SEN helpt izonde ond Real Madrids jeugd rukt SA-mAOsus. HANNAPPI NEEMT KWAAD AFSCHEID V.V. GOES NA ZEVENTIG JAAR NOG KERNGEZOND Jan Janssen geblesseerd Amerikaanse verrassing in Interzone-toernooi sswsr Pleidooi voor actie tegen „brom-herrie" Gerhard was er niet bij! Hij speelde niet minder dan 93 interlands Duitse ploeg voor Rome 11 Volop vitamine Sezonde levens- 1. En méér! Want jst. Trek in een ie jus, fijn gebra- tog, wat U met [makelijk bereidt. Kracht Oudjes Geen tragedie Val in Montelimar ™vME£OSI'de ploeg- fnria TREINROVER BIGGS IN ZÜRICH GEZIEN Handbal SQ A-toernooi sterk bezet Conflict Tanden Trots Nieuwe actie Uitpraten Toekomstdroom Overkoepelend orgaan voor Amerikaanse bokssport Las tii ge jongen Frankrijk levert beste waterskiërs Tom Okker naar 7e Maccabiah rz 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 looi te gaan. Welge- op de boterham,! Pen. Moeder zorgde D,Ja, Blue Band op gerekend. Aard- Iken. En een kluitje lakkerj| in prachtige kwa- roy. at 74-92 cm. 5.95 ge in vrolijke ;n. iaat 116-128: 8.95 134-146: 9.75 BOTTERDAM. Voor de eerste ronde van het Europa-Cuptoernooi voor landskampioenen heeft het Rotterdamse Fei.jenoord geloot te gen de vijfvoudige Cupwinnaar Real Madrid. De thuiswedstrijd is I vastgesteld op woensdag 8 septem ber. Veertien dagen later treden de mannen van het „geen woorden maar daden" dan aan in Madrid, terwijl voor een eventuele beslis singswedstrijd de datum 29 septem ber gekozen werd. Natuurlijk vraagt men zich af of de Rotter dammers in staat zullen zijn met enige kans op succes tegen He Ma- drilenen te duelleren. Eerlijk gezegd, geloven de Rotterdam mers daar niet in. De reden lijkt ons be kend. Het Feyenoordbestuflr heeft fors verkocht, maar slecht aangekocht. Zo vraagt men zich bijvoorbeeld af waar de aankopen bleven die de zo nodige punch aan de aanval moesten geven. Er ligt er bij Feijenoord dus nu al een lichte schaduw over de komende gebeurtenis sen. In tegenstelling tot Real Madrid waar men steeds weer goede spelers vindt om de ouderen te vervangen. Dat bewijs werd in het voorbije seizoen geleverd. Di Stefano, die elf jaar bij Real Madrid verbleef, was er niet meer; Santamaria, Gento en Puskas spelen echt niet meer in hun beste vorm, maar niettemin werd 'n Beancourt gevonden, die zich als keeper overtrof; terwijl Amancia als binnenspe- Ier de ontdekking van het seizoen werd en Grosse een zeer gladde opportunist bleek. Di Stefano. thans 40 jaar oud, drukt zich in voorzichtige bewoordingen uit ten aanzien van Reals kansen. „Het elftal is weer zo sterk als in de grote periode; het is klaar voor de komende zware wed strijden in de Europa Cup. Ik ben er van overtuigd, dat de 21-jarige Mario Grosso een grote toekomst wacht. Natuurlijk vind ik het jammer dat ik er niet meer bij ben. De huidige kracht van Real mag worden toegeschreven aan de vooruitgang die de jongeren hebben gemaakt. Zij zijn volwaardige elementen die niet meer gedomineerd worden door Puskas en mij, doch overtuigd zijn van hun vele kwaliteiten die zij in dienst stel len van het elftal." Real Madrid werd ditmaal voor de Vijf de achtereenvolgende maal kampioen van Spanje. Sedert 1928 hebben de Madri- lenen tien nationale titels veroverd. Geen j enkele Spaanse club deed het ooit beter, J noch FC Barcelona, noch Atletico Bilbao; Reken daarbij dat Real Madrid ook tien maal de beker van Spanje heeft gewon-] non dit seizoen werd het uitgeschakeld i door Atletico en maar liefst vijfmaal j achtereen de Europese beker voor lands kampioenen veroverde, plus nog een aan tal andere, internationale successen en u weet dan meteen dat Real nog steeds een begrip is in het Spaanse en Europese voetbal. Toch heeft Real Madrid in het afge lopen seizoen een beroep moeten doen op niet minder dan twintig spelers. Ver schillende Madrilenen moesten zich we gens blessures voor één of meerdere we ken onder doktersbehandeling laten stel GENTO len. Zo werden Amancio, Araquistain, Muller, Isidro, Ruiz, Puskas en Gento ge dwongen enkele wedstrijden niet mee te spelen. Amancio moest zelfs een operatie ondergaan. Betekende dit voor een aan tal spelers pech, voor een aantal anderen als Beancourt, Sanchis, Pirri, Grosso en Pipi was het een kans om eindelijk te tonen wat ze waard waren. Hoewel Real Madrid in 1964 te Wenen in de finale van de Europese beker werd uitgeschakeld door Inter Milaan en dit jaar werd gewipt door het Portugese Ben- fica, was dat voor trainer Miguel Munoz geen tragedie en alleen maar een stimu lans om de zaken nog wat steviger aan te pakken. Onlangs werd beweerd dat Santamaria, Muller, Puskas en Gento de bons zouden krijgen. Deze berichten werden echter gelogenstraft en het ziet er naar uit dat dit viertal nog wel enige tijd de kleuren van Real zal blijven verdedigen. Mogelijk zal alleen Lucicn Muller, de voormalige speler van Stade Reims, die te hoge eisen stelde, vertrekken. Diverse verenigingen uit zijn eigen land zitten op zijn terugkeer te wachten om hem een niet te versmaden contract voor te leg gen, en dus twijfelt Muller er ernstig aan zijn Spaanse loopbaan voort te zetten. En toch blijft Real steeds Real, met alles wat er aan die grote naam vastzit De grote ploeg, die eens in het toernooi om de Europa Cup domineerde, mag dan niet meer bestaan, het Real Madrid van vandaag dat nu voor de elfde maal aan de strijd der landskampioenen deelneemt zal iedere tegenstander weer zonder vrees tegemoettreden! BARCELONA (ANP) Bij de loting voor de „Internationale finale van de laviscup tussen Spanje en Amerika had- ien de Amerikanen een verrassing in petto. Voor de enkelspelen stelden zy na melijk naast Dennis Ralston de lange Frank Fröhling op en niet Arthur Ashe, die tegen Mexico zeer goed had gede buteerd. De loting had het volgende resultaat: Dinsdag: enkelspelen: Juan Gisbert tSp.)-Dennis Ralston (VS); Manuel San- tana (Sp.)-Frank Fröhling (VS). Woensdag: dubbelspel: Santana/Aril- la (Sp.)-Ralston/Fröhling (VS). (De bei de aanvoerders hebben nog het recht de opstelling te wijzigen). Donderdag: Gisbert-FrÖhling; Santana- Ralston. De winnaar komt in de tweede „Inter- zone-finale" uit tegen de winnaar van de Aziatische zone (Japan of India). MONTELIMAR (ANP) Een specta culaire val maakte Jan Janssen dinsdag tijdens een door Jean Graczyk gewon nen criterium in .Montelimar. De wereld kampioen werd onmiddellijk naar ziekenhuis overgebracht, omdat men vreesde voor een sleutelbeenbreuk. Het vlei echter allemaal nogal mee. Janssen heeft slechts een schouderblessure opge lopen en hoe wel hij enige dagen rust moet houden, verwacht men toch dat hij binnenkort zijn wereldtitel zal kunnen verdedigen in San Sebastian. seizoen I Janssen, die dit won zal vrj'k"Bastenaken-Luik steSn meer °^nnvoore?°en geen kampioen. De iTLfjj-Werelcl" nog in de Tour de FrfnJS 1 8T "iden' Onderhandelingen zijn reeds gaande mei Cor Schim- ring, die dan als kopman zou gaan fungeren. FRIED LIEBREGTS, de Vlijme- Jle,m de stayersfinale om d<' Nederlandse titel met een ver keerd verzet reed en daardoor Kansloos was, zal toch in dit er ff verder gaan en denkt 1 Qfift k aan om bij slagen in iJöö beroeDsrenner te worden. kreeJ )f0"TERS uit Zundert van fiin gochtend de schrik z«n Maandag won hij nieuwSl ^strijd bij de een mie 111 Breskens. Door mer één?Jn^ s,ond de onzo krant deze wedstrijd in Wouters hr„ m als Karei En dat was f van prof Rik- winnaar iiatuurtiik d° Zundertse stelling Enfin h r°e',' ?eleur" deze rectificatie de wereld'ui"16' LONDEN (Reuter) De uit de ge vangenis ontsnapte deelnemer aan de Engelse treinroof van 1963 Ronald Biggs heeft nabij Zuerich vertoefd en wil nu naar een Aziatisch land gaan en de helft van de buit van 23 miljoen gulden bevindt zich ook in Zwitserland. Dat wordt beweerd in een door de Londense „Evening News" ontvangen brief die in blokletters was geschreven en een poststempel van vrijdag j.l. uit Zuerich droeg. De brief is aan de Lon dense politie ter hand gesteld die hier over contact heeft opgenomen met In terpol en de Zwitserse politie, aldus ge noemd blad. Volgens het schrijven werd geprobeerd het geld in Zwitserland in goud te wis selen. De andere helft van de buit zou verborgen zijn in middeleeuwse vlucht- tunnels op ongeveer een kilometer af stand van een hotel in Surrey, Zuid- Engeland, die al eerder door de politie zijn doorzocht, vijf dagen nadat Biggs begin deze zomer uit de gevangenis ontsnapte. Zoals gemeld heeft een andere nog gevangen zittende medeplichtige van de treinroof, Goody, de veronderstelling geuit dat Biggs en de voor hem reeds ontsnapte Wilson op last van de „baas" waren vermoord. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Industrie en politie moe ten een vorm van samenwerking vin den in de strijd tegen het onnodig la waai van bromfietsen. Dit is volgens de heer J. R. van den Berg, voorzitter van de R.A.I.-bromfietsafdeling, de, enige manier om de herrieschoppers onder de bromfietsers zo snel mogelijk van de weg te krijgen. Het moet zelfs na de kwestie van de snelheidsbe perking als eerste op de lijst van verkeersmaatregelen geplaatst worden. De heer Van den Berg. zelf fabrikant van bromfietsen, meent, dat de geza menlijke anti-lawaaicampagne veel doeltreffender is dan de vele negatieve bepalingen, die de anderhalf miljoen leggene rS a^er*e* beperkingen op- In een gesprek met het blad R.A.I. zegt aJj ,,at er meer en betere voorzienin mnn ^011 umfletsgebruik moeten ko- AN wn bromfietspaden, waaraan de ™;B' eveneens denkt bij het pro- dufnrecreaüe. betere Strand" en inoet men tpoo brommers. Daarom BREDA Een jaarlijks terugkerend evenement is het internationaal zeven- handbaltoernooi van SOA Breda. Op zon dag 22 augustus is het weer zo ver. Deze keer ziet het er naar uit dat alle voor gaande toernooien worden overtroffen. Vier nationaliteiten zullen op het SOA- toernooi vertegenwoordigd zijn. De in ternationale bekendheid van dit toernooi bracht Hjailese Odense en Oester Haesin- ge Kistrup Korinth beide uit Denemar ken naar Breda. België wordt vertegen woordigd door handbalclub Zwen uit Brusel. Duitsland treedt aan met tien verenigingen. Frechen, Gladbach, Hasper Sport, Hagen-Haspe, LTV-Wuppertal. Lorsch Hessen, Milterberg M. am Main, OTB Wuppertal, PSV Duisburg. Reu- schenberg Neuss en Schüren Dortmund. Met twintig verenigingen uit Nederland zullen de Denen, Duitsers en Belgen strijden om een plaats in de finalé. Een sterke tegenstander op dit toernooi is wel Fortuna uit Bergen op Zoom. Er wordt gespeeld in 28 poules met in totaal 112 teams. Voor de wedstrijden te verwerken zijn er 15 velden nodig. Het toernooi wordt 's morgens om half tien geopend G. L. W. Sliepen directeur van de WV Breda. De wedstrijden worden gespeeld op de Gemeentelijke Sportterreinen aan de Lovensdijk. De finalewedstrijden vinden plaats om half vijf, waarna de prijsuitreiking zal geschieden door E. A. Wijdicks voorzitter van de Gemeentelijke Sportstichting. Dit is liet elftal waar Ger hard Hannapi niet voor in aanmerking kon komen. De Rest ran de Wereld zag er toen als volgt uitt v.l.n.r. Sclmellinger, San tos, Pluskall\ovak, 1 as- hin Soskic, Masopuit Baxter en Ezaguirre. Voor v.l.n.r. SeelerKopa, Pus kas, Di Stefano. Gento Law en Eusebio. (Van onze sportredactie) WENEN. Wenen heeft afscheid genomen van Gerard Hanappi. Vrijdag 6 augustus is het beroemde Praterstadion volgelopen om de befaamde crack van weleer een uitbundig „goedendag en bedankt" toe te zwaaien. Dit glorieuze afscheid heeft overigens nogal wat voeten in de aarde gehad, maar nadat de Oostenrijkse voetbalbond en Hanappi's vereniging Rapid Wien aanvankelijk weigerden aan 'n dergelijk festijn inec te werken zijn beide organen uiteindelijk toch voor de door de pers met grote intensiviteit geopenbaarde publieke opinie gezwicht. Tijdens een groots „dubbelprogramma" waarin Rapid Wien tegen FC Köln zal aantreden, terwijl Austria het daarna te gen FC Burnley gaat opnemen, zal de 93-voudige oud-international zijn zwane- zang zingen. Na een officiële huldiging treedt Gerhard Hanappi namelijk de eer ste helft tegen FC Köln aan om tijdens de rust zijn voetbalplunje definitief voor het burgerpak te verwisselen. Gerhard Hanappi werd op 16 februari 1929 in Wenen geboren en is dus mo menteel 36 jaar. Bepaald geen leeftijd in het moderne voetbal om er het byltje al bij neer te leggen. Zeker niet als de ta lenten en kwaliteiten zo groot zijn als die van Hanappi normalerwijs had de Oostenrijkse architect het nog wel een paar jaartjes in de Oostenrijkse eerste klasse kunnen uitzingen, maar een fel conflict tussen hem en zijn vroegere vriend Karl Decker als verantwoordelijke man voor het nationale elftal heeft er verleden jaar reeds toe geleid dat de nu reeds legendarische halfs pel er zijn car rière wilde besluiten. Een tragedie, die in feite zijn oorsprong vindt in de na het wereldkampioenschap te Chili ge speelde interland tussen Oostenrijk en het in Zuid-Amerika zo succesvolle team van Tsjechoslowakije. De Oostenrijkse nationale ploeg was al maanden uit vorm. Men weigerde echter een beroep op de Weense record-interna tional, die zeven achtereenvolgende jaren tot de beste Oostenrijkse speler was uit geroepen, te doen. Toen dat duel met de Tsjechen echter op een 6-0 nederlaag uitdraaide, toen hadden de pers en het publiek er genoeg van. „Met Hanappi zou dit nooit gebeurd zijn. Gei'hard moet terug komen". En de Oostenrijkse voet balbond ging door de knieën. Karl Decker, na een loopbaan als trai ner in Zweden naar zijn vaderland te ruggeroepen om het nationale elftal uit de malaise te halen, deed een beroep op zijn oude vriend en de ideale tandem leek bereikt. Hanappi met al zijn routine en overwicht als aanvoerder, Decker als de technische haas. Er ontstond onmiddellijk een zeer nauwe samenwerking tussen dit tweetal, dat er vroeger jaren nog samen in het beroemde elftal van Rapid had ge speeld. Alle problemen aangaande het Oostenrijkse elftal werden via de tele (Van een onzer verslaggevers) GOES De voetbalvereniging Goes, verreweg de oudste Zeeuwse voetbalvereniging viert zaterdag en zondag haar 70-jarig bestaansfeest, dat zijn hoogtepunt vindt in het jubileumtoernooi. Dit wordt zon dag van 11 tot 5 uur gespeeld op het clubterrein te Goes tussen de clubs Vlissingen I, Middelburg I Zwijndrecht I en het eerste elftal van de jubilerende vereniging, de derdeklasser Goes. Na het tournooi volgt omstreeks zes uur 's avonds de prijsuitreikng in het clubgebouw Nationaal op de Markt te Goes. Met een uitstekende koffietafel en een cabaret niet bal na wordt bet feest, waaraan de plaatselijke middenstand alle medewerking heeft verleend, besloten. Voortgaande aan de jubileumviering zal het bestuur van de v.v. Goes op zater dag 21 augustus van 3 tot 5 uur 's mid dags recipiëren in Schuttershof aan de Kreukelmarkt De heer M. J. C. de Kok, sinds septem ber vorig jaar voorzitter van de vereni ging, zegt met trots, dat de thans 70 jaar oude vereniging kerngezond is, al voegt hij er eerlijk aan toe, dat ze een jaar of tien wel wat heeft zitten slapen. Maar de dynamiek is teruggekeerd, er heerst een goede geest en financieel is de club ook weer op orde. En dit laatste is een hele prestatie als men weet, dat men in een thuiswedstrijd slechts op de belangstel ling kan rekenen van 3 a 400 bezoekers. Maar voorzitter De Kok zelf lid van het Goese politiekorps denkt behalve aan het nut vam de passieve recreatie vooral aan het welzijn van de zestig se nioren en ruim tachtig junioren. „De jongelui krijgen een goede lichame lijke en mentale training in de sport en ze blijven uit de kroegen weg", is de kernachtige uiteenzetting van zijn mo- vaal. Voor het werk van de vereniging heeft de Goese gemeenschap in het algemeen veel waardering. Naast 270 leden telt de v.v. Goes nog 140 donateurs, welk aantal men in een nieuwe actie, die bij gelegen heid van het 70-jarig jubileum gevoerd wordt, nog flink hoopt uit te breiden. Begin oktober, zo deelde de voorzitter mee, zal weer 'n grote loterij annex ba zar gehouden worden om de overigens gezonde kas van de vereniging, die bij liet opzetten van de festiviteiten wel een aderlating mopt ondergaan, weer op peil te brengen. Voorzitter M. J. G. de Kok, die de v.v. Goes vroeger tientallen jaren heeft ge diend als speler en als secretaris, toont bijzonder grote waardering voor de be stuursleden (waai-van er velen inmiddels zijn overleden), die in het verleden hun tijd en moeite voor de club hebben ge geven. We mogen niet vergeten, zegt hij, dat dankzij hun inspanningen de club ook in vaak zeer donkere tijden kon blijven voortbestaan. Of tie club het komende seizoen weer een gooi zal doen naar het kam pioenschap? „We zullen het in ieder ge val proberen", zegt de heer De Kok. Men herinnert zich, dat v.v. Goes vorig seizoen met 35 punten gelijk kwam met Axel. Een beslissingswedstrijd in Hulst tegen Axel werd door de Goessenaren met 3-1 verloren. Het elftal, waarmee Goes het af gelopen seizoen besloot. Staande v.l. n.r. trainer Versluis, Jo Krijger, (re serve), P. de Kok (reserve), M. de Kok, Jan de Roo, T. Harinck, W. Bou- tens (elftalcommissielid), M. Hu- bregse, J. Heyndijk, (grensrechter), A. Dehbout, J. de Groot, H. Linden- berg. Knielend v.l.n.r. J. Felius, De Marco, J. Wijnands, H. Sinke, W. Debbout (deze is nu naar Middelburg) en N. Krijger. Het elftal zal vermoedelijk in nagenoeg dezelfde opstelling de competitie ingaan. foonlijn, die Decker met Hanappi ver bond, besproken. Was het elftal eenmaal samengesteld, dan was Hanappi de eerste, die daarvan door Decker op de hoogte werd gesteld. Had deze nog op- of aanmerkingen, wel dan konden er zonder bezwarende gevol gen nog altijd wijzigingen in aangebracht worden. Totdat verleden jaar dat tele foontje plotseling uitbleef en Hanappi de samenstelling van het nationale elftal in de krant moest lezen: „Hanappi uit het elftal gelaten", meldden de Weense dag bladen met grote koppen op hun voorpa gina's. Maanden gingen er voorbij en even onverwacht als de aanleiding daar toe, kwam het besluit van de nog immer boze Hanappi, dat hij zijn carrière aan het einde van het seizoen wilde beslui ten. Toen daarop Karl Decker zich weer bij Hanappi meldde om de zaak uit te pra ten en, zoals later bleek, andermaal een beroep op zijn capaciteiten te doen, ant woordde de record-international: „Zelfs als ik zou willen, dan nog zal de Oosten rijkse voetbalbond er een stokje voor ste ken. Met mij is het afgelopen, hoe graag ik in mijn hart er ook nog bij zou willen zijn". Op 17-jarige leeftijd maakte Hanappi zijn entree in de hoogste klasse van het Oostrijkse voetbal. SC Wacker deed een beroep op zijn toen nog veelbelovende kwaliteiten en het duurde slechts twee jaar of men vond de naam Hanappi ook terug in de opstelling van het nationale elftal. Dat was in 1943 toen hij als links half tegen Zweden zijn debuut mocht vie ren met een 2-1 overwinning. Het was voor Hanappi de eerste stap op het pad naar voetbalberoemdheid. Tussen dat de buut tegen de Zweden en zijn 93e en laat ste interland verwierf de briljante tech nicus zich niet alleen zijn architecten diploma, doch bouwde hij tevens aan een voetbalcarrière, die herr temidden der allergrootsten zou brengen. In samen werking met Ocwirck, Gerhardt, de ge broeders Melc'hior en Probst creëerde Hanappi een nieuw „wonderteam" dat bijna zo succesvol was als het legenda rische Oostenrijkse elftal uit de dertiger jaren. Met als belangrijkste resultaten een 6-1 zege op erfvijand Hongarije en een alleszins respectabele 2-2 score in Wembley tegen Engeland, lag het voor de hand dat Oostenrijk zich als een voor name kanshebber bij de wereldkampioen schappen van 1954 begon te zien. kon de invitatie niet accepteren. De we reldpers verhaalde, dat Hanappi als re den opgegeven had: „Het Britse voetbal stelt momenteel niets meer voor en ik acht het dan ook niet de moeite om voor een dergelijke wedstrijd zo'n grote reis te maken.'' Maar de waarheid was anders. Met Rapid maakte Hanappi op dat moment een trip door Australië en aangezien er in de daar afgesloten contracten stond, dat doelman Walter Zemann en Gerhard Hanappi verplicht waren in alle te spe len ontmoetingen van de partij te zijn, restte de Oostenrijkse ster eenvoudig geen tijd om „even" naar Belfast over te vliegen. Een paar maanden geleden, toen het afscheid van Stanley Matthews op grootse wijze gevierd werd, hoopte Ha nappi voor de laatste maal op een derge lijke invitatie, maar „good-old" Stanley, zich kennelijk het duel van Engeland te gen de rest van de wereld herinnerende, nodigde de Weense architect niet uit voor zijn „good-bye". Nu staat Hanappi dus zelf aan de vooravond van een afscheids- wedstrijd. Een halve wedstrijd weliswaar en ook een wedstrijd, die met minder tie relantijnen is omgeven dan die van Mat thews. „Hij was een te lastige jongen voor een dergelijk feestelijk afscheid", stelt de Oostenrijkse voetbalbond by her haling. Mag het „effe". Met 93 interlands op zijn conto, met een faam die hem tus sen 's werelds allergrootsten plaatste? D streepte Szijn Kuhnk* dr ogen blik door in het oor fL0fhÜ( .VDrm van het finale vande Beiers? tenS^t" Lii BlJ dames ging de M- tel naar de Argentijnse Norma Bav Ion. die ill de eindstrijd mcl ''-6 7Ï Lesley Tunnel' Een toekomstdroom, die kort daarop wreed verstoord werd toen achtereenvol gens Ocwirck, Stojaspal, de huidige ADO- trainer Happel en een van de broers Mel- chior bezweken voor de vorstelijke aan biedingen, die zy van buitenlandse clubs hadden ontvangen. Ook Hanappi was meermalen door scouts van beroemde clubs benaderd, maar zoals in het ver leden wenste hij ook ditmaal niet aan die verlokkelijke aanbiedingen gehoor te geven. Hij was tevreden met „zijn" We nen, daar had hij zich inmiddels een goe de reputatie als architect opgebouwd, daar was hij reeds jaar en dag dè voet balheld. Tijdens een tournee door Zuid- Amerika met Rapid Wien, in de winter- pauze van het seizoen 1963-1954, bezweek echter ook Hanappi. Na een briljante wectstrijd tegen Mil- lonarios tijdens een vriendschappelijk toernooi in Bogota waren de Columbia- nen zo onder de indruk van het spel van de Wener, dat zij hem onmiddellijk 800.000 gulden in het vooruitzicht stelden als Hanappi bij Millonarios kwam spelen. En wat nog verleidelijker was: de man die hem dit aanbod deed, legde tegelij kertijd een handgeld van 60.000 gulden op tafel. Een bedrag, dat Hanappi deed be zwijken, maar dat onmiddellijk de Oos tenrijkse voetbalbond in het geweer rien- Het reglement hanterende, dat voetbal lers, die de leeftijd van dertig jaar nng niet bereikt hebben zich niet aan een buitenlandse club mogei) verkopen, schor ste men hem ogenblikkelijk. Het Engelse Sunderland, dat na enkele maanden wachten van deze situatie ge bruik wilde maken, kreeg toen het met 100.000 gulden op zak naar de Oostenrijk se hoofdstad reisde, vond bij Rapid Wien een gewillig oor voor deze transactie, maar andermaal stak de Oostenrijkse voetbalbond er een stokje voor. En dus bleef de geschorste Hanappi in Wenen. WASHINGTON (ANP). Het huls van afgevaardigden, na de senaat het gewichtigste wetgevende apparaat in de Verenigde Staten, heeft in Washing ton met een overweldigende meerder heid van 346 tegen 4 stemmen een wetsontwerp aangenomen, dat voorziet in een overkoepelend orgaan voor de bokssport. Tot nu toe had elke staat zijn eigen bokscommissie. Het gevaar dat in dit systeem school was dat deze commissies de regels van de bokssport dikwijls naar eigen smaak interpre teerden, waardoor in de loop der ja ren deze sport dreigde te versplinteren. Een van de eerste taken van het nieu we orgaan zal zyn het waarborgen van de zuivere verhoudingen in de Ameri kaanse bokssport. Ook zal het orgaan het recht hebben om wedstrijden die tegen de belangen van de sport in druisen te verbieden. Met Rapid Wien en het Oostenrijkse elftal vierde hij na die gedwongen rust pauze opnieuw grote triomfen en zelfs werd hjj tweemaal uitverkoren om met het team van de rest van de wereld in jubileumwedstrijden aan te treden. De eerste maal, In Wembley tegen Engeland, als rechtsback met de opdracht om Stan ley Matthews te bedwingen. Hanappi, van origine eerder een aanvallende dan ver dedigende kanthalf. volbracht zijn taak op weergaloze wijze en terecht vierde men uitgerekend hem na afloop van dit jubiieumduel als dé grote held. In 1956 deed de rest van de wereld nogmaals een beroep op hem om in Belfast het 75- jarige bestaan van de Ierse voetbalbond meer glorie te schenken, maar Hanappi DUSSELDORF (ANP) Voor de zes- landenzwemwedstryd, die op i en 5 sep tember aanstaande in Rome wordt ge houden. is de Duitse ploeg als volgt sa mengesteld: Heren: 100 meter vrije slag: Klein. 400 meter vrije slag: Kirschke; 200 meter vlinderslag: Freitag; 20 meter rugslag; Blechert; 400 meter wisselslag: Kirschke; schoonspringen: Scherf; 4 x 200 meter vrije slag: Klein, Kirschke, Kremer en Von Schilling; 4 x 100 meter wisselslag: Kuppers, Donners, Freitag en Klein. Dames: 100 meter vrije slag: Gisela Dick; 400 meter vrije slag: Margit Hettlin200 meter schoolslag: Uta Frommater; 100 meter vlinderslag: Heike Hustede; 100 meter rugslag: Jutta Ol- brisch; 400 meter wisselslag: Gisela Bothe; schoonspringen: Michaela Kast- ner; 4 x 100 meter vrije slag: Dick, Ol- brisch, Annegret Bartels. Hustede; 4 x 100 meter wisselslag: Obrisch of Bothe, Frommater, Hustede en Dick. BANALAS, Spanje (UPI) De Franse waterskiploeg heeft de in Bano- las, Spanje, gehouden negentiende Euro pese waterskikampioenschappen gewon nen met in totaal 7.944.682 punten. Oostenrijk eindigde als tweede met 7.719.958 punten, en Zwitserland als der de met 7.571.747. Nederland plaatste zich met 4.193.034 punten als negende, België was twaalfde met 1.443.364. DEN HAAG (ANP). Vierentwintig Nederlandse sportlieden zullen deelne men aan de 7e Maccabiah, die op 23 augustus a.s. in Israël begint. De ploeg bestaat uit: Atletiek: dames: Selma Heystek: 100 meter en 80 meter horden; Carry Piller: Speerwerpen en kogelstoten; Vera van Os: hoogspringen. Gymnastiek: Joost Blitz. Boksen: C. Gans, C. Degen, D. J. Lenten en A. An holt. Worstelen: S. K loots Judo: G. Blitz Schermen: Mevr. Mary Meyer—van der Sluis- mevr. Mary KatsDwinger D van Gelder. M. Dwinger, L. Groenteman en J. Vlessing. Tennis: Mevr. Wachtel Rieke van Wezel, Tom Okker, Peter Ehrlich, Ab de Jong Wielrennen: Rob Redeker en André de Wilde Schieten: Kets de Vries. <Xan 0,1 correspondent) VLISSINGEN Zaterdag 21 augustus zal m hotel Britannia een officiële Ian- denwedstrijd bridgen worden gehouden tussen Nederland en België.

de Stem | 1965 | | pagina 35