Staalkaart van buitenlanders ROME'S SPECIALE VERKOOP 87 Perzische Tapijten naakte conjunctuur OOIEVAAR dagelijks in meer dan 70.000 gezinnen P. DE KLERK op operatietafel t DAGBLAD DE STEM zelfstandige bronneerders bulpbronneerders ongeschoolden Molenweg 13 - Middelburg Bij zuiderburen zijn Turken dè zorgenkinderen Bouwvakken Havens Mijnen Italianen Turken Weigering overheid Landdag Adelbert niet in Riddersaal SCHIETPARTIJ Vertegenwoordiger 2 werksters of kamermeisjes j kok of halfwas kok I en restaurant kelner I BEN DAMES N.V. 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 BELGISCHE ARBEIDERS WORDEN KIESKEURIG (Van onze correspondent Luc van Gastel) BRUSSEL Op economisch ge bied lijdt België aan hetzelfde euvel als Nederland, zij het dat de toe stand er iets minder gespannen is: het tekort aan arbeidskracht. Se dert een paar jaar blijven de weke lijkse statistieken over de werk loosheid beneden de waarde van 50.000. Aangezien in België de re glementering van de werkloosheids vergoeding zeer ruim is, bevat dat getal een aanzienlijk aantal man nen en vrouwen die vanwege een zwakke gezondheid, een fysieke handicap of een relatief hoge leef tijd als moeilijk plaatsbaar moeten worden gezien, en in een andere (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) In de stille hitte buiten Rome tussen suikerriet, granaten en abrikoze- planten is het goed. Alles is goed. Want er is eindelijk een beetje stilte- om je heen. In Rome geen stilte, maar ondraag lijke hitte en lawaai. En nerveuze mensen. Oh nee, ik bedoel niet al die toeristen, die vuurrood-verbrand door de stad worden gehold als kudden, on der leiding van nooit-vermoeide gid sen. Arme lui. Nee, ik bedoel de Romeinen, die dit jaar niet met vakantie konden gaan. Vanwege de veelbesproken „conjunc tuur", de congiuntura, zogezegd. Wat dat precies betekent weet helemaal niemand. Maar iedereen weet, dat het iets verschrikkelijks is. Het hangt sa men met de steeds stijgende prijzen, met de eindeloze stakingen, met het salaris dat alsmaar achteraan holt. Het is een nationale obsessie gewor den, de congiuntura. Vandaar die ner veuze Romeinen. Er was er een, die rond midder nacht, midden op de Pincio, een van Rome's mooiste parken, stapelgek werd. Hij kleedde zich onder een struikgewas compleet naakt uit en kwam toen in dat „gewaad" te voor schijn, roepend: „Ik ben de congiun tura". Er was juist een groep Zweedse vrouwelijke studenten aanwezig met een Italiaanse gids en het effect kunt u zich wel indenken. De man trok zich terug onder zijn struik en wachtte daar gelaten de po litie af. Hij bood aan de eerste agent, die zich presenteerde, een sigaret, zeggende: „Inspecteur, voordat u me naar de „neuro" brengt (dat is de neuropsychiatrische afdeling van de polikliniek) moet u nog even met mij een van die rot-sigaretten roken. Mo nopolie, staatswerk, geen concurren tie; de slechtste sigaretten in de hele wereld." Tot mijn oprechte spijt weet ik niet wat er van die man geworden is. Hij vereenzelvigde zich met de congiun tura en daarmee is alles gezegd. Maar dat alles raakt op de achter grond als je tussen suikerriet en gra naatbomen en groeiende vijgen ligt. Da talles vervaagt en je voelt je ver verwijderd van de harde realiteit. Welke realiteit onder meer bestaat uit alsmaar verhoogde prijzen en tarie ven en een zojuist door de minister raad bij het afwezigeparlement in gediende staatsbegroting 1966 met een deficit van een slordige duizend mil jard lire. Nee, dit is geen subtropische kolder, het is keiharde waarheid. De traditionele augustusvakantie is begonnen. Iedereen is weg, zoals dat heet. De grootste industrieën des lands Fiat en Pirelli en Montecatini enz.) hebben voor veertien dagen hun poorten gesloten. Iedereen is nu met vakantie. De grote steden zijlleeg en verlaten, afgezien van de horden toe risten. In de vorige eeuw heette het in het echt-Romeins, dat je in augustus in Rome op straat alleen maar Engel sen en honden tegenkwam. Maar dat gaat niet meer op: géén honden en alleen maar lieden uit alle delen van de wereld. En ze lopen roodgloeiend rond, onvermoeid en onvermoeibaar. Dingen zien, monumenten en kerken en antieke resten. En maar rondge voerd worden door gidsen, die alle ta len tegelijk spreken. En zo tussen de struiken en bomen, tussen het roerloze suikerriet en de gloeiende vijgen, tussen de helaas af gedane abrikozebomen en de niet meer bloeiende granaatappelen is het goed om te liggen nadenken, dat het goed is dat een hele natie zich een volle week vakantie gunt in de koelte en in de stilte. Als straks na de vijf tiende „ferragosto", na het lange feestweekend (dat eigenlijk een hele week omvat), iedereen weer terug moet naar zijn zorgen en zijn bedoe ning en zijn eigen onvermijdelijke de ficit, dan zullen we wel weer verder zien. Tenslotte kent het Italiaanse leven twee adempauzes: de kersttijd en deze dagen van midden-augustus. Voor de zenuwen niet zo gek. statistiek zouden voorkomen. Want het is zo, dat momenteel iedereen die gezond is, over een paar handen en normaal functionerende hersens beschikt, in België werken kan. Volledige tewerkstelling betekent o. m., dat veel bedrijven moeite hebben om het vereiste personeel aan te wer ven en te behouden. Want waar de vraate> het aanbod overtreft, wordt de gegadigde kieskeurig en kiest hij het goede voor het minder-goede, het hete ro boven het goede. De Belgische ar beider, die het voor de jongste wereld oorlog moest stellen met een lage le vensstandaard, behoort nu tot de best- betaalde arbeiders van Europa. Voeg daarbij het vooruitstrevende stelsel van kinderbijslagen, van familiale en socia le vergoedingen, en het is duidelijk dat de Belgische arbeider op comfort ge steld is geraakt, óók in zijn beroepskeu ze. Gevaarlijke, vuile, onregelmatige ta ken vinden steeds minder belangstellen den. S.) en de afdankingen die hieruit voort sproten. De Belgische steenkoolmijnen betalen zeer hoge lonen. Allerlei buiten gewone voordelen in salaris en in na- tura werden verbonden aan het mijn werkersberoep. maar desondanks wil de doorsneel Belgische arbeider niet meer „de put" in. Hoe kunnen deze bedrijfssectors dan toch nog op gang worden gehouden? Deels door een steeds verder doorgedre ven rationalisering en automatisering. Deels ook door het aanwerven van bui tenlandse arbeidskrachten. Sommige nijverheidsgewesten van Bel gië zijn dan ook van lieverlede een staalkaart geworden van talen, bevol kingsgroepen en rassen: in de indus triële bekkens van Luik, Namen en He negouwen, in de Limburgse mijnstreek rond Brussel en Antwerpen, zijn er wij ken waar meer vreemde talen dan Frans of Nederlands wordt gesproken. Waarom heerst er zo'n dringende be hoefte aan bouwvakarbeiders? Omdat daar moet worden gewerkt in weer en wind, omdat de boterham moet wor den gegeten in geïmproviseerde eethok- jes, waar veelal niet eens een behoor lijke zitgelegenheid is en de mogelijk heid om zich, na de dagtaak, behoorlijk te wassen en om te kleden, niet be staat. Om de arbeidsvlucht uit die sec tor niet nog groter te maken worden zeer hoge lonen uitbetaald, bestaat er een systeem van regenverlet en vorst verlet en vorstvergoeding dat de betrok kenen een onder alle omstandigheden vast inkomen waarborgt. Maar een en ander is onvoldoende om bij de jeugd interesse voor dat beroep op te wekken. Soortgelijke moeilijkheden ondervindt de staal- en de chemische industrie, waar moet worden gewerkt bij hoge temperaturen of in de onmiddellijke om geving van bijtende en onwelriekende stoffen. Bakkers vinden geen helpers meer omdat er zoveel nachtwerk aan te pas komt. de besteldiensten-aan-huis ondervinden aanwervingsmoeilijkheden omdat de betrokkenen door tij en ontij moeten en tevreden moeten zijn met een relatief laag loon. Spoorwegen en andere openbare vervoerdiensten hebben het ook al lastig, omdat er moet wor den gewerkt op onregelmatige uren- en tijdens de weekends. In de loop van de laatste jaren werden de Belgische pos terijen goeddeels gemotoriseerd, maar desondanks bedanken de meeste jonge lui ervoor, de zak van postbode op de heup te dragen en het postsyndicaat voet momenteel een campagne om na de opheffing van de zondagsdienst ook de zaterdagbestelling af te schaf fen. Alleen reeds voor de Belgische krantembedrijven zou dat een zware strop zijn. Óp het platteland ondervin den die toch al voldoende narigheid bij het rekruteren van eigen dagbladbestel lers. Voorlopig heeft de Antwerpse haven nog geen tekort aan arbeiders. Dit komt, omdat de „dokwerkers" tot de bestbetaalde arbeiderscategorieën beho ren, terwijl de tijd van het zware, on gezonde en vuile werk er goeddeels tot het verleden behoort. Vanzelfsprekend hebben zij af te rekenen met onregel matige arbeidstaken, maar dat nadeel wordt verguld emt extra premies, die het dubbele en zelfs het drievoudige van het (hoge) basisloon kunnen bereiken. Met dit systeem is men gekomen tot een merkwaardig neveneffect: havenar beiders laten zich aanwerven voor de extra betaalde shifts in de weekends en op feestdagen. Zij verdienen dan op twee of drie dagen zoveel als tijdens een „gewone" arbeidsweek. Als gevolg daar van blijven ze de rest van de week weieens thuis om hun duiven te verzor gen. hun tuintje om te spitten of hun woning te schilderen. De sector waarin de spanning het stc is, is de Belgische steenkoolnij verheid, dit in weerwil van de vele mijnsluitingen (op last van de E.G.K. Lange tijd kwamen de werkkrachten voor de Waalse en Limburgse mijnen voord uit zuid-Italië. Die toevloed is verminderd en een aantal hunner is zelfs naar het zonnige vaderland weer gekeerd. Maar honderden lieten hun ge zin overkomen- Ze zijn gedeeltelijk over gestapt naar een minder zwaar beroep, sommigen drijven nu zelfs een klein handel. Limburg kreeg na de oorlog aanzienlijke groepen Polen en Balten. Zij houden hun nationale tradities in ere, maar hebben zich niettemin goed inge burgerd en hun omgang met de Kem pense bevolking is allerhartelijkst. Ook de Italianen zijn vriendelijke lui, maar er komt wel eens herrie, doordat ze zeer ondernemend zijn ten overstaan van vrouwelijk schoon. In steeds toenemende mate zijn de jongste jaren Spanjaarden, ook jonge Spaanse vrouwen, die gemakkelijk werk vinden als dienstmeisje, Grieken, Noord- afrikanen vooral Algerijnen) en Tur ken het land binnengekomen. Volgens de jongste gegevens werden in één jaar bijni 33.000 nieuwe arbeidsvergunningen aan buitenlanders afgeleverd, d.i. een gemiddelde van honderd per dag! Ruim 78 procent van deze vergunningen wa ren bestemd voor mannelijke arbeiders. Iets minder dan 12.000 arbeidsvergun ningen werden uitgereikt aan onderda nen van Euromarktlanden, waarbij de Italianen met 7.860 toch nog altijd het leeuweaandeel hadden. De arbeidsver gunning voor onderdanen uit Benelux- landen werd in België afgeschaft. Span jaarden, met 23 procent, Turken met ruim 12 en Grieken met ruim lf pro cent, vormen de sterkste contingenten uit de landen buiten de Euromarkt. Een derde van de afgeleverde vergunningen was bestemd voor de steenkoolnijver heid. Daar plaatsten de Turken zich aan de spits met meer dan 36 procent; gevolgd door de Grieken met 22,5 pet; de Spaanjaarden met bijna 16 en de Italianen met amper 7 procent. De aan voer van buitenlandse arbeiders neemt snel toe, zelfs met ruim 45 procent ver geleken met vorig jaar Binnengekomen Algerijnen komen wel eens in de onderwereld terecht en blij ken enigszins onderlegd te zijn in de handel in verdovende middelen. Maar de moeilijkheden blijven toch beperkt tot individuele gevallen. De immigran ten die en bloc het minst aangepast zijn aan het nieuwe levensmilieu, zijn de Turken. Zowel de Belgische instanties als de Turkse ambassadediensten span nen zich in om de overgangsperiode zo vlug en zo vlot mogelijk te laten verlo pen, maar de verschillen in mentaliteit, in levensopvatting, godsdienst, opvoe ding enz. zijn zodanig, dat conflicten onvermijdelijk zijn. Al herhaaldelijk zowel in Limburg als in Luik werden kleine veldslagen geleverd tussen Belgi sche rijkswachters en groepen opgewon den Turken, die een mijn blokkeerden of storm liepen tegen een gendarmerie kazerne. Een bijkomende bron van on rust is, dat Turken en Grieken hun we derzijdse veten méé importeerden in het immigratieland. Met de steun der Belgische overheden werden in Limburg enkele moskeeën in gericht, doch de sfeer van het bede huis en de lezing van de koran onder bevoegde leiding, zijn voor tal van Tur ken blijkbaar ontoereikend om hun tem perament gunstig te prikkelen als het op werken en te kalmeren als het op vechten aankomt.... (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De landdag van de Sint Adelbert Vereniging, die oorspron kelijk in Den Haag gehouden zou worden vindt volgende maand in Rotterdam plaats. De Ridderzaal, door de organi satoren voor de landdag uitgekozen, wordt door het Rijk voor dit doel niet beschikbaar gesteld. De overheid wenst van deze zaal geen gewone vergaderruimte te maken- De richtlijnen, die niet door het huidi ge kabinet zijn gewijzigd, beperken het gebruik van de ridderzaal tot evenemen ten van het hof, de regering zelf grote wetenschappelijke congressen en bijeen komsten van internationale lichamen. HAMBURG Broodnijd zou deze ooievaar noodlottig geworden zijn, als de moderne plastische chirurgie tenslotte geen uitkomst gebracht zou hebben. Ver moedelijk is zij thans de enige in haar soort, die een snavel van aluminium draagt. De jonge ooievaar, als hulpeloos kuiken uit het nest gevallen, leeft al sedert lange tijd aan de stadrand van Hamburg. Zij is de huisgenoot van boer Wilhelm Schwen, die door zijn liefde voor deze in Duitsland steeds zeldzamer wordende grote vogels de bijnaam, „va der der ooievaars" draagt. Hier voelt zij zich zo op haar gemak, dat zij de haar gegeven vrijheid niet misbruikt en na iedere vlucht steeds weer bij de boerderij terugkeert. Ook trekt zij in de herfst niet met haar soortgenoten naar het zuiden, maar heeft reed: twee maal in het koude Noord-Duitsland over wintert. Huisgenoot bij Wilhelm Schwen is echter ook een marter. Toen deze op een dag een lekker visje toegeworpen kreeg, stak de ooievaar haar snavel door het gaas van de marterkooi, om zich het heerlijke hapje toe te eigenen. De marter beet echter en scheurde bij de ooievaar bijna het hele bovenste deel van de snavel af. Pogingen, deze te spalken om hem weer te laten aangroeien, mislukten- Toen vervaardigden de dokters tenslot te een prothese van aluminium en be vestigden deze aan de snavelstomp. De ooievaar heeft de operatie goed doorstaan. Sedert enige tijd gaat zij reeds met haar zilverachtig glinsterende aluminiumsnavel op zoek naar voedsel, zonder dat zij er ook maar enige last van heeft. Deze zomer raakte zij zelfs getrouwd en heeft zij voor de eerste maal gebroed Ook bij het voederen van de jongen hindert de prothese haar in het geheel niet. Daar ooievaars meestal monogaam leven, is men zeer benieawd, hoe het hu welijksprobleem komende herfst wordt opgelost: zal het vrouwtje haar heer en gebieder kunnen overhalen bij haar in Duitsland te blijven, of zal zij met haar gemaal naar Afrika reizen? Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid zal het wel op een echtscheiding uitdraaien. NABEURSKOERSEN (Telefonisch avondverkeer) In het telefonisch avondverkeer kwa men gisteravond de volgende koersen tot stand: AKU Hoogovens Kon Olie 138.30gb - 139.50, Philips 119.70gb - 120.70gl, Unilever 139.10- 139.60, KLM 157 - 158. Politieagenten in een schiet- gevecht met negers in de neger- wijk van Los Angeles. Omdat in het huis een vrouw gewond is ge raakt, zwaait de man in de deur opening met een witte vlag. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan allen voor de goede zorgen tijdens de ziekte en de vele blijken van deelneming betoond bij het overlijden van onze dierbare man en vader. P. Hetjens-Bogeaert en kinderen. Stoppeldijk, aug. 1965. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een voorbeeldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken, mevrouw ELISABETH CAROLINA MARIA VAN DELFT weduwe van de heer Johannes Franciscus Petrus de Meyer in de leeftijd van 74 jaar. Wij bevelen onze dierbare overledene in uw ge beden aan. De fam. Van Delft De fam. De Meyer L. Verdurmen Kloosterzande, 17 augustus 1965. Cloosterstraat 74. De plechtige uitvaartdienst waarbij Ued. beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op zaterdag 21 augustus a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst 21 augustus om 9.45 uur in het be jaardentehuis te Groenendijk, waar de overlede ne is opgebaard. Rozenkransgebed vrijdagavond om 7.30 uur in de parochiekerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie ais zodanig te beschouwen. RUNDVEE Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 11 augustus 1965 onteigende koe, verzekerd bij de Onder linge Rundvee-Verzekerings maatschappij te Hulst, betuig ik hiermede mijn welge meende dank. J. de Zwart Boschkapelle Belgisch fabrikant zoekt dringend zelfstandige om haiidschoenenkollektie van alle soorten mee te ne men. Prov.: 10% plus voor delen. Zich wenden: H. Muntz, 165 Rue de la Vic- toire, Brussel 6, België. Hotel De La Bourse - Sas van Gent vraagt voor spoedige indiensttreding J Bontmantels. Zomerprljzen. Keuze uit meer dan 200 stuks' Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr 3, Tilburg, tel. 04250-26617, x Beckers' Haardenfabriek N.V. kan personeelsleden plaatsen voor het verrichten van diver se werkzaamheden in de pro- duktie. Belangstellenden nodi gen wij uit te solliciteren Vrijdagsavonds van half acht tot acht uur, of gedurende de week overdag van acht uur tot half zes Huur een koelkast voor f 12,75 per maand zonder vooruitbeta- ling met recht van koop. Van. daag besteld, morgen bij u thuis. Bel -0k 's avonfr. Vlissingen 4410 - Goes 5397 Zierikzee 2540 Axel 33i Sluis 277. Huur nieuwe televisie met ill* voor Nette meisjes werkzaamheden gevraagd lt Heinkenszand en Ovezande. Re horst Handschoenenateliers. X diverse :d m programma's voor een gerltj bedrag per maand. Geen voot. uitbetaling. Altijd recht van Gevraagd stoffeerders uitslui tend zij die zowel het meubel stofferen als 't woningstoffen. ren volledig beheersen, gelie ven te solliciteren. H.W. Goo- sen, Grote Markt 26, B. op Zoom. Tel. 4275. X koop. Bel (óók 's avondsy M'burg 3973 of Goes 5397 Zierikzee 2540 of Axel 338 Sluis 277. Struyck Oosterhout in enige afdelingen van on„ bedrijf be staat nog werkgelegenheid serieuze actieve medewerkers Ervaring tn betonverwerking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geinteresseer- den kunnen ons bellen onder no. 01620-3021 of naar ons toe komen op kantoor Koningsdijk 69- Zonodig komen wij u thuis bezoeken X Te koop woonhuis, Binnenkort vrij te aanvaarden. Molenstr. 59, Oudenbosch. Werkster gevraagd voor vijf dagen per week van 9-12 uur. •s Zaterdags vrij. Hoog loon. P. de Gruyter en Zonen. Lange Kerkstr. 22, Goes. Schoenherstellers gevraagd. P. Kats, Antwerpsestraatweg 180, (bij Stalen Brug) Bergen op Zoom. x Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inil. „De Tip- Postbus 21, Hendrik I- „De Reu "-caravans zijn be- roemd om hun sublieme weg. ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be- zoekt onze showroom. Belcrum Garage, Min. Kanstraat 16-20* tel. 01600-39900. Breda. Alle gever". Pos do Ambachl Gevraagd voor aanvang 1 sep tember of 1 oktober a.s. erva ren verkopers. Vooraanstaand bedrijf zoekt wegens eno a aantal aanvragen ervaren ver kopers tegen vast salaris, pro visie en auto-vergoeding. Be zit auto vereist, Gedegen op leiding ter omschakeling wordt gegeven. Succesvolle sollicitan ten worden in hun woonachti ge provincie te werk gesteld. Jaarinkomens van onze huidi ge 40 verkopers variëren naar gelang bekwaamh. v. f 15.000 tot f 34.000 per jaar. Br. ond. Zuiniger stoken door deskun dige voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keuze uit circa 100 gas-, olie- en kolenconvectors 1985. Inst.- bedr. De Weerd n.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. Het gas nadert snel!! nu reeds de moge- voor 'n gas gestook verwarming bestu- roudig in aanleg, bediening en onderhoud. Gaar ne vrijblijvend advies en be groting. Installatiebedrijf De Weerd n.v., afd. c.v.. Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. (Na 18 uur: 01608-3047). Bronbemaling Watervoorziening Grondboringen Dieptebemaling VRAAGT VOOR DIRECTE INDIENSTTREDING: Zij die hiervoor belangstelling hebben worden verzocht zich te melden: ZANDSTRAAT IA HULST TEL. 2158 Wegens overplaatsing te koop woonark m°t ligplaats. Direct te aanvaarden. Tel. O16O0-427C5 of 30934. T.k. aangeb. pr. zonnewonlnj gr. kamer, keuken, 4 sl.k., dou- che, bergruimte. Evt. gestoft m. o.a. Luxaflex. Vraa_prijs f 35.000,-. Norbertlaam 47, Roo sendaal. X week een Ford week. Een goed als nieuwe Taunus M type 1965 laatste r.iode en zeer weinig gelopen Ford Cor. sair 1964 Ford Zephir '62, F0rd Anglia 1962. Ford Taunu? jj M 1961. Verder nog DKW jft? OS 1964, DKW F 12 1964 Bl!li' M 1961. Verder nog DKW j® 1963, Peugeot 1961. Fiat M 1961, Fiat Neckar 1964, Renault R 8 1964, Renault R 8 1®, Renault R 8 1962, Renault On- dine 1962, Renault Estafette 1962 Simca 1300 1964. Simca 1300 1962, Simca 1000 1.964, Sim. ca 1000 1964, Simca 1000 1963, Simca 1 1962, Opel Rekord 1700 1963, Opel Simca Arion 62 car 1964, Simca Arion 1962 Hillman INX 1962, enzovoort. Al onze wagens worden onder garantie verkocht. Voor 'n be- trouwbare auto naar een be- trouwbaar adres het adres met de grootste voorraad, de groot- ste omzet en met de allergroot, ste service. Belcrum Garage Min. Kan straat 16-20, Breda Tel. 01600-39900. Vlakbij groen te Veiling en station. Dagelijks geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m., ook zaterdags en zondags. X Belcruni-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 1620, Breda, tel. 01600-39900. X Automobiel- en garagebedrijf Krens en Zonen te Breda, biedt deze week weer een zeld zaam mooie collectie le klas gebruikte automobielen aan van zeer jonge bouwjaren. Al deze auto's zijn aanrijdingVTij en geen ingevoerde. Alles des- gewenste keuringen toegestaan Onze auto's, welke van vo< tot achter geheel getest, gecor tr. en nagezien zijn, geven wil de volle 106 pet. schriftelijke garantie, zowel op arbeidsloon als op eventuele onderdelen Wij hebben nu in voorraad; Opel Caravan 1961, Opel Re kord 1962, V.W. '66 30 pi- motor, VW. Pick-Up, type 1963, Fiat 850 1965, Fiat 60ÖD 1963, Simca 1000 GL 1964, Ope- Kadett 1964. De kleine gara met de mooiste voorraad, zij: zal op donderdag 19 en vrijdag 20 augustus van 10 tot 18 uur een speciale verkoop worden gehouden. Wegens het op het laatste moment niet doorgaan van een transactie tussen de Engelse Perzische Tapijten fa. Anglo and Middle East Factors L.T.D. en een Duitse importeur, is een unieke, streng geselecteerde, collectie Perzische tapijten in Holland blijven liggen. Onze Engelse relatie heeft ons verzocht deze partij nu in Holland van de hand te doen. Alle tapijten moeten weg, en daarom bieden wij ze aan voor prijzen die uniek zijn voor Nederland. Profiteer van deze aanbieding en schaf een prachtig Perzisch tapijt aan. Maten vanaf 80 bij 50 cm tot 400 bij 300 cm. De tapijten worden allen volledig door ons gegaran deerd. ANGLO AND MIDDLE EAST FACTORS L.T.D. 120, BISHOPSGATE LONDEN Vertegenwoordigers voor Nederland Soraya Reguliersbreestraat 43, Amsterdam. 102, Breda Ginnekenlziisl' van de Dillenburgstraat. Privf- adres: Ooievaarstraat 11, 40723. nruil en financieri:! mogelijk. Dagelijks geopf- van 8 tot 20 uur. 's Zaterdag en zondags geopend tot 18 u-g Beste zes-cilinder auto, pw* fect in orde, nieuwe accu f; banden, spotprijs f 900,- M op conditie te betalen. W degelijke koper Erasmus® 88, Roosendaal, tel. 5896, rage te huur aan hetzelfü* dres. Citroën occasions steeds radig. Citroën D.S. - I.D. C.V. A. van Beek en Zo« Kade 5, Oudenbosch, telem- 01652-2673-351. Bij ons koopt u een goede F bruikte auto met 3 maande»® 10 000 km garantie. Keuze"; meer dan 100 stuks. HierOlP een greep uit onze voorr»^ V.W. 1500 V.W. Variant-.iS V.W. 1200 *5 V.W. 1200 #2, V.W. 1200 -«ffi Fiat 1500 Fiat bestel•«45 Opel RekordU Opel Kapitan Opel CaravaniÏ8 Merdes 220 S Mercedes .'0$ Mercedes Mercedes 180 D <gj Mercedes 220 BMBBK Mercedes 190 Ford Taunus 17 M jg Ford Taunus 17 M X V.W. klein bus -• rtvSjï V.W. combi met geel kent. V.W. combi met geel kent. V.W. combi met geel kent- - V.W. combi met geel ken1- gj V.W. combi met geel kent- V.W. bestel.g- jfi V.W. bestel'ffl'-'S V.W. bestel V.W. bestelMfl: V.W. bestel10 Ford Taunus F K 1000 Henschel, vrachtauto ra- d. haingwagen, totaal 14 ton vermogen ','mib- Volkswagen Pick-Up Pei jtfl bele cabine Mercedes autobus voor* ,05: vervoer1959 Hanomag met opleg^j' ton Hanomag vrachtauto i960 laadvermogen "«5 tor Mercedes vrachtauto, laadvermogen if" \0 Goliath bestel Heinkel-scooter -• Verder nog diverse s inruilauto's. Waarheen ■- 8„. degelijke en betrouwd to -• y Natuurlijk naar v Automobielbedrijven1 jJ: List, en Zonen, Aa -31^ 34-34A, Breda. tel. en Oosterhoutseweg 13'. ringen, tel. 01691-389 Zaterdags en zondags ge^^. Te koop Gorro 700. IlE' we motor in. J.ejrb. r- singel 2, B. op Zoorn. Te knop eerste- en gr en bolkaf. Tel. O16.0-3JJ0- Moolj Steenbergen.

de Stem | 1965 | | pagina 4