n )ERSE Soester spreukenhuisje internationaal bekend dieskan mei ceta r VELPON DE HAMSTER DIE ZELFS DE VOS TE SLIM AF WAS ;N De gekke clows in het grote circus JAGER Pottenbakster speelde het klaar Relletjes rond B3? MARTJES HUUR andsdiploma )16 gratis geld- j ct zegels P- Ct geldzegels Wé Ct geldzegels :ookte ind met zaal MODERN Middenstands- ol Oudenbosch Schuilkelder Eigen tekst TIEN DODEN DOOR TREINONGELUK IN ZUID-SPANJE Drie arbeiders dood Bliksem slaat in dynamiet lading Mevr. Kennedy krijgt nog twee jaar bescherming DOOR MIGNON G.EBERHART Sunk'fk0"1 Zich heen in de Hallo meisjes en jongens te Tas De verjaardag De dappere kinderen The Beatles Ezeltje strek je.. r f mm DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 98 149 ZAK listig gelegen tegen op 1 september 1965. f. GASSEN Tel. 01110-2597 de opleiding voor het leisjes van alle gezindten. leiding voor afgewezenen en of 3-jarige u.l.o.-opleiding- and- en Tuinbouwschool of ngen) examenjaar 1966. voor degenen die met vrucht open - leerlingen van Huis leeftijdsgrens - examenjaar oor alle klassen donderdag 2 op de St. Jozefschool te Konings, Prof. v. Ginneken- (Tel. 0 1652-2766); de heer aat 3a te Oud-Gastel (Tel. 3ch,rauwen, Uilenspiegelstraat 0 1652-2883). e lesavonden maandag, dins- de St. Jozefschool te Ouden vóór 15 september. Davy. „Ik heb dikwijls van hem gehoord. Wat is ,er"J j'pr „Hij is een groot vriend «e rode mannen.Hij schiet ai u raak en in kracht kanA11ien niemand hem evenaren, au in uiterste noodzaak doodt hetzij mens of dier. 5 ei ou* geleden overvielen de o1 hem aan de Yellowstroom. hij van een tocht van de ui Meren kwam. SOEST. „Mijn vroegere leraar aan de Kunstnijverheidsschool had gelijk: beter één goede handswerk man dan tien slechte artiesten". Dat zegt mevrouw Bouwens, eige naresse van het Soester „Spreuken huisje" aan het Kerkpad. In haar oude, met antiek smaakvol inge richte woning aan de Eemstraat werd het relaas gedaan van het wel en wee van een pottenbakster. Sinds 1938 staat mevrouw Bou wens, geassisteerd door haar broer, aan het hoofd van een fabriekje waarin siervazen, potten e.d. ver vaardigd worden. In Bussum begon het allemaal. Als afgestudeerde aan de Kunst-Nijver heidsschool te Amsterdam, wilde mej. Klaar, zoals ze toen nog heette, haar studie aan de praktijk toetsen. Samen met haar broer zette ze een potten bakkerij tje op poten, waaruit in die tijd alleen nog maar unica kwamen. Daar bij werd alles nog met de hand ge maakt, omdat er nog geen middelen waren om machinaal te werken. Toen het fabriekje juist goed begon te draai en en de produktie begon te stijgen, dreigde de oorlog. Mej. Klaar's broer werd tot twee keer toe voor de mobili satie opgeroepen- Het werk viel haar tijdens zijn afwezigheid niet mee. Zij verhuisde naar een keldertje in de kerkstraat in Amsterdam. Het voor deel van dat keldertje was, dat er gra tis goede reclame gemaakt kon wor den. want vanaf de straatkant kon het publiek de vervaardiging van de pro- dukten volgen. Lang duurde dit echter niet. want inmiddels was de oorlog uitgebroken en het werk was niet meer rendabel. Het publiek had geen interesse meer voor de schone kunst. De elektrische ovens werden tot overmaat van ramp buiten werking gesteld, omdat de stroom gerantsoeneerd werd. Mejuf frouw Klaar zocht en vond een ander baantje en het leek erop, dat Neder land een pottenbakker armer was. In de oorlog heeft de kelder echter nog zeer goed dienst gedaan. Niet als fabricageplaats van sierprodukten Veel vervolgden vonden er een ge schikte schuilplaats. Na de vijf oorlogsjaren begon de in middels getrouwde mej. Klaar sinds dien mevrouw Bouwens samen met haar echtgenoot, aan de wederopbouw van hun hobby en beroep. Na enig zoeken vonden zij ruimte in Soest en wel tussen 't Kerkpad en de Middel wijkstraat. Daar werd een loods ge huurd. In snel tempo groeide 't bedrijf je uit tot 'n groot geheel. De fabricage van de produkten. nu meer ingesteld op gebruiksartikelen, zoals asbakken en bloemvazen, steeg en de vraag werd groter en groter. Spoedig werkten er twintig man aan de aanvragen uit bin nen- en buitenland. Na een paar jaar moest er ult2e" breid worden en toen ontstond het zo bekende „spreukenhuisje", want in het gebouwtje naast de toen nog bestaande rijwielreparatieplaats Van Hengstum, kwam het nieuwe onderdak- Als De- zienswaardigheid werden er aan de voorkant van het gebouwtje asbakken met spreuken ingemetseld, wat het schamele gebouw een nieuw gezicht gaf. In 1960 kon mevrouw Bouwens de be schikking krijgen over het aangrenzen de pand van de rijwielhersteller. De loods aan de overkant werd verkocht. Nu bevindt zich alles onder één dak: het fabriekje staat onder de kap van de ex-rijwielherstelplaats en de maga zijnruimte bevindt zich achter de fraai gedecoreerde muur. Voor enige machi nes werd er een aparte ruimte bijge bouwd. Men heeft op deze marnier een vrij grote ruimte ter beschikking gekre gen. Het produktieproces geschiedt, voor zover er mogelijkheden voor bestaan, machinaal Het eerste exemplaar van iedere nieuwe serie komt van de hand van mevrouw of mijnheer Bouwens zelf. Het personeel zorgt voor de ko pieën. De vormen van de asbakken, vazen en kannen worden met de hand gemaakt, waarna ze gebakken worden in een oven. Het schilderwerk gebeurd echter niet in de fabriek. Dit gebeurt bij zgn. „thuiswerkers" Dat zijn per sonen, die wel aan de fabriek verbon- MADRID (AFP) Bij Gador in de Spaanse provincie Almeria is een reizi gerstreintje op een goederentrein gere den, die stilstond doordat de stroom was uitgevallen. Tien mensen kwamen om het leven en 38 werden gewond. Forest Hill (UPI) Bij Forest Hill in de Amerikaanse staat Californië zijn drie bouwvakarbeiders om het leven ge komen toen de bliksem insloeg in een lading dynamiet die werd gebruikt bij de bouw van een dam. De lading dynamiet was net aange bracht en de arbeiders ston den op het punt zich voor de explosie terug te trekken. WASHINGTON (UPI) De gerechte lijke commissie van de Amerikaanse se naat heeft gestemd vóór verlenging met twee jaar van de bescherming van de weduwe en kinderen van wijlen president John F. Kennedy door de geheime dienst. Gelijktijdig werd besloten deze bescher ming voor het leven toe te kennen aan de oud-presidenten Harry S, Truman en Dwight D. Eisenhower. Het desbetreffende wetsvoorstel werd eenstemmig goedgekeurd. den zijn maar die asbakken e.d. ge bakken thuisbezorgd krijgen en op hun gemak de versieringen erop aanbren gen. Er wordt naar gestreefd iedere as bak van een eigen spreuk te voorzien, vergezeld van een bijpassend tekenin getje. Vier „thuiswerkers" geven op deze manier iedere spreuk een eigen bete kenis en vijf personen op de fabriek zorgen ervoor, dat deze spreukenschil ders aan het werk blijven. De heer en mevrouw Bouwens kun nen op een zware, maar succesvolle tyd terugzien. Alle moeilijkheden, die ze in het prille begin moesten door staan, zyn uitgewist door een goede toekomst. Een gezonde en florerende fabriek is daar de oorzaak van. (Advertentie) In het hele land werd spontaan gedemonstreerd voor het zuivere fruitsap. Spandoeken en spreekkoren zongen de lof van B3 appelsap, tomatensap, tomaten- cocktail, jus d'orange, druivensap rood en wit Een kleine tegen- demonstratie voor kamillethee) werd vreedzaam onder de voet gelopen. Het werd dus geen rel. De politie hoefde niet in te grijpen. B3 houdt alles lekker plezierig! B3 frui tsa ppen - 3 x beter "P1 dacht dat je het ding meegeno- stoffen"aar boV0n tO0n 3e gin® af- „Nee. Ik herinner me ook niet die w' J62'9" 'e hebben toen ik aan »™,,il0ff-en -wa,s' Er waren een Paar armband1/' n"gen en een „O. ja. Ik heb ze daarnet n g oo mijn toilettafel gezien, toen ik naar .^enr, geweest °m me op te fris- J sen. Dank je." „Maar je broche! Die moet toch er- Sïï! h'ï' Ik, h.°°P dat ik ze niet van tafel heb gestoten. Dan had ik ze toch ook moeten zien." Ze keek onder de ml, °m tafel heen en overal j mantenagf SP*® schitte™g van dia- r^gd grO0ne glans van sma- 'tcr^kwnen'W00r bov™ wa- drank Denv y mpte aan haar Het k'hiÜtL? maar niet meer aan. ten 3 tlJd v°or de nieuwsberich- ,Va? plan was te praten en badden" wal Ma.fha'meerden beïeld I Maaart1VpeiaWatsgevle„get?0geUa stond Dilly op, slofte naar rte televil SE ifi ,ze"e. het journaal aan. Tegen de tijd dat ze gegeten hadden en nadat Dilly naar alle mogelijke J nieuwsberichten had geluisterd stond SS. en, glng een ander net kiezen. ÏJ?, a. tWum t0t de conclusic dat J Duly zich hoegenaamd niet bewust was van enigerlei gedwongenheid of verkilling tussen hen; ze wist niet eens dat ze gevaarlijk dicht bij een S ruz]e waren geweest. Dilly prees de maaltijd en bedankte Martha ervoor Ae stond erop de vaat in de afwas- machine te stoppen en Stinky eten je geven die als een roofdier op een aanvlo°g- Die avond ging arma de ronde doen door de zit- t fJÏÏer ,en de eetkamer. Stilletjes con- warpn ZS of de deuren gegrendeld ren en trok de gordijnen dicht om de nacht buiten te sluiten en iedereen die buiten mocht staan te kijken. „Ik val om van de slaap," zei Dilly, .Welterusten, Martha." Doodmoe ging ze naar boven. Ze nam niet eens de moeite naar haar bro che te zoeken. Martha deed alle lichten aan ei. door zocht de hele kamer. Stinky liep haar geamuseerd achterna. Ze vond de broche niet en besloot tenslotte dat Dilly die wel gedachteloos van de ta fel zou hebben genomen en ze ergens had neergelegd De broche zou wel te voorschijn komen op een of ander planchet of een wastafel. Ze zette het vuurscherm goed op zijn plaats en volgde Dilly. Toen ze haar lamp uitdeed, keek ze wat ongelovig naar de telefoon op het nachtkastje. Ze wist natuurlijk ze ker dat er gisteravond een man had opgebeld die had gezegd dat hij een regenjas had met de afdrukken van autobanden erop. Toch leek het lang geleden, min of meer een droom, iets onwaarschijnlijks. Ze was in diepe slaap toen ze plotseling door een ge luid gewekt werd. Het dichtslaan van een portier, stemmen, drukte beneden Martha1*? stem: "Waar zijn jullie? Archie Henshaw riep; „Sandwiches. drinken. Groet de zegevierende held en zijn paladijnen." p„„ vriendelijke stem klonk voor een keer een beetje boos. hebben negentig kilometer ge- n™m?m er t0 tornen! Wacht nu den even» we komen zo bene- ze het linht opwinding vergat binnen „bt 5an te doen- Lem kwam scheen' er li h?r de ge°Pende' de"r wiern ln de kamer. Ze haar ml rt Z!i'n armen en hij ving Pi draaide met haar in de draaide haar lang cn inn'g en rond. g eens uitb"ndig in het „Lem, Lem. we hadden je vanavond niet verwacht." „Negentig kilomter. We hebben er niet lanig over gedaan. Hoe is het met mijn mrs. SchuJtz?" „O. Lem, ik ben zo blij dat ik je zie Kon ze Lem maar alles vertel len, nu op stel en sprong. Hij zou er wel voor zorgen dat een sluwe, gedempte stem nooit meer stiekem kou dreigen. De verleiding was zo groot, dat ze er bijna voor bezweek. Lem vermoedde iets uit de manier waarop ze zich aan hem vastklamp te. „Alles is toch wel in orde. Mar tha?" Dilly verscheen in de deuropening. Ze zei: „Martha, ze zijn er allemaal. De gouverneur en Fig Newton en Ar chie en ze hebben een journalist en een fotograaf bij zich. is er genoeg brood in huis voor sandwiches?" „Ik geloof het wel. In de koelkast. Ik kom zo." Achter Lem kon ze Dilly's silhouet zien, gehuld in een roze ochtendjas, afgetekend tegen het licht van de overloop. „Ik heb wat geld losgekre gen, Lem" zei ze. Snel draaide Lem zich om „Dilly! Hoe heb je dat gedaan gekregen?" „Vandaag- Telefonisch." ,,Ze hebben er de hele week al voor gezwoegd. We zijn bijna blut." Hij pakte Dilly bij de schouders en gaf haar een ferme zoen. „We hebben meer zendtijd nodig; zo veel we maar krijgen kunnen," zei Dilly effen, maar Martha dacht dat ze blij was. „Ik zal met de sand wiches beginnen Archie zegt dat jul lie allemaal rammelen van honger." „Ik zou je wel gezegd hebben dat we in aantocht waren, maar ik had geen tijd. De gouverneur had voor een be reden escorte gezorgd!" Lem lachte „Maar we waren hier dan ook snel." Martha zei: „Ik ga me aankleden, Dilly. Ik ben in een ogenblik klaar." Ze greep al naar haar kleren. Dilly ging naar beneden. De hoge hakken van haar muiltjes klikklakten. „We kunnen beter een lichtje ma ken", zei Lem en knipte de lamp aan. Martha keek hem aan over de lange broek heen die ze bezig was aan te trekken. Hij zag er moe uit, zijn gezicht leek magerder en gespannen. „Het spijt me dat we die journalist en fotograaf meegebracht hebben. We konden niet van hen afkomen. Ze wil len een verhaal met foto's van jou, het huis, alles. Vind je het erg?" „Natuurlijk niet." Ze trok haar zwarte moccasins aan. Op vragende toon zei Lem: „Weet (Advertentie) Zoals jullie vorige week wel gezien hebben is onze grote ver volgverhaalwedstrijd afgelopen. Vonden jullie het ook zo'n span nend verhaal Ik heb zelfs ge hoord dat een heleboel grote mensen de av.onturen van de Grote Zes gelezen hebben. Eigenlijk wel jammer he, dat het uit is, maar ja, ze konden toch niet eeuwig in de raket blijven zitten. Binnenkort laat ik jullie kennis maken met alle jongens en meisjes, die hun steentje (eigenlijk hun verhaaltje) heb ben bijgedragen aan ons grote verhaal. Die kinderen komen al lemaal met foto nog een keer in de krant. Leuk hè. Maar dan moet ik natuurlijk teel van alle jongens en meisjes die een prijs gewonnen hebben, een foto toe gestuurd krijgen. Dus als ik nog geen foto en nog geen verhaaltje over jezelf gekregen heb, moet je ze maar zo gauw mogelijk sturen. Des te eerder staan jullie allemaal in de krant. Dus zo snel mogelijk opsturen, want het is niet leuk als al de andere prijs winnaars moeten wachten, om dat er één jongen is die denkt nou ik heb tijd genoeg. Zo, dat was alles over onze wed strijd. Hoe gaat het met jullie allemaal Ik wed, dat alle grote mensen jaloers op jullie zijn. Zij moeten binnen zitten op kantoor of in de fabriek en hard werken, maar jullie mogen de hele dag buiten spelen met dit fijne weer. Schrijf me maar eens hoe je je vakantie doorgebracht hebt. Daar ben ik erg benieuwd naar. Groetjes. José {oEk Corrie Martens, 5 jaar. Toos Bouwens, 11 jaar, Kapelstraat Zi, Chaam. J.,, - 'C'- JS Er was eens een hamster die niet op kon houden met hamsteren. De hele zomer was hij al bezig geweest met het vergaren van voedsel voor de winter. Terwyl de andere hamsters genoten van de zon en speelden in het gras, sleepte deze ai te ijverige hamster alles aan wat eetbaar was. „Wat maak je je toch druk!", riepen zijn vrienden en familieleden. „Geniet toch van de zomer. Straks als het winter wordt moeten we onze winterslaap houden en dan heb jy niet eens gevoeld dat het zomer geweest is!" Maar de hamster antwoordde: „Kom ik iets te kort? Glanst mijn vel niet? Ben ik niet dik cn rond? Dat komt van het eten en dat is meer waard dan mooi weer. Als het winter wordt zul je me misschien nog dankbaar zijn, want ik heb al erwten en bonen, maar morgen ga ik op graan uit. Als je straks voedsel te kort komt, kun je bij mij aankloppen." En de hamster hamsterde voort. Een egel die juist in de buurt was, hoorde dit gesprek. Nu was die egel nogal bevriend met zijn buurman de vos. En om die vos een lekker hapje te gunnen, bedacht hij een plannetje. „Als je het beste graan van de we reld wilt hebben, moet je het halen op het veld in het bos," zei hij. „Is er een korenveld in het bos?", vroeg de hamster verbaasd. „En of," zei de egel. „Je gaat dit pad af, dan kom je aan het bos. Daar gaat het pad verder en je loopt maar door tot je aan het veld komt." „Uitstekend," zei de hamster, „van nacht ga ik op stap." Die nacht vond de hamster gemak kelijk de weg naar het bos. Hij had al een heel eind tussen de bomen gelopen, toen hij de vos met de wolf samen voor het vossehol zag zitten onder de grote eik. „Goede nacht," zei de hamster be leefd, want hij had het niet op vossen en wolven begrepen. „Kijk, kijk, daar heb je de hamster," zei de vos en hij legde zijn poot om de nek van de wolf. „Wat bent u goede vrienden samen," merkte de hamster op, „ik had altijd gehoord dat u het niet goed met elkaar kon vinden." „Praatjes, beste hamster, praatjes. Ge loof niets van de praatjes van dieren. Ze zijn niets meer waard dan de praatjes van mensen," zei de vos vriendelijk. „Och, maar mensen hebben hun goede eigenschappen," meende de hamster. „Ze maken voorraad in kasten en kel ders, en dat vind ik heel verstandig." „Zeker, zeker," fleemde de vos, „wat zeg jij er van wolf?" De wolf wilde een grauw tot antwoord geven, maar de vo<s kneep hem venijnig in zijn vel en daarom gromde de wolf gauw: „Heel verstandig." „Waar gaat u zo midden in de nacht op af?", vroeg de vos vol belangstelling. „Ik ga naar het korenveld om graan te halen," antwoordde de hamster. „Weet u dat veld bij geval te liggen?" „Ach ja, natuurlijk weet ik dat," zei de vos. „Maar wat is zulk doodgewoon graan nu voor een fijne hamster! Nee, dan weet ik wel wat beters! Wat u me neer de wolf!en de vos hield zijn poot al klaar om de wolf te knijpen. „Ja, dan weet ik ook wel iets veel beters," zei de wolf gauw. „En wat dan wel?", vroeg de hamster nieuwsgierig. Dat had hij natuurlijk niet moeten vragen, want de vos en d«e wolf hadden niets goeds in de zin. De vos deed of hij onderzoekend rondkeek en liet zijn stem dalen. „Meneer wolf en ik hebben samen een handeltje opgezet en wij verkópen onze artikelen; alléén aan voorname klanten! Als u wilt, mag u wel een kijkje nemen in mijn hol." „Waarom zou ik iets kopen dat ik zelf kan haleni?" vroeg de hamster. „Wel meneer de hamster, u bewon dert de mensen toch zo. Die betalen voor alles wat ze halen. hoor. Maar laat ons pas over betalen spreken als u ge_ zien hebt wat wij te koop aanbieden," en de vos liep voor, het hol in. De nieuwsgierige hamster volgde hem op de hielen maar beneden in het hol was niets te zien. „Wat verkoopt u dan, meneer de vos?" vroeg de hamster ongerust, want hij voelde wel dat er iets verkeerd ging. „Ik verkoop mooie praatjes," lachte de vos vals. „Daar hoef ik niet voor te betalen," zei de hamster. „Voor mooie praatjes moet je betalen met je huid," lachte de vos. ,,En je hoeft niet te denken dat je ontsnappen kunt, want de wolf zit voor de ingang van het hol." Nu begreep de hamster pas goed, dat hij in de val was gelopen door toedoen van de egel. „De egel heeft u zeker verteld, dat ik vannacht door het bos zou komen," vroeg hij. „Precies," spotte de vos, „kinap ge raden!" „Heeft de egel u dan niet verteld dat mijn hele familie meekomt?" vroeg hij. „Nee, dat heeft de egel niet verteld," antwoordde de vos argwanend. „Dan moet u nu eens naar me luis teren," stelde de hamster voor. ,,U ziet wel wat een mager afgetobd beest ik ben. Ik werk en zwoeg de hele dag om voedsel te vergaren, maar mijn familie eet alles op. Het zijn grote. luie. dik zakken, die bijna niet vooruit kunnen van het vet. IJverig als ik ben, kom ik hier dan ook het eerst aan, en lui als zij zijn duurt het een kwartier voor ze hier zijn. Maar het zou me niet ver wonderen als meneer de wolf ze nu juist aan ziet komen. Ik hoop van harte dat hij ze allemaal opeet. Dan zal ik ein delijk rust hebben en zélf eens kunnen profiteren van het heerlijke voedsel, dat ik met zoveel moeite bij elkaar zoek." „Wat zeg je me daar?", snauwde de vos. „Met hoevelen zijn ze, denk je?" „Ooo, met een stuk of dertig zeker," zei de hamster achteloos. De vos bedacht zich geen ogenblik en renide naar de ingang van het hol. Daar duwde hij de wolf opzij en vroeg be gerig: „Zie je al wat? De hele familie van de hamster moet er aan komen..." De hamster wachtte intussen niet om te zien hoe dit af zou lopen. Met rof felende pootjes groef hij een holletje in de wand van het vossehol. Hij maakte haastje-repje een gangetje naar de an dere kant van de eikeboom en toen de vos en de wolf ontdekten dat ze waren beetgenomen, was de hamster al weer bijna thuis. An Mac Gillavry Ansje werd wakker. Ze keek op de klok. Oei 8 uur. Ze ging er gauw uit, want ze was jarig. Toen ze beneden kwam, kreeg ze een heel klein hondje. Het hondje liep bui ten Ansje ging het achterna. Het liep het bos in, heel ver. Ja nu was het zeker kwijt, niks aan te doen. Ze lag js nacht op bed. Ze droomde van Bob bie het hondje. Toen ze 's morgens wakker werd, lag Bobbie naast haar in bed. Zelf verzonnen door Maria Verstraeten, en ook mijn nichtje Marleentje Suykerbuyk, Rithsestraat 90, Breda. Hans, Joop en Frans waren drie dikke vrienden. Eens op een keer waren ze aan het varen in een bootje van Joop zijn vader. Het waaide nogal hard. Frans zag in de verte een heel klein ding op het water drijven. „Kijk daar eens jongens. Wat zal dat zijn Maar toen zij weer wilden kijken, zagen ze een kind boven water komen. „Kom vlugger gaan roeien, Frans en Joop. Anders komen wij nog te laat". Toen zij al naderden zagen zij dat een kind en een vader zich aan de boot vasthielden en worstelden om niet onder te gaan. Storm en golfgeweld dreven hen telkens uit de koers. Maar eindelijk daar waren ze er. Ze gooiden een touw uit. En pro beerden de boot recht te trekken. „Laat maar", riep de vader van het meisje. „Willen jullie iets doen voor ons „Ja graag", zeiden de jongens. „Kom nog wat dichter bij ons en probeer ons in jullie boot te trekken". En ja hoor, het lukte. En toen ze er allemaal in waren voeren ze weer naar huis. De andere morgen stond er in de krant: Drie jon gens redden vader en een kind. Daar had je Hans aan. „Hé Joop, wij staan in de krant". „Hee. Wat zeg je, in de krant". ,,Ja, dat van gisteren van die vader en een kind". Toen ze op school kwamen, werden ze door de meester geroepen en na die tijd waren ze altijd dikke vrien den met de meester. Diny Verhagen Maas, Cura?austraat 33, Breda. Ik wil graag corresponderen met een meisje of jongen van 12-13 jaar. Mijn hobby is gymnastiek. Henk Schoormans, Dr. Kuyperstraat 15, Dongen, tekende de Beatles in hui: nieuwe film „Help". De Beatles zijn mijn grootste favorieten Die vier jongens, dat zijn me een pieten, Paul, George, Ringo en John, Die getrouwd is met Yvonne. De Beatles vind ik een machtig stel, Ze zijn altijd even fel. Waar ze zijn en waar ze gaan. De meisjes zullen aan hun zijde staan. Els de Maat (13 jaar), Hooglandsedijk 2 Ossenisse. (zou graag willen corresponderen met een meisje van 13 jaar) Een kleermakerszon trok de wereld in en kreeg van zijn baas een ezel die op verzoek goudstukken legde, als je te gen hem zei: „Ezeltje strek je!" Dan stak hij zijn staart omhog en hoefde je alleen nog maar je hand op te houden, om de gouden dukaten te kunnen van gen. De echte ezel is helaas al jaren dood, maar in De Efteling staat er nog een, die ook gouden dukaten legt. Daar zit nog chocolade in bovendien Nelly van Bezouw, Doelen 26, Breda (9 jaar) Dinny Engelen 9 jaar, Zevenbergsewear 18, Klundert. In het stadje Stippestap daar was het circus De kinderen hadden juist vakantie. Ze waren dol gelukkig Toen ze horden, dat 'n circus kwam. Dat vonden ze maar wat fijn. Een groepje kinderen stond met elkaar te praten. Weet je wat die zeiden De jongens zeiden, dat er paardjes kwamen. En de meisjes zeiden, dat er clowns kwamen. En weer een ander zei, dat ze alle twee kwamen. Ze gingen maar eens kijken. Om drie uur begon het circus. Eindelijk was het drie uur. Je zag een heleboel kinderen, die drongen en duwden. Eindelijk wa ren ze allemaal binnen. Het circus kon beginnen. Eerst kwamen er paardjes. Toen olifanten en nog veel meer. Eindelijk waren de clowns aan de beurt. Er waren drie clowns. De eerste heette Lex, de tweede heette Leo, de laatste heette Hans. Hans moest op de stoel gaan staan. En de anderen gingen er achter staan. Leo pakte een emmer water. Hij wou gooien. Maar Hans keek net achterom. Oei, wat schrok Leo. Toen wou hij weer gooien. Maar hij gooide op een andere clown. Die gooide terug. En toen, eindelijk op Hans. Wat schrok hij. Hij rilde van de kou. Toen was het 4 uur. Het circus was af gelopen. De kinderen gingen blij naar huis. Ze vertelden alles aan hun vader en moeder. En toen ze in bed lagen droomden ze nog lang van de gekke clowns. UIT Ria Rijnvos, Van Liederkerkestraat 2, Standdaarbuiten, 9 jaar. (Ik spaar vreemde postzegels).

de Stem | 1965 | | pagina 33