VARA-JUBILEUM OP RADIO EN TELEVISIE '5 DISCO-NIEUWS Donald Duck Deze week: Elvis Presley's Crying in the chapel In september eerste uitzendingen van C.P.N. vlieg OZKe r u,t met een boek Biografie van koningin Wilhelmina Alice Babs in „Sextet Plaat deze week naar Dongen Yves Montand in „Brandt Parijs?'' Zendtijd politieke partijen Sluiting op 1 november Pennehiuiver ,1.2.3 4 R 8- 7 8 9 AVRO en VARA verslaan vlucht van Gemini-4 Dit is dè jas! GRONINGEN 7eJilenkd T.v. 3 september Documentaire over leven in Japanse gevangenschap Te veelkruitdamp op Engelse commerciële t.v. T.v. vanavond: Roy Efzel Rijk de Gooyer Jim Reeves Freddy Quinn PARIJS In de franse hoofdstad woedt nog steeds oorlog, /ij het op kleine schaal. De opnamen voor de film Brandt Parijs zijn nog niet voltooid. Op de foto: wachtmeester Yves Montand als comman dant op een Franse tank, die tijdens een hevige strijd op de Place de la Concorde o mhet leen zal komen. Het is al 21 jaar geleden, dat de gealiëerden de buitenwij. ken van Parijs naderden om de Duitse bezetters te verdrijven. DEN HAAG (A.N.P.) De regerings commissaris voor ,t radiowezen heeft «en rooster vastgesteld, voor de uitzen dingen van de politieke partijen in de periode van 30 augustus 1965 tot 3 juli 1966. Voor de radio-uitzendingen blijft de zendtijd van 18.20-18.30 op maandag t. m. donderdag gereserveerd voor de acht politieke partijen, die reeds over zendtijd beschikten. De C.P-N. krijgt zendtijd op vrijdag om de veertien da gen van 18.20-18.30 over Hilversum 2. Het rooster ziet er als volgt uit: maandag 30 aug. V.V.D Hilversum I dinsdag 31 aug. P.v.d.A. Hilversum I woensdag 1 sept. G.P.V. Hilversum II dond.dag 2 sept. P.S.P Hilversum II vrijdag 3 sept C.P-N. Hilversum II maandag 6 sept. A.R.P. Hilversum I dinsdag 7 sept. C.H.U. Hilversum I woensdag 8 sept K.V.P. Hilversum II dond.dag 9 sept. B.P. Hilversum II maandag 13 sept. V.V.D. Hilversum I enz. De televisieuitzendingen van de poli tieke partijen blijven geplaatst op maan dag van 20-20-20.30 op Nederland I. Aan de lopende en volgende reeksen van uitzendingen van de verschillende poli- tieke partijen wordt een uitzending van de C.P.N. toegevoegd, zodat elke partij éénmaal per negen weken zal uitzen den. Het rooster hiervoor is aldüs vast gesteld: Maandag 30 aug. C.H.U. maandag 6 sept. B.P maandag 13 sept. G-P.V. maandag 20 sept C.P.N. maandag 27 sept. K.V.P. maandag 4 okt. A.R.P. maandag U okt. V.V.D. maandag 18 okt P.v.d.A. maandag 25 okt P-S.P. maandag l nov. C.H.U., enz. - Op 1 november 1925in de democratische samenleving toch opgericht. Dit feit zal altijd alles weer afhangt. Daarom zal het boek van Meijer Sluijser in verband met het jubileum van de VARA vooral ge richt zijn op de geschiedenis van de kleine man in de laatste veertig jaar. Verder zijn in het kader van de ju bileum-viering voor dit najaar, Verspreid over het hele land, nog twaalf toneel voorstellingen, zeven cabaretuitvoeringen en acht tiener-avonden, vastgesteld. HILVERSUM werd de VARA door de VARA in het komende najaar op velerlei manieren worden herdacht. Vanaf eind september en speciaal ge durende de maand oktober zullen de radio, en televisieprogramma's extra- uitzendingen aan dit jubileum wijden. Op gevarieerde wijze zal aandacht wor den geschonken aan de maatschappelij ke en culturele ontwikkelingen, die in de afgelopen veertig jaar plaatsvonden, maar ook aan de ontwikkelingen zoals deze in de toekomst verwacht kunnen worden. De jubileum-activiteiten zijn praktisch geheel geconcentreerd op de datum van 1 november a.s. Dit in ver band met het feit dat ook de KRO deze herfst haar veertigjarig bestaan viert en daarna na die datum in de program ma's blük zal geven. Het sluitstuk van het VARA-jubileum wordt gevormd door een bijzonder con cert op 1 november a.s., te geven in het Concertgebouw te Amsterdam door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v- Willem van Otterloo. De beroemde pia nist Arthur Rubinstein zal hierbij als solist optreden. Overigens zullen ernstige en lichte programma's elkaar afwisselen zodanig dat er op elk gebied en voor elke belangstellende veel aantrekkelijke evenementen wordep geboden. Op zaterdag 30 oktober wordt in de Jaarbeurs te Utrecht een jubileumcon gres gehuden, een gebeurtenis die wordt beschouwd als een hoogtepunt in de ontwikkeling van de VARA als orga nisatie van kijkers en luisteraars. Dit congres zal voornamelijk staan in het teken van de toekomst, zoals de VARA die op het gebied van radio en televisie ziet. Het congres zal worden afgesloten door een muzikale manifestatie van veertig jaar lichte muziek, die recht streeks door radio en televisie zal wor den uitgezonden Er zal tevens een jubileum-uitgave in boekvorm verschijnen, geschreven door het VARA-hoofdbestuurslid Meijer Sluij ser. De titel van dit boek is „Een klein mannetje met een klein potloodje", waarvan, naar het woord van Churchill, (Advertentie) (Advertentie) DEN HAAG (ANP) In het komende najaar zal bij uitgeverij Leopold in Den Haag een biografie verschijnen van ko ningin Wilhelmina, getiteld „Wilhe'mina, Prinses - Koningin Prinses", en in op dracht van het Ministerie voor Cultuur, recreatie en Maatschappelijk Werk ge schreven door Henriëtte L. T. de Beau fort. Mevrouw de Beaufort is als historica o.m. bekend geworden door haar werk over Gijsbert Karei van Hogendorp, dat in 1950 werd bekroond met de prijs voor letterkunde van het Ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Zij heeft voorts boeken over Willem de Zwijger, Rembrandt en Cornelis van Vollenhoven op haar naam staan. Spoe dig na het overlijden van koningin Wil helmina is mevrouw de Beaufort begon nen met het bestuderen en ordenen van de omvangrijke stof. HILVERSUM Op donderdag 3 juni werd van Cape Kennedy met behulp van een Titan-2-raket de Gemini-4 gelan ceerd met aan boord de kosmonauten James A. McDivitt en Edward White Over deze reis brachten Klaasjan Hin- driks en Eelco Schuller verslag uit Vandaag wordt de Gemini-5 met aan boord de kosmonauten Gordon Cooper en Charles Conrad in een baan rond de aarde gebracht. Van deze lancering en het verloop van de ruimtevlucht zal tus sen lo.OO en 16.00 uur en voorts gedu rende de periode van de ruimtevlucht die acht dagen zal duren, in de actuali teitenrubrieken van de AVRO tussen 13.10 en 13.25 uur, tussen 18.15 en 18 25 rur en tussen 22.40 en 23-00 uur, en in ctualiteitenprogramma van de V ARA tussen 12.55 en 13.00 uur en tus sen 17.50 en 18.00 uur sameiwattin en worden gegeven. Ook kunnen de radioprogramma's van deze omroepverenigingen worden onder broken indien, gezien de evolutie van de vlucht van de Gemini-4 daartoe aanlei ding mocht bestaan. De verslaggevers over deze nieuwe Amerikqanse ruimtereis zijn ook ditmaal ttiaaqan Hidnriks en Eelco Schuller, Horizontaal: 1. etenbereider - glazen klok 2. hooi- stapel - putemmertje 3. slee - boom - achter 4. een zekere - kern 5. rood (Eng). - tuinafzetting 6. vleessoort - ondergang 7. in orde - lobbes - fami lielid 8. verkarde huid - ederland- se rivier 9. lange jongen - zangstem Vertikaal: 1- kist met open latwerk - omslag van een grammofoonplaat 2. li chaamsdeel - treffen 3. boksterm - rivier in Utrecht - muzieknoot 4. on twassen mens - bevel 5. riviertje in Friesland - gezien (Frans) 6. kraan orriA1*8 iAan gras of ëraan in hula-™" 11 rivier in Brabant 8. van ^nmb;0rader8ang 9' tr°tS d£eI Pt> r.=rt1'SEC| *B',d '8 TBA SrasI '8 Q si? "A° 'L dBl "9 1 Tiavor moo - OJT C - JOO z ssoi, - -t -JI0S-OBA '8 SBBtu ali, 1 'i IBA m!"I '9 5 Bu d3t JB '8 fliojs - Jioy 'i -joh De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS HILVERSUM Op 2 september a.s. zal het twintig jaar geleden zijn dat op het Amerikaanse slagschip „Missouri", in de baai van Tokio, de akte van over gave werd getekend door de Japanse Minister van Buitenlandse Zaker Shi- gemitsu en de chef van de generale staf Umezu. Voor Amerika tekende generaal Mac Arthur, voor Nederland admiraal Helfrich. De ondartekening van deze „Act of Surrender" bekrachtigde de Japanse ca pitulatie op 15 augustus daaraan voor afgaand. Hiermee was een einde geko men aan de pacific-oorlog en tegelijk aan de tweede wereldoorlog. Honderd duizenden geallieerde geinterneerden, verspreid over geheel Zuidoost-Azië, had den ruim 3,5 jaar lang naar dit einde uitgezien, een einde dat de bevrijding zou brengen al bleef deze voor tal rijke gevangenen nog maandenlang uit. In ieder geval was de ergste beproe ving voorbij. In Nederland heeft men zich vermoedelijk nauwelijks of niet ge realiseerd hoe erg deze beproeving soms geweest is voor de geinterneerde vrou wen, mannen en kinderen en vooral voor de krijgsgevangenen. VARA-regisseur Milo Anstadt heeft in deze uitzending een indruk trachten te geven van het leven in Japanse ge vangenschap, al zal deze uiteraard on volledig moeten blijven: daarvoor is de stof te uitgebreid en het visuele materi aal te beperkt. Als titel voor deze documentaire werd gekozen het meest voorkomende Japanse bevel „Keirei!", hetgeen „Buigt!" be tekent. De presentatie wordt verzorgd door R. Nieuwenhuys (de schrijver E, Breton dé Nijs) en J. H. W. Veenstraj beiden ex-geallieerd-krijgsgevangene. (Vrijdag 27 augustus 9 40 - 10.40 Ne derland 1). LONDEN (UPI) De 14 onafhan kelijke Britse Televisiemaatschappijen hebben opdracht gekregen minder mis daad- en cowboyprogramma's op het scherm te brengen. Deze graag geziene films worden voornamelijk op tijdstippen vertoond wanneer de kijkdichtheid het grootst is. De voorzitter van de commissie van toezicht op commerciële televisiepro gramma's, lord Hill, heeft hiertoe op dracht gegeven. Lord Hill zal deze week nog een onderhoud met de directies der T-V-maatschappijen hebben om de situatie te bespreken. 5? HILVERSUM De Zweedse Alice Babs, die vanavond optreedt in de derde aflevering van de TV- serie „Sextet", een amusements programma van de Zweedse tele visie. Vic Dana, de man om wie onze Hitparade-prijsvraag van vorige week draaide, blijkt hoog aangeschreven te staan bij onze lezers. De meeste inzend (st)ers lieten hem in de hoogste regionen van de erelijst prijken. Terecht! Zyn „Red roses for a blue lady" belandde namelijk op de tweede plaats. De prijs, een exemplaar van Vic Dana's succes gaat naar ELVIS PRESLEY .artiest van de week. AD DE WIT Kerkstraat 18 B Dongen De plaat krijgt hij dezer dagen per post thuisgestuurd En zo ziet de hitparade, zoals die door onze lezers is samengesteld, eruit. 1. Wooly bully Sam the Sham and the Pharao' 2. Red roses for a blue lady Vic Dana 3. Heart of stone The Rolling Stones 4. Goodbye my love The Searchers 5. That'll be the day The Everly Brothers 6. The birds and the bees Jewel Akens 7. Go now Moody Blues 8. Colinda Lucille Star 9. King of the road Roger Miller 10. Als je maar nooit Corrie Brokken Deze week draait onze prijsvraag om Elvis Presley's „Crying in the chapel", die zowel in de Nederlandse als in verschillende buitenlandse hitparades hoog genoteerd staat. De opgaven voor deze week luiden A. Stel uit de nu volgende lijst platen naar eigen voorkeur je eigen hitpa rade samen: 1. Long live love 2. Help me Rhonda 3. Rock and roll music 4. I can't help myself 5. Trains and boats and planes 6. J'ai pleuré 7.. Crying in the chapel 8. This little bird 9. Downtown 10. Stop in the name of love Sandie Shaw Beach Boys Beatles Four tops Burt Bacharach Claudia Sylva Elvis Presley Marianne Faithfull Petula Clark Supremes B. Raadt op welke plaats Elvis Presley's „Crying in the chapel" volgende week in de Stem-hitparade komt te staan. Briefkaarten weer naar Dagblad De Stem, Reigerstraat 16, Breda. Op de en_ veloppe weer het woordje „hitparade" vermelden. De inzendingen moeten uiterlijk maandagavond in ons bezit zijn. De uitslag en de nieuwe opgaven •vindt men weer in ons blad van donderdag. "LTet winnende lied van het jongste Baden Baden-festival, „Mit 17 hat'man noch Traume", is al in vele versies op de platenmarkt gebracht. Een van de meest geslaagde uitvoeringen is zeker die van Roy Etzel, die van het nummer een feilloze trompetsolo maakt, waartoe het zich uitstekend leent en waardoor zwakke plekken in de oorspronkelijke versie gecamoufleerd worden. De andere zijde van het singeltje „Porto Rico", is qua compositie van geheel andere allure en, mede dank zij de uitstekende begeleiding, nog meer de moeite van het aanhoren waard. (PHILIPS 345844 PF) 7~)e tv-shows van Rijk de Gooyer en Johnny Kraaykamp zijn zeker niet de beste geweest in de afgelopen seizoenen. Zo matig als hun teksten en huil sketches vaak waren zo sterk waren echter hun kolderliedjes, die aan het cabaret grensden. Het is daarom een goede greep geweest van ,,Artone" deze kostelijke liedjes samen te brengen op een l.p., die onder de naam „De Rijk de Gooyer-show" is uitgekomen. Daarop staan ze dan: de satirische brieven uit en naar La Courtine, het kostelijke „Mamma", de destijds alom bezongen „Zevenduizend koeien", de persiflage op de „smartlap" „Onschul dig veroordeeld" en natuurlijk Texas-Jimmy en Amelandse Truus. Een kos telijke verzameling dwaze liedjes, die enkele kwartiertjes heerlijk amuse ment garandeert. (ARTONE PDR 133 30 cm) Tyeer een nieuwe plaat op de markt van wijlen Jim Reeves, de man met de welluidende diepe stem. De nummers: „Blue Boy", „Blue skies", ,,Moon river" en „Four walls", RCA doet er verstandig aan zo veel als mogelijk is deze fraaie stem en Reeves' repertoire op de plaat vast te leggen en zo te vereeuwigen. Zo heel veel goede stemmen zijn er niet te beluisteren in de internationale showwereld. (RCA ERA 912) „pünftausend Meilen von zu Haus" heet de nieuwste plaat van Fred dy Quinn. Recept en ingrediënten zijn weer dezelfde: welluiden de diepe stem, gesproken tekst, een ruime hoeveelheid melancholie, verre reizen, eenzaamheid en dat alles geperst in een tamelijk strak ritme. Overigens een recept, dat nog steeds smakelijke gerechten voort brengt. Aan de andere zijde van het singeltje hoort men „Adios Mexi co'.' (POLYDOR 52381) Niemand neemt de provo's natuur lijk serieus, ook al ontvangt de com missaris een deputatie van deze be- minnelijk-boze jongelieden op zijn bureau en al houden de televisionis- ten h en de microfoon en de camera voor. We zijn niet zo dom als vorige generaties, die elke aanval op de ge vestigde maatschappelijke structuur met geheven wijsvinger te lijf gingen. Anarchie was toen iets om te vuur en te zwaard te bestrijdennu halen we beginnende anarchisten voor de ca mera, waar ze een beetje verlegen lachend komen vertellen dat ze zo te gen de politie, de regering en de auto's zijn. Dank zij de televisie weten we nu dat anarchisten geen gluiperige, bij nacht en ontij rondsluipende bom menlegger behoeven te zijn. Het zijn gewoon aardige jongens, die tégen zijn. Ze noemen zich provo's en ze zoeken evoudig heibel en ze hebben een plan om iedereen op witte fiet sen te laten rijden. Géén Cals, geen commissarissen, geen gezag en ook geen stinkende auto's in de straten, maar iedereen vrij, op een witte fiets. De ware vrijheid moet gestoeld wor den op individueel normbesef, zonder dat er wetten en politie aan te pas komen. Dat willen d provo's. Ze weten best dat het nooit zo ver komt en ze zouden beslist hun doel ook niet willen bereiken want dan is de aardigheid er meteen af om provo te zijn. Als je je zin gekregen hebt, valt er niets meer te provoceren, fo moet je huik naar de wind hangen en je anarchistische overtuiging inwis selen voor e'en hang naar terugkeer van kapitalisme, democratie en hun gewapende handhavers. Ik neem aan dat er vele wijze hoof den geschud zijn toen de provo's op de beeldbuis kwamen, want het most toch eigenlijk niet maggen. Zulke jongelui zijn vreselijk gevaarlijk, ze ondermijnen maar vrolijk het gezag en leggen dynamiet bij de pijlers van ons staatsbestel en onze welvaart. Maar is dat nu allemaal waar? We maken ons vreselijk druk over de bal dadigheid van de schooljeugd, de ru- moerterreur van de nozems en nu weer over de dwarsliggende provo's. Kom nou, driekwart van heel die probleemjeugd zit over zes, zeven jaar weer brugerlijk-braaf het hoofd te schudden over hetzelfde vraagstuk, waarin ze dan echter niet meer ac tief meespeelt. Elke nozem en elke provo is gedoemd op een dag tegen een lief meisje aan te lopen, dat een bankstelletje en een televisietoestel wil kopen en dan biedt de anarchie ineens weinig aantrekkelijks meer. Die jonge dwarsliggers zijn zo ge vaarlijk niet. Die oude, die in het le vendige politieke van vandaag de dienst uitmaken, die zijn veel gevaar lijker. Namen zal ik niet noemen, u houdt tenslotte zelf de voorpagina wel bij. Als de commissaris daar nu eens iets tegen kon doen. PRAET-MAECKER Donderdag 19 augustus HILVERSUM 1 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.30, 19.00, 22.30. 23.55. Populaire mu ziek 13 15, 16.30, 20.00. Klassieke muziek 14.25, 16.55, 19.45. Vruouwenprogramma 13.45. Documentaire of klankbeeld 12.10, 12.40, 16.00 Sportuitzending 17.50 Jeugd programma 17.15, 18-40. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 13.00, 16.00, 18.00. 19.40, 22.20. 23.55. Po pulaire muziek 12.00, 14.25, 15.30, 16.30, 18.25- Klassieke muziek 13.30, 19.45, 21.15, 22.45. Vrouwenprogramma 14.10. Docu mentaire of klankbeeld 15.00, 18.45, 21.05. Jeugdprogramma 17.00. BELGIË VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12 uur en verder ieder uur. Populaire mu ziek. 16.40, 18.03, 18.52, 19.40, 21.00 Klas sieke muziek 13.20, 14.03 20.00,23.05. Sportuitzending 18.28, 18.45 Vrijdag 20 augustus HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30, 8.30. Populaire muziek 7.55, 8A0 Klassieke muziek 7.10, 9-40, 11.00. Zie- kenprogramma 9.00. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00 .00. 11.00. Populaire muziek 7.30, 8.10, 10.00, 11.15, 11.40. Documentaire of klankbeeld 9 40. Jeugdprogramma 11.02. Donderdag 19 augustus NEDERLAND I VARA: 15.00-15.35 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 De Verrekijker, interna tionaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest: regionaal journaal. VARA: 19.35 De Lucy Show. NTS: 20-00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Le petit th-atre Om een héél belangrijke boor, TV-film. NTS: 21.20 Sextet: III Zweden amusementspro gramma VARA: 21.50 Bacchusfest, to neelstuk. NTS: 22.40-22.45 Journaal- NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. 20.01 Detective bureau Lynx contra verdovende midde len, TV-film. NCRV: 20.25 Let's sing out, een aflevering van de Canadese Houtenannt. 20.45 Eurrpese vor ten in ballingschap, documentaire. NTS: 21.25 Blind paard, TV-film. NCRV: 22-15-22.20 Religieus. BELGIë VLAAMS 19.30 Engelse les. 19.43 De smokke laars, verfilmd vervolgverhaal voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.20 Stel je voor. 20.25 De Flintstones, tekenfilm voor jong en oud. 20.50 Puccini-festival: Da^ Mas- chen aus dem goldenen Westen, opera- 22.45 Nieuws. BELGIë FRANS 19.00 Berichten. 19.03 Opération sur- vie: L'incendie de Bei-Air. 19.30 Feuille ton: Robin des Bois. 20.00 Journaal. 20.30 L'Ami de la familie, film. 22.00 Le carrousel aux images, nwe films. 22.30 Journaal

de Stem | 1965 | | pagina 9