een ..bierglazenaktie" orga niseren. Aangezien de fanfare in de ge meente veel belangstelling geniet heeft het bestiuur goede hoop op succes. Beiaardconcert Zaterdag 21 augus fcus wordt een concert gegeven op de beiaard in de basiliektoren van 17 tot 18 uur door mevrouw Moerdijk - Van- derswalw, stadsfoeiaardier. Concert Zondagavond om half acht zal de Koninklijke Stedelijke Harmonie concerteren op de kiosk nabij de Gentse Poort. Het is het vierde in de reeks zome.ravondconcerten. De harmonie zal weer onder leiding staan van de heer P. Heyndrickx uit St.-Nikiaas. Schoondijke GOES. De 8-jarige Linda Kraak uit Goes heeft weer maar eens bewezen, dat metselen heus niet alleen mannenwerk is. Als een volleerd metselaar legde zfj gis teren de eerste steen voor het nieuwe kantoor van de vereniging voor Zieken, huisverpleging in Zuid- en Noord-Beve- land aan de Heernisseweg in Goes. Zij verrichtte deze officiële daad nadat de voorzitter van het verenigingsbestuur, de heer M. Reijnhoudt uit Kloetinge, de genodigden in het kort de totstandkoming Nog een schepje er bovenop en hij zit muurvast. van het nieuwe gebouw had geschetst Dhr. L. Kraak, administrateur van de vereniging, sprak er vervolgens zijn vreugde over uit dat zijn nieuwe woning, een onderdeel van het kantoor-in-aan- bouw, zo snel van de grond komt. Na de anderhalve maand, dat de bou wers nu bezig zijn, kan men al goed zien waar de verschillende afdelingen in het nieuwe kantoorgebouw komen. Achter de grote zaal ligt de kamer voor de recep tioniste. Dan krijgt men de eigenlijke kantoorruimte, het archief en het maga zijn. Als alles volgens de plannen verloopt zal het kantoor begin volgend jaar wor den geopend. Voetbaloogsttoernooi De 2e ronde van het voetbaloogsttoernooi vindt za terdag (heden) plaats. De verliezersron de is om 13.— uur, de winnaarsronde om 15 uur. De zaterdag is mede gekozen op grond van het feit, dat zondag de wielerronde van Zeeuwsch-Vlaanderen door West Zeeuwsch-Vlaanderen komt. In de verliezersronde kome uit Oost burg en Breskenis, in de winnaarsronde Groede en Schoondijke. Bejaardenreisje De bejaarden-ver eniging van Schoondijke heeft donderdag j.l, een trip door Walcheren en Zuid - Beveland georganiseerd met in aanslui ting daarop een bezoek aan de Wouw sche -plantage- Via Antwerpen werd 's avonds de terugtocht nvaard. Nederland - Duitsland Dezer dagen speelde de jeugd van Schoondijke (Sas- put) een vriendschappelijke wedstrijd tegen de jongeren van de kerkelijke gemeente Schmachitendorf uit Duitsland Deze heeft sinds twee jaar een „Jugend- wirtschaftsheim" in Schoondijke. Er werd op blote voeten en gymschoenen gevoetbald; het was een spannende match, die eindigde in een 53 over winning voor de Schoondijkenaren. Beeldhouwwerk Het beeldhouwwerk „de Zaaier", uit brons vervaardigd door de Veerse beeldhouwer Philip ten Klooster, staat sinds enkele dagen in de hal van het gemeentehuis. Over enkele weken na het gereedkomen van de sokkel zal het worden geplaatst in het plantsoen van de Kon. Wilhelmina- straat. Sluis Famillekunde De Vlaamse Vereni ging voor famüiekunde (V.V.F.) heeft contacten gezocht en gevonden met be langstellende uit Oost- en West-Zeeuwscih Vlaanderen. In Zeeuwsch-Vlaanderen be staan nl. plannen om een eigen afdeling op te richten om te komen tot onder linge geneologische hulp en uitwisse ling van gegevens. Met ingang van 15 september hebben de Zeeuwsch Vlamin gen de gelegenheid over een eigen ru briek te beschikken in het blad Vlaamse Stam van de V.V.F, In de eerstvolgende weken zullen vier werkvergaderingen belegd worden om het doel van de V.V.F. nader toe te lichten Deze werk vergaderingen zullen gehouden worden in Axel, Hulst, Terneuzen en Aarden burg. TERNEUZEN Ter gelegenheid van de tweede omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren voor amateurs, die dit weekeinde gehouden wordt, zal vanmiddag een ta lentenjacht worden gehouden in de amu sementshal aan de Invalsweg. IJzendijke Hengelsport De IJzendijkse Heugel- oevers haar derde en laatste wedstrijd sportvereniging hield aan de Schelde- om het clubkampioenschap 1965. Kampioen 1965 werd de gemeente opzichter C. de Smit met 730 punten. 2 H. van Sijen 531; 3 G. van Zimmen 423; 4 F. de Jong 406; 5 Joh. Varin 402; 6 Cor Versprille 326; 7 G. Claysen 252; 8 Vde Rijck 210; 9 Jul. Bevin 157; 10 Cl. Haers 130. (Advertentie) Voor exclusieve HERENCONFECTIE „FIRST MAN" nu naar Bierkaaistraat 21 - 23 HULST (Van een onzer verslaggevers) VEERE Maandagavond 23 augustus komt de raad van Veere om 8 uur in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het uitbrengen van een advies overeenkomstig het verzoek van de staatssecretaris van binnenlandse zaken betreffende de gemcentelüke her indeling van Walcheren en een voorstel tot het uitlenen van kasgelden. Aan de orde komt verder: voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor restauratie van de voormalige por tierswoning Oudestraat 28 en de inrich ting tot wachtlokaal voor buspassagiers; vaststelling van het ontwerp-plan tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. VLISSINGEN. De kabelbaan op dl Grevelingendam wordt afgebroken. De;l week zijn negen mannen begonnen nel het bouwen van stellingen waarmee bic-I nenkort de kabels gedemonteerd zullcl worden. Naderhand zullen dan de hog. f pylonen afgebroken worden. Het heil werk zal ongeveer zes maanden in 'besla; I nemen. Er zullen maar vijftien man au 1 werken. De onderdelen van de kabej- f baan zullen voorlopig op de Groveling dam opgeslagen worden. Tegen 1967 s i de hele stellage met de gondels naar.-, Haringvliet overgeplaatst worden I daar bij de dichting van het sluitgat gt bruikt te worden. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21 - 23 HULSïl TERNEUZEN Luxor 20 uur Jerry als zondebck, ».l OOSTBURG Ledel 20 uur Hij kan het niet laten i: HENGSTDIJK Eug. de Kort Schietmg P. de Waal Boiling P. v. Dok Schieting ZU1DZANDE A. de Block 15 uur Schieting NOORDSTRAAT E. Matteus 15.30 uur Kermisgaaiboliiil en -schieting HULST De Graanbêurs 15 uur Amusement f muziek J. NJjs 15 uur Schieting SCHOONDIJKE Zaal Wijffels 20 uur Dansen KWADENDAMME W. Huige 14 uur Schieting staande kS van PZS MIDDELBURC City 20 uur De zondebok, a.l. Electro 19 en 21.15 uur Voor dl W'| weg, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur 't Is een gekke, rs*| dolle, dwaze wereld, 14 j. Luxor 19 en 21 uur De Vikingen )f men, 14 j. GOES Grand 19 uur 't ïs een gekke, f- dolle, dwaze wereld. 14 j. (Advertenties) 9ê.ittnWa<ü J PiUyiH St.-Jansteen Tel. 3179 Zuiddorpe Nieuwe hoofdleidster Met ingang van september is de hoofdleiding var: de kleuterschool Maria's Kleutenhof in handen van zuster Borromea van de Congregatie uit Oudenbosch. Deze ver andering geschiedt wegens de benoe ming van juffrouw de Caluwé in Koe. wacht. Zuster Borromea was tevoren hoofdleidster in Heilo. Ongeveer dertig kinderen bezoeken de school, die op mo dem# leest geschoeid is. Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE ook toestellen die niet bij ons gekocht zijn, in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16 HULST Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. Morgen, zondag 22 augustus: Hansweert 10.02 en 22.45 uur. Terneu zen 9.36 en 22.17 uur. Vlissingen 9.07 en 21.45 uur. Wemeldinge 10.37 en 23.13 uur. Maandag 23 augustus: Hansweert 11.26 en 00.00 uur. Terneu zen 10.57 en 23.44 uur. Vlissingen 10.29 1 en 23.11 uur. Wemeldinge 12.11 en 00.00 uur. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur De zondebok, b Electro 15.30 en 19.30 uur Voor de F-11 weg, 14 j. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur De Vikingen j men, 14 j. Alhambra 15 en 20 uur 't Is een get» rare, dolle, dwaze wereld. 14 J. GOES Grand '15 en 19 uur 't Is een f»'- rare, dolle, dwaze wereld, 14 i- Schuttershof 20 uur Jubileums# v.v. Goes RAPENBURG Jo Vernimmen 15 uur Schietinf HULST J. van Heisland 15 uur Schiet»! De Graanbêurs 15 en 19.30 uurA®®' mentsmuziek NOORDSTRAAT E. Matteus 15.30 uur KermisbolMe" -schieting Zaal de Jong 19 uur Dansen KOEWACHT R. de Letter 15 uur Schieting A. de Bock 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting TERNEUZEN ,,..11 Luxor 14.30 en 20 uur De zondebok 17 uur Maciste contra Maciste, OÖSTBURG Ledel 14 uur Hij kan het niet IMB-d.' I 16.30 en 20 uur Satan lokt met new 18 jaar HEIKANT F. Saman 15 uur Schieting DE IvLINGE Zaal v. Dijck Dansen HEINKENSZAND Wed. A. Vermeulen 14 uur Scniei staande wip van PZS IJZENDIJKE Hofzicht 19 uur Dansen VLISSINGEN raie, Alhambra 20 uur 't Is een gekke, dolle, dwaze wereld, 14 j. GOES r^re, Grand 20 uur 't Is een gekke, dolle, dwaze wereld. 14 J. NOORDSTRAAT E. Matteus Kermisschieting DE KLINGE Zaal v. Dijck Dansen OOSTBURG j Ledel 20 uur Satan lokt met lleMe. TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste contra 14 jaar (Van een onzer vei ZANDVLIET Knl n de zinderende zor. traan om zijn as. Bul ven hem grommend .anige zon-bruine ma op de steel van hun ich de zweetdruppel Jaar beneden, tusseï, ahijnlijk naar elkaai, etonnen muren, ll .tachtigste catter-pillj istrument. Moeten zj en in die tomeloze and, bagger en beta er niet op. En toch...| dert het werk aan 's v ite zeesluis, die de grq toegang moet verse! Antwerpse havens, schepen van honderd uie nog niet eens ove kunnen varen, alvorer maliseerd is. De zees| vliet krijgt gestalte. In oktober zal de lie en zal het water het bal men. De druk van al da wanden 500 meter lang, daadwerkelijk naar elkaa nen. Daarom zullen pas venste twee meter beton om zo een fraaie afwerp gen. Men zou verwachten. Op 2 september STENO „GRO(l NEDERL/I (Siaatsbev. L| Gentsestraat 1 KORTRIJK. De programma Omroep deren organiseert in wedstrijd voor het luisterlied „Ook de N hebben hun chanson", derlander en Vlaming c ste drie oorspronkelijke se luisterliedjes kan zin niet is opgenomen op gr plaat, kan zich hiervoor (vóór 1 september) of tingen inwinnen bij de Vlaanderen, Rijselst.raat «jk. Er vallen prijzen te wihni melen tussen fl 250 - en 35 winnaar(s) zal een Nederl: plaat worden geperst. te^ii!11?' *lestaande uit te, Miel Cools en Lonid uitmaken wie deze prijzer

de Stem | 1965 | | pagina 2