Makkelijk zal 't niet gaan TOPNUMMERS in DRAF-WEEKEND Voetbalmatch afgelast uit vrees voor polio Verrassend veel cracks naar C Rotterdam NSF-werkgroep onderzoekt tekort sporttechnisch kader Uitnodiging voor Brundage 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN ROEIEN DAMES IN DUISBURG Mogelijkheden voor Motorsport Veel animo voor i races Zandvoort Prognoses Grote koers in St.-Jansteen Nieuw sportblad Voetbal International Jan Janssen moet enkele dagen rusten Duindigt met f 62.000.- aan prijzengeld Drie wedstrijden Veel kandidaten Schaken in Barcelona ROB HARTOCH leider in „Vijf Goede bezetting van Zeeuws dam-toernooi Sterk veld in Hoogstraten Amateurteams naar buitenland Tennis 11 (Van onze speciale verslaggever) DUISBURG. Het kleine groepje Nederlandse supporters, dat do- mieilie houdt rond de Wedau-roeibaan van Duisburg, heeft zijn hoop gevestigd op Meike de Vlas. Toen donderdagavond de loting, verricht onder leiding van oud-roeibond-voorzitter drs. Chr. E. van der Ploeg, die FISA-president Thomas Keiler verving, ten einde was, stond vast, dat alleen de viervoudige nationale skiffkampioene kans heeft op de eerste dag van de Europese kampioenschappen voor dames, die vrijdag avond beginnen, haar serie te winnen en een finaleplaats veilig te f stellen. De blonde Groningse, die momenteel in Amsterdam woont, kan voor een Ne derlandse zege zorgen, doch dan zal ze juist als vorig jaar tijdens de titel- wedstrijden op de Bosbaan in een grootse vorm moeten zijn. Ze zal moeten laten zien, dat de overwinning, die zij vorige maand in Hannover op de West- duitse top-skiffeuse Karen TJlrich-Wolf behaalde, geen toevalszege is geweest. De eerste serie, waarin de Nederlandse kam pioene start, is zeker niet zwak. Karen Ulrichwolf bereikte immers in 1964 de vierde plaats bij de Europese titelstrijd en 1 de Frangaise Renée Ca mus werd bij de wedstrijden op de Bosbaan zesde. En de Britse kampioene Lane is altijd nog een gevaarlijke outsider. Op die gedenkwaardige 2e augustus 1964 liet Meike de Vlas de Frangaise en de f Duitse, die vrijdag haar grootste rivalen zijn, achter zich en veroverde tot veler verrassing zelfs het zilver. Nu titelhoud. ster Galina Konstantinova, die ook in 1963 het goud naar Rusland voerde, in een andere serie is ingedeeld, heeft Mei. ke de Vlas stellig de mogelijkheid op. nieuw de eindstrijd te bereiken. Gemak. f DEN HAAG (ANP) Er bestaat flinke belangstelling voor de nationale motorwegraces, die zondag op het cir- cuit van Zandvoort worden gereden. De wedstrijden in de 50-cc senioren - klasse en in alle klassen van de junioren zijn de laatste, die meetellen voor het kam- pioensehap van Nederland. Dertien rijders in de 50 cc senioren zullen om de eer strijden.De twee favo- S rieten zijn Cees van Dongen en Ferry Swaap De deelname in juniorenklasse luidt 50 cc-klasse, 82 deelnemers, fa- vorieten, Van Leeuwen en Duymelinks. 125 cc klasse. 22 deelnemers, favoriet I Louis van Rijswijk. 250 cc-klasse, 39 deelnemers, favorieten Van Aken, v. d. Goorberg en Holtburg. 350 cc-klasse, j 8l deelnemers, favorieten De Vries en De Wever. 500 cc-klasse, 17 deelnemers, favoriet Noorlander. kelijk zal de Groningse het echter be slist niet krijgen. Na de loting, in broeierige hitte, stond voorts wel vast, dat de vier met stuur- vrouw van De Vliet en de dubbel vier van Nautilus alleen nog maar kunnen ho pen op de herkansingen. Het kwartet van De Vliet zal vrijdag nl. o.m. moeten strij den tegen titelhouder Rusland en de Hongaarse ploeg, die vierde werd in Am sterdam. De Nautilus-ploeg zal tegen de naar van het zilver al evenmin veel kansen krijgen. De acht van Argo, de vierde vertegen woordiger van Nederland, komt op de eerste wedstrijddag niet in actie. Slechts vier achten hebben ni. ingeschreven voor het slotnummer van de dameswedstrij- den zodat zij alle vier overgaan naar de eindstrijd van zondag. De loting leverde het volgende resul taat op: Skiff, eerste serie: Frankrijk, Roemenië, Groot-Brittannië, West-Duitsland en N e« d e r 1 a n d (Meike de Vlas)tweede se rie: Denemarken, Rusland, Bulgarije en Hongarije. Dubbel twee, eerste serie: Bulgarije, Hongarije, Tsjechoslowakije, West-Duits- land en Zweden; tweede serie: Rusland, Frankrijk, Bulgarije en Roemenië. Vier met stuurvrouw, eerste serie: De nemarken Rusland, Hongarije en N e- derlana (De Vliet)tweede serie: Roe. menië, Tsjechoslowakije, Groot-Brittan nië en Bulgarije. Dubbel vier, eerste serie: Nederland (Nautilus), Rusland, Tsjechoslowakije en Polen; tweede serie: West-Duitsland, Russische quadruple vorig jaar win- Frankrijk, Hongarije en Bulgarije. De verwachtingen voor zaterdag avond te Hilversum zijn; Benny Parisienprijs: Deary Hol landia, Bloemstraat K, Dibbels W. outs: Dolf, Brown Bomber en Dar ling Adrie V. Bento-Kittyprijs: Anton, Alice van Hagheweyde, Zalkestis van E. Outs: Chantiago en Amm. van IJmuiden, Bento-Hollandiaprijs (1ste afd.): Coby Kinley, Aga Khan, Columbus. Outs: Acmo Scotch en Avirt Scotch. Bento-Hollandiaprijs (2de afd.) Alex, the Saint, Cherubijn Bs, Cura sao. Outs: Corna M. en Bergens Glo rie. Criterium der 3-jarigen: Darlin' 'Jill, Darling Hollandia, Dutch Mas ter. Outs: Delphine W, Desiree van Sprookjeshof en stal Marion. Bonaireprijs (amateurs)Bajadère, Amor Hollandia, Alpenraaf S. Outs; Bentoprise en Brahmapoetra S. Bonaireprijs (amateurs 2de afd.) dia, Clementina Lee. Outs: Boyke Arctic van Gravenhof, Ann. Hollan- Dear. Kampioenschap van 5-jarigen: Baro nes bpencer K, Bastogne, Brion v. d. vour S Barry WilUams en Bra" lrB'rn^m Sf~P$s;. 'iider Wagenaar 31, (Biuno of Winston Hanover), A. Reme Kinley, Annie Norma. Outs: Vincent Hollandia. De prognoses voor de meeting te Duindigt: Quicksilver S-prijs: Dandy H Cis- ca Scotch, Dazy H. Outs: Danny Kay en Doniina II. Theo Messidor-prijs: Anne Emiiie Crony v. d. Lente, Azuro Pluto. Outs:' Ballerine en Buziau Norton, Regel Rubyprijs: Divisio, Fair Qu ota, High Hat. Outs: Iljona en Dela ware. Der; R", Doortje Dartel. Outs: Damsel D, Dakota Scotch en Diomedea S. Regal Rubyprijs (2de afd.): Beauti- rn Cambrousard, Antonio Tat- i>. Outs: Cherokee en Mermaid. kampioenschap van Nederland: Oli- fw A,JnUr de Java. Pigh Life II. Duts. Quicksilver S en Xanthos Nar- vHdairT°i„1(I"pr«s: Coby Kinley. David Chart»u CIaucly Williams. Outs: mE H en Ciconia S. pora Von, B-pr«s: Yberflöte, Zip- mÏwwc$; L Miss Pixie, ucky Leggs en K,DZita Captain Double Scotch en Zus Hanover! °Uts: Aristo DEN HAAG (ANP) Vertegenwoor digers van een groot aantal Nederlandse sportbonden hebben op een bijeenkomst te Utrecht, welke onder leiding stond van de afdeling opleiding en training van de Nederlandse Sport Federatie, be sloten op korte termijn een werkgroep lin het leven te roepen, die de volgende vraagstukken ten aanzien van het sport technisch kader zal bestuderen: A. De wenselijkheid en-of noodzake lijkheid dat de sportbonden de beschik king krijgen over een veel groter aan tal part-time en full-time betaalde sport- technische kaderleden. B. In hoever het noodzakelijk is de opleiding van part-time en full-time be taald sporttechnisch kader plaats te doen vinden op daar toe geëigende instituten buiten de sportbonden, met dien verstan de dat die sportbonden ten nauwste be trokken zijn bij de samenstelling en uit voering van het leerplan. C. Welke financiële maatregelen zijn te treffen ten einde het de sportbonden mogelijk te maken meer betaald sport technisch kader aan te trekken- (Van onze sportredactie) ST. JANSTTEN - In St. Jansteen leven grote plannen voor een reuzenron- de Men wil komen tot een soort ,,Chaam"-dag, met verschillende cate gorieën aan start dus. Wat de profs be treft hadden de organisatoren gedacht aan een Nederland - België met twin tig renners van elk land. Met Kees Bel lenaars werd al een akkoord bereikt over veertien beroepsrenners, terwtfl de Belgische afdeling nog samengesteld moet worden. In die groep dan zal plaatselijke favoriet Theo Verschueren naar voren geschoven worden als de vedette, terwijl men als zijn tegenhanger" Rijsbergse Kees Haast op het oog heeft. De koers gaat plaatsvinden op zondag 19 september. D. Welke maatregelen en voorzienin gen dienen te worden getroffen om de functie en de sociale zekerheid van het betaald sporttechnisch kader te waarbor gen. E. Welke samenwerking eventueel mogelijk is ten aanzien van het organi seren van cursussen in samenwerking met provinciale en plaatselijke sportra den Aan het besluit deze werkgroep in te stellen, ligt ten grondslag dat een visie inzake de ontwikkeling van de sport wereld in de komende jaren moet wor den gegeven, in het bijzonder wat be treft de opleidingen. Het verstrekken van een overzicht inzake de behoeften op dat gebied, is dientengevolge beslist noodzakeleijk. JOHANNESBURG (ANP). Het Zuidafrika^nse Olympische Comité heeft be sloten de Amerikaan Avery Brundage, de president van het Internationale Olym pische Comité uit te nodigen voor een bezoek aan Zuid-Afrika in het begin van het volgend jaar. Hiervoor zal een persoonlijke brief van Frank Braun, de voorzitter van het Zuidiafrikaanse Olympische Comité uitgaan. Zuid-Afrika, dat wegens zijn apartheidspolitiek in de sport werd uitgesloten van deelneming aan de Olympische Spelen 1964 te Tokio, verwacht ook voor de Spelen van 1960 in Mexico City weer aan hevige aanvallen bloot te zullen staan. De eerste voorbereidende vergadering van het I.O.C. voor de Spelen 1968 zal in oktober in Madrid worden gehouden. (Van onze sportredactie) BREDA De NV Weekbladpers te Amsterdam heeft een nieuwe sportblad gelanceerd, onder de anam „Voetbal International". Opzet is berichtgeving over de voetbalsport in Nederland en over de grens. V.I. (kosten vijfenvijftig cent) gaat aan het eind van de week verschijnen omdat het blad zich primair zal richten op de voetfealprogramma's voor elk komend weekend. De eerste uitgave ziet er bijzonder verzorgd uit, bevat tal van interessante artikelen en wordt opgetrokken" door uitstekend fotomateriaal en kleurendruk. In Ne derland zijn meer van dergelijke fraaie bladen uitgekomen. Een lang leven ken den ze jammer genoeg niet. Wie weet lukt het Voetbal International- OP ZATERDAG 18 en zondag 19 septem ber wordt in de Haagse Houtrusthallen een internationaal badminton-toernooi gehouden. Naast de topspelers uit Duitsland, België, Groot-Brittannië, De nemarken en Nederland zal het volle dige nationale team van Indonesië acte de presence geven. (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT —Een onderzoek dat de Puttese arts Din-genhouts instel de naar de blessure van wereldkam pioen wielrennen Jan Janssen, leerde dat de Ossendrechter in ieder geval kan starten in San Sebastian. Hij moet enkele dagen rust houden (wa.t afzeg ging van enkele criteriums in België be tekent) en kan dan weer fietsen. „Het valt allemaal nogal mee. Een kwestie van even kalm aan doen want het is een spier-verwond'ing en daar zou ik, vol gens de dokter, over enkele jaren wel eens last van kunnen krijgen wanneer ik me nu forceer" aldus Jan Janssen. HARRY STEEVENS, Wim Sche pers, Eddy Beugels en Harry van Piere zijn ingedeeld in een ploeg die onder de naam Neder» land 1 deelneemt aan de Grote Prijs van België. In de tweede équipe kregen Piet Braspen- ninckx, André van Middelkoop, Harry Schouten en Daan Holst een plaats. Ze rijden onder leiding van Joop Middelink. Het gaat hier om een ploegentijdrit van honderd kilometer. SJEF VAN DE VIJVER zal zater dag in zijn functie van lid der sportcommissie de Omloop van Zeeuwsch Vlaandéren bijwonen. De tweede dag komt de Roosen- daalse hoteleigenaar niet, want dan moet hij in plaats van ren ners Abraham zien. Sjef van de Vijver wordt dan vijftig jaar en precies op die dag is het 28 jaar geleden dat hij zijn eerste we reldkampioenschap (Kopenha gen) veroverde. DR. P. VAN DIJK, voorzitter der KNWU komt eveneens naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij reist vanuit België (waar hij de begra fenis van zijn overleden collega Standaert bijwoonde en enkele besprekingen voerde) door naar de internationale amateurronde. HENNIE MARINUS, de kleine pittige Amsterdammer, die vorig jaar nog Nederlands kampioen achter de motor werd. zal niet meer aan wielerwedstrijden deel nemen. Marinus was beroepsren ner sinds 1960. JULIEN GEKIERE, de Belgische coureur die in de eerste etappe van de ronde van Nederland zwaar ten val kwam, is nu zover hersteld, dat hij weer rondloopt. Of hij nog in de wielersport te rug zal keren valt echter te be twijfelen. FRANS EVERS, de winnaar van de ronde van Twente, sukkelt reeds enkele maanden met een knieblessure. Hij hoopt er vol gend seizoen weer bij te zijn en dan als professional. PALLE LYKKE, de Belgische Deen, zal aan het wereldkam pioenschap op de weg deelnemen. Het is de eerste maal dat hij zulks als beroepsrenner doet. Als amateur werd hij in 1956 achter Frans Mahn, Norbert Veroug- straete en Jan Buis 4de. OP DE AMSTERDAMSE Bosbaan wor den zondag internationale waterski wedstrijden gehouden, waaraan door de sterkste skiërs uit België, Duits land, Groot-Brittannië, Frankrijk, Ita lië en Zuid-Afrika wordt deelgenomen. Ook Amerika zal door een topskiër vertegenwoordigd zijn. Voor Nederland komen uit kampioen Roelant Tops, Edu Braskamp, Ben Woltering en Peter Beaujean, Quicksilver S kreeg meerdere malen de eerste prijs, maar zal er deze keer wel inoeite mee hebben. (Van onze paardesportmedewerker) ""'VV ,Pe' drafseizoen viert mo- e' hooStij, en voor het komende staan maar liefst vier grote are. rt» (op,Programma, waarvan Derby: Dea Alkestis Van E. Diana wel riet™ klassiekc draverij de derby - meetine *Pant' Tijdens de avond' ïïnat n zaterdagavond te Hilversum têrii.m de klassieke course het „Cri- course om°tJ"ja£igen" ook de tweede iariren'"^ i ,"KamP'°eöschap voor 5- verif u w- ',e Pro8ramma. Deze dra- omdat de M« 1 interessant geworden welke r, 't ag medei>epalend zal zijn welke twee dravers ons land gaan ver tegenwoordigen op het Europees kam- rne'rïap dat dï )aar treden zal wor- 26 septembeT" Malm° in Zweden op z. Zee aa^lo^Tdl &e Hf* «SMB 4 va* Di*. Pasja. Ver^ Bastogne van Van Schijndel uit Wall- Wijk, die sinds bij trainer Bouwhuis on stal, goede verrichtingen toont en moP. menteel bij de vijf beste vijfjarigen vanfacineerd zullen weer tienduizenden Nederland behoort. De concurrentie echter groot, want zowel Barones Spen cer K als Brion van der Lente hebben in de eerste draverij om dit kampioen schap de eerste twee plaatsen bezet in de snelle kilometertijd van 1.21.3 en 1.21.4 terwijl de derde aankomende Bar ry Williams me't 1.21.8, beslist ook niet kansloos is. Voor zondagmiddag staan op het pro gramma te Duindigt naast het „kam pioenschap van Nederland" de Gold-Cup voor volbloeds ('n ren over 2150 meter), de grootste klassieke draverij de derby op het programma. In deze drie nummers wordt een totaal van ruim 62.000 gulden aan prijzen, benevens enige fraaie ere prijzen verreden. In het kampioenschap van Nederland zal Quicksilver S, de 16- jarige hengst, zijn heroptreden komen maken. Een succesvolle rentree is wel wat veel gevraagd van de 16-jarige reus. die een totaal van ruim 260.000 gulden m zijn course-carrière bij elkaar liep, want de oppositie is enorm en vooral de twee Franse hengsten Jour de Java en Olivier B, beiden in topvorm, zullen waarschijn lijk de dienst uitmaken. Van de 125 dravers ingeschreven direkt na de geboorte voor het grootste spekta kel wat derby heet, zijn twaalf drie-jarige dravers goed genoeg bevonden om aan dit grote evenement deel te nemen. Ge- zondagmiddag de strijd gaan volgen, maar voordat het zo ver is zullen de trainers, eigenaren, pikeurs en fokkers vele slapeloze nachten gehad hebben. Deze derby brengt vele kandidaten voor de zege aan de sart, want mede door de influenza, de ziekte die zolang en hevig onder de paarden is geweest, hebben de driejarige dravers nog geen enkele course kunnen lopen over de klassieke afstand van 2500 meter, waardoor de prognose als altijd erg moeilijk, dubbel zwaar wordt omdat er geen afdoende antwoord gegeven kan worden wie vol doende stayerscapaciteiten naast snelheid bezit om op volle toeren te kunnen draai en in dit grote spektakel. Sinds zaterdag 14 augustus heeft trainer Jan van Leeu wen er 'n extra zorg bijgekregen. Zijn kanspaard Dea Alkestis van E had in de generale repetitie dinsdagsavonds te Hilversum gemakkelijk gewonnen in de goede kilometertijd van 1,26, maar za terdags daarop draaide zoon Siem van Leeuwen, die een eigen entrainement heeft, met de sterke Damsel D even eens 1,26, zodat een familiestrijd niet on waarschijnlijk is. Ook de twee zwagers, Jan Wagenaar jr. en Tom Koovman, res pectievelijk met Diana R en Doortje Dartel, één en twee in de Sweepstakes merriën, zullen elkaar bekampen in de derby, De rijdende ingenieur Johan Oosting hield met zijn derbypupil Domi nica jongsleden dinsdag een generale repetitie, die eindigde in een vierde plaats. Trainer Piet Smits uit Utrecht, komt met de oersterke maar zeer onwisse Dakota Scotch. De merrie bederft dik wijls goede kansen door fouten, wat in de derby funest zal zijn. Ook Diomedea S, Discovery, Dean Hollandia en Dave Fez zijn gevaarlijk. Alhoewel er vele kanshebbers zijn, wat natuurlijk de grote strijd alleen maar interessanter maakt, menen wij dat Dea Alkestis Van E de grootste kans maakt voor de eerste prijs van maar liefst 13.000 gulden, terwijl wij in Diana R haar grootste concurrent zien. Een van de deelnemers die het meest van de influenza te lijden heeft heeft gehad is de hengst Dirk de V., die als tweejarige een van de snelste van, zijn generatie was, maar af te wach ten valt hoe hij door de ziekte is heen- gekomen. In de omringende nummers komt trainer André Haarselhorst met enige kanspaarden. Vooral Dandy H moet goed genoeg zijn voor de eerste draverij over 2100 meter, alhoewel Jos Goos met Dazy H zich in de strijd kan mengen. De merrie won haar laatste course te Hilversum vrij gemakkelijk, maar haar even oude halfbroer Dandv toonde zaterdag 14 augustus goede vor deringen gemaakt te hebben en is favo riet. In de laatste draverij van zondag zal noch Zita H, noch Apollo H kans hebben tegen de snelle vierjarige klasse- hengst Captain Double K, maar een goede klassering moet mogelijk zijn, achter de Captain. In de belangrijkste ren van de middag de Gold-Cup heeft trainer Van Dijk de grote favorieten met Evian, Whitefoot S. Happy Time en Lovely Surprise S. Wie van deze aan de start zullen verschijnen is nog niet be kend, maar ons inziens is Whitefoot S momenteel wel de beste, en in top-con- ditie. BARCELONA. (UPI) In het wereld- jeugdschaaktoernooi dat in Barcelona wordt gehouden heeft de Nederlander Rob Hartoch remise behaald tegen de Noor Swaig. De Belg Rooze moest zyn party tegen de Fransman Makles af breken. In groep vijf heeft Hartoch nu de leiding met 3.5 punt, voor de Schot Ja- nieson met 2 punten, de Noor Zwaig ook met 2 punten, de Spanjaard Gonzales met 1.5 pnt., de Tunesiër Bon Aziz met 0.5 pnt. en de Oostenrijker Weissbachre met eveneens 0.5 pnt. In groep vier staat de Belg Rooze met nul punten en een afgebroken partij op de laatste plaats. Hier heeft de Hongaar Farato de leiding met 3.5 pnt. In groep één leidt de Oostduitser Scho- neberg, in groep twee de Joegoslaaf Ju- raiwa en in groep drie de Westduitser Huebner. HERMAN SCHRIDDE Olympisch kampioen ROTTERDAM (ANP) Het in ternationaal concours-hippique te Rotterdam, dat van 1 tot en met 5 september voor de 18e maal zal worden gehouden, draagt wederom een bijzonder internationaal ka rakter. Dertien nationaliteiten zul len er vertegenwoordigd zijn: Bel gië, Brazilië, Denemarken, West- Duitsland, Frankrijik, Groot-Brit tannië, Ierland, Italië, Nederland, Polen, de Verenigde Staten, Zwe den en Zwitserland, met in totaal 250 paarden, waarvan de helft uit het buitenland komt. Onder dit grote aantal deelnemers bevinden zich verrassend veel internationaal bekende ruiters als Pessoa, Wink ler, de Europese kampioen Schrid- de, Schockemoehle, Lefrant, Bren- nan, Piero d'Inzeo, Toon Ebben, Barker, Smight, Blickensdorfer en Haury Het aanstaande CHIO te Rotter dam zal een grote reünie worden van ruiters en paarden, die de laat ste tijd internationale successen hebben behaald. Onder hen zijn de Brazilianen Nelson Pessoa en Arline Givaudan die onder meer Nelsons Olympisch paard Huipil en zijn andere crack Grand Geste meebrengen. Uit Amerika komt Kathy Kusner, die vorig jaar met haar machtige vos Untoucable in Rotterdam het pre-Olympische springconcours won en die onlangs tijdens de horseshow te Dublin historie maakte door voor de tweede achtereenvolgende maal de grote prijs van Ierland te winnen. Zij zal haar land als individuele deelneemster vertegenwoordigen, daar de Amerikanen zich nu reeds voorbereiden op de Olympische Spelen van 1968 en afgezien heb ben van een Europese tournee. Duitsland komt met de sterkst mo gelijke afvaardiging: Winkler, Schockemoehle, die onlangs nog in het nieuws kwam na zijn verbe tering van het wereldrecord hoog- tesprong met het paard Exakt (2.25 meter) en onder andere verder Hermann Schridde, die in Tokio met Dozent het Olympisch zilver won en in juli van dit jaar in Aken met hetzelfde paard Europees springkampioen werd. De Britse equipe bestaat voor de helft uit de befaamde familie Barker: Willi am, David (ex-Europees kampioen) en Valerie, de echtgenote van Da vid en in Rotterdam bekend als Va lerie Clark, die enige jaren gele den de grote prijs van de stad Rot terdam won met haar paard Ata lanta, dat zij ook nu weer berijdt. Verder komt naar Rotterdam Harvey Smith, die in 1962 in Rot terdam een voortreffelijk interna tionaal debuut maakte o.a. met het paard o'Mally, De Franse equipe die jarenlang in Rotterdam heeft ontbroken, zal ditmaal onder lei ding van de majoor Tuy Lefrant ongetwijfeld trachten de hegemo nie van Duitsland en Engeland in de landenwedstrijd te doorbreken. Ook de Zwitsers komen naar Rotterdam terug met de bekende luitenant Haury, die twee jaar geleden met het paard Millvie suc cessen oogstte. Tot de verrassingen behoort de komst van de Italiaan- •se equipe van het militaire rij- centrum met als topruiter Piero d'Inzeo, die in Rome bij dè Olym pische Spelen de tweede prijs won. Ierland zal worden vertegenwoor digd door Tommy Brennan. De of ficiële Nederlandse equipe bestaat uit Toon Ebben, Rob Kouwenberg, Tjeerd Velstra, Jan Maathuis, Hans Brugman en Maarten Bagchus. Ook voor de dressuur staan vele internationaal bekende figuren in geschreven, zoals de Duitser Kurt Capellmann, de Zweedse oud- Olympische kampioen majoor St Cir, de Britse mevrouw Hall-Carp en de Zweedse mevrouw L. Sand- stroem. Van Nederlandse zijde ko men ook de sterkste dressuurrui ters uit, met name de gezusters Van Doorne, mevrouw Schram, mevrouw Siem en mevrouw Bene- dictus. VLISSINGEN. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Provinciale Zeeuwse Dambond zullen op 4 december in vier plaatsen (Vlissingen, Souburg, Kapel!e en Kortgcne) wedstrijden voor viertallen worden gehouden, 's Namid. dags zal i Goes de finale worden ver speeld. Pe commissaris der koningin in Zeeland opent deze finale met een eerste zet. Voor deze viertallenwedstrijden komen zeer sterke spelers uit België en Neder land naar Zeeland. Naast de Belgen O. Verpoest en M. Verleene hebben thans ook de Friezen P. Bergsma (nr. 2 in het kampioenschap van Nederland in 1963) en O. Hoekstra (momenteel kampioen van Friesland) toegezegd te zullen ko men. Ook is het thans definitief dat F. Okrogelnik (nr. 3 in het laatste kam pioenschap van Nederland) verschijnt. Alle deelnemende viertallen zijn nu be kend, te weten: Brabo, (Antwerpen), Da- mier Bruxellois (Brussel), Damier Mosan (Luik), V.O.S. (Spekholzerheidè), De Schijf (Roosendaal), Het Oosten (Rot terdam), D.D V. (Dordrecht) en de ge noemde ploeg uit Friesland. Verder de Zeeuwse kwartetten: Middelburg I en II,; Goes I en II, Vlissingen, Aagtekerke,. Lammerenburg, Bergen op Zoom, Kapelle. 's-Gravenpolder, Souburg en Sint-Lau- rens. Als wedstrijdleider tijdens de finale zal optreden de 13-voudige kampioen van Nederland, R. C. Keiler uit Amsterdam. (Van onze sportredactie) HOOGSTRATEN Zaterdag I» het weer koers in Hoogstraten, de Belgische grensgemeente waar het plaatselijk co mité zich ieder jaar weer uitslooft om. zoveel mogelijk Nederlanders aan de start te kunnen brengen. De reglemen ten van de Belgische Wieier Bond laten slechts vijftig renners toe en daarvan mag er maximaal twintig procent uit het buitenland komen. Het aantal van tien hebben de organi satoren weten op te voeren tot eenen twintig om daardoor een nog betere Ne derland - België te krijgen- De uitverko ren Nederlanders (er komen er beslist geen bij) Arie den Hartog, Dick Groe- neweg. Kees Haast. Gierben Kastens, Cees Lute, Bas Maliepaard, Hen"; Nij- dam, Jan Pieterse, Geurt Pos, Cees Snepvangers, Michel Stolker. André van Aert, Jaak van de Klundert, Bart van de Ven, Jos van der Vleuten, Leo van Dongen' Kees van Espen. Mart van Ginneken. Rik Wouters, Huub Zilver berg en Bart Zoet. Van Belgische zijde komen onder anderen Frans Brands Rik Luyten John Tongerloo Lode Troon- beeckx, Vic van Schil, Jos Spruyt, Louis Proost en Jos Hoevenaars. Het crite rium begint om drie uur en gaat over vijftig ronden, die in totaal hondervijf entwintig kilometer lang zijn. DEN HAAG (ANP) Tal van Neder landse wieleramateurs zullen dit week einde deelnemen aan wedstrijden in het buitenland. Tijdens baanwedstryden in Ludwigshafen-Frisenheim starten zater dag de Hagenaar Chris Kipping en de Amsterdammer Frans van der Ruit in een koppelwedstrijd. Jan Brouwer, Rotterdam; Willy Ge- raeds, Thorn: Rini Wagtmans, Sint-Wil- lebrord en Wim Dubois, Waarschoot, star ten zondag in de ronde vam Saarland. De ronde van Tsj echo-Slovakije, die zondag begint en precies een week later eindigt, wordt door de volgende Neder landers betwist: Jan Serpenti, Wijk aan Zee; Hans Hesen, Geleen; Piet Deenen, Vlijmen; Piet Heynig, Rotterdam en Jan van der Horst, Haarlem. BUISSEL (ANP) De Belfrleclie •ennisploeg, die volgende week zaterdag en zondag in Woluwe St.-Lambert tegen Nederland uitkomt, is als volgt samen gesteld: Herenenkel: Drossart, De Gronckel, Brichant. Hombergen, Houdmondt, Kele- com, Bettens en Bruloot. Damesenkel: Kahn-Rotta, Mercelis, Ch Loeys en I. Loeys. Dubbelspel heren: Drossart-De Gronckel, Brichant-Kelecom; Tielmans- Bettens, Deville-Hombergen. Dames- dubbel: Bedoret-Tagnon, Mercelis-Ch. Loeys. Gemend dubbel: Tagnon-Homber- gen. Mercelis-Drossart; Bedoret-De Gronckel. Ch. Loeys-Grosjean. LONDEN (UPI) Vrees dat het voetbalstadion van Blackburn een be smettingshaard voor kinderverlamming zal worden heeft geleid tot uitstel van de eerste divisie-wedstrijd Blackburn Rovers Tottenham Hotspur die zater dag, de dag waarop de Britse voetbal competitie weer van start gaat ge speeld zou worden. Men heeft de wedstrijd uitgesteld in verband met een ongewoon hoog aantal gevallen van polio dat in Blackburn is geconstateerd. Aln Hardaker, de secre taris van de Britse voetbalbond heeft verklaard dat de mogelijkheid klein dat de situatie in Blckbum voor zater dag verbetert zodat men heeft beslo ten de ontmoeting niet door te laten gaan Men is tot een beslissing geko men na overleg met de medische auto riteiten van Blackburn. Hardaker voegde eraan toe dat de uitwedstrijd tegen Fulham op Craven Cottage in Londen wel normaal door zal gaan omdat het zeer onwaarschijn lijk is dat de supporters van Blackbun mee zullen komen naar Londen. J

de Stem | 1965 | | pagina 11